Onderwijzershuwelijk in Middelharnis 13e editie Omloop kent twee helften Clementljn in Nieuwe Tonge Computercursus 0900-8844 Jubilate Deo hervat repetities Innaard OmloopRadio en OmloopTV een succes chr. streekblad óp gereforméercië grondslag voQT d^ zuid-Hollandse enzee^uwse eilomden Dirkslandse berooft door plaatsgenoten Geslaagde Vakantie Bijbel Club Visverkoop en chrysanten bollen op jaarmarkt Kerkdienst Ger. Gem. De Lofstem Ouddorp hervat repetities '\2%-iA-^ Auto opengebroken Middelharnis B.V. Eerste helft augustus 2002 jaargang nr. 7132 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflai<l{ee MBDDELHARNIS - Donderdagmorgen ont dekte een 31-jarige man uit Nierfwe Tonge dat zijn auto, die op het Havenhoofd stond geparkeerd, was opengebroken. Een portier ruit was vernield. Uit de auto heeft men onder andere cd's en een fotocamera meege nomen. DIRKSLAND - Een 82-jarige vrouw uit Dirksland is vrijdagmiddag in de Margrietlaan beroofd van haar tas. Een getuige had even eerder twee jongens gezien, die vlak achter hem liepen. Hij ver trouwde dit niet en kort daarna zag hiij dat de één bij de ander achter op de fiets stap te. De vrouw werd achter de flat in de Mar grietlaan door één van die twee beroofd van haar tas. De verdachte maakte zich uit de voeten en de aangeefster ging achter hem aan. Kort daarna kwam ook de getuige ach ter de flat en gezamenUjk voorzagen zij de pohtie van de nodige informatie. In de omgeving werd de fiets aangetroffen en in een woning konden de twee verdachten worden aangehouden. De twee, 16 en 19 jaar oud, zijn beiden afkomstig uit Dirks land. Ze zijn inmiddels ingesloten. Ouddorp - Ook voor de leden van Chr. Mannenkoor "Jubilate Deo" te Ouddorp zit de vakantie er weer op. Het bestuur nodigt haar leden weer uit voor de repetities waarvan de eer ste zal worden gehouden op D.V. zaterdag 31 augustus 2002. Ook lüeuwe leden en of belangstellenden zijn van harte weUcom.Het koor repeteert elke zaterdag van 17.45 tot 19.15 uur in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw Eben-Haë- zer aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. Een maal per week wordt er, voorafgegaan door een kopje koffie, onder leiding van onze dirigent Jan Bezuijen. psalmen, gezangen, geestelijke en vaderlandse liederen ingestu deerd die op diverse zangavonden ten geho re worden gebracht. Voor meer informatie kunt u altijd contact opnemen met Jan klep per (0187-683196) of Hans Kastelein (0187- 682829). Tot ziens op zaterdag 31 augustus in Eben-Haëzer. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 NIEUWE TONGE - Ook dit jaar was de Vakantie Bijbel Club (VBC) in Nieuwe Tonge weer een groot succes! De eerste dag hebben we genoten van het schitterende weer. Ondanks de regen op de tweede dag mogen we terugzien op twee fijne, gezellige dagen. We hebben geluisterd naar schitte rende verhalen over Elia, heerlijk gezongen en veel geleerd. Wie zorgde er voor Eha? Het was de Heere die hem te eten gaf. Wie zorgt voor jou? De Heere wil voor je zorgen! Een ieder die geholpen heeft: hartelijk bedankt! Het VBC-team NffiUWE TONGE - Firma Clemen- tijn hoopt op D.V. zaterdag 31 augus tus tijdens de rommelmarkt van de Gereformeerde Gemeente kleding van de nieuwe coüectie te verkopen. Een gedeelte van de opbrengst is ten bate van de kerk. Te koop zijn sweaters, gekleurd en effen (om met prints te bedrukken) van maat 80 tot XXL. Verder zijn in de kraam van Clementijn sportieve stretch rokken onder andere in bruin en zandrib, donker blauw en spijker V2n maat 36 tot en met 50. Kinderrokken vn -"i.at 1)6 tot 176 maken ook deel uit van de collectie. Evenals ribjas- jes, zand en bruin (maat 36-50). Zeker de moeite waard om een kijkje te komen nemen van 09:00 tot 15:00 uur in de Oranjestraat in Nieuwe Tonge. In de volgende editie van deze krant treft u meer informatie aan over de rommelmarkt van de Gereformeerde Gemeente in Nieuwe Tonge. SOMMELSDUK - Vanaf dinsdag 3 septem ber start wijkvereniging De Zwaluw weer met haar activiteiten. In het voorlopige over zicht staat diverse activiteiten op het pro gramma zoals biljarten (3 september), naai cursus (4 september), toneelrepetitie (9 sep tember), hobbyclub (10 september), knutselmiddag (12 september) etc. De wijkvereniging biedt vanaf 3 oktober weer een tweetal computercursusseil aan. Eén voor beginners en één voor gevorder den. Dit zijn cursussen van acht keer een anderhalf uur. Wilt u meer informatie of wilt u zich hiervoor opgeven bel dan naar E Breure (483781) of naar A. Knape (485945). MIDDELHARNIS - Op zaterdag 14 sep tember wordt er rond de Ned. Herv. Kerk van Middelharnis voor de 10e keer de traditionele jaarmarkt georganiseerd. Tot en met de week van de jaarmarkt is er elke woensdagavond van 18:30 tot 20:00 uur gelegenheid uw spullen voor deze markt af te geven in de opslagplaats aan de Hoflaan te MiddeUianüs, het voormahge Emgo ge bouw. Visliefhebbers kurmen weer ruim schoots hun hart ophalen. Naast gebakken vis, haring en kibbelingen zijn er ook diver se gerookte vissoorten, waaronder paling, zalm en makreel verkrijgbaar. PaUng en zalm moet echter ingekocht worden en voor het roken gereed gemaakt worden. Elk jaar büjken er weer mensen achter het net te vis sen omdat men niet of niet tijdig is met bestellen. Bestel dus tijdig - tot woensdag 11 september - zodat de organisatie weet om welke hoeveelheden het gaat, zodat deze lekkernij uw neus niet voorbij gaat. Gerook te paling of zalm 10,00 per pond en verse paling 8,25 verse zalm 7,50 per pond. Evenals voorgaande jaren zijn er dit jaar weer prachtige grote bolchrysanten te koop voor 5,00 per stuk. Voor al deze bestelUn- gen kunt u terecht bij het volgende telefoon nummer: 0187-487124. Op de jaarmarkt kunt u uw bestellingen dan afhalen. U kunt ook een afspraak maken uw bestelling van te voren af te halen. DIRKSLAND - Het zit er weer op, de Omloop 2002 is voorbij en de ruim 42 vrijwilligers van Radio Flakkee en de Facilitaire Stichting Flakkee kunnen terug kijken op een geslaagde uitzending. En dat ook het luisterend en kijkend publiek dat onderschrijft bleek wel uit de honderden reacties die in de centrale studio in Dirksland binnenkwamen. Hartverwarmende steunbe tuigingen aan lopers en zelfs extra onder steuning voor de inwendige mens in de vorm van vers gebakken vis en broodjes. Het was ook voor de medewerkers van de buiten dienst een natte aangelegenheid en in de stromende regen probeerden ze nog reacties van de lopers, de medewerkers van de Omloop en het door het slechte weer schaar se aanwezige publiek los te krijgen. Naast de radio-uitzending was er ook TV. In samen werking met KabelKrant Goeree-Overflak- kee zijn er diverse programma's over heel het eiland uitgezonden. Men kon in etappes het wel en wee van de lopers vanuit de huis kamer volgen. En als men naderhand de beelden terug ziet kan men terecht spreken van een monstertocht. Namens de medewer kers van de Stichting Lokale Omroep Oost- flakkee. Stichting Lokale Omroep Flakkee, Facilitaire Stichting Flakkee en de Kabel krant Goeree-Overflakkee bedanken wij u voor de reacties en op naar de 14e editie van de monstertocht de Omloop van Goeree- Overflakkee. MIDDELHARNIS - Zij geeft les aan leerlingen op de Groen van Prinstererschool. Hij onderwijst geschiedenis aan de leerlingen van CSG Prins Maurits in Middelharnis. Afgelopen vrijdag trouwden Tamara Verweij en Adwin van der Sluijs in het oude raadhuis van Middelharnis. Veel van de leerlingen namen, ondanks hun vakantie, een kijkje: 't zie er toch aors uut dan dat 'ie vaar de klasse stoat!" Het kersverse onderwijzersechtpaar Van der Sluijs zal haar intrek nemen in. een woning te Sommelsdijk. OOLTGENSPLAAT - "Doet ie 't of doet 't nie?!" Het verhaal rondom het startpistool bij de Omloop van Goe ree-Overflakkee begint bijna mythi sche vormen aan te nemen. Het is als of het Omloopbestuur bijna een patent heeft op niet werkende pisto len. Ook vrijdagavond liet het pistool het afweten, ondanks de zeven ver woede pogingen van ex-profvoetballer Bennie Wijnsteker. Het kon de 632 lopers in de Voorstraat niet deren, al bij de armbeweging van Wijnstekers begonnen zij aan hun 'monstertocht' over 110 kilometer. Het aantal aanmeldingen bleek bij de start van de dertiende Omloop van Goeree-Over flakkee toch nog te zijn opgelopen tot ruim zeshonderd. Begin augustus waren binnen het Omloopbestuur wat zorgelijke geluiden uitgesproken over het tegenvallend aantal deelnemers. Na een oproep via verschillende media kwamen op het laatste moment de nodige deelnameformuUeren binnen bij het secretariaat in Ooltgensplaat. Maar of al die last-minute lopers goed getraind waren? "Als 't maar goed tussen de oortjes zit kom je al 'n eind," zo Het een loper bij de start weten, reagerend op de vraag of de rondjes naar de brievenbus en melianan niet wat weinig waren voor een tocht als deze. De dertiende Omloop van Goeree-Overflak kee was het best te vergelijken met een voet balwedstrijd. Waarin de eerste helft totaal verschilde van de tweede helft met als omslagpunt het tijdstip van 03:30 uur. De eerste helft van de Omloop verUep in ideaal 'omloopweer'. De temperatuur zakte lang zaam van 20 tot 14 graden, er was nauwe lijks wind en de stemming op de dijken was opperbest. "Het loopt stuldcen beter als vorig jaar" lieten verschillende lopers opgelucht horen, daarbij terugdenkend aan de overver hitte loop van 2001. Het weer zorgde voor drukbezochte pubheksplaatsen bij Middel harnis en Stellendam. In de straatjes van het Goedereede-Havenhoofd, net na de Visaf- slag, ontstonden spontane buurtfeesten rondom grote barbecues. Kaarsen stonden in de heggen en vuurkorven vulden de stoepen. Het contrast was dan ook groot toen de lopers het verüchte dorpje verheten voor één van de donkerste en zwaarste gedeelten van de Omloop, het strand van Ouddorp. Wat dit jaar tegeUjkertijd het genoemde omslagpunt bleek en daarmee de tweede helft inluidde. MELISSANT - woensdag 28 augustus 19.30 uur Ds. J. de Pater van Aalburg. Op D.V. donderdag 29 augustus hoopt het gem. koor De Lofstem uit Ouddorp weer een aanvang te maken met de repetities. Deze worden gehouden in 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan van 20.00 tot 22.00 uur. Nieuwe leden zijn hartehjk welkom. Het bestuur Tweede helft Vanaf 02:00 uur lieten enkele druppeltjes zich al gelden als voorbode van de vele die de verdere dag nog zouden vallen. Op weg naar de post bij het bungalowpark Port Zélande werden daarbij de laatste driehon derd lopers op het strand geconfronteerd met het rap opkomende water. Hierdoor werd het strandgedeelte van de Omloop nog zwaar der. In plaats van de harde ondergrond nabij de zee moest nu het mulle Ouddorpse zand worden getrotseerd. In die uren vielen dan ook de meeste uitvallers te betreuren. Bij post 8 en 9 (Strand Noordweg en Quasi Beach Club) gaven 46 lopers de strijd op. Bij Port Zélande telde de organisatie 35 uitval lers. "Het zwaarste heb je nu gehad hoor!" Zelfs deze vertroostende woorden heten de grim mige gezichten van de lopers, net na het vol tooien van de Slikken, niet verdwijnen. "Zelfs mijn rolletje drop is nat," verzuchtte een loopster, soppend haar weg vervolgend op weg naar het meer dan welkome rustpunt bij Van der Velde in Herkingen. Inmiddels hadden de druppeltjes van de nacht zich in de ochtend gevormd tot flinke regenbuien. Ook bij deze dertiende editie bleken de Shk- ken (30 lopers) en de post in Herkingen (29 lopers) voor veel deelnemers het eindpunt. "De stop ermee! Ik heb in mijn vakantie in FrEinkrijk al twee weken in de regen gezeten, dan zal ik zeker nu ook nog eens tot in de Plaat in de regen blijven lopen. Het fluitsignaal "Haal 't ie of haalt 't nie?!" Via de mobiel tjes - naast de zaklamp het vaste gereed schap van een Omloper - was dat natuurlijk wel ongeveer te bepalen, maar ja.er kon op dat laatste stuk natuurlijk nog van alles gebeuren. Zeker met deze regen, die de dij ken tussen Oude Tonge en Ooltgensplaat spekglad maakten. Van de heer Posthuma uit Oost-Souburg - 10:15 uur binnen - tot de heer Van der Velde uit Rotterdam - iets voor 19:00 uur - spraken alle gefinishte deelne mers over een barre tocht. Maar zijn dat niet de geluiden die we elk jaar horen? En is het niet dat elke deelnemer aan welke editie dan ook gewoon veel respect verdiend voor de prestatie die hij of zij heeft verricht? Het was zoals in al die twaalf voorgaande edities 110 kilometer zwoegen over dijken, slikken en stranden... "Maar 't is onderweg ook best gezelhg hoor!" relativeerde één van de lopers met een durme glimlach. Met zijn rechterhand omklemde hij de felbegeerde medaille, in zijn linkerhand een prachtig boeket met een kaartje: Je bent een kanjer!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1