oncertagenda Nieuws Brood verwent elk momenf Amaro: kaarten uit de kerken Groei Bloei POTERMAALTIJD Ophalen oud papier Ouddorp oi^anïseert Kerstexcursie 2002 brood vol kracht van geroosterde kiemen 'Leven met een CVA (beroerte)...?" Inschrijving Midwinter- feest geopend Filmavond 'De Reisduif Contactbijeenkomst mensen met een handicap Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Tweede hands boeken markt op de Punt Week van het brood: in Ooltgensplaat Truffels met Keurmerk van Max Havelaar "^y Maandag 30 september 2002 Werelds lunchen met brood Borrel?Brood! Koninklijke Maatschappij 1\iinbouw Plantkunde 5;^ Afdeling Goeree-Overflakkee Feest is een reden voor ükÊëili^^iJiMBfMêSbSkJl^TiL 'ï^'ëlürïi^lfBifïlii^ï^'tl-'^^'i^'^'^ï^'''^' 2002 Vrijdag 4 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Con cert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Refugium door het kinder koor "De Sjofar" uit Zierikzee o.l.v. Ellen van den Hoek en het koor "Opent U mijn mond" uit Sommelsdijk o.l.v. Leo Proiik. Orgel: Leonard Duynkerke; dvt'arsfluit: Kees Alers; trompet: Hans Kom en Henk Mackloet; piano: Hans Biersma en Hans van Heemst. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 5 oktober Exoduskerk- Sommelsdijk. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree- Overflakkee: Schoolconcert met sopraan: Marijke Nieuwenweg; piano: Piet Westhoeve en een Jazz-trio. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 12 oktober Hervormde Kerk - Middelharnis*Koor- en samenzangavond t.b.v. "Woord Daad" met Deo Cantemus te Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Organist: John Bak ker. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 12 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door de leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur. Donderdag 17 oktober Exoduskerk - Sommelsdijk. Jubileum concert van "In Touch" uit Middelharnis o.l.v. Ad de Joode. Gospelzanger: Remco Hakkert. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 19 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur. Donderdag 31 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. ♦Her vormingsbij eenkomst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 2 november Hervormde Kerk - Dirksland. Koor- en samenzang ten bate van W.W.Z (Wereldwijde Zending) m.m.v. het Jon gerenkoor "Con Amore" o.l.v. W.A. den Hertog en het Mannenkoor "Groot Rot terdam" o.l.v. M.van Noort. Organisten: R. van Ommen en J.Belder. Vleugel en orgel: Jan Mulder; dwarsfluit: Marjolein de Wit. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 8 november R.K. Kerk te Middelharnis - Het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Nederland o.l.v. Bas van Houte. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 9 november Rooms-Kathoheke Kerk - Oude-Tonge. Concert van het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Nederland o.l.v. Bas van Houte. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 16 november Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 23 november Hervormde Kerk - Dirksland. Concert door "Chantez a Dieu" uit Tholen o.l.v. Paul Heyboer en "Magrrificat" uit Mid delharnis o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 30 november Hervormde Kerk - Stellendam. *Concert t.b.v. de Ger. Zendingsbond door het Chr. Mannenkoor "Door Eendracht verbon den" uit Stellendam o.l.v. Come de Geus m.m.v. de fam. Grootenboer uit Stellen dam. Organiste: Marian van Oostenbrug ge. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 4 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. Een radio-opname "Nederland zingt" als her denking van de Watersnoodramp van 1953 van het Chr. Waddinxveens Man nenkoor "De Gouwestein" o.l.v. Martin Mans. Panfluit: Noortje van Middelkoop; sopraan: Lydia Struyk; orgel: Martin Zonnenberg. Aanvang: 19.45 uur. Zaterdag 7 december Eben-Haëzer - Ouddorp. Concert door de Chr. Gemengde Zangvereniging Oud dorp o.l.v. M. de Vogel; het Chr. School- koor "Valerius" uit Ouddorp o.l.v. Mevr. Huisman en het Kinderkoor "Juventa" uit Dirksland o.l.v. J. Blonk. Organist: Johan van Wijk. Aanvang: 14.30 uur. Vrijdag 13 december. Hervormde Kerk - Goedereede. *Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 13 december R.K. Parochiekerk - Achthuizen. Kerst concert door het Dameskoor "Toon kunst" te Middelharnis; het Chr. Vocaal Ensemble "One more voice" uit Som melsdijk en het R.K. Parochiekoor "St. Cecilia" te Achthuizen. Dirigenten: Wil lem Chr. Meyboom en Guus van der Ploeg. Organisten: Andries Stam en Ron Braber. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 14 december Doipstienden - Ouddorp. Chr. Zangver. "Hart en Stem"; Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem"; Chr. Kinderkoor "Jong begonnen" en het Schoolkoor "Valerius", alle uit Ouddorp. Pianist: Johan van Broekhoven. Algehele leiding: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 18 december Hervormde Kerk - Stellendam. *Kerstsa- menzang van de Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 20 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerst zangavond m.m.v. het Chr. Mannenkoor uit St. Annaland; het Chr. Gem. koor "Advendo" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Henk Weijs; het Chr. Jeugdkoor "Bid en Zing" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman en Gerco Brouwer: panfluit. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 21 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Kerstzangavond m.m.v. het Chr. Gem. Streekkoor "Vox Humana" uit Sommels dijk o.l.v. Peter Burger.Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 21 december. Hervormde Kerk - Dirksland. Kerstcon cert door Chr.Gem. Zangver. "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Joh. van Broekhoven en het Duivelands Mannen koor o.l.v. D. Struik. Organist: A. Wee- nink. Aanvang: 20 uur. Maandag 23 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't Haringvliet. Kerstzangavond door "Soli Deo Gloria" o.l.v. Paul Kieviet en "Vox Humana" o.l.v. Peter Burger. Orgel: Kees Villerius; trompet: Jacques van Broekho ven. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerst zangavond met de Herv. Zangver. Jedut- hun o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. *Zingen van kerstliederen. Aanvang: 21.00 uur. Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Her- denkingsconcert i.v.m. herdenking watersnoodramp 50 jaar geleden onder het thema "Ruwe stormen mogen woe den". Medewerkenden: het Chr. Mannen koor "Con Forza"uit Woerden o.l.v. Mar tin Mans en het Chr. Jongerenkoor "Con Amore" o.l.v. Willem-Arie den Hertog. Verbindende teksten: Ds. P. Vermaat. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 25 januari Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Oude Tonge. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenkingscantate 1953-2003, gecomponeerd door Arie J. Keijzer, die ook de volgende koren dirigeert De gemengde Koren "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stellen dam; "Sursum Corda" uit Dirksland; "Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haring vliet; "Jubilate" uit Ooltgensplaat; "Com nu met Sangh" uit Oude Tonge; het man nenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het Kamerkoor "Magnificat" uit Middel harnis. Sopraan-solo: Marijke Nieuwe weg. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur Maandag 3 februari 2003 Hervormde Kerk - Stellendam. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenkingscantate 1953- 2003 van Arie J. Keijzer, die de samenge voegde koren ook dirigeert. De gemengde koren zijn: "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stel lendam"; het mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het kamerkoor "Magnifi cat" uit Middelharnis. Soliste: Marijke Nieuweweg (sopraan-solo); organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 22 februari Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 22 maart Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 29 maart 2003 Hervormde Kerk - Middelharnis. Con cert t.b.v. de Ger. Gemeente te Nieuwe Tonge door het Maimenkoor "Ethan" uit Yerseke en het Ridderkerks Mannenkoor uit Ridderkerk. Aanvang: 19.45 uur Zaterdag 8 november R.K. Kerk te Oude-Tonge. Het Requiem en Vesperae Solennes van Mozart door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West- Nederland o.l.v. Bas van Houte met het kamerorkest Continuo uit Rotterdam en professionele solisten. Aanvang: 20.00 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formuUeren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Op zaterdag 5 oktober a.s. wordt door de Kon. Beatrix school in Ouddorp het oud papier weer opgehaald, óók in Oostdijk en omgeving. Zet alles s.v.p. goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. U mag ook uw karton inleveren. Met het oog op de vrijwil- hgerijes die helpen, wordt u vriendehjk ver zocht om de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kg. Wilt u het papier uiteriijk 8.30 uur droog buiten hebben staan? Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken hebben gegooid, worden uitgenodigd dit voortaan bij het oud papier te zetten, zodat zoveel mogelijk gere cycled kan worden. Verzoek is om géén papier of karton bij de containers bij Gemeentewerken of bij de school te zetten. Mocht u het echt niet langer kunnen bewa ren, dan kunt u het na telefonische afspraak inleveren, tel.: (0187) 682124, 683676 of 682490. Tenslotte worden ouders verzocht om kinde ren jonger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen bij het ophalen van het papier. De organisatie zal niet aansprakelijk zijn indien zich ongevallen voordoen, dus kinderen jonger dan 9 jaar, zonder begelei ding van een ouder, zullen naar huis worden gestuurd. De opbrengst over de maand juh volgt nog. Op zaterdag 14 december organiseert de sor- optimistclub Goeree-Overfiakkee evenals vorig jaar een midwinterfeest op het Diek- huusplein in Middelhamis. Ook dit jaar wordt het midwinterfeest gesponsord door de Middenstandvereniging Middelhamis. Tij dens dit midwinterfeest wordt het Diekhuus- plein omgetoverd in een winters landschap. Op het plein worden kraampjes geplaatst waar diverse spullen te koop aangeboden kunnen worden of waar winterse activiteiten gehouden kunnen worden. Ook zal er een gezelhg terras zijn. Om dit Midwinterfeest tot een succes te maken zoekt de Soropti- mistclub belangstellenden die een kraam wil len huren. Dit kunnen zowel commerciële bedrijven zijn als ideële instellingen. De opbrengst van de huur komt ten goede aan het door de soroptimisten gekozen pro ject Matunkha in Malawi waar aidsweesjes een beter bestaan wordt geboden. Voor nade re informatie kunt u zich richten tot Edith van den Berg, telefoonnummer 487646. Op vrijdag 11 oktober organiseert P.V. 'De Reisduif een filmavond in het verenigings lokaal aan de Van Gorcumstraat 5 te Som melsdijk. Presentatie: de heer C. Wanker te Bergen op Zoom. Aanvang 20.00 uur. HELPEND^ HANDEN De afdeling Flakkee/ Schouwen/Tholen van de oudervereniging 'Hel pende Handen' hoopt zaterdag 12 oktober een contactbijeenkomst te houden in gebouw 'Salem' van de Gere formeerde Gemeente aan de Molenstraat te Nieuwerkerk. De bijeenkomst begint om 14.15 uur. Zoals gebruikelijk wordt eerst een Bijbels verhaal verteld en hierover wat nagepraat. In de pauze gratis koffie, thee of frisdrank voor iedere aanwezige. Na de pauze is het felici teren van al degenen uit de doelgroep die sinds laatste bijeenkomst jarig zijn geweest. Dat is al enkele maanden geleden, dus het worden veel cadeautje en zingen met elkaar. Iedereen is hartelijke welkom. Het bestuur wil ook nog de afdelingsjaarver gadering in herinnering brengen: deze zal vrijdag 11 oktober om 19.45 uur gehouden worden in één van de zalen van het (nieuwe) kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Mozartlaan 1 te Dirksland, De heer Brouwer (psycholoog) uit Ridderkerk hoopt dan te spreken over het onderwerp: 'Overvragen en ondervragen van mensen met een handicap'. Hierover kunnen na afloop vragen worden gesteld. Een belang rijk onderwerp, niet alleen voor ouders en/of verzorg(st)er(s), maar voor iedereen. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK Afdeling 1 C. Spee - L Mackloet1-1 J. v.d.Ouden - J. van Hoorn0-3 W. Vroegindeweij - M. Klink1-1 C. Polder-A. van derVeer0-3 J.A. Dekker - A. Verolme0-3 C. Spee en I. Mackloet speelden een span nende partij met wisselende kansen. Maar na bijna 4 uur spelen werd het alsnog remise. J. van den Ouden en J. van Hoorn hielden elkaar goed in evenwicht, tot dat J. van Hoorn er een prachtige slag uit haalde en de partij winnend afsloot. W. Vroegindeweij debuteerde verdienstelijk in de eerste afde ling; hij speelde knap remise tegen M. Khnk. Na een mooie combinatie streek A. van der Veer met de eer tegen C. Polder. Na een lang gelijkopgaande strijd moest ook A. Verolme zijn meerdere erkennen in J.A. Dekker. Afdeling 2 J. Jordaan - J. Lodderl-I H. Bijdevaate-L Koese0-3 G. Zaaijer - B. du Pree3-0 M. Prins-J. Groenendijk0-3 J. Jordaan, gepromoveerd uit afdeling 3, behaalde tegen de sterke en ervaren J.Lodder een knappe remise. Ook H. Bijdevaate, eveneens gepromoveerd uit afdeling 3, speelde een knappe partij tegen I. Koese, maar kwam op het eind toch tekort. G. Zaaij er was helaas voor B. du Pree een maatje te groot. J.Groenendijk haalde uit een verloren stand toch nog winst tegen M. Prins. Zaterdag 19 oktober zal er van 10.00 tot 16.00 uur een tweede hands boekenmarkt worden gehouden in Maritiem Duim'estau- rant de P^int te Ouddorp (naast bezoekers centrum de Grevelingen) op de Punt van Goeree. Iedereen is van harte welkom om te komen snuffelen of er iets van zijn of haar gading bij is. Mensen die op zolder nog boeken hebben Uggen die ze wel van de hand willen doen, worden in de gelegenheid gesteld op dag hun eigen boeken te koop aan te bieden. Aanmelding hiervoor kan bij de heer P. Blok van het restaurant voor het reserveren van een tafel. De kosten bedragen 5,- per tafel. De boekenmarkt is alleen bedoeld voor par ticulieren. Meer informatie op telefoonnummer 0187- 684241. MED. HERV. KERK Beroepen te Ochten D. Verkuil te Bleiswijk (b.w.); te Oudemirdum ca. (SoW gemeente) T. T. Osinga te Garijp; te Veen J. de Jong te Lunteren; te Vlissingen (wijkgemeente Bin nenstad) H. R. Betting te Winterswijk; te Voorthuizen (wijkgemeente 2) W. Meijer te Kootwijkerbroek. Aangenomen naai DokkumD. Kruyt te Bergum; naar Nieuwer ter Aa A. Snoek, kandidaat te Putten, die bedankte voor Hol- landscheveld. Bedankt voor Ameland P. P. Saraber te Naaldwijk; voor Moerkapelle M. Messema ker te Kamerik; voor Otterlo F. Hoek te Hendrik Ido Ambacht. Toegelaten tot de evangeliebediening: N. Manson te Fontainebleau/Frankrijk (in middels beroepen door Waalse gemeente); J. E. Akihary, A. Diepenbrocklaan 22, 7425 HK Deventer (beroepbaar); S. A. Dolaard, Jan Greshofflaan 34, 4481 DD Kloetinge (beroepbaar) O. O. Grevink, Akker 21, 3732 XA De Bilt (niet beroepbaar); E. Kruidhof, Lindehof 1, 3971 HA Driebergen (beroep baar); P. J. M. A. van Ooi, Bisschop Boer manstraat 31b, 6041 XL Roermond (beroep baar); A. Stijf, Kanaaldijk 77a, 8191 LZ Wapenveld (beroepbaar); H. Talsma, Ker- kewijk 38, 3901 EHVeenendaal (beroep baar); S. J. van der Vlies, Starstraat 70,3077 ZE Rotterdam (niet beroepbaar); J. N Zuij- derduijn, Bestevaerweg 10, 2225 Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te Arapoti (Brazilië) J. P. Helder te Meerkerk, die dit beroep heeft aangeno men. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepbaar gesteld door de classis Zwolle: H. J. Lopers, Broederweg 28, 8261 GT Kampen, tel. (038) 3328247. H< CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Dokkum G. P. M. van der Lin den te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leerdam S. Schot te Krimpen a/d IJssel; te Nunspeet M. Karens te Wer kendam; te Rotterdam-IJsselmonde F. Mul der te Scherpenzeel; te Urk W. J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Rotterdam-Cen trum J. Karels te Middelhamis. Aangenomen naar Wageningen F. Mulder te Scherpenzeel, die bedankte voorlJssel- monde en Kampen. Bedankt voor Beekbergen A. Bac te Bode graven; voor Genemuiden J. Schipper te 's- Gravenpolder. Het thema van de 21e Week van het Brood is 'Brood verwent elk moment'. De week boordevol activiteiten rondom alle denkbare eetmomenten van brood vindt plaats van 7 t/m 12 oktober in heel Nederland. Aan dit initiatief van het Voorlichtingsbureau Brood haken talloze warme bakkers en supermark ten aan. Klanten kunnen tijdens de Week van het Brood rekenen op diverse extra's, acties en speciale activiteiten in de winkels. Voldoende redenen om juist deze week een (extra) bezoekje te brengen aan de plaatsehj- ke warme bakker of supermarkt. Brood speelt een belangrijke rol in ons dage lijks voedingspatroon. Bakkers laten tijdens de Week van het Brood graag de veelzijdig heid van het product aan de klanten zien. Dat brood een belangrijke rol speelt bij het ont bijt en de lunch is natuurlijk bekend. Maar brood past ook andere momenten van de dag. Vandaar dat deze keer als thema is gekozen 'Brood verwent elk moment'. Of het nu gaat om het ontbijt, het koffiemo- ment, de lunch, het vieruurtje, de borrel, de high tea of de warme maaltijd. Brood is niet meer weg te denken. Brood eten is een feest op ieder moment van de dag. Voor al deze eetmomenten heeft het Voorlichtingsbureau Brood boekjes uitgegeven met tips, recepten en smakelijke foto's. Vraag naar deze ver schillende uitgaven in de winkel of surf naar de website www.brood.net. Uit diverse onderzoeken blijkt dat consu menten zich met het overslaan van een goed samengesteld ontbijt letterlijk tekort doen. Een tekort dat de rest van de dag niet meer is in te halen. Het boekje met de titel 'Ontbijt broodnodig!' helpt een aantal misverstanden uit de wereld. Lijners zijn vaak bang dat brood geen goede keuze is. Maar het is een fabeltje dat brood een dikmaker is. Brood levert naar verhouding juist weinig calo rieën. Daarom speelt brood ook een belang rijke rol in de nieuwe voedingscampagne die de consumptie van koolhydraten gaat bevor deren. Deze campagne van het Voedings centrum is bedoeld om overgewicht te voor komen. Als het ontbijt veel calorieën levert, komt dat vooral door (veel) boter of marga rine en vette belegsoorten. Het belangrijkste broodmoment van de dag is en blijft de lunch. Zestig procent van het dagelijks brood wordt in Nederiand rond twaalven geconsumeerd. Vanwege de enor me opmars van bijzondere, van oorsprong vaak buitenlandse broodsoorten, wordt de lunch een nieuwe belevenis. Proef eens een Turks brood met tomaat, yoghurt, knoflook en munt. In het boekje 'Werelds lunchen met brood' worden lunchheerlijkheden beschre ven uit Turkije, Italië, Thailand, Duitsland, Amerika, Frankrijk, Spanje, Engeland, Aus tralië, Israël, Nederland, Mexico, Denemar ken en India. Vraag erom in de winkel of kijk op de website. Brood bij de warme maaltijd is in de meeste restaurants al gemeengoed, maar voor de consument is dat nog geen vanzelfsprekend heid. Tijdens de Week van het Brood wor den suggesties gedaan om ook tijdens het diner brood te gebruiken, zoals dat ook vaak op vakantie gaat. Een typische vakantie ervaring is brood in combinatie met ander eten dan beleg. Breng die vakantiesfeer terug in de huiskamer. Ga tijdens de Week van het Brood met een tas vol ideeën naar huis. Brood past ook uitstekend in deze tijd van onthaasten, gezellig bijkomen na een drukke werkweek en relaxen in het weekend. Brood tijdens de borrel dus. De naam 'borrelbrood' betekent overigens niet dat er altijd alcohol bij de hapjes hoort. De naam zegt iets over het moment van de dag. Het moment tussen vier uur 's middags en zeven uur 's avonds, met een verdere uitloop in de avond. Zoveel variatie en zoveel heerlijke nieuwe recepten met brood, staan smakelijk beschreven en geïllustreerd in het boekje 'Borrel?Brood!'. Proef het tijdens de Week van het Brood. Of daarnawant brood verwent op elk moment. Nu de tuin zich aan het voorbereiden is voor zijn zwanenzang gaan de tuinliefhebbers zich opmaken voor de komende sfeervolle feestdagen van december. Daarom organi seert De KMPT/Groei Bloei een dagex- cursie naar de zogenaamde Slotdagen in de Tuinen van Appeltem en de Kerstspecial in Drunen. Informatie over programma en kos ten kan ingewonnen worden bij Ive Antonia, telefoon 0187-651587. Tijdens deze reis kunnen er veel nieuwe ideeën opgedaan worden om de tuin en het huis in een gezel lige en leuke kerstsfeer te brengen. Aanmel den voor 15 oktober. De plaatselijke Commissie van Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert woensdag 16 oktober een Potermaaltijd voor alle 50-plussers van Ooltgensplaat. De maal tijd wordt gehouden in Fort Prins Frederik en begint om 18.00 uur. Tot vrijdag 11 okto ber kan er worden aangemeld bij mevr. Huij- er, tel. 631676. Sinds kort ligt er bij ons in de winkel een heerlijk nieuw brood in het schap: Amaro. Een echter aanrader voor hefhebbers van donkerbruin meergranenbrood. Het is niet alleen erg lekker, maar ook heel gezond. Het zit vol geroosterde tarwekiemen en maïs- en tarwekiemboUetjes. Deze natuurlijke ingre diënten zijn rijk aan B-vitaminen, mineralen en fohumzuur. Een prima keuze om elke dag op tafel te zetten. Amaro is hcht verteerbaar, heerhjk zacht en bijzonder smakelijk. Het biedt eigenlijk al het goede van meergranenbrood, maar dan zonder de stevige zaden en pitten. Het eet daardoor lekker makkelijk weg. En dat maakt het geschikt voor het hele gezm en voor elke dag. De mai'skiemen in iedere boterham geven Amaro een zonnig uiterlijk. Amaro heeft een handig formaat en weegt 400 gram. In het schap valt ons nieuwe brood meteen op dankzij de maisgries en het vrolijke zonnetje op de korst. Het speciale Amaro-brood, heeft als belang rijke ingrediënten maïs- en tarwekiemen. Kiemen zijn de mooiste producten uit de natuur. Alles wat groeit begint met een kiem. Kiemen zijn dan ook een bron van leven en geven kracht en energie. Daarnaast zijn ze vooral ook lekker. Dat merk je aan de unie ke smaak, geur en kleur van het brood. Kort om, een brood datje zeker moet proberen. Het brood is verkrijgbaar bij Bakkerij v.d. Spoel, Kerkepad Ic in Middelhamis. De nederlandse CVA-vereniging 'samen verder', organiseert op zaterdag 12 oktober a.s. van 14.00 uur-16.00 uur in verpleeghuis 'Grootenhoek', Hellevoetse Achterweg 4 te Hellevoetsluis een reguliere bijeenkomst voor leden, partners en belangstellenden, die te maken hebben met een 'beroerte', het the ma van deze middag is 'leven met een CVA (beroerte)....?' Jaarlijks krijgen zo'n 26.000 Nederlanders een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd), al die mensen hebben van de een op de andere dag een handicap, zichtbaar maar ook onzichtbaar, waar zij en hun omgeving moeten leren omgaan. De nederlandse CV A-vereniging "samen verder" ZH afdeUng ZH-eilanden wil op deze middag allen die met een eva ('beroer te') te maken hebben gelegenheid geven om over dit onderwerp alles te horen wat belangrijk kan zijn. met onze bijeenkomsten trachten wij 'lotgenoten' de gelegenheid te geven elkaar te ontmoeten en elkaar te steu nen. U kunt zich voor deze gratis bijeenkomst aaimielden bij de contactpersonen, dhr. A. H. Hutink, 0187 - 48 43 81 of mw. D. J. den Hoed-den Boer,. 0187 - 48 38 99. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com GOEREE- OVeiVLAKKEt Hieronder volgt van de Wereldwinkel het recept voor truffels, bereid met Max Have laar chocolade: Voor 22 truffels is de berei dingstijd 20 minuten (en tijd om te koelen): 300 gram fijngehakte, pure Max Havelaar chocolade, 1 dl. slagroom. 1 tl. vanille- extract, 25 ml, sinaasappellikeur (of rum), en cacao om te gameren. Smeh de chocolade langzaam in een steel pannetje. Breng in een'ander pannetje de slagroom met de vanille tegen de kook aan, neem de pan van het vuur en roer de choco lade erdoor tot het geheel glad is. Zet de pan weer even op het vuur om eventuele klontjes te laten smelten, maar let erop dat het geheel niet gaat koken. Roer de sinaasappeflikeur erdoor en laat de chocolade in de koelkast afkoelen tot er een stevige massa ontstaat. Neem de crème er dan weer uit en rol er bol letjes van. Leg ze weer enige tijd terag tot ze hard zijn. Daarna de bolletjes voofzichtig met een lepel door de cacao rollen. De chocolade en de cacao koopt u natuurlijk bij de Wereldwinkel, op het Spuiplein in Middelhamis, waar u terecht kunt op de vrij dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. en op de zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 6