LITIE Welkomdienst Twee vrouwen zwaargewond bij verkeersongeluk \>J Nieuwe Goereese gemeentesecretaris ziet goede toekomst in de nieuwe organisatie Invalide man rijdt de sloot in Demonstratie kralen breien 0900-8844 Bijbeltentdagen Visio start campagne op Goeree-Overflakkee 1+1 dagen in Dirksland Innaard mmmmm Wie zorgt voor jou?!? Verhuizing Vluclitelingenwerlc www.knopsbv.nl Visser&Visser ^l^er Meubelen 325^ fi^ Woninginbraak in Sommelsdijk SOMMELSDUK - Op D.V. dinsdag 27 en woensdag 28 augustus aan staande organiseert de Bijbeltentda- gencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk weer de Bijbel tentdagen voor de jeugd. De tent is opgezet op het terrein van wijkge- bouw De Zwaluw. Puzzeltocht Automobielbedrijf Flakkee B.V. BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 'Menselijke kwaliteiten kunnen elkaar versterken Buiten spelen Reorganisatie eOARAGE Knöps Ungeweg Middelhamis Tel. (0187) 47 67 67 Niet overvragen Dualisme Hartel^ welkom ia de ötowHHwnvan Vrijdag 16 augustus 2002 74e jaargang nr. 7129 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseeniield Goeree-Overflal(l<ee DEN BOMMEL - Tussen maandagavond half elf en dinsdagmorgen kwart voor drie vond er een inbraak plaats in een woning aan de Nassaustraat. Men was de woning bin nengekomen via een openstaand klapraam- pje aan de achterzijde van het huis. De 45- jarige bewoner kon nog niet aangegeven of er iets weg was. Het thema van deze dagen is: Zeker Weten! Weet jij alles zeker? Deze vraag wordt 's ochtends aan jullie gesteld naar aanleiding van een Bijbelverhaal. Het gaat over twee mensen in de Bijbel die ook 'zeker weten'. Ben jij ook benieuwd wat deze mensen 'zeker weten'? Kom dan naar de tentdagen. Na het bijbelgedeelte gaan we over het the ma knutselen. Voor de middagen hebben we iets leuks georganiseerd maar dat blijft nog een verassing. Op woensdag mogen de kin deren tevens tussen de middag blijven eten. Alle kinderen van 5 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom op dinsdag van 10:00 tot 12:00 uur en van 13:30 tot 16:00 uur. Op woensdag van 10:00 tot 16:00 uur. Op dinsdagavond wordt er een fietspuzzel- tocht voor het hele gezin georganiseerd. Je kunt ook individueel meedoen vanaf 13 jaar. Inschrijving is gratis. Er is weer een leuke route uitgezet in de omgeving van Sommelsdijk. Tijdens de route worden ver schillende vragen gesteld, die opgelost moeten worden. Wie de vragen goed oplost, maakt kans op één van de leuke prijzen. Starten tussen 18:30 en 19:00 uur vanaf het wijkgebouw De Zwaluw. Na afloop kunt u gezellig wat drinken en napraten in de tent en wordt de avond afgesloten met een korte meditatie en samen zingen. Daarna volgt de prijsuitreiking en hopen we de avond om 21:30 uur af te sluiten. Bij slecht weer heb ben we een leuk alternatief. Op D.V. zondag 1 september willen we de Tentdagen afslui ten in de morgendienst om 10:00 uur in de kerk. Alle belangstellenden, jong en oud, zijn van harte welkom. Bijbeltentdagencommissie Visio, Audiotheek is de enige organi satie in Nederland die dankzij samen werking met de omroepen, hoorspelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op gebruikelijke wijze kunnen lezen. De audiotheek is nog relatief onbekend. Daarom vraagt Visio met behulp van BTC- sponsoring door een posteractie op Goeree- Overflakkee aandacht voor de activiteiten van de nationale audiotheek. De omroepen zenden geen hoorspelen meer uit, terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, grote behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die vaak hoor spelen willen beluisteren zijn daarom aange wezen op de natioiiale audiotheek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogeüjk, ook een organisatie zoals bijvoor beeld de afdeling activiteitenbegeleiding van een verzorgingstehuis kan hd worden. De hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de PTT verstuurd worden. Catalogus en folders zijn in ver schillende leesvormen verkrijgbaar. Een abonnement kost 15,75 per kalenderjaar. Voor meer informatie: 045 6985755. OUDDORP - Zondag 18 augustus staat in de Doopsgezinde Gemeente weer een wel komdienst op het programma. Voorganger is de heer W. Tanis uit Ouddorp. Muzikale medewerking aan de dienst wordt verleend door het Koperenensemble. Achter het orgel zit Jan Teeuw. De bijzondere dienst begint om 18:30 uur in het kerkgebouw aan de Dorpstienden 3 in Ouddorp. Het is bijna weer zover! Op dinsdag 20, woensdag 21 en donderdag 22 augustus worden de 1+1 dagen weer gehouden in sporthal De Gooye. Tijdens deze dagen zijn er leuke dingen te doen zoals toneel, knutselen, bijbelverhalen, spelletjes, zingen, muziek en nog veel meer. Het thema dit jaar is: Zéker Weten! We beginnen 's morgens om 09:00 uur en gaan door tot 12:00 uur. Behalve donderdag 22 augustus, dan gaan we door tot 13:00 omdat we dan met elkaar pannenkoeken eten. Dezelfde avond komen we van 19:00 uur tot 20:00 uur weer bij elkaar voor de slotavond, waarbij alle vaders, moeders, opa's, oma's en iedereen die zin heeft ook uitgenodigd zijn. We hopen tijdens deze dagen weer heel veel kinderen te ontmoeten. Deze dagen zijn voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Wanneer je dit bent, dan ben je van harte welkom! Vanaf 08:30 uur staan de deuren van De Gooye open om je in te laten schrijven, de entree bedraagt 50 eurocent per dag. Wil je meer weten? Bel 602990. DIRKSLAND - Bij een ongeval op de kruising bij de watertoren tussen Som melsdijk en Dirksland zijn woensdag middag twee vrouwen zwaargewond geraakt. Terwijl een Jeep komend uit de richting van Melissant bij groen licht optrok en afsloeg richting Sommelsdijk, werd dit ook gedaan door een bestuurster van een Suzuki Alto uit de richting Middelhamis naar Melissant, die dacht dat het voor haar ook groen licht was. Door de vergissing werd de Suzuki door de Jeep geschept en belandde op de kop op de vluchtheuvel. Voor de hulpverlening kwa men twee ambulances, twee brandweerwa gens en de traumahelikopter ter plaatse. De 81-jarige bestuurster uit Middelhamis van één van de auto's. Mep diverse fracturen en vermoedelijk een ingeklapte long op en werd met spoedtransport naar het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam overgebracht. De bestuurder van de andere auto, een 78-jarige vrouw uit Ouddorp, moet door de brandweer uit haar auto worden bevrijd. Zij werd door de GGD overgebracht naar het EMC in Rot terdam met onder andere een hoofdwond en gebroken ribben. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 MAKELAARDL Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop var) uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 COMBI actief in beeld en geluid OUDK»P-Wsitoftwf ;}5 M101 j;; 6j fe» W7» Sa^ESit Pmtilisp N^ 4 '■Srr /O/, Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 NIEUWE TONGE - Maandag en dinsdag 19 en 20 augustus staat Nieu we Tonge in het teken van de Vakan- tieBijbelclub. Tijdens de twee dagen luisteren we 's morgens naar Bijbelveftellingen, zingen we eii k^^elên we met elkaar over het thema: Wie zorgt voor jou?!? Tussen de middag eten we gezamenlijk 9p het ter rein van Elim. Gezellig! 's Middags doen we een leuk spel door het dorp. Alle jon gens en meisjes van 4 t/m 12 jaar zijn van harte uitgenodigd. Neem gerust je loge of andere vrienden en vriendinnen mee. Je bent welkom tussen 10:00 en 16:00 uur. Evenals vorig jaar hopen we weer op twee fijne dagen! MIDDELHARNIS - In verband met de sloop van het Dienstencentrum van Middel- harrus verhuist het kantoor van Vluchtehn- genwerk. In de week van 2 tot en met 6 sep tember zal het kantoor gesloten zijn. Wel is de coördinator te bereiken op telefoonnum mer (06) 51037875. Op maandag 9 septem ber is Vluchtelingenwerk weer bereikbaar op de Lange weg 112 te Middelhamis. Spreekuren zullen als vanouds plaatsvinden op maandag en woensdag van 11.00 tot 13.00 uur en op donderdag van 09.00 tot 13.00 uur. Het telefoonnummer blijft onge wijzigd. REGISTERACCOUNTANTS MIDDELHARNIS - Op woensdag 21 augustus a.s. zal mevrouw N. Ruissen- Westveer voor de tweede maal een demonstratie kralenbreien geven in het Streekmuseum. Mevrouw Ruissen heeft een grote collectie kralenbreiwerk, die ook te zien is in het museum. De vorige keer was het gezelUg druk. Mevrouw Ruissen is een boeiende ver telster. Zij kan u meer vertellen over het gebruik en het maken van kralenbeursjes en nog veel mee, zoals over de Zeeuwse Ideder- dracht. Zij zal die dag ook in klederdracht te woord staan. U komt toch ook wel even kij ken? Het Streekmuseum Goeree-Overflak kee is woensdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 2,-. Het museum is gevestigd in het Kerkstraatje te Sommelsdijk. GOEDEREEDE - "Relativeren, tact en respect voor de kwaliteiten van de mensen om je heen". Dit zijn volgens de nieuwe gemeentesecretaris van Goedereede, Rudie Heintjes, de bestuurlijke eigenschappen waarmee in een organisatie goede resultaten te bereiken zijn. Op 1 oktober aanstaan de treedt hij officieel in dienst van de gemeente Goedereede, waar net de eerste stappen voor een reorganisatie achter de rug zijn. Wat dat betreft valt hij met zijn neus in de boter, want juist met deze zaken heeft hij zich de afgelopen tien jaar intensief bezigge houden. Rudie Heintjes is een geboren en getogen Flakkeëer, geboren op 2 september 1962 in Achthuizen. Zijn vrouw Agnita komt uit Oude Tonge, de plaats waar zij nog steeds wonen, samen met hun drie kinderen Daan, bijna 8, Emma 6 jaar oud en de kleine Ida van anderhalf. Zijn vader is in Oostflakkee een bekend persoon. Piet Heintjes was 12 jaar actief als gemeenteraadslid voor de Vrije Lijst Oostflakkee en nam dit jaar afscheid van de politiek. Zoon Rudie had geen belangstelling voor politiek en stapte niet in vaders voetsporen maar zocht zijn eigen weg. Hij ziet voor zichzelf meer mogelijkheden in het vertalen van de politie ke wensen in een ambteüjke organisatie. "EigenHjk had ik een hekel aan studeren," vertelt de aanstaande gemeentesecretaris openhartig. "De had meer belangstelling voor buiten spelen, lekker rondrijden op mijn brommer. Dat ik nog eens op een kantoor terecht zou komen had ik nooit verwacht." Toch kwam hij direct na zijn middelbare school bij de gemeente Oostflakkee terecht, als leerling ambtenaar op de afdehng finan-' ciën. De toenmalige chef Heijkoop zag wel iets in de jonge knul en stuurde hem naar de bestuursacademie om er de ambtenarenop- leiding te gaan volgen. Na het verplichte jaartje miUtaire dienst, dat hij doorbracht in Eindhoven bij de lucht macht, keerde hij weer terug naar Oostflak kee. Ditmaal vond hij werk op de afdeling salaris- en personeelsadministratie. "Ik ging me toen speciaUseren op het gebied van per soneelszaken en organisatie en opeens voel de ik: dit werk past bij mij!" aldus Heintjes. "Dat was dan ook het begin van 18 jaar wer ken in deze sector waarbij ik me steeds ver der opwerkte. Na de gemeente Oostflakkee volgden andere gemeenteUjke werkgevers: Rozenburg, Klundert, Binnenmaas en ten slotte Zevenbergen. "In de periode dat ik in Zevenbergen werkte werd deze gemeente samengevoegd met vijf andere tot één gemeente Moerdijk. Het hele fusieproces maakte ik van dichtbij mee. Het was een bij zonder leerzame periode. Vijf culturen die bijeengebracht moesten worden tot één goedlopende organisatie. Je moet je dan op allerlei zaken bezinnen: hoe vertaal je naar je burgers de toegevoegde waarde van zo'n fusie. Want een burger moet nu bijvoorbeeld wel opeens de bus nemen van het ene dorp naar het andere dorp om zijn paspoort te laten verlengen, terwijl dat voorheen gewoon ter plaatse kon. Er is daarom een aantal hoorzittingen gehouden in alle kernen voor de bewoners, we hebben serviceloket ten ingesteld en een soort reizende ambassa deurs. Ook met de ambtenaren zelf zijn we aan de slag gegaan om hen in dit proces mee te krijgen." In deze periode kwam Heintjes nauw in con tact met het externe organisatieadviesbu reau, en hij besloot met hen te gaan samen werken. Op die manier kon hij het geleerde in de praktijk gaan brengen, waarbij hij spe cifiek gemeentelijke organisaties ging bege leiden bij de voorgestane veranderingstra jecten, "ïn feite wat hier in Goedereede op het moment gebeurt. Goedereede staat hier in overigens niet alleen. In veel gemeenteUj ke organisaties bestaat inmiddels de behoef te om meer openheid te geven over de besluitvorming, om transparanter te worden. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer PPEL voor autorIJdehmP plezier De burgers accepteren het niet meer wan neer zij slechts beperkte informatie krijgen. Zij willen ook betrokken worden bij wat er gebeurt in een gemeente. Dat zie je bijvoor beeld heel goed weerspiegeld in het groei end aantal aanvragen voor planschade." Het werken als organisatieadviseur bracht met zich mee dat er door heel Nederland gereisd moest worden en Heintjes soms dagen niet thuis kwam. Na de geboorte van hun jongste kind werd dat steeds meer een bezwaar. Heintjes zocht daarom een baan dichter bij huis en kwam terecht bij de gemeente Spijkenisse als hoofd Personeel en Organisatie. "Ik nam die baan, maar met het idee dat als zich een kans zou voordoen om iets in het algemeen management te gaan doen, ik die zou grijpen. Die kans deed zich al binnen twee jaar voor, iets sneller dan ik had gedacht, toen de functie van gemeente secretaris van Goedereede vacant kwam. Natuurlijk greep ik die gelegenheid met bei de handen aan. Hier in Goedereede is de organisatie nog volop in beweging. De wij ziging in de structuur is in gang gezet, nu moet het verder worden uitgewerkt. Zoiets vereist een andere manier van denken, het moet gaan leven onder de mensen. Ik ver wacht overigens wel dat er zo'n twee jaar mee gemoeid is voordat de nieuwe aanpak als vanzelfsprekend zal worden beschouwd. Dit hele proces is iets waar ik inmiddels al tien jaar mee aan de slag ben geweest. Nu zie ik het van de andere kant, wat betekent dat de problemen waar de mensen mee worste len voor nüj heel herkenbaar zijn." Heintjes ziet in de taak van de gemeentese cretaris veel mogelijkheden. "In feite sta je tussen de bestuurders en de ambtelijke orga nisatie in. Je vertaalt wat het bestuur wil, maar zorgt er tevens voor dat er bestuurlijk niet 'overvraagd' wordt en dat de ideeën ambtelijk uitvoerbaar zijn.. Mensen willen graag hun werk goed doen, je moet dus hun kwaliteiten zo op elkaar afstemmen dat je het beste uit iedereen haalt. Zo krijg je een goede sfeer, met vertrouwen in elkaai", met duidelijkheid en openheid en de bereidheid om toe te staan dat anderen je helpen. Je moet het ook kunnen zeggen als iets niet goed is, vind ik. Als je uitgaat van het goede van de mens, die in zijn waarde laat en respecteert, kun je veel bereiken." De rol van de gemeentesecretaris naar de gemeenteraad foe is sinds de invoering van het dualisme aanzienlijk anders geworden. De griffier zorgt voortaan voor de externe contacten, waardoor collegiale samenwer king belangrijk is. "Voor kleine gemeentes is het dualisme een hele uitdaging, lijkt me. De gemeentelijke politici krijgen nu alle kans om zich naar buiten toe veel actiever op te stellen. Er moet dan ook ruimte zijn voor politieke wensen, waarbij het wel belangrijk is de hoofdlijnen vast te houden. Voor een gemeentesecretaris zoals ik dat wil zijn, wordt het nu alleen maar leuker." Er is dus heel wat terechtgekomen van het kind dat in plaats van huiswerk maken liever buiten op zijn brommer rondreed. Dat doet hij overigens nog steeds graag, zij het dat de brommer van toen inmiddels is vervangen door een stoere Yamaha. Sommelsdiikse Haven 19, 3Zii mA Sommelsttijk, tel. (0187) 48 33 28 OUDE TONGE - Dinsdagochtend is een invalide man uit Oude Tonge met zijn scoot ermobiel in een sloot bij het fietspad langs de Stationsweg gereden. De jnan werd opge merkt door een passerende automobilist die vanuit de sloot twee handen om hulp zag zwaaien. Waarschijnlijke oorzaak is dat de man tijdens zijn tochtje onwel is geworden en de controle over zijn mobiel verloor. Direct na het ongeval werd de kletsnatte man terug gebracht naar verzorgingshuis Ebbe en Vloed, waar hij woonachtig is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1