3^2 ae Startdienst ^ml^sm^^ Veilig naar school, veilig naar huis De Kreij neemt afscheid van 'onze' Prins IVIaurits \>J 0900-8844 Innaard Doopdienst bij Grevelingen Teken tegen geweld ''Als ze zeggen: blijf nog een poosje, dan moetje weg. niet ^^^^mi' chr. streekblad op geTeformeerde grondslag voor de zuid-hollandse ^n zeetmse eilanden www.knopsbv.nl FOTO ^ser Meubelen Wegwerkzaamheden Westdijk Dirksland vei^^adert in De Scliakel "Provincie controleert wegwerkzaamheden C.O.V. zoekt bassen Voordelen van borstvoeding i"^ Visser Visser Woninginbraak Scooterrijder onderuit ■4^ QARAOE ITllCipS OPEL Yoor auPorJJdeM mPplezier Automobielbedrijf Flakkee B.V. actief in beeld en geluid Oude Tonge - Zondag 1 september houdt de Evangelie Gemeente Berea Oude Tonge de jaarlijkse doopdienst bij het Grevelingenmeer. HarftiPcweOECHaia de MIDDELHARNIS - Op zaterdag 7 september presenteert Slachtoffer hulp Rijnmond zich tijdens de Vrije Tijds- en Cursusmarkt op het Diek- huusplein te Middelharnis. Middelharnis - Wanneer je blik naar buiten dwaalt in de knusse huiskamer van het echtpaar De Kreij kun je er moeilijk omheen. Recht tegenover de woning aan de Langeweg staat het imposante schoolgebouw van de Christelijke Scholengemeenschap Prins Maurits. De school waarmee oud-bankdirec- teur De Kreij (70) zich zo nauw ver bonden voelt. Hij zit sinds 1981 in het bestuur van de school - sinds 1991 als voorzitter - maar neemt 1 september toch afscheid van 'onze' Prins Maurits. Afscheid BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS* TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Vrijdag 30 augustus 2002 74e jaargang nr. 7133 SW^W^^^^^ Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OOLTGENSPLAAT - Dinsdagmorgen werd aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan de Spuidijk. Men had de tuinka merdeur opengebroken en het gehele huis onderzocht. Uit een lade in de woonkamer werd een bruine portemonnee met ruim 1000 euro weggenomen. OUDDORP - Maandagmiddag rond half vier ging op de Bokweg een 16-jarige jongen uit Goedereede met z'n scooter onderuit. De jongen liep diverse schaafwonden en hoofd letsel op en werd door GGD-personeel naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer fiS.^ Ungeweg Midcfelhamfe Tel. (0*87) 47 6? «7 i MELISSANT - Op 15 september wordt in de gereformeerde kerk in Melissant de startdienst georgani seerd. Deze dienst zal geleid worden door Theo van Teylingen. Iedereen die Theo al eens eerder gehoord heeft wordt uitgenodigd nogmaals naar hem te komen luisteren, wie hem nog niet kent krijgt de kans kennis te maken met zijn manier van spreken en zingen. Op ormavolg- bare wijze weet hij altijd te verrassen en maakt er altijd iets bijzonders van. Iedereen is van harte welkom in deze dienst. De dienst begint om 9.30 in de kerk aan de Nieuweweg nummer 11 in MeUssant. Het thema is: "zend ook mij! ...ehh...U bedoelt mij toch niet. Heer?" Nieuwsgierig geworden? Kom 15 september kijken en luisteren. geeft rijplezier de ruimte! Avensis 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 E-mail: info@autobedrijfflakkee.nl MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de 'koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 COIiflBI 1 uur foto-servica Oamm Wettitrool 3S T«l. (01S7| 681611 fax 683734 U E- Printshop Hogneom 171 \t\. (0111) 46U00 In ieder geval zes dopelingen zullen die dag laten zien dat ze echt voor God gekozen hebben in hun leven, en daarom hun oude leven afleggen in het watergraf. U allen bent van harte uitgenodigd om dit mee te maken. Er zal muziek zijn, getuigenissen, een kort woord en na afloop is er bij goed weer uitge breid kans om de dopelingen te feliciteren, om met elkaar te praten en/of vragen te stel len tijdens de barbecue. De dienst begint om 14:30 uur bij de boothelling aan het Greve- Ungermieer, Oude Tonge/Bruinisse. Par- keergeld wordt vergoed door Evangelische Gemeente Berea (even melden). StlOWXCKHQViia teScwBDdselsdlfk. Snnmetsdpse Haven 19, 3a45MA Sommebdijk, tel. (0187) 48 33 28 Medewerkers van Slachtofferhulp Rijn mond staan klaar om informatie te verstrek ken en vragen te beantwoorden. Tijdens de markt wordt aandacht gevraagd voor twee activiteiten: een kleurwedstrijd voor de kin deren van Middelharnis en de publieksactie: Teken tegen geweld! Teken Mishandeling, overval, straatroof.het zijn vaak kleine berichtjes in de krant. Berichtjes waar niemand lang bij stil staat, maar waar voor slachtoffers en hun omgeving vaak heel veel achter schuil gaat. Grote omnacht, woe de, een moeilijk te verwerken verdriet, prak tische en juridische problemen. Slachtofferhulp begeleidt en ondersteunt slachtoffers van misdrijven en verkeerson gelukken. Met deze activiteit wil Slacht offerhulp Rijnmond het publiek betrekken bij hun verontrusting over het geweld in de samenleving. Bezoekers van de markt wordt gevraagd een 'artistieke' uiting op papier te zetten tegen het geweld door middel van een handtekening, een tekening, een gedicht of iets dergelijks. Tussen 10:00 en 16:00 uur kan iedereen een mening geven over het geweld in de samenleving. Alle uitingen worden opgehangen in en bij de infostand van Slachtofferhulp en op een later tijdstip aangeboden aan iemand uit de gemeentepo litiek. Mensen die willen weten wat ze wel en niet kunnen doen tegen geweld, kunnen in de kraam van Slachtofferhulp gratis tips krijgen. Dirksland - In verband met wegwerk zaamheden zal de Westdijk te Dirks land tussen Herkingen en Melissant voor het verkeer overdag worden afgesloten van tot en met 7 oktober. De Westdijk wordt niet in zijn geheel afge sloten, maar telkens voor een deel. Door gaand verkeer zal worden omgeleid. Fiets en bestemmingsverkeer blijft wel mogelijk. Afhankehjk van onder andere de weersom standigheden zal de afsluiting korter of lan ger kunnen duren. DIRKSLAND - Vanwege de grootscheepse verbouwingen in het gemeentehuis van Dirksland worden de komende raads- en commissievergaderingen gehouden in het verenigingsgebouw De Schakel. De eerste vergadering in De Schakel is dinsdag 3 sep tember de commissievergadering Grondge bied en Economische Zaken. Middelharnis - De afgelopen week zijn op verschillende plaatsen op Goeree-Overflakkee door medewerkers van de verkeers- veiligheidorganisatie 3VO en wijkagenten folders uitgedeeld aan automobilisten. In de folder wordt gewezen op het vele extra verkeer wat er volgende week bij komt met het beginnen van de scholen op het eiland. De leerlingen zullen met de fiets en per de voet weer massaal hun weg zoeken naar de onderwijsinstellingen. Traditioneel gebeuren in de eerste schoolweken veel ongeluk ken met jonge mensen door het gebrek aan ervaring in het verkeer maar ook door onoplettendheid van automobilisten. "Wij gaan weer naar school" is de bekende slogan. Het is maar dat u er rekening mee houdt! yj Het is opvallend wanneer je met de heer De Kreij spreekt, dat hij zich altijd in de wij en ons-vorm uitlaat over zijn ervaringen in het schoolbestuur. "Onze school heeft... Wij hebben ons...." zijn tijdens het interview vaak terugkerende zinnen. In de eerste plaats omdat hij terecht stelt dat hij het niet alléén heeft gedaan. Maar bovenal blijkt daaruit zijn enorme betrokkenheid met de Prins Maurits. "Ik heb mijn hele leven een zwak gehad voor het onderwijs en de zorg", zo verklaart De Kreij. "Ik wilde ook wel leraar worden, maar ik ben opgegroeid in de oorlogsjaren. Een arme tijd waardoor de mogelijkheden om door te leren erg beperkt waren. Ik ben eigenhjk meer dan toevallig in het bankwe zen gerold.'* Toch heeft zijn functie als bankdirecteur in Middelharnis er voor gezorgd dat hij toetrad tot het bestuur van de CSG Prins Maurits in 1981. "En ja, waar voor wordt je als bankdirecteur in eerste instantie gevraagd? Juist, om op de centjes te letten!" Na tien jaar nam penningmeester De Kreij de voorzittershamer van de heer Kop pelaar over. Nieuwbouw Eén van de grootste ontwikkelingen waar mee De Kreij zich heeft beziggehouden was de nieuwbouw in Middelharnis. "Hoogno dig maar desondanks een bijzonder langdu rig proces van ruim tien jaar waar bijna geen eind aan leek te komen!" Door een toevalli ge ontmoeting op een congres zorgde De Kreij er hoogstpersoonlijk voor dat het bouwproces in een stroomversnelling kwam. "Op dat congres in Harderwijk kwam ik de topambtenaar Schoofs tegen die des tijds op het Ministerie van Onderwijs zat. Ik trok de stoute schoenen aan en sprak hem aan: U kent mij niet en ik u ook niet maar ik zit wel met een groot probleem!" Vervol gens legde De Kreij de penibele situatie van de school in Middelharnis uit. "Schandahge zaak", vond de topambtenaar en binnen mum van tijd was Den Haag stukken behulp zamer bij het reaUseren van een nieuw gebouw voor de school. Identiteit De Kreij heeft zijn periode in het bestuur altijd als zeer ontspannen ervaren. "Laatst vroeg een leraar nog, met het oog op mijn afscheid: je hebt in die période toch wel eens 'n flinke botsing met de directie gehad? Nee, ff Den Haag - De provincie Zuid-Hol land controleert totaal niet of weg werkzaamheden zijn uitgevoerd zoals afgesproken. "Aannemers krijgen de vrije hand. Vanuit verantwoording is dit dodelijk, zo verklaarde accoun tant F. Schimmel gisteren tegenover de parlementaire enquêtecommissie Bouwnijverheid. Schimmel was onderzoeksleider bij Arthur Andersen dat dit jaar onderzoek deed naar de afdeling Beheer en Onderhoud van Zuid- Holland. Volgens hem spelen er bij de pro vincie "heel veel geruchten" dat mensen belang zouden hebben bij het ontbreken van controle, maar valt er niets te bewijzen. Valse facturen De accountant stuitte ook op valse facturen voor onderhoud aan fietspaden en vooral bermen en grasvelden. Op deze manier ont vingen aarmemers steeds een constant bedrag, hoewel er soms helemaal geen gras te maaien was en er soms juist meer werk zaamheden waren. Volgens Schimmel heb ben ambtenaren vaak de beste bedoelingen en is het systeem van 'verschrijven' vooral gericht om goed om te kunnen gaan met de krappe budgetten van de provincie. "Er wordt valsheid gepleegd, maar de mensen hebben op zich integer gehandeld", stelt Schimmel dan ook. "Het systeem komt ten goede aan het geld, de veiUgheid en het eigen functioneren." Wel verpesten de amb- antwoordde ik eerlijk. Echt niet! Onze school is gezegend met een zeer deskundige directie. Natuurlijk waren er meningsver schillen maar die zijn er om te worden uitge praat." Wanneer het woord 'meningsver schillen' is gevallen komt uiteraard de chris telijke identiteit van de school aan bod. Belangrijkste taak van het besturen van een school is volgens de scheidend voorzitter het gestalte geven aan het onderwijs op grond van de Bijbel. "Het is uniek", zo benadrukt de heer De Kreij, "wanneer ik zie hoe vier verschillende kerkgenootschappen binnen één bestuur zo nauw kunnen samenwerken. Als ik dat ergens anders in den lande aan kaart, die interkerkelijke samenwerking, kij ken ze me vaak met grote ogen aan!" Als voorbeeld van goede samenwerking tussen verschillende gezindten draagt de heer De Kreij het punt School TV voor. Vanuit het docentenkorps kwamen steeds meer verzoe ken om de televisie te mogen gebruiken bij de lessen. "In die vergadering hebben wij met z'n elven gezocht naar een oplossing. Al gauw bleek voor iedereen duidelijk dat de tv niet tegen te houden was en het voor veel docenten een duidelijke ondersteuning was bij hun lessen. We hebben toen als bestuur gezegd: School TV is prima, maar niet rechtstreeks. De leraar moet de betreffende programma's opnemen, vervolgens bekijken en de verantwoordelijkheid voor het getoon de durven te nemen." Via constructief praten tot een oplossing komen is volgens De Kreij van wezenlijk belang voor een goed functio neren van een bestuur. "De heb bijvoorbeeld nooit laten stenmien. Iedereen gaat dan van zijn eigen standpunt uit zonder eerst dat van een ander te hebben gehoord. Als je gelijk gaat stemmen hoef je niet te vergaderen ook!" Docenten "Onze docenten zijn de identiteitsdragers van de school". De Kreij heeft altijd geijverd voor zorgvuldige solUcitatieprocedures. "Een docent moet zich 100% thuis voelen op de Prins Maurtis. En lesgeven op een chris telijke school betekent niet alleen een stukje tenaren de marktwerking en begaan ze straf bare feiten, zo vindt de accountant. In het systeem is het essentieel dat dezelfde aanne mers dezelfde opdrachten ieder jaar krijgen om het meer- of minderwerk van het jaar ervoor te verrekenen. Zuid-Holland kiest dan ook meestal voor een onderhandse gun ning en slechts af en toe voor een openbare aanbesteding. Hiervoor zijn Gedeputeerde Staten verantwoordelijk. Ook de Chr. Oratoriumvereniging Mid delharnis begint, nu de vakanties voorbij zijn, weer met repeteren. Het koor kan echter nog wel bassen gebruiken. Ook tenoren zijn nog steeds welkom. Met twee concerten in het vooruitzicht - op 28 september is er een concert voor de Boni- sazending in de Hervormde Kerk in Dirks land en op 12 oktober in de Nieuwe Kerk in Zierikzee -, moet er natuurlijk nog wel even stevig worden gerepeteerd. Bij de C.O.V. Middelharnis gaat het echter niet alleen om serieus repeteren. Er is ook een gezellige en harmonieuze sfeer. Het koor begint op 4 sep tember weer met de repetities. Kom dan eens een paar keer op woensdagavond langs in de aula van de Christelijke Scholengemeen schap Prins Maurits m Middelharnis. Het koor repeteert van acht uur tot tien uur. Mis schien spreekt de sfeer u inderdaad aan. We hopen in elk geval dat we nieuwe bassen en tenoren in ons midden kunnen opnemen. Wilt u meer informatie? Dan kunt u natuur lijk altijd bellen met onze secretaris Mariska Koek op telefoonnummer 683614 of met de voorzitter Lettie Tiele, telefoonnummer 603604. Bijbellezen bij het begin van de les. Nee, dan ben je niet meer dan een Openbare School Plus. Het gaat erom dat de docent ook in zijn of haar daden de christelijke identiteit, in al onze gebreken, naar voren laten komen. De jongeren van tegenwoordig prikken er zo doorheen hoor! Die zeggen: dat leest u wel allemaal prachtig voor maar we zien er bij u niets van!" De Kreij beschouwt het als een zegen dat de Prins Maurtis een school is met nauwelijks openstaande vacatures. Zowel dan zijn de vacatures snel opgevuld. Daarmee neemt de school een bijzonder positie in, in een tijd waarbij het onderwijs schreeuwt om perso neel. "Onze identiteit speelt daarbij een belangrijke rol. Die identiteit zorgt er voor dat docenten en leerlingen zich geen num mertje voelen; persoonlijke aandacht!" De Kreij vertelt uiterst bevlogen over zijn ervaringen in het bestuur. "Christelijk onderwijs is ook zo belangrijk! Wij proberen jongeren wapens mee te geven die zij op hun lange levensweg broodnodig hebben" De vraag waarom hij er dan toch mee stopt lijkt gerechtvaardigd. "De heb altijd gezegd dat ik zou stoppen wanneer de nieuwbouw een feit was. Vervolgens ben ik toch nog ietsje lan ger gebleven. Maar ik vind als mensen tegen je zeggen; blijf nog een poosje, dat het dan een goed moment is om te stoppen, haha! En als je weg gaat moet je ook echt weg gaan." De school kan altijd beroep op hem blijven doen, desgevraagd. "Maar ik zal niet de school binnenstappen en zeggen: maar ja, in onze tijd deden we dat zo en zo... daarmee loop je de nieuwe mensen alleen maar in de weg." Hij laat de school dan ook in volst ver trouwen achter. Een nieuwe voorzitter is inmiddels gevonden in de heer De Waard uit Middelharnis, toevallig of niet, de huidige penningmeester in het bestuur. De heer De Kreij heeft voor zijn jarenlange inzet van de Prins Maurits een diner aangeboden gekre gen. "Daar gaan wij met de hele familie eens lekker van genieten. Gezellig met de kinderen en kleinkinderen!" OUDDORP - Nu de vakanties" weer voorbij zijn gaan we ook weer beginnen met de maandelijkse informa tieavonden van Borstvoedingorganisa tie LLL. De organisatie hoopt deze avond in te gaan op de voordelen van borstvoeding voor moe der en kind. Deze avond wordt gehouden op donderdagavond 5 september aan Molenblok 24 in Ouddorp. De avond begint om 20.00 uur en is omstreeks 22.00 uur afgelopen. De kosten voor deze avond zijn 2 voor dona teurs en 3 voor niet donateurs. Deze avond is bedoeld om goede informatie te krijgen over de voordelen van borstvoeding. Goede informatie helpt om juiste keuzes te maken en niet mee te worden gesleept door allerlei ideeën en verhalen. We nodigen alle aan staande en voedende moeders uit om mee te praten over de voordelen van borstvoeding. Om van elkaar te kunnen leren. Graag tot ziens. Voor telef. informatie over deze avond of bij vragen over borstvoeding kunt u bellen met Francisca Wagenaar: 684433. (Wij ver huren ook de elektrische kolf.) REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1