Ook Goeree-Overflakkee deelt in de rouw iJPAKKER Verkoop t.b.v. Drs. S. Stoop geïnstalleerd als nieuwe burgemeester Minder straatroven; aangiften dalen in politieregio Rotterdam-Rijnmond EUROPAIUIN Lustrumconcert innaard John Stegers schiet te hulp 0900-8844 kerkbankkussens chx. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 'Ik heb bewust voor Dirksland gekozen -^2^2 Dinsdag 8 oktober 2002 74e jaargang nr. 7144 Mini-Sierkool Ideaal voor manden of potten. In diverse herfstkleuren. 3 voor MOOI WEER Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? MAKELAARDI Middelharnis B.V. Snelheidscontrole Inbraak vrachtwagen De burgemeestersvacature in Dirksland heeft maar kort bestaan. Al een week na het ver trek van oud-burgemeester Boon stra kon de nieuwe eerste burger, drs. S. Stoop (SGP), worden geïn stalleerd. Een gebeurtenis die vori ge week donderdagmiddag plaats had tijdens een bijzondere verga dering van de gemeenteraad van Dirksland in verenigingsgebouw 'de Schakel', waar de nieuwe bur gemeester per koets werd afgele verd. 'De Schakel' zat bij deze gelegenheid bomvol; een gelegen heid ook waarbij een respectabel aantal sprekers het woord voerde, die stuk voor stuk de heer Stoop geluk en succes wensten met zijn burgemeesterschap. Natuurlijk waren deze middag ook mevrouw Stoop en de kinderen - Arjan, Jaco, Lydia en Julia - aanwezig. 'Foutief' Koninklijk Besluit Koudwatervrees Waarschuwende nestor Bijzonder Regeringsverklaring Verwachtingsvol Al langere tijd voelde je het, menselijkerwijs gesproken, aankomen: telkens weer moest prins Claus naar het ziekenhuis en regelmatig naar de Intensive Care, via de media werd bekend gemaakt dat zijn echtgenote Hare Majesteit de Koningin soms geruime tijd aan zijn bed verbleef, terwijl de Rijksvoorlichtingsdienst zich verder terughoudend opstelde in het naar buiten brengen van informatie rond de zieke prins. Zondagavond rond zeven uur viel de slag in het Koninklijk gezin: prins Claus overleed, 76 jaar oud, in het bijzijn van vrouw en kinderen. Ook in Nederland werd geschokt gereageerd op het voor het volk nog plotse linge verscheiden. Hieraan mede uiting gevend, zullen vanaf gisteren tot en met de dag waarop prins Claus wordt begraven - waarschijnlijk volgende week woensdag - in het gehele land de vlaggen half stok hangen bij veel openbare gebouwen, sinds gisteren - zoals de foto laat zien - dus ook op Goeree-Overflakkee. Onder regie van de provincie Zuid- Holland zullen condoleanceregisters worden verspreid, waarin burgers-hun deelneming kunnen betuigen aan de Koninklijke familie. Hierover wordt u nog nader geïnformeerd. De gerichte aanpak van de speerpunten geweld, drugsoverlast en jeugd in de politie regio Rotterdam-Rijimiond, begint zijn vruchten af te werpen. Dat blijkt uit de rap portage over de resultaten van het politieop treden in de maand augustus. Deze resulta ten zijn afgezet tegen de afspraken die poli tie en justitie hierover voor het jaar 2002 hebben gemaakt. De daling van het totaal aantal aangiften ten opzichte van het vorig j aar zet verder door en ügt met 10.000 aangiften per maand inmid dels 400 lager dan in 2001. Het aantal geweldsdelicten is met 75 aangiften gedaald ten opzichte van de vorige maand en ligt nu op 975. Ook het aantal aangiften van straat roof is in augustus verder gedaald ten opzichte van de voorafgaande maanden. Het heeft met het aantal van 279 het laagste niveau van het jaar 2002 bereikt tot nu toe. In het begin van het jaar lag het aantal aangif ten van straatroof per maand nog rond de 360. In de maand augustus is het aantal aangiften in Rotterdam-Rijnmond met 1700 gedaald ten opzichte van de voorafgaande maanden. Deze daling betreft met name woninginbra ken, diefstallen uit auto's, fietsdiefstallen en vemieUngen. Het gedaalde aantal aangiften en het gestegen aantal aangehouden ver dachten tonen aan dat de pakkans in Rotter dam-Rijnmond steeds verder stijgt. De aanpak is gericht op het aanhouden van zoveel mogelijk daders. Het totaal aantal verdachten dat dit jaar naar de rechtbank is gestuurd Ugt ruim 1000 boven het aantal van vorig jaar, met een gemiddelde van ruim 1600 per maand. Ook het aantal daders van geweldsdelicten dat voor de rechter is gebracht, is gestegen. Het aantal jeugdige daders van misdrijven dat naar justitie is gestuurd Ugt op hetzelfde niveau als in 2001 ongeveer 200 per maand. De ambitie van de politie Rotterdam-Rijnmond is om hier, samen met het openbaar ministerie, in de laatste maanden van het jaar nog een schep je bovenop te doen. Ook de aanpak van overlast in de wijken en buurten in de regio levert steeds meer resul taat op. Dankzij het optreden van de wijkpo- litie is het aantal bekeuringen voor overlast, vervuiüng en verloedering, sterk gestegen. In de eerste acht maanden van 2002 is al bij na het niveau van het gehele jaar 2001 bereikt: ongeveer 175.00. Het aantal gepakte daders van overlast dat naar de kantonrechter moet, is in augustus ook verder toegenomen. Het openbaar ministerie heeft maatregelen genomen om de sterk gestegen stroom verdachten - de politie leverde in augustus bijna twee keer zoveel zaken aan als begin van dit jaar was afgesproken - zo snel mogeUjk voor de rech ter te krijgen. De intensivering van de aanpak van drugs overlast heeft in augustus in de districten Centrum, West, Feijenoord-Ridderster en Oost zelfs geleid tot het oppakken en naar de kantonrechter sturen van vijf keer zoveel verdachten als was afgesproken: ruim 1000 drugsoverlastgevers. 108 jeugdige overlast gevers werden in augustus naar de kanton rechter gestuurd voor gepleegde overtredin gen, twee keer zo veel als begin van het jaar was overeengekomen. Het is de bedoeling dat de resultaten van de politie-inzet voortaan elke maand worden bekendgemaakt, Met ingang van januari van het volgend jaar zal dat gebeuren via inter net. DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxaleur, lid NVM 0187-476555 Canto di Lode, de Reformatorische Oratori um Vereniging Rotterdam en omstreken, hoopt op zaterdag 30 november a.s. in de Grote Kerk aan de Markt te Vlaardingen een lustrumconcert te geven onder leidmg van Rinus Verhage. Uitgevoerd worden Psahn 42 en 95 van F. Mendelssohn-Bartholdy, Te Deum Laudamus van W.A. Mozart en Mag nificat van A. Vivaldi. Medewerking wordt verleend door het kamerorkest Continuo, Ilona de Kievit (sopraan), Hans van Dijk (tenor) en Arjen Leistra (orgel). De entree prijs is 12 voor volwassenen, 9 euro voor kinderen van 12 t/m 17 jaar, kinderen t/m 11 jaar mogen gratis naar binnen. Kaarten kun nen per tefeloon (078-6823300) of e-mail (gerard.stoop@12move.nl) worden besteld. Het concert begint om 19.45 uur. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Zaterdag 5 oktober voer een ca. 6 meter lang motorbootje vast op een strekdam bij de Korendijkse slikken. Het bootje was met één persoon op weg naar Barendrecht. Via de kustwachtpost Ouddorp werd de SteUen- damse reddingboot te hulp geroepen, waar van de bemanning om 16.40 uur werd opge piept. De John Stegers heeft het bootje niet geborgen want het was flink beschadigd door een scheur in de romp; daardoor was het gevaar groot dat het zou zinken. De red dingboot heeft de opvarende aan boord genomen en afgezet in de jachthaven van Oud Beijerland, waar hij zou worden opge haald. De reddingboot kon weer terug naar haar station. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Personeel van de Verkeers- poUtie (Project Verkeershandhaving) hield donderdagmiddag omstreeks drie uur een snelheidscontrole op de Boomvliet. Van de 374 passerende automobilisten namen 20 het niet zo nauw met de 80 km-Umiet. Hoogst gemeten score bedroeg 107 km/uur. OUDE TONGE - Tussen zaterdagmiddag vijf uur en zondagavond acht uur vond er op de Tramweg een inbraak plaats in een vrachtwagen. Hierbij werden vooralsnog 150 dozen met horloges ontvreemd. Men had het slag van de container die op de geparkeerde truck met oplegger stond, open geknipt en de container doorzocht. De 26- jarige eigenaar uit Oude Tonge heeft aangif te van diefstal gedaan. OUDDORP - U wordt hartelijk uitgenodigd om een bezoek te brengen op de naj aars ver koping van vrouwenvereniging 'Ora et Labora', op woensdag 9 oktober 2002 in verenigingsgebouw Eben Haëzer, Preekhil- laan 3 te Ouddorp. De openingstijden zijn van 9.30 tot 16.30 uur. Er is weer van alles te koop: kreatieve spul len, kaarten, bloemen, koek en cake (ook arretjes cake), Oudurpse affekaot, brokken, boeken, enz., te veel om op te noemen! Overtuig uzelf en kom langs onder het genot van een kopje koffie. Voor ieder kind is er een leuke attentie! De opbrengst is voor nieuwe kussens op de kerkbanken van de Ned. Herv. dorpskerk. Slechts één ingekomen stuk had waarne mend raadsvoorzitter Kalle te melden: een brief van 5 september jl. van Hare Majesteit de Koningin, waarin zij meedeelt de heer Stoop per 1 oktober 2002 bij Koninklijk Besluit te hebben benoemd als burgemeester van Dirksland; 't was gemeentesecretaris Bleijenberg die deez' koninklijke woorden voorlas. Overigens zou volgens het Koninklijk Besluit Dirksland's nieuwe burgemeester niet S. maar G. Stoop heten, maar dit moet op een misverstand berusten. Het gaat écht om S(ervaas). Stoop, en die ene verkeerde voorletter vermocht niet de installatie van afgelopen donderdag tegen te houden. Als eerste spreker voor deze middag beklom wethouder en loco-burgemeester Konings woud het spreekgestoelte en verwelkomde de heer Stoop "in deze gemeente, waarin het prettig werken is en waarin veel te gebeuren staat; een gemeente ook waarin Stoop's ver wantschap met de zorgsector uitstekend van pas komt." Als burgemeester heb je ook waarden en normen te bewaken, zo memo reerde Koningswoud, zich bewust van de 'koudwatervrees' van sommigen, die een college van twee SGP-ers (burgemeester Stoop en wethouder Koningswoud) en een CDA-er (wethouder Sandee) "wat veel van het goede" vinden. Daarvan zei Stoop later op de middag dat "veel van het goede niet erg is; teveel van het goede, dat is niet goed", 't Was loco-burgemeester Koningswoud die de heer Stoop de ambtsketen omdeed. Ook de nestor van de gemeenteraad, de heer Driesprong, verwelkomde 'zijn' nieuwe voorzitter "in deze mooie gemeente op dit prachtige eiland". Een nieuwe burgemeester betekent een nieuwe situatie, "'t Zal best even wennen zijn, maar dat komt best voor elkaar" zo verzekerde Driesprong, die daar bij de gelegenheid te baat nam om hardop te Waarnemend raadsvoorzitter Kalle (r) overhandigt de zojuist geïnstalleerde burgemeester de voorzittershamer. zeggen dat een burgemeester het belang van de raad moet prevaleren boven de verhou dingen birmen het college. "Het kan maar gezegd zijn..." Er staat in Dirksland heel wat op 't programma, het Driesprong weten, en benadrukte er het belang van dat de vier eilandelijke gemeenten zich nu toch eens op één lijn moeten stellen voor wat de betreft de niet-vrijblijvende samenwerking. "Anders werken we aan op samenvoeging", zo waar schuwde hij en gaf aan dat hierin óók voor Dirksland's nieuwe burgemeester een belangrijke taak ligt. Toch lijkt Driesprong het wel te zien zitten: "we gaan er gezamen lijk tegenaan!", zo besloot hij slagvaardig. Gemeentesecretaris Bleijenberg onthaalde zijn nieuwe naaste collega met een ludieke burgemeesterschets, die een eerdere Dirks- landse burgemeester bij diens installatie al eens naar voren heeft gebracht. "Een burge meester is telefonisch altijd bereikbaar, want hij heeft nooit vrije tijd. Hij weet alles en kan alles, want overal wordt hij op aangesproken en voor gevraagd. Een burgemeester praat graag, veel en gratis; da's makkelijk als je nog eens een spreker zoekt. Ook houdt hij van verrassingen, dus hoef je hem nergens op voor te bereiden. En omdat hij een luiste rend oor heeft, moet je zo breedvoerig mogelijk zijn als je 'em wilt spreken en daar ook van alles bij betrekken; dan ziet hij het in z'n hele verband." 't Is allemaal maar humoristisch bedoeld, stelde Bleijenberg gerust, maar het getuigt wel van de betrok kenheid die het burgemeesterschap vereist. "Het is geen functie, maar een ambt. En dat maakt 't bijzonder". Toen was het moment daar dat de heer Stoop zijn eerste openbare rede hield als kersverse burgemeester van Dirksland. "Deze dag markeert voor ons een nieuwe verantwoor delijkheid, die een groot effect zal hebben op ons gezinsleven", zo was hij zich bewust. Hij maakte duidehjk dat zijn installatierede niet een soort regeringsverklaring zou wor den en dat hij ook geen lof zou gaan bezin- Het gezin Stoop, tijdens de kennismaking in 'De Schakel'. gen van de schoonheid van Dirksland. "Wel wil ik zeggen dat mijn keuze voor het burge meesterschap van Dirksland welbewust is geweest. Dirksland spreekt aan vanwege haar aard en identiteit. Als burgemeester hoop ik allereerst mens te zijn en tussen de mensen te staan, dienstbaar aan de locale gemeenschap, bereikbaar voor de bevolking en delend in bUjde en droeve dingen. Ook de activiteiten van de raad zullen ten dienste moeten staan aan de bevolking. Ik hoop dat de aan mij gestelde verwachtingen bewaar heid zullen worden en zie uit naar een goede samenwerking." Met betrekking tot het duaUsme in de gemeentepolitiek merkte Stoop woordspe lend op dat het geen 'duelUsme' moet wor den. "Dualisering vraagt om een cultuurom slag en uw burgemeester zal dat proces begeleiden en sturen, in samenwerking met de raad, het college en het ambtelijk appa raat. "En is Dirksland niet een eiland op zich?", vroeg hij zijn nieuwe gemeente af met oog op de niet-vrijblijvende samenwerking, en wees op de noodzaak van een nauwere samenwerking, óók met de provincie en anderen. "Voor u staat een burgemeester met een politieke achtergrond" zo beëindigde Stoop zijn installatierede. "We hebben mogen ervaren dat de Heere ons leven leidt. Dat de weg werd geopend om hier burgemeester te worden, is door een Ander - met een hoofd letter - bepaald. We danken Hem voor Zijn leiding; moge Zijn zegen op ons werk rus ten!" Nadat aansluitend waarnemend raadsvoor zitter Kalle de voorzittershamer aan de nieu we échte voorzitter had overhandigd, sloot Stoop de raadsvergadering af. Aansluitend werd hij nog toegesproken door Tweede Kamerhd en SGP-fractieleider ir. Van der Vhes, de heer Sierksma namens de SGP/ChristenUnie Statenfractie Zuid-Hol land, ds. Post namens Stichting Schuilplaats (Stoop's laatste werkgever), burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee namens de burgemeesters kring en het Overlegorgaan Goeree-Overflakkee én door Dirksland's oud-burger- 'vader' Boonstra. Opmerkehjk was hoe als rode draad door de toespra ken op te luisteren viel dat de nieuwe burgemeester "een zeer betrokken man" is, "een doener" en "iemand die dub bel en dwars voor z'n zaak staat", "die op originele en creatieve wijze problemen op weet te lossen", "goed** met breedsprakigen om weet te gaan.en "iemand waar Dirksland nog veel plezier mee zal kunnen beleven!" Dit laatste was wat Stoop betreft van harte wederzijds. Het gezin heeft hier nog geen woning gevonden, maar hoopt mettertijd "nog lang van het landschap en van de mensen hier te zullen genieten". Na afloop van de installatie-bijeenkomst was er voor Du-ksland gelegen heid om kennis te maken met burgemeester Stoop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1