LITIE In OJW Zwemmen Kinderschare bij liuwelijli juf Alette Najaarsstorm zorgt voor veel schade EU RC PA K K E R 0900-8844 www.buijze.nl 6^ t>95 EUROPAlUIN Huisartsenpost i^yMinnaard Springwedstrijden Verkoop handwerken SWO Oude Tonge Verkoping vrouwenver. 'Liefde vindt werk' Poter- en Snertmarkt '^2-S^/ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollarLdse en zeeuwse eilanden Inbraak auto's Diefstal uit auto KIEVIT WARMTE i\mmmm»m actief in beeld en geluid Martin Mans concerteert in Ridderkerkse Singelkerk Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Bezitters van aanliang- wagens en caravans: M Viburnum s Sierlijke plant met witte bloempjes uit roze knoppen. Leuk voor balkon of terras, f MOOI WEER ^T^ 1 Dinsdag 29 oktober 2002 74e jaargang ^^TISO Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakltee OUDE TONGE - Vrijdagmorgen ontdekten een 54-jarige bewoner van de Fordstraat, een 29-jarige bewoner van de Dabbestraat en een 34-jarige bewoner van de Ruychrock- straat dat onbekenden in de nachtelijke uren in hun auto's hadden ingebroken. Uit de auto van de 54-jarige man, die geparkeerd stond op de Mariniersweg, werden onder meer diverse persoonlijke bescheiden, een handte- lefoon, een gereedschapskoffer en een aantal flessen sterke drank weggenomen. Uit de auto van de 29-jarige man, die geparkeerd stond in de Rooseveltstraat werd, na het ver wijderen van een portierslot de radio/cd-spe- ler ontvreemd, terwijl uit de auto van de 34- jarige man, die geparkeerd stond op de hoek van Ruychrockstraat met de Mariniersweg, geluidsapparatuur werd gestolen. OUDDORP - Zaterdagmiddag ontdekte een 59-jarige automobilist uit Sprang-Capelle dat onbekenden tussen half vier en half vijf in zijn op een parkeerterrein aan de Oude Nieuwlandseweg staande auto hadden inge broken. Uit de auto werd, na het forceren van een portier, de radio/cd-speler weggenomen. Meet- en rftgeli/stamffifi •Service onrtethoud •CentTate verwarming Luchtbehötideling •Loöct- «o zinkwerk •WatenrwtaHaties Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Hallo allemaal, Aanstaande zaterdagavond is het dan zover, het eerste sportieve avondje van dit seizoen. We willen deze avond al zwemmend door brengen in Port Zelande. Geef je snel op bij Heleen (470155). De kosten voor deze avond zijn 3,50 Euro en we willen om 8.45 vanaf de Hoeksteen vertrekken. Be there/f .'Groetjes, het OJW. De handwerkgroep van de SWO in Oude Tonge organiseert donderdag 7 november -een grote verkoping van 13.30 tot 16.30 uur in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 in Oude Tonge. Er is een grote collectie pop- penkleding met o.a. baby bom en Barby. Verder zijn er vele mooie artikelen te koop zoals kalabasmannetjes, geprepareerde boe ken, patchwork tassen, sokken, kindertruien, kaarten en nog veel meer. U kunt de naam van een pop raden. Ook is er een rommelmarkt, een verloting waar u een goed gevulde boodschappenmand mee kan winnen. De koffie met cace kost 0,75. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Naar aanleiding van de reactie van de heer Heuser op mijn schrijven wil ik het volgen de opmerken: Jammer dat de heer Heuser mijn ingezonden brief ofwel niet goed heeft gelezen, ofwel niet goed heeft begrepen. Hij gaat nl. aan de hoofdzaken voorbij en gaat in op bijzaken. Kern van de zaak is dat er momenteel een tekort aan huisaitsen is, wat niet op korte ter mijn is op te lossen. Al een tiental jaren heb ben de huisartsen dit probleem zien aanko men en ook aangegeven, maar overheid en zorgverzekeraars hebben onvoldoende gere ageerd op de signalen uit het veld. Ik ben het met dhr. Heuser eens, dat de hui dige situatie voor een deel van de patiënten niet ideaal is, maar onder de huidige omstan digheden is dit de enige oplossing om te voorkomen dat binnen een aantal jaren half Nederland ofwel geen huisarts, ofwel een overspannen huisarts heeft! Overheid en ziektekostenverzekeraars zijn verantwoordelijk voor de kwaUteit en conti nuïteit van zorg voor hun onderdanen/verze kerden! Zij hebben samen hun verantwoor delijkheid verzaakt door hun bezuinigings beleid; laat hen het huisartsenwerk maar weer aantrekkelijk maken! Legt u uw klach ten daarom ijeer waar ze horen: bij overheid en ziekenfonds. Wij huisartsen doen dat ook en intussen proberen wij toch een (andere) continuïteit van zorg te blijven bieden. Ederveen, T. DORRESTEIJN MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 SOMMELSDIJK De vrouwenvereniging 'Liefde vindt werk' wil een ieder van harte uitgenodigen op hun jaarlijkse verkoopdag. D.V. woensdag 30 oktober in 'Vita Nova'Van Aerssenstraat 5. Openingstijden zijn van 10 tot 12 uur en van 1 tot 5 uur. Er is weer van alles te koop, onze overheer lijke kruukplaetjes, oliebollen, pannenkoe ken, slaatjes, kaarten, ook de kerstkaarten zijn al aanwezig. Vanzelfsprekend serveren we koffie, thee of fris met cake. Vergeet trouwens evenmin levensmiddelen en onze zelfgemaakte advocaat mee te nemen. We hopen op vele bezoekers. Wie voor deze dag iets heeft gemaakt of gebakken weet vast wel een adres waar het afgegeven kan worden. Graag tot ziens op onze verkoping. COMBI uur fete-JTvfcp I OUD0OI^ Wtirttrori ISU (D1I7) U1611 hx &t37M iraCSSt MitdKV Hogooom 171M. Op zaterdag 2 november a.s. wordt de jaar lijkse poter- en snertmarkt op het Diekhuus- plein in Middelharnis gehouden. De onkos ten worden grotendeels vergoed door de ondernemersvereniging Middelharnis. De opbrengst is bestemd voor de stichtingen 'Woord en Daad' en 'Bond tegen het vloe ken' De stichting 'Woord en Daad' wil de opbrengst ten goede laten komen aan het project waar dit jaar aan wordt gewerkt, nl. het (op)bouwen van een vakschool op de Filippijnen. Dit project, dat ondersteund wordt door de NCDO (Nationale Commissie voor internationale samenwerking en Duur zame Ontwikkeling, heeft ten doel kansarme jongeren een vak te laten leren, zodat zij later in de maatschappij hun brood eerlijk kunnen verdienen. De erwtensoep is in de voorverkoop verkrijgbaar. Tot en met Dins dag 29 Oktober kunt u ze telefonisch bestel len bij de fam. Van Heemst, tel. 483981. De prijs van 1 liter soep bedraagt 3. Vrijdag 1 November tussen 19.00 en 21.00 uur wordt uw besteUing thuis bezorgd. Voor Middel harnis en Sommelsdijk is de bezorging gra tis, maar voor Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet wordt 2,50 extra berekend. Van harte aanbevolen! Er was afgelopen vrijdag een hele kinderschare aanwezig in de Hervormde Kerk en daarbuiten ter gelegenheid van het huwe lijk van juf Alette Trommel met Gerard Adriaanse. Juf Alette geeft les aan groep 2 en de combinatie groep 4/5 van de CBS in Melissant. De andere dagen geeft ze nog les aan groep 6 van de CBS in Stad aan het Haringvliet. AI de kinde ren waren uitgenodigd voor de kinderreceptie. De oudste groe pen woonden de kerkdienst bij en zongen het bruidspaar ook toe, terwijl groep 2, als echte bruiden en bruidegoms het bruidspaar buiten op stonden te wachten. Vervolgens vertrok het hele gezelschap naar 'Onder de Wiek', want een gebakje met limonade hoort nu eenmaal bij een feestje. Het schamele restant van de beeldbepalende en metershoge treurwilg, die een sieraad was aan de Dirkslandse Pliilipshoqfjesweg. De eerste beste najaarsstorm van dit jaar, die afgelopen zondag over het land raasde, was meteen goed raak. Met een vtindkracht 10 a 11 heeft het hier sinds januari 1990 niet meer zo gestormd. Hoewel zich, voor zover bekend, geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan, is er wel veel materiële schade aangericht en hadden de brandweerkorpsen handenvol werk om de vele meldin gen af te werken die bij de alarmcentrale binnenkwa men. Veelal betrof dat omgewaaide bomen, die op de weg of op schuren terecht waren gekomen, afgerukte takken, afgewaaide dakpannen, luifels, gevelplaten, zonweringen of dakgoten die los dreigden te raken. Aan het Flaauwe Werk te Ouddorp is een strandpaviljoen geheel verwoest, aan de Nieuwe Bloksedijk tussen Oude Tonge en Achthuizen is een boerenschuur voor de helft ingestort, en in Dirks- land is de zeer oude beeldbepalende treurwilg aan de Philipshoof- jesweg bezweken onder het natuurgeweld. In verband met de storm heeft het watershap Goeree-Overflakkee de Plaatweg tussen Melis sant en Stellendam afgezet omdat daar het gevaar voor vallende tak- De gedeeltelijlc ingestorte schuur tussen Oude Tonge en Achthuizen. ken en bomen te groot was. Verder reden er geen openbaar vervoer- bussen omdat Connexxion het niet meer verantwoord vond om onder de gegeven omstandigheden bussen op de weg te hebben. Aan de Armenweg tussen Nieuwe Tonge en Sommelsdijk was een boom op een schuur met paarden terechtgekomen. De brandweer verleen de daar assistentie om de in paniek geraakte dieren te helpen verhui zen. In Oude Tonge konden kerkgangers niet bij de Ned. Herv. Kerk komen vanwege gevaar voor naar beneden waaiende planken van de steigers rond de kerktoren. C.b.s. 'de Bron' heeft voor de kerkelijke gemeente haar deuren opengezet, zodat de kerkdienst toch door kon gaan. Radio Flakkee heeft de hele middag in contact gestaan met woord voerders van hulpverlenende instanties, e.d., en aan de hand daarvan verslag gedaan van de stand van zaken rond de calamiteiten, de daar mee gepaard gaande afzettingen, enz. Voor velen heeft de storm een fikse schadepost of anders wel het nodige herstelwerk achtergelaten. Ooic de varkensstallen van Van Genut^icn, luwen Middelharnis en Nieuwe Tonge, kregen er flink van langs. Zaterdag 9 november organiseert het rayon Goeree-Overflakkee van de K.N.G.U. in sportcomplex 'De Gooye' in Dirksland de jaarlijkse springwedstrijden. Op deze tum- wedstrijden zal gewerkt worden op de vol gende drie springtoestellen: lange mat, kast/plank en minitramp. Van te voren is er ingeschreven op 12 of 3 toestellen. De springwedstrijden zijn groepswedstrij den, d.w.z. dat de gymnasten niet om een individuele prijs strijden, maar om een groepsprijs. Een groep bestaat in dit geval uit zes tot negen personen, gemengd of meisjes/dames. Van de elf gymnastiekver enigingen op ons eiland hebben zes vereni- Op zaterdag 2 november a.s. hoopt Martin Mans te concerteren op het Van den Heuvel orgel in de Singelkerk te Ridderkerk. Hij speelt o.a. improvisaties over het thema 'de zee' - van zijn nieuwe CD 'Martin Mans improviseert (12) - én literatuur. Als impro visaties kuimen worden beluisterd zijn Fan tasie over Psalm 42 vers 4 en 5, Fantasie 'Ziet in blinde razernij' en Katarina-symfo- nie; aan literatuur brengt de concertgever o.a. ten gehore het 'Koekoek en Nachtegaal concert' van Handel, de Toccata uit de Suite Gothique van Boëlmann, de Toccata uit de 5^ sympfonie van Widor en het Allegretto uit Mendelssohn's 4^ Orgelsonate. De aan vang van het concert is 20.00 uur; de toe gangsprijs bedraagt 3,50 euro, kinderen tot 12 jaar en 65-plussers betalen 2,50 euro. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxateur. lid NVM 0187-47655.'5 INKOMENS- EN VE8M0GEN5PIANNING gingen ingeschreven, met in totaal zesen vijftig groepen. De wedstrijd begint om 8.30 uur zal tot 13.00 uur duren. De organisatie hoopt ook veel belangstellenden te verwelkomen. Aanhangwagen en caravan.s mogen slechts een bepaalde tijd op de weg geparkeerd staan. In Dirksland gaat de politie vanaf 29 oktober controleren op de aanwezigheid van deze voertuigen op de openbare weg en de openbare parkeerplaatsen. U wordt nog een korte tijd in de gelegenheid gesteld om uw voertuig weg te halen. Wie dat niet doet, ris keert een bekeuring. Als de politie de eige naar niet kan achterhalen, zal gemeentewer ken de aanhanger of de caravan weghalen. 1^^ ^ÊiÊÊ DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND 5

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1