Muzikaal tintje aan algemene ledenvergadering Rabobank Middelhamis Cursus geologie OPEN BRIEF n.a.v. huisartsenpost Ruim 2000 als tussenstand van de Ouddorpse ClOOO kassabonnenactie Géén bestuurder, wél een bierflesje... EHAifDen-lffEUWS Ingezonden: Schotejil toont progressie op schoolslag recordwedstrijd PAGINA 5 DINSDAG 15 OKTOBER 2002 Na kennis genomen te hebben van de publi caties naar aanleiding van de opening van de Huisartsenpost te Middelhamis op 1 oktober 2002, moet mij het navolgende van het hart: In de eerste plaats blijkt uit de opmerkingen, die zijn gemaakt door de heer Boer, direc teur van de verzekeraar OZ Zorgverzekerin gen, dat de huidige huisartsengeneratie niet meer 24 uur per dag voor de patiënten klaar wil staan. Dit wetende, kan de conclusie getrokken worden dat kennelijk de zorg voor de patiënt niet op de eerste plaats komt en dat men voor gelijkblijvende betaling minder service wil gaan bieden (zoals reeds in mijn eerste brief is opgemerkt). In de tweede plaats wordt er in het artikele van de Nederlandse Patiëntenvereniging ge wag gemaakt, onder het kopje: 'Extra Kos ten?': Citaat: "dat in een dunbevolkt gebied als Goeree-Overflakkee de afstand tot de post relatief groot is. Anders gezegd: Er is een klein aantal patiënten dat gebruik maakt van de voorzieningen". Einde citaat. Men gaat er kennelijk van uit, dat hoe verder de post van de patiënt verwijdert is, hoe min der er gebruik van gemaakt wordt. Dit is geen serviceverlening, om van uitbreiding van service maar helemaal niet te spreken, maar een regelrecht ontmoedigingsbeleid. Bovendien moet geconcludeerd worden dat, omdat er kennelijk weinig patiënten buiten de normale uren gebruik maken van de medische, spoedeisende hulp, waar uiteraard de huisartsenpost voor is opgericht, het bij zonder meevalt met de werkdruk van de huisartsen in de regio. Als men dan verder bedenkt dat de ene arts, die de post buiten de normale uren gaat be mannen, de spoedgevallen van 22 artsen moet waarnemen, hoe 'fris en wakker' kan deze arts na een weekend zijn eigen patiën ten op maandagmorgen weer ontvangen? Uit de woorden van de heer Boer blijkt dat hij, zonder het zich bewust te zijn, diegenen, die kritiek hebben op de huisartsenpost, gelijk geeft. Het is voor de patiënten een hele troost dat de dokter, die 's avonds en in het weekend voor de deur komt, gereden wordt door een chauffeur in een auto, voorzien van een blauw zwaailicht en een sirene. Daarmee zal hij zeer zeker een stuk sneller bij 'zijn' patiënten zijn dan met zijn eigen auto. Ten tweede staat er onder de kop: 'Spoed eisende hulp', dat er voor spoedeisende hulp niets verandert en dat men, als elke seconde telt, altijd 112 moet bellen. Hieruit volgt dat diegene die hulp nodig heeft, ook nog eens voor doktertje moet gaan spelen, om te bepalen of het gaat om een spoedeisende, danwei een levensbedreigen de situatie. Kennelijk weet men niet dat het in de praktijk ook wel eens anders gaat, zoals een inwoner van deze regio ondervond toen hij in paniek 112 belde, omdat hij zo snel het telefoonnummer van de huisarts niet kon vinden en van 112 de vraag voorgelegd kreeg of hij de huisarts al had gebeld. Op het ontkennende antwoord volgde droog- weg de mededeling dat hij eerst maar de huisarts moest bellen. Ter verduidelijking: het ging hier om een patiënt die, midden in de nacht, getroffen was door een hersenin farct. En terde laat de NPV weten, graag te willen vernemen wat de patiënten vinden van de nieuwe huisartsenpost; Citaat: "En dan niet alleen negatieve maar vooral ook positieve ervaringen. Dit om zo te waken voor een goede zorgverlening- 'Einde citaat'. Laat een ding duideüjk zijn: Als men wil waken voor een goede zorgverlening neemt men de kritische kanttekeningen zeer ter harte, want van kritiek kan men leren en als gevolg van kritiek kan men eventuele verbe teringen aanbrengen. Positieve reacties bevestigen alleen maar de bestaande toestand en dragen nooit bij tot veranderingen c.q. verbeteringen. Resumerend kom ik in de huidige situatie tot de volgende conclusies: 1Geen prioriteit voor patiëntenhulp. 2. Mindere service van de kant van de art sen, maar wel dezelfde beloning. 3. Hogere kosten voor de verzekeraar, het geen maar één ding kan betekenen: hoge re premies. 4. Er is geen enkele garantie dat de patiënt op dezelfde dienstverlening kan rekenen. 5. Enorme kosten voor een insteUing, waar van slechts weinigen gebruik zullen maken. 6. Ondermijning van de volksgezondheid. Ik vertrouw er op dat bovenstaande opmer kingen en de eerder gepubliceerde brief stof tot nadenken geven bij een ieder, die bij de ontwikkehng van deze plannen betroldcen was en dat bij nader inzien en heroverwe ging het gezonde verstand zal zegevieren. J. Heuser, Hazersweg 28, 3253 XG Ouddorp Zaterdag hebben de zwemmers van z.c. De Schotejil uit Middelhamis de progressie getoond, die op grond van de verzette trai- ningsarbeid van de afgelopen weken ver wacht mocht worden. In het zwembad van Recreatiecomplex 'De Staver' werd de jaar lijkse recordwedstrijd schoolslag gezwom men. De in totaal 95 licentiehouders en recreatieve zwemmers kwamen tot 125 per soonlijke tijdverbeteringen, waaronder een 4-tal clubrecords. Voor 10 jarige Esmee Koedoot waren er 2 clubrecords te vieren. Op de 50m schoolslag zwom zij naar een tijd van 42.86, terwijl de 200m schoolslag haar met de onwaarschijnlijk snelle tijd van 3.18.95 eveneens een clubrecord opleverde. In de categorie onder 12 jaar waren er clubrecords voor Sebastiaan Rosendaal bij de jongens en Anne Volwerk bij de meisjes op de 200m schoolslag in resp. een tijd van 3.24.79 en 3.34.54. Ellen van Koppen neemt samen met Jas mijn en Wouter de mand in ontvangst, (foto: DKS) OUDDORP - De gelukkige winnares van de levensmiddelenmand, die door Cl OOG-Van den Hurk in Ouddorp voor de vierde maal ter beschikking is gesteld, is ditmaal gewon nen door Ellen van Koppen. Samen met haar kinderen Jasmijn en Wouter nam zij zater dagmorgen de mand in ontvangst van chef Kruidenierswaren Coen Sperling. De opbrengst van de kassabonnenactie was deze week 516,81Het totale bedrag dat inmid dels voor de kinderhoek in de nieuwe bibliotheek is bijeengebracht, bedraagt 2317,61. De actie duurt nog tot eind oktober. ledere week wordt een levensmiddelenmand ter waarde van 20 euro verloot onder de ingeleverde kassabonnen. Een voor de Schotejil positieve ontwikke ling was het onverwacht goed presteren van een aantal debuterende nieuwe zwemmers, die zich stevig wisten te nestelen tussen de 'gevestigde orde'. Zo zwom de 9-jarige Melanie van Gemert op de 50m schoolslag een tijd van 49.88, waar mee ze 2e werd achter Esmee Koedoot in de leeftijdscategorie tot 10 jaar. De 3e plaats op deze 50m was voor Whitley Vorstenbosch in 50.07. Bij jongens was er een vergelijkbare ontwikkeling. Op de 50m schoolslag onder 10 jaar werd Martijn Buth Ie in een tijd van 53.25. De 2e plaats was voor Eldin Krijgh (9) in een tijd van 56.32, terwijl Glenn Mijn- ders (10) met 56.77 in zijn debuutwedstrijd meteen de 3e plaats opeiste Bij de meisjes tot 12 jaar werd Anne Vol- werk Ie op de 50m schoolslag in 43.48, gevolgd door Gerriette Stolk (46.61) en Monique Geldof (47.00). Bij de jongens tot 12 jaar was het goud voor Sebastiaan Rosendaal (11) in 43.16 en werd Johan van Nimwegen (11) 2e in 43.87. De 12-jarige Mark Nolet werd 3e in 48.03. Op de lOOm schoolslag in de categorie tot 12 jaar bij de meisjes werd de 11-jarige Mareille de Gast verrassend Ie in 1.47.33. Joliza van Nimwe gen (9) eindigde op deze lOOm schoolslag op een 2e plaats in 1.50.47, terwijl Melanie van Gemert een tijd zwom van 1.51.08, waarmee ze 3e werd. Op de lOOm school slag bij de jongens won Jelle Steenhuis (11) in een tijd van 1.47.60. De 2e en 3e plaats waren voor Jordy de Groot (1.48.52) en Mark Nolet (1.48.72). In de oudere categorieën was er bij de meis jes o.a. voor Rhiana van Kempen (13) succes op zowel de lOOm als de 200m schoolslag. De lOOm won .zij in een p.r. van 1.28.17 en op de 200m eindigde zij in een debuuttijd van 3.16.41 op de 2e plaats. Ook bij de jon gens ging het er spannend aan toe. Op de lOOm zwom Willem Joppe (16) naar opnieuw een mooie winnende 1.19.99, ter wijl de even oude Piet-Jan van Zoest (1.21.63) 2e werd en de 3e plaats werd gedeeld door Thijs Tromper (15) en Leander Jongejan (15), die beiden 1.21.78 zwom men. Dezelfde zwemmers deden ook op de 200ra van zich spreken. Willem Joppe zwom 2.56.19, Leander Jongejan vervolgens 2.58.43 en Piet-Jan van Zoest eindigde op 3.01.63. De laatste twee beiden met tijdver- beteringen van ca. 30 seconden. Bij de dames won Willemijn Veltman (18) de 200m schoolslag in 3.10.51. Bij de allerjongsten in de leeftijd tot 8 jaar werd 25m schoolslag gezwonmien. Bij de meisjes waren Natalja Vorstenbosch, Lian- nora van 't Zand en Kimberley v.d. Heerik de medaille winnaars, terwijl bij de jongens Annegies van 't Zand, Sven Koedoot en Mico Pavlovic de resp. plaatsen 1-2-3 opeis ten. Geen ereplaats maar toch vermeldens waardig zijn tenslotte nog de tijd verbeterin gen op de 200m door Iris Oostdijk (6 sec), Rianne Noordijk (10 sec), Eveline Hagoort (8 sec) en Niels Albrechts (13 sec). Op woensdag 9 oktober jl. organiseer de Rabobank Middelhamis haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in 't Prieel van Recreatiecentnun 'de Staver' te Sonunelsdijk. Bijna 150 leden bezochten deze avond. Na de reguliere agenda verzorgden de heer en mevrouw W.B. Soeters, grondleg gers van het Meekrap Openlucht theater, een levendige presentatie over het Meekrapproject. Na afloop van de vergadering ontvingen alle aanwezi gen de Meekrap Live CD. Dialoog tussen leden en medewerkers De heer H.A. Mijs, voorzitter van het Bestuur, opende de avond met een woord van welkom. Dit keer was er vooraf aan de vergadering een warm en koud buffet klaar gemaakt, zodat alle leden voldaan aan de vergadering konden beginnen. Na het buffet sprak voorzitter Mijs de aanwezige leden toe: "de algemene ledenvergadering neemt binnen de coöperatie een bijzondere plaats in. Het is een gelegenheid om de dialoog tus sen leden en medewerkers te behouden." De heer Mijs legde in zijn speech de nadruk op het 100-jarig bestaan van Rabobank Middel hamis, de voorbereiding van de overgang naar de euro, het terugtreden van de heer W.A. Coremans als algemeen directeur en de modernisering van de bankhal. Stijging balanstotaal Na de heer Mijs lichtte algemeen directeur de heer drs. M.J. de Nijs de jaarcijfers van de bank toe. De heer De Nijs bracht de compli menten over aan de heer W.A. Coremans, hij is immers degene die verantwoordelijk is voor de jaarcijfers 2001. Het balanstotaal is met 24 miljoen gestegen en ook de netto winst steeg met 3,3% ten opzichte van het jaar 2000. In memoriam: de heer P.A.M. Haver- mans De heer J.B. van Gerdingen stond stil bij het overlijden van de heer P.A.M. Havermans. De heer Havermans was ruim 15 jaar lid van de Raad van Toezicht, waarvan 10 jaar als voorzitter. "Bij het horen van het bericht was de Raad van Toezicht geschokt, verbijsterd en met stomheid geslagen," aldus de heer Van Gerdingen. De heer Havermans had een goede conditie, geen berg was hem te hoog. Van Gerdingen wenste mevrouw Havermans en de kinderen veel sterkte in dit verUes. Ook ging Van Gerdingen in op de opvolging De heer en mevrouw Soeters tijdens hun eenparig optreden. van het voorzitterschap van de Raad van Toezicht. Zelf is hij aangesteld als voorzitter en de heer A. Robijn zal toetreden als lid van de Raad van Toezicht. De heer Robijn heeft al eerder een bestuursfunctie bij de Rabo bank bekleed. Meekrapproject: bundel kennis, kracht en kunde Na de reguliere agenda verzorgden de heer en mevrouw Soeters uit Nieuwe Tonge een uitgebreide en zeer interessante presentatie over het Meekrapproject. Immers, als grond leggers en schrijvers van het muziektheater stuk 'Meekrap, alles heeft zijn uur en ieder ding onder de hemel zijn tijd" kan niemand de achtergronden van dit project beter schet sen dan zij. Een productie, die in twee ach tereenvolgende jaren 11 uitverkochte voor stellingen beleefde. De heer en mevrouw Soeters kwamen op het idee van het stuk door de sloopwerkzaamheden van de voor malige meestoof aan de Duivenwaardsedijk in Nieuwe Tonge. Min of meer gelijktijdig werd de laatste meestoof op het eiland, de Onverwacht in Ouddorp, vervangen door een appartementencomplex in dezelfde con touren als de oude meestoof. Langzaam ontstond de Stichting Openlucht theater Goeree-Overflakkee, die vanaf het allereerste begin tot en met de voorstellingen gezorgd heeft voor draagkracht en daad kracht. Dankzij financiële steun van de pro vincie Zuid-Holland, de vier eilandelijke gemeenten en van vele sponsors, waaronder de Rabobank, is het project tot stand geko men. 45 toneelspelers, 25 koorleden, 22 kin derkoorleden en 30 orkestmusici moesten worden aangekleed en opgetuigd. Het motto, dat in het hele proces nadrukke lijk aanwezig was, luidt: bundel kennis, kracht en kunde. Dit motto ligt ten grondslag aan het succes van het meekrapproject. Het theaterstuk Meekrap leidde tot verschillende nevenprojecten, waardoor de bevolking in brede zin bij het onderwerp betrokken kon raken. De opzet bleek zeer effectief. Ieder een weet nu weer wat meekrap is, in tegen stelling tot vier jaar geleden! Live optreden Na deze presentatie speelden de heer en mevrouw Soeters op de piano samen enkele fragmenten uit het Meerkrapstuk. Na afloop van de vergadering ontvingen alle aanwezi gen de Meekrap Live CD. Hierna was er nog een informeel samenzijn met een drankje erbij. Rabobank Middelhamis kan terugkij ken op een zeer geslaagde algemene leden vergadering 2002. Op aanvraag van ouders van de kinderen die de cursus fossielen en mineralen gevolgd hebben, heeft de Volksuniversiteit Hellevoetsluis nu ook een cursus geologie voor volwassenen georganiseerd. Heeft u een steen of fossiel uit uw vakantie meege nomen en u wilt weten wat het is, neem deze dan mee! Er wordt natuurlijk ook op de algemene geologie ingegaan, maar ver der is de opbouw zodanig dat elke les ein digt met de praktijk, het openhakken van stenen, eenvoudig sUjpen e.d. U gaat nooit met lege handen naar huis! De cursus wordt afgesloten met een bezoek aan de steen groeve in Limburg (Hemelen - Groeve 't Rooth) in mei/juni 2003. Heeft u iets met stenen, schrijf u dan in! Datum: zaterdag 2/9/16/23 november Tijd: 10.00 tot 12.00 uur. Duur: 4 lessen. Locatie: VU gebouw Hellevoetsluis Docent: dhr. Rob Mostert, voorzitter GEA (Geologische Activiteiten Kring Rotterdam). Kosten: 31,-(VU-leden) 35,- (niet-leden) Opgave: Jan Lageweg Tel. 312387 (na 21.30 uur, ook in 't weekend). Rond kwart \ooï eli', afgelopen zaterdagavond, werd de brandweer van Middelhar- nis gealarmeerd voor een personenauto in de sloot langs de Lange weg N215. Ter plaatse bemerkten hulpverleners echter dat de auto, keurig afgesloten en met de neus naar beneden, in de sloot was 'geparkeerd', terwijl van de bestuurder geen spoor te bekennen was. De technische ongevallendienst stelt een nader onderzoek in. In de auto werd alvast een leeg bierflesje gevonden... -25- "De commissaris heeft nog gebeld, hoe je het maakt. De heb gezegd dat je al tien uur sliep als een os. Hij heeft gevraagd of ik wilde bellen als je in staat bent hem te woord te staan. Dan komt hij je even ophalen. Het is belangrijk voor het onderzoek, zei hij." "Da's goed mam, bel maar even." Eigenlijk vindt hij het wel fijn om hier niet te hoeven blijven zitten. Dat geeft tenminste wat afleiding. Toen hij wakker werd heeft zijn moeder alles verteld. Van de achtervolging van de vluchtende boot door de Albatros en de moge lijkheid dat alle opvarenden zijn omgekomen. Samen hebben ze gehuild en gebeden. Even later stopt een witte poUtiemercedes voor het huis. "Commissaris, weet u zeker dat John..., dat John...", hij durft zijn zin niet af te maken en bijt op zijn lip. De commissaris kijkt hem aan en schraapt zijn keel. "We kunnen nog niets met zekerheid zeggen, Leonard. Er is inderdaad een kans dat je vriend bij de explosie is omgekomen. Maar één ding is vreemd. We hebben tot nu toe nog geen enkel spoor van slachtoffers kunnen vinden. En dat terwijl we snel na de explosie ter plaat se waren met een onderzoeksvaartuig en helikopters. We weten nog niet wat dat betekent, maar we hebben tot nu toe gelukkig geen zekerheid dat John, of iemand anders aan boord was toen het schip explodeerde. Aan de andere kant weten we zeker dat er geen enkel schip bij hen in de buurt is geweest tijdens de achtervolging, dus ze hebben niet kunnen overstappen. Dat hebben de radarbeelden duidelijk gemaakt. En de kans dat ze zwemmend de kant hebben bereikt is vrijwel nihil. Daarvoor is de afstand te groot. Wel zal een team het strand van Oostvoome afstropen om te zien of daar nog sporen aangespoeld zijn. Ik kan je dus geen ant woord geven op je vraag. Ik begrijp je verdriet, jongen. En ik weet hoe moeilijk dit gesprek voor je is, na alles watje hebt meegemaaJct. Toch wil ik je vragen zo goed mogelijk te antwoorden en te proberen om dingen zo goed mogelijk te herinneren. Dat is voor het onderzoek ontzettend belangrijk. Wil je dat proberen, Leonard?" Leonard knikt. "Oké, dan zal ik je eerst kort vertellen wat we al te weten zijn gekomen, vervolgens mag jij je verhaal ver tellen en zullen we je heel wat vragen stellen. We weten imniddels dat er een bunker in het duingebied is, waarvan vrijwel niemand het bestaan afwist. Die bun ker hebben jullie op één of andere manier ontdekt, dat zullen we zo wel horen. Die bunker werd door een voor ons bekende intemationaal opererende bende gebmikt als wapenopslag en transportoverslagplaats. De explo- sievenopraimingsdienst heeft de hele bunker onder zocht en heeft naast ontzettend veel wapentuig een loden kist met razend gevaarlijk spul gevonden: afge werkt plutonium. Waarschijnlijk uit een oude Russi sche kernreactor." Leonard fronst zijn wenkbrauwen. "Afgewerkt pluto nium", mompelt hij verbaasd. "Ja. En zoals je misschien wel eens gehoord of gelezen hebt, kan dat spul gebmikt worden voor het maken van kernwapens. We weten niet precies wat ze met dat spul van plan waren, maar het ziet ernaar uit dat ze het naar het buitenland wilden smokkelen, waarschijnlijk naar Zuid-Amerika, Afrika of het Midden-Oosten. Daar be vinden zich een aantal regimes die dolgraag over kern wapens willen beschikken. Het spul was trouwens vei lig verpakt in een driewandige loden kist, die geen stra ling doorlaat, dus daar hoefje je geen zorgen over te maken. We hebben de gearresteerde bendeleden al uit gebreid verhoord, maar zij weten waarschijnlijk niet eens dat er plutonium in de bunker zat. De enige die daar van op de hoogte moet zijn geweest is de bende leider, die helaas is ontsnapt." "Was dat de Sik?" "De Sik? Je bedoelt de man met het baardje?" "Eh ja, die bedoel ik. John en ik noemen hem de Sik." De commissaris glimlacht. "Dat klopt ja, jullie Sik is bendeleider. Hij is een gevaarlijk intemationaal terro rist die niet alleen de Nederlandse politie, maar zo"n beetje alle korpsen uit heel Europa al jaren te slim af is. Hij is Nederlander van geboorte, maar heeft rondge zworven in Afrika en het Midden-Oosten en is specia- Ust op het gebied van wapen- en mensensmokkel. In Nederland is hij voor het laatst gesignaleerd in de tach tiger jaren, maar toen werd de grond hem hier te heet onder de voeten. Sindsdien is hij spoorloos verdwenen, en zelfs Interpol heeft hem niet kunnen traceren. En ik moet zeggen dat we alleen dankzij jouw meesterlijke foto in staat zijn geweest hem te identificeren. Hoe je die gemaakt hebt wil ik zo ook graag van je horen, dat begrijp je wel." De commissaris laat enkele momenten stil en vervolgt dan: "Dit is op het moment alles wat we weten. De belangrijkste vraag is nu: Zijn ze nog in leven? En zo ja, waar zijn ze dan? Een onderzoeksteam van twintig rechercheurs probeert die vraag te beantwoorden. Daarnaast willen we graag de herkomst en bestem ming van het plutonium achterhalen en eventuele andere bendeleden op het spoor komen. Daar houden zich op dit moment vijf rechercheurs mee bezig. En nu aan jou de vraag: Hoe zijn jullie op het spoor van de bunker gekomen en wat heeft zich daar allemaal afge speeld?" Leonard vertelt hoe ze via de oude kaart op het spoor van de bunker zijn gekomen en van hun eerste ont moeting met de Sik, de ontdekking van de uitzichtpost in de boom en het maken van de foto. Af en toe schudt de commissaris zijn hoofd van verbazing. "Waarom ben je niet direct naar huis gegaan om de politie te waarschuwen toen John gepakt werd?" "Eh, dat weet ik eigenlijk niet. Daar heb ik niet aan gedacht. Ik dacht meer zoiets van: Als ik John maar vrij krijg. Maar ik begrijp nu wel dat dat absoluut niet verstandig was. Zeker niet toen we allebei opgesloten zaten in die bunker." Leonard moet veel vragen beantwoorden over hun ver blijf in de bunker, ^elke mannen heeft hij gezien door het luikje en de schietgaten. Hoe die er precies uitza gen, welke wapens ze droegen. De ontsnapping en de hernieuwde confrontatie met de Sik, waarbij John weer gevangen werd genomen en zijn eigen gevangenne ming zijn zeker een uur lang het onderwerp van gesprek. Minutieus legt een agent alle gegevens vast. Het aantal vragen is ontelbaar. Uiteindelijk zet de commissaris er een punt achter. "Prima werk jongen, je hebt ons goed geholpen. Je ver slag is duidelijk, maar de risico's die jullie genomen hebben zijn echt onverantwoord. Ongelooflijk." Nog maals schudt hij zijn hoofd en staat op. "Ik breng je even temg. Ik rijd trouwens nog even langs Verhoef, om te kijken hoe zij het maken. Ga je nog even mee?" Leonard knikt. Hij ziet er vreselijk tegenop om naar Verhoef te gaan, en is blij dat hij nu samen met de com missaris kan gaan, maar het bezoek valt erg mee. Hoe wel John's vader en moeder vreselijk verdrietig zijn en tussen angst en hoop leven, zijn ze blij Leonard te zien en willen ze alles weten wat de jongens hebben mee gemaakt. Als Leonard weer thuis wordt gebracht is hij doodmoe. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5