Jubileumbazar 'Goede Ree' en 'Samaritaan' weer zeer succesvol Poolse delegatie te gast op Goeree-Overflakkee Ouddorp Floddertje is online! Gevarieerd najaarsconcert in Catliarijnelierlc Brielle JacoS "WiÜzmJdkr i 9\[edtjejdier-c(e Vries Ke Me-rMyyvsten Drukkerij Gebr. de Waal Ds. Koster heeft beroep aangenomen VAKANTIE WONING 'Sjieke'opbrengst: 54.146 euro FAMILIEBERICHTEN ADRIANA VAN ONSELEN-KLEM MARIA JACOMINA TROOST Miriam MARIA JACOMINA TROOST Miriam MARIA JACOMINA TROOST Miriam DANKBETUIGING ADRIAANTJE MAATJE BOM-KROON vJ'»^"''*"*^* ^ocroe,Q ^^rf\s!^^' .wmarscfuiwiii^-;^^ weggebruikers .,Mededellit#iM«^^- Voor landbouwers ^^eenij^j^^pfiingen fnzage St. Ört^iflnge Zom Oekraïne Drukwerk nodig? SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 DANKBETUIGING AREN VISSER Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten Zoek de rust in het beieree woud Tel. 0049-9973-9601 Vorige week was op uitnodiging van de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen (SFHP)een Poolse delegatie te gast op Goe ree-Overflakkee. Alle deelnemers zijn werkzaam in de gezondheidszorg (psy chiatrie) en brachten een bezoek aan het psychiatrisch ziekenhuis Emergus te Goes en aan de hoofdvestiging en de dependan ce van het Deltaziekenhuis te Poortugaal. Zo de Heere het geeft hopen onze geUefde ouders 1 en grootouders en ;i; op zaterdag 5 oktober hun SS-jarig huwelijk te gedenken. ||- Het is onze wens dat de Heere hen voor elkaar en voor ons nog vele jaren zal sparen. Neeltje en Leen s Jan, Elienne, Comelis, f Joliza, Monica il; Kees en Jolande Neliene, Lizanne, Iti; Noëlle en Jelmer Bresetta en Willem f Willem, Jaap, Pieter, Kees f- Peter Corina en Hendrik Arie Burg. Sterkstraat 21 3243 AE Stad aan 't Haringvliet Met droefheid geven wij u kennis, dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen mijn innig gelief de vrouw, onze geUefde zus, schoonzus en tante in de leeftijd van 87 jaar. A. van Onselen en verdere familie 29 september 2002 Emmastraat 93 2641 EC Pijnacker Gelegenheid tot condoleren woensdag 2 oktober van 20.30 tot 21.15 uur in het uitvaartcentrum Pijn acker, Thorbeckelaan 82a te Pijnacker. De rouwdienst wordt gehouden D.V. donderdag 3 oktober om 13.30 uur in de Hervormde Kerk, Koningshof 3 te Pijnacker, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de Hprvormde Begraa^laats Koningshof te Pijnacker. Geen bloemen Met diepe droefheid, omdat de Heere Miriam kort I voor de geboorte wegnam, maar ook heel dankbaar dat leven gespaard is gebleven geven wij u kennis van het overlijden van Dat de Heere Zelf ons wil ondersteunen in dit grote verdriet. Jos Troost Miranda Troost-Hout 28 september 2002 Sint Joris Doelstraat 2a 3245 BA Sommelsdijk De begrafenis heeft in besloten kring plaatsgehad. Met diepe droefheid, omdat de Heere leven nam, maar ook dankbaar dat leven gespaard is, geven wij u kennis dat voor de geboorte is overleden ons kleindochtertje en nichtje Sterke de Heere onze kinderen, broer en schoon zus, oom en tante in deze moeilijke weg. Familie Troost 28 september 2002 Met verslagenheid en diepe droefheid geven wij u kennis dat kort voor de geboorte is overleden ons eerste verwachte kleinkind en nichtje Geve de Heere Jos en Miranda sterkte en kracht om dit verlies te kunnen dragen. Vader en moeder Hout WUliam en Cora Joüne 28 september 2002 Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg een ieder die ons heeft bijgestaan m de moeiüjke dagen van ziekte en na het heengaan van onze üeve, zorg zame moeder en oma hartelijk danken. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Ooltgensplaat, oktober 2002 „tiiiiiÊBH Op Goeree-Overflakkee is de oogst van aardappelen, bieten- en spruiten weer begonnen. Het landbouwver- keer kan daarbij, lioewel niet toegestaan, weer klei- en moddersporen op de wegen achterlaten. Bij natte weersomstandigheden kan deze veivuiling tot gevaarlijke gladheid leiden. Wij waarschuwen u voor de mogelijke gladheid. Matig dan ook uw snelheid op polderwegen I Door de klei zal het profiel van uw banden vol raken en zult u beperkte grip op de weg hebben. Slinger- en glijpartijen zjjn dan niet ondenkbaar. Zoals bekend is, is het verboden zich op de openbare weg te begeven met een voertuig waarvan de wielen niet zijn ontdaan van klei, modder, mest of andere stoffen die de veiligheid van het verkeer in gevaar kunnen brengen. Het waterschap zal, samen met de politie, als weg beheerder van de meeste wegen buiten de bebouwde kom erop toe zien dat gevaarlijke situaties worden voorkomen of dat daaraan een einde wordt gemaakt. Helaas constateren we dat, ondanks de voorzorgs maatregelen, toch regelmatig klei en modder op de wegen wordt achtergelaten, waardoor levensgevaarlij ke situaties ontstaan. Wij wijzen u erop dat in de reeds begonnen oogstperiode wordt opgetreden tegen de veroorzakers van wegvervuiling. De politie en het waterschap zullen zowel strafrechtelijk als bestuurs rechtelijk tegen de wegvervuilers optreden. De politie maakt, in daarvoor aanmerking komende gevallen, tegen de vervuiler een proces-verbaa\ op, terwijl het waterschap de weg (zonodig) op kosten van de vervuiler laat schoonmaken. De politie en het waterschap hopen uiteraard niet te hoeven optreden. Wij vertrouwen erop dat bij het oogstwerk dit najaar weer kan worden gerekend op een, met oog op de verkeersveiligheid, juist gebruik van de wegen. Verzenddatum vergunningen: 27 september 2002 ENECO Infra Services B.V.: leggen elektriciteitskabels Battenoordsedijk en Batcenoordseweg Nieuwe- Tonge. VW Netwerk Bouw BV: leggen telefoonkabel langs/door wegsloot Langeweg (N215) Nieuwe- Tonge. N.V. Delta Nutsbedrijven: leggen waterleiding Middelweg Stellendam. ENECO Infra Services B.V.: leggen elektriciteitskabel Achthufzensedijk Achthuizen Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan binnen zes weken na bovengenoemde verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingedtend bj djkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree- Overtakkee, postbus 67,3240 AB Midctelhamts. inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuis, -Dwarsweg 40 te MWdelhamis. Middelhamis, 27 septemöer 2002 Rek. nr. 3416.36.851 Rabobank Middelharnis www.stichting-ozo.nl Afgelopen zondag is bekend geworden dat ds. Taco Koster het beroep van de Gereformeerde Kerk in Rijns burg heeft aangenomen. Naar alle waarschijnhjkheid zal de verhuizing in de kerstvakantie plaats vinden. Op dat moment zal ds. Koster bijna negen jaar in de Gere formeerde Kerken in Ouddorp en Stellendam gewrerkt hebben. Binnen deze groeiende kerken met veel activi teiten zal een nieuwe predikant gezocht gaan worden. Voor de vele blijken van medeleven, die wij moch ten ontvangen na het overlijden van mijn üeve man, onze vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader betuigen wij u onze oprechte dank. Uw bezoek, schrijven of aanwezigheid bij de begrafenis, hebben wij zeer gewaardeerd en zijn ons tot grote steun geweest. Mevr. C. Visser-Breen Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Ouddorp, oktober 2002 De modellenboeken voor worden bij u thuis gebraclit, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony ook in herfst en winter te bezoel<en (In winter ook skimogelijk heden, school, huur uitrusting enz. en dat alles binnen 30 km van woning.) Vanaf half september nog vrij. Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer beschikbaar. Een eldorado! 2 pers. p. dag DM 60,- 4pers. p. dagDMIOO- Vraag Inl. en folders: Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Het waren de dames in de galajurken en de heren in het rokkostuum, die zaterdagavond liepen te slepen met de kramen en reclameborden. Het zegt veel over de saamhorigheid die er heerste tijdens de jubileumbazar in het verpleeghuis 'De Samaritaan' en het verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk. Spannend vras het wel van te voren, want zo'n grote bazar was nog niet eerder georganiseerd. De twee huizen binnen dezelfde overkoe pelende Stichting HDG zorgden ech ter voor een zeer geslaagde bazar. Een galabazar zoals men het zelf noemde. Het was dit jaar zéker anders dan anders; hoewel de vaste onderdelen toch hun plaats hadden gekregen, was het even zoeken: waar staat wat en hoe kóm ik daar? De Engelse en de koiünklijke kraam dienden tegelijk als informatiekraam en met de plattegrond in de hand wist iedereen alles te vinden. Het resul taat was dat de bezoekers over de terreinen van beide verzorgingshuizen heen zwierven en zo ook de mooie tenten in Het Oudeland passeerden. Deze tenten gaven de bazar extra uitstraling met haar sfeervolle inrich ting. Het was moeilijk te peilen hoeveel bezoekers er waren en hoe de opbrengsten zouden zijn. Het bazarterrein was dit jaar immers wel erg groot. Vrijdagmorgen mie- zerde het en de standhouders keken met bedrukte gezichten naar de lucht. De loop zat er nog niet echt in. Ja, de rommel en boe kenmarkt binnen, daar stonden rijen mensen te wachten, maar buiten... Toch waren vrij dagavond deze bedrukte gezichten niet meer Floddertje, de tweede hands kinderwinkel is weer open en verkoopt (merk) kinderkleding van O t/m 16 jaar en complete babyuitzets plus alle toebehoren, zoals: buggy's, maxi cossi's, campingbedjes, fietsstoeltjes, speelgoed, ledi- kantjes, babybags/maxitaxi's, enz. Ze verkopen ook positiekleding. De winkel is charitatief van opzet. Er wordt een adoptiekind uit India betaald van de opbrengsten. ledere maand wordt er een gift gereser veerd voor een goed kinderdoel. Deze maand voor 'Warchild'Deze organisatie helpt kinderen in oorlogs gebieden wereldwijd met het verwerken van hun oor logservaring. Er kan nog merkkleding worden ingeleverd (geen babykleding meer!) tot en met 31 oktober. Na de ver koop wordt de opbrengst gedeeld: 50% voor de klant en 50% voor de winkel kinderdoelen. Kijkt u voor een overzicht van de giften en voor verde re informatie op www.floddertje.org. Het adres is Noordzij dsedreef 10 in Ooltgensplaat, telefoon: 631738 (alleen 's morgens bellen). Topdrukte na opening van de bazar. te zien. En zaterdag straalden die gezichten net zo hard als de aanwezige zon. Vele aspecten droegen er aan bij dat deze bazar een groot succes werd. Natuurlijk de vele duizenden bezoekers die gul gaven, maar ook de inzet van het personeel en de vrijwil ligers, die het bazarthema goed uit de verf lieten komen. De old-timers, de vele demon straties en de hoeveelheid muziekoptredens deden het goed. De bijdrage van de sponsors aan de bazar was ook dit jaar weer groot. De organisatie beseft goed dat een bazar als deze niet zonder het bedrijfsleven kan. In de gangen van beide huizen en bij het adverten- tiespel en het rad van avontuur kwamen de sponsornamen veelvuldig terug. Het waren er heel veel die er weer voor gezorgd hebben dat het onvergetelijke dagen waren met een prachtig eindresultaat. De winnaars van de verloting, werkstukkenwedstrijd en andere activiteiten krijgen allemaal persoonlijk bericht. Volgend jaar weer een bazar! Noteert u alvast maar 'bazar 2003: 26 en 27 september' Uitgedost in gala, naar het tiiema van de jubileumbazar. Het Randstedelijk Marmenkoor geeft op zaterdag 12 oktober zijn najaarsconcert in de St. Catharijnekerk te Brielle. Het grote koor, onder leiding van Arjan Breuk hoven, zal het middelpunt zijn van een gevarieerde muzikale avond met koorzang, solozang en enkele optredens van instrumentale solisten, waaronder een organist en twee harpistes. Het optreden van het koor in de vestingstad pas in het streven de koorleiding om jaarlijks minstens één con cert buiten de plaats van vestiging Spijkenisse te geven. Dit laatste als gebaar naar de vele leden en trouwe vol gers uit de regio, maar niet minder om te onderstrepen dat de pas twee jaar jonge zangvereniging nadrukkeUjk en in meerdere opzichten een regionaal karakter heeft. De zingende mannen brengen in de oude kerk een flink aantal liederen ten gehore: traditionals, negro spirituals, Uederen uit het klassieke repertoire voor mannenkoren, geestelijke liederen, een tweetal nummers met een vaderlandse inslag en Uederen uit Schotland, inclusief doedelzak. Voor de begeleiding van de koorzang komt de bekende organist Sander van Marion naar Brielle. Hij zal even eens een blokje solozang met de sopraan begeleiden en van zich laten horen met een luisterrijke improvisatie. De solozang wordt verzorgd door de sopraan Ingrid KappeUe, een zangeres die een breed repertoire beheerst getuige haar hoofdrollen in onder meer 'La Traviata', 'Othello', 'Aida', 'Faust', 'Die Fledermaus' en 'Idomeneo'. Tijdens dit najaarsconcert zingt zij Ue deren van B. Britten, G. Gershwin, R. Stolz en G. Gac- cini. Er staan daarnaast nog twee Uederen samen met het mannenkoor op het programma. Voor de bijzonde re muzikale momenten gaan ongetwijfeld de harpistes Anke Anderson en Cecile van der Bent zorgen. Ook zij zullen schitteren in een solo-optreden en in de begelei ding van de sopraan. Het concert begint 20.00 uur, een toegangskaart kost 7,-. Kaarten zij te koop bij: De Gulle Bottelier in de Venkelstraat, Jolanda's Bloemenhoek aan het Rugge- plem, CD-shop Brielle in de Voorstraat en de heer P. Eland, J. van Beierenstraat 83, allen in Brielle. Telefo nisch: 0181-638718. De kerk gaat 19.00 uur open. Ter afsluiting werden donderdagmiddag diverse pro jecten op Goeree-Overflakkee bezocht, onder andere woonvoorziening 'Refugium' te Sommelsdijk, woon complex 'Molenzicht' te Dirksland en dagactiviteiten- centrum 'de Regenboog' te Middelharnis. De vijf man sterke Poolse delegatie werd begeleid door bestuursleden van de SFHP, en is vrijdag weer vertrokken - vol indrukken - naar Surhow, in het Oosten van Polen, nabij de Oekraïense grens. Het doel van haar bezoek was het overdragen van kennis en het opdoen van indrukken van de gezondheidszorg in Nederland. De kloof met Polen is groot, maar in de toekomst hoopt men - met de naderende toetreding tot de EU - dat in Polen de zorg sterk verbeterd wordt; al is het alleen al financieel terrein, zodat - zoals nu af en toe het geval is - het verplegend personeel niet zelf eten van huis mee moet nemen voor hun patiënten, omdat in de ziekenhuizen het budget op is. Wie Polen financieel wil steunen, kan gift storten op bankrekeningnummer 140991999 of op gironummer 148004 ten namen van Stichting Flakkeese Hulpgoede ren Polen, Molendijk 79, 3255 AM Oude Tong. Scho ne gebruikte kleding is ook van harte welkom en kan gebracht worden in de opslagplaats aan Molendijk 71.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3