Waterschap wil nog steeds W4 Sparta van start Samenzangavond voor kerkbouw in Israël 24-uurs wipmarathon voor goed doel www.buijze.nl Tijdens Vakantie Spelweek 2002 Goedereede: EUROPAIUIN 0900-8844 Innaard Het Reddersmonument in Oude-Tonge Tassage' komt weer bijeen Open ochtend voor vrouwen Kleding en hulpgoederen voor werkgroep Oost-Europa mil/ Open Monumentendag bij het Zuid Hollands Landschap Welkomsttasjes voor nieuwe inwoners Middelhamis 1^ Burgemeester De Vries in Koffie Radio Plus Nieuw seizoen De Lofstem qp.^-^ A-^ "Ik heb onrust opgemerkt onder de eilandbevolking, maar aan ons standpunt is niets veranderd. Wij willen nog steeds een W4 en zullen ons blijven verzetten tegen een waterschap van Ouddorp tot Via- nen, ofwel W7!", zo zegt Dijkgraaf Goekoop. Bezwaar Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Woninginbraak Aanrijding ^EVIT WARMTE .JÉÏ>. Samenzangavond actief in beeld en geluid Tijdens de laatste week van de zomervakantie kunnen schoolkinderen op veel plekken zich één of meerdere dagen vermaken tijdens veelal door kerken georgani seerde kinderdagen. Spelen, knutselen, naar een bijbel verhaal luisteren, zingen en soms ook nog een goed doel dienen! Goedereede is daar een goed voorbeeld van. Ook daar werd vorige week een Vakantie Spelweek gehou den. Niet alleen overdag, maar 's avonds ook voor jonge ren in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. Rudbeckia Toto Zonnige gele plant, bloeit tot oktober. 'Zeer grote potmaat. I MOOI WEER Dinsdag 3 september 2002 74e jaargang Hiermee reageert waterschap Goeree-Over- flakkee op de advertentie van de provincie in het Eilanden-Nieuws van 13 augustus en het Ons Eiland van 15 augustus. In de adverten tie maakt de provincie bekend dat het voor stel voor een W7 waterschap ter visie ligt en de inspraakperiode van start is gegaan. Al sinds 1999 proberen de waterschappen in Zuid-Holland Zuid en de provincie Zuid- Holland een oplossing te vinden in de onver mijdelijke schaalvergroting. De provincie wil een fusie van de zeven waterschappen: De Brielse Dijkring, De Groote Waard, IJs- selmonde, Goeree-Overflakkee, De Krimpe- nerwaard. De Alblasserwaard en de Vijfhee- renlanden en het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Waterschap Goeree- Overflakkee wil alleen fuseren met de drie omliggende waterschappen: De Brielse Dij kring, De Groote Waard en Usselmonde. Het openbaar maken van het voorstel door de provincie houdt niet in dat het waterschap zich neerlegt en gewonnen geeft. Het water schap wil nog steeds de kleinere W4 fusie- vorm en onderneemt in ieder geval al het mogelijke om tot deze oplossing te komen. Met het van start gaan van de inspraakproce dure op het W7 voorstel, welke van 20 augustus tot en met 16 september loopt, geeft de provincie de inwoners in het gebied van de zeven waterschappen de gelegenheid bezwaar te maken. Het voorstel Ugt vanaf heden op het waterschapshuis in Middelhar- nis voor iedereen ter inzage. Natuurlijk is het waterschap bereid verdere uitleg te geven op het W4 standpunt en handreikingen te doen bij het opstellen van een eventueel bezwaar schrift richting de provincie. Het waterschap dient in ieder geval zijn bezwaren bij de pro vincie in. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee DERKSLAND - Vrijdagavond werd er inge broken in een woning aan de Staakweg. Men was de woning via een schuifpui aan de ach terzijde birmengekomen. De woning werd doorzocht. Vooralsnog missen de bewoners sieraden. SOMMELSDIJK - Vrijdagmiddag om streeks half één werd een 73-jarige man uit Sommelsdijk op zijn fiets op de Langeweg aangereden door een personenauto. De be stuurder van de auto reed na de aanrijding door. De fietser kwam ten val en liep een wervelfractuur op. Hij werd door de GGD overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks- land. De gewaarschuwde politie stelde een onder zoek in en traceerde de auto. De 80-jarige bestuurder van de auto, ook afkomstig uit Sommelsdijk, verklaarde dat hij niet had gemerkt dat hij een fietser had geraakt. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Afgelopen zaterdag heeft de Oost-Europa werkgroep Middelhamis-Sommelsdijk met een door Flakkee-Expres beschikbaar ge stelde verhuiswagen zo'n honderd dozen kleding, enkele ziekenhuisbedden en een flink aantal schooltafels en stoelen vanuit de reformatorische middelbare school de Swaef te Rotterdam naar de loods van de Hulp Oost Europa in Delft gebracht. De schoolmeube- len krijgen een plaats in een schooltje in de Oekraïne, de andere goederen gaan dezelfde richting uit en zullen door de HOE worden verdeeld over verschillende kerkelijke gemeenten en een ziekenhuis. A.s. zaterdag 7 septsmber kunt u weer gewassen gebruikte kleding inleveren in de schuur aan de Westelijke Achterweg in Sommelsdijk. En wilt u de werkgroep finan cieel steunen? Dan kunt u iets overmaken op rekening 34.20.07.408. t.n.v. Oost-Europa werkgroep 'MiddeUiamis', waarvoor bij voorbaat hartelijk dank! De Oost-Europa werkgroep 'MiddeUiamis' is een samenwer kingsverband van de Ned.Herv.Kerk te Mid deUiamis en Sommelsdijk en de Chr. Ger. Kerk te Middelhamis. Deze week zijn de Sparta-teams begonnen met de trainingen en de voorbereiding op de competitie, die in oktober van start zal gaan. Twee damesteams en één herenteam zullen hieraan meedoen. Er worden 12 wedstrijden per seizoen gespeeld. De thuiswedstrijden zijn op woensdagavond in de sporthal te Middelhamis. (Oud)-volleybalspelers en -speelsters zijn welkom, affiniteit met de voUeybalsport is wel noodzakeUjk. Nadere inUchtingen bij Nel Vis, tel. 482866. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING fiJil-Haefc- eft regalsyïïterneo il^csntrate vcwammg Sommelsdijk Oostdijk 49 0187-48 26 09 ♦SanSïttr v\AA/v/.kievitwarmte.n MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 SS De grootste Joods-christelijke ge meente in Israël, waar ds. Baruch Maoz predikant is, heeft toestemming gekregen om een kerk te bouwen. Dit wordt het eerste Joods-christelijke kerkgebouw sinds ongeveer zeven tienhonderd jaar. Dat maakt dit feit tot een unieke gebeurtenis. Een groot deel van de gemeente bestaat uit Russische emigranten die vrijwel zonder bezittingen in Israël zijn aangekomen en nu nog onder armoedige omstandigheden leven. Daarom wordt deze gemeente vanuit Nederland door het Isaac da Costa Fonds geholpen zodat zij straks op een waardige wijze kunnen samenkomen. Informatief De kerk wordt gebouwd in Rishon Le Tsion in Israël en bestaat uit ongeveer 300 volwas senen en 100 kinderen. Vanuit deze gemeen te worden meerdere activiteiten ondernomen om het evangelie in Israël te verspreiden onder de Joden en Arabieren. Het lecmur- werk dat ds. B. Maoz in Israël verricht wordt al vele jaren gesteund door de Britse organi satie Christian Witness to Israël. Deze orga nisatie, die temggaat op de arbeid van de bekende Robert Murray MacCheyene, steunt wereldwijd evangelieverkondiging onder het joodse volk. Om de bouw van deze kerk te steunen is eind 1999 het Isaac Da Costa Fonds opgericht. In deze stichting participeren vertegenwoordi gers uit verschillende kerken binnen de gere formeerde gezindte. De bouw van het casco van de kerk is in het voorjaar gerealiseerd. Aanstaande vrijdagavond 6 september wordt een psahn samenzangavond georganiseerd. De bekende Canadese organist André Kne vel bespeelt het fraaie orgel van de grote kerk in Dordrecht. De toegang is gratis, er zal een collecte worden gehouden voor de bouw van de kerk in Israël. Van deze avond wordt een cd-opname gemaakt. In het programma 'Culturiek' op Radio Flakkee van a.s. donderdag 5 september zal aandacht worden besteed aan het monument dat wordt opgericht als dank aan de perso nen, die zoveel mensen en dieren gered heb ben bij de watersnoodramp in 1953. In zijn programma ontvangt Cees Briek de heer S.J. Hameete. Hij is voorzitter van het comité dat in Oude-Tonge een monument wil oprichten voor de redders, die uit alle delen van het land - en ver daarbuiten - kwamen helpen om te redden wat te redden viel na de verschrikkelijke rampnacht in februari 1953. Oude-Tonge was het dorp dat de meeste doden te betreuren had: meer dan 10% van de bevolking, ruim 300 mensen, verdronk. Toen het land weer droog kwam te liggen werd er met man en macht aan de opbouw van de overstroomde gebieden gewerkt. Nu het 50 jaar geleden is wordt het volgens het comité, waarvan de heer Hamee te voorzitter is, hoog tijd om de redders en ook de slachtoffers onder hen, te eren met een monument. Over dit onderwerp praat Cees Briek met de heer Hameete op donder dag 5 september tussen 20.00 en 21.00 uur in het programma 'Culturiek' op Radio Flak kee. COMBI OUDDOil^ WesMrad 35 Td (0187) 611611 (ox6t3734 «NESSE-Prinhhop Koguo^ OUDDORP - Het Zuid-Hollands Land schap stelt op 14 september van 10:00 tot 16:00 uur tijdens de Open Monu mentendag haar monumenten op Voor- ne en Goeree open voor publiek. Het gaat hierbij om de Biber Bunker bij Oostvoome, Fort Penserdijk bij Brielle, Fort Noorddijk bij Hellevoetsluis en de Schans bij Ouddorp. De Schans is door Rijkswater staat geheel gereconstmeerd met de grond die vrijkwam bij de aanleg van de Rijksweg 57. De hoofdvorm bestaat uit een grote wal met vier bastions omgeven door een gracht. Bijzonder is dat de gracht brak water bevat zodat zich hier een afwijkende oeverbe groeiing en dierenleven heeft gevestigd. In het heldere kwelwater komt bijvoorbeeld de Steurgamaal voor. De Schans ligt aan de Oudelandsezeedijk in Ouddorp. Bij stopUcht Ouddorp (vanuit Rotterdam) aan de N57 twee keer links afslaan. Dinsdagavond was er de 'Internet Race', waarbij verschillende groepjes het tegen elkaar moesten opnemen door op tien verschillen de adressen in Goedereede vragen te beantwoorden. Deze vragen waren via het internet te benaderen op de website van het jeugdwerk www.ojwgoeree.nl, waarbij op elk adres drie wachtwoorden werden verstrekt. De Intemet Race is overigens nu te benaderen zonder wachtwoord beveiliging. Woensdag avond was Deborah Gideonse op bezoek in de tent aan de Jongkoenstraat. Zij is voor de GZB, in samenwerking met de organi satie ACROSS, werkzaam is in Zuid-Soedan. Haar verslag en dia's over haar medisch werk in dit door burgeroorlog bedreigde gebied waren zeer verhelderend. Zelden hebben de aanwezigen gehoord van zendingswerk in zulk moeilijk terrein en in zulke primitieve omstan digheden. Met 'bijna niets' weten Deborah en haar collega's heel veel te betekenen voor de mensen daar, waarbij ze ook ruimte hebben om deze mensen in contact te brengen met het Evangelie. Op dezelfde avond ging ook de 24-uurs wipmarathon van start. Om 19.00 uur namen de eerste jongelui plaats op de 'draaiwip', die niet alleen op en neer kon maar ook rond kon draaien. Elke 10 minuten namen daar anderen plaats op, en dat ging zo door tot donderdag avond zeven uur. Vierentwintig uur lang dus! Daarvoor waren er dit jaar twee tenten opgezet, de ene bedoeld als slaaptent en de andere als gemeenschapsruimte en 'filmzaal', want er werden 's avonds en 's nachts ook evangelisatiefikns vertoond. Donderdagsmorgens werd begormen met ochtendgymnastiek en een gezamenlijk ontbijt. Daarna was er tijd voor spelletjes en wat ont spanning. Intussen namen ook veel kinderen en volwassenen plaats op de wip en stroomde het sponsorgeld binnen. Want bij voorkeur werd voor elk 'rondje' van 10 minuten afgerekend. 's Middags werd er een 'sterkste man' wedstrijd gehouden met o.a. stenen verplaatsen, kogelstoten en auto-trekken. Opvallend was de uitslag: de eerste twee plaatsen werden ingenomen door de dames, met pas op nummer drie de eerste sterke man! Natuurlijk was daarbij het nodige publiek aanwezig en werden er vis, ijs, koffie, frisdrank, enz., verkocht. De laatste twee die op de wip mochten, waren de orga nisatoren van dit evenement, die als dank voor hun inspanning spon taan 'koud gedouched' werden. Aansluitend was er de slotavond van de Vakantie Spelweek, waarbij vooral ook de jonge kinderen en hun (groot-)ouders aanwezig waren. Daarbij werd tevens de opbrengst van de 24-uurs wipmarathon bekend gemaakt. Deze is ondertussen opgelopen tot maar liefst 793,70. Voor dit mooie bedrag kunnen weer de nodige medicamen ten, enz. worden aangeschaft in Zuid-Soedan. Mensen die in de gemeente Middelhamis komen wonen, worden bij de VVV welkom geheten met een tas vol informatie en atten ties. Deze service wordt door VVV/ANWB Overflakkee verleend in samenwerking met de gemeente en diverse bedrijven en winkels. Deze informatie kan bij de VVV/ANWB-winkel worden opgehaald op vertoon van een welkomstbrief van de burgemeester. Nieuwe bewoners komen de tas graag ophalen en waarderen de vriende lijke geste van de deelnemende bedrijven bijzonder. De VVV en samenwerkende instanties willen de nieuwe inwoners graag een goed gevulde tas meegeven met zoveel mogelijk informatie en welkomstaanbie dingen, zodat zij zich spoedig thuis voelen in de gemeente. Ook wil men graag het aantal deelnemers uitbreiden. Wilt u mee doen? Dan wordt u gevraagd om in eerste EURO DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND instantie ca. 100 exemplaren van een atten tie of (kor-tings)aanbieding beschikbaar te stellen. Een reclamefolder alleen is niet voldoende. Het materiaal zal bij u worden opgehaald. Deze reclame kost u overigens niets. Voor aanmelding en/of meer infor matie kunt u contact opnemen met: VVV/ANWB Overflakkee, Vingerhng 3, Middelhamis; tel.: 484870. Met zeer veel genoegen nodigt de christelij ke vrouwenbeweging 'Passage' U uit voor de eerste vergadering van het seizoen 2002- 2003 en wel op D.V. donderdag 12 septem ber a.s., aanvang 19.30 uur. Dames let U op: dit seizoen is de vergaderruimte het welbe kende 'Pippeloentje', Kastanjelaan 3 te Mid deUiamis, alwaar de parkeermogelijkheden in vergelijking met vroeger aanmerkelijk zijn verbeterd. Deze avond is als spreekster aanwezig mevrouw C. Vogelaar-Matsinger uit Dirksland. Zij maakte met een clubje reisgenoten enige malen fietstochten door China en India; tijdens deze tochten tracht ten zij aan de inwoners het evangelie te ver kondigen. Aan de hand van dia's wil zij deze avond hierover vertellen. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld; introduces zijn ook van harte welkom. Op zaterdag 7 september zal in het actuali teitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar een interview worden afge geven door burgemeester mevrouw De Vries-Hommes van de gemeente Middelhar- nis. Dit i.v.m. de gemeenteraadsvergadering van 5 september (door Radio Superstar live uitgezonden door Radio Superstar vanaf 19.20 uur.) Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 (vrije ether). De Ned. Herv. gemeente te Ooltgens- plaat/Langstraat organiseert weer haar eerste bijeenkomst in dit seizoen, en wel op D.V. woensdag 18 september in de Ned. Herv. kerk te Langstraat. Spreekster is mevr. drs. M.C. Klein-van Doom uit St. Philipsland (pedagoge/psychologe); zij zal ingaan op het thema 'communicatie onderhng' (hoe praten we met elkaar/tegen elkaar of misschien óver elkaar, enz.). U bent van harte welkom; neem gerast anderen mee! De aanvang is 9.30 uur, vanaf 9.00 uur staat de koffie/thee klaar; oppas is aanwezig. MIDDELHARNIS - Zangvereniging De Lofstem hoopt op D.V. dinsdag 10 september weer te beginnen met de repetities. "Wij zijn een eenvoudig koor en zingen een voudige muziek". Het repertoire bestaat uit Psalmen en Uederen van de dichter Johannes Hazeu (1756-1835). Deze worden gezongen zoals onze voorouders dat generaties lang ook deden. Het koor repeteert in het vereni gingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan 40 in Middelhamis. Meer informatie: 0187- 480710.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1