Nieuwe wegen IE \>J 0900-8844 Dirksland prijst scheidend burgervader om warmte en charme ^mwp'^^ Dr. D. Boonstra vertrokken (/Min naar d chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Prinses Margriet helpt garnalenliotter 4^^ Visser Visser Kinderpostzegelactie van start Regionale notariskantoren aangesloten bij Netwerk Notarissen .s^fcwipa* 2^^^ Henk Troost in Flakkeecialiteiten Concert Urker visserskoor en Thools mannenkoor www.knopsbv.nl ecyiRAGE Knöps Ungeweg MhJetelhariils Tel. (0187) 47 67 67 llsser Meubelen 2>a.52. <a 'Cb ^ÊÊÊfÊKIlil: Woninginbraak Inbraak elektrowinkel Binnenkort verschijnt de 10e Goeree-Overflaic- Icee kalender! BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS«TEL.0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 geeft rijplezier de ruimte! Automobielbedrijf Flakkee B.V. Kledingverkoop Gereformeerde Gemeente Nieuwe Tonge Jubileumbazar Goede Ree-Samaritaan Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen lOPEL voor auPorJJden mPplezier Vice-nestor Gemeentesecretaris Tentoonstelling Ceciel Schone in 'Blaeuwe Huus' actief in beeld en geluid Bute^k vFeSonm in de Vrijdag 27 september 2002 74e jaargang nr. 7141 Er is op politiek terrein dit jaar veei gebeurd. Dat is zo duidelijk dat tiet sctirijven gelijk staat aan proberen een open deur in te trappen. Daar verlies je dan wel je evenwIM mee. Je kunt momenteel beter zoeken andere deuren te openen. Het lijkt erop dat velen proberen met 'oude' verklarin gen de maatsctiappelijke aardverschuiving van de jongste verkiezingen in ons land te verklaren. Dat is loglsct), je zult maar medeverantwoordelijk zijn voor de afgang van je partij. Tegelijkertijd blijkt dat die ver klaringen tiet niet meer doen, of niet meer 'mogen' doen. Met name in de PvdA en WD zijn er groepen die zoeken naar nieuwe wegen, die niet alleen proberen de tijd te verstaan, maar ook passende antwoorden te formuleren. Naar buiten toe lijkt de sctirik en ontsteltenis weg geëbd, intern staat de zaak soms op scfierp. Zoals deze week, toen liet rapport van ex-minister oud- kamerlid Den Boer uitkwam over het verlies van de PvdA. Daarin kregen de lijsttrekker Melkert en zijn campagnestaf ervan langs.^Binnen de WD doen de antipoden links en rechts volop mee aan de discussie welke koers die partij moet varen. In beide gevallen gaat het om een deel van het kiezerspotentieel terug te krijgen, kiezers die of naar het CDA of naar de LPF gingen. Voor de PvdA komt er dan nog een extra pro bleem bij: een deel van de kiezers ging naar de SP. Die partij moet dus naar twee kanten werven. Het is nu de vraag of deze partijen weer met 'oude' reacties proberen het lek te dichten of dat zij Intern een vernieuwende discussie aangaan. Het CDA heeft momenteel haar zaakjes het best op orde. Daar heeft het dan ook de tijd voorgehad. Hoe wei het politieke optreden In de Kamer niet spranke lend was - het is haast niet te geloven, maar nog geen jaar geleden was er sprake van een crisis - is wel gewerkt aan een nieuw concept l\/letde verkiezingen, maar ook vorige week tijdens de algemene beschou wingen, bleek dat aan te slaan. In de onderzoeken groeit die fractie nog steeds. Nederland heeft een reputatie van een politieke elite, die haarfijn aanvoelt hoe ze zich moet plooien om een maatschappelijke ontwikkeling die tegendraads is, op te vangen en 'in te bouwen'. De Amerikaan Kennedy heeft dat beschreven voor de jaren 60 en 70 van de vorige eeuw. Er zou nu een boeiende vervolgstudie geschreven kunnen worden. Nu is - en was - er immers weer sprake van een tegendraadse beweging, zij het op andere fronten. Of moeten we schrijven: van een tegendraads man - Pim Fortuyn?Zijn optreden legde feilen bloot en haak te naadloos aan op het gevoel van de doorsnee kiezer Die voelt soms de zaken beter aan dan dat hij ze kan verwoorden. Als het over veiligheid gaat, is er verschil tussen de getallen waarmee aangetoond wordt wat er gedaan wordt en het gevoel van onbehagen. Hoe dan ook, de burger is het momenteel zat een overheid te hebben die de problemen niet aanpakt op een niveau dat die burger aanspreekt en waarvan hij het effect niet ziet Dat is begrepen. Plotseling worden er in de grote steden acties uitgevoerd die een jaar geleden een storm van protest hadden losgemaakt. Het is een overheidsoptreden waarvan in ieder geval de PvdA altijd gegruwd heeft, maar nu aan zal moe ten wennen. Aan de andere kant moet voorkomen worden dat het recht van de sterkste opgeld gaat doen. De overheid moet wel optreden, maar mag dat allen maar binnen de kaders van waarden en normen. Ook die 'deur' Is geopend. De overheid draagt het zwaard niet tever geefs. Dit kabinet, en in haar verlengde de overheden van een paar grote steden, hebben die waarheid (herjontdekt. Dat Is één kant van de medaille. Als de burger zegt: 'overheid, regeer!', dan mag er ook wat van die bur ger zélf worden gevraagd. In feite is de boodschap: 'gedraag je als burger, als onderdeel van een samen leving'. Dan heb je je te houden aan waarden en nor men die veder gaan dan 'ikke, ikke en de rest kan stikke'. Geen partij zal dat ontkennen. Elk partijpro gramma speelt wel in op gemeenschapsgevoel. Het CDA heeft oude papieren en kan terugvallen op haar kennis van en netwerk in wat men noemt het maat schappelijk middenveld, organisaties die tussen bur ger en overheid hun diensten betonen. Organisaties die wortelen in de samenleving. Blijft natuurlijk één vraag over: als van twee kanten gevraagd wordt waarden en normen te hanteren, waar halen we dan de ijklat vandaan om die te defi niëren? De recente geschiedenis (sinds de Tweede Wereldoorlog) leert waar het toe leidt als we die ijklat ontlenen aan de helft plus één, of als een relatief klei ne groep een ijklat ontwikkelt (de grachtengordel). Het gaat ook mis als het aan de individuele mens wordt overgelaten. Hier ligt een kans voor kerk, maat schappelijk middenveld en politieke partijen om Gods heilzame geboden weer in het middelpunt te plaat sen. Laten we die oude deur maar weer open doen. Aan het werk! Dinsdag 24 september was de garnalen- kotter GO 21 'Lammie', met 3 personen aan boord, vissende nabij de Kwade Hoek toen hij omhoog voer. Zijn collega, de SL 21 wilde hulp bieden, maar kon vanwege haar diepgang er niet dicht genoeg bij komen. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd de bemanmng van de Stellendamse reddingboot gealarmeerd, die even na 21.00 uur uitvoer, vastmaakte en de 'Lam mie' vlot trok, waarna deze zijn visreis weer op eigen kracht kon vervolgen. REGISTERACCOUNTANTS Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf lakkee OUDDORP - In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in een woning aan de Oude Nieuwlandseweg. Men kwam bin nen door een steen door het glas van één van de terrasdeuren te gooien. Binnen werd de begane grond doorzocht. Wat er precies weg is verdwenen is nog niet bekend. Ook bij de buren zijn inbrekers binnen geweest. Een raam werd geforceerd. De bewoners waren niet thuis en het is onbekend of er iets weg is. DIRKSLAND - Woensdagmorgen omstreeks 02.30 uur werd er ingebroken in een elektrowinkel aan het Schelpenpad. De 53-jarige Dirkslandse eigenaar van de zaak ontdekte de inbraak toen hij een ruit van de voorpui hoorde sneuvelen. De man zag ver volgens de daders wegrennen en gooide van af het balkon van de bovengelegen woning een bloempot naar hen. De bloempot mistte een dader, maar raakte de auto van de buur man. Toen de man hierop met een steen gooide, werd één van de daders geraakt. Deze kon echter weer opstaan en vluchtte met zijn mededaders in een auto weg. De verdachten hadden tijdens de inbraak vier filmcamera's buit gemaakt. Nog een paar weken geduld en dan is ie er weer: de nieuwe Goeree&Overflakkee kalender voor het jaar 2003. Voor de tiende maal kunt u weer een jaar lang gaan genieten van deze schitterende kalender. U mag deze beslist niet missen, want het zal de laatste kalender worden met aquarellen van wijlen A.K. Vogelaar. Opnieuw gaat per kalender een 'riks' van de opbrengst naar 'Calando' voor een heel speciaal project, waar u bin nenkort meer over hoort. Weet u nu al dat u de kalender niet wUt missen, dan kunt u er nu alvast één reserveren: tel. (0187) 483465 of 483071. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Burgemeester J. Cohen van Amsterdam heeft het officiële startsein voor de landelij ke Kinderpostzegelactie gegeven. Vanaf 25 september trekt ruim een kwart miljoen basisschoolleerling uit groep zeven en acht er op uit om bestellingen te verzamelen voor Kinderpostzegels en wenskaarten. De opbrengst van de actie komt ten goede aan kwetsbare kinderen in binnen- en buiten land. De actie staat dit jaar in het teken van 'Kind en Kleur'. De kinderen komen de bestellingen aan de deur opnemen. Samen met de klant vullen zij het bestelformuUer in. De klant kan naast de Kinderpostzegels kiezen uit verschillende wenskaarten. De dag van de uitgifte van de Kinderpostzegels is op dinsdag 5 november 2002. Vanaf woensdag 6 november worden de bestelde Kinderpostzegels en wenskaar ten door de kinderen afgeleverd. Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Internet: www.tovotaflakkee.nl Negen notariskantoren uit de regio Rotter dam/Zuid-Hollandse eilanden hebben zich aangesloten bij het landelijke samenwer kingsverband Netwerk Notarissen. Zij gaan zich in het vervolg als zodanig presenteren. Onder hen bevindt zich Ter Braak Schu ring Netwerk Notarissen uit Middelharnis. Uit de samenwerking binnen Netwerk Nota rissen vloeien, volgens de samenwerkende kantoren belangrijke voordelen voort. De kennis van alle deelnemers wordt gebundeld en onderling toegankelijk gemaakt. Overi gens verandert er in de dagelijkse praktijk niet zo veel. 49 ^Qr. Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 In de kerkzaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Oranjestraat in Nieuwe Tonge wordt vrijdag 27 september van 19.30-21.00 uur en zaterdag 28 septem ber van 10.00-11.00 uur een kledingver koop gehouden. Er is nieuwe kleding van Simons met 75 procent korting. A.s. zaterdag om 09.00 uur ontvangt Jan Lodder in zijn programma 'FlakkeeciaUtei- ten' op Radio Flakkee een man die heel veel heeft ondernomen iri zijn leven. Deze man is Henk Troost uit Middelharnis. Henk werd 72 jaar geleden geboren in Rotterdam en woonde daarna in Zeist en in Stellendam. Hij is nu al jaren met pensioen, maar daar voor verdiende hij zijn brood als sociaal werker in het blindeninstitaut 'Bartimeüs', op een school voor moeilijk opvoedbare jeugd en op een school voor doven in Rot terdam. Hij was medeoprichter van speeltuin 'De Flipjes' in Ouddorp. Daarvoor werkte hij veel samen met burgemeester Kleinen- berg. Nu is hij nog scriba van een kerk. Over deze onderwerpen, maar ook over zijn erva ringen tijdens de watersnoodramp van 1953, vertelt Henk Troost a.s. zaterdag in 'Flak keecialiteiten'. De herhaling is dinsdag om 18.00 uur. Hier volgen nog nagekomen berichten met betrekking tot de Jubileumbazar: De film voorstelling van vrijdag begint om 18.30 uur. De zaal is 18.15 uur open. Vrijdag rijdt de pendelbus tussen 10.00 en 21.00 uur; zaterdag tussen 10.00 en 16.30 uur. Parkeren in de grasstrook op de Kon. Julianaweg nabij de Samaritaan en De Goede Ree is verboden. In de Hervormde Kerk van Tholen organi seert de Stichting 'Wereld Wijde Zending concerten een koor- en samenzangconcert. Aan dit concert werken mee: het Chr. Urker visserskoor 'Crescendo' o.l.v. L. Kramer en H. Hoeve, piano en het Chr. Thools man nenkoor 'Rehoboth' o.l.v. K. v.d. Steenho- ven en B. Bout aan het orgel. De opbrengst van dit concert komt ten goe de aan het zendingswerk van de MAF-zen- dingsvliegers. De kaarten zijn bijna uitver kocht en kuimen nog besteld worden via 0187-603510 en 0166-672003 of eventueel nog bij de ingang van de kerk. Het concert is op zaterdag 5 oktober, aanvang 19.00 uur, de kerk is open vanaf 18.15 uur. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-47655.'5 Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Tijdens een bijzondere vergadering van de raad van Dirksland, heeft deze gemeente woensdagmiddag en -avond afscheid genomen van burgemeester dr. D. Boonstra. Hoeveel de vergade ring allermeest een bijzonder karak ter droeg vanveege het vertrek van de burgemeester, ook was het woensdag middag de eerste keer dat in de ver nieuwde en fraai geworden raad- /trouwzaal in het gemeentehuis werd bijeengekomen. Voor deze gelegen heid was het 'raadsgedeelte' van de zaal op de gebruikelijk wijze gevuld met gemeentepolitici, tronend op hun nieuwe 'ambtszetels' en raadstafels, het 'trouwgedeelte' zat vol genodig den wegens het afscheid van Boons tra. Tijdens een informeel samenzijn 's avonds, in sporthal 'de Gooye', heb ben tal van burgers uit de woonker nen van Dirksland hun burgervader ten afscheid de hand gedrukt. Sprekers met overeenkomsten Hoewel als formaliteit op de raadsagenda nóg 'n paar puntjes stonden dan alleen het afscheid van burgemeester Boonstra, draai de het tijdens de vergadering van woensdag middag alleen om het afscheid en voerden, naast de vertrekkende eerste burger, vier sprekers het woord: 'vice-nestor' van de raad de heer Robijn, wethouder en tevens loco-burgemeester de heer Koningswoud, gemeentesecretaris de heer Bleijenberg en burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente MiddeUiamis. Opmerkelijke overeenkomsten vielen te Bfeluisteren in de betogen van de sprekers, die alle terugblikten op elf en een halfjaar burgemeesterschap van Boonstra. Allen sta ken niet onder stoelen of banken dat ze 't jammer vinden dat Boonstra vertrekt, dat ze 'n em een vaderüjk type vonden die op een weloverwogen wijze met uiteenlopende opvattingen om wist te gaan, op tactvolle wijze wist te onderhandelen, filosofisch en humoristisch, met warmte en echte belang- stelUng naar anderen. Als eerste spreker posteerde de heer Robijn (PvdA) zich achter het nieuwe spreekge stoelte dat Dirksland's raad- en trouwzaal rijk is. "Enerzijds ben ik bhj dat ik deze mid dag namens de raad het woord mag voeren - bij Boonstra's installatie heb ik 't óók mogen doen - maar 't is geen blijdschap omdat we nu van u af zijn" zo richtte hij zich tot z'n scheidend voorzitter, "maar als dat wél zo was, zou ik het tóch nooit zeggen...!" bekende Robijn meteen. Om een opsomming te geven van alles wat onder het tijdperk Boonstra tot stand is gebracht, voelde Robijn zich genoodzaakt om talloze oude raads- en B&W-notalen na te snuffelen, "al wordt je van die laatste natuurlijk niet veel wijzer!" Toch heeft hij er nog een opsomminkje van weten te maken. Allereerst is er volgens Robijn maar weinig terecht gekomen van Boonstra's toezegging tijdens z'n installatie, mim elf jaar geleden, dat 'ie wel veel op de fiets zou zitten omdat "ie dat nuttig achtte voor 'n goed contact met de bevolking... "Maar wél heeft hij in de afgelopen jaren volledig z'n belofte gehou den dat 'ie ieders persoonhjke levensover tuiging zou respecteren", aldus Robijn. "Vaderlijk wist hij met uiteenlopende opvat tingen om te gaan en uiteindelijk kreeg hij dan dikwijls de raad toch nog met zich mee, die dan 'diep onder de indruk' was van z'n filosofische pleidooien... Slapeloze uurtjes moet hij wel hebben gehad vanwege de com moties binnen de gemeente rond het al of niet vestigen van een asielzoekerscentrum, eerst in Herkingen en daarna in Dirksland, alsmede om de dreigende sluiting van zwembad 'de Gooye' en van wegende een dreigende provinciale herindeling". "Maar concluderend" zo vond Robijn: "we hebben een goede burgemeester aan u gehad die ook voluit menselijk was. En dat betekent dat aan u ook wel minder goede kanten zaten, maar dat hoort 'r nou eenmaal bij als je mens bent! En vanwege de uitstekende samenwer king die we met u hebben gehad, vergeven we 't u óók dat u 't toch nogal eens over Nieuwkoop had, terwijl u echt hier in Dirks land burgemeester was. Namens de raad overhandigde Robijn de heer en mevrouw Boonstra een prachtige zonnewijzer - '"n ouwerwes horloge" - met voet, een recent door Arjo van der Graaf gemaakte foto van de gemeenteraad in histo rische kledij én 'n pracht bos bloemen, spe ciaal voor mevrouw Boonstra. "Die hei' se wel verdiend; in m'n hadde toch nog 'n paer centen over..." Gemeentesecretaris Bleijenberg bracht enkele herinneringen naar voren die getuig den van Boonstra's warmte en serieuze belangstelling bij zijn omgang met de amb- Vaderlijk legt de heer Boonstra, nog maar net burgemeester-af, de handen op loco-burgemeester Koningswoud en waarnemend raadsvoorzitter Kalle. tenaren van de gemeentelijke organisatie. "U was voor het gehele personeel makkelijk benaderbaar. Wel moest je altijd eerst een rookgordijn trotseren, waarachter je dan de burgemeester ontdekte, maar dan kon het gesprek beginnen", zo schetste Bleijenberg iets van het interieur van Boonstra's kamer. "U wist genoegen te nemen met de beperkt heid van een klein ambtelijk apparaat, en dat is een kunst op zich", weet Bleijenberg. Hij prees Boonstra erom dat hij in 't openbaar nimmer bestuurders of medewerkers heeft bekritiseerd. Loco-burgemeester Ook wethouder Koningswoud, die als loco- burgemeester sprak, gewaagde van Booh- stra's warmte. "Ondanks uw afscheid nam u diverse vemieuwingsplaimen nog met veel elan ter hand en wist u er anderen voor warm te maken. Die warmte zegt tevens iets over uw persoonhjkheid, die werkelijk warmte afstraalt, ongeacht bij welke gelegenheid. Zo bent het die Dirksland tijdens Koninginne dag 'hiep hiep hoera!' hebt leren schreeu wen! En andersom heeft Dirksland u - in 'Geldershof - het Flakkees' Volkslied leren zingen", zo luidden Koningswoud's waarde volle herinneringen aan burgemeester Boon stra, evenals het achterwege laten van oever loze discussies én Boonstra's eigen diploma tieke wijze van met meningsverschillen omgaan. "Dan ging u altijd in zo'n karakte ristieke houding zitten - de hand boven de ogen en op dat moment duideUjk snakkend naar 'n sigaar of 'n slok witte wijn - en dan lukte het steeds weer om te voorkomen dat u tegen de ander zei dat die het verkeerd zag of, nog erger, er niets van begreep. U plaats te uzelf in diens rol en begon dan met de woorden: 'maar nu even voor mijn eigen duidelijkheid, het is toch zo, dat...' en dan ging u op een vragenstellende wijze het pro bleem nog eens langs, totdat die ander het in elk geval snapte. Of die het dan met u eens was, is een andere kwestie.En niet te ver geten de ervaringen die het college met bur gemeester Boonstra op kon doen, zoals het parkeren in een parkeergarage te Rotterdam voor een avondvergadering aldaar, toen aan 't eind van de vergadering de parkeergarage hermetisch bleek te zijn afgesloten, met als gevolg dat de volgende morgen de college vergadering niet door kon gaan omdat Boon stra eerst met het openbaar vervoer naar Rot terdam moest om z'n auto te halen... Zeer erkentelijk is Koningswoud de vertrekkende burgemeester voor het besef van cultuurhis torie dat hij Dirksland heeft bijgebracht. Wat dit laatste betreft heeft Boonstra nog zitting in een stichting die het behoud en de restau ratie van de grote sluis aan het Dirkslandse Sas ten doel heeft. Zodoende zorgt het Sas er nog voor dat Dirksland en Boonstra toch nog een beetje aan elkaar verbonden blijven, concludeerde Koningswoud. "Trouwens, is het Sas niet symbohsch voor vandaag?" zo besloot hij zijn welgemeende rede met een vergehjk te trekken tussen het Sas en Boon stra's toekomst. "Het Sas heeft een schut- Gedurende de gehele maand oktober wordt in VVV-kantoor 't Blaeuwe Huus te Oud dorp een tentoonstelling gehouden door de tekenclub van Ceciel Schone. Zij geeft in Ouddorp zowel tekencursussen aan volwas senen als aan kinderen in de leeftijd van 7 tot 17 jaar. De tentoonstelUng bestaat uit circa 20 tekeningen, waarbij diverse technieken zijn gebruikt, zoals pastel, aquarel en acryl. De cursisten hebben ieder de naar hun eigen mening meest geslaagde tekening uitgeko zen uit het werk dat ze gedurende het afgelo penjaar hebben gemaakt. De tekeningen zijn te bewonderen tijdens de openingstijden van VW Ouddorp aan Zee, Bosweg 2. sluis, die tussen het woehge water ligt van een drukke baan als burgemeester en ander zijds het langzaam voortkabbelende water in de binnenhaven van het pensioen. Daartus sen hgt - als schutsluis - uw toekomstige parttime baan van veiligheidsambassadeur voor de Vereniging van Nederlandse Gemeenten". Collega burgemeester Burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente Middelharnis sprak namens de eilandelijke burgemeesters, het Overlegor gaan Goeree-Overflakkee en het ISGO. En ook zij sprak over Boonstra's charmes als behulpzaamheid en zorgvuldigheid in zijn omgang met anderen. "Waar opvattingen uiteenliepen wist u begrip op te brengen, opvliegendheid te sussen en een brug te slaan, terwijl u voor uzelf tóch wist welke kant u op wilde" Daar het echtpaar Boonstra zich in het Friese Oppenhuizen hoopt te gaan vestigen, sprak burgemeester De Vries hen ten afscheid in het Fries toe en schonk zij hen uit eigen verzamehng een soort Fries woordenboek. Kunnen ze alvast wennen. Scheldend burgemeester Ja, en dan was het Boonstra zelf die het woord kreeg. En waar hij zoveel gloedvolle woorden vanuit het Dirkslandse kreeg toege voegd, daar bleek Boonstra veel 'warms' voor Dirksland te voelen en voor deze gemeente een speciale plek in z'n burgva- derhart te hebben ingeruimd. "Met weemoed heb ik onlangs voor de laatste maal vanaf een bepaalde plek over 'mijn' gemeente heen geblikt, want zo voelt dat dan toch. Mijn vrouw en ik zullen het zéker missen. Het zijn echt gouden jaren voor ons geweest. Een goede relatie met elkaar, een goede sfeer in het gemeentehuis - waar ik vele vita- mientjes en ca. 21.000 kopjes koffie inge schonken heb gekregen... Trots ben ik over alles wat gedurende de achterliggende jaren in onze gemeente is gerealiseerd. Maar: Dirksland is nog niet af. Er moet nog veel gebeuren!" Boonstra sprak z'n waardering uit over de inzet van de raadsleden, maar toonde zich ook bezorgd over het raadlid- maatschap in de toekomst. "We leven in een maatschappij waarin je een toenemende mate van individualisering ziet en waarin mensen hun eigen belang hoger stellen dan het belang van de hele gemeenschap. De betrokkenheid en mede-verantwoordelijk- heid voor de gemeentepolitiek wordt daarbij steeds minder." Boonstra 'beleed' zich met liefde gedurende zijn 11,5-jarig burgemees terschap te hebben ingezet, ïnaar ook dat zijn werk niet feilloos is geweest. "Wel heb ik voortdurend getracht naar eer en geweten te handelen" Hij erkent de bevolking voor de wijze waarop ze hem al die jaren hebben bejegend. "We hebben ons hier altijd wel kom gevoeld en zullen ons in Friesland aan Dirksland verbonden blijven voelen". (vervolg op pagina 9 'Tuinbon en vuurwerk bij afscheid burgemeester Boonstra') COMBI OUDDORP- Wnntraot 35 Tel. (01S7) 6SI613 Fox iS3734 tMSSi- Prinlihop Hageiosm 171 Itl. (0111) 462W Sommeisdfise Haven 19, 3245 MA SonmietstC^k, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1