kaarten Ammoniaklekkage leidt tot forse brandweerinzet Vele vragen van een ongeruste en teleui^estelde vrijwilliger Bijzondere gebeurtenissen bij boeldiandei AI(erslioel(... Werkgroep Ozun Dringende oproep! Ophalen oud papier ElUUIDlEn-IIIEUWS Verkoping 'Thabitha' te IVIelissant EIIAIIDEII-tllEUWS Vakantie Bijbel Klub in Stellendam Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Nieuwe opfriscursus verkeersveiliglieid Bingo avond ANBO Gymvereniging IVIH-SD verwacht grote drukte op springdagen Klacliten over snackfabriek blijven Speciaal tienerprogramma V.B.K. in Stellendam Dirkslandse basisschool houdt ontruimingsoefening in kader van Brandpreventieweek PAGINA 2 Ingezonden: Feest is een reden voor De leerlingen van c.b.s. 'Prins Mau- rits' te Dirksland hadden maar twee minuten nodig. Tóen stonden ze, na een brandmelding, met z'n allen al buiten - vanachter hun tafeltje regel recht naar het schoolplein. In het kader van de brandpreventieweek werd dinsdagmorgen, in samenwer king met de Gezamelijke Brandweer en de poHtie een ontruimingsoefening gehouden in de school. Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Uitslagen van 7 oktober 2002 Uw woning of bedrijfspand verkopen? Damkamploenschap Goeree-Overflakkee 2003 Nieuwe Tonge Een lekkend ammoniakvat heeft de brandweer van Oude-Tonge, Herkin gen en Dirksland afgelopen dinsdag urenlang werk bezorgd. Tijdens een controle van de Gezamenlijk Brand weer bij Pakomi in Oude-Tonge bleek daar een lek te zijn ontstaan in een ammoniakvat. DINSDAG 15 OKTOBEFt" Toen wij 14 jaar geleden uit Rotterdam-Zuid naar Sommelsdijk verhuisde is mijn vrouw al kon daarna als vrijwilligster in het dien stencentrum gaan helpen en na een paar jaar werd er aan mij gevraagd of ik als nodig was ook kon komen helpen, dat heb ik dan ook gelijk gedaan en vond het een goed tijdver drijf en heel nuttig werk. Door alle hulp van die vrijwilligers konden de prijzen van de consumpties en dergelijke zo laag als maar mogelijk blijven, dus daar hadden de Oude ren (dus meestal de mensen met het laagste inkomen) voordeel van. Na een poosje werd er gesproken over een nieuw gebouw, het oude was allang te klein daar was iedereen bijzonder mee ingeno men, dus voorlopig is alles ondergebracht op verschillende lokaties en moeten we ons behelpen met hetgeen ons is aangeboden. Maar toen kwam ik te horen dat er een fusie op handen was met het Diekhuus en dat moesten we lezen in een krant die hier op het eiland nou niet bepaald de meest gelezen krant is namelijk het dagblad Trouw. Ik vroeg me af waarom stond het niet in de plaatselijke bladen? Dus dat alles vond ik nogal een vreemde vertoning en ben ik op onderzoek uitgegaan en hier en daar maar eens mijn licht opgestoken. Wist u allemaal dat deze fusie niet ontstaan is uit de wens van beide organisaties, maar dat die hen is opgelegd door de Gemeente Middelharnis? Men had zeker niets anders te doen? Waar is Uw beleid. Uw meerjarenplan waar op een dergelijke fusie gebaseerd zou kun nen zijn? Lezen wij niet zojuist in H.E.N, dat er een aanzet wordt gedaan om tot een wel zijnsbeleid te komen? Het zgn. startdocu- men. Is dit niet de omgekeerde wereld? Wat is het doel van deze fusie? Efficiency? Toevoeging van meerwaarde? Bezuinigin gen? Gemeentelijke samenvoeging? Want dat de Gemeenteraad de regisseur moet zijn gelooft u toch zelf ook niet. Zoiets is onge bruikelijk in een democratie, zegt de mede werker van de Vereniging Nederlandse Ge meenten. Er wordt geen meerwaarde door een fusie toegevoegd aan het huidige functioneren van beide organisaties en ook al geen efficiency te verwachten, lees ik in het Nulmetingsrap port van E&S. En van bezuinigingen is ook al geen sprake. Het omgekeerde is waar! Na de fusie kan de gemeenschap rekenen op een dubbel prijskaartje voor het zelfde werk. Want deze fusie voegt een directeur^estuur- der, een Raad van Toezicht, een boekhoud kundige controleur en een beheerder toe aan de al bestaande groep personeelsleden van het Diekhuus en Bejaardenwerk in de nieuw opgerichte stichting, zoals ik uit de Blauw druk opmerk. Dit is volgens mij geen bezuiniging maar onnodig geld over de balk smijten! Bent u ook van mening dat er aan vrijwilli gerswerk teveel negatieve risico's verbon den zijn en er beter omgeschakeld kan wor den op professioneel? Lekker dankbaar bent u voor al die mensen die tot dan toe zoveel uren in zoveel jaren hebben gestoken aan hun vrijwilligerswerk voor de samenleving. Hoe zit het met de uitbreiding van de subsi die en het personeel bij het bejaardenwerk, waaraan zo'n verschrikkelijke behoefte is en zoals geconstateerd in de nulmeting? Wist u dat bestuursvacatures niet meer mochten worden opgevuld tijdens de voorbereidin gen, op last van de Gemeente? Zodat er van te voren bepaalde besluiten vielen. Is het goedlopende en winstgevende bejaar denwerk waar ik als vrijwilliger jarenlang gratis mijn bijdrage aan leverde dus gewoon als een vodje van de tafel geveegd. Is dit de dank van de Gemeente aan alle mensen die altijd klaar stonden om anderen te helpen? Was het u Raadsleden bekend, zoals ik heb gehoord, dat de huidige leidinggevende van beide organisaties, die al tientallen jaren hard aan de weg timmerden, op onfatsoenlij ke wijze zijn benadeeld door dubieuze uit slagen van intelligentietesten? Zodat zij maar niet in aanmerking zouden kunnen komen voor de eindverantwoordelijkheid? Weet u zeker dat het sociaal plan van de vak bonden getekend is voor het fusiebesluit viel? Gaat onze Gemeente zo met haar per soneel om? Klopt het dat de ene partij de afgelopen jaren steeds weer verliezen gemaakt heeft en dat u steeds weer voor bedragen van ongeveer 23.000,- de boel witwaste om toch - koste wat het kost - tot een fusie te geraken? Een verliesgevende partij kan niet fuseren! Wel worden overgenomen. Dan moet er toch wel een hoog doel aan die fusie kleven en ik vraag mij af 'wat' dan wel? Zo vraag ik me af waarom werd er over de plannen die men had bij het Waterschap in alle regionale bladen geschreven en nu over de ophanden zijnde fusie alleen in het dag blad Trouw. Dus was er voor de plaatselijke belanghebbende, zoals ik, geen mogelijk heid om eventuele bezwaren aan te tekenen. Ie hoeft geen rekenwonder te zijn om te begrijpen dat het u en ons ook nog eens enkele tonnen aan Euro's gaat kosten, naast het half miljoen aan voorbereidingen en experts, zoals voor de frictiekosten voor de eerstkomende jaren en dan heeft u een nieu we stichting geregeld voor 1 miljoen. Die dan hetzelfde werk gaan doen voor 2x zoveel geld. Applaus. Heel knap! Ik vraag me af waar moet u dat geld vandaan halen? Uit de reserveringsfondsen van ande re bestemmingen? Zoals het nijpende perso neelstekort in uitvoering? Het noodlijdende vrijwilligerswerk overal? De noodzakelijke uitbreiding (grijze wolven) van het welzijns werk voor ouderen? Betere capaciteit van het dorpsvervoer? (Waar ik zelf ook mee te maken heb, i.v.m. ziekenhuisbezoek). Bete re ondersteuning aan minder-draagkrachti- gen? Een 65-h kortingsregeling op voorzie ningen en recreatie? Hebt u al een goed doortimmerde, aanvaard bare, verantwoorde en sluitende begroting voor die nieuwe stichting Kompanen over 2003 en verder gezien? Die zat niet bij de papieren in Dordrecht (KvK). Hoe zal over, pak weg, vijfjaar het prijsbe leid in het Dienstencentrum zijn? Hoeveel vrijwilligers nog over? Hoeveel personeel al afgevloeid? Mogen de A.O.W.-ers weer dieper in de bui del tasten of verhoogt u gewoon de Gemeen tebelastingen en draait de hele samenleving ervoor op? Had u al in uw wijsheid niet kunnen beden ken en besluiten om beter zoveel geld uit te geven aan projecten waar de burger wel iets aan heeft? Brood op de plank principe. Waar is het open beleid waar tijdens de verkiezin gen over gesproken werd? Of was dit alleen maar om stemmen te trek ken en kijken waar het schip strand. Gemeenteraad van Middelharnis, er is werk voor slimmerigen te doen. Het zijn per slot van zaken onze belastingpenningen en üw betrouwbaarheid. S. V. d. Graaf, Koolmees 115, Sommelsdijk Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Woensdag 16 oktober hoopt vrouwenvereni ging 'Thabitha' te Melissant haar jaarlijkse verkoopdag. Te koop zijn mooie handwer ken, handgemaakte kaarten, groenten, fruit, boerenkaas, slaatjes, zelfgemaakte advocaat, Berenondergoed en nog veel meer. Mevrouw Stuurman hoopt er die dag weer te zijn met crea-spuUen, winterstoffen, enz. U bent van harte welkom in verenigingsge bouw 'De Poort', Voorstraat 14, van 10.00 tot 16.00 uur. De koffie staat klaar en er is ook aan de kinderen gedacht. clir. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. [0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijlc ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of'adm') tarief per mm Ö.25; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur siuitingsLermijn overiijdensbericliten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduertentie-acquisitie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.VilIerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per Jaar €33.60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Hoewel hij het signeren van boeken in zijn winkel altijd een belevenis vindt, viel dit afgelo pen vrijdag een beetje in het niet bij wat die nacht ervoor gebeurde: de Ouddorpse boekhan delaar Rijk Akershoek werd vader van een dochter! Het signeren van de boeken was al ver voor de gebooite van deze jongstetelg gepland, maar de jongedame kwam zes weken te vroeg ter wereld, in het ziekenhuis van Dirksland. Gelukkig maakt de i'A pond wegende Therza het goed. Wél precies op tijd arriveerden vrijdagavond de beide heren schrijvers Hans Mijnders en Leendert van Wezel in Akershoek's aan de Hoenderdijk om voor belangstellenden hun nieuwe boeken te signeren. Leendert van Wezel schreef het boek 'Achtervolgd', Hans Mijn ders schreef het boek 'De kracht van groep acht'. Ter gelegenheid van de Boekenweek werd dit boek voor de helft van de normale prijs verkocht. De herfstvakantie komt er aan en dat bete kent dat er 22, 23 en 24 oktober weer Vakantie Bijbel Klub is in Stellendam. De V.B.K. i? voor alle kinderen van de groepen 1 t/m 7 van de basisscholen. Deze keer is het thema "Zéker weten". Op de klub geven we hieraan aandacht door bij belvertellingen, knutselen en samen een groot spel doen. De V.B.K. begint op dins dag- en woensdag 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Inschrijven kan vanaf 13.15 in verenigingsgebouw "De Rank"aan de Bosschieterstraat (naast de kerk). Op donderdag begint de klub om 12.00 uur omdat er dan eerst samen pannenkoeken worden gegeten. "De Rank" is dan open vanaf 11.45 uur. OUDDORP - Donderdag 17 oktober, 19.30 uur ds. A. Schot uit Krimpen n/ri TTsscl NIEUWE TONGE - Woensdag 16 oktober, 19.30 uur ds. J. Beens uit Nijkerk. MELISSANT - Woensdag 16 oktober, 19.30 uur ds. A.B. van der Heiden uit Oostkapelle. HERRINGEN -Woensdag 16 oktober, 19.30uurds. W, Harinck. Polis Direct, een verzekeraar van BOVAG, heeft een beknopte verkeersveiligheidscur- sus ontwikkeld voor autorijders die hun rij bewijs al bezitten. Met deze nieuwe cursus op CD-rom kan op een snelle manier de eigen kennis van de verkeersregels worden getoetst en tegelijkertijd worden opgefrist. BOVAG juicht het initiatief van Polis Direct toe, want BOVAG is een warm pleitbezor ger van permanente verkeerseducatie. Regelmatige bijscholing is nodig. Onder zoek heeft uitgewezen dat slechts 19% van de automobilisten die meer dan vijf jaar geleden het rijbewijs hebben gehaald nu nog zou slagen voor het theorie-examen. De CD-rom bestaat uit verschillende onder delen, drie series van vijftig vragen, een driedimensionaal vittueel spel dat bestaat uit vijf verkeerssituaties. Ook informatie over 'Het Nieuwe Rijden' is opgenomen plus informatie over verkeersveiligheidstrainin- gen met extra kortingen. Polis Direct ver strekt deze CD-rom gratis aan polishouders en potentiële nieuwe Polis Direct verzeker den. De opfriscursus kan door geïnteresseer den worden opgevraagd bij Polis Direct, zolang de voorraad strekt: 0800-0707. De ANBO-afdeling M W Flakkee organi seert zaterdag 19 oktober een Bingo avond in 'Het Diekhuus', Benedenzandpad 7 in Middelharnis. Aanvang is 19.30 uur. In de herfstvakantie organiseert gymvereni ging MH-SD voor het eerst in haar 54 jarig bestaan twee springdagen in de Staver op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober. Op uit nodiging van MH-SD komen ruim 200 deel nemers in de leeftijd van 6 tot 40 jaar van 9 verschillende gymverenigingen van heel Goeree Overflakkee in groepen van onge veer 50 personen 2 uur lang springen en zwaaien. Van de eigen vereniging verwacht men nog eens tussen de 50 en 70 personen en er blijven nog 30 plaatsjes vrij voor iedereen uit de gemeente Middelharnis die ook wel eens een keer de nieuwe toestellen uit wil testen. Er zal een gevarieerd springaanbod aanwezig zijn, zoals de airtumblingbaan, dit is een 15 meter lang opblaasbaar luchtkus- sen, de Grote trampohne, de nieuwe mini trampolines en men kan ook trapeze zwaai en. Óp allebei de dagen zijn de deelnemers ingedeeld in 3 groepen per dag de eerste groep springt van 10.00 tot 12.00 uur, de tweede van 13.00 tot 15.00 uur en de laatste van 15.00 tot 17.00 uur. Er zal continu 6 lei dinggevenden aanwezig zijn om aanwijzin gen te geven en om de veiligheid te waar borgen. Het grote aantal beveiligingsmateri aal van de Staver zal ook volledig benut worden. 6 dikke matten, 22 kleine matjes en 3 lange matten zullen alle sprongen, en sal to's opvangen om blessures te voorkomen. De kosten zijn 3,per deelnemer. Ieder een die ook mee wil doen kan in de Staver komen kijken. Voor meer informatie tel.: 487917 of een e-mailtje sturen naar mhsd@hetnet.nl Zoals gebruikelijk op de derde zaterdag van oktober, zal er 19 oktober weer een inzame ling van goederen voor Ozun in Roemenië (dit is de zustergemeente van de Nederland se Hervormde Kerk in Oude Tonge). Van 10.00 tot 12.00 uur kunt u uw spullen bren gen in het koor van de kerk aan de Kerkring te Oude Tonge. Enige weken geleden is er weer een vracht weggegaan naar OZun; dus er is weer ruimte genoeg. Alle schone en hele spullen zijn hartelijk welkom. Contact persoon is de heer G. Groenendijk, tel. 0187- 641934. DIRKSLAND - Middelharnis zit re gelmatig in de varkenslucht, Dirks land in de vette baklucht. 'Boosdoe ner' is snackfabriek Le Due, die aan de noordelijke rand van het dorp ligt. Omwonenden klagen niet alleen over de geuren die dit bedrijf verspreidt, maar zeggen ook last te hebben van lawaai. Bovendien voelen ze zich niet veilig omdat er, als koelmiddel, 1300 kilogram ammoniak ligt opgeslagen. Raadslid Leenders (Gemeentebelangen) kaartte de klachten donderdag nog eens aan tijdens een vergadering van de gemeente raad. Hij had van diverse omwonenden begrepen, dat de stank wel is afgenomen, maar dat er nog altijd zorg en irritatie is omtrent het koelmiddel en de herrie. "De afspraak was dat de fabriek na 17.00 uur met verminderde kracht zou draaien, maar die afspraak wordt onvoldoende nage leefd", aldus Leenders. Het raadslid meldde ook dat de stank in de directe omgeving dan wel is afgenomen, maar dat de hogere pijp de vette lucht nu naar andere delen van Dirksland transporteert. "Bij wind uit het noorden stinkt het in het dorp. Het lijkt er dus op dat het probleem verplaatst is." Leenders vroeg het college wat er aan de situatie bij Le Due gedaan wordt als de situ atie niet verbetert. En het woord 'bestuurs dwang' schuwde hij daarbij niet. Wethouder Koningswoud antwoordde dat er op 3 april 2002 een vergunning is verleend aan Le Due, die op 29 mei van kracht is geworden en die het noodzakelijk maakt dat de milieudienst per 29 oktober over een milieurapport (inclusief een akoestische rapportage) beschikt. Ook is er - vooruitlo pend daarop - reeds een controle geweest, die enkele veiligheidsmaatregelen tot gevolg hebben gehad. De wethouder benadrukte dat handhaving van de regels noodzakelijk is en dat er in geval van gebreke inderdaad bestuurs dwang zal worden toegepast. Overigens kon hij Leenders - en indirect de omwo nenden - wel meedelen dat de veiligheid niet in gevaar komt door de aanwezigheid van ammoniak. Koningswoud: "De milieu inspectie heeft de ammoniakkoelinstallatie in 2001 gecontroleerd en alleen geëist dat er een deurdranger en een windvaantje zouden komen." Stel je voor: het is herfstvakantie en jij bent toe aan eens even iets anders. Kom dan 22 en 23 oktober a.s. naar het Tie nerprogramma van de V.B.K. in clubge bouw "De Schuur" in Stellendam. Een club voor tieners uit groep 8 van de basisschool en de eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs. De avonden worden gevuld met een stukje bijbelstudie en gezelligheid en ontspanning. De eerste avond begint om 19.00 en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Op de tweede avond is "De Schuur" al om 17.30 uur open, omdat dan eerst de frituur aan gaat....en aan het eind van de avond wordt je geduld flink op de proef gesteldDe entree is gratis. Ontruimingsoefeningen zijn vaak verplicht volgens de gemeentelijke bouwverordening en ARBO-wetgeving en hebben tot doel zekerheid te krijgen over het feit of iedereen die een taak heeft in het ontruimingsplan deze ook weet uit te voeren. De oorzaak van de ontruiming in de Prins Mauritsschool was een brandmelding op de eerste verdieping van de school. Er was zogenaamd een brandje ontstaan, waarbij een monteur (lotusslachtoffer) brandwonden had opgelopen. De leraar in het dichtstbij zijnde lokaal belde Rel alarmnummer, stelde het ontruimingsalarm in werking en bracht zijn eigen klas in veiligheid. De kinderen moesten langs de brandhaard (echt met rook) het lokaal vertalen. Toen de brandweer ter plaatse kwam om de brand te blussen, was de school al leeg. De directeur van de school gaf aan de bevelvoerder door waar het brandt en of er slachtoffers en ver misten zijn, terwijl de politie de omgeving van de school afzet. Aansluitend 'bluste' de brandweer de brand en werd eerste hulp ver leend aan het slachtoffer. En ja, toen moesten de kinderen weer terug naar de klas, maar ze mochten eerst nog een kijkje nemen in de brandweerwagen en in de politieauto. Schaken: A. C. Baas - J. Santifort'A - 'A W. H. M. van Geelen - M, Breen1 - 0 Stevent Van Gelen rechtstreeks op het kam pioenschap af? Hij heeft nog een score van 100%. K. M. V. d. Wende - P. A. Dertez1 - 0 J. W. Tanis - E. T. E. Dertez0 - 1 Een prachtig resultaat voor DeiTez. P. Speelman-A. van Huizen1 - 0 Wie komt ons team versterken? Wij zoeken vrijwilligers voor de Menorah winkel op de Westdijk in Middelharnis.Voor informatie kunt u contact met ons opnemen: Anton Ter- woert (06-51379199) of Ina Kleine (0187- 683533). Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Speelman doet het goed. W. T. Breen - A. Schaefer1 - 0 W. J. Tanis-KooleA - A E. Santifort-J. Soeteman1 - 0 Dammen: L. Moerkerk A. P. C. de Mik0 - 3 W. van Schie - A. de Mik3 -0 C. Mierop - J, Moerkerkafg. Afgebroken in een 4-1 stand in het voordeel van Moerkerk. C. Akershoek - Jac. van Koppen1 - 1 Binnenkort gaan de wedstrijden om het per soonlijk damkamploenschap van Goeree- Overflakkee van start. Deze worden ge speeld op de woendagen: 20 november 2002, 11 december 2002, 8 januari 2003, 29 januari 2003, 19 februari 2003, 19 maart 2003, 16 april 2003 en 7 mei 2003 en vangen aan om 19.30 uur. Deelname staat open voor inwoners van Goeree-Overflakkee en leden van de dam- verenigingen op dit eiland. Belangstellenden voor de damsport zijn deze avonden uiteraard ook van harte welkom. De inschrijving voor deelname (inschrijf geld 5 euro, te voldoen op de eerste speel avond) kan geschieden via de plaatselijke verenigingen of bij de wedstrijdleider, de heer P. Leroy, Beatrixstraat 7a, 3256 AA Achthuizen, tel. (0187) 632846. en dient te geschieden vóór 1 november 2002. Morgen, woensdag 16 oktober, zal het oud papier weer bij u worden opgehaald. Wilt u het oud papier voor 18.00 uur goed gebun deld aan de straat zetten. Bij voorbaat dank. O.P.A. Nieuwe Tonge Met speciale pakl<en - chemicaliënpakkeii - treedt de brandweer incidenten met giftige stoffen tegemoet. Nadat de brandweer metingen had verticht, bleek de concentratie van ammoniak in de lucht zo hoog, dat v/erd besloten uit voor zorg andere ploegen te waarschuwen. Dit i.v.m. inzet van brandweermannen, voorzien van chemicaliënpakken. Hierop werden de ploegen van Dirksland en Herkingen gewaarschuwd. Tijdens de reparatie van het lek bleef de brandweer paraat, hoewel de concentratie op dat moment van die aard was dat de monteur zonder extra beschermende kleding zijn werk kon doen. De technisch milieumedewerker van het ISGO, de heer Bakker, stelt samen met brandweer en andere deskundigen nu een onderzoek in. Zo zal worden bezien of de apparatuur voldoet aan de milieu- en veilig heidseisen. De directeur van Pakomi werkt volledig mee met het onderzoek omdat, vol gens zijn zeggen, veiligheid vóór alles gaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2