IE 0900-8844 Gaventest Woord Daad Goereese vissers doen bijzondere vangst Drs. 5. Stoop, nieuwe burgemeester van Dirksland, wii voorai dienstbaar zijn aan de gemeenschap EUROPAIUIN innaard -^zszA chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Israël zal ons een zorgzijn^ Kinderboekenweek 2002: 'Ay Ay kapitein, boeken over boten' Vestiging Delta in Hellevoetsluis bestaat tien jaar Modeltreinenbeurs met snuffel- en verzamelmarkt Goeree Overf lakkee c a Goeree Overf lakkee Brandweer Goedereede vierde plaats landelijke wedstrijd Een mooi verjaardagscadeau... Gespreksgroep christenen en christenen Middelhamis B.V. Bijzondere kerkdienst Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Landkabouters en zoetwatergarnalen! Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Kistje met Allium bloemboUen Deze sierui is 'De bloembol van het jaar'. Kistje met 100 stuks. MOOI WEER **- Dinsdag 24 september 2002 Z4ej aargang Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee Verkeerscontrole MIDDELHARNIS - Vrijdagmorgen tussen acht uur en half tien hield politiepersoneel van het District De Eilanden op de Lange- weg in Middelhamis en bij de Watertoren te Dirksland verkeerscontroles. Op de Lange- weg werden in totaal vijfendertig bromfiet sers gecontroleerd. Er werden dertien bekeu ringen uitgeschreven voor het overtreden van de maximum toegestane snelheid. Daar naast ontvingen diverse bromfietsbestuur ders een proces verbaal voor onder meer het rijden zonder helm en het voeren van defec te verlichting. Vier autobestuurders werden bij de Watertoren bekeurd voor het niet dra gen van de autogordel. Eén automobilist ont ving een proces verbaal voor het rijden zon der rijbewijs. Winkeldief aangehouden MIDDELHARNIS - Zondagmiddag rond vier uur herkende de eigenaar van een kle dingzaak op het Zandpad een daar lopende 37-jarige man uit Hellevoetsluis als dader van een winkeldiefstal, die afgelopen vrij dag bij hem was gepleegd. De Hellevoeter werd door een medewerker van een beveili gingsbedrijf aan de praat gehouden totdat poUtiepersoneel hem aanhield. De man bekende dat hij vrijdagmiddag bij twee kle dingzaken diverse kledingstukken had weg genomen zonder te betalen. Ook het over hemd, dat hij zondagmiddag droeg tijdens zijn aanhouding, bleek van de winkeldiefstal afkomstig. De man werd voor nader onder zoek en verhoor in verzekering gesteld. CM 1^ LU De blusgroep Goedereede heeft deelgeno men aan de landelijke '112 wedstrijden' te Houten. De groep werd tijdens de wedstrijd geconfronteerd met een aanrijding tussen een legertank en een personenauto. Beiden hadden ook vlam gevat. Twee personen moesten worden bevrijd en aan een persoon die al filmend van een stelling viel moest eerste hulp worden verleend. Van de tien deelnemende ploegen behaalde de groep Goedereede een vierde plaats. De eerste plaats werd behaald door de groep Standdaarbuiten-Noorthoek. De commissie Vorming en Toerusting van de Gereformeerde Kerk te Middelhamis nodigt geïnteresseerden hartelijk uit voor een drietal avonden onder de titel 'Je bent begaafd'Het is niet eenvoudig om te ont dekken welke gaven je hebt, zodat je bin nen de gemeente je bezield kunt inzetten. Meestal weten we dat ook niet van een ander. Vandaar een korte 'cursus' om met elkaar te ontdekken waar iemand het meest op zijn/haar 'plek' zou kunnen zijn. Aan de orde komen roeping, passie, gaven en per soonlijke stijl. Onderdeel is ook het maken van tests. Uit ervaring blijkt dat deze avon den als zeer praktisch worden ervaren en hun toepassing vinden binnen verschillen de gemeenten. De eerste avond is op woensdag 2 oktober en daarna op 9 en 16 oktober om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Middelhamis, Kon. Julianastraat 64. De leiding is in handen van ds. L.J. Lingen. Voor meer informatie kunt u bellen naar (0187) 482944, 486350 of 483093. Onlangs bracht het bekende Chr. Gem. koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam een nieuwe cd uit, onder de titel 'Vertrouw op de Heer'. Daarop worden 19 prachtige lie deren ten gehore gebracht. Aan de opname werkten naast het koor mee: Mariëtte Oel- derik (sopraan), Rob van Dijk (piano), André de Jager (orgel) en het orkest van Marco Bons. Wie deze prachtige cd, die zorgt voor 70 minuten muziekplezier, in zijn bezit wil hebben, hoeft alleen maar 18 over te maken op giro 1615368 t.n.v. Chr. Gem. Koor Deo Cantemus, Valken- burgsesingel 108, 3077 TH Rotterdam, en u krijgt hem per omgaande toegezonden. U kunt hem ook kopen op de koor- en samen- zangavond die 'Deo Cantemus' op 12 okto ber a.s. in de Hervormde Kerk te Dirksland geeft ten bate van Woord Daad. De Oecumenische Werkgroep Goeree- Overflakkee organiseert elke eerste woens dag van de maand een gesprekskring. De Werkgroep vindt dat het Christenzijn vele kanten en uitingen heeft, dit blijkt ook uit de verschillende kerken. Het kan heel verrij kende zijn om te ontdekken hoe verschillen de christenen denken over de Bijbel en tal van maatschappelijke ontwikkelingen. De werkgroep wil tijdens de gespreksbijeen komsten niet elkaar proberen te overtuigen, maar van elkaar horen, weten en begrijpen hoe de ander denkt en voelt. Respect voor een andere mening moet voorop staan, aldus de Werkgroep. De eerste avond is 2 oktober en vangt aan om 19.30 uur.in het Koetshuis, Van Gor- cumstraat 22 in Sommelsdijk. Na het gesprek, om 21.30 uur, is er gelegenheid om aan het oecumenisch avondgebed deel te nemen tot 22.00 uur. Als je als visserman je net biimen boord haalt, kijk je er niet van op als daar een zooitje vis in zit. Maar toen vorige week de mannen van de Goereese viskotter GO-36 niet alleen vis, maar ook een schildpad in de netten vonden, tóen hebben ze wél flink opgekeken. En 't was nog geen kleintje ook: het dier - met een lengte van bijna twee meter en een gewicht van precies 393 kilo - was haast niet uit het net te krijgen! En tóen 'ie er eenmaal uit was - helaas voor 't beestje - liet 'ie z'n bevrijders een lading uitwerpsels na, en gaf de geest. Schipper Gerrit van der Bok denkt dat de schildpad verdwaald was; volgens één van de bemanningsleden houdt de lederschildpad zich normaal gesproken bij de Galapagos eilan den op. Dit exemplaar werd echter in de Noordzee opgevist, 90 mijl ten Noordwesten van Scheveningen, op 30 meter diepte in het Ketelgat, richting Engeland. Nadat het dode dier afgelopen vrijdagmorgen vroeg in Stellendam van boord was gehaald, heeft personeel van het Naturalis Museum te Leiden hem meegenomen voor nader onderzoek. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 De berichten uit Israël zijn onrustbarend en verwarrend: Aanslagen, angst, onveiligheid en een groeiende onrust binnen en buiten Israels grenzen, het kan niet onopgemerkt blijven. 'Hoe gaan we daarmee om? Hoe kij ken we naar Israël en naar alles wat daar gebeurt? En dan niet vanuit een politiek oog punt, maar in Bijbels perspectief'. Over deze en andere vragen spreekt Ds. Gijs Lanmierts van Bueren, directeur van Near East Ministry. Het thema van de preek is: 'Israel zal ons een zorg zijn!'. Deze bijzondere themadienst is in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp, zondag 29 september 18.30 uur. De Kinderboekenweek heeft dit jaar als the ma: 'Ay ay kapitein, boeken over boten', en wordt gehouden van woensdag 2 tot en met zaterdag 12 oktober. De bibliotheken van Oostflakkee en Middelhamis maken er een feestelijke week van. Alle boeken die dit jaar een gouden of zilveren griffel of penseel hebben gekregen liggen ter inzage. En natuurlijk zijn er stapels boeken over boten, zeereizen, kapiteins, piraten, ontdekkings reizen, onbewoonde eilanden en schipbreu ken. Woensdag 2 oktober van half twee tot half vier kunnen kinderen van groep 6 tot en met groep 8 in de Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis het Titanic-boekenspel spelen. Aan de hand van een deelnameboekje kun nen de kinderen intemetten, spannende boe ken bekijken en allerlei opdrachten uitvoe ren. Café Havenzicht zorgt voor hapjes en drankjes tegen de scheurbuik. Het Titanic-boekenspel is ook een onderdeel van de activiteiten van de bibliotheken van Oostflakkee: alle groepen van de basisscho len aldaar gaan een bezoek brengen aan de bibliotheek om daar het spel te spelen. Kleurplaten en boekenleggers worden tij dens de boekenweek uitgedeeld. Ook ont breekt de Kinderboekenmolen en de Voor- leesgids niet. Maandag 7 oktober komt de jeugdboeken schrijver Jac Linders naar de Gemeen schapsbibliotheek Middelhamis waar groe pen 8 van verschillende basisscholen kennis kunnen maken met deze auteur. Donderdag 10 oktober is Jac Linders in de bibliotheek van Oude Tonge. De boeken van deze schrijver worden momenteel alvast gelezen op de diverse scholen. De bibliotheken van Hellevoetsluis, Middel hamis, Brielle, Oude Tonge, Ooltgensplaat, Rozenburg, Oostvoome en Rockanje gaan in zee met kapitein Quiz en zijn Kinderboeken- weekQuiz. Kapitein Quiz heeft gevraagd het volgende belangrijke nieuws aan de jeugd bekend te maken: Ze hebben me verteld dat de Kinderboeken week dit jaar over beroemde boten en zeeka- piteins gaat Dat is mooi, want wat weten jullie daar nu van? Kennen jullie Michiel de Ruyter? En Hielke en Sietse Klinkhamer, de kleine kapitein en de vader van Pippi Langkous? Zijn jullie zelf echte waterratten? Ja? Laat dat dan maar eens zien. Voor zeebonken vanaf 9 jaar die niet bang zijn voor een beetje buiswater en een potje hozen heb ik een quiz gemaakt. De vragen gaan over elf bekende boeken over boten en staan bol van stormen en onderwa tergriezels. Bij elk plaatje staat een vraag met drie ant woorden erbij. Lekker makkelijk, die hoefje dus alvast niet meer te verzinnen. Maar welk antwoord kies je? Eén is goed, één is een beetje fout en één slaat helemaal nergens op. Mijn quiz kun je bij alle bibliotheken in deze regio afhalen en ook weer inleveren (als je de antwoorden aangekruist hebt natuurlijk). Onder de goede inzendingen die vóór 12 oktober ingeleverd zijn wordt een dagje bui tengaats naar Rotterdam verloot: een rond vaart door de havens en een bezoek aan het Maritiem Museum 'Prins Hendruk'. Als je het leuk vindt mogen je ouders mee en ook een broer, zus, vriend of vriendin. Ik ben benieuwd wat jullie ervan bakken, maatje! Gauw naar de bibliotheek! Hou je haaks en goede vaart KAPITEIN QUIZ Waar dr. D. Boonstra morgen als eer ste burger afscheid zal nemen van de gemeente Dirksland, hoopt de heer drs. S. Stoop (SGP) op 3 oktober a.s. aldaar als nieuwe burgemeester geïn stalleerd te worden. In onze vorige editie een afscheidsinterview met bij- na-oud-burgemeester Boonstra, thans een introductie van de heer Stoop, in wie we een sympathiek en toegewijd toekomstig burgervader lijken te ont moeten, die benadrukt om als burge meester er vooral ten dienste van de gemeenschap te willen zijn. Geboren en getogen in Hendrik-Ido- AmbacHt - 'op Ambacht' pleegt men daar te zeggen - studeerde de thans 40-jarige heer Stoop na zijn middelbare schooltijd maat schappijgeschiedenis aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam. "Een combinatie van geschiedenis en sociale wetenschappen (sociologie en politicologie)" legt hij uit; als afstudeerrichting koos hij Beleid en Bestuur^ Breed Eind 1986 ging Stoop als beleidsmedewer ker van de SGP Tweede Kamerfractie aan de slag en heeft hij zich met verschillende beleidsterreinen beziggehouden: volksge zondheid, binnenlandse zaken, volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, verkeer en waterstaat. Die veelzijdige inzet verschafte hem een brede oriëntatie op openbaar bestuurlijk gebied en kwam hem goed van pas bij zijn lidmaatschap van Provinciale Staten van Zuid-Holland, waarvan hij sinds november 1992 deel uitmaakt. "Een combi natie waarvan ik veel geleerd heb en veel gemak van heb gehad", zegt Stoop er zelf van. "Het leidde ook tot een breed netwerk van contacten". Maar per september 1998 leidde zijn weg naar Veenendaal, naar stichting 'Schuil plaats'. Stichting 'Schuilplaats' -niette ver warren met stichting 'De Schuilplaats', dat als opvangcentmm bekendheid geniet - is een organisatie die identiteitgebonden maat schappelijk werk verricht en trainingen ver zorgt voor vrijwilligers en coördinatoren in de terminale thuiszorg. Bij 'Schuilplaats' bleef Stoop nauw betrokken bij het beleid sterrein van volksgezondheid, "maar toch bleef het openbaar bestuur trekken" zegt hij. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Sinds tien jaar heeft Delta Psychiatrisch Zie kenhuis een vestiging in Hellevoetsluis. Het Cluster Hellevoetsluis bestaat uit het Multi functioneel Centram Zuid-Hollandse Eilan den (klinische, poliklinische en deeltijdbe handeling) en de Goudesteinstraat (verblijfs- afdeUng) aan de Goudesteinstraat 1-5 en Sluis, het dagactiviteitencentmm aan de Molshoek. Het Cluster viert het tienjarig bestaan met een feestweek van 23 tot en met 26 septem ber. De meeste activiteiten zijn voor patiën ten en personeel. De clustermarkt op woens dag 25 september is ook voor andere geïnte resseerden van 13.00 tot 15.00 uur met aansluitend een receptie. Dit vindt plaats in en om het Roefje, Goudesteinstraat 5; met onder andere: informatie over Delta en de vestigingen in Hellevoetsluis, de Unie van Vrijwilligers, de zorgboerderij, verkoop tweedehands artikelen van Dagactiviteiten- centrum de Sluis en een fototentoonstelling. Voorkeurplaats Dit deed hem, nog niet zo lang geleden, sol liciteren naar het burgemeesterschap in Nieuw-Lekkerland. Daar eindigde hij op de tweede (voorkeur)plaats om als kandidaat voorgedragen te worden aan de minister van Binnenlandse zaken. "Enerzijds vind je het dan jammer dat je niet op de eerste plaats eindigt, maar anderzijds is zo'n tweede plaats ook weer niet slecht als je voor een eerste keer solliciteerde naar het ambt van burgemeester", relativeert Stoop. "Maar wel vraag je jezelf af of het verstandig is om dan al gauw opnieuw naar een burgemeesters- plek te solliciteren." Maar toen de vacature Dirksland kwam, ging er - na rijp beraad - toch weer een sollicitatiebrief op de post, met als resultaat dat hij deze keer - na ver schillende procedures - wél als eerste voor keurkandidaat eindigde én tot burgemeester van Dirksland werd benoemd. Dienstbaar Wat vindt Stoop het mooie van burgemees ter te zijn? "Als gemeentelijke overheid en in het ambt van burgemeester sta je heel dicht bij de bevolking en kun je veel voor haar betekenen" zegt hij. "Daarbij vind ik het van groot belang om voortdurend met de burgers in contact te staan, zodat je proeft wat er bij hen leeft en wat hun behoeften zijn. Daar kun je dan, binnen de mogelijkhe den, in bestuurlijke zin rekening mee hou den. Ik zie het als belangrijke taak om voor al dienstbaar te zijn aan de gemeenschap en je als burgemeester daarop te richten", waar mee Stoop meteen aan heeft gegeven hoe hij de vervulling van zijn burgemeestersambt ziet. SGP-burgemeester Maar hoe denkt hij in zijn ambt invulling te geven aan zijn politieke kleur? Daar is hij duidelijk in. "Vóór alles vind ik dat een bur gemeester er moet zijn voor de gehele gemeenschap; politieke kleur is daar onder geschikt aan," laat Stoop weten, maar ander zijds geeft hij ook aan dat de 'persoonlijke kleur' best door zal klinken in de uitvoering van zijn ambt. "Bijvoorbeeld tijdens open bare toespraken of bij het aansturen van beraadslagingen in besloten kring. Daarmee is overigens niet uitgesloten dat je in een situatie kan komen dat je mee moet werken aan besluitvorming die tegen je persoonlijke opvattingen ingaat. Dit betekent echter niet dat je daarom, vanwege je principes, als EURO^ DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND SGP-er geen burgemeester zou kunnen zijn, want dat zou ten diepste inhouden datje dan juist je bestuurlijke verantwoordelijkheid laat liggen; en dat kan dus niet." Dualisme Is Dirksland's gemeenteraad al dualistisch genoeg, of is er nog veel werk aan de win kel? "Aan dualisme moet de raad zélf invul ling geven", legt Stoop uit. "Zélf moet ze aangeven hoe duaal ze met het college om wil gaan. En met de invoering ervan heb ik het idee dat Dirksland wat voorzichtig is geweest. Als burgemeester geef je in het proces van dualisering de nodige sturing en ondersteuning, maar het moet geen gefor ceerde zaak gaan worden. Als één van de eerstvolgende stappen zullen we in Dirks land een griffier gaan aantrekken. Overigens ben ik van mening dat voor het invoeren van dualisme een omgekeerde volgorde aange houden had moeten worden: éérst een cul tuurverandering in de gemeenteraden, dan pas aanpassing van de wetgeving. Het is echter andersom gegaan. Vooralsnog is in ieder geval duidelijk dat dualisering de gemeenten veel geld kost." Mentaliteit Wat is Stoop's eerste indruk van 'zijn' aan staande gemeente? Een beetje lastige vraag natuurlijk, maar na even denken komt het antwoord: "Op het eerste gezicht zie je hier tamelijk veel bedrijvigheid, vooral op agra risch gebied. En vooral de mentaliteit spreekt me wel aan: aanpakken en ervoor gaan! En wat landschap betreft trekt ons vooral het open en wijdse karakter aan, en het vele water rond het eiland." Gezin Met dat 'ons' doelt Stoop op zijn 39-jarige vrouw en hun vier kinderen: twee jongens in de leeftijd van 13 en 14 jaar en twee doch ters, 9 en 6 jaar oud. Het staat nog niet vast waar het burgemeestersgezin gaat wonen. Ze zijn nog op zoek naar een passende woning. Vorige week dinsdag waren de heer en mevrouw Stoop in Dirksland aanwezig voor kennismaking met de gemeenteambtenaren en de raadsleden - én om nog even naar een woning te kijken; tijdens een bijzondere ver gadering van de gemeenteraad zal volgende week donderdagmiddag de installatie plaats vinden. De Hollandse modelspoorclub organi seert zaterdag 28 september een model treinenbeurs in Sporthal Dorpstienden te Ouddorp. Van 10.00 tot 16.00 uur. De modelspoorclub is een vereniging van treinenliefhebbers, verzamelaars en knutselaars. Op deze beurs worden over tollige gebruikte treinen en andere 'Spoorse zaken' te koop ofte ruil aange boden. Ook is er deskundige informatie en advies te krijgen over deze hobby. De bezoekers kunnen artikelen laten repare ren of taxeren. Tegelijk met de treinenbeurs is er een gezellige snuffelmarkt met diverse kra men met curiosa, verzamelartikelen en gebruikte spulletjes. Info: 0616-392892.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1