Gemeenteraad Middelh^rnis bezoi^d over gedrag jongeren Suzuki Wagon R+ clubdag Open Doors Wat doe jij zaterdagavond? Najaarsexcursie Goeree Heifstwandeling in de Mmm\ van Oostvoorne Carina Saarloos terug naar Nederland EIIAnDEtl-niEUWS Kerkdiensten Ger. Gem. Tweede lustrum 'Het Röderhaus' in Goedereede Nieuwe collectie van M' deux in Theetuin 'De Bongerd' bij Berea Oude Tonge Agenda Gezondheid Service Milieucontroie iSGO metaal- en constructie bedrijven VOC-concert door The Spirit of Gambo Koekverlcoop door C.S.G. 'Prins Maurits' voor adoptieicinderen Orgel en baritonconcert in Breepleinkerk Rotterdam Oude ambachtenmarict op 'De Struytse Hoeck' Avondwinkel Duurzaam veilig Regio Goeree-Overflakkee Dagtocht ^nra &n Uw woning of bedrijfspand verkopen? De Suzuki Wagon R+ club heeft afgelopen zaterdag weer een uitstapje georganiseerd voor iiaar leden. De leden van deze club zijn allen, zoals de naam zegt, in liet bezit van een Suzuki Wagon R+ en deze mensen zijn dermate enthousiast over hun auto dat ze in 2000 een club heeft opgericht van gelijkgestemden. In de donderdag gehouden raadsver gadering van de gemeente Middelhar- nis, Idonli bij de behandeling van ver schillende agendapunten zorg door over het gedrag van de jongeren in de gemeente. De heer CJ. van Dam (SGP) stelde namens zijn fractie en de Christenunie een vraag over de overlast die jongeren veroorzaken bij de o.b.s. 'De Pannenbakker' in Nieuwe Tonge, voornamelijk in de avonduren. Bur gemeester mevrouw G. de Vries stelt dat het college weet van de overlast bij de school, "er gebeuren vervelende dingen bij de school". Toch is het volgens mevr. De Vries moeilijk maatregelen te nemen op die plaats. Het door de jongeren gebruikte parkeerter- reintje vormt ook een toegang tot woonhui zen. Dus afsluiten met hekken geeft proble men. De raadsvoorzitter verzucht dat het een moeilijk grijpbare groep is. Al wil ze niet zozeer spreken over 'jongeren', daar de meeste overlast gegeven wordt door autobe zitters. "Ze zijn de achttien gepasseerd en kunnen als volwassenen aangesproken wor den". Er zal in de gemeente gekozen moeten worden tussen meer verlichting of camera's. Mevrouw De Vries vindt het wel belangrijk dat in de te nemen maatregelen justitie wel voldoende ondersteuning geeft. De heer De Rover van de ChristenUnie wil de geen isgelijkteken zetten in de discussie tussen de overlast van de hangjongeren en het drugsgebruik. Bij hem bhjft de vraag: "Waarom zorgen jongeren voor de over last?", hij vroeg zich af wat de jeugd mist. Mevrouw Van den Nieuwendijk van ABB vraagt zich af wat de jongerenwerkers op Goeree-Overflakkee aan de problematiek kunnen doen. De burgemeester zal proberen een informele raadsvergadering samen te roepen waarbij ook justitie zal worden uitge nodigd. De problemen kunnen dan nog eens doorgesproken en eventueel geïnventari seerd worden. Een vraag van de heer J. Dillingh (CDA) over de zondagopenstelling van de Avond winkel in Middelhamis raakte zijdelings ook de overlast op straat. Het bHjkt dat de Avondwinkel ook op zondag open is. Wet houder G. Slootweg verklaarde dat er in Middelhamis geen zondagopensteüing van winkels bestaat. Toch is de winkel op zon dag open, dhr. Dillingh concludeerde dat de opensteHing nu dus illegaal moet zijn. De raadsvoorzitter vond dat de zondag openstelling wel voor veel overlast zorgt op het voetpad langs de winkel omdat de jonge ren ook daar een ontmoetingsplaats creëren. Voor wat de bewuste openstelling betreft liet zij de raad weten dat er twee collegeleden om principiële reden tegen zijn. Met de mid denstandsvereniging is overigens afgespro ken dat bij een eventuele openstelling op zondag eerst overleg met de vereniging zal zijn, aldus mevrouw De Vries. De heer Hooyman (PvdA) verzuchtte dat de jeugd zich toch ergens op moet kunnenhou- den; hij vond dat er dan maar meer plekken gecreëerd moeten worden waar de jongeren elkaar kunnen ontmoeten. De raad boog zich tijdens de vergadering over het voorstel een krediet beschikbaar te stellen voor het plan Duurzaam Veilig in Nieuwe Tonge. In genoemd plan wordt geprobeerd de verkeersveiligheid te vergro ten door aanpassingen aan wegen. De raad was tevreden over het voor haar liggende plan. De heer Groenendijk van VDB'78 kwam in het plan veel tegen uit het verkie zingsprogramma van zijn partij. Daarin staat dat in overleg met de burgers plannen gemaakt moeten worden. Hij vond deze werkwijze terug in het voor hem liggende plan. Deze werkwijze had natuurlijk zijn instemming. De heer R. Osinga van de VVD adviseert om de plannen goed tegen het licht te houden voor wat betreft de kosten. De heer Van Oostenbrugge van de ChristenUnie complimenteerde de plannenmakers voor de soberheid die er is betracht; hij is geen over dreven luxe tegengekomen in het plan. De kostenoverschrijding van vijftig procent noemde hij een dompertje. De heer Jordaan van de PvdA vond dat het de mensen zelf zijn die het verkeer onveilig maken. Hij sug gereert dat de mensen die niet op de hoorzit tingen geweest zijn de loftrompet steken over het plan. Ze hadden niets aan te mer ken. Mevr. Kersten van ABB vroeg in het kader van dit plan aandacht voor de besprekingen met de provincie over de situatie van de N215 bij Nieuwe Tonge. Zij blijft de over steek door heel veel schoolkinderen erg gevaarlijk vinden. De heer Van der Sluis (CDA) vond ook de kostenoverschrijding van het plan "aardig duur". Hij vond dat alleen de plaimen uitgevoerd moeten worden die echt bijdragen aan de veiligheid. SGP-er Vreeswijk is blij dat hij, als geboren en getogen Nieuwe Tongenaar, dit plan voor hem heeft. Het deed hem deugd dat een groot deel van de bevolking deelgenomen heeft aan de inspraakavond. Hij vroeg bij zonder aandacht voor de uitgangen van de scholen. Hij heeft geconstateerd dat er bij de lagere school 'De Pannebakker' soms wel zeventig kilometer per uur wordt gereden. Als hier geen maatregelen worden genomen voorziet hij dat er grote ongelukken gaan gebeuren. Voor hem blijft wel de grote vraag hoe de controle op de maximumsnelheid gehandhaafd blijft. Want hij wil toch een leefbaar en dorps Nieuwe Tonge blijven zien. Wethouder Van der Kamp vond dat de opzet van het college, om in samenspraak met de bevolking tot plannen te komen, goed is geslaagd. Er is veel van de hoorzittingen gebruik gemaakt. Hij beloofde nog naar de uitgangen van de scholen te kijken. Verder hoopte hij dat door de inrichting er een men taliteitsverandering plaats zal vinden. De uit Stad aan 't Haringvliet afkomstige zendelinge Carina Saarloos is gisterochtend teruggekomen uit Ivoorkust. Carina, die in het Afrikaanse land werkt als zendeünge voor de CAMA-zending, moest twee weken geleden haar standplaats Bouaké verlaten omdat rebellerende miUtairen grote delen van de stad onveilig maakten. Onder bege leiding van het Franse leger (Ivoorkust is een Franse kolonie geweest) moest zij en met haar vele andere buitenlanders de stad verla ten, met achterlating van vrijwel al haar bezittingen. Na een verblijf in een andere stad van Ivoorkust, Abidjan, bleek dat terug keer naar Bouaké er voorlopig niet in zal zit ten. De rebellen hebben een groot deel van Ivoorkust in hun macht. In overleg met de C AMA zending in Neder lands is besloten dat Carina voor minimaal twee weken naar Nederland terugkeert. Allereerst voor haar rust en veihgheid, want ook in Abidjan is de situatie gespannen, ver der moet ze haar bezit weer aanvullen met diverse dagelijkse benodigdheden, die ze moest achterlaten. Ook zal door CAMA Nederland verder worden bezien wat haar volgende taak is: Want terug naar Bouaké zit er voorlopig niet in. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.coin (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingsteiTnljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187)60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar 33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voorde inhoud van wat lezers schrijven. Uit diep respect voor mijn grootouders en vader wil ik reageren op het krantenartikel: 'Dorpse Gebeuren', deel 8 door Johannis van Maurik van vrijdag 20 september j.l. Aan het einde van dit artikel wordt verwezen naar Kee Brands (met een s). Zij heeft nooit alleen gewoond, wel met haar ouders. Ook het kind wat ze had was niet een vrije keuze; als zwak begaafd meisje was je vroeger alleen maar geschikt om op het land te wer ken. Dat daar door sommige mannen mis bruik van werd gemaakt is diep triest. Mijn grootouders hebben dit kind ook aanvaard als een geschenk van God. Op hun oude dag hebben ze ervaren wat dit voor hun van bete kenis was. Mijn tante Kee heeft zelf nooit begrepen wat haar was overkomen. Mijn grootmoeder heeft dan ook op zeer hoge leeftijd de zorg voor dit kind er bij moeten doen; dus van wèl een kind en geen man is hier eigenlijk niet op van toepassing. J. v.d. Klundert-Brands OUDE TONGE - Woensdag 9 oktober 19.30 uur, ds. J. J. Tanis STAD aan 't HARINGVLIET - Donder dag 10 oktober, 19.30 uur ds. M. Mon- dria. Waardenburg. DIRKSLAND - De kerkdienst van de Gere- reformeerde Gemeente Dirksland van a.s. donderdag, waarin ds. Van Aalst voor zou gaan, gaat NIET door. Tien jaar geleden stichtten Helmut Christel Roder met hun zonen Daniel, Philip en Chris- toph 'Het Röderhaus' in Goedereede. Helmut is afkomstig uit een kunstschildergeslacht uit Wupertal in Duitsland. Reden genoeg dus om een expositie te houden van de 'Kunstenaars- famiüe Roder. Er zijn schilderijen te zien van drie generaties. Van Georg Roder 1867-1958, grootvader van Helmut, twee zonen van Georg: Paul Roder 1897-1962 en Adolf 1904- 1983, vader van Hehnut en van de weduwe van Adolf: Eva. Natuurlijk wordt er ook werk geëxposeerd van Hehnut zelf. Allemaal zijn zij landschapsschilders, ieder met zijn eigen temperament. Ook zijn er portretten te zien hoe de ene de andere gezien heeft. Zelfs befaamde collega's maakten portretten van de Röders zoals Otto Dix, Paul Flögerhöfer, Harald Jean Jassoy, Wilftied Reckewitz, H. Schmahl, H. Schultze Froitsheim en Walter Wohlfeld. Een heel interessante verzameling. De opening van de expositie is op zaterdag 19 oktober, 16.00 uur door de burgermeester van Goedereede, de heer C. Sinke in het Röderhaus aan de Noordzijde Haven 13 in Goedereede. Het Röderhaus is geopend op woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Informatie: 0187-493077. Het is een goede gewoonte geworden, dat Magda van Es en Mien Lokker uit Den Bommel in het najaar hun creatieve produc tie van het afgelopen jaar in theetuin 'De Bongerd' komen tonen. Dat gebeurt dan dit jaar op dinsdag 22 oktober. Het is weer een heel nieuwe collectie capes, sjaals, hoeden, mutsen en petten, waaraan dit jaar als nieuw tje kindercapes zijn toegevoegd. De artistie ke en professionele kwaliteit is op ons eiland en ruim daarbuiten intussen overbekend Het is en blijft zuiver handwerk, dus zijn alle producten enkele stuks. Maar de productie capaciteit van de twee dames is natuurlijk beperkt, zodat hun collectie snel uitverkocht is en zij ook niet veel nabestellingen kunnen aannemen. Reden temeer om er tijdig bij te zijn. De ruimte in de theetuin is beperkt, zodat u weer van tevoren een plaatsje zult moeten reserveren. Maar dat het de moeite loont, daar zijn alle vroegere bezoeksters het wel over eens. U wordt voor de show verwacht op dinsdag 22 oktober a.s. om 14.30 of 19.00 uur in Theetuin "de Bongerd", Molendijk 65 te Herkingen. (Plaats reserveren: tel. 0187 66 93 27 Stichting Open Doors komt aanstaande zon dagmiddag 14 oktober, speciaal voor de kin deren, naar de evangelie gemeente Berea Oude Tonge. De kinderen van de Berea gemeente hebben al enige weken geld bij elkaar gespaard door middel van allerlei pro jecten, bijvoorbeeld broodjes smeren en ver kopen. Dit geld is bedoeld voor de stichting en dan speciaal voor het kopen van kinder bijbels voor kinderen in China. Er zal deze zondag een diapresentatie zijn van het werk van Open Doors in China, tevens zal er een echte smokkelkoffer te zien zijn, waarmee bijbels gesmokkeld zijn. Deze zondag zal er geen ochtendienst zijn, maar beginnen de kinderen en volwassenen allen tegelijk om 14.30 uur beginnen in hun eigen ruimten. Evangeliegemeente Berea Oude Tonge, CBS 'de Bron', Melkweg 75 te Oude Tonge. Jouw budget, jouw tijd. Wat doe je ermee.Op zaterdag 12 oktober a.s. willen wij je hierover aan het nadenken zetten. Op zaterdagavond!? Ja! Maar er is óók tijd om bij te kletsen, een spel te doen en.om nog 'es na te denken! De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in Hervormd Cen trum 'Elim' aan de Zuiddijk te Nieuwe Ton ge. Maar we hopen je eerst morgenavond nog te ontmoeten met vrienden en vriendin nen, vanaf 18.30 uur, voor een strandwande ling. Tot ziensCommissie Z.A.J. W. Er lekker een dag je tussenuit. Ple zierig op stap met een groep mensen naar plaatsen en omgevingen waar u niet vaak of zelfs nog nooit bent geweest! Dat kan met de dagtochten van Gezondheid Ser vice. De dagtochten hebben elke keer een andere aantrekkelijke bestemming en tijdens deze dagen staat gezelligheid voorop. Iedereen die niet graag alleen op stap gaat of af en toe wat hulp nodig heeft, kan met deze dagtoch ten mee. En natuurlijk is uw partner, kind, ouder of vriend of vriendin ook van harte welkom. Er zijn altijd voldoende vrijwilli gers en een verpleegkundige aanwezig die u helpen als dat nodig is. De reizen worden gemaakt met een comfortabele bus waarin uiteraard ook plaats is voor mensen in een rolstoel. Datum: 27 november 2002. Bestemming: Kerstmarkt in Valkenburg. Opstapplaatsen: Spijkerüsse, Hellevoetsluis. Een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen De geboorte van een baby brengt veel veran deringen met zich mee. Veel ouders zitten met dezelfde vragen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? Kun je een baby al verwen nen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar ge-deelte- üjk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om. Daarnaast is het leuk om over kinderen te pra ten, een behoefte die alle ouders eigen is. Startdatum: Tijd: Plaats: 7 november 2002. 09.30 tot 11.00 uur. Oude Tonge. Voor meer informatie over de inhoud, kosten, data en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service tijdens werkda gen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer (0181) 626226. In de branchegerichte aanpak worden bedrij ven tijdens een bedrijfsbezoek geïnformeerd over en gecontroleerd op milieuvoorschrif ten. Met deze aanpak streeft het ISGO naar kwaliteitsverbetering, verhoging van de effi ciency en effectiviteit en naar het verkrijgen van een inzicht in de specifieke problemen en milieusituatie binnen de diverse bran ches. In september 2002 is het ISGO in het kader van de branchegerichte aanpak van start gegaan met het project metaal- en construc tiebedrijven. Alle 35 metaal- en constructie bedrijven op Goeree-Overflakkee vallen binnen dit project. Bij een geselecteerd aan tal bedrijven zal in oktober of november 2002 een integrale milieucontrole plaatsvin den. Tijdens de controles wordt onder ande re gecontroleerd op veiligheid, vloeistof dichte voorzieningen, emissies, opslag gevaarlijk(e) afval(stoffen), energieverbruik en geluid. Tevens zullen alle metaal- en con structiebedrijven attent worden gemaakt op duurzaam ondernemen. Het ISGO werkt met het zogenaamde twee stappenplan. Dit betekent, dat na de controle slechts 1 hercontrole uitgevoerd wordt. Indien tekortkomingen dan niet in orde zijn zal strafrechtelijk en/of bestuursrechtelijk worden opgetreden. In januari 2003 zal het project worden geë valueerd en zullen de resultaten in de regio nale kranten verschijnen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaaiVtaxateur, lid NVM 0187-476555 In de overgangsmaanden van de zomer naar de herfst is het altijd de moeite waard om mee te gaan met een excursie van Natuur monumenten en te genieten van de herfst- kleuren in de natuur. Op zaterdag 19 okto ber, 13.00 uur kunt er met de boswachter gewandeld worden door de Kwade Hoek. In het prachtige gebied heeft de zee vrij spel. Bij extra hoog water dringt het zeewater ver het gebied binnen. Op strand ontstaan nieu we duinen. Als het flink waait veranderen deze duinen van vorm; daardoor is het een altijd weer boeiend landschap. Tussen de duinen liggen strandvlaktes en prachtig begroeide valleien. De boswachter vertrekt vanaf de parkeerplaats bij de ingang van de 'Kwade Hoek' aan de Oostdijkseweg te Goedereede. Het is noodzakelijk dat er voor af aangemeld wordt bij de VVV Ouddorp op telefoonnummer De excursies zijn gratis voor leden van Natuurmonumenten en Het Zuid-Hollands Landschap, niet-leden beta len 2,25 en kinderen tot en met 12 jaar 0,45. Op zaterdag 12 oktober zal het vermaarde ensemble "The Spirit of Gambo" concerte ren in Tholen, dit in het kader van de vier- honderste verjaardag van de oprichting van de Verenigde Oost-Indische Compagnie in 1602. Er zullen werken worden uitgevoerd van Jan Pieterszoon Sweelinck, John Copra- rio, José Ximenez en verder werkjes van Nicolaas Vallet en fragmenten uit Valerius' Gedenckclanck. Het concert, dat wordt georganiseerd door de Stichting Anthonie Keldermans Concer ten, vindt plaats in de fraaie hal van het voor malige Stadhuis te Tholen. Aanvang 20.15 uur. Op vrijdag 18 oktober 2002 geeft Martin mans een concert in de Breepleinkerk te Rot terdam in samenwerking met de bariton Karel Bogerd. Deze zanger heeft meerdere malen in de Breepleinkerk opgetreden. De samenwerking met Martin Mans heeft gere sulteerd in diverse CD's met geestelijk en klassiek repertoire. Tevens zingt Karel lie deren uit zijn kinderjaren. Op het concert brengen Martin en Karel een selectie uit dit repertoire ten gehore. Daar naast is er de mogelijkheid om voor aanvang verzoeken in te dienen, die door Martin op het orgel worden gespeeld. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6,- voor volwassenen en 3,- voor kinderen onder de 12 jaar. Donderdag, 10, vrijdag 11, en zaterdag 12 oktober wordt er weer een oude ambachten markt georganiseerd op het winkelcentrum "De Struytse Hoeck" Er zullen weer vele aanbieders te vinden zijn. O.a. op het gebied van hout, glasbewerking, handgemaakte sie raden van eigen ontwerp en van allerlei materialen, en houten speelgoed. U kunt zelf vaak de handwerklieden aan het werk zien, en zijn speciale wensen vaak te vervullen. Een bezoekje aan de diverse kraampjes is dus zeker de moeite waard. Donderolgg 17 oktober kunt u de leeriin- gen van de eerste en tweede klas van de Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits te Middelhamis aan de deur ver wachten die u boterkoek en speculaas te koop zullen aanbieden. Jaarlijks wordt deze koekverkoopactie gehouden om geld bijeen te brengen voor de financiële ondersteuning van 28 kinderen in diverse ontwikkeUngslanden. Met de opbrengst van de actie zullen deze kinderen via een bona fide stichting met het CBF-kenmerk voedsel, kleding en onder wijs ontvangen. Met uw steun willen de leerlingen zich graag inzetten voor hun min der bedeelde leeftijdsgenoten, die vaak onder erbarmelijke omstandigheden moeten opgroeien. De koekverkoop vindt plaats vanaf 12.00 uur op Goeree-Overflakkee, een deel van Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen. In Oude Tonge, Middelhamis en Dirksland wordt tussen 16.30 en 18.30 uur verkocht. Het Zuid-Hollands Landschap orga niseert op zaterdag 12 oktober om 10.00 uur een excursie door het in herfstkleuren getooide duingebied van Voorne. Het is nu weer de tijd voor de laatste libellen, de eerste pad destoelen en de langstrekkende lijs ters en spreeuwen. Het najaar is een heerlijke periode om te wandelen in de duinen, veel struiken zijn zwaar van de bessen, je hoort het ritselen van vallende bladeren, er hangen nevels in de valleien en hoog in de lucht hoor je het miauwen van de langstrekkende bui zerds. Alles lijkt zich op te maken voor de winter. Een ervaren gids zal de excursie begeleiden. De aandacht zal uitgaan naar alles wat leeft en groeit maar ook naar de historie en ont wikkeling van het duingebied. Datum: zaterdag 12 oktober Tijd: 10.00 uur Plaats: bezoekerscentrum Tenellaplas Duinstraat 12aRockanje Kosten: leden van het Zuid-Hollands Landschap en Natuurmonu menten gratis niet leden: volwassenen 2,25 en kiiideren 0,45 Aanmelden: vooraf aanmelden noodzake lijk op tel.nr. (0181) 48 39 09. Deze keer was het Rien Poortvlietmuseum te Middelhamis de bestemming van het uitstapje, nadat om 10.00 uur verzameld werd bij Nimag, de importeur van het wagonnetje. Nou, dat heeft men bij Nimag geweten. Bijna traditiegetrouw waren alle leden, afkomstig uit het hele land, al vóór 10.00 uur aanwezig en gelukkig had Nimag de koffie toen al warm staan. Om 10.30 uur werd er gestart met een puzzelrit, die de leden van de club via Achthuizen, Oude Tonge en Nieuwe Tonge naar Middelhamis bracht. Een ongeval nabij Acht huizen stuurde een aantal deelnemers 'het bos iiï', maar ook zij kwa men weer op de route terecht. Eén deelnemer ging echter zozeer de mist in, dat deze bij Roosendaal het afgesproken noodnummer belde om te vragen waar die nu eigenlijk naar toe moest.Dat bleek Mid delhamis te zijn, waar het eindpunt het Diekhuus was, waar alle voer tuigen werden opgesteld. De Sommelsdijkse Gijs Visser, één van de leden, had hiervoor afspraken gemaakt en ontving er zijn clubgeno ten. In het Diekhuus werden de Suzukifans onthaald op een drankje en werd een voortreffelijk verzorgde maaltijd genuttigd. Aansluitend was er een prijsuitreiking, waar de familie Gijs Visser op de eerste plaats eindigde. Jawel, het thuisvoordeel liet dus duidelijk van zich spreken! Op de 2e plaats eindigde de familie Jespers uit Voorhout, en op de derde plaats de familie Petri uit Bameveld. Verder had impor teur Nimag nog een aantal prijzen beschikbaar gesteld, zodat nie mand met lege handen naar huis hoefde... Na een kort bezoek aan 'd'n Diek' togen de Suzukirijders naar het Rien Poortvlietmuseum, waar na een leuke en leerzame rondleiding de dag werd afgesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2