Massaal protest tegen oprichting W7-waterschap i Negatieve emoties Op 18 oktober verschijnt onze krant Kuis-aan-huis! OPEN BRIEF n.a.v. huisartsenpost Geen appels en peren meer uit 't wagentje van Kransse... Bouwbedrijf Bieslieuvel BV m/v m^—^. Tel. (06) 50 4-4 83 59 of tel 187) 47 10 20 EIUtlD Openbare verkoop bij inschrijving VERKOOPEXPOSITIE OLIEVERF SCHILDERIJEN S Mêbt u interesse om hierin te adverteren, neem dan contact op met onze advertentie-verkoop: i Ingezonden: Op de weekmarkt te Sommelsdijk was de appel- en perenkoopman in zijn overdekte aanhangwagen jarenlang een bekende verschijning. De heer Kransse, want zo heet hij, had voor iedereen wel een praatje en altijd was hij er. Behalve een paar weken gele den; toen was hij om gezondheidsre denen even uit de vaart. En nu, afge lopen woensdag, was 't zijn laatste marktdag. Meer dan zestig belanghebbenden hebben gebruikgemaakt van de mogelijkheid die de Waterschaps wet biedt tot het naar voren brengen van bedenkingen tegen het ontwerp besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met betrekking tot de organisatie van het waterbe heer in Zuid-Holland Zuid. In het genoemde ontwerp-besluit wordt gewag gemaakt van de opheffing van de zeven waterschappen in Zuid-Holland Zuid en tot de oprich ting van een nieuw W7-waterschap. Overeenkomstig artikel 4 van de Waterschapswet heeft het College van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vanaf 20 augustus tot en met 16 september 2002 het genoem de ontwerp-Statenbesluit met toe lichtende stukken ter inzage gelegd. OUDDORP De hoekwoning met berging, Meer dan 200 schilderijen, modern en Wass/e/c Recreatiecentrum De Staver Olyimpiaweg 32, Sommelsdijk Zaterdag 5 oktober van 10.00 tot 17.00 uur Inruilen behoort tot de mogelijkheden. Toegang vrij. Ganot Art. .V^ ^'^s, %KIÏïC^' Deltastraat 13 3249 AC HERKINGEN Tel. (0187)66 10 11 Fax (0187) 66 10 12 E-mail: infggjnhanfriso.herklnQ^n kannisnet.nl Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag te Herkingen vraagt voor haar Prins Johan Frisoschool per 1 november a.s. (een) die ons prachtig gelegen schoolgebouw aan de rand van het dorp wjl(len) schoonhouden. Onze school telt ruim 80 leerlingen. Nadere gegevens voor deze vacature: - het betreft 15 uren per week. - max. salarisschaal 1 (bij volledige betrekking 1529,- per maand). - bereidheid tot conciërge werkzaamheden. - in staat kleine technische gebreken op te lossen. - genegen ook tuinonderhoud te verzorgen. - flexibele instelling en affiniteit met het onderwijs. - inzetbaar in vakantieperiodes. - beheer van schoonmaakmiddelen en machines. - regelt lediging van vuilniscontainer. - kan bij ziekte of andere verhindering In overleg met bestuur directie zelf voor vervanging zorgen. - de in eerste instantie tijdelijke aanstelling kan na gebleken geschiktheid omgezet worden in een vaste benoeming. Graag komen we In gesprek met Iemand die onze profielschets voor ondersteunend personeel onderschrijft. Een oriënterend bezoek en gesprek behoren tot de mogelijkheden. De sollicitatiecode van de Vereniging Gereformeerd School onderwijs is van toepassing. Verdere Inlichtingen worden verstrekt door de directeur, de heer J. Maliepaard, tel. (0187) 68 11 52 (privé) en door de voorzitter van het bestuur, de heer J. C. Huizer, tel. (0187) 66 94 64. Sollicitaties graag vóór 12 oktober a.s. naar het adres van de school t.a.v. het bestuur. BOUWBEDRIJF BIESHEUVEL BV Dirksland Uw adres voor vakwerk voor - Renovatiewerk - Timmerwerken - Onderhoudswerken - Saus/granolwerk - Metselwerk/stucwerk - Verbouwingen - Nieuwbouw - Bitumen dakbedekking Kleine werken zoals bijvoorbeeld: - Hardhouten kozijnen, ramen, deuren, erkers, dakkapellen, dakramen, vakkundig bij u geplaatst en afgewerkt. - Levering en plaatsen dubbelglas tegen scherpe prijzen. al jaren lang een vast begrip In DlrkSJand en Omstreken Voor meer informatie en prijsopgave kunt u bellen met: (0187) 60 26 26, b.g.g. (0187) 60 19 36 of Fax (0187) 60 32 60 of kijk op www.bouwbiesheuvel.mvweb.nl e-mall: c.bies@12move.nl Ons adres/s. Spui kolk 4, 3247 LK DIRKSLAND 3ltll$^?!l9g!'gg!^Sf9fWf/l^fM^^fS^9^f^fX^Êt Door middel van dit schrijven voelt onder getekende de behoefte zich te uiten over de gang van zaken en de uitvoering betreffende de besluitvorming over de centrale huisart senpost in de weekeinden op Goeree-Over- flakkee. Het heeft ondergetekende zeer verbaasd dat er in de pers, behalve een groot stuk over de huisartsenpost, geen enkele reactie is losge komen bij het publiek, in feite de partij die de meeste bemoeienis heeft met de nieuwe opzet van hulpverlening in het weekend. In de publicaties tot dusver heeft ondergete kende geen enkel positief punt kunnen be speuren, dat kan leiden tot een betere service voor de patiënt dus klant). Nee, er is voortaan maar één huisarts op het gehele eiland en die moet altijd van Middel- harnis komen, nota bene nadat de bellende patiënt eerst door een 'deskundige' assisten te telefonisch is doorgezaagd. Ik kan mij niet voorstellen dat, als er, zoals in Ouddorp, een groepspraktijk is, die uit drie artsen bestaat en die het kennelijk te be zwaarlijk vinden om in de weekenden op toerbeurt door te draaien voor noodgevallen, hoe deze ene arts het in het weekend moet rooien, waarin hij voor een aantal praktijken de noodgevallen moet behandelen. Er wordt gezegd dat er altijd een uitgeruste arts komt opdraven, weliswaar met chauffeur, dus kennelijk zit hem de pijn in het autorijden, echter het is onmogelijk dat deze ene arts dezelfde prestaties kan leveren als alle andere collega's bij elkaar, of zijn er op het eiland zo weinig noodsituaties dat één huisarts dit gemakkelijk aan kan? Als dat zo is, is er helemaal geen enkele reden om deze post op te zetten. Verder is de dienstdoende arts uiteraard geheel onbekend met de meeste van de weekendpatiënten. Bovendien: hoe voelt de dienstdoende arts zich de volgende ochtend, als hij weer aan zijn normale dagtaak moet beginnen? Krijgen zijn eigen patiënten dan ook een uit geruste arts te spreken? Het enige punt dat duidelijk naar voren komt zijn de kosten van het geheel: Veel duurder en dat voor een veel slechtere service aan de klant. Het is onvoorstelbaar dat zo'n ingrijpende maatregel, waarbij, hiervoor is geen rijke fantasie nodig, mensenleven sop het spel staan; immers men spreekt van 'noodgeval len' De partij die het meest met deze veran dering heeft te maken, namelijk de inwoners van de gemeenten, zijn niet ingeschakeld bij de besluitvorming. Ik kan mij niet voorstellen dat de heren medici dit systeem hebben uitgedacht en alleen het eigenbelang op het oog hadden, voorbijgaand aan het patiëntenbelang; ken nelijk tellen tegenwoordig de economische motieven zwaarder dan de ethische. Of heb ben de huisartsen met elkaar besloten om vanwege de lagere werkdruk een deel van hun salaris af te staan om de kosten van de nieuwe post enigszins te drukken? Eerst staken huisartsen voor een hoger sala ris, de gestegen kosten van de praktijk en de salariskosten van de assistentes, en als dit voor elkaar is, met medewerking van de ver zekeraars en de politiek in Den Haag, dan gaan de weekenden en de avonddiensten de deur uit, wederom met medewerking van de verzekeraars. Kennelijk komen ook de verzekeraars niet meer voor hun klanten (de patiënten) op. In situaties waarin het medici goed uitkomt, wordt door hen altijd het argument gebruikt dat ze een eed hebben afgelegd om al het mogelijke te doen om mensen te helpen en in leven te houden. Door deze nieuwe opzet kan men wachten op de eerste dode, vanwege het feit dat de arts en/of de ziekenwagen te laat arriveert, vanwege de lange reisafstanden en/of de tijd die verstrijkt met het geven van informatie aan de veipleegster die de post bemant, voordat de arts wordt ingeschakeld. En hoe zit het met een noodsituatie in Oud dorp, als de arts met een eerder noodgeval in Oude Tonge bezig is? Wacht dit noodgeval in Ouddoi-p tot de zaak in Oude Tonge is opgelost, met daar bij nog opgeteld de rit naar Ouddorp waar na, nadat de arts is gearriveerd, eventueel een ziekenwagen gealarmeerd moet wor den, die overigens ook niet om de hoek van de straat geparkeerd staat. Want die staat in Dirksland en rijdt natuurlijk niet voor de zekerheid met de arts mee, maar wacht op een seintje van de arts om in actie te komen. Overigens, de enige reactie die mij onder ogen is gekomen, is het stukje in het Eilan- den-Nieuws van 1 oktober 2002, waarin het gemeentebestuur van Goedereede zijn be zorgdheid uitspreekt over de nieuwe situ atie. Het in dit stuk opgeworpen alternatief om een tweede post, bijvoorbeeld in Goederee de, te vestigen, maakt de artsenzorg nog duurder en het argument dat het in Ouddorp zo druk is vanwege de toeristen slaat hele maal nergens op. Het gaat om de eigen inwoners, van toeristen vraagt men in voorkomende gevallen dan maar een apart tarief. Ik roep elk inwoner van Goeree-Overflakee, die onder deze regeling valt, op om bij zijn eigen huisarts te protesteren tegen de gang van zaken en zijn bezwaren kenbaar te maken. Verder roep ik de gemeentebesturen van de gemeenten, die met deze huisartsenpost te maken hebben, op om de uitvoering van dit onzalige plan een halt toe te roepen en er niet bij voorbaat van uit te gaan dat de zaak reeds beklonken is. Iedereen in dit land, de politiek incluis, loopt te klagen dat de gezondheidszorg zo duur is en nu werkt nota bene een verzekeraar mee aan een nieuw systeem dat kostenverhogend werkt en in het nadeel is van een efficiënte zorg. Het is geen wonder dat de premies voor ziek tekosten verhoogd moeten worden als men zulke inefficiënte, gevaarlijke plannen ont wikkelt. J. Heuser, Hazersweg 28 3253 XG Ouddorp En 't is niet eens om gezondheidsredenen dat Kransse er een punt achter moet zetten. Want wat hem betreft had hij er nog een poos mee doorgegaan, ook al is hij met zijn 75 jaren de pensioengerechtigde leeftijd vér voorbij, "'t Is leuk, je doe wat, in je bint oen der de maansen", vindt hij. Maar Kransse's patroon, de heer Mol, stopt zijn bedrijf, dus blijven er voor Kransse niet veel appels en peren meer te verhandelen over. In 1962 is Mol in Sommelsdijk begonnen met appels en peren te verkopen. Eerst naast de benzi nepomp van Gouswaart aan de Binnenweg, daarna op het kleine plaatsje naast de toen malige Slagerij Luijendijk, thans apotheek. Op gegeven moment echter werd Mol door de gemeente aangeschreven dat hij - in ver band met de verkeersveiligheid - daar weg moest. Maar een goed gesprek met de toen malige burgemeester Van Es bracht uit komst: Mol verzocht om een standplaatsje op de 'echte' markt toegewezen te krijgen en dat wat werd meteen geregeld. Zo heeft hij er drie en dertig jaar lang gestaan. Inmiddels heeft hij zijn boomgaarden verkocht, om van een welverdiende rust te gaan genieten. En zo komt het dat ook Kransse niet meer op de Sommelsdijkse markt te vinden zal zijn, althans niet meer als appel- en perenkoop man. In verband met zijn 'afscheid' bood marktmeester Van Nimwegen hem woens dagmorgen een stevige bos bloemen aan. Ook welverdiend. Tot degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit behoren meer dan twintig gemeentebesturen. Tot de gemeenten die overwegende bezwaren heb- Ijen tegen oprichting van een W7-water- schap behoren onder meer de gemeenten Rotterdam, Dordrecht en Spijkenisse. Ver der hebben ook de gemeenten Westvoome, Brielle, Hellevoetsluis, Binnenmaas, Bemis- se, Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht, Korendijk, Oud-Beijerland, Strijen, Rozen burg, Sliedrecht, Ridderkerk, Cromstrijen, deelgemeente Hoogvliet, deelgemeente IJs- selmonde en deelgemeente Charlois bezwa ren ingediend tegen het ontwerpbesluit. Notaris Mr L. de Kooning, Noordzijde Haven 15, 3252 BH Goedereede, tel. nr. 492322, biedt namens de familie J. Grinwis bij inschrijving te koop aan: verder aanbehoren en bijbehorende grond, aan de Wilhelminaweg 38 te Oud dorp, kad. bek. gem. Ouddorp sectie D nrs. 1498 (geheel) en 1497 (gedeeltelijk), samen groot circa 2 are 98 centiare. Inschrijving is uitsluitend mogelijk door middel van een bij voornoemde notaris verkrijgbaar inschrijfformulier, in te leveren voor of tijdens de openbare zitting, te houden op dinsdag 8 oktober 2002, 's morgens om I I.OO uur op het notariskan toor. Betaling en aanvaarding uiterlijk 6 weken na de gunning - vrij van huur en gebruiksrechten. Algemene en bijzondere voorwaarden ter inzage en verkrijgbaar ten kantore van voornoemde nota ris. Bezichtiging op de zaterdagen 28 september en 5 oktober 2002 van 14.00 tot en met 16.00 uur en na telefonische afspraak, tel. nr. 682951. Bovendien hebben vrijwel alle waterschappen en de ondernemingsraden van deze waterschappen bedenkin gen ingebracht. Het gaat daarbij om zes van de zeven betrokken waterschappen, te weten het Waterschap Goeree-Overflakkee, Waterschap De Brielse Dijkring, Waterschap De Groote Waard, Waterschap IJsselmon- de en het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden en het Hoogheemraadschap van de Alblasser- waard en de Vijfheerenlanden. Ook het Waterschap Rivierenland heeft bedenkingen ingebracht. De bedenkingen betreffen zowel de gevolgde procedu re tot nu toe als de inhoud van de voorgenomen reorga nisatie en het ontwerpbesluit. Naast gemeenten en waterschappen heeft ook de Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie (WLTO) bedenkingen tegen plan van het provinciebestuur. Het gaat daarbij om de WLTO afdeling Voorne-Putten, afdeling Hoeksche Waard, afdeling IJsselmonde, afdeling Dordrecht, afdeling Goeree-Overflakkee en 'WLTO Kring Zuid-Holland Zuid. Bovendien hebben ook het Overlegorgaan Goeree- Overflakkee, de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee, de fracties SGP/ChristenUnie van de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee, het recreatieschap Voome/Putten/Rozen- burg, Deltalinqs, Woonstichting De Zes Kernen de Stiching Natuur en Landschap Voorne-Putten en een twintigtal particulieren bedenkingen ingebracht. Het is de bedoeling dat Gedeputeerde Staten zich op 15 oktober 2002 opnieuw buigen over het voorstel. In de besluitvorming zullen zij het grote aantal bedenkingen niet kunnen negeren. Het ontwerpbesluit wordt vervol gens 30 oktober 2002 aan de orde gesteld in de Staten commissie Groen, Water en Milieu. Provinciale Staten zullen zich vervolgens op 13 november 2002 uitspre ken over het voorstel. Komen soms negatieve emoties bij u boven. En u wil dat niet en het liefst wilt u ze bedwingen? Belangrijk is, dat u weet hoe ze ontstaan. En of het mogelijk is om ze bedwingen zodat ons leven er niet door beheerst of geschaad wordt, dat kunt u maandagavond om 21.00 uur horen in 'Ontwaakt Radio' op Radio Hak- kee. De herhahng is dinsdag om 16.00 uur. Presentatie: Matjan van Peperstraten. EIIAt1E3En-l1IEUW5 ALTIJD IETS BIJZONDERS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4