MA Kievit van Dis Co Schellevis exposeert in verzorgingshuis Ebbe en Vloed Woord Daad f Bloed verwanten Véél ingeleverde kassabonnen voor nieuwe bibliotheek eMraeMiiEuii» ARENSMAN Cór marn^r MONÜMENTEN Goeree A Overf lakkee Goeree Overf lakkee woensdag 9 oktober Jij komt toch ook? I Lourina9{edtje "Hintis DanS'pCimder "Kjientje de H^nde I Lieve Opa en Oma uitvaartverzorging Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 r.- Tel. 48 55 37 VORKHEFTRUCK-SERVICE vorkheftruck D0ad Zangavond Woord Daad te Sint-Annaland miJDAG 4 OKTOBER 2002 FAMILIEBERICHTEN MAARTJE ELIZABETH NEELS-KNAPE MAARTJE ELIZABETH NEELS-KNAPE MAARTJE ELIZABETH NEELS-KNAPE Telefoon (0187) 491396 Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres Sneöe ieveriden Jarenlange eryfiing waarborgt kw€)ft©lt en deskundig advies HUISJE- BOOMPJE- BEESTJE Ring 54 - 56 Middelharnis «J'lll. De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is vol verwachting. Er is een nieuwe Iiuisartsenpost geliomen aan de Langeweg te Middelliarnis. Dus niet meer naar de eigen Iiuisarts, maar - buiten de normale diensttijden - richting de huisartsenpost te Middelharnis. Dit per 1 oktober 2002. De reis van huis naar deze post is voor menig een langer geworden. Maar de kwaliteit van de geboden huisartsenzorg buiten normale uren stond al langere tijd onder druk. Er moest gezocht worden naar verbetering, rekening houdend met de werkdruk van de artsen. Oud en vertrouwd? Een centrale post Extra kosten? Spoedeisende hulp Hoe werkt de nieuwe post? Extra afstand Nederlandse Patiënten Vereniging Uw bevindingen NPV helpt zorgen Gebruikte VroegindeweiJ Gebr. de Waal Drukkerij Hans Mijnders signeert van 14.00 tot 15.30 uur! Bij: BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM ]Ii Een wonder in een wiegje -j j| Lief, volmaakt en klein 1 Een zegen van de Heere ;1 li;- Waar wij Hem heel dankbaar voor zijn. I Wij zijn erg blij met de geboorte van onze dochter en ons zusje 1^ We noemen haar Xari55fl. -j Ad, Ellie, Amanda, I Jordi en Ricardo Schaaf I 30 september 2002 I Acacia 36, 3247 DB Dirksland II I Tel. (0187) 60 18 69 1 Ouders... zijn mensen die veel aan je denken die jou warmte en liefde schenken ze tonen je wat geluk is en beschermen je in de duisternis als je twijfelt moedigen zij je aan van hun liefde kun je altijd opaan. D.V. 14 oktober 2002 zijn onze vader en moeder ;- en mijn opa en oma 25 jaar getrouwd. ;4 Wij willen hen daarmee hartelijk feüciteren en we wensen hen nog veel goede jaren toe. Martine Peter Maurice Piet Monique, Marco, Kees, Leonie, Erika, Corma, Amber, Dominique en Esmee Dorpsweg 6 3253 AH Ouddorp 3; ii; 1 Dikke kus van Mawnce f Met droefheid geven wij u kennis dat overleden is onze lieve moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Willem Neels op de leeftijd van 80 jaar. Leny en Piet Clara en Ary Klein- en achterkleinkinderen 1 oktober 2002 Woon- en zorgcentrum 'Geldershof Correspondentie-adres: Fam. P. Leydens, Fortstraat 10, 3249 AD Herkingen Gelegetiheid tot condoleren op vrijdag 4 oktober 2002 van 19.30 tot 20.30 uur in het rouwcentrum. Nieuweweg 2 te MeUssant. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 5 oktober om 10.30 uur in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis aansluitend zal plaatsvinden op de be graafplaats aldaar. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in het rouwcentrum. Met droefheid geven wij u kennis dat overleden is onze oma Theo en Jolanda Patrick Ramon Marleen en Michel Anouk Christina en Hugo Jochum Hierbij geven wij u kennis van het overlijden van mijn zuster, schoonzuster en onze tante C. M. Bezuijen-Knape C. P. Bezuijen Jasper en Aat Katie en Klaas Ouddorp, 1 oktober 2002 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: f Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp Gespecialiseerd in hout, lainststofen aluminium: binnendeuren buitendeuren draaikiep raamkozijnen schuifpuien garagedeuren schulfdeurkasten Regiodealer Novoferm garagedeuren en Parador meubelen. Provincialeweg 1 Ga Industrieterrein Westerloo 3252 LR Goedereede Tel. (0187)49 28 00 Fax (0187) 49 26 22 dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbaring met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 MeHssant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181-488088 Garantiecertificaat van de Alg. Bond van NatLiurstefeDbedrljven. PASCAL 6 INDÜSTF?IETEf?l?S«'OOSTPLAAT MfDDELHARNIS TEL. 0187-489088 FAX 0187-48#88 vv/ww.corwageitjaker.nl f info@corwagemaker.nl Praat eens met een deskundige op het gebied van: assurantiën - financieringen en hypotheken. Naar de huisarts! Tot 1 oktober ging het als volgt. Als er 's avond, 's nachts of in het weekeinde artsenzorg nodig was, moesten we even zoeken in de locale krant naar de dienstdoende arts. Vervolgens belden we naar deze huisarts om ons verhaal te doen. Daarna volgde een telefonisch consult, een uitnodiging voor een bezoek aan de huisarts of een visite aan huis door de arts. Een hoofdwond zorgde tussendoor nog even voor vertra ging; toch nog maar even wachten dan. Een aantal artsen had reeds lokaal samenwerking gezocht om per toerbeurt dienst te kunnen doen. De artsen hebben desondanks vaak nacht- of weekend dienst, terwijl in verhouding maar enkele patiënten zorg nodig hebben. Maar er is nu veel veranderd. Nu is er de huisartsenpost. Voor patiënten, maar ook voor artsen, een verandering. In uw brievenbus viel de aankohdiging van de centrale huisartsenpost in Mid delharnis. De ruim twintig artsen hebben zich ver enigd. Buiten de normale tijden werken de huisartsen nu vanaf één locatie op Goeree-Overflakkee. Deze professionele post op een centrale plek heeft uitge breide voorzieningen. Dat schept natuurlijk hoge ver wachtingen en de NPV wenst dat deze ook zullen worden waargemaakt! In een dunbevolkt gebied als Goeree-Overflakkee, is voor patiënten de afstand tot de post relatief groot. Anders gezegd; er is een klein aantal patiënten dat gebruikmaakt van de voorzieningen. Dit betekent dat voor z'n post de kosten per patiënt hoger zijn dan in een stedelijk gebied. De vaste kosten moeten namelijk door een gering aantal zorgvragen worden gedragen. Dit vraagt een goede samenwerking tussen de zor gaanbieder (de verenigde artsen) en de verzekeraars. De extra kosten worden betaald met de vergoeding uit het ziekenfonds of door de particuhere verzekeraar. Hier merkt de patiënt dus niets van. Voor spoedeisende hulp verandert er niets. Als elke seconde telt en het dus om mensenlevens gaat: altijd 112 bellen. Vertel weUce dienst u wenst, waar u bent en geef aan hoe de toestand van de patiënt is. Deze dienst c.q. voorziening blijft dus ongewijzigd, zij het dat op Goeree-Overflakkee de capaciteit van de ambulancedienst wordt vergroot. De ambulancedienst stond al langer onder druk, waarover in de media al het nodige werd vermeld. De uitbreiding betreft voor al de perioden buiten de kantooruren, dus 's avonds, 's nachts en in het weekeinde. Daardoor is men voorbe reid op mogelijk meerdere bellers tegelijk. Voor zorg buiten kantooruren bellen we nu de nieuwe huisartsenpost in MiddeUiamis. Hierover is al meer geschreven, maar onderstaand volgt een korte samen vatting. Voor niet spoedeisende kwalen die echter tóch niet tot een volgende werkdag kunnen wachten, is er de huisartsenpost. Zoek altijd eerst telefonisch contact via het nummer 0187-480447. U wordt dan te woord gestaan door een doktersassistente. Zij infor meert naar de kwaal en overlegt indien nodig met een arts. Ook kan zij u doorverbinden met een arts of een afspraak maken voor een bezoek aan de post te Mid delharnis (alleen als het vanuit medisch oogpunt ver antwoord is om naar Middelharnis te komen). Voor alle duidelijkheid: de huisartsen blijven overdag werken vanuit hun eigen praktijk. Ook de apotheken blijven onveranderd actief. De verandering betreft dus alleen de avond, de nacht en het weekeinde. Om de extra kwaUteit te kunnen bieden, wordt ook wat van de patiënten gevraagd. De afstand naar Mid delharnis is voor velen groter dan tot de eigen huis- arts. Dit kan met name lastig zijn voor degenen die niet over eigen vervoer beschikken. Toch kunt u als potentiële patiënt hiermee rekening houden. Zorg dat u - voor als het echt nodig is - een telefoonnummer van een taxibedrijf bij de hand hebt. Zo bent u op zo'n situatie voorbereid. Voor als de patiënt geen vervoer heeft en er toch geneesmiddelen nodig zijn, is er een bezorgdienst opgezet. Die wordt verzorgd door een beveiligings dienst (die toch zijn rondes over het eiland doet). Het gaat daarbij om medicijnen die echt nodig zijn en niet zelf zijn af te halen; er worden dan geen extra kosten in rekening gebracht, maar die komen voor rekening van de huisartsenpost. Op de huisartsenpost is ook een speciale auto beschik baar, voorzien van zwaailicht en sirene. Daarmee kan de arts patiënten bezoeken die uit medisch oogpunt niet naar de post kunnen komen. Hierdoor wordt voorkomen dat enerzijds de ambulancedienst wordt overbelast en anderzijds u als patiënt een oiunogelijke reis moet maken. De artsen hebben aangegeven dat zij streven naar een goede dienstverlening. Ook de NPV hecht daar aan. Op de website van de NPV (www.npvzorg.nl) vindt u de werkgebieden van de NPV, die ook voor u van belang kunnen zijn. Zo is er op Goeree-Overflakkee een thuiszorg die 'draait' op vrijwilligers. Zorg raakt ons aUen. Uw steun wordt op prijs gesteld. Graag verneemt de NPV wat u vindt van de nieuwe huisartsenpost. En dan niet alleen negatieve, maar vooral ook positieve ervaringen. Dit om zo te waken voor een goede zorgverlening. Voor uw reactie kunt u terecht bij het secretariaat van de NPV afdeling Goe ree-Overflakkee, Specht 2, 3245 TN Sommelsdijk. U kunt ook bellen naar de voorzitter, E. Nap, telefoon nummer 0187-683631. Gesteund door vele leden doet de Nederlandse Patiën ten Vereniging (NPV) haar werk. Ook op Goeree- Overflakkee kunnen we gebruikmaken van zorgvoor zieningen. Hiervoor zijn dag én nacht veel mensen in de weer, mensen die onze steun verdienen. Maar ook de patiënten hebben zo hun vragen. De NPV zet zich graag in voor verantwoorde zorg. Steunt u de NPV? Het verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' in Oude Tonge is aan zijn tweede expositie toe. Dit keer wordt de expositie verzorgd door de op Goeree-Overflakkee, maar ook daar buiten, zeer bekende kunstenaar Co Schellevis uit Middelharnis. Als geboren en getogen Sommerdieker en later Meneersenaar, heeft Co zijn werkzame leven doorge bracht als gereedschapmaker bij Machinefabriek Rumptstad. Co schildert al vanaf 1987. Hij heeft al vele exposities gehad waarvan een drietal keren op de bekende Goereese Kunstdag. Ook dit jaar was Co daar vertegenwoordigd. Maar ook exposities in onder meer Theater Zuidplein Rotterdam en het Röderhaus Goedereede staan op zijn naam. Co exposeert in Ebbe en Vloed met zeer geva rieerde werken. Landschappers, maar ook wat meer artistiek werk met gebruik van verschillende materia len. Waarnemend directeur Wim Nattekaas van Ebbe en Vloed is blij met het feit dat Co wilde exposeren. "Co's werk zal bij vele van onze bewoners, medewer kers en vrijwilligers aanslaan", zo stelt Nattekaas, maar hij zag ook graag een forse toeloop van bezoe kers voor de expositie. 'Ebbe en Vloed' is een open verzorgingshuis, waar wij graag gasten ontvangen die de expositie willen bezoeken". De expositie wordt op zaterdag 12 oktober om 16.00 uur in de hal van 'Ebbe en Vloed' geopend door Har- ald Jean Jassoy. Hij is een zeer bekende kunstenaar en op Flakkee onder meer bekend als één van de belang rijke mensen achter de Goereese Kunstdag. De expositie is te zien tot medio december in de expo sitiegang van Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed'Was- hingtonstraat 2 te Oude Tonge, telefoon (0187) 641844. Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens Handelsonderneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.tref.nl/middelharnis/vroeghef CVJ co PO co a O s ro mensen die hun bloed willen geven om anderen te redden! Meld je aan als bloeddonor. Bol grotiü 0800 - BLOEDBANK (OSMt - 2.5ft332265J 2^ Sonquin Bloedbank Langeweg 13 3240 AA Middelharnis 3245 KE Sommelsdijk Tel: (0187) 47 10 20 Postbus 27 Fax: (0187) 48 57 36 e IQ eeiï@gebr-dew3al.coni OUDDORP - Een bedrag van 847,97 is het geweldige resultaat van de tweede week van de grote kassabonnenactie die Cl000-Van den Hurk in Ouddorp voor de nieuwe bibliotheek aldaar organiseert. ledere week komt 1% van de totale weekop- brengst aan ingeleverde kassabonnen ten goede aan de kinderhoek, die in de bibli otheek aan de Hofdijksweg zal worden ingericht. De gelukkige winnares van de levensmiddelemnand die wekelijks wordt verloot was deze keer voor Wilma van der Zee, die de mand ontving uit handen van bedrijfsleider Rien Schot. Het comité van Woord Daad hoopt op D.V. zaterdag 12 okto- i ber 2002 een zang- avond te houden in de Ned.Herv.Kerk te Sint-Annaland, aanvang 19.30 uur. Aan deze avond wordt medewerking verleend door Gemengd Koor "Jeduthun" uit Middelharnis (o.l.v. Jan Wis se, organist Bart-Jaap de Bakker) en solist tenor Johan Baaij uit Tholen (organist Rinus Griep). De opening en meditatie van deze avond hoopt ds. P.C. Hoek uit Sint-Annaland te verzorgen, de voorzitter van het comité deze avond zal sluiten. De collecte, die tijdens deze zangavond zal worden gehouden, is bestemd voor een van de projecten van Woord Daad, nl. de hongersnood in Afri ka. Het comité nodigt een ieder hartelijk uit om deze zangavond bij te wonen. Infomatie: J. van Gorsel, tel. 0166-672837. Uitnodiging Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187)48 26 14 Fax (0187) 48 45 20

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3