Jubilerende schooljuf biedt gehandicapten rondvaart aan «1P Twee Rabobank-veerrupsen voor kinderdagverblijf Strandwaclitexamens Ouddorpse Reddingsbrigade Fietsers, bedankt! Bruids japonnen ANN Ophalen oud papier Goederen- inzameling voor werk groep Ozun De wereld van de eilanden A.S. bruidjes!^ Het Jongeland en Het Jeugdland nodigen jou uit om in de HDG kinderkoren mee te komen zingen! Moeilijk slagen in Middelharnis... kornis JuCius ,g^ FH, ^KIHÖ<=^ |D/f/shetadres: ^^Marlitldm Stellendam DINSDAG 10 SEPimiBER 20Ó2 ADRIAAN DORST Arjöan ANTON BREEN HUIB VISSER op de leeftijd van 74 jaar. Annette voor Bruidsjaponne/^ ^auuodefspmjg jooa auauuv Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag mw. A. Vos WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ WAARDEBONNEN I bij Marlinda - NHNNOaBQUVVM - N3NN0^ P.V. De Luclitbode te Herkingen Drie onderdelen Drie diploma's Nieuwe leden FAMILIEBERICHTEN Want uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen: Hem zij de heerlijkheid tot in eeuwigheid! (Rom 11:36) Zeer gelukkig zijn wij met de geboorte van 1 september 2002 zoon van Teun en Carla Domburg-van Vark broertje van Emma Dorpsweg 51 3253 AG Ouddorp tcedomburg@hetnet.nl Uw woorden, uw tranen, uw handdruk, uw glimlach, uw brief of kaart tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve man, onze lieve vader en opa heeft ons goed gedaan en zijn een bijzondere steun. Het is fijn zoveel liefde te ervaren in deze moei lijke periode. Wij zeggen u hiervoor harteUjk dank. Coba Dorst Jan en Lia Johan en Karin Sarina en Arco en kleinkinderen Oosterland, september 2002 Voor ons op het aller onverwacht heeft de Heere, tot onze diepe droefheid, uit ons midden weggeno men mijn innig geliefde man, mijn lieve zorgzame vader en opa echtgenoot van Stijntje Dorsman in de leeftijd van 82 jaar. Geve de Heere ons de kracht dit smartelijk verlies te dragen en te berusten in Zijn wil. S. Breen-Dorsman Hans Corrie 9 september 2002 Molenweg 17 3253 AM Ouddorp Gelegenheid tot condoleren donderdag 12 septem ber van 19.00 tot 20.30 uur in Hervormd vereni gingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor famihe en belangstellenden zal gehouden worden D.V. vrijdag 13 september in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer' Geen bloemen Geen bezoek aan huis Met droefheid namen wij kennis dat de Heere toch nog onverwachts heeft weggenomen onze min dersvriend Hij zal altijd in onze herinnering blijven. P. Kom R. Visser E. Vroegindeweij C. van Dam A. L. Slinger H. V. d. Maas A. Visbeen Nieuwe Tonge, 4 september 2002 Graag wil het comité Nieuwe Tonge e.o. ieder een bedanken die afgelopen zaterdag - ondanks regen- en onweersbuien - mee heeft gefietst voor stichting 'Adullam'. Voor de gehandicap ten is 126,60 euro overgebleven. |4f'', De nieuwe collectie is binnen! Kom eens kijken bij: Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Wij werken niet op afspraak! I Deltastraat 13 3249 AC Herkingen Tel. (0187)6610 11 iVlet dankbaarheid mogen wij u mededelen dat op 1 augustus jl. 25 jaar werkzaam was bij het christelijk onderwijs. Tevens was zij toen 25 jaar verbonden aan onze Prins Johan Frisoschool te Herkingen. Ter gelegenheid hiervan zullen wij haar een receptie aanbieden, en wel D.V. vrijdag 20 september a.s. in de gemeenschapsruimte van de Prins Johan Frisoschool, Deltastraat 13 te Herkingen. Deze begint om 20.15 uur. Graag nodigen wij ouders, oud-bestuursleden, oud-leerlingen, collega's en oud-collega's uit aanwezig te zijn. Namens het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag te Herkingen. J. C. Huizer, voorzitter. A. van Wijk, secretaris a.i. Bij bovenstaande koren worden door zo'n 50 kinderen christeUjke kinderliedjes, opwekkingsHedjes en bekende zondagsschooUiederen gezongen, begeleid op de gitaar. Dit gebeurt elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. De eerste keer van het nieuwe seizoen zal zijn op vrijdagavond 13 september a.s. Als jij van zingen houdt, kom dan gerust eens kijken! Ook de kinderen van de omliggende dorpen worden hiervoor uitgenodigd. De kinderen uit groep 3 t/m 5 mogen meezingen bij 'Het Jongeland' en de kinderen uit de groepen 6 t/m 8 zijn welkom bij 'Het Jeugdland'De kinderkoren verlenen vijf keer per jaar hun medewerking aan de samenzangdiensten op zondagmiddag in verpleeg huis 'De Samaritaan'. Daarnaast zijn er diverse uitvoerin gen, vaak rond Kerst, Pasen en Pinksteren. Meer informa tie kan worden verkregen bij de dirigentes: Albertina Koe dam (tel.: 601000) of Petra van Straten (tel.: 602814). Volgens het televisieprogramma 'Kassa' blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) dat inwoners van Middelharnis het laagste percentage (33%) rij examenkandidaten heeft dat in één keer slaagt. Het CBR moest de slagingscijfers aan 'Kassa' pubUceren, nadat de Raad van State daar vorige maand toe besüste. Het CBR wilde dat aan vankelijk niet omdat het de informatie niet openbaar bestuur- hjk vond. Opk wijzen de cijfers van het CBR uit dat kleine en hele grote rijscholen het minder goed doen, terwijl middelgro te rijscholen het beste presteren. Het CBR heeft overigens laten weten dat het aan de vrijgegeven informatie geen waarde hecht met betrekking tot de prestaties van de rijscholen. De atdelmg Flakkee/Schouwen/Tholen van Vereniging Gehandicap tenzorg van de Gereformeerde Gemeenten 'Helpende Handen' houdt - met uitzondering van de zomermaanden - eUce maand een contact bijeenkomst voor mensen met een hchamelijke en /of verstandelijke handicap. Deze bijeenkomsten, die wisselend op diverse plaatsen worden gehouden, worden door de doelgroep, maar ook door ouders, fami lieleden en/of verzorgers en andere belangstellenden goed bezocht. Onder andere wordt er op deze middagen een bijbelverhaal verteld. Twee dames, beiden werkzaam in het onderwijs, houden deze vertel lingen op zó'n wijze dat bij het temgvragen, na afloop, telkens blijkt hóeveel ervan wordt opgestoken! Eén van die dames is mevrouw Ada Vos. Zij doet dit werk al vanaf 1983, met hart en ziel! Omdat Ada deze maand 25 jaar bij het onderwijs werkzaam hoopt te zijn, heeft ze ter gelegenheid daarvan afgelopen zaterdagmiddag boven genoemde afdeling een rondvaart met 'de Veerman' aangeboden. Vanaf Bruinisse werd koersgezet over de Grevelingen en tijdens de tocht kreeg Ada van vrijwel iedere passagier een bloem met een wenskaart, of iets dergelijks. Namens alle deetoemers kreeg ze uit handen van voorzitter A.H. ten Hove van 'Helpende Handen' een cadeau aangeboden: een bronzen beeld, dat een zaaier op een stuk land voorstelt. U ontvangt de gehele maand september bij iedere een waardebon van op de gehele nieuwe najaarsmode! 1 1 Zandpad 68, Middelhamis, (0187) 48 00 721 Op zaterdag 14 september a.s. hoopt de financiële commissie van het Open Hervormd Jeugdwerk in Stellendam het oud papier weer op te halen. Om 9.00 uur wordt op de Molenkade, de Nieuweweg en de Schoolstraat begonnen. Het verzoek is om het papier goed gebundeld en tijdig gereed te zetten. Algemeen directeur De Nijs bood niet alleen de Rabo verrupsen aan, maar ook een lading knuffels. Kinderdagverbüjf 'Harlekijntje' in Som melsdijk heeft er twee unieke buitenspeel toestellen bij! De vriendelijk ogende Rabo- mps - bekend van de knuffel die bij de Regenboogrekening wordt verstrekt - is sinds kort ook exclusief voor de Rabobank verkrijgbaar als 'veermps': degelijk en vei- hg speelmateriaal voor de kleintjes. De kop peling naar het sponsorverzoek van het kin derdagverblijf was met deze veerrups gauw gemaakt! Jongstleden vrijdag heeft drs. M.J. de Nijs, algemeen directeur van Rabobank Middel hamis, er twee cadeau gedaan aan het kin derdagverblijf In juü heeft het kinderdag verblijf al een cheque t.w.v. 750,00 van de gezamenüjke Rabobanken op Goeree-Over- flakkee ontvangen om buitenspeelgoed van te kopen. En nu volgde dan de destijds toe gezegde verrassing in de vorm van de veer- rupsen. Bovendien kregen alle 140 kinderen van het kinderdagverblijf een leuke tijger- knuffel cadeau. Ook voor de leidsters was er een attentie. Al met al hebben Rabobank Flakkee Oost, Rabobank Middelhamis en Rabobank West-Flakkee de Stichting Kin deropvang Voorzieningen Goeree-Overflak- kee (zoals het kinderdagverblijf officieel heet) gezamenlijk blij gemaakt met een sponsorbedrag van 2.000,00! D.V. zaterdag 14 september zal de werkgroep Ozun van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oude Tonge weer een goe- dereninzameling houden t.b.v. haar zustergemeente in Ozun (Roemenië). Van 10.00 tot 12.00 uur kunt u uw spullen brengen in het koor van de kerk aan de Kerkring te Oude- Tonge. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Groenendijk, tel: 0187-641934. Bovenstaande postduivenver- eniging nam op 7 september deel aan een wedvlucht vanuit Niergnies. Afstand 184 km. In concours waren 140 duiven die om 08.30 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 10.03.48 uur en haalde een snelheid van 1960.05 m.p.niin. De gedetail leerde uitslag luidt: J. Molenaar 1,7,20; A. Molenaar en Zn. 2, 3, 4; C. Logmans 5, 9, 10, 13, 24, 28; A. het Jonk 6, 8; M. V. d. Ochtend 11, 18; J. den Boer 12, 21, 23, 26; A. Riedijk 14, 16, 17, 22; M. Huizer 15, 19, 27; D. Kievit 25. Op zaterdag 31 augustus jl. was het weer zo ver. Na een seizoen hard oefe nen en een opleiding volgen, was voor een aantal leden van de Ouddorpse Reddingsbrigade (ORB) het uur van de waarheid aangebroken: het uit drie delen bestaande examen moest wor den afgelegd. Het eerste onderdeel betrof de eigen vaar digheid van de kandidaten. Zij moesten laten zien dat ze zich kunnen bevrijden als in het water drenkelingen hen opeens vastpakken; de examenkandidaten moesten deze drenke- hngen verplaatsen in een zwemmende ver- voersgreep. Ook moesten ze zo'n 15 meter onder water kurmen zwemmen. Dat was een pittig onderdeel, want het weer werkte niet echt mee. De wind kwam uit Noordwesteüj- ke richting en had een kracht van 4-5 beau fort; hierdoor was er een stevige branding en ontstond er een flinke stroming. Daarom beveiligde de ORB de strandwachtexamens met twee reddingboten en een hulpverle- ningswagen. Na dit onderdeel mochten de kandidaten even op adem komen, voordat ze aan het volgende onderdeel begonnen. Dat betrof de reddingen vanaf het strand. Zo moesten de kandidaten een drenkeling op een afstand van 150 meter uit de kust redden met behulp van een lijn met een tuigje eraan. Een andere drenkeling lag net voor de bran ding en moest gered worden door het vor men van een keten van redders. Ook lag er nog een drenkeling net na de branding; die werd gered door drie kandidaten die daar voor een tuigje om hadden. Als laatste was er een redding in een zwin - een gebied tus sen twee zandbanken, waar met eb nog water in staat. Hierbij gingen de kandidaten op één lijn staan en werd het zwin systema tisch afgezocht. De kandidaten die hun A- of B diploma wilden halen, moesten tenslotte ook nog een drenkeling uit het water halen en deze overbrengen in de reddingsboot. Daarmee was het praktijkgedeehe afgelopen en konden de kandidaten droge kleren aan trekken en zich opwarmen in de reddingpost. Daar werd ook het theorie-examen afgeno men, waarvan het doel is dat de kandidaten laten horen dat ze ook voldoende afweten van de gevaren van de zee en van het werk bij de reddingsbrigade. Toen dat erop zat, waren ze écht klaar en stond er eten op hen te wachten om weer op krachten te komen. Voor het strandwerk zijn drie soorten diplo ma's te behalen; voor alle drie de diploma's waren er zaterdag kandidaten. In totaal gin gen er zes op voor het strandbrevet. Voor deze groep was de praktijk erg zwaar, omdat er weinig mogelijkheid is geweest om met windkracht 5 te oefenen. Toch zijn alle kan didaten voor dit diploma geslaagd. Voor het diploma strandwacht A waren 8 kandidaten. Bij het A diploma wordt meer nadmk gelegd op de eigen vaardigheden en nataurhjk moet de theorie goed worden beheerst. Drie kandidaten voldeden niet aan de eisen van dit examen. Het laatste diploma dat gehaald kan worden is het strandwacht B diploma. Daarbij moe ten de kandidaten laten zien dat ze in sim- aties van nood leiding kunnen geven aan een groep strandwachten. Het is dan belangrijk dat er overzicht en rust heerst. Ook moeten de kandidaten voor dit examen uit kunnen leggen waarom zij in bepaalde situaties op bepaalde manieren handelen. Eén kandidaat zakte hiervoor. Voor het seizoen 2003 is de Ouddorpse Red dingsbrigade weer op zoek naar nieuwe mensen die actief lid willen worden van de vereniging. Zo kun jij in 2003 misschien wel fungeren als strandwacht op de Ouddorpse stranden, waar jaarMjks vele honderdduizen den bezoekers komen. Je kunt al aspirant (jeugd) Hd worden vanaf 12 jaar. Vanaf januari 2003 wordt in zwembad 't Zuider- diep te Stellendam weer met de opleiding gestart. Als het zeewater weer wat op tempe ratuur is, wordt er geoefend op het strand nabij de reddingspost op 't Flaauwe Werk. Wil je meer informatie? Kijk dan eens op website www.reddingsbrigade.net/ouddorp of e-mail naar: Ouddorpse@reddingsbrigade.net. Bellen kan namurUjk ook: 0187-493639 (Manita Maliepaard) of 0187-611614 (Mar co Binnendijk). In het Eilanden-Nieuws leest u alles over de regionale gebeurtenissen en hun achtergronden. Wordt ook abonnee, en geniet mee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3