LITIE 0900-8844 Overvolle wegen naar het water 4e Goereese Kunstdag op 31 augustus Auto en Treinenbeurs WEKEN Orgelconcert Welkomsdienst voor kinderen Eilandelijk kerkenpad op Monumentendag Haiingvlietoversteek www.buijze.nl inn aard Ondersteun de Omlopers bij RGL Afscheid Coremans Kortingscoupon voor Martin Mans EUROPAIUIN Collectant gezocht 3D.S!2iC),/5 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-Hollandse en zeeuwse eilanden Forum Dorstig weer Brandje Dodelijk ongeluk Middelharnis B.V. KIEVIT WARMTE Ouddorp - Radio Goeree Lokaal pre senteert op 23 en 24 augustus Om- loopNieuwsRadio 2002. Zesentwintig uur lang volgt de lokale omroep uit Goedereede de lopers van de Omloop van Goeree Overflakkee op de voet. actief in beeld en geluid Bolchrysant Mooi vol en lang bloeiend. In div. kleuren. Leuke terrasplant. j6^ MOOI WEER-.-PV Dinsdag 20 augustus 2002 74e jaargang nr. 7130 :éVmi Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfial<kee DIRKSLAND - Twee bewoners van een woning in de Voorstraat ontdekten vrijdag morgen dat onbekenden in de nachtelijke uren uit hun schuren de drankvoorraad had den meegenomen. In totaal bleken er vijf volle kratten bier en vijf kratten met Limona de te zijn weggenomen. Bij één van de bewoners werd tevens acht kilo rundvlees meegenomen. Later die dag, werd een 16- jarige jongen aangehouden, verdacht van de heling. De jeugdige verdachte werd voor nader verhoor en onderzoek ingesloten. OUDDORP - Vermoedelijk door kortslui ting ontstond zaterdagmorgen kort na half vier een brandje in een caravan, die stond op de Vijverweg. Een 52-jarige man uit Helle- voetsluis, die samen met z'n echtgenote en een kind lag te slapen, werd wakker en zag vuur bij de ventilator. De man doofde zelf het vuurtje. Gealarmeerde brandweermen sen controleerden vervolgens een en ander. De bewoners bleven ongedeerd, de caravan raakte licht beschadigd. SCHARENDIJKE - Bij een frontale botsing tussen een motor en een personenauto is zondagmorgen op de Brouwersdam een 49- jarige motorrijder uit Barendrecht om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde rond half twaalf op de N57 ter hoogte van Scha- rendijke. De man reed op zijn motor vanaf de invoegstrook de weg op richting Rotter dam. Gelijk na het invoegen besloot hij het verkeer voor hem in te halen. Bij deze inhaalmanoeuvre zag hij de tegemoetko mende auto van een 59-jarige man uit Den Haag over het hoofd. Als gevolg van de frontale botsing, die hierdoor ontstond, is de motorrijder ter plaatse overleden. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 *loorf-WBrtïw/jK-k *<3aatisteItaB« •Sanitair Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 v^wvi/.kievitwarmte.nl Zodat u als luisteraar geen stap hoeft te mis sen! Natuurlijk kunt u de lopers steunen met een groet of verzoek. Vanaf vrijdagavond 18:00 uur is weer de speciale verzoeküjn geopend via 0187-683530 (let op dit tele foonnummer is alleen bereikbaar tijdens de omloop). Natuurlijk kunt u ook faxen via 0187- 684091 of e-mailennaaroniloop@rgl.nl. OmloopNieuwsRadio, vanaf 18:00 uur op vrijdagavond 23 augustus bij Radio Goeree Lokaal: 105.6 Fm en op de kabel via 105.9 Mhz. Zodat u geen stap hoeft te missen Goeree-Overflakkee - In het laatste weekend van de bouwvakantie werd het eiland Goeree-Overflakkee getrakteerd op twee zomerse dagen. De tropische temperaturen zorgden voor de haast gebruikelijke opstoppingen naar de waterrecreatiegebieden die het eiland rijk is. "Normaal gesproken rijden wij altijd door naar Zeeland maar het was zo ontzettend druk op de weg dat we hier maar zijn afgeslagen", vertelt een man uit Barendrecht terwijl hij net uit z'n auto stapt. Hij heeft zijn Nissan - "zonder airco!" laat zijn echtgenote duidelijk weten - op het grote parkeerterrein ter hoogte van het Flaauwe Werk bij het strand van Ouddorp geparkeerd. "Je moet weten, ik heb op de achterbank ook nog twee puffende kids zitten hé." De twee, Roy en Marijn, zijn inmiddels al uitgestapt, klaar voor een frisse duik. "Hé jongens! Jullie laten je moeder toch niet alleen met de spullen slepen? Nee Marijn, straks op het strand mag je pas dat blikje cola pakken! Eerst helpen!" Een ogenblik later loopt het gezin het duinpad op, vader met een volle koelbox, moeder met de tas met bad lakens, Roy met het windscherm en Marijn met een doos vol strandspeelgoed. "Nee, ons zie je niet voor zes uur vanavond in die snikhete auto terug!" roept de moeder blij. De recreatie op en bij het water is het afgelopen weekeinde in Nederland zeker zeven men sen fataal geworden. Eén jongen wordt nog vermist. Zo verdronken twee zusjes van 7 en 9 jaar vrijdagavond in een binnenzwembad in het Zuid-Limburgse Mechelen. De meisjes konden niet zwemmen. MIDDELHARNIS - Op donderdag 5 sep tember neemt de heer Coremans met een receptie afscheid van de Rabobank Middel harnis. Begin april besloot Coremans zijn functie als algemeen directeur neer te leg gen. Hiermee kwam een einde aan zijn loop baan van ruim 32 jaar bij de Rabobank Groep waarvan de laatste 11 jaar in Middel harnis. GOEDEREEDE - De Stichting Open Monumentendag Goedereede maakt zich sterk voor het opzetten van een eilandelijk kerkenpad op zaterdag 14 september. Dit staat te lezen in het informatieblad van de gemeente Goe dereede. Het blad staat geheel in het teken van Monumentendag 2002. Voorzitter A.J. Kastelein spreekt in het blad de wens uit om een kerkenpad over Goeree- Overflakkee te reaüseren. De Stichting zal daarvoor alle beheerders van monumentale torens en/kerk gebouwen vragen of zij op 14 september de deuren willen openen, zodat "het hele eiland in beweging kan komen". Zo ontstaat een lint aan te bezichtigen ker ken en torens op het eiland. Traditioneel en logischerwijs vinden de meeste activiteiten plaats in het oude stadje Goedereede. Bij de bekende fotopuzzeltocht moeten deelnemers dit jaar op zoek naar historische ramen. In de nostalgische bakkerij van Leon Pieterse in de Pieterstraat zal de dagen rond Monumen tendag een bijzonder koekje te koop zijn. Omdat de fotopuzzeltocht langs de Goereese ramen gaat, zal dit koekje het 'Goerees Ramenkoekje' gaan heten. Verder zal in de gemeente Goedereede het Ouddorps Raad- en Polderhuis geopend zijn. In het museum kunnen op de dag zowel oude als nieuwe foto's worden bezichtigd van - oude - han delslocaties in de Ring van Ouddorp. Ook bij de RTM-remise staat het landelijke the ma 'handel' centraal. Onder andere is de his torische melkwagen van Van Gieken aanwe zig en rijdt natuurlijk verschillend historisch materiaal hun rondje. SteUendam - Zaterdag is het dan ein delijk zover. Om exact 15.30 uur zul len er weer 75 zwemmers en zwem sters vanaf het clubhuis van catama ranverenging Hellecat starten voor een 3,2 km lange zwemtocht die zal eindigen in de jachthaven Marina SteUendam. Voordat de deelnemers zich naar de start begeven, zullen ze zich melden op het ter rein van gastheer Marina SteUendam. Daar na zullen ze mede door de bijdrage van Albert Heijn (Ouddorp) en Mijnders Tou ringcar (MeHssant) in een comfortabele tou ringcar naar de startplaats worden gebracht. De deelnemers komen voornamelijk uit de regio, maar ook Hoek van Holland en om streken is weer present. Daarnaast komen er ook deelnemers uit Arnhem en van Texel. Er is zelf een heuse delegatie uit het Duitse Obemkirchen aanwezig! Daarmee wordt het andermaal een internationaal getint evene ment. Tijdens de overtocht zullen de deelne mers op een optimaal beveiligd parcours (uitgezet door catamaranvereniging Helle cat) zwemmen. Er varen kano's mee van de Dordtse Kano en Kayak vereniging de Dajaks. Ook zullen er weer duikers aanwe zig zijn van duikvereniging Alveoh. Zij zul len aan boord zitten van een van de vele boten. Zo zijn er naast de privé-boten en boten van watersportvereniging Hellevoet- sluis tevens boten van de Reddingsbrigade Hellevoetsluis en Ouddorp aanwezig. Ook Rijkswaterstaat (Tille), de Kustwacht (John Stegers) en RivierpoUtie zullen weer bijdra gen aan de optimale veiUgheid van de deel nemers. Vaarverbod Om de deelnemers ongestoord de haven van Marina SteUendam in te kunnen laten zwem men, heeft Rijkswaterstaat een verbod inge steld voor alle scheepvaartverkeer om tussen 15.30 en 18.00 uur de binnenhaven van Stel- lendam in of uit te varen (zie ook NOS-tele- tekst). Om al dit verkeer op het water te regelen heeft Marina SteUendam ervoor gezorgd dat overal een portofoon aan boord is. Eenmaal de oversteek gehaald, ontvangt iedere deel nemer een vaantje namens Marina SteUen dam en mag men heerlijk bijkomen onder een van de douches van Marina SteUendam. Iedereen is van harte welkom op het terrein van Marina SteUendam om dit zwemspekta- kel van dichtbij mee te maken (intree gratis). En spektakel is gegarandeerd want de win naar van vorig jaar René de Goeij zal zeker weer als eerste wiUen aankomen, maar dan zal hij toch met Marcus Reineke en Nico de Ligt af moeten rekenen. En wie weet zijn er nog een paar nieuwelingen die het hem moeilijk zuUen maken. Goedereede- De Kunststichting Goedereede organiseert zaterdag 31 augustus de 4e Goereese Kunstdag van 10:00 tot 18:00 uur. Alle activiteiten vinden plaats rondom de haven in het stadje Goedereede. De kunstdag wordt geo pend door de wethouder van cultuur, de heer J. van Oos terom om 10:30 uur. Zoals in de voorgaande jaren worden kunstwerken tentoongesteld in de RABO-bank, de galeries en de huizen aan de Noordzijde Haven, de Zuidzijde Haven, op de Markt, in de Pieterstraat en de Kerkstraat. De panden worden versierd met door kunstenaars gemaakte vlaggen. In de toren van Goedereede worden door een bekende verhalenver- telster fantastische verhalen verteld voor oud en jong. Op straat wor den middeleeuwse liederen gezongen en gespeeld en er lopen vreem de zwervers rond.Er zijn kunstwerken van 22 deelnemende kunste naars afkomstig uit binnen- en buitenland te bewonderen en te koop. De kunstenaars zijn zelf aanwezig, zodat u met hen in contact kunt komen als u dat wilt. Hierbij een willekeurig greep uit het volle pro gramma tijdens de Kunstdag. In de tuin van Galerie Het Roderhaus werkt tijdens de dag de beeldhouwer Franz Maas en in het atelier van Harald Jossoy aan het Kerkpad la werkt AdeUieid Kilian met geïnte resseerde toeschouwers samen. Muzikale optredens zijn er onder andere van Dirk Luijmes op harmonium, clavecimbel en clavichord, in de passende omgeving aan het atelier van Matthijs Mijnders op de Markt 13. De Blauwe Schuyt uit 's Hertogenbosch presenteert u mid deleeuwse muziek, in gepaste kledij. Van 15:30 tot 16:30 uur is er een forumdiscussie in de Pausenkamei" van "De Gouden Leeuw". Het onderwerp van de discussie is: Kunst is noodzakeUjk. Hieraan werken mee Jaap Wolf, directeur van het Kunstgebouw te Den Haag, Edith Hallensleben, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, wethouders Jervaas van Oosterom en Peter Grinwis van de gemeente Goedereede, Jan Trompper, direc teur van Het Diekhuus en culturele aanjager van de provincie Zuid- Holland, beeldend kunstenaar en voorzitter van de Kunststichting Harald J. Jassoy en Hanneke Oord, lid van de Kunststichtiiig, als voorzitter. Het centrum van Goedereede, de straten, huizen, galeries en terras sen zullen weer bol staan van kunst en cultuur van ochtend tot avond. Voor informatie kunt u bellen met 491878 of 492134. Tij dens de Kunstdag kunt u met al uw vragen terecht bij de infostand op de Markt van Goedereede. Overigens is de volgende en 5e Kunstdag gepland op zaterdag 30 augustus 2003. De avond voorafgaande aan de Kunstdag is een muzikale intro ductie te beluisteren verzorgd door het Trio Petillant. Zij zijn al bekênSdobr hun optreden tijdens vorige kunstdagen en musiceren dit jaar in Museum De Toren op vrijdagavond 30 augustus - aan vang 20:00 uur -. De toegangsprijs, inclusief een drankje bedraagt 8,-. Het trio speelt 17e eeuwse muziek uit Venetië en Amsterdam onder andere Fontana, De Selma, Padbrue en Picchi. CfUfBI OUDDOM*- WsiUlroat 3S Tel. (0tS7) iSl61! Fu 6B3734 RENESSE- Printshop HogeiMm 172 te). (0111| 462400 Dirksland - Op zaterdag 31 augustus keert Martin Mans voor even terug naar zijn geboortegrond. De in Melis sant geboren organist speelt die avond in de Hervormde Kerk van Dirksland. Hij geeft samen met panfluitiste Noortje van Middelkoop een zomerconcert. Het tweetal staat bekend onder de naam Duo Gavotte. Speciaal voor de lezers van het Eilanden Nieuws heeft Martin Mans een kortingscou pon voor dit bijzondere concert opgesteld. Met deze bon krijgt u 1,- korting op de gangbare toegangsprijs. U vindt de bon van af vrijdag in deze krant. In diezelfde krant treft u ook meer informatie aan over het con cert in Dirksland. Zaterdag 24 augustus is het dubbelfeest bij het RTM Museum op Punt West bij de Brouwersdam te Ouddorp. In de grote remise van het museum is een Modeltrei- nenbeurs waar diverse standhouders hun gebruikte treinen te koop of te ruil aanbie den. Ook is er een grote werkende minia tuurspoorbaan van 4x14 meter van de spoorclub uit Delft te bezichtigen. Buiten de remise staan vele wagons en diesellocs opgesteld van het museum. En wie kent ze niet, de treinen die tot 1963 rondreden op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden tot de Rosestraat in Rotterdam. Veel van het materieel is behouden gebleven en in schitterende staat gerestaureerd, zoals de diesellocs De Reiger en De Meeuw. De treinen rijden de gehele dag een anderhalf uurdienst van de remise tot Port Zélande. Overstappen op de rondvaartboot over de Grevelingen is hier ook mogelijk. U bent welkom tussen 10:00 en 17:00 uur. Meer informatie: 06-19514714/48080757. RUIM f DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRt|DAG KOOPAVOND INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING OUDDORP - De plaatselijke afdeling van Kankerbestrijding in Ouddorp is op zoek naar collectant voor de Dijkstelweg. De vas te coUectante van deze weg - die dit al 25 jaar voor haar rekening neemt - is verhin derd. Wie wil het dit jaar een keertje overne men? Interesse bel dan mevrouw Kleine via 683533 (b.g.g. 681954 of 491382). Middelharnis - Op D.V. zaterdag 14 september zal organist Arie van der Vlist een orgelconcert verzorgen in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Deze jonge organist zal een gevarieerd pro gramma ten gehore brengen met werken van Bach, Wolstenholme, Mendelssohn-Bart- holdy, koraalbewerkingen van F. Asma, I. Zwart, C. Kee e.v.a. Er is ook ruime gele genheid voor samenzang. Arie van der Vlist zal tevens werken spelen van zijn nieuwe orgel-cd opgenomen in de Grote Kerk te Hasselt. Aan de uitgang zal deze cd te koop zijn voor een gereduceerde prijs. Da aan vang van het concert is 20:00 uur en de toe gang is gratis. DIRKSLAND - Zondag 25 augustus om 10:00 uur wordt in de Nederlands Hervorm de kerk van Dirksland weer een welkoms- dienst gehouden. In deze dienst zullen de kinderen centraal staan. Ds. C.G. Graafland hoopt in deze welkomsdienst voor te gaan. Het thema van deze dienst zal zijn: Is Jezus zoek? Het combo van de 1+1 dagen zal voor de muzikale ondersteuning zorgen. U en jij wordt van harte uitgenodigd hierbij aanwe zig te zijn!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1