Politie blikt samen met burgers terug op het zomerseizoen in Ouddorp Wooïé Daad De Ramp van 1953 Met z'n zessen over de kop... Herstel duinrel op Duinen van Oostvoorne Kaarten maken voor Adullam Volleybal Sparta Uitslag dressuurwed- strijd 'Oostmoer' Kinderkoor Apollo treedt op Film 'China cry' in Zierikzee Reuzen appel in Sommelsdijkse boomgaard Serviceclubs feesten voor behoud eilandelijke molens Zangavond t.b.v. 'Ontmoeting' veel lof politie-inzet ook overlast 'eigen 'jongeren Ingezonden: EIIAI1D01.l1IEtJW5 Cijfers EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Bevoorrechte positie Uw woning of bedrijfspand verkopen? Goeree én Overf lakkee Goeree Overf lakkee Grote schoonmaakactie in Diricsland Brandwonden Stichting bedankt gevers en collectanten Opbrengst zangavond Woord en Daad PAGINA DINSDAG 22 OKTOBER 2002 Nadat er in juli een voorbescliouwing is geweest op het naderende hoogtepunt van het toeristenseizoen in Ouddorp, keken bur gers en politie woensdagavond terug op de zomerperiode. Van de zijde van de politie waren de wijkagenten Bijl en Rozenboom en de toenmalige Chef Wijkzorg, de heer Scheffers aanwezig. Elf bewoners van de zogenaamde campingroute hadden gehoor gegeven aan de oproep om deze avond bij te wonen Burgemeester C. Sinke van Goedereede pro beerde in zijn welkomstwoord de oorzaak van de geringe opkomst te achterhalen. Hij vroeg zich af of een voetbalwedstrijd, de val van het kabinet of het rustig verlopen sei zoen de oorzaak hiervan is. Tijdens de ver gadering blijkt dat dit laatste waarschijnlijk het geval is. Want het afgelopen seizoen is er weinig overlast geweest. Ook de Stichting ABC (Advies, Bezwaar en Controle), liet tevreden geluiden horen. ABC is een bunde ling van krachten van verontruste bewoners langs de zogenaamde campingroutes (de route die genomen wordt als jongelui van de horecagelegenheden in het centrum in de nachtelijke uren campingwaarts keren). De Stichting inventariseert alle klachten van geluidsoverlast en vandalisme die zich op de bewuste routes voordoen. Sinke noemt hen "de kritische horzel in de pels". De heer Scheffers heeft bij de evaluatie van het seizoen gekeken of de politie alle voor nemens en toezeggingen hebben kunnen nakomen. Dit bleek op een kleine uitzonde ring na het geval te zijn. "Ondanks dat we één personeelslid voor de bezetting van het bureau in Ouddorp minder hebben gekregen, hebben we het politiebureau vrijwel altijd open kunnen houden. Ook hebben we de extra surveillance voor de nachtelijke uren permanent kunnen bezetten." De heer Scheffers noemt tijdens de evaluatie wat cijfers waaruit blijkt dat er minder over last is geweest dan vorige jaren. Wel waren er meer aangiftes doordat het politiebureau vaker geopend is geweest. Het was daarom veel gemakkelijker om aangifte te kunnen doen. Toch bleek ook nu weer dat niet ieder een op de hoogte is geweest dat het politie bureau in Ouddorp zeven dagen per week open is geweest tussen 10.00 uur en 17.00 uur. De heer Bijl zal er volgend seizoen nog meer bekendheid aan geven door plaatsing in de VVV-folder en de streekpers. De zogenoemde 'aangiftebereidheid' heeft wel als resultaat gehad dat er meer aangifte van bijvoorbeeld diefstal is gedaan dan in de zomer van 2001Er waren toen zes aangiftes tegen negentien in 2002. Ook een oorzaak is het feit dat diefstallen in voorgaande jaren alleen maar werden gemeld zonder dat er aangifte van werd opgenomen. De hoge aan giftebereidheid wordt door de vertegen woordigers van de politie op prijs gesteld. "De burgers kunnen zo hun gevoel van onveiligheid kwijt". Ook de aangiften van overlast en vernielingen waren deze zomer minder dan vorig jaar. Wel is er een toename geconstateerd van overlast door verkeer. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door brom mers en scooters. Deze, met hoge snelheden de omgeving onveilig makende, voertuigen werden maar weinig bestuurd door recreatie- jeugd; het overgrote deel van de scooterrij ders kwam van eigen bodem. Dus niet echt overlast van het toeristenseizoen. Uit het overzicht van de meldingen bij de politie blijkt wel dat er rondom het parkeertertein 'Dorpstienden' de meeste overlast wordt veroorzaakt. chr. streettblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning-, dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.25: contracttarieven op aanvraag stuitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur staiiingslermijn ouerlijdensbenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, lel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 1440 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per Jaar €33.60. Abonnementen zijn bij vooruifbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Om een indruk te krijgen van het politieop treden in het hoogseizoen (tussen 29 juni en 2 september) laten we een overzicht volgen van het politieoptreden in Ouddorp: vijf maal is er proces-verbaal opgemaakt voor bestuurders met teveel alcohol op; tien keer werden bromfietsovertredingen bekeurd; drie keer werd er verbaliserend opgetreden tegen geluidsoverlast; drie keer deden wild plassers een dure plas om dat ze daarvoor werden bekeurd; er werd twee keer proces verbaal opgemaakt vanwege verzet; elf per sonen werden aangehouden voor diefstal, vernieling en baldadigheid; hiervan werd ook proces-verbaal opgemaakt. En zeven aanhoudingen werden verricht voor het gebruik van verdovende middelen voor eigen gebruik. Volgens de heer Scheffers zijn dit geen verontrustende cijfers voor een recreatiegemeente. 0900-8844 Ook deze avond waren er bij de burgers nog bedenkingen over de bereikbaarheid van de politie. Het algemene nummer - (0900- 8844) bleek bij het doorschakelen naar de plaatselijke politie nog enkele problemen op te leven. Burgemeester Sinke schetste nog eens de overhaaste invoering van het num mer, waardoor er heel lange tijd aanlooppro blemen zijn geweest. "Toch", zo sprak hij ook uit eigen ervaring, "het gaat de goede kant uit. Het is de bedoeling dat met ingang van 1 januari 2003, de beller binnen 120 seconden geholpen is. Dit is nu ook al in veel gevallen een feit". Het experiment van Taxibedrijf Smink met de 'shuttle bussen' die heen en weer pende len tussen de recreatieteneinen en het dorps centrum kon geslaagd genoemd worden. Er is veel gebruik van gemaakt en dit heeft toch zeker tot verlichting van de overlast op de campingroute gezorgd. Voor een gezonde exploitatie zou er nog wel meer gebruik van moeten worden gemaakt. De exploitant heeft besloten om een uur later te gaan rijden en zo nog meer van de nachtelijke uren gebruik te maken. De heer Koese van de Stichting ABC vraagt zich af of de prijs van 5- per rit niet wat lager zou kunnen. Het bevreemdt hem dat de gemeente hier geen financiële bijdrage aan levert. Hij vond dit toch wel een hoog bedrag voor jongeren die hun vakantie hier vieren. Veel lof was er overigens voor de politie te horen op deze avond "In het verleden had den we het gevoel dat we niet serieus werden genomen. Dat is dit jaar wel anders geweest", zo constateerde een tevreden bewoonster van de campingroute. De heer Scheffers verklaarde dat zoveel mogelijk is getracht de aanwezigheid van de politie te laten zien. Als er ongeregeldheden waren trachtte de politie eerst door praten het incident op te lossen. Dit heeft als voor deel dat de politie paraat blijft. Bij aanhou ding en overbrenging naar Hellevoetsluis of Spijkenisse is er enkele uren geen surveil lancewagen in Ouddorp. Dit moet worden voorkomen volgens de aanwezige ordehand havers. Ook was er die avond veel lof voor de medewerkers van Swingcafé De Kreek. Zij assisteren tot ver in de omtrek van de horecagelegenheid bij het handhaven van de orde. De heer Scheffers benadrukte nog eens de bevoorrechte positie welke Ouddorp inneemt. In andere districten in de regio is die permanente aanwezigheid van politie in het toeristenseizoen uniek. Deze unieke positie is volgens Scheffers te danken aan de niet aflatende inzet van de wijkagent, de heer Bijl, die al geruime tijd aandringt op meer politietoezicht tijdens de zomermaan den. De aanwezigen hoopten wel dat de vele loftuitingen die op de avond werd geuit, niet ten nadele werken voor de inzet van de poli tie in het volgende seizoen. Want met zo'n dertigduizend extra overnachtingen blijft extra politie-inzet broodnodig. Het Zuid-Hollands Landschap start dit najaar, op het zogenaamde Vliegveld in de Duinen van Oostvoorne, met het herstel van een duinrel. De bij het project betrokken partners zijn het Zuiveringschap Zuid-Hol landse Eilanden en Waarden, het water schap De Brielse Dijkring, de Stichting Natuur en Landschap Voorne-Putten en het Zuid-Hollands Landschap. Daarnaast wordt het project financieel mede mogelijk gemaakt door de provincie Zuid-Holland Een duinrel is een van oorsprong door de mens gegraven watergang, die de functie had om in natte tijden het overtollige water uit het duingebied af te voeren. Dit gaat meestal om relatief schoon en voedselarm water. Een duinrel in zijn meest optimale vorm behoort daarom tot de zeldzamere en ecologische waardevolle watertypen in West-Nederland. In het geval van de duinrel op Voorne gaat het om een afwaterings greppel op het zogenaamde Vliegveld in de Duinen van Oostvoorne, die als sinds jaar en dag bestaat en die ooit is aangesloten op een oud kreekrestant op het Groene Strand. Vanaf dat moment kon het water dus vanaf het Vliegveld - en het achterliggende gebied - uiteindelijk naar het Oostvoomse Meer stromen. De potenties zijn hier aan wezig om uit te groeien tot een ecologisch waardevolle duim-el. De bedoeling is om de duinrel in ecologisch en landschappelijk opzicht te herstellen. Het werk zal in twee fasen uitgevoerd wor den. De eerste fase bestaat uit het deel op het Vliegveld en een klein deel op het Groe ne Strand. De werkzaamheden omvatten het plaatselijk verflauwen van de oevers, het gedeeltelijk verwijderen van beplanting die de duinrel te veel beschaduwt, het ver wijderen van de sliblaag van de bodem van de rel en het plaatsen van een stuw waarmee de waterstand nauwkeurig geregeld kan worden. Het Vliegveld blijft zoals voorheen gedurende de hele winteiperiode blank staan. De tweede fase zal waarschijnlijk in het najaar van 2003 uitgevoerd worden en speelt zich af op het Groene Strand. De werkzaamheden dan zijn vergelijkbaar met die van de eerste fase. Op het Groene Strand zijn de maatregelen mede gericht op het verbeteren van de leefomstandigheden van de Noordse woelmuis, een zeldzame soort die daar voorkomt. Wanneer alle werk zaamheden gerealiseerd zijn, is de kop van Voorne een mooie en natuurlijke duinrel rij ker. Het comité Ouddorp van de Stichting Adul lam Gehandicaptenzorg wil dinsdagavond 19 november kaarten gaan maken ten bate van de Stichting. De avond wordt gehouden in 'Eben Haëzer, Preekhillaan 3 in Ouddoip. De onkosten zijn 7,00, inclusief koffie en materiaal voor de kaarten. Ook is er nog materiaal voor het maken van kaarten te koop. Voor deze avond is het wel nodig dat belangstellenden zich opgeven bij Hester Grinwis, tel.: 0187 683244r Dit kan van 25 tot 31 oktober. De avond gaat alleen bij voldoende deelname door. Er behoeft alleen een schaartje worden meegebracht. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd inakelaar/taxateur. lid NVM 0187-476555 Na afloop van de wedstrijd Sparta I-Spirit I zei de aanvoerster van het Sparta-dames team, dat zó verliezen niet erg is. "We heb ben met zijn allen met volle inzet gestreden, de dames uit Barendrecht waren deze wed strijd net wat meer dan wij". De vorige sei zoenen was Spirit ook een tegenstander, Sparta won toen meestal. Het was te merken dat dit jaar de ploeg versterk was met enkele dames uit de reguliere competitie. De afwerking bij de ploeg uit Barendrecht was beter verzorgd dan bij de dames van Sparta en daarin zat nu juist net het verschil en het verlies. Behalve de eerste set, die met 25-16 werd verloren, waren de andere sets een 'narrow escape' met de standen 25-22 en 25-23. Sparta speelde deze wedstrijd met Ina Klapmuts van de reserves en met Marian Slui als nieuwe speelster en hoewel deze dames voldeden was het toch even wennen aan elkaar. Door een blessure ontbreekt nog steeds Elly Koopman, die aan het revalide ren is en binnen niet al te lange tijd weer terug hoopt te komen. Voor de inzet had Sparta wel verdiend een setje te winnen en daardoor een wedstrijd punt. De wedstrijd duurde ruim anderhalf uur en was boeiend voor het publiek. Wegens de najaarsvakantie zijn de Sparta- teams deze week vrij van de competitie. 1^ In de gemeente Dirksland zullen de basis scholen een gezamenlijke schoonmaakactie houden in de gemeentelijke plantsoenen. Het is de bedoeling dat de jeugd van de groe pen 7 en 8 met behulp van prikkers en knij pers het zwerfvuil te lijf gaat. Ter plaatse waar dit gaat gebeuren zal de heer T. Braaks- ma van Natuur-Avontuur een act opvoeren als "Mijnheer de Nette". Dit houdt in dat hij - verkleed als een heer - zijn afkeer uitbeeldt over alle viezigheid en rommel die her en der als zwerfvuil in de plantsoenen ligt. De actie wordt op een tweetal dagen gehouden. Op 30 oktober a.s. zullen om 09.00 uur de leer lingen van de o.b.s. 'De Inktvis' te Dirksland aan de slag gaan, om 10.30 uur gevolgd door de leerlingen van de c.b.s. 'Prins Maurits', eveneens te Dirksland. Tijdens de tweede dag, op 7 november a.s., gaan om 9.00 uur de leerlingen van de beide basisscholen in Melissant aan de slag, om 10.45 uur gevolgd door de leerlingen van de basisschool in Herkingen. Na afloop krijgen de kinderen een traktatie. In Eilanden Nieuws van 6 september jl. heeft een oproep gestaan met het verzoek om te reageren op een zestal foto's, welke in de eerste week na de watersnoodramp van 1 februari 1953 door mijn broer Tim zijn genomen. Deze oproep resulteerde in een negental telefonische reacties, waarbij exact werd aangegeven waar deze foto's waren genomen. Het ging om verschillende loka- ties in Stellendam en Goedereede. Het was voor mij niet alleen verbluffend hoe mensen de vaak ingestorte huizen nog herkenden, maar vooral ook de aangrijpende verhalen van en over de bewoners van die huizen en boerderijen.Het voert te ver om in het kader van dit ingezonden stuk daar verder op in te gaan. Wellicht ziet de heer Hoogzand nog een kans om in de komende maanden daar aandacht aan te geven. Gezien zijn uitge breide artikelenreeks over De Ramp, zullen er wel keuzes moeten worden gemaakt. Ik heb nog een aantal foto's in mijn bezit, waarschijnlijk gemaakt in Herkingen en Middelhamis. Gezien het succes inzake de zes geplaatste foto's, is er mogelijkerwijs binnenkort een gelegenheid er nog zes te publiceren, waarvan ik eveneens niet weet op welke plaatsen deze zijn genomen. Ik wil graag de mensen die hebben gereageerd har telijk danken voor hun verhalen. Hans Ottink Voermanstraat 3 4204 RC Gorinchem tel.: 0183-634360 e-mail: h.ottink@tiscali.nl Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 1, gehouden op zaterdag 19 oktober jl. in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 105. Thalonja Slui, Mickey Boy, 131 pnt; Sharon Hazelhof, Lady, 129 pnt; Malou Wenders, Quint, 127 pnt; Lotte Gerrits, Lady, 126 pnt; Anouk Bienefelt, Daisy, 126 pnt; Aurelia v. Strien, Daisy, 125 pnt; Thomas Dee, Bobbie, 122 pnt; Nina Buurman, Carla, 121 pnt; Bodine Leertouwer, Lady, 121 pnt; Hannah Spelt, Lady, 120 pnt. Het kinderkoor Apollo uit Nieuwe Tonge verzorgt vrijdag 1 november een optreden. Het kinderkoor is bekend geworden door hun jaarlijks terugkerende musicals. Nu zijn ze toe aan iets nieuws. De dirigente Nelleke Bruggenian is het na veel zoeken gelukt om iets te vinden. Een zestal korte toneelstukjes en revueschetsen worden ten tonele gebracht. Allen met een zeer verrassende afloop. Er wordt natuurlijk ook gezongen. Als intermezzo zullen eiüsele kinderen op piano en keyboard hun kunsten vertonen. Deze gevarieerde avond vindt plaats in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge en begint om 19.30 uur. De zaal is om 19.00 uur open. De eilandelijke contactgroep van Jubilee Campaign organiseert vrijdagavond 1 november een filmavond in het MFC- gebouw te Zierikzee. Deze avond wordt in samenwerking met de Christelijke Film- dienst Stichting Neheraia gehouden. Deze stichting verzorgt met haar professionele filmapparatuur avonden door het gehele land en staat garant voor een optimale ver toning. De christenvervolging in China en vasthou dendheid in geloof van deze Christenen is de oorzaak van de geweldige groei van het aantal Christenen in China, zoals de beken de uitspraak zegt: 'Het bloed van de marte laren is het zaad van de kerk". Dagelijks komen duizenden mensen tot geloof in Jezus. Maar ook dagelijkse worden duizen den Christenen vanwege hun geloof in Jezus geartesteerd, waarvan velen gemarteld. De Christenen komen soms samen in een kamer zo koud, dat bevroren voedsel zoals vlees aan het plafond hangt. "De Kerk groeit in de mate van de verdrukkingaldus de woordvoerster van de kontaktgroep Jubilee Campaign Schouwen Duiveland. De film China Cry (China roept/huilt) is een waar gebeurd verhaal en gaat over Sung Neng Yee (nu heet ze Nora Lam). Haar zor geloze jeugd wordt ruw onderbroken door de communistische machtsovername in China. Maar dankzij haar nooit aflatend optimisme en doorzettingsvermogen weet zij toch een studieplaats aan de universiteit te bemachtigen. Daar ontmoet zij haar grote liefde, Lam Cheng Shan. Maar ondertussen komt Neng Yee meer en meer in opstand tegen het strenge communistische regime. En dit dreigt haar en haar gezin kapot te maken. Als ze op een dag oog in oog staat met het vuurpeloton beseft ze dat ze, koste wat het kost, moet overleven om te vechten voor een betere toekomst voor haar familie. Spanning en ontroering hebben een plaats in deze indrukwekkende film. Maar ook het vaste geloof in Jezus Christus, Die de Chris tenen helpt en beschermt, zoals Hij heeft beloofd in Zijn Woord! De avond begint om 19.30 uur en de zaal is open om 19.00 uur. De toegang is vrij, maar er wordt wel een collecte gehouden voor het werk van Jubilee Campaign. Er is geen spre ker, wel een koffiepauze. De film duurt één uur en 45 minuten en is geschikt voor het gehele gezin (vanaf 12 jaar). Inlichtingen: 0111-651521. In boomgaard Klöosterweie aan de Achterweg van de familie Van den Bos uit Sommelsdijk werd vorige week een wel heel grote appel geplukt. De appel, naast een 'nomiale' soortge noot in handen van mevrouw Van den Bos, is een Jonagold. De vrucht groeide aan een boom die nog maar drie seizoenen vrucht draagt. Volgens ntevrouw Van den Bos is dit heel bijzon der. Gedund was de appelboom niet; dus ook dat kan niet de oorzaak zijn van het forse for maat van de appel. Het gewicht van het 'appeltje' is 830 gram dus genoeg om een flinke dorst te lessen. In de week van 6 t/m 12 oktober gingen in heel Nederiand meer dan 55.000 collectan ten de straat op om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stich ting. Ook in Ouddoip gingen de collectanten langs de deuren. En niet zonder succes! Gezamenlijk werd er een bedrag van 2.204,98 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zet ten. Brandwonden zijn één van de meest ernstige verwondingen die een mens kan overkomen. Naast de pijn en de langdurige behandeling zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Al meer dan dertig jaar zet de Brandwonden Stichting zich in voor mensen met brand wonden. Zij houdt zich bezig met onderzoek ter verbetering van de behandeling, het opzetten van preventiecampagnes, het instandhouden van de Huidbank en het geven van nazorg aan brandwondenslacht offers. Dankzij de collecte kan de Stichting al deze activiteiten organiseren. Namens de plaatse lijke collecteorganisator dankt de Neder landse Brandwonden Stichting de collectan ten en gullen gevers in Ouddorp voor het mooie bedrag dat bijeen werd gebracht voor de strijd tegen de littekens. Namens het comité van Woord en Daad op Goeree en Overflakkee kunnen wij u mede delen dat de opbrengst van de gehouden zangavond op j.l. 12 Oktober het mooie bedrag van netto 1038,heeft opge bracht. Hetcomité dankt iedereen die aan de zangavond een bijdrage heeft geleverd. OOLTGENSPLAAT - De gezamenlijke serviceclubs op Goeree Overflakkee organi seren ook dit jaar weer een feest ten bate van het goede doel en wel op zaterdag 2 novem ber 2002 in Fort Prins Frederik in Ooltgens- plaat. De feestavond wordt na een smakelij ke maaltijd, bestaande uit de traditionele poters met spek, boerenkool en/of zuurkool met worst en koffie met appeltaart toe, opge luisterd door tal van Flakkeese bekendhe den. De opbrengst van deze avond gaat dit jaar naar de Stichting tot het behoud van de molens op Goeree Overflakkee. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar Henk van den Berg, telefoon 0187 - 487972 of Teun Mast, telefoon 482783. Zij kosten 22,50 euro per stuk. DREISCHOR - Op zaterdag 2 november zal er een zangavond worden gehouden in de Hervormde kerk te Dreischor. Er zullen deze avond drie koren zingen, namelijk het Chris telijk gemengd Eilandenkoor uit Zierikzee o.l.v. Peter Wildeman, het jeugdkoor Sur- sum Corda en het gelijknamige gemengd koor uit Sliedrecht o.l.v. Frans Cornet. Jan van der Hel zal de koren en de samenzang begeleiden. Bij elkaar zullen zo'n 210 koor leden aan deze avond meewerken. Het belooft een afwisselende avond te worden. Er zal deze avond worden gecollecteerd voor de stichting Ontmoeting, een reforma torische stichting voor hulp aan thuislozen. Ds. P. den Butter uit Middelharnis verzorgt de opening, meditatie en sluiting. De avond begint om !9.30 en de toegang is vrij! Ieder een is hartelijk welkom. In de nacht van vrijdag op zaterdag, tegen kwart voor één, is op de Oud Kraaijerdijk tus sen Sommelsdijk en Dirksland een Renault Clio met daarin zes jongeren van de weg geraakt en op z'n kant in het dijktalud tot stilstand gekomen. Het ongeval ontstond door dat de 18-jarige bestuurder, afkomstig uit Sommelsdijk, door nog onbekende de macht over het stuur verloor. Eén van de inzittenden, een 17-jarige jongen uit Oude Tonge, raak te gewond en werd per ainbulance naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Doordat een boompje en ■wat bossage langs de dijk de Clio opvingen, ■werd voorkomen dat de auto onderaan de dijk het water in kantelde.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2