Concert Toporkesten LITIE VERKOPING Centrale huisartsenpost, goed voor wakkere dokters! pmm \>J 0900-8844 innaard www.knopsbv.nl Zomerkleding...? Creamiddag Jeugd Den Bommel kaïCls. autoschade chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid'hollandse en zeeuwse eilanden M Palingvisser mogelijk van Ventjagersplaat 'gejaagd' ,i^ Visser Visser ^2-5Z 9\^ Gelders Fanfareorkest De Hoop Programma Zangavond t.g.v. 50 jarig jubileum Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen' Inbraak auto Snelheidscontrole te Dirksland \1sser Meubelen geeft rijplezier de ruimte COROLLA Verso Automobielbedrijf Flakkee B.V. Oo^^<eï:^9e« -eo' 1:^1 '■4mX OAMMm Ê€r§öp8\ Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? MIDDELHARNIS - Wie van onze eilandbewoners buiten kan tooruren direct een huisarts nodig heeft, moet daarvoor met ingang van deze week - en voortaan - naar Middelharnis. Afgelopen dinsdagmiddag werd er de Centrale huisartsenpost geopend aan de Langeweg. Voor velen (nog) een beetje vage gedachte: niet meer naar je eigen vertrouwde huisarts als er plotseling iets opdoet - of 'ie moet toevallig dienst doen - en niet meer in je eigen dorp naar 'de dokter', maar daarvoor eerst een eind gaan rijden... Bij de opening van de post dins dagmiddag klonken echter heel andere geluiden, geruststellen de zelfs. Want de komst van de nieuwe post zal juist de conti nuïteit en de kwaliteit van de huisartsenzorg ten goede komen, zo werd uitgelegd. Van heroïsche arts... ...tot wakkere arts Arts met zwaailicht en sirene Gratis cadeau Ig^ ISO 9002 BARENDRECHT*TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS •TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Vrijdag 4 oktober 2002 74e jaargang nr. 7143 ÊmÊmÊË Twee bekende toppers uit de wereld van de Nederlandse amateurblaasmu- ziek - Fanfareorkest De Hoop uit Stel- lendam o.l.v. Arie Stolk en het Gelders Fanfarorkest o.l.v. Tijmen Botma - geven op zaterdag 26 oktober a.s. een concert in de aula van de Technische School aan de Schoolstraat te Middel- harnis. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt 3,-. Gezien de te verwachten drukte worden de con certbezoekers verzocht ruim op tijd aanwezig te zijn! Het Gelders Fanfareorkest bestaat uit 55 uit stekende (meest jeugdige) muzikanten, die allemaal afkomstig zijn uit de provincie Gel derland en die zich het promoten van de Nederlandse fanfaremuziek ten doel hebben gesteld, in de ruimste zin van het woord. Er worden regelmatig CD's van het orkest opgenomen en in 1997 werd men vice- wereldkampioen op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade. Op de KNEM-top- concoursen van de jaren negentig heeft het Gelderse orkest meermalen de muzikale degens gekruist met De Hoop uit Stellen- dam, waarbij er steeds weer sprake was van een 'close finish'Het Gelders Fanfareorkest en Fanfareorkest De Hoop zijn dan ook geen onbekenden voor elkaar en er wordt nu al uitgezien naar de hernieuwde kennismaking met elkaar. Dirigent Tijmen Botma behoort - evenals Arie Stolk, reeds jaar en dag diri gent van het Stellendamse orkest - tot de absolute top van het Nederlandse dirigenten wereldje. Botma is als docent verbonden aan de conservatoria van Zwolle, Leeuwarden en Hilversum. De ruim 60 leden van Fanfareorkest De Hoop - viervoudig KNFM-landskampioen - beschouwen dit 'concert als een leuke vér- vanging voor het traditionele najaarscon cours waarvan men dit jaar heeft afgezien, o.a. vanwege het feit dat de UNISONO - het voormalige Nederlands Instituut voor de Blaasmuziek - een compositie-opdracht heeft geschonken aan de Stellendammers met hun dirigent op grond van concoursre sultaten, prestaties, bekendheid en vernieu wende tendenzen binnen de blaasmuziek. Het werk, dat geschikt is voor uitvoering op concoursen in de Vaandelafdeling sectie Fanfare, wordt gecomponeerd door de Nederlandse componist Micha Hamel en zal in februari 2003 ten doop worden gehouden. Dirigent Stolk heeft voor deze concertavond een bijzonder programma opgesteld met alleen maar werken van Nederlandse com ponisten. De suite 'Willem van Oranje' is gebaseerd op motieven uit Valerius' Gedenckclanck. Componist Kors Monster, die in Hekelingen woonde, verklankte in dit vrij korte werk de Spaanse overheersing tij dens de Tachtigjarige Oorlog, gevolgd door het verzet en de bevrijding. Het spectaculai re en vooral technisch zeer lastige cpncours- werk 'Musica con Fuoco' van Jo van den Booren werd geschreven voor de Concertaf- deUng van het Wereld Muziekconcours te Kerkrade in 1985. De 'Lightning and Firc- brigade Music' van Ted Ponjee is een muzi kale uitbeelding van een opkomend onweer, gevolgd door blikseminslag, waardoor in het tweede deel brandweer en andere hulpdien sten moeten uitrukken. De componist was in 1992 reeds te gast in Stellendam tijdens een radio-opname. Helaas is Dhr. Ponjee kort geleden overleden. Het razendsnelle 'Dance in outer spacing' van Christiaan Janssen en 'In rechte Baan' een ouderwetse concert mars van Joh. Wichers, completeren het concert van Fanfareorkest De Hoop. Ook het Gelders Fanfareorkest zal een con certmars vertolken: 'Minerva' van de Belgi sche componist Jan van der Roost. Naast enkele werken uit musicals ('Anthem') en films ('Star Wars') brengt het orkest een tweetal grote werken ten gehore. 'Resur- gam' van de Engelse brassband-componist Eric Ball is sterk gebaseerd op religieuze motieven, de ondertitel van de compositie wijst daar reeds op: 'I shall rise again'. Veel kenners beschouwen 'Resurgam' als het meesterwerk van deze Britse componist, in leven de absolute autoriteit in de brassband- wereld. Het wervelende en virtuoze 'Arm eense Dansen' van de Amerikaan Alfred Reed zal het muzikale hart van menig luiste raar sneller doen kloppen. Gezien het bovenstaande mag het concert van 26 oktober zeker als een 'aarrrader' wor den gekarakteriseerd. Er wordt dan ook op een volle zaal gerekend. Het Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen' uit Ouddorp nodigt u uit om morgenavond te komen luisteren naar haar uitvoering, omdat het koor op 10 november 50 jaar bestaat. Er wordt medewerking verleend door Arrianne Schippers op de harp, Anneleen Bosselaar op viool, Johan van Broekhoven achter de piano, terwijl de algehele leiding in handen is van dirigent Jan Bezuijen. De uitvoering zal worden gegeven in zaal A/B van m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. De aanvang is 19.30 uur; de toegang is gratis. Er zal alleen een collecte bij de uitgang worden gehou den. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - Maandagmiddag vond er tus sen twaalf en twee uur een inbraak plaats in een auto, die geparkeerd stond bij de Vuur toren. Het slot van de auto was geforceerd. Uit de auto werden onder meer een radio- cdspeler en een fotocamera weggenomen. DIRKSLAND - Personeel van de Verkeers politie hield van dinsdagmorgen elf uur tots middags twee uur een radarsnelheidscontro le op de Boomvliet. Van de 374 passerende automobilisten hielden er 20 het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 107 km/uur in plaats van de daar toegestane 80 km per uur. STELLENDAM - Politiepersoneel van het Bureau Middelhamis (District De Eilanden) hield woensdagmiddag tussen half vier en kwart over vijf met de Laser Control een snelheidscontrole op de Plaatweg, ter hoog te van de Halsweg richting Melissant. Twee automobilisten namen het er niet zo nauw met de maximum snelheid en gingen daar voor op de bon. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 km/uur. Overigens werd de snelheid van het verkeer aanzienlijk gedrukt door het onderling met de Uchten seinen door de automobilisten. Op D.V. donderdag 10 oktober 2002 hopen de vrouwenverenigingen 'Prisca' en 'Acti Agimus' van de Ger. Gemeente te Dirksland hun jaarlijkse verkoping te houden. Er is dan weer van alles te koop, zoals hand werken, babybomkleertjes, ondergoed, bloemstukjes, thermometers, kaarten, enz. Ukunt een naam laten borduren op een handdoek of een glas laten graveren. Het zendingswinkeltje is ook aanwezig. Er is een dia-serie te zien over 40 jaar zendingswerk. Voor de kinderen zijn er speelgoed, snoep goed, boeken en cd's. Ook voor de inwendige mens wordt ge zorgd: u kunt op uw gemak koffie, thee of limonade drinken met iets lekkers erbij, of een kopje soep nuttigen. En natuurlijk zullen de heerlijke oliebollen en de advokaat niet ontbreken, ook stroopwafels en gebak is er te verkrijgen. De opbrengst van deze dag is voor het zen dingswerk. Bent u nieuwsgierig geworden? U bent van harte welkom van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. aan de Mozartsingel 2 te Dirksland. MAKELAAR Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Hartelpc weBEOsain de slwwjfooinvaa toSoauoeMP. Sommelsdijkse Haven 19, 3345 MA SonnnetliHjk, tel. (0187) 48 33 28 Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Internet: www.tovotaflakkee.nl .SAPCUiTUUR INSTALLATIETECHNIEK M^ai STATIOmWEC 4 iUS BI OUPE TONCE TEL. <01S7) 641416 FAX (0187) 641210 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-deaier V^ tangeweg Middsihar* Tel. (01S7) 47 8? 67 j OPEL Yoor autorj/den metplez/er Bent u ook de zomerkleding van uw kinde ren aan het opruimen? D.V. maart hoopt de Ger. Gem. te Middelhamis een kinderkle- dingbeurs te organiseren. U kunt uw kinder kleding nu al inleveren. Na verkoop wordt dat 50% voor u en 50% voor de kerk. Inleverdatum 8 en 15 oktober 2002 van 18.30 tot 19.30 uur in het Verenigingsge bouw van de Ger. Gem. in de Chr. de Vries- laan 40 te Middelhamis. Wij stellen het op prijs wanneer u schone kleding en geen ondergoed en meisjesbroe ken inlevert. Ook als u speelgoed in de verkoop wilt doen, bent u op 8 en 15 oktober aan het goe de adres. Meer informatie? Bel gerust (0187) 486005 of (0187) 489656. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Makelaarskantoor Tamboer bcëdiad makelaar/laxaleiir, lid NVM 0187-476555 Woensdag 9 oktober organiseert de Stich ting Welzijnswerk Oostflakkee een creamid dag voor de jeugd in 't Westerlicht, Oranje straat 35a. Het thema van deze middag is 'Herfst'. De kosten zijn 1,50 per kind. Voor de kinderen van groep 1 t/m 3 is de middag van 13.15 tot 14.30 uur; voor de kin deren van groep 4 t/m 8 is de middag van 14.45 tot 16.00 uur. ■;^S?^5."?*^/''-^ï?^J?3&''^'ïr*'?^''S?'^.^^^P^?S!S^^^ Onder toeziend oog van huisarts Van Kempen (l) zet OZ-directeur E. D. Boer de eerste verfstreken voor het schilderij. Voordat de heer Boer, directeur van OZ Zorgverzekeringen, de openingshandeling verrichtte, voerden hij én de manager van de Centrale huisartsenpost, de heer Noorlander, het woord. Beiden maakten er geen geheim van dat het aloude beeld - "het heroïsche beeld" noernde Boer het zelfs - van een 24 uur per dag klaar staande huisarts gewoon tot het verleden behoort. "De huidige huis artsengeneratie wil dat niet meer." Duidelijk komt een en ander ook tot uitdmkking in het gebrek aan opvolgers, als een gevestigde huisarts zijn praktijk beëindigt. Verder bUj- ken veel artsen geen solopraktijk meer te willen, maar liever onder één dak, samen met anderen, hun professie uit te oefenen. "Op die ontwikkelingen moet worden inge speeld" gaf Boer aan, hopend dat de maatre gel van een centrale huisartsenpost bijdraagt aan de twee grote problemen waar de huis- artsenij mee kampt: schaarste en werkdmk - problemen die elkaar ook nog eens verster ken. Manager Noorlander sprak zich nog concre ter uit. Hij weet dat onder de bevolking wat reserves worden gekoesterd ten opzichte van het fenomeen 'centrale huisartsenpost'. Bij de opening van deze Flakkeese post vroeg hij echter aandacht en begrip voor het 'onre delijke' en zelfs risicovolle van 48-uursdien- sten te draaien, en verwees daarbij naar voorbeelden van dramatische gebeurtenis sen, die regelrecht gevolg waren van te lang aaneengesloten functioneren. Daarnaast sprak hij - uit ervaring - over de verbeterde kwahteit van huisartsenzorg in die regio's waar centrale posten irmiiddels hun intrede hebben gedaan. Daar wijst de praktijk uit dat huisartsen niet meer in oververmoeide toe stand hun patiënten behandelen of aan het bed van de patiënt in slaap vallen, maar fris en op hun taak berekend hun uren draaien. Dit komt niet alleen de kwahteit van huisart senzorg ten goede, maar ook kunnen huisart sen het nu volhouden om hun beroep uit te oefenen. Daarnaast wees Noorlander op het I spoedeisende karakter van de huisartsen post. "Buiten kantooruren moeten mensen dus niet aankloppen voor een herhaüngsre- ceptje, een second opinion of iets dergelijks, maar ze moeten echt een arts nodig hebben. Als iedereen zich aan de spelregels houdt, wordt 't echt een succes", verzekerde hij. "Voor patiënten is het wellicht even wennen dat ze nu verder moeten rijden" zo sloot OZ zorgverzekeraar Boer zich daarbij aan, "maar 't moet toch wel geruststellend zijn als je kunt rekenen op een wakkere dokter!" Gemststellend mag ook wel worden genoemd de snelle en efficiënte inzet van de huisarts op het moment dat 'ie vermoedt dat spoed geboden is om naar een patiënt te gaan. Dan staat namelijk de speciale auto - met blauw zwaailicht en sirene - met chauffeur gereed, voorzien van specialisti sche hulpverleningsapparatuur, zoals ook in een ambulance voorkomt. Daardoor kan nu sneller specialistische hulp worden ingezet dan wanneer eerst op een ambulance moet worden gewacht. Die moet in zulke gevallen tóch wel komen, maar als een ambulance bijvoorbeeld van verder weg moet komen, kan door inzet van de spoedwagen van de centrale huisartsenpost toch al een aanvang worden gemaakt met de vereiste behande ling. Graag had Noorlander de nieuwe centrale post als cadeau een schilderij aangeboden, "maar de grootmeesters zijn er niet meer. zo verontschuldigde hij het achterwege laten van een oude prent. Daarom nodigde Noor lander 'zijn' gasten deze middag maar uit om zélf enkele streken verf op een blank schilders'doek' te zetten. Na de opening van de centrale huisartsenpost door de heer Boer, was ook aan hém de eer om de eerste aanzet tot het schilderij te maken. Dat is nu net wat je noemt een gratis cadeau, da's voordelig bekeken! DEN HAAG OOSTFLAKKEE - De vogelbescherming wil niet dat de Nieuw- Beijerlandse pahngvisser Nobel nog langer zijn fuiken op ondiepe platen in het Haring vliet uitzet. De aanwezigheid van Nobel zou vooral in de zomer miende vogels, zoals ganzen, eenden en de brilduiker, teveel ver storen. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) vond het met die verstoring wel meevallen en ver- Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 leende de visser uit Nieuw-Beijerland een ontheffing van de Natuurbeschermingswet. Daarmee mag Nobel onder meer in juli en augustus op de Ventjagersplaat naar paling vissen. De Vogelbescherming stapte echter naar de Raad van State, die gisteren de bezwaren van de natuurorganisatie tegen de ontheffing behandelde. Staatsraad M. Oos- ting zette een aantal vraagtekens bij de palingvistoestemming van het ministerie. Zo heeft LNV geen enkel onderzoek gedaan naar de effecten van Nobel's vispraktijken op het welzijn van de vogels. Nobel merkte op dat het met die verstoring wel meevalt. De fuiken staan vooral aan de westelijke rand van de Ventjagersplaat. Bovendien komt hij slechts twee keer per week met zijn kleine motorvlet enkele uren op de plaat om de fuiken te legen en terug te zetten. Overi gens kon ook de woordvoerster van de Vogelbescherming niet met keiharde bewij zen aantonen dat de beschermde vogels zwaar te lijden hebben onder de palingvisse rij. Desalniettemin twijfelde staatsraad Oos- ting of het ministerie in dit geval de econo mische belangen van Nobel zwaarder mocht laten wegen dan de natuurbeschermingsbe- langen. Immers, volgens de Europese Vogel - Habitatrichtlijn zou er sowieso een visver bod in beschermde natuurgebieden gelden. Mocht de Raad van State Nobel's ontheffing schrappen, dan kan de palingvisser zijn fui ken niet meer op de ondiepe platen zetten. Hij doet dat vooral als de rivieren extra veel water aanvoeren, waardoor de stroming in diepere gedeelten van het HaringvUet zeer groot is. Overigens kon Nobel nog niet zeg gen hoeveel omzet een eventueel palingvis verbod op de platen zal kosten. "In ieder geval zal het vissen op het Haringvliet nog moeilijker worden dan het nu al is. En dat is jammer", zei Nobel, die eerder al een verbod op het vissen met 'de zegen' (een halfrond net voor de visserij op schubvissen) moest slikken. Uitspraak volgt over enkele weken. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1