Amateurorgelconcours Oude Tonge weer op hoog niveau Rabobank en bibliotheek openen op 13 november Verse boerenvruchtenyoghurt bij Plus Slingerland Drukte bij Spaar-3-Daagse Rabobanken Uitslag Limiet tweekamp Z.C. Scliotejil 'Prinses Mai^riet' redt surfer Reformatieherdenking te Middelhamis EIIAraiEn-lilEUWS Dames 1 Intermezzo winnaar in gelijkopgaande wedstrijd EIÜVI1DEI1-I1IEUW5 Rectificatie Ramp 1953 Website PvdA Middelharnis Voor de dertiende keer mocht Oude Tonge zich afgelopen zater dag verblijden in een specifiek streekgebonden cultureel evene ment: het amateurorgelconcours, dat zich traditiegetrouw rond het fraaie Frobeniusorgel van de Ned. Herv. Kerk afspeelt. Vanaf halftien 's morgens tot zo'n uur of halfvijf in de middag hebben vijftien deelne mers, afkomstig van Goeree-Over- flakkee, Schouwen-Duiveland, Tho- len en Sint Philipsland, zich de gehe le dag ten overstaan van twee juryleden van hun beste kant laten horen. Ze speelden een verplicht en een vrij werk, waarover de Hel- mondse organist Kees van Houten en de Aagtekerkse organist Jan Wis se een deskundig oordeel velden. Aan het eind van de middag dienden de juryleden de - overwegend jonge - deelnemers van repliek en maak ten ze de winnaars van het concours bekend. Dat zijn, in alfabetische volgorde: Paul Kieviet uit Sommels- dijk, Arjan de Vos uit Oude Tonge en Aart van Wolfswinkel uit Dirksland. Uw woning of bedrijfspand verkopen? Dorcas houdt zevende nationale voedselactie voor Oost-Europa De interkerkelijke herdenking van de kerkhervorming zal dit jaar donder dagavond, plaatsvinden in het kerk gebouw van de Hervormde Gemeente, aan de Ring te Middelharnis. Aan vang half acht. PAGINA 2 DINSDAG 29 OKTOBER 2002 Het amateurorgelconcours kent géén eerste, tweede en derde prijswinnaar - al bestaan die op papier natuurlijk wel - maar er wor den gewoon de drie beste deelnemers bekendgemaakt. En die gaven 's avonds - ook traditiegetrouw - samen met de juryle den een slotconcert op het Oude Tongse orgel. Naast de drie winnaars kregen de deelnemers Maps Hameeteman te Middel- V.l.n.r.: de prijswinnaars Arjan de Vos, Paul Kieviet, Aart van Wolfswinkel en de juryleden Kees van Houten en Jan Wisse. hamis en Arjan de Nooijer uit Stellendam een eervolle vermelding, met name vanwege de fraaie vertolking van hun vrije werk. Elk jaar opnieuw spreekt de - steeds wisse lende - jury haar bewondering uit voor het niveau waarop amateurorganisten op Goe- ree-Overflakkee hun instrument bespelen. En ook dit jaar was dat niveau weer hoog. Wellicht dat daarom de jury er ook veel tijd voor uittrok om na afloop van het concours de deelnemers - op een positieve wijze - afzonderlijk toe te spreken over de door hen geleverde muzikale prestaties. Het doel van het concours is het stimuleren van orgelmuziek in het algemeen en van kerkmuziek in het bijzonder. Met oog op dit laatste speelden alle deelnemers een koraal gebonden verplicht werk, waarbij ze konden kiezen uit koraalbewerkingen van de compo nisten Heinrich Scheidemann (1595-1663) en Johannes Brahms (1833-1897). Het vrije werk mochten de deelnemers zelf uitkiezen. Zo speelde Paul Kieviet als vrij werk de Fuga in G BWV 576 van J.S. Bach, Arjan de Vos voerde de bekende Praeludium in e van N. Bruhns uit en Aart van Wolfswinkel bracht de monumentale Toccata in F BWV 540 van J.S. Bach ten gehore. Alle drie de prijswinnaars zijn leerhngen van orgeldo- cent Paul Kieviet, evenals één van de deel nemers met een eervolle vermelding, Maps Hameeteman. De andere deelnemer met eer volle vermelding, Arjan de Nooijer, is leer ling van orgeldocent Rinus Verhage. De organisatie van het amateurorgelcon cours was dit jaar in handen van de Vereni ging Van Orgelvrienden en werd financieel gesteund door het Paul van Hessenfonds, dat uitgaat van de Lionsclub Goeree-Overflak- kee. Namens het Paul van Hessenfonds reik te dr. J. C. van der Wulp na het slotconcert de prijzen uit. SOMMELSDIJK - In recreatiecentrum de Staver speelde j.l. zaterdag volleybalver eniging Intermezzo haar thuiswedstrijden. Veel wedstrijden eindigden in het voordeel van de bezoekende ploeg. Dames 1 eindig de met een overwinning tegen Fusion 4 (een fusievereniging van de twee vereni gingen VCO/Ervea en Alexandria'66 uit Rotterdam). Dames 1 was compleet. In de eerste set kon de gehele set een kleine voorsprong vast gehouden worden en won Intermezzo met 25-22. De tweede set kende een goede start, maar na verloop van tijd kende Inter mezzo een terugval, waar Fusion van pro fiteerde. Met vee] wilskracht kwamen Marloes Groeneveld en haar team nog goed terug, echter net te laat. De gasten wonnen met minimaal verschil:24-26. De derde set was heel spannend en trok Inter mezzo aan het langste eind: 26-24. In de vierde set ging veel fout bij de thuisploeg chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail; Algeineen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of "adm") tarief per mm 0,25; contracUarieven op aanvraag slitiiUigstermijn zakelijlce advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slnitiTigslerniijn ouerlijdensbericfiten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachlen of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduerlentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per Jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 zoals een slechte service en veel foute pas ses. Fusion won met 17-25. Het publiek kreeg een vijfsetter voorsgeschoteld die de moeite waard was en de ontknoping in de laatste set was hier een goed voorbeeld van. Spannend tot de laatste punt: 15-13. Peter Hobbel, Arnold Kardux, Julio van Lint, Joost Meijerink, John Noordijk, Maarten Tromper, Mark Vogelaar en Peiry van Zijp zijn de spelers van Jongens C van Intermezzo. Zij speelden een goede wed strijd tegen Rijnmond 1 uit Schiedam. Ondanks het vele direct terug spelen van de bal, pingpongen genoemd, werd er ook leuk samen gespeeld en kon er terug geke ken worden op een leuke middag met een goed einde: 25-15, 24-26, 25-21 en 25-20. Bij de recreanten had het eerste herenteam een uitwedstrijd In Leiden tegen Groen Wit. Zonder al te veel moeite werd met 4- 0 gewonnen. Spelverdelers Peter Geldof en Nicky Tuinenburg zagen de aanvallers Mare Dingemanse, Chris van de Weele, Dies den Haan, Peter Oost en Aart Baars regelmatig op een mooie manier de punten binnen halen. Overige uitslagen: Heren 1- Fusion 42-3 Heren 2-Shell 13-1 Heren 3 Vovero 32-2 Dames 2 Fusion 62-2 Meisjes Al -Fusion I1-3 meisjes BI -Fusion 11-3 meisjes Cl -Vovero 14-0 Meisjes Dl - Foranto 11-3 Zaterdag 26 oktober j.l. heeft z.c. De Scho- tejil uit Middelhamis samen met De Geul uit Papendrecht een vriendschappelijke Limiet tweekamp gehouden, waarin onder meer een aantal minder voorkomende zwemnummers werd gezwommen. In zwembad de Hooght te Papendrecht kwamen ongeveer 50 Scho- tejilzwemmers in actie en werden vele per soonlijke records verbeterd. Goede zaken deed Rhiana van Kempen (13) die drie keer aan de start verscheen en evenzoveel clubre- cords zwom. Op de 50m vlinder en 50m vrij zwom zij de resp. tijden van 31.25 en 29.05. Op de 400m vrij verbeterde zij het clubre- cord naar 5.15.82. Op alle genoemde num mers eindigde zij op de Ie plaats. Ook Leander Jongejan (15) en Mark Coste- ris 10) zwommen clubrecords en wel op de 200m vrij, waarop zij resp. 2.16.91 en 3.03.53 zwommen. Opnieuw werden door de Schotejillers goe de prestaties geleverd. Zo zwom Willem Joppe (16) op de 50m schoolslag de knappe tijd van 36.65. Eveneens op de Schoolslag, maar dan op de 200m waren er nog meer successen te vieren. Willemijn Veltman (18) en Annemiek Veltman (15) verbeterden bei den hun p.r. naar resp. 3.08.78 en 3.14.36. Op de 200m vrij werd door Leander Jonge jan (15) een clubrecord gezwommen met 2.16.91. Piet-Jan van Zoest (16) zwom op dit nummers maar liefst 11 seconden van zijn tijd af en eindigde in een tijd van 2.19.61. Op de 200m vlinderslag waren er goede tij- Iedereen die van vruchtenyoghurt houdt kent inmiddels wel de diverse soorten boeren vruchtenyoghurt. Maar nu is er eindelijk echte ambachtelijke boerenvruchtenyoghurt in een doorzichtige beker met onderliggend fruit van Den Eelder "vers van de boerderij' Plus Slingerland Middelhamis heeft vanaf nu zes smaken boerenvruchtenyoghurt van Den Eelder met onderliggend fruit aan het assortiment in het zuivelschap toegevoegd. Inmiddels kennen al veel kwaliteitsbewuste kopers de ambachtelijke zuivelproducten van Den Eelder. Echte liefhebbers van boe renvruchtenyoghurt kunnen vanaf nu gaan genieten van zes heerlijke soorten boeren vruchtenyoghurt van Den Eelder. Bereid uit de heerlijkste yoghurt en het beste fruit dat er voor u te verkrijgen is, zonder toevoeging van suiker. Puur genieten dus! Om toch een heerlijke zacht zoete smaak te verkrijgen maakt Den Eelder gebruik van natuurlijke fructose, bij de bereiding van haar vruchten yoghurt. Elke beker bevat 500 gram boeren vruchtenyoghurt en is voorzien van een her- sluitbare deksel. Er kan gekozen worden uit de volgende sma ken: aardbei, bosvruchten, sinaasappel/ citroen, appel/rozijnen en kaneel, abri koos/perzik, rode bessen. Plus Slingerland wil u met deze nieuwe ambachtelijke vruchtenyoghurts van Den Eelder kennis laten maken. Zaterdag 2 november is er een demonstratie in de winkel. Bij aankoop van één beker vruchte nyoghurt krijgt u een tweede beker naar keu ze gratis. Bij de inleiding over de Ramp van 1953 deel 22 d.d. 25 oktober is een essentieel gedeelte per abuis weggelaten. De vol ledige tekst had moeten zijn: Oude Tonge. Geruime tijd geleden schreef ik eens een artikeltje in Eilanden Nieuws over bijna men van dorpsbuurten. Middelhamis kent de Balkan, Dirksland Egypte, Som melsdijk de Helleketel, enzovoorts. Een heel toepasselijke naam in deze serie had Vluchtheuvel kunnen zijn. Die vond men in Middelhamis, ongeveer tegenover de Binnenweg van Sommelsdijk. Voor Oude Tonge raadpleegde ik destijds mijn vriend Jacob Knöps. Hij noemde enige namen waaronder de Luchtbal. Officieel behoorde de Luchtbal tot de Nieuwstraat van Oude Tonge. Jacob Knöps enz Zaterdagmiddag 26 oktober maakte de Stellendamse reddingboot 'Prinses Mar griet' haar maandelijkse oefentocht. Het was bar weer, windkracht 7 met golven van ongeveer 2,80 meter. Terwijl de boot voer in de buurt van de uiterton kreeg zij een melding van de Kustwachtpost Oud- dorp van een surfer in de problemen bij het Flauwe Werk. Zeer snel, ongeveer 5 minuten later, was de "Prinses Margriet" reeds ter plaatse en trof inderdaad een surfer aan. Zonder hulp zou de man nooit aan de kant zijn gekomen en was zijn positie hachelijk geweest. Zijn mast was gebroken. Een andere surfer was aan land gegaan en had bij een strandtent de Kust wachtpost telefonisch de melding gedaan van een surfer in de problemen. De Kust wacht constateerde dat de Stellendamse reddingboot vlak in de buurt was op haar oefentocht en kon derhalve snel hulp naar de plaats des onheus dirigeren. De surfer, een Hollander, woonachtig in Zwitser land, werd meegenomen naar het boothuis in de buitenhaven van Stellendam. Daar werd een taxi gebeld, die hem weer bij zijn auto in Ouddorp bracht. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 den voor resp. Mark Verwijs (17) en Maar ten Blanke (15) die beiden de (gelijke) tijd van 3.08.72 op de klokken lieten zetten. Bij de dames zwom Danielle Hagoort in 2.48.60 naar de Ie plaats op de 200m wis selslag, terwijl Anne Volwerk (12) haar tijd op dit nummer verbeterde met 8 seconden naar 3.24.97. Martijn van Hoorn (13) zwom op de lOOm wisselslag een p.r. van 1.26.27 In de zgn. Minioren categorie tot 12 jaar werden door sommige deelnemers bepaalde nummers voor het eerst gezwommen. Op de 50m vrij debuteerden Melanie van Gemert en Joliza van Nimwegen, beiden 9 jaar oud, meteen al met een 2e en 3e plaats in resp. 40.08 en 41.42. Met zijn debuut op de lOOm vrij zwom Tim Lubbers (10) ook een mooie tijd van 1.35.67 en werd hiermee 2e. Op de lOOm schoolslag waren de plaatsen 1-2-3 bij de meisjes resp. voor Miranda Osseweijer (1.49.10), voor wederom Melanie van Gemert (1.52.59) en Nicole Nolet (1.53.73), alledrie van jaargang 1993. Van 3 tot en met 10 november staat Neder land in het teken van de zevende Nationale Voedselactie. De hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland houdt in ruim 350 gemeen ten voedselinzamelingen. Het streven is het aantal voedselpakketten van vorig jaar, ruim 40.000, te overtreffen. Honderden vrijwilligers in geheel Nederland zijn op dit moment drak bezig met het orga niseren van voedselacties in supermarkten en kerken. In scholen wordt tegelijkertijd onderwijsmateriaal verzameld tijdens de mgzakactie Kids4kids. In Ooltgensplaat wordt van 4 tot en met 9 november een voedselinzameling gehou den in Supermark Golf. U kunt een voed selpakket bestellen voor 15,- of een hal ve voor 7,50. Ook kunt u uw lege fles- senbon inleveren voor dit doel. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse Oost-Europese lan den, zoals Albanië, Roemenië, Rusland en Oekraïne. Met name bejaarden en alleen staanden hebben het daar nog altijd ontzet tend moeilijk. Ze kunnen nauwelijks rond komen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voeding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samenwerking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de winter doorhelpen. De afgelopen zes jaar was de voedselactie steeds een groot succes. Tijdens de eerste actie in 1996 konden er ruim 22.000 pakket ten worden verstuurd en in de jaren daarna liep het op naar ruim 40.000 pakketten. Een pakket bestaat uit houdbare producten, zoals thee, suiker, rijst, macaroni, groente, cacao, droge soep, vruchtensap, tandpasta, tandenborstel en zonnebloemolie. Giften voor de distributiekosten zijn van harte wel kom en kunnen worden overgemaakt op giro 222 van Dorcas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale Voedselactie. In de herfstvakantie vond op de dagen 21 tot en met 23 oktober de Spaar-3-Daagse van de Rabobanken plaats. De bankhallen zagen er uitnodigend uit met alle cadeautjes die uitgestald lagen voor de jonge spaarders. Kinderen namen trouw hun spaarpotje mee om hun spaar centjes te laten storten op hun bankrekening. Bij elke bank was iets extra's te beleven. Bij een van de banken liepen een ballonnenclown en een popcomclown rond om de kinderen te ver maken. Bij een andere bank stond een leuke grabbelton klaar. De Rabobanken kijken terug op een geslaagde Spaar-3-Daagse met veel vrolijke kindergezichtjes in de banken! De opening wordt verzorgd door dr.T. A. van Spanje, predikant van de Hervormde Gemeente te Ooltgensplaat. Aansluitend zal hij spreken over "Paulus, de Reformatie en de eenheid van de kerk" Ds. R. Kok, predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Schiedam zal spre ken over "Beven voor het Woord", terwijl hij tevens de sluiting zal verzorgen. Medewerking verleent de bekende Her vormde zangvereniging "Jeduthun" uit Mid delhamis, o.l.v. Jan Wisse. Organist Bart Jaap de Bakker begeleidt het koor en de samenzang wordt begeleid door Paul Kie viet. De herdenkingssamenkomst zal wor den uitgezonden over de kerktelefoons van de Chr. Ger. Kerk en de Hervormde Gemeenten van Middelhamis en Sommels dijk. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst zal wor den gecollecteerd voor de financiële onder steuning van twee uitgetreden rooms-katho- lieke priesters uit Polen die thans een theolo gische opleiding volgen om predikant te worden. Het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'Tn de Rechte Straaf', nodigt iedereen hartelijk uit om de herden kingssamenkomst van de Kerkhervorming' op deze avond bij te wonen. Vanaf heden is op de website van de PvdA! Middelharnis het verslag van de raadsverga-; dering van 3 oktober te lezen. Enkele onder-' werpen daaruit zijn: Het vragenuurtje; Inrichtingsplan Duurzaam Veilig Nieuwe Tonge; Vervangende nieuwbouw Regionale Scholen Gemeenschap. Zodra de notulen van de volgende raadsvergadering beschik baar zijn zullen ze op deze website geplaatst worden. Het adres van de site is: middelharnis@pvda.nl. OUDDORP - Binnenkort, om precies te zijn op 13 november aanstaande, zullen de Rabo bank West-Flakkee en de Bibliotheek Goe- ree hun gezamenlijke deuren openen in het geheel vemieuwde pand aan de Hofdijksweg in Ouddorp. Om bank- en bibliotheekzaken te kunnen combineren zijn de openingsuren van de bank en de bibliotheek geheel op elkaar afgesteld. De Rabobank en de bibliotheek zijn dage lijks toegankelijk tussen 10 en 12 uur en 13 en 17 uur. Op vrijdagavond zijn beide open van 18.30 tot 20.00 uur en op zaterdagmor gen van 10 tot 12 uur. Tijdens deze openingstijden is het mogelijk om de bibliotheek te bezoeken om informa tie te raadplegen, kranten te lezen en een kopje koffie te drinken. Echter, per dag zijn er slechts een beperkt aantal uitleenuren beschikbaar waarop de boeken uit de biblio theek kunnen worden geleend. De uitleenu ren van de bibliotheek zijn: iedere maan dag-, woensdag- en vrijdagmiddag tussen 13 en 17 uur en iedere dinsdag-, donderdag- en zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur. Op vrijdagavond tussen 18.30 en 20 uur kunnen eveneens boeken worden ingeleverd en uit geleend. De bibliobus in Ouddorp is vanaf die datum niet meer beschikbaar. De bussen in Goede- reede, Goedereede Havenhoofd en Stellen dam zullen gewoon als altijd op de vaste uren en de vaste plaatsen staan. De Rabobank is in verband met de interne verhuizing op 12 november voor het publiek gesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2