Stadse molen vervangt roe met wieken \>J HDG viert morgen jubileumreünie ^Gerfcht blauw op 0900-8844 Ziekenhuizen ■(^innaard www.knopsbv.nl Q>^5X 6'(b chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Verkoping Chr. Geref. Kerk Mïddelharnis Klaas Birkhof in Flakkeecialiteiten Visser Meubelen 4"^^ Visser Visser Buurtagent Kees Kievit: Wmimlti Buscontroles Bromfietscontrole Verkeersongeval Wat kan een wijkverpleegkundige voor u doen? Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? iaSojmmeM^k. BARENDRECHT*TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 GARAGE Ê€nÖpS Vrijdag 11 oktober 2002 74e jaargang nr. 7145 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee - MIDDELHARNIS - Personeel van ver voersbedrijf Connexxion hield maandag morgen tussen zeven en negen uur, samen met politiepersoneel van het bureau in Mid- delhamis, op het Zandpad en de Koningin Julianaweg buscontroles. In totaal werden de inzittenden van eenendertig bussen gecontroleerd op plaatsbewijzen. Achttien busreizigers gingen daarbij op de bon. MIDDELHARNIS - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield dinsdagmor gen tussen half negen en half tien op de Pro- vincialeweg N215 een bromfietscontrole. In totaal werden elf bromfietsen gecontroleerd. Vijf bromfietsbestuurders ontvingen een proces-verbaal wegens te veel vermogen. SOMMELSDIJK - Woensdagmorgen vond er op de Oudelandsedijk een verkeersonge val plaats, waarbij een 65-jarige vrouw uit Dirksland gewond raakte. Om even over half tien reed een 43-jarige bestuurder van een busje uit Sommelsdijk op de Oudelandsedijk en sloeg rechtsaf de Molenweg op. De vrouw reed met haar bromfiets op het fiets pad richting dorp. De bestuurder van het busje zag de broinfietster niet, waardoor zij tegen het voertuig botste en ten val kwam. Ze is door de GGD meegenomen voor on derzoek. U bent van harte welkom op de najaars verkoping van de Chr. Geref. Kerk te Mid- delhamis op D.V. vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober 2002. De vrouwenvereniging 'Bid en Werk' en de activiteitencommissie hopen u de vol gende artikelen aan te bieden: boeken, wenskaarten, handwerk, babykleertjes, cadeau-artikelen, planten, bloemen, koek, gebak, vis, fruit, advocaat, soep, broodjes, patat, slaatjes, e.d. En natuurlijk een prachtige herfsttafel. Voor de kinderen zal er speelgoed zijn, een grabbelton, snoep en ook gelegenheid tot knutselen. Het doel van de verkoping zal zijn: gedeel telijk voor de kerk, voor Woord en Daad (project vakschool op Filippijnen) en voor de Bonisa-zending (kerkbouw Lisuland). De openingstijden zijn op vrijdag van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 13.00 uur. De verkoping wordt gehou den in het verenigingsgebouw achter de kerk aan de Hoflaan. Graag tot ziens! Daarover spreekt maandag 21 oktober mevr. J. van Eek, wijkverpleegkundige - kwaliteitskring chronische aandoeningen. Zij is o.a. bekend met eventueel benodig de aanpassingen i.v.m. reuma, en met de wegen die daarvoor bewandeld moeten worden. Leden van de Reumapatiënten vereniging Goeree-Overflakkee en andere belangstellenden zijn van harte welkom in het personeelsrestaurant van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland. Aanvang: 19.45 uur. Waar elders op het eiland thans molens te zien zijn met hun wieken in de rouw stand - i.v.m. het overlijden van prins Claus - werd deze week in Stad aan 't Haringvliet een niet alledaags karwei uitgevoerd aan molen 'de Korenaer': woensdag jl. werd die van een nieuwe roe met twee wieken voorzien. Het vorige exemplaar bleek dusdanig versleten dat 'ie vervangen moest worden, waartoe ook besloten was. Het Limburgse bedrijf Derks vervaardigde een nieuwe roe met wieken - gebruik makend van duurzame materialen, zoals roestvrij staal en red cedar - en woensdag was het zover dat molenmaker Herrewijnen uit Spijkenisse het ruim twintig meter lange gevaarte kon bevestigen aan de as in de molenkap, daarbij gebruik makend van een kraan van Jaap Boeter Aan één kant van de roe - die door een fikse truck met oplegger werd afgeleverd - was al een wiek gemon teerd; aan de andere zijde ontbrak de wiek nog omdat de roe aan die kant door het gat in de molenas moest zakken. Daarna kon ook de andere wiek worden gemonteerd. Het karwei moet worden gezien als groot onderhoud. Automobielbedrijf Flal<kee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Internet: www.toyotaflakkee.nl 6i '«V Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Het is al weer 73 jaar geleden dat Klaas Birkhof in Ooltgensplaat werd geboren. Hij is er altijd blijven wonen. Zaterdag om 9.00 uur vertelt Klaas in het programma 'Flak keecialiteiten' op Radio Flakkee zijn levens verhaal. Hij vertelt over zijn werk als kolen- boer, als varkensfokker en als medewerker bij de sociale dienst. Ook vertelt hij over zijn ervaringen in de Tweede Wereldoorlog. Hij is nu met pensioen en heeft dus alle tijd voor zijn hobby's. Hij is penningmeester bij het bejaardenwerk en hij is Rode Kruismede werker. De herhaling van 'Flakkeecialitei ten' is dinsdag om 18.00 uur. MAKELAARDU Mïddelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)4826 06 Of u als patiënt of als bezoeker naar een zie kenhuis gaat, u staat voor een uitdaging. Weet u welke rechten en verantwoordelijk heden u als patiënt hebt? En als bezoeker? Weet u hoe u een aanmoediging kan zijn voor uw zieke vriend of vriendin? Maandag avond om 21.00 wordt dit onderwerp behan deld in 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Pre sentatie: Yvonne Caka. COMBi actief in beeld en geluid OUDDORP- WeslilTtid 35 Tel. (0137) 631612 fox «93734 RENESSf- Printshop Hoguootn 171 ld. (0111| 462400 SarteipcitfeOconibi de showroom Tan Sofflmelsili{kse Haven 19, 3245 MA Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions Incl. foto's op dé site van uw Opel-deajer Ungeweg MiAfelharnte Tel. (0187) 4? 67 67 lOPEL voor autorijden met plezier In zowel verzorgingshuis 'de Goede Ree' als verpleeghuis 'de Samaritaan' wordt morgenmiddag van half twee tot vijf uur een reünie gehouden voor (oud-)medewerk(st)ers. In beide recreatiezalen van deze zorginstellingen worden honderden deelnemers verwacht, dit in verband met het 25-jarig bestaan van 'de Samaritaan'. Al vanaf begin dit jaar is de 'werkgroep Reünie' bezig met de voor bereidingen. Eerst door middel van berichtgeving via het perso neel en later ook via advertenties en de pers, werd geprobeerd om een adressenbestand te creëeren van mogelijke gasten voor de reü nie. Aan de hand daarvan konden uiteindelijk zo'n 1000 a 1100 uit nodigingen worden verzonden! Besloten werd om tijdens de reü- lüe geen officiële momenten - bijv', met sprekers - in te lassen, maar om een bijeenkomst te organiseren waarbij deelnemers door lopend binnen kunnen stromen en elkaar - soms najaren - weer te ontmoeten. In beide 'huizen' zullen gastvrouwen gereed staan om 'hun' bezoekers te ontvangen, van koffie en gebak te voorzien en ze naar de recreatiezaal te leiden. Daar zal het een treffen zijn van velen, die elkaar soms in jaren al niet meer hebben gezien. Voor uitlopend hierop heeft de werkgroep al vele positieve reacties ont vangen; en het is niet onwaarschijnlijk dat velen de reünie van morgen zich nog lang in herinnering zullen houden... Tijdens de reünie kan men zich tegoed doen aan het buffet, in beide zalen langs de kanten opgesteld, en een ingehuurde fotostudio maakt het mogelijk dat deelnemers gratis met elkaar op de foto kunnen en - als 't enigszins wil - hun prent al aan 't eind van de middag mee kunnen nemen naar huis - een presentje van de HDG! Voor perso neelwerving zal de afd. Personeelszaken ook met stand vertegen woordigd zijn. Tenslotte is het goed om te weten dat lüet in de berm van de Koninging Julianaweg geparkeerd mag worden én dat de politie daar ook controleert.Parkeerwachters zullen echter de weg wijzen naar in de buurt gelegen parkeerterreinen. "Méér blauw op straat!" Maar dik wijls genoeg wordt deze wens geuit, soms wel eens eisend zelfs. Ook buurt agent Kees Kievit kan zich vinden in de roep om 'meer blauw op straat', zij het wat meer genuanceerd. "Gericht blauw op straat" zegt Kees liever, daarmee aangevend dat hij het niet zo efficiënt vindt om 'alleen maar' méér politiemensen op straat te hebben. Hij zegt dat het juist ook van belang is om het blauwe korps doelmatig en afge stemd op de behoeften in te zetten. Herkenbaar en aanspreekbaar Al langere tijd richt de politie zich daar inmiddels ook op, waarom 'de buurtagent' weer op het straattoneel is gekomen. Hij moet voor de burger herkenbaar en aan spreekbaar zijn in de omgeving die hij als werkgebied onder zijn hoede heeft gekregen - overigens kan de buurtagent natuurlijk ook een 'zij' zijn. In Middelhamis en Nieuwe Buurtagent Kievit (r.) met marktmeester Van Nimwegen (l.) en wethouder Van der Kamp. Tonge is Kees Kievit buurtagent geworden en graag werkt hij eraan om als zodanig inderdaad voor het publiek herkenbaar en aanspreek te zijn. Vandaar dat hij afgelopen woensdag in een stand op de weekmarkt in Sommelsdijk te vinden was, samen met marktmeester Jan van Nimwegen. Ook op woensdag 30 oktober zal dat het geval zijn. En laten we eerlijk zijn: een béter aan spreekpunt dan 'op de markt' kun je je toch niet indenken...? Parkeren en bekeuren Daarnaast wil Kees aandacht vragen voor het parkeren in de straten rond de weekmarkt op de Voorstraat: de Binnenweg, St. Joris Doelstraat, Oostelijke Achterweg, Wurft, Oost Krakeelstraat en West Krakeelstraat met hun overgang naar de Kaai. Het mag algemeen bekend zijn dat het er in die omge ving chaotisch kan zijn voor wat betreft het autoverkeer. Wagens worden dikwijls neer gezet waar dat niet is toegestaan. Daardoor ontstaan niet alleen vervelende verkeerssitu aties, maar wordt het voor hulpverlenings voertuigen ook een probleem om er in geval van nood door te kunnen. Daarom wil Kees tevens gaan werken aan een gezond parkeer beleid. Déze maand doet 'ie dat door in bovengenoemde straten waarschuwingen onder de ruitenwissers van foutparkeerders te (laten) stoppen en door bij de omwonen den brieven te laten bezorgen waarin aan dacht wordt gevraagd voor goed parkeren en een consequente handhaving. Met ingang van de eerste week van november zal werke lijk en blijvend worden bekeurd. Niet wille keurig - afhankelijk van de tolerantiegrens van de dienstdoende agent - maar conse quent en structureel. Al lange(re) tijd is dat niet meer het geval geweest, wat uiteindelijk heeft geleid tot de ongewenste verkeerssitu aties op straat. Hoog tijd dus om daar wat aan te doen, vindt de buurtagent; lüet om marktbezoek te ontmoedigen, maar wel in het belang van de hele buurt!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1