Raad Oostflakkee verstrekt krediet voor spoedige vervanging riolering 'Van Sweelinck tot Bach' Jubilerende molenmakerij doet Molenstichting Goeree-Overflakkee 3450 euro cadeau Wcm^nm/A EUROPAIUIN www.buijze.nl tijdelijk gesloten Rommelmarkt 0900-8844 Jan Both en Cathy Wesdorp in 'Culturiek' op Radio Flaidcee innaard Openingsavond op Diekhuusplein chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid'hollan.dse en zeeuwse eilanden Herziene wandelroutes in de duinen van Oostvoorne Bestemd voor grootse restauratie 'de Korenbloem Extra kerkdiensten Geref. Gemeente Zwembad 't Zuiderdiep SZ^^ A^<^ JjSmiiS^ang 8 Langer uitstel is niet wenselijk: de riolering in de Bloemstraat te Achthuizen is in zeer slechte staat en de Meidoornstraat in Oolt- gensplaat vertoont een aantal verzakkingen - hoog tijd dat een en ander aangepakt wordt. En daarover ging het tijdens de raadsvergadering van Oostflak kee, afgelopen donderdagavond. Openbare werken Gebruiksvergunningen Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Rotterdam-Rijnmond Inbraak bedrijfspand Samen zingen in Ouddorp Inbraak kantoorpand Verkeers- alcoholcontroles A.s. zaterdag het 26e Bachconcert KiEViT WARMTE Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 A Beroep ds. J. Koster Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ds. Loohuis houdt tijdrede te Ooitgensplaat 't Is een bekend gezegde: wie jarig is, trakteert. Molenmakerij Herrewij- aen te Spijkenisse moet dat ook hebben gedacht, voordat het moment aanbrak dat 'ie twintig jaar bestond, 't Lijkt misschien niet direct een nieuwsfeit voor Goeree-Overflakkee, maar als we bedenken dat in de afgelopen twintig jaar déze molenaar de meeste molens op het eiland onder handen heeft gehad - hetzij door restauratie, hetzij door (groot) onderhoud - dan komt het jubileum uit Spijkenisse al een beetje de Flak- keese kant op. Temeer daar molenmaker Herrewijnen in die twintig jaar in niet onbelangrijke mate 'groot' is geworden door zijn werkzaamheden op Goeree-Overflakkee. En als dan op Monumentendag de heer Herre wijnen zelf naar het eiland komt, om te trakteren vanwege zijn jubileum, dan hebben we een Spijkenis'jubileum in Flakkeese context. Verbeterd 'De Korenbloem' Acties FOTO actief in beeld en geluid 'Vrouwen rond de Bijbel' Violen Grootbloemig. Rijkelijk bloeiend tot aan de winter. In diverse kleuren. Tray met 6 stuks l^St) MOOI WEER^ Dinsdag 17 september 2002 In de Bloemstraat vallen regelmatig gaten in de weg, waardoor het zand, dat onder de be strating ligt, via spleten de rioolbuizen in kan lopen. Ook blijkt een groot deel van de buisverbindingen lek te zijn, waardoor voor het verkeer gevaarlijke situaties kunnen ont staan. Er zijn wel noodreparaties uitgevoerd, maar een afdoende definitieve oplossing, da's nog wat anders. Ook in de Plaatse Meidoomstraat moet een en ander gebeuren. Waar in het verleden wateroverlast optrad, wil de gemeente er de weg verharden, de trottoirs afkoppelen en een tweede riolering aanleggen. In dit ver band voert de gemeente overleg met de woningbouwvereniging of die meteen de oude huisaansluitingen wil vervangen en de dakverharding en evenmeel de achterpaden aan wil sluiten op de te leggen schoonwater- riolering. Verder stond de Lijsterbesstraat al op de planning voor herstrating, maar ook hier blijkt nu de riolering aan vervanging toe te zijn. Het gemeentelijk Riolerings Plan van Oost flakkee bepaalt dat in de gemeente jaarlijks een aantal rioolstrengen vervangen moet worden; bovenstaande werken dienen thans zo snel mogelijk aanbesteed en uitgevoerd te worden, waarvoor de raad een krediet beschikbaar stelde van ruim 364.000 euro. De raad stemde in met kredietverstrekking van 58.000 euro voor de tijdelijke uitbrei ding van de afdeling preventie. Die zou voor de duur van maximaal twee jaar uitgebreid moeten worden met 2,5 fte. Door deze maat regel kan de gemeente Oostflakkee een inhaalslag maken bij het afgeven van gebruiksvergunningen. Alle raadsleden stemden in met het krediet. "De veiligheid van bewoners staat voorop" vindt PvdA-er Sonius, en VVD-er Van der Ree wilde nog weten welke richtlijnen er worden gehan teerd. Volgens hem zouden sonmiige scho len nogal wat extra geld kwijt zijn door ver andering van richtüjnen als een en ander niet in orde blijkt. Raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt gaf daarop aan dat de richtlijnen bij het afgeven van een gebruiksvergunning bepaald worden door de RHRR. Hij beaam de dat het ene jaar een schoolgebouw veilig bevonden kan worden en het jaar daarop niet meer. Dat brengt volgens hem de noodzaak van jaarlijkse controle met zich mee, mét de daarbij gepaard gaande extra kosten, "'t Is inderdaad een lastig geheel". Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflald<ee STELLENDAM - Donderdagavond, even na middernacht, is er ingebroken in een bedrijfspand aan de Nijverheids weg. Om binnen te komen forceerde men een raam. Diverse ruimten zijn doorzocht en er werden vijf computers en vier beeldschermen weg genomen. Zaterdag 21 september is er van 19.30 tot 20.30 uur weer 'Samen Zingen" in de Doopsgezinde Kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Iedereen hartelijk weUcom. STELLENDAM - In de nacht van donder dag op vrijdag is er ingebroken in een kan toorpand aan de Nijverheidsweg. Men ver schafte zich toegang door verbreking en uit een kantoor werden twee computers wegge nomen. MIDDELHARNIS NIEUWE TONGE - Politiepersoneel van het district De Eilanden heeft zaterdagavond tussen 21.30 en 23.30 uur op de Langeweg in Middelhanüs en zon dagmorgen vroeg vanaf middernacht tot 03.00 uur op de N215 te Nieuwe Tonge, verkeers- en alcoholcontroles gehouden. In totaal werden 233 automobilisten gecon troleerd en 25 processen-verbaal uitgeschre ven onder andere terzake van het voeren van mistlampen, niet dragen van de autogordel en helm. Een bestuurder kreeg een proces verbaal voor het rijden onder mvloed. 'Van Sweelinck tot Bach', precieser gezegd 'van Jan Pieterszoon Sweel inck (1562-1621) tot en met Johann Sebastian Bach (1685-1750)', is een hele afstand in de tijd. Het is onmoge lijk dat ze elkaar hebben ontmoet, laat staan dat de één de ander lesgegeven zou kunnen hebben. Toch is er wel degelijk een lijn 'van Swee- Hnck tot Bach' te maken. Organist Paul kie viet vond er twee ontbrekende schakels bij: Heinrich Scheidemann (1595-1663) en Johann Adam Reinken (1623-1722). Mis schien zijn deze twee laatste niet zo bekend. Toch vormen ze met elkaar een fascinerende muzikale lijn. In het 'Eilanden Nieuws' van vrijdag heeft u er een toelichting op kunnen lezen. Langs deze lijn ontstond een prachtig programma voor een orgelconcert, dat Paul Ivieviet aanstaande zaterdag, 21 septem ber, hoopt uit te voeren in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Het is heel boeiend om te zien datje die schakels aan elkaar kunt verbinden door heel specifieke muziekstuk ken in het concertprogramma op te nemen. Dat heeft u kunnen lezen, het wü echter vooral worden beluisterd. Een béétje chauvinistisch mogen we als Hol landers, ook op muziekgebied, toch wel zijn: de grote Bach heeft indirecte muzikale invloeden meegekregen, ook vanuit ons land. Jan Pieterszoon Sweelinck is zijn leven lang Nederland niet uit geweest, voorzover we weten. Eén keer weliswaar, om in Ant werpen een clavecimbel te kopen... Een groot componist, die Sweelinck; óók zonder aan Bach te denken. Het is werkeUjk niet Jan Pzn. Sweelinck (1562-1621) voor niets dat hij ooit het briefje van 25 gul den sierde met zijn beeltenis! Paul Kieviet hoopt de muziek van Sweelinck uit te voeren op het gloednieuwe spinet van Jan-Simon Huijser (Barendrecht), gemaakt door Martin Butter. Na het concert kunt u het van dichtbij bekijken en bespelen. Jan- Simon zal het u graag laten zien. U bent hartelijk welkom! Het concert begint om 20.00 uur en duurt ongeveer een uur. De toegang is uw gift aan de uitgang. P.S.: Weet u wie er een groot bewonderaar van Sweelinck was? Jan Zwart! In Dirksland heeft men in 2001 het wijze besluit genomen om een aantal 'schetsboeken' te laten maken over het cultuurbezit in deze gemeente. Het eerste schetsboek ging o.a. over het oude sluisje in de Havendijk en het tweede over kleine ornamenten. De publicatie van het eerste boekje, geschre ven door Cathy Wesdorp, heeft er toe bijge dragen dat een sluisje uit 1672 in de Haven dijk bij Dirksland, vorige week, keurig gerestaureerd, weer in gebruik kon worden genomen. Jan Both schreef het tweede 'schetsboek', dat handelt over de kleine ornamenten van Dirksland, Herkingen en Melissant. Kleinigheden, waar men achte loos aan voorbij gaat, maar die toch mede bepalend zijn voor de historie van een dorp, een boerderij of de streek. Deze week komt het boekje uit en Jan Both vertelt over het hoe, waar en waarom. Cathy Wesdorp, ken ner van geschiedenis, genealogie en kleder drachten, vergezelt hem. Cees Briek ontvangt zijn gasten a.s. donder dag in het programma 'Culturiek', dat te beluisteren valt van 20.00 tot 21.00 uur op Radio Flakkee. A.s vrijdag tussen 15.00 en 16.00 uur kunt u het progranmia nogmaals beluisteren. •Meet- en ragefe^^meii •Swwce ofidefhoud •Centrate verwamiing loöd-en zinkwert; «WateHtBtaHaöes •GasmsötetiBs '-^ »Sani£atr ----------- 1^ f^ ^^^H www.kievitwarmte.nl UHSf) ^^^1 ■iiiimmimimtmimmm ^-^ De Gereformeerde Kerk van Rijnsburg heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Koster, predikant in de Gereformeerde Kerken in Stfllendam en Ouddorp. Ds. J. Koster is 8 /2 jaar werkzaam in deze gemeenten. De komende tijd moet hij een beslissing nemen. MAKELAARDIJ Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op D.V. donderdag 19 september a.s. hoopt ds. Loohuis uit Scherpenisse voor de SGP een tijdrede te houden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente, Weelstraat 1 te Ooitgensplaat. De aanvang is 19.30 uur; iedereen is welkom. Het Zuid-HoUands Landschap heeft in de duinen van Oostvoorne de wan delroutes voor een deel verlegd en van deze herziene routes prachtige beschrijvingen laten maken. De route beschrijvingen worden zaterdag 21 september gepresenteerd en zijn ook beschikbaar voor het wandelpubliek bij bezoekerscentrum Tenellaplas. In de toekomst worden er meer mogelijkhe den tot fietsen geboden. Voor rustig wande lend publiek is het niet prettig om gecon fronteerd te worden met wiehijders en daar om zijn een aantal wandelroutes in het duingebied zo verlegd dat deze verschillen de recreatievormen gescheiden plaats kun nen vinden. Zo kan de wandelaar met volle teugen van de rust en ruimte van dit unieke natuurgebied genieten. Voor bezoekers die tijdens de wandeling ook nog iets meer willen weten over alles wat leeft en groeit en over beheer door het Zuid-Hollands Landschap zijn er informa tieve routebeschrijvingen gemaakt met dui delijke kaartjes en heldere teksten. Vanaf 21 september zijn de wandelroutes verlegd en zijn de routebeschrijvingen te verkrijgen. In het bezoekerscentrum van het Zuid-Hol lands Landschap kunt u meer informatie krijgen over deze veranderingen. Het bezoe kerscentrum is tijdens de weekeinden geo pend van 10.00 tot 14.30 uur. Herrewijnen was er voor naar de oudste molen van Goeree-Overflakkee gekomen: 'de Korenbloem' te Sommelsdijk. En niet alleen hij, maar ook vertegenwoordigers van de Molenstichting Goeree-Overflakkee waren erbij. "Want", zo legde de jubilaris uit, "waar voorheen het eigendom van en het beheer rond de molens op het eiland meer in gemeentelijke sferen lagen, tegenwoordig ligt dit in handen van de Molenstichting en daarmee is het een stuk verbeterd. Restaura ties en (groot) onderhoud komen nu beter van de grond. Van belang daarbij is dat onderhoudswerk nu meer preventief plaats vindt. Daarmee voorkom je grote en peper dure restauraties, ééns in de 25 jaar. Boven dien bestaat nu een beter inzicht in de nood zakelijk uit te voeren werkzaamheden". Om de goede samenwerking tussen molen maker Herrewijnen en de Molenstichting in de afgelopen jaren te onderstrepen, deed Herrewijnen de Molenstichting zaterdag morgen een cheque cadeau ter waarde van 3450 euro. Met genoegen namen voorzitter Boonstra en peimingmeester Vroegindeweij die in ontvangst en lieten ze alvast weten dat dit bedrag aangewend zal worden voor ver dergaande restauratie van molen 'de Koren bloem' Daarvan is restauratiefase 1 al gerui me tijd achter de rug, maar fase 2 laat nog altijd op zich wachten. Die gaat zo'n 166.000 euro kosten en daarvan moet de helft nog worden gefinancierd. Fase 2 omvat onder andere het weer maalvaardig maken van 'de Korenbloem' en herstel van het voegwerk. '"De Korenbloem' moet weer worden zoals 'ie hoort te zijn", verduidelijk te Vroegindeweij. En om de financiering van de tweede restau ratiefase verder rond te krijgen, heeft de Molenstichting twee acties in petto. Eén ervan is op Monumentendag van start gegaan: het werven van donateurs, waarvoor iedereen zich bij de Molenstichting aan kan melden. Door nüddel van haar tweede actie wil de stichting het bedrijfsleven in de omgeving benaderen, met het verzoek bij te willen dra gen in de op stapel staande grootschalige restauratiefase van 'de Korenbloem'. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de Molenstichting Goeree-Overflakkee, p/a Frans Halslaan 12, 3241 AB Middelharnis, tel.:(0187)487960. COMBI J uur foto-sarvice OlfflDOt^ WertiTriHl 35 TsL (Dl 87) 681611 fax 6S3734 RfiJESSE-Prinlihif Hogïioom 172 tel. (0111462400 DIRKSLAND - donderdag 19 september, 19.30 uur, ds. C. Hardnek (zendings avond) NIEUWE TONGE - vrijdag 20 septem ber, 14.00 uur, ds. J. Karels (huwelijks bevestiging) OUDDORP - heden (dinsdag)avond 17 september, 19.30 uur, ds. B. van der Heiden Vrouwenvereniging 'Vrouwen rond de Bijbel' te Sorrmielsdijk, houdt donderdag 19 september haar jaarlijkse openings avond. Voor deze openingsavond is mevr. T. Mackloet-Goedegebuur uit Kamerik uit genodigd, zij verzorgt lezingen voor de stichting Burght Netwerk te Veenendaal. Deze stichting zet zich in voor toerusting van Christenen op het terrein van geloofs- en levensvragen. Het thema van deze avond is 'Het belang van het gebed'. De vereniging verwacht veel belangstelling voor dit onderwerp. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar in Vita Nova, Van Aersenstraat 5 in Som melsdijk. DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Sinds gisteren, maandag 16 september, tot en met vrijdag 27 september is zwemcom- plex 't Zuiderdiep wegens onderhouds werkzaamheden gesloten. Een jaarlijkse grondige schoonmaakbeurt en het vervan gen of vernieuwen van een een aantal installatieonderdelen maken het noodza kelijk dat het zwembad bijna twee weken dicht is. Op zaterdag 28 september zullen de deuren om 13.00 uur weer opengaan voor het zwempubliek. Het buitenbadsei zoen is met ingang van gisteren gesloten. De rommelmarkt van de koninklijke muziekvereniging 'Sempre Crescendo' te Middelhamis/Sommelsdijk wordt dit jaar gehouden op zaterdag 21 september. Vanaf 8 uur 's morgens is de rommelmarkt op het Diekhuusplein aan het Beneden Zandpad te Middelharnis geopend, tot ca. 16.00 uur. Er is een grote verscheidenheid aan spullen verzameld. Het assortiment omvat onder andere boeken en platen, speelgoed, servies werk, elektrische apparatuur, huishoudelijke apparaten en meubelen. Dus voor elk wat wils. U wordt van harte uitgenodigd om een bezoek te brengen aan de rommelmarkt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1