iw_a rrr/' Bakker Bienefelt bezorgt Bosseschool een goed 'ontbijt' Paulusreis 5i Jubileumbazar 'De Samaritaan' en 'De Goede Ree' Damvereniging ENEO'52 Melissant P.V. De Luchtbode Q o Martin Mans geeft voorproefje nieuwe CD tijdens oi^elconcert in Grote Kerk Breda EIIAIUrai-ltlEUWS y^Mo kmAcTCH/ ^^cf^tcHt^er 7 [Qf sUf}) Vrijdag 27 en zaterdag 28 september: P§^ te Herkingen OomKo, .Mtttj f^f^S, Het laatste weekend van september is, traditiegetrouw, het bazarweek- end in verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. Echter, dit jaar niet alleen in 'De Samaritaan', maar ook het verzorgingshuis 'De Goede Ree', eveneens te Sommelsdijk. Beide hou den hun bazar in hetzelfde weekend. Beide huizen zijn onderdeel van de Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg en beide hebben ze een jubileum te vieren. 'De Samari taan' vierde reeds haar 25 jarig jubi leum en voor 'De Goede Ree' staan jubileumactiviteiten op stapel in ver band met het 50 jarig jubileum. Dit jaar daarom een jubileumversie van de bazars, dus: anders dan anders. Daarom zijn ook de activiteiten toe gespitst op het thema 'gala'. Vele activiteiten zijn 'sjiek' aangekleed en ook hebbende medewerkers galakle- ding aangetrokken voor deze feeste lijke bazar. De activiteiten zijn ver deeld over beide huizen, zodat het een grote bazar kan worden. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2002 Nadat ENEO'52 op 9 september haar ledenvergadering heeft gehouden is ze maandag 16 september weer begonnen met haar clubcompetitie. Het was verheugend dat de twee leden die vorig jaar door omstandigheden moesten afhaken weer present waren, zodat weer met achttien enthousiaste dammers-(sters) van start kon worden gegaan. De vereniging vraagt zich af of er in Melissant en omgeving niet méér personen zijn die met haar deze gezelUge en ontspannende denksport willen beoefenen. Eenmaal per weerk (op maandagavond) wordt er gedamd in gebouw 'Melishof' te Melissant. Kom gerust eens langs om de sfeer te proeven. Er werd besloten om m plaats van twee punten nu drie punten voor een winstpartij toe te kennen. Vele damvereniguigen volg den deze landelijke tendens al. Er werd besloten weer een eerste en een tweede groep samen te stellen van beide negen spe lers, maar er kunnen er natuurlijk nog meer bij. Ook werd besloten, evenals vorig jaar, weer een zgn. bekerronde te houden, waar aan alle spelers afzonderlijk meedoen. (Het Zwitsers systeem). Hierbij wordt nqg wél het twee puntensysteem gehanteerd. In verband met het feit dat ENEO'52 bin nenkort 50 jaar bestaat zijn er door diverse leden 'lootjes' verkocht om het te houden jubileum mede te kunnen bekostigen. Op de eerste speelavond was burgemeester dr. D. Boonstra aanwezig om de prijzen bekend te maken. Vervolgens sprak hij de dammers bemoedigende woorden toe en benadrukte dat de damsport één van de meest vredeUe- vende sporten is! Toen ging de eerste (beker)ronde van start, waarvan hieronder de uitslagen volgen: J. Looij - B. Visbeen2-0 B. v.d. Spaan-T. Goedegebuur2-0 B. Grootenboer - C. Visbeen1-1 A. 't Jonk - H. Visbeen2-0 P. Kom - A. Doom0-2 A. Visbeen - B. v. Nimwegen1-1 E. v.d. Slik - H. de Geus0-2 T. de Geus - J. Koppelman0-2 J. Non - H. V. Heukelen2-0 B. V.d. Spaan behoefde tegen T. Goedege buur weinig zweetdruppels weg te vegen. Na tien minuten was de strijd al besUst. A. 't Bovenstaande postduivenvereniging nam op 14 september deel aan een wed- vlucht vanuit Peronne. Afstand 214 km. In concours waren 149 duiven die om 13.00 uur met noordenwind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 16.34.29 uur en haalde een snelheid van 997.99 m.p.min. De gedetailleerde uit slag luidt: A. Molenaar en Zn. 1, 2, 4, 5, 6, 9, 10, 13, 14, 17, 20, 21, 25; C. Logmans 3, 7, 19, 24; J. Molenaar 8, 28, 30; J. den Boer 11, 12,15,18,23,29; M. v. d. Ochtend 16,26, 27; A. het Jonk 22. Jonk kwam halfin de partij tegen H. Visbeen een schijf voor en gaf de winst niet meer uit handen, ondanks dat Visbeen tot het laatste toe bleef tegenspartelen. Bemadette van Nimwegen gaf de sterk spelende A. Visbeen geen kans tot winst te komen. De punten werden tenslotte gedeeld. Een mooi resul taat. De 84-jarige J. Non liet weer eens zien dat hij zijn mannetje nog kan staan. Hij haal de de volle winst naar zich toe. Puzzelreglement I. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar p/a BitandeD'Menws»^ Postbus S, 3240 AA Middethamis. 2. Per maand ajn er 100 4120 punten te verdienen. Z«lfgemaate raad sels vooröen van oplossing leveren 15 extra punten Cf. 3. SiBorafentoeeen briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bi} 500 punten ont vang je een hmkea- böttvaa 10-. Vandaag een klein jeugdhoekje. Er is niet zoveel nieuws te vermelden. Hopelijk heb je toch zin om op te lossen. Het aantal puzzelaars is geslonken naar zo'n 46 jongens en meisjes. Nieuwelingen zijn altijd welkom. Wie weet? Welke wapens kun je vinden in de volgende psalmverzen (berijmd)? Jacob Meijer (Ouder kerk a/d IJssel) mogen we bedan ken voor zijn inzet. Misschien herkenjeer wel wapens van op de illustratie? 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm Psalm 33:8. 11:1. 35:1. 118:8. 64:3. 22:10. 140:2. 4:4. 17:6. 46:5. Arnette Vogelaar (Rhoon) bedacht een zelfgemaakt raadsel. Welke plaatsnamen maken de zin logisch? De overbekende heb ben we weggelaten, de originelere vanzelf juist niet. Let op: de onderstreepte woorden zijn aanwijzingen. 1Roodkapje zei;En ik ben heus niet bang als ik alleen naar dat enge bos met al die 2. Altijd dezelfde discussie thuis wanneer we de vakantiebestemming gaan vaststel len. Pa wil naar de bergen en ma naar het strand. En dat terwijl er zo'n gemakkelij ke oplossing is: 3. Liesje zocht Els biimen, maar zoals wel vakerbuiten. 4. Daar komt de dokter met een injectie naald, maar ik ben heus niet bang. Je denkt toch niet dat ik voor zo'n 5. Kun je het oude tenue van Feyenoord en Ajax nu nog niet uit elkaar houden? Ten eerste zit het rood-wit heel anders en ten tweede heeft Feyenoord een 6. Ik heb een probleem: De ben verliefd op 2 jongens. En nog iets geks; ze heten allebei Ben. Maar wie moet ik nou naar het feest meenemen? Het staat toch raar als ik met 2... 7. Hij is kaal. Ik heb veel 8. Ik vind de sluis van Antwerpen mooier dan de Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Van je bon kocht je geen boeken. Nee, jij ging er wat anders voor zoeken. Een map voor jouw euromunten. Kijk, zoiets kun je ook doen van je punten. Heb je ze van Vaticaanstad en Monaco al? Nee zeker? Haal dan je spaarpot maar van stal. 9. Ik houd slechts van zomers, vandaar dat ik voor Arnette Vogelaar ging de laatste week van augustus fijn op kamp. Ze kanode, surfte en pakte de fiets. Waar bivakkeer de zij? Sinds enkele weken gaan kinderen weer massaal op de fiets naar school. Al jaren vraagt 3VO daarbij de aandacht voor het aan tal verkeersongevallen waarbij dikwijls kinderen zijn betrokken. Dit gebeurt in de vorm van de actie 'De scholen zijn weer begonnen' en onder het motto 'Een goed ontbijt heeft altijd voorrang'. Dit jaar zet ook Bakkerij Bienefelt te Sommelsdijk zich weer in voor een veilige en gezonde start van het nieuwe schooljaar. Uit onderzoeken blijkt dat meer en meer kinderen zonder goed ontbijt naar school gaan, waardoor de concentratie afneemt. Dit kan Bakkeij Bienefelt, als 'beste ontbijtleverancier', niet over zijn kant laten gaan. Daarom deelde deze vorige week maar liefst 350 krentenbollen uit aan alle kinderen en leerkrachten van de Bosseschool in Middelhamis. Ook werden er kleurplaten uitgedeeld, die weer kunnen worden ingeleverd in de winkel van Bakkerij Bienefelt. En dat is de moeite waard, want er zijn flink wat fietsen te winnen. Er zijn plannen om volgend jaar een Pau lusreis naar Griekenland te maken. De reis zal plaatsvinden van dinsdag 10 juni tot en met zaterdag 21 juni 2003. De route zal gaan door het vaste land en de Peloponne sus. Gestart wordt in het noordelijke Kavala (nabij het oude Phiüppi) om steeds zuidelijker af te zakken naar Thes saloniki, Kalambaka, Delphi, Athene en Tolo. Deze plaatsen zijn de uitvalsbasis om in de voetsporen van de apostel Paulus en de hem omringende Griekse oudheid te treden. Tevens zullen er ontmoetingen zijn met de hedendaagse Grieks-ortho- doxe kerk via kerken en kloosters. Een promotie-avond voor deze reis zal worden gehouden op dinsdag 1 oktober 2002 om 20.00 uur in de gereformeerde kerk van Middelhamis, Kon. JuUanastraat 64. Voor meer info kunt u terecht bij reisleider ds. L,J. Lingen, tel.: (0187) 482944 of e-mail: ljl@zeelandnet.nl. Op zaterdag 28 september 2002 geeft de Woerdense organist Martin Mans een orgelconcert in de Grote Kerk te Breda. De organist is bekend vanwege zijn eigen improvisatiestijl. In Breda speelt hij een voorproefje van zijn nieuwe CD met het thema 'De Zee'. De inspiratie voor deze nieuwe improvisatie CD heeft de organist gekregen tijdens een zomerconcert in de Nieuwe Kerk in Katwijk. Het majestueuze instrument en de rollende zee liggen hier aan ten grondslag. Het geliefde Van den Heuvel orgel is het derde orgel van deze bouwer waarop Martin Mans improviseert en tevens opnamen heeft gemaakt. Eerder bespeelde hij de Van den Heuvel orgels in de St. Franziskuskirche in Miinchen en die in de Katarinakerk in Stockholm. De veel zijdige instrumenten zijn een bron van inspiratie. In de psalmen wordt veelvuldig over de zee en de storm gedicht, zowel in letterUjke als in figuurlijke betekenis. De levensstormen en -zeeën zijn voor de orga nist onderwerp van zijn improvisaties geworden. De nieuwe CD is opgenomen in de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee en bevat improvisaties over psalmen en liede ren over de zee zoals Psalm 66 vers 3 'God baande door de woeste baren'. Psalm 42 vers 4 en 5 '...daar Uw golven, daar Uw baren...', 'Al rolt de zee, al loeit de wind' en 'Het water steeg wel hoog'. De CD komt uit op de Wegwijsbeurs in Utrecht op 22 oktober. Naast een aantal van bovengenoemde improvisaties speelt Martin Mans tijdens het concert in Breda ook composities van Bach, Widor, Nevin, Landsman en Smeta- na. Tenslotte speelt hij de Katarina-symfo- nie, een eigen werk bestaande uit zeven delen. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt 6, voor kinderen tot 12 jaar slechts 3. De kaartverkoop is aan de kerk vanaf 19.15 uur. Natuurlijk zijn de rommelmarkt en de boe kenmarkt grote trekpleisters, waarbij snuffe- laars in beide huizen terecht kunnen, want er zijn twee rommelmarkten en twee boeken markten. Ook in 'Het Oudeland', mssen de beide huizen in, staan tenten waar eveneens bazaractiviteiten plaatsvinden. In de bloe- menkraam zijn niet alleen bloemen en bloemstukken maar ook bloembollen te koop. Vanuit een andere tent wordt fruit ver kocht en daar tussenin staat een sfeervolle tent waar men terecht kan voor alles wat met 'buitenleven' te maken heeft. Behalve de leuke artikelen van de rommelmarkten zijn er ook mooi houten speelgoed en zelf gemaakte kaarten te koop en bieden de bewoners van het verzorgingshuis zelf gemaakte artikelen aan. Bij de informatiekramen in de beide huizen ligt een plattegrond voor u klaar en in de hal len staan informatiestands waar u alle infor matie kunt krijgen over de vele activiteiten. Deze informatiestands - een koninklijke en een Engelse kraam - zijn er ook voor de kaartverkoop, want zaterdag rijden de pony' s en de huifkar van de manege weer en kunnen de kleinsten skelteren. Andere kinderactiviteiten zijn o.a.: schmin ken, een groot luchtkussen (op het grasveld bij De Goede Ree), videovertoningen en natuurlijk op vrijdagavond om 19.00 uur een speciale filmvoorsteHing voor de jeugd in 'De Samaritaan' Voor de inwendige mens wordt altijd goed gezorgd, en ook dit jaar staan er weer kra men met veel lekkernijen. Bij 'De Goede Ree' staat buiten de 'culinaire kraam', ter wijl het binnen niet ontbreekt aan koek en poters. Voor de echte snacks zijn de patat bakkers bij De Samaritaan weer volop in de weer. Verder kunt u terecht voor oliebollen, advo caat, ijs, snoep en zaterdags zijn er natuurlijk de vissers uit Goedereede, die hun verse vis ter plekke bakken en roken. Verdere activiteiten zijn schieten, enveloppe trekken, blikgooien of zelfs grabbelen, maar ook het prikblok verwacht weer veel publiek. En raden blijft altijd een leuk spel: als u de naam van de sjiek aangeklede pop weet, dan is 't ie voor u. Dat geldt trouwens ook voor de boodschappenkar; raadt u er de totaalprijs van, dan mag u de inhoud meene men. En omdat het een speciale jubileumbazar betreft, zijn er ten opzichte van andere jaren veel extra activiteiten toegevoegd. Niet zozeer om er geld mee te verdienen, maar wél om het geheel een extra tintje te geven. Op het gazon van De Goede Ree is vrijdag en zaterdag een croquetdemonstratie en kunt u zelf ook een balletje slaan. Zaterdags staan hier old-timers uitgestald. Het zijn niet alleen de sjieke automobielen maar zeker ook de leukste auto's die er glimmend staan te pronken. En in de vijver varen zaterdags modelboten, waarbij vrijwilligers van de modelbotenverenignig u graag uitleggen waarom deze hobby zo boeiend is. Een gala jubileumbazar kan natuurlijk niet zonder muziek. Daarom is er vrijdagsavonds om 19.00 uur een optreden van het koor 'Fever' en verzorgt de ROGOS gedurende de gehele bazar uitzendingen en er zaterdags veel extra muziekconcerten, o.a. van een klassiek kwintet, van accordeoniste Miriam Dorst, het jeugdorkest van 'Sempre Cres cendo' een delegatie van muziekvereniging 'Amicitia', mandolineorkest 'Estampida' en de kinderkoren 'Het Jongeland' en 'Het Jeugdland' De HDG-bazar is uitgegroeid tot een activi teit waar heel Goeree-Overflakkee bij betrokken is. Zowel de vele vrijwilligers, familieleden alsmede bewoners en perso neelsleden zijn al maanden in de weer om de bazar weer voor te bereiden. Ook het bedrijfsleven op Goeree-Overflakkee (en daarbuiten) draagt een flink steentje bij, want zonder sponsoring kan de bazar in deze vorm niet meer worden gehouden. Echter, niet alleen de sponsorbedrijven zijn belang rijk voor het welslagen ervan, maar vooral de vele duizenden bezoekers, die met groot- en kleingeld naar de bazar komen. De totale opbrengst komt ten goede aan de bewoners van 'De Samaritaan' en 'De Goede Ree', want hiermee worden de welzijnszorgactivi teiten (binnen- en buitenshuis) bekostigd. En daarvoor bestaat momenteel nog een ver langlijstje met o.a. een tweede rolstoelbus en een eigen vakantiehuis. Door de grote opbrengst van de bazar van vorig jaar is er alvast een stevig opstapje gemaakt. De aanstaande grote jubileumbazar wil men met elkaar tot één groot succes maken. Het zijn dan ook niet alleen de vrijwilligers die er de schouders onder zetten, maar ook het personeel is er al het hele jaar actief voor. Voor het goede doel werken ze zelfs alle maal tijdens het bazarweekend en mét hen steunt iedere bezoeker datzelfde doel. U bent van harte welkom. Verpleeghuis 'De Sama ritaan' en verzorgingshuis 'De Goede Ree' liggen aan beide kanten van de Kon. Julia- naweg in Sommelsdijk. De openingstijden van de jubileumbazar zijn op vrijdag 27 sep tember van 10.00 tot 21.00 uur en op zater dag 28 september van 10.00 tot 16.00 uur. iillÜrWèi,!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 11