Het Binnenhuis nieuwe stijl Israëlavond te Goes Zorgverzekering is méér dan l(ostendekl(ing Oi^elconcours in Hervormde Kerk Oude Tonge Herdruk 'Gebroken dijken' EiiArasEn-niEyiia Meer kracht ...ga voor een Honda! Open avond! Damclub 'Denk en Zet' Schaakvereniging 'De Zwarte Pion' Wie een kuil graaft vooreen ander... Landbo u wpraatje De boer heeft geen landhonger meer i i i HONDA. www.ianvandijk.nl Autobedrijf Jan van Dijk Brielle Bingo te Ooitgensplaat Wat is het effect? Waar is Pro Life mee bezig? Overstapmogelijkheid Wenselijk of noodzakelijk? doorB. Schouwing 1.----------------------------------------------------------------------::::::::::::::::::j PAGINA 11 VRIJDAG 18 OKTOBER 2002| Het winkelteam van Hel Binnenhun. Wederom heeft Het Binnenhuis de boel veranderd. De binnenboei wel te verstaan, want tenslotte is dat daar hun vak. Nieuwe tapijten, nieuw lami naat, marmoleum met een sierrand..., en omdat ze toch bezig waren hebben ze de indeling ook meteen maar ver anderd. Er is nu nog meer ruimte om de gordijnen als lange baan te laten zien. Ruim 150 showbanen hangen er. De tapijthoek werd gordijnafdeling en de gordijnafdeling is nu de plaats voor de vloeren. De tijden veranderen. Het Binnenhuis ook! Door verschillende gebeurtenissen in de afgelopen tijd is iedereen bewuster naar de leefomgeving gaan kijken. De woonmode is daarom ook wat veranderd. Helder, nuchter, sober, ingetogen, warm, zacht en rijk. Dit zijn wat kernwoorden die de woonsfeer van dit moment weergeven. Niet overdrijven, maar wél mooi, en een rijk gevoel gevens. We houden het rustig, maar het moet wel goed zijn.We kopen niet impulsief, maar maken een weloverwogen keuze. We willen het warm hebben in huis, maar het moet ook wel praktisch zijn. De fabrikanten van woonprodukten hebben dit goed begrepen. De tapijten bijvoorbeeld, moeten kwalitatief goed zijn, praktisch in onderhoud, duurzaam en warm van kleur. Of je nu kiest voor robuust of aaibaar zacht. Deze trend zien we nog sterker in karpetten. Nadat veel mensen gekozen hebben voor een harde vloer in de woonkamer, is ieder een toch het warme en zachte van tapijt gaan missen. Daarom zijn er nu heerlijke dikke warme vloerkleden van zuiver wol, zó dik datje er je vingers in kunt verbergen. Wat is er lekkerder dan op een donkere gure win teravond lekker op zo'n dik warm kleed te zitten en met je vingers door die lange haren te graaien? Dan voel je je toch helemaal thuis.'..? Maar dan de gordijnen. Wat is daar toch veel in mogelijk.Van transparant zacht, tot wollig vol en dik. Naturel of zacht van kleur, maar ook stoffen die bij iedere beweging van kleur veranderen. Heel trendy. Om hieruit een keuze te maken, is het heel belangrijk dat iemand je rustig laat zien wat het aanbod is en wat goed aansluit bij je woonwensen. Daarom heeft Het Binnenhuis de indeling veranderd. Om in alle rust en met volle over gave de klant te kunnen adviseren bij de moeilijke keuze uit het enorme aanbod. In een vernieuwde prettige omgeving is het fijn winkelen. Neem er even lekker de tijd voor en je zult zien dat je huis een plaatje wordt. Een plaatje om in te leven. Dat is lekker thuiskomen. Dus: ga eens kijken...! D.V. zaterdag 19 oktober a.s. zal in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, L. de Colignylaan 177 te Goes een Regionale Israëlavond gehouden wor den. Aanvang 19.30 uur. Ds. C.J. Meeuse, voorzitter van het depu- taatschap voor Israël, voor Evangeliever kondiging en diaconale hulpverlening zal een korte inleiding houden, terwijl Ds. C. Sonnevelt, die van september 2001 tot juni 2002 in Israël ca. colleges heeft gegeven aan Messiasbelijdende joden, op deze avond zal vertellen over zijn ervaringen in Israël. Hij wil spreken over: Open deuren in Israël. Het mannenkoor 'De Lofzang' uit Goes onder leiding van K. van den Steen- hoven, zal enkele liederen zingen die betrekking hébben op het joodse volk. De organist Jos Oreel zal de samenzang bege leiden. In de hal van de kerk is er een boekentafel ingericht, waar ook de jongste pennen vrucht van Ds. Sonnevelt te koop zal zijn. De titel van dit boekje is: 'Israël van binnen uit'. De entree is deze avond gratis, maar er zal wel een collecte gehouden worden bestemd voor de Evangelieverkondiging in Israël. Ds. Sonnevelt heeft in Israël mogelijkhe den onderzocht om te komen tot vestiging van een plaats van Evangelieverkondiging. Hij heeft een positief antwoord gegeven en het deputaatschap voor Israël heeft vorige week een oproep geplaatst in 'De Saambin der' om te solliciteren voor de functie van 'Medewerker voor Israël', die na een pas sende voorbereidingstijd zich D.V. in 2003 in Israël zal vestigen. Slagveld 19, 3231 AN Brielle Telefoon: 0181 - 41 37 77 Telefax: 0181 - 41 34 45 E-mail: info@janvandijk.nl Morgenavond: Open Avond OJW. We orga niseren deze avond een darttoemooi, maar daarnaast kun je natuurlijk ook gezelhg met elkaar kletsen, tafeltennissen, tafelvoetbal len...! Niks moet, alles mag. Voor degene die zin hebben in het darttoemooi, je kunt jezelf zaterdagavond vanaf half acht opge ven aan de bar, voor de winnaar hebben we een leuke prijs in het verschiet. Zoals altijd staan om half acht de deuren van de Hoek steen voor je open, we willen de avond om acht uur met elkaar gaan begiimen. Wij heb ben er zin in, jij toch ook? Tevens kun je jezelf deze avond opgeven voor de gourmetavond van 26 oktober, de kosten voor deze avond zijn drie Euro of bel naar Jan (489574). 2 november willen we met elkaar een stuk je gaan zwemmen, ook daar kun je jezelf morgenavond voor opgeven of bellen naar Heleen (470155), kosten voor deze avond zijn 3,50 Euro. Tot ziens op het OJW! Op vrijdag 18 Oktober a.s. organiseert v.v. OFB te Ooitgensplaat weer een gezellige bingo met vele mooie prijzen. In de super- ronde is een 30-delig Messenset in luxe koffer te winnen ter waarde van 100,-. U bent van harte welkom in verenigingsge bouw 't Centrum in Ooitgensplaat. De aan vang is 20.00 uur en het eerste kopje koffie of thee is gratis. Het is herfst. We wisselen van jaarge tijde en daarmee ook van kleding. De winteractiviteiten beginnen weer en zelfs op tafel ziet onze warme maaltijd er anders uit. Het is de tijd van de ver andering. Politiek is het ook al zo woe lig, maar voor een christelijke zorg verzekeraar als Pro Life liggen er zeker kansen. Het is de tijd waarin je van zorgverzekering kunt verande ren. Altijd weer een zaak van bezin ning. Wat gebeurde er al? In het voorjaar is Pro Life Zorgverzekerin gen actief geweest op Goeree Overflakkee, met ook tóen een paginagrote advertentie in deze krant. Huis aan huis zijn folders ver spreid. Wekelijks las u in de krant een artikel over van alles wat met zorgverzekeringen te maken had. Op 3 juni was de Prins Maurits- school het centrum van een debat met voor aanstaande politici over de keuzevrijheid in de zorg. Zo'n 300 mensen waren daarbij aanwezig. Het congres zou eerst 13 mei gehouden worden, maar werd uitgesteld door de moord op Pim Fortuyn. Op Tweede Pinksterdag was Pro Life als sponsor aanwe zig bij het Vismijnconcert in Stellendam. Een prachtige avond ten bate van de Stich ting Ontmoeting. En op 18 mei stond Pro Life met een kraam op de Jaarmarkt in Goe- dereede, ook voor een goed doel: zending en hulp in Kamsjatka. Veel van deze activitei ten vonden plaats in een prima samenwer king met de afdehng Goeree-Overflakkee van de Nederiandse Patiënten Vereniging. Kort om: Pro Life is geen onbekende meer op het eiland. o De eerste schapen zijn over de dam, mensen die zich aangemeld hebben bij Pro Life na vergelijking van de premie en de dekking. Met scholen en zorginstellingen werden contracten gesloten voor collectieve instroom (dat scheelt beduidend), en Assu rantiekantoor Koningswoud in Dirksland houdt zich actief bezig met de Pro Life markt. Maar in de herfst is het de tijd voor het opzeggen van een zorgverzekering en om over te stappen naar een andere, nu dus. Relatiemanager Dolf Lok van Pro Life: "In de eerste plaats natuurlijk met het verlenen van een goede zorg. De dienstverlening moet perfect zijn. Onze verzekerden moeten snel, doeltreffend en correct geholpen wor den. Daar staat een grote organisatie garant voor, want Pro Life is onderdeel van de gro te Agisgroep. Maar daarnaast is er samen werking met allerlei andere instanties in de christelijke zorg om tot verbetering en uit breiding te komen van de mogelijkheden van christelijke zorgverlening in Nederland. Daarnaast zijn we volop bezig met de bun deling van krachten om in allerlei opzichten voor overheid en zorgveld een interessante en niet weg te denken geprekspartner te zijn. Als de basisverzekering er in 2005 moet komen, is er werk aan de winkel om ervoor te zorgen dat er een verantwoorde basisver zekering komt voor ieder die de absolute beschermwaardigheid van het menselijk leven van harte voorstaat. Daar sluit Pro Life bij aan en zet zich daar voor in. Dat is een grote doelgroep in Nederland van bijna een miljoen mensen. Wat zouden we daarmee prachtige dingen kunnen doen." Pro Life hoeft geen winst te maken, maar investeert in goede zorg en dienstverlening. Sommige mensen weten niet wat hun moge lijkheden zijn. Zorgverzekeringen hebben toch al niet veel belangstelling van de goe gemeente en er bestaan veel misverstanden. Opnieuw Dolf Lok: "De misverstanden zijn bekend. Ik noem er een paar. 'Pro Life is er alleen voor particulier verzekerden'. Dat is niet waar, want de helft van ons aantal ver zekerden zit in het Pro Life Ziekenfonds, waarin bijvoorbeeld het lidmaatschap van de NPV ook gewoon is opgenomen en waar door je met aanvullende pakketten ook ande re pro life elementen kunt mee verzekeren. We hebben bijvoorbeeld ook een Studenten- polis en voor ouderen de zogenaamde Stan daard Pakket Polis. Een tweede misverstand: 'Pro Life is duur'. Dat is een beeld uit het verleden. Wanneer u de premies vergeUjkt zult u zelf kunnen vaststellen, dat Pro Life zeker niet duur is. Misverstand drie: 'het levert zo'n rompslomp op'Is dat echt zo? U krijgt een opzegkaartje om uw huidige ver zekering op te zeggen en een aanvraagfor mulier dat biimen een kwartier kan worden ingevuld. Envelop en alles zit erbij. Het is gemakkelijk en snel te doen en nü is het de juiste tijd. Contractueel heeft u een paar maanden opzegtermijn, maar wanneer de maatschappij de premies verhoogt - en ik geef u op een briefje, dat de premies omhoog zullen gaan! - hebt u tot 30 dagen na die aan kondiging de tijd om te verkassen. Dan nog een vierde misverstand: 'Pro Life is niet zelfstandig en kan niet anders dan naar de pijpen van Agis dansen'. Maar dan kent u onze Pro Life Raad nog niet. Die Raad, bestaande uit twaalf mannen en vrouwen uit de doelgroep en uit de verschillende secto ren van de gezondheidszorg, bewaakt de identiteit en bespreekt de inhoud van het pakket. Daar komen geen zaken in zoals abortus en euthanasie. Over andere ethisch gevoelige zakeri zal de Raad een gefundeerd standpunt innernen, gefundeerd in wat Gods Woord ons leert over het leven en de gezondheid, over de zorg voor elkaar en de eerbied voor de Schepper. En Agis houdt daar rekening mee! Zeker weten", aldus Lok. In Pro Life kringen is men overtuigd van de noodzaak van groei. In de wereld van de zorgverzekeraars en in Den Haag tellen de getallen. Als Pro Life een miljoen Nederlan ders zegt te vertegenwoordigen, zal dat moe ten blijken uit het aantal Pro Life verzeker den. Daarom is die groei noodzakeüjk voor het grote werk van Pro Life, en het is tegelijk wenselijk voor de verzekerde, want wie zou niet graag een goede en ethisch verantwoor de zorgverzekering tegen een prima premie willen hebben. Pro Life houdt rekening met grote gezinnen want in de ZorgpoUs betaalt men slechts premie voor twee kinderen onder de 18 jaar. Pro Life verwacht van u de volgende stap! Middelhamis/Sommelsdijk, uitslagen van 15 oktober 2002 Afdeling 1: C. Polder - A. Verolme1-1 Afdeling 2: I. Koese - J. Jordaan 3-0 J. Lodder - R. Jacobs3-0 D.A. Doomhein - M. Prins 0-3 J.A. Nipius - G. Zaaijer0-3 B. du Pree - H. Bijdevaate0-3 Zeeuwse competitie Gapinge-Denk en Zet: J. Kesselaar - J.A. Dekker1-1 P. Willemse - C. Spee1-1 A. Riemens - J. v. Hoorn3-0 A. den Hollander - A. v.d. Veer 3-0 J. Vogel -1. Mackloet0-3 L. v.d. Weele - W. Vroegindeweij .1 - 1 P. V. Keulen - J. v.d. Ouden 0-3 L. Walraven - H.H. Verolme0-3 Eindstand: 9-12 Een knappe prestatie van Denk en Zet, aan gezien Gapinge een heel sterk team heeft. Vooral de eerste 4 borden zijn erg sterk. De verre reis naar de buurt van Middelburg had de dammers van Denk en Zet blijkbaar geïnspireerd. De eerste die zijn partij met winst beëindigde was H.H. Verol me. Zijn tegenstander maakte een paar klei ne foutjes, wat hem de partij kostte. 1. Mac kloet, die een stroeve start heeft in de eigen competitie, behaalde na 2 uur spelen een goede overwinning. Hierna behaalde W. Vroegindeweij een knappe remise, zodat de stand opliep naar 1 - 7. Helaas kon A. v.d. Veer na goede tegen stand het niet redden en moest hij met een nederlaag genoegen nemen. J. v.d. Ouden kwam in hevige tijd nood, maar wist toch knap de winst binnen te halen. Aan bord 1 wist J.A. dekker, na een knap gespeelde partij, tot een puntendeling te komen. Nu had Denk en Zet nog één punt nodig voor de winst. Daar zorgde C. Spee voor. Aan bord 2 speelde hij zo sterk dat zijn tegenstander gretig het remise aanbod aan nam, hetgeen betekende dat met nog een partij te gaan Denk en Zet de winst al binnen had. Aan bord 3 was J. v. Hoorn nog in een moeiüjke stand bezig om ook nog een punt te halen, wat helaas niet lukte, zodat na een goede wedstrijd de punten mee gingen naar Flakkee. Gapinge is een club waar vorig seizoen nog twee keer van werd verloren. Voor de RSB speelde 'De Zwarte Pion' 1 op 14 oktober jl. tegen Hendrik Ido Ambacht. De uitslag werd 4 tegen 4. Het overzicht voor ronde 7 in de huishoudelijke competi tie, eveneens gespeeld op 14 oktober luidt: Hameeteman - Markwat rem. De Jager - Struikrem. Bom - Peemanrem. Boeter - Den Haan1-0 Bosch - Noordijkrem. C.J. Smit - A. Visser1-0 Loosjes - M. Lagendijk0-1 Neleman - Meiaard0-1 H.K. Smit-DuPree0-1. Dat klinkt wel héél erg spannend! Zit jij in één van de groepen 3 t/m 8 van de basis school? Kom dan ook D.V. dinsdag 22 okto ber a.s. naar de Vakantie Bijbel Klub. Deze wordt gehouden in de Prins Mauritsschool te Middelhamis. Met heel veel andere kinderen zijn er leuke én sparmnende dingen te doen, zoals knutselen, luisteren naar een Bijbel verhaal, een spel spelen, zingen en muziek maken, lachen en nóg veel meer! Kortom, het wordt een groot feest! Iedereen die komt, krijgt na afloop een leuk cadeautje. Het is 's morgens van 9.30 uur tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 uur tot 15.30 uur. Tot dan! En neem gezelhg een vriendje of vriendinnetje mee. De kooplust van boeren om land te kopen is verdwenen. Aankoop van grond was voor menige boer de sleutel naar bedrijfsvergroting. Investeren in landbouwgrond is kostbaar. Voor de boer is het nu een financieel avontuur. Het werd en wordt allerwege van de daken geroepen: boeren exploiteren en beheren driekwart van Nederlands grondgebied. Bij na alle discussies over ruimtelijke ordening en inrichting worden afgedaan met de stel ling dat boeren het leeuwendeel van 's lands areaal verzorgen. Een stelling waar nogal wat op af te dingen is en die zeker vandaag de dag niet meer opgaat. De grondgebonden boeren (vooral akker bouwers en melkveehouders) hebben altijd geprobeerd hun bedrijf te vergroten via pacht of aankoop van landbouwgrond. Landaankoop was voor hen synoniem met uitbreiding van de bedrijfsomvang. De niet- grondgebonden collega's, zoals varkens- en pluimveehouders, zochten de bedrijfsom vang meer in de intensivering van de pro ductie. Bij hen gaat het niet om meer grond maar om meer dieren per vierkante meter bedrijfsoppervlak. Het financieel-economisch klimaat is de naar grond hunkerende boer niet meer gun stig gezind. De grondprijzen zijn de laatste tijd flink gestegen. Dat betekent voor een ondernemer dat de factor grond in een kos- ten-batenanalyse bij het opstellen van een bedrijfsplan zwaar weegt. Grond is een belangrijke kostencomponent. De akkerbou wer of de melkveehouder zal dus moeten nagaan of de grondkosten terugverdiend kurmen worden. Deze terugverdienmoge- lijkheden verdwijnen als sneeuw voor de zon, zodat boeren meer naar avonturen geleid worden. Dringen op de grondmarkt De landhonger van de boer staat op gespan nen voet met ruimtelijke ordening en inrich ting van Nederland. Ons land moet manoeu vreren met de schaarse ruimte die door ruim 16 miljoen landgenoten wordt geclaimd. Steeds meer grond wordt gevraagd voor woningbouw, industrievestiging, wegen, en niet in de laatste plaats voor recreatie en natuur. De laatste jaren zijn talloze nota's, visies en schema's verschenen, die allemaal zijn gericht op de ideale inrichting van de nationale ruimte. De notalawine is vaak poli tiek ingekleurd. Het kleurenpalet varieert van een totaal maakbare ruimte-indeling (socialistisch georiënteerd) tot een vrij spel van partijen op de grondmarkt (liberalistisch getint). De belangstelling voor en de huidige aanpak van de ruimteUjke inrichting hebben ver gaande gevolgen voor de boeren. Hun speel ruimte op de grondmarkt is zo goed als ver dwenen. Zij ervaren dat er kapers op de kust zijn en dat anderen claims op gronden leg gen. De boer constateert dat de grondcon- currenten veelal een rijk gevulde beurs mee brengen. Grondaankoop wordt aldus voor de boer schier onmogelijk. De wetgeving die zich voor de boeren bemoeide met landinrichting bepaalde dat zeker 5% van het te verkavelen areaal bestemd moest worden voor niet-agrarische doeleinden (o.m natuur, recreatie en wegen). Iimiiddels is deze bepaling achterhaald door de werkelijkheid. De claims op landbouwgronden liegen er niet om. Wie de overheidsplannen bestu deert, komt al gauw tot de constatering dat honderdduizenden hectares landbouwgrond bestemd zijn voor niet-landbouwdoeleinden. Vaak zijn deze claims onderbouwd met sug gestieve beweringen dat de landbouw kampt met een permanente overproductie. Wat er ook van zij: méér vragers op de grondmarkt betekent prijsopdrijving. De boer weet er alles van. Hij moet astronomische bedragen op tafel leggen om enkele schaarse hectares landbouwgrond aan zijn bedrijf toe te voe gen. Het avontuur is voor de doorsnee boer niet in te passen in een gedegen bedrijfsop- zet en bedrijfsvoering. Investeringen in landbouwgrond zijn onmogelijk rendabel te maken in een klimaat waar landbouwop- brengsten steeds zwaarder onder druk staan. De boerenpraktijk duidt op een trend waarbij de landhonger van de boer is verdwenen. Boeren kopen sporadisch grond. Waar deze trend toe leidt, is nog niet helemaal duide lijk. Waarschijnlijk zal de grondgebonden landbouw in ons land zijn langste tijd heb ben gekend - voor de boeren geen aantrek kelijk perspectief Wie desondanks zijn heil in deze sector blijft zoeken, rest maar één weg: trek erop uit en zoek je toekomst in een grondrijk land elders in de wereld. Zaterdag 26 oktober staat een voor de orgelliefhebbers belangrijke activiteit op het programma: het dertiende Orgelconcours voor amateurs. Cen traal bij dit evenement staat het fraaie Frobenius-orgel in de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Het concours kan zich verheugen in een gro te belangstelling. De organisatie (de Vereni ging van Orgelvrienden) heeft vijftien deel nemers, afkomstig van Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Phi- lipsland, toegelaten als deelnemer aan het concours. Het concours 'van' Oude-Tonge werd voor het eerst gehouden op 23 februari 1980. Vanaf het begin eenmaal per anderhalfjaar, later in een tweejaarlijkse frequentie, is het orgelconcours niet meer weg te denken uit het Flakkeese orgellandschap. De jury wordt, in steeds wisselende bezetting, iedere keer gevormd door twee prominente orga nisten. Financieel wordt het concours moge lijk gemaakt door het Paul van Hessenfonds van de Lionsclub Goeree-Overflakkee. Ondernemer Paul van Hessen, eigenaar van onder meer de vroegere darmenfabriek te Sotimielsdijk, richtte in 1957 de Lionsclub afd. Goeree-Overflakkee op. Zes jaar gele den startte hij het 'Paul van Hessenfonds', dat ten goede komt aan culturele doeleinden op Flakkee. Zo werden financiële middelen uit het fonds gebruikt voor het herstel van de Joodse begraafplaats in Dirksland. De Ver eniging van Orgelvrienden is erg blij met deze financiële ondersteuning. Het orgel concours staat model voor het hoge peU van het orgelspel door vele amateur-organisten op Flakkee en is voor velen van hen een gro te stimulans geweest. Het doel van het concours is het stimuleren van orgelmuziek in het algemeen en van kerkmuziek in het bijzonder. Alle deelne mers spelen daarom, behalve een vrij werk naar eigen keuze, een koraalgebonden ver plicht werk. Hiervoor hebben zij de keuze uit één of twee koraalbewerkingen van Heinrich Scheidemann (1595-16663) of van Johannes Brahms (1833-1897). Het concours begint zaterdagmorgen om 9.30 uur (de kerk is om 9.00 uur open). Na acht deelnemers volgt de middagpauze. Om 14.15 uur gaat het concours verder en rond 16.45 uur wordt de uitslag verwacht. Dan zal de jury bekend maken welke drie deelne mers het beste gepresteerd hebben. Zij mogen 's avonds, samen met de jury, het slotconcert verzorgen. Het slotconcert op zaterdagavond begint om 20.00 uur. De bei de juryleden zullen concerteren. Tussen de beide juryleden in zullen de winnaars laten horen waarom ze de drie besten zijn gewor den. De jury bestaat uit de heren Kees van Hou ten en Jan Wisse. Kees van Houten (1940) studeerde aan het Brabants Conservatorium orgel en piano. Hij won prijzen bij improvi satieconcoursen in Bolsward en St. Albans (Engeland). Sinds 1957 is hij organist van de St. Lambertuskerk te Helmond, waar hij het historische Robustellyorgel uit 1772 bespeelt. Van 1971 tot 1992 was hij hoofd vakdocent orgel aan de Hogeschool voor de Kunsten, Faculteit Muziek, te Utrecht. Als concerterend organist treedt hij op in bin nen- en buitenland. Ook geeft hij lezingen en workshops over Bach-interpretatie. Hij publiceerde verscheidene boeken over dit onderwerp. Jan Wisse (1965) studeerde orgel aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en aan het Conservatoire International te Parijs. Aan de Haarlemse Zomeracademie volgde hij meestercursussen bij Ewald Kooiman en Jean Boyer. In 1994 werd hij winnaar van het NCRV Van der Horst/De Klerk con cours. In 1998 won hij de tweede prijs op het Internationale Orgelconcours Rijnstreek te Nijmegen. In 2000 won hij op ditzelfde con cours de publieksprijs. Op Walcheren heeft hij een uitgebreide lespraktijk. Als organist is hij verbonden aan de Gereformeerde Gemeente te Aagtekerke. Sinds 1996 is hij voorzitter van de Vereniging van Organisten der Gereformeerde Gemeenten. De toegangsprijzen zijn overdag 1 Euro. Voor het slotconcert 5 Euro (scholieren, CJP en 65+ 3,50 Euro. D.V. 1 februari 2003 zal het vijftig jaar geleden zijn dat de watersnoodramp plaatsvond. In 1954 verscheen naar aanleiding van de ramp het lees- en fotoboek 'Gebroken dijken en de watersnoodramp op Goeree Overflakkee', uitgegeven door de toenmalige drukkerij Booms- ma te Middelhamis. Deze uitgave en de fotografische herdruk uit 1988 zijn niet meer te koop. Om die reden is besloten om tot een HERUITGAVE te komen! Het boek zal eind november verschijnen en kost 27,50 per ex. U kunt bestellen via onderstaande bon, die u in kunt leveren bij de erkende boekhandels. j.------------------------------------------------------------------------------------------ Ja, ik/wij bestel(len)ex. Gebroken dijken a 27,50. I Naam I Adres j Woonplaats i 1 Telefoon

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 11