LITIE \\J Eerste schooldag geeft start aan bouw nieuwe RGO Truck-familiedag Praise-dienst in SteHendam Luisteraars, bedankt! Blijvende commotie en weerstand om voorstel provincie over reorganisatie waterschappen Zuid-Holland zuid 0900-8844 www.knopsbv.nl Chris Troost in TIaklteecialiteiten' 5e Rabobank Fietsdag staat voor de deur (/Minnaard kai4ls. ciiitoschcicle weekblad op gereformeerde grondstdg voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Goedereede zegt nee tegen tijdelijk asielzoekerscentrum \1sser Meubelen Open monumenten van het Zuid-Hollands Landschap QöDdDïïDiim 32S^/S-e> Brielle - Het voorstel van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland om de 7 vfaterschappen in Zuid-Hol land zuid te fuseren tot één water schap blijft commotie en weerstand oproepen. Dit voorstel, dat nu ter visie is gelegd, roept veel bezwaren op. De meeste waterschappen zijn het oneens met het voorstel van GS. Motorrijder onderuit Inbraak auto e QARAOE Kfldps Langeweg Middelhamis Tel.(0i87)4r676? Automobielbedrijf Flal<l<ee B.V. Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? WisserSscVisser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Hairtel^ welkom In de staonvooiiivan ISO 9002 OoK<eAc9«'^ ^ai .od- v\oe' Ifi instattatiebedrijf Vrijdag 6 september 2002 74e jaargang nr. 7135 WÊi De vragen en opgaven, waar de water schappen in Zuid-Holland zuid voor staan, zijn verschillend van aard. De waterschap pen op de eilanden (Goeree Overflakkee, De Brielse Dijkring, De Groote Waard en IJsselmonde - gezamenlijk W4 genaamd) hebben vooral te maken met hoogwater van zee, terwijl de waterschappen in de waarden (Krimpenerwaard en Alblasserwaard en Vijfheerenlanden) veelal te maken hebben met de hoge waterstanden door de afvoer van water uit de grote rivieren. Waterstaat kundig verschillen deze gebieden dan ook wezenlijk van elkaar. Daarnaast wordt een zo groot waterschap niet in staat geactó om snel en adequaat op te treden bij dreigende calamiteiten. Het voorstel van GS staat haaks op dat van de andere provincies in Nederland waar wel naar waterstaatkundige belangen wordt gekeken en waarbij de provinciegrens van ondergeschikt belang is. Onlangs nog heeft GS van Brabant besloten waterschap Alm en Biesbosch niet te betrekken bij de reorgani satie van de Brabantse waterschappen. De reden daarvoor is dat het waterstaatkundig behoort tot het gebied van de grote rivieren in Gelderland. Dit argument geldt ook voor Alblasserwaard en Vijfheerenlanden. De W4 waterschappen blijven dan ook bij hun opvatting dat één waterschap in Zuid- Holland zuid geen goede oplossing biedt voor de waterstaatkundige problemen in dat gebied. De algemene besturen van deze waterschappen hebben dit reeds vele malen bij GS aangekaart en een initiatief genomen om hun waterschappen te fuseren. Ook in de samenleving leven er veel bezwaren tegen het voorstel van GS. Diverse gemeentebe sturen hebben aangekondigd hun kritiek op het voorstel in de vorm van een bezwaar bij de provincie in te dienen. Deze mogeüjkheid staat voor iedereen open die denkt geschaad te worden in zijn of haar belangen door het voorstel van de provincie. Het indienen van bezwaren kan nog tot en met 16 september aanstaande. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee DEN BOMMEL - Dinsdagavond omstreeks zeven uur raakte een 27-jarige motorrijder uit Nieuwe Tonge gewond, nadat hij op de Lageweg met zijn motor onderuit was ge gaan. Vermoedelijjk door een windvlaag raakte hij de macht over het stuur kwijt, waardoor hij met de motor viel. Tijdens zijn val raakte hij twee verkeersborden en kwam op het talud tot stilstand. Het slachtoffer werd door GGD-personeel overgebracht naar het EMC in Rotterdam. GOEDEREEDE - Woensdagmorgen deed een 21-jarige bewoner van de Blauwe Dis telstraat aangifte van inbraak in zijn bij z'n woning geparkeerd staande personenauto. Na het forceren van een portierslot en het openbreken van de achterklep werden in de nachtelijke uren uit de auto de gehele geluidsinstallatie, de hoedenplank met twee speakers en een groot aantal cd's weggeno men. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL voor anPorJjden m1^ plezier Sinds kort is het prograirmia 'Flakkeeciali- teiten' ook weer te beluisteren in de gemeen ten Middelhamis en Goedereede. Maar dan wel via uw televisietoestel op het kanaal van de kabelkrant van Goeree-Overflakkee. Terwijl u de berichten van de kabelkrant leest kunt u tegelijk diverse programma's van Radio Flaldcee volgen. Daarmee is Radio Flakkee bijna weer helemaal terug op de kabel. Zaterdagmorgen om 09.00 uur hoort u in 'Flakkeecialiteiten' het levensver haal van Chris Troost in 'Flakkeeciahteiten'. Hij werd 61 jaar geleden in Stellendam geboren en woont nu in Dirksland. Hij is al met de VUT maar verdiende jarenlang zijn brood als kraanmachinist bij Vopak Pak huismeester. Chris vertelt o.a. over een reis die hij maakte van New Jersey/New York naar Canada met twee bijzondere reisgeno ten. Een tante van 92 jaar en een tante van 101 jaar. Maar in zijn vrij tijd reist hij ook via Internet over de hele wereld of is hij in de weer met een filmcamera. De herhaling van 'Flakkeecialiteiten' is dinsdagavond om 18.00 uur. Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 MIDDELHARNIS - Op zaterdag 7 september organiseert de chaui^eurs- vereiüging Flakkee wederom de jaar lijkse familiedag met Zuinigheids- wedstrijden en een consumenten beurs. Evenals het vorige jaar gebeurd dit op het parkeerterrein bij het sportcomplex De Sta- ver te Middelhamis. Voor het zuinigheidsrij- den hebben zich ongeveer tachtig leden van de vereniging zich opgegeven. De chauffeur die het zuinigst heeft gereden, deze dag, gaat door naar de N.K. van 2003. Naast de wedstrijd is er ook een uitgebreid randgebeuren. Met een hele grote consu mentenbeurs in en rondom het complex. Ook is er een kinderparcours waar de jeugd in een tiental, door het bestuur van de chauffeursvereniging zelfgemaakte, proe ven kan tonen wie het beste met een traps- kelter overweg kan. Daarnaast is er ook een miniatuur stoomlocomotief en een grote Tmckshow. N.K. trialrijder Alex van den Broek zal hierbij zijn kunsten tonen. Voor de jeugd is er schminken. Ballonnen clown Sharrelly en een ballonnenwedstrijd. Wiens ballon het verst komt ontvangt een leuke prijs. De dag begint om 09:00 uur, de wed strijden én de beurs duren tot circa 17:00 uur. De toegang is gratis. Burgemeester en Wethouders van Goedereede reageren afwijzend op een verzoek van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) om een tijdelijk asielzoekerscentrum (AZC) te vestigen in de gemeente. De politie ke partijen in de gemeenteraad steu nen die reactie. Politiek Goedereede ziet niets in de plek die het COA voor ogen heeft voor het AZC: nabij de Ouddorpse Schans, op een verlaten weiland. Het COA, dat nog altijd naarstig op zoek is naar extra opvangcapaciteit, benaderde de gemeente Goedereede met de vraag een tij- deMjk AZC te mogen vestigeri voor circa vierhonderd asielzoekers. B&W dichtten een negatief antwoord. Hét argument om afwijzend te reageren is de door het COA gewenste plek. De woordvoerders van de diverse politieke partijen sloten zich daar dinsdagavond, tijdens een commissieverga dering in het gemeentehuis, voor honderd procent bij aan. Mevrouw Kickert (PvdA) was nog het meest duidehjk met haar bijdrage aan de discussie: "Ik heb het gevoel dat dit een onrijp plan is. Het COA heeft wat rondgereden en deze plek emit gepikt. We moeten oppassen voor een NIMBY-gevoel Not In My Backyard - en we moeten openstaan voor de opvang van asielzoekers, maar wel op een plek waar 't kan." Met andere woorden: het stuk land bij de Schans is geen optie. De andere partijen denken daar ook zo over, maar lieten hun licht slechts zeer spaarzaam over de materie schijnen. De heer Moerkerk van de Chris tenunie was zelfs een beetje mysterieus: "Ik vertrouw het niet, hier zit wat achter." geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Internet: www.toyotaflakkee.nl Birmenkort is het zover: de Rabobank Fiets dag! Dit jaar vindt dit evenement plaats op zaterdag 21 september a.s. Elk jaar organise ren de Rabobanken op het eiland deze fiets dag. Verenigingen en stichtingen die actief zijn voor de bevolking van Goeree-Over flakkee krijgen de kans om de gereden kilo meters om te zetten in geld. Per kilometer wordt een bedrag van 0,12 uitbetaald. Fiets mee en spek daarmee de clubkas! De Rabobank fietsroute bestaat uit twee rou tes: de west- en de oostroute. De westroute is 48 km en de oostroute 53 km. Bij elke Rabo bank staan voor de deelnemers koele drank jes klaar. Bij de start krijgt een ieder een leuk starterspakketje mee. Meer informatie over dit evenement kunt u verkrijgen bij uw eigen Rabobank. U kunt nog steeds deelnamefor- mulieren opvragen. Stap op zaterdag 21 september met vrienden en familie op de fiets voor de Rabobank Fietsdag! Makelaarskantoor Tamboer beëdisd makelaai'/taxateur, lid NVM 0187-476555 De zomervakantie ligt achter ons en ieder een pakt de draad weer op. In de Gerefor meerde Kerk in Stellendam wordt direct een speciale kerkdienst georganiseerd. Een kerk dienst met een laagdrempelig karakter, waarbij de deuren van de kerk wijd open staan voor een ieder die meer wil weten over de waarde van het evangelie. De muzikale inbreng in dit samenzijn heeft een opvallend karakter: Een aantal musici en zangers uit Ouddorp en Stellendam is aan de slag gegaan met praise-liederen uit de opwek kingsbundel. Zij zullen deze Uederen zingen en er is alle gelegenheid om mee te zingen en nieuwe liederen te leren. Deze 'praise-band' zal een spontane en enthousiaste inbreng hebben in deze dienst. Het is opvallend om te zien dat jongere en oudere mensen zich aangesproken weten door deze liederen. Ds. Taco Koster is de voorganger en hij zal de verbinding leggen tussen de boodschap van de Bijbel en het leven van nu. Dit samenzijn begint om 18.30 uur en iedereen is van harte welkom! Ook jongeren worden uitgedaagd om te komen! Meer weten? Bel: 0187- 683431. REGISTERACCOUNTANTS teSmantelsdlIk. Sommeisdiikse Haven 19, 3245 MA Sofflmetstijk, tel. (0187) 48 33 28 Met als decor een zee van reeds geheide palen, werd afge lopen maandagmiddag toch nog een 'eerste paal' geslagen voor het nieuwe schoolgebouw van de Regionale Scholen gemeenschap Goeree-Overflakkee (RGO) - een 'eerste paal' in symbolische zin dan maar. Een feestelijke gebeur tenis zou het zijn op de eerste dag van dit schooljaar, en feestelijk getint was het ook: hoog in top wapperde de Hei- nekenvlag op de heistelling, er vlakbij strooide Rossen's draaiorgel vrolijke noten over het bouwterrein en na de eerste paalslag volgde een kort maar hevig knallend vuur werk, dat de voltooiing van de eerste paalslag moest bedui den en waarmee tevens een start werd gegeven aan de uit voering van het bouwproject. Om drie uur 's middags stond daartoe een driekoppig team gereed, bestaande uit burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente Middelhamis, rector de heer Beuker van de RGO en de jongste leer ling van de school: de 11-jarige Richard Knöps. Terwijl eerstge noemde de heihendels bediende, keken de andere twee toe hoe dat af zou lopen. Maar als het hele bouwproces zo vlot verloopt als die 'eer ste' paal de grond in zakte, dan is het nieuwe schoolgebouw in een mum van tijd gereed en zou daarmee ook Beuker's wens worden ver vuld dat dit ruim vóór de aanvang van het volgende schooljaar het geval zal zijn. Daar drong hij na de paalslag ook stevig op aan bij aan nemer Vastbouw, en die zegde toe er alles aan te zullen doen om dat zo veel mogelijk voor elkaar te krijgen. Maar een en ander blijft natuurlijk wel afhankelijk van het weer, zéker met het najaar en de winter op handen. Burgemeester De Vries gaf aan dat al in 1998 beraadslaagd werd over hoe het ruimtegebrek van de RGO opgelost moest worden. Een toenemende groei van het aantal leerlingen én zich aandienende onderwijskundige vernieuwingen maakten duidelijk dat uitbreiding van het bestaande gebouw teveel beperkingen met zich mee zou brengen. Vandaar dat koers gezet werd richting nieuwbouw. Maar de grote vraag bleef: waar? Het verlossende antwoord kwam toen het Middelhamisse aanne mersbedrijf Dijkers&Pijl de gemeente kenbaar maakte dat ze voor haar materialenopslag aan de Koningin Julianaweg een andere loca tie wilde bouwen. En zo werd een nieuwbouwplek voor de RGO ze eigenlijk in de schoot gelegd. Nu eenmaal de zoveelste, maar toch 'eerste' van de in totaal 293 palen geslagen is, zei ook burgemeester De Vries te verwachten dat het nieuwe gebouw volgend schooljaar in gebruik kan worden geno men, terwijl Architectenbureau Bos&Partners de 'eerste' paalslag vertaalde als 'een omslagpunt van heel veel denkwerk naar heel veel doewerk' in het gehele project. Het Zuid-Hollands Landschap stelt op 14 september van 10.00 tot 16.00 uur tijdens de 'Open Monumenten dag' haar monumenten op Voorne en Goeree open voor publiek. Het gaat hierbij om de Biber Bunker bij Oost- voorne, fort Penserdijk bij Brielle, fort Noorddijk bij Hellevoetsluis en de Schans bij Ouddorp. De Biber Bunker in de Duinen van Oost- voome wordt beheerd door de Historische Vereniging Westelijk Voome en leden van deze vereniging zullen de openstelling van dit gebouw verzorgen. In het twee verdie pingen tellende blok beton is te zien waar voor deze bunker in de loop van de jaren dienst heeft gedaan. Er is veel materiaal ver zameld uit de tijd dat de bunker in gebruik was als radarcommandobunker. De bunker is te voet te bereiken door de pijlen te volgen vanaf de parkeerplaats aan de Duinoordse- weg/Zandweg te Oostvoome. Sinds 1969 beheert het Zuid-Hollands Land schap fort Noorddijk en fort Penserdijk. Deze forten, een tweeling in de polder, zijn onderdeel geweest van de Hollandse water linie en zijn gebouwd tussen 1883 en 1886. Als miütarr object hebben de forten slechts op papier hun functie gehad, er is nooit strijd geleverd. Nu vormen de forten een land- schaps- en cultuurelement. Op en rond de forten neemt de natuurwaarde dankzij natuurvriendelijk beheer door het Zuid-Hol lands Landschap nog altijd toe. Scouting Brielle en medewerkers van het Zuid-Hol lands Landschap verzorgen de openstelling van deze bouwwerken. Fort Penserdijk ligt aan de Peltserdijk ten zuiden van Brielle en MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Langeweg 38 Nieuwe Tonga Tel. 018^-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 De goede band met Goeree-Overflakkee blijkt nog steeds! Op het concert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland op jl. zaterdag 31 augustus van Martin Mans en Noortje van Middelkoop zijn heel veel luisteraars afgekomen. Via een bon in Eilanden Nieuws kon korting op de toegangsprijs voor het concert worden gekregen en van de meer dan 500 aanwezigen hebben daarvan naar schatting ruim 400 mensen gebruik gemaakt! Graag bedanken de concert gevers - en in 't bijzonder oud-eilandbewoner Martin Mans - de vele luisteraars voor hun grote belangstelling. fort Noorddijk ligt aan de Noorddijk ten noorden van Hellevoetsluis. De Schans bij Ouddorp is door Rijkswaters taat geheel gereconstrueerd met de grond die vrijkwam bij de aanleg van Rijksweg 57. De hoofdvorm bestaat uit een grote wal met vier bastions omgeven door een gracht. Bijzon der is dat de gracht brak water bevat zodat zich hier een afwijkende oeverbegroeiing en dierenleven heeft gevestigd. In het heldere kwelwater komt bijvoorbeeld de Steurgar- naal voor. De Schans ligt aan de Oudeland- sezeedijk in Ouddorp. Bij stoplicht voor Ouddorp (vanuit Rotterdam) aan N57 twee keer links afslaan. BADCUtTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEC 3255 BL OUDE TONCE TEL. <0187)64M16 FAX (Ot87) MUlO Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1