WO oncertagenda w^^-^^^^i^^ Vereniging 'De Cliristenvrouw' afdeling Middelharnis-Sommelsdijk U zoekt iets speciaals voor uw drukwerk? Vox Humana hervat repetities Meer kracht, ,..ga voor een Honda Gemeente verwijdert hutten in Sommelsdijk Bingomiddag voor I Oude Tongse 55plussers Start EHBO-cursusj Ophalen oud papier Dirksland Gevonden voorwerpen Goeree-Overflakkee Ophalen oud papier Ouddorp te Ouddorp ^:^m:^::^;>:mw^^ m. HOIVDA. Autobedrijf Jan van Dijk Brieile I *s STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD 2002 Woensdag 7 augustus. Hervormde Kerk - Goedereede. *Zonierzangdienst. Dwarsfluit: Berdien Dekker; orgel: Johan van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 13 augustus Domtoren - Goedereede. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree-Over- flakkee: het Trio Uccellini met blokfluit: Vincent van den Ende, klavecimbel: Ger ard Blok en viool: Frank Wakelkamp. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 31 augustus Hervormde Kerk - Dirksland Concert van het "Duo Gavotte'" m.m.v. Noortje van Middelkoop, panfluit; Maitin Mans. kerkorgel en Content-orgel. Aanvans: 20.00 uur. Zaterdag 14 september Hervormde Kerk - Oude-Tonge. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree-Overflakkee: het koperensemble "Brassability" met organist: Rinus Verha- ge. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 21 september Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangdienst m.m.v. het Clir. Gem. Koor "Hart en Stem" te Ouddorp en het Chr. Gem. Koor "Sursum Corda" te Dirksland. Spreker: de heer W.A. den Hertog. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 21 september Hervormde Kerk - Middelhamis. Het 26^ Bach-concert door Paul Kieviet met als titel: "Een muzikale reis van Sweelinck tot Bach". Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 28 september Hervormde Kerk - Dirksland. Concert t.b.v. de Bonisa Zending door de Chr. Oratorium Vereniging 'Middelhamis' 0.1.V. Rinus Verhage. Organist: Wim Die penhorst. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 4 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Con cert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Refugium door het kindere- koor "De Sjofar" uit Zierikzee o.l. v. Ellen van den Hoek en het koor "Opent U mijn mond" uit Sommelsdijk o.l.v. Leo Pronk. Orgel: Leonard Duynkerke; dwarsfluit: Kees Alers; trompet; Hans Kom en Henk Mackloet; piano: Hans Biersma en Hans van Heemst. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 5 oktober Exoduskerk- Sommelsdijk. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree- Overflakkee: Schoolconcert met sopraan: Marijke Nieuwenweg; piano: Piet Westhoeve en een Jazz-trio. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 12 olitober Hervormde Kerk - Middelhamis. *Con- cert t.b.v. Woord Daad door Deo Can- temus te Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 12 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door de leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 19 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur. Donderdag 31 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Hervor- mingsbijeenkomst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 2 november Hervormde Kerk - Dirksland. Koor- en samenzang ten bate van W.W.Z (Wereldwijde Zending) m.m.v. het Jon gerenkoor "Con Amore" o.l.v. W.A. den Hertog en het Mannenkoor "Groot Rot terdam" o.l.v. M.van Noort. Orgmiisten: R. van Ommen en J.Beider. Vleugel en orgel: Jan Mulder; dw;usfluit: Marjolein de Wit. Aanvang 20.00 uur. vrijdag 8 november R.K. Kerk te Middelhamis - Het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Nederland o.l.v. Bas van Houte. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 9 november Rooms-Katholieke Kerk - Oude-Tonge. Concert van het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Nederland o.l.v. Bas van Houte. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 16 november Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanv;uig: 19.30 uur. Zaterdag 23 november Her\'onnde Kerk - Dirksland. Concert door "Chantez a Dieu" uit Tholen o.l.v. Paul Heyboer en "Magnificat" uit Mid delhamis o.l.v. Rinus Verhasie. .-\an^■ani;: 20.00 uur. zaterdag 7 december Ebeii-Haëzer - Ouddorp. Concert door de Clu'. Gemengde Zangvereniging Oud dorp o.l.v. M. de Vogel; het Chr. School- koor "Valerius" uit Ouddorp o.l.v. Mevr. Huisman en het Kinderkoor "Ju\enta" uit Dirksland o.l.v. J. Blonk. Organist: Joh;m van Wijk. Aanvang: 14.30 uur. Vrijdag 13 december. Her\ormde Kerk - Goedereede. *Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 18 december Henomide Kerk - Stellendam. *Kerstsa- menzang van de Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 21 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Kerstzangavond m.m.v. het Chr. Gem. Streekkoor "Vox Humana" uit Sommels dijk o.l.v. Peter Burger.Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 21 december. Hervormde Kerk - Dirksland. Kerstcon cert door Chr.Gem. Zangver. "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Joh. van Broekhoven en het Duivelands Mannen koor o.l.v. D. Struik. Organist: A. Wee- nink. Aanvang: 20 uur. Maandag 23 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't HaringvUet. Kerstzangavond door "Soli Deo Gloria" o.l.v. Paul Kieviet en "Vox Humana" o.l.v. Peter Burger. Orgel: Kees Villerius; trompet: Jacques van Broekho ven. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond met de Herv. Zangver. Jedu- thun o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. *Zingen van kerstliederen. Aanvang: 21.00 uur. Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Her- denkingsconcert i.v.m. herdenking watersnoodramp 50 jaar geleden onder het thema "Ruwe stormen mogen woe den". Medewerkenden: het Chr. Mannen koor "Con Forza"uit Woerden o.l.v. Mar tin Mans en het Chr. Jongerenkoor "Con Amore" o.l.v. Willem-Arie den Herto». Verbindende teksten: Ds. P. Vermaat. Aanvang; 20.00 uur. Zaterdag 25 januari Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19,30 uur. Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Oude Tonge. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenkingscantate 1953-2003, gecomponeerd door Arie J. Keijzer, die ook de volgende koren dirigeert: De gemengde Koren "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stellen dam; "Sursum Corda" uit Dirksland; "Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haring vliet; "Jubilate" uit Ooltgensplaat; "Com nu met Sangh" uit Oude Tonge; het man nenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het Kamerkoor "Magnificat" uit Middel hamis. Sopraan-solo: Marijke Nieuwe weg. Organist; Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Maandag 3 februari 2003 Hervormde Kerk - Stellendam. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenldngscantate 1953- 2003 van Arie J. Keijzer, die de samenge voegde koren ook dirigeert. De gemengde koren zijn: "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stel lendam"; het mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het kamerkoor "Magnifi cat" uit Middelhamis. Soliste: Marijke Nieuweweg (sopraan-solo); organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 22 februari Hervormde Kerk - Goedereede. Evan gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 22 maart Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 29 maart 2003 Hervormde Kerk - Middelhamis. Con cert t.b.v. de Ger. Gemeente te Nieuwe Tonge door het Mannenkoor "Ethan" uit Yerseke en het Ridderkerks Mannenkoor uit Ridderkerk. Aanvang: 19.45 uur zaterdag 8 november R.K. Kerk te Oude-Tonge. Het Requiem en Vesperae Solennes van Mozart door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West- Nederland o.l.v. Bas van Houte met het kamerorkest Continuo uit Rotterdam en professionele solisten. Aanvang: 20.00 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavon den te bewerk-stelligen. Verenigingen kun nen zich bij het vaststellen van hun pro gramma op bovenstaande informatie rich ten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. De meeste verenigingen zullen in sep tember weer beginnen, zo ook de interkerkelijke vereniging 'De Chris tenvrouw', afd. Middelharnis/Som- melsdijk. De avonden zijn gevarieerd wat sprekers betreft en de vereniging zou het fijn vinden u daar te ontmoe ten. De vereniging wil vanuit de Bijbel christen vrouwen behulpzaam zijn bij het komen tot een beter inzicht en een betere kennis omtrent de problemen van deze tijd ten aan zien van maatschappij en cultuur. Hieronder treft u het jaarprogramma aan. De vergaderingen worden gehouden in 'De Hoeksteen' te Middelhamis. Jaarprogramma seizoen 2002-2003 11 september 2002: Koffie-ochtend in Dirksland. Spreker: ds. Tekelenburg. Onderwerp: Omgaan met generatieverschillen. Aanvang 09.45 uur. 18 september 2002: Spreker: Dhr. B. S. van Groningen. Onderwerp: Timotheüs Loïs - Eunice in de lijn der geslachten. Aanvang 19.45 uur. 16 oktober 2002: Spreekster: Mevr. Joke Verweerd. Onderwerp: Kijken in de keuken van een schrijver. Vanaf 19.00 uur koffie. Aan vang 19.30 uur. 13 november 2002: Spreker: ds. P. den Butter. Onderwerp: Pastorale vragen rond het Godsbestuur. Aanvang 19.45 uur. 18 december 2002: Kerstavond. Aanvang 19.30 uur. 22 januari 2003: Spaans Evangelische Zending. Onderwerp: Spanje en Cuba. Aanvang 19.45 uur. 19 februari 2003: Jaarvergadering. Aanvang 19.30 uur. 19 maart 2003: Spreker; Dhr. C. D. van den Heuvel. Onderwerp: Wat gelooft onze buurman Achmed en wat houdt de Islam eigenlijk in. Aanvang 19.45 uur. 16 april 2003: Paasavond. Aanvang 19.30 uur. Bel (0187) 47 10 20 of mail naar.algefttigltgetate' A.s. zaterdag, morgen dus, wordt in Dirks land het oud papier weer opgehaald. U wordt verzocht het papier vóór 8.30 uur gebundeld buiten te zetten. Op D.V. maandag 9 september wil het koor 'Vox Humana' haar wekelijkse repetitie-avonden weer hervatten. Het koor van 50 leden staat o.l.v. Peter Bur ger. Peter is een enthousiaste dirigent, die veel van muziek houdt, zowel psalmen als geestelijke liederen. Er staan ook dit seizoen weer een aantal mooie avonden gepland. Vox Humana is nog op zoek naar enthousiaste zangers en zangeressen, die het koor zouden willen versterken. Is uw/jou belangstelling gewekt? Kom dan op maandag 9 september naar het Herv. verenigingsgebouw 'Vita Nova' Van Aerssenstraat 23, Sommelsdijk, of kom op maandag 16 september naar de Lukaskapel van 'De Samaritaan' De repetities duren van 20.00 tot 22 00 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u bel len naar tel.nr. 483981 www.ianvanclijk.nl Slagveld 19,3231 AN Brieile Telefoon: 0181 - 41 37 77 Telefax: 0181 - 41 34 45 E-mail: info@janvandijk.nl In de maand augustus jl. zijn bij het politiebureau te Sommelsdijk de onderstaande gevonden voorwerpen afgegeven: 2002241358 2002242647 2002242660 2002244059 2002245772 2002249190 2002249606 2002251576 2002253561 2002255898 2002258080 2002260374 2002260650 2002267225 2002267253 2002270014 2002271638 2002273812 Ook zijn er diverse fietsen, sleutels en bank biljetten afgegeven. U kunt de goederen bekijken in het politie bureau te Sommelsdijk, tussen 10.00 en 18.00 uur. Bij navraag gelieve u het (boven vermelde nummer van het betreffende voor werp te vermelden. bril, te Middelhamis. spijkerjach, te Melissant. gouden klavertje vier, te Middelhamis. schakelarmband, te Ouddorp. koffer samsonite, te Dirks land. gsm, te Sommelsdijk. gereedschap, te Ouddorp. skatebord, te Middelhamis. videocamera, te Ouddorp. bril, te Nieuwe Tonge. koelbox, te Ouddorp. portemonnee, te Ouddorp. armband, te Middelhamis. gevlochten broche, te Som melsdijk. gsm, te Ouddorp. watersportart., te Ouddorp. fietstas, te Ouddorp. gsm, te Middelhamis. Jongeren willen elkaar op straat en in de wij ken ontmoeten. Dat is gezond, zolang dit niet tot overlast of illegale activiteiten leidt. Om die reden heeft het gemeentebestuur de laatste jaren dan ook overal in de gemeente extra geïnvesteerd in speel- en ontmoetings plaatsen voor jeugd en jongeren van O tot 18 jaar. In de zomerperiode kwam een aantal jonger- ne in de leeftijd van 12-20 jaar op het lumi neuze idee aan de aanwezige speel- en ont moetingsplaatsen een hut toe te voegen. Dit was in de nieuwe wijk 'de Westplaat' in Sommelsdijk. Vervolgens ging het goed mis. Alcohol- en drugsgebruik werd gecon stateerd en sommige jongeren brachten ille gaal in de hut de nacht door. Stuk voor stuk strafbare activiteiten dus. Er zat voor het col lege van burgemeester en wethouders niets anders op dan de hut te laten verwijderen. Het beleid van het gemeentebestuur is er op gericht dit soort illegale praktijken niet toe te staan. Dit betekent dat eventuele herbouw eenzelfde lot beschoren zal zijn. Burgemeester en wethouders doen op de jongeren waar het hier om gaat een beroep, om zelf in overleg met de jongerenwerkers zinvolle activiteiten te organiseren. Om elkaar te ontmoeten kan van de regulieren speel- en ontmoetingsplaatsen gebruik wor den gemaakt. Ook de ouders van jongeren, van met name 12-15 jaar, wordt gevraagd alert(er) te zijn op de activiteiten van hun kinderen. De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk Oostflakkee organieert op woensdag 11 september a.s. een bingomiddag. Hiermee zal het nieuwe seizoen worden geopend. De middag begint om 14.00 uur in het Info- centrum; de zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Kosten per persoon 2,50. Aan de bingo zijn weer leuke prijzen ver bonden. De middag kan worden bezocht door personen vanaf 55 jaar die afkomstig zijn uit Oude Tonge. I.v.m. de organisatie van die middag moet u zich opgeven. Daarvoor kunt u t/m 6 sep tember terecht op telefoonnummer 641344 (graag opgeven of u suikerpatiënt bent). Degenen die de afstand te ver vinden om te lopen, kunnen worden opgehaald; gelieve dat gelijktijdig bij aanmelding door te geven. Kom ook eens kijken D.V. zaterdag 7 september komen wij van de Kon. Beatrix school weer langs. U mag ook uw karton inleveren. Zet alles s.v.p. goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Ook in de Oostdijk en omgeving zal worden opgehaald. Vriendelijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kg. U wordt verzocht, in verband met gewijzigde routes, het papier uiterlijk 08.30 uur droog gereed te hebben staan, en in de Ring rond het centrum om 07.30 uur, dit i.v.m. de Boerenlanddag. Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken hebben gegooid, worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogelijk papier gerecy cled kan worden. Vriendelijk verzoek om geen papier of karton bij de containers bij de gemeentewerken of op school neer te zetten. Als U het echt niet langer kunt bewaren, kan het op telefonische afspraak ingeleverd wor- den. Bel daarvoor één van de volgende num- mers: 682124, 683676 of 682490. De ouders wordt verzocht om kinderen jon- ger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen om het papier op te halen. De organisatie zal niet aansprakelijk zijn indien 1 zich ongevallen voordoen, dus kinderen jon- ger dan 9 jaar zonder begeleiding van een ouder zullen naar huis worden gestuurd. 1 De opbrengst over de rtiaand juni was 2.860,80 (29.800 kg). Ouddorp, School met de Bijbel 'Kon. Beatrix' De EHBO afd. Ouddorp start weer een cur sus EHBO, hartreanimatie en verbandleer. De cursus wordt gegeven op maandagavond, de eerste keer op 30 september a.s. Voor informatie en opgave (tot 16 septem-1 her) kunt u terecht bij Leen Vogelaar, tel. i 683587. %o ■ifir;^*&^:':j((&-:Vl^^.^iS* -«&/: 4g Onze kanarie en de twee zwerfldppen van vorige week heb ben gelukkig allemaal een nieuw tehuis gevonden en ook verschillende konijnen kregen een nieuwe baas. Bij ons logeert nu een bmine pup, Luna, een teefje van 10 weken. Het is een kmising bruine Labrador x Flatcoated Retriever. Een van onze vrijwilhgsters heeft het diertje uit medelijden bij ons gebracht. Het is een klein hondje met al een heel groot verleden, mishandeld, ondervoed en letterlijk opgegeten door de vlooien. De beten zijn nog niet helemaal genezen. Dankzij de goede zorgen knapt het diertje al goed op en het is een heel lieve, zachtaardige pup, nog niet helemaal zindelijk, maar gleukkig al weer aardig speels. Luna is lief voor kat ten, is vriendelijk voor grotere teven, maar is bang voor grote reuen. Zij is niet gewend aan kinderen. Wij zoeken voor haar een lief maar vooral mstig gezin dat ervaring heeft men honden met een verleden. Heeft u belangstelling voor Luna belt u dan even. Ook zoeken wij nog lieve baasjes voor zeven jonge konijntjes. En dan hebben wij een flink aantal kittens, 2 cyperse, 2 rode, 1 schildpad, 1 rood-wit- te, 2 hele zwarte, 4 zwart-witte en een zwart-wit-grij sj e. De kittens zijn ongeveer 8-10 weken oud. Heeft u interesse in een kitten. Belt u dan eerst even want er zijn nog diverse onder gebracht bij pleegmoeders. Astrid is een boerenfox, een gesteriliseerd teefje van bijna 7 jaar wit, zwart. Zij is een lieve meid, maar een beetje bang, eigenlijk meer onzeker. Astrid's baasje is overleden en daarom is zij nu bij ons. Zij kan alleen thuis blijven, gaat graag mee in de auto en zij gedraagt zich keurig in huis. Zij is niet gewend aan katten, een beetje bang voor andere honden en niet gewend aan kinderen. Wij zoeken voor Astrid een plaatsje in een rustig gezin, liefst met grote kinderen. Smokey is een ouder hondje van bijna 12 jaar, bruin, beige, wit, een gecastreerd reutje, een Tibetaanse Spaniel. Het is een lief diertje, maar met een gebmiksaanwijzing. Smokey is niet gewend aan kleine kinderen, kan niet bij katten en doet lelijk naar andere honden, maar hij kan goed alleen thuis blijven en gaat graag mee in de auto. Voor Smokey zoeken wij een mstig gezin zonder kin deren en liever ook geen huisdieren. Dan zoeken ook nog een groot aantal vol wassen katten een nieuwe baas, wij noe men er een paar op. Mara een lieve schoot- poes, zwart-wit, ongeveer 6 jaar, zij is lief voor andere katten. Het is een vondeling en vermoedelijk heeft zij flink honger geleden, zij krijgt bij ons kleine beetjes voer, want zij schrokt ander's alles naar binnen. Schilletje is een schildpad poes, donker, vermoedelijk 6 jaar, een Uef dier. Cato is ook een schildpad poes, ver moedelijk 2 jaar oud. Pimpa is een zwart witte poes van 6 maan den, een vriendelijk dier. Anika is een zwart-witte poes van ongeveer 11 jaar. Mir- ko is een zwart-witte kat, een lief maar schuw dier van onge veer 1 jaar. U vindt al deze dieren bij De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Onze openingstijden: maan dag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 6