omantische kaarten m^m ia_a A tot Jonge handelsgeest op 2e Toeristendag Dubbelconcert in Brouwershaven m BOB-campagne groot succes MdUi^ atUmddt, /ln^nstus S i^^' b, NN Meer vakantiegangers met huurauto op pad voor verloving of huwelijk Gebr. De Waal Drukkerij (0187)47 10 20 ^n^nstPis (^IrksUnA) i^Dn tan frT^S,! Fijne dagen gewenst en tot een andere keer! PAGINA 9 VRIJDAG 9 AUGUSTUS 2002 fPuzzelreglérmiff H. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a EUandeii'Nieuws, Postbus 8, 3240AA Miiidelbaniis. 2. Per jnaand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Euro-checked on 08-08-2002, 13:02:46 Zo midden in de vakantietijd is er niet veel nieuws te vermelden. We eten vaak buiten, dat kan nu het zulk lekker weer is. Het onkruid trekt supergemakkelijk uit de grond, iedere keer zo'n regenbuitje zorgt natuurlijk voor een zachte bodem. Heb je nog zin in een aparte puzzel? Pro beer de Bijbelse dan eens. Vandaag wagen we ons eens aan een driedimensionale puzzel. Voor het grootste deel bestaat hij uit Bijbelse vragen. Soms is het een doorloper, een enkele keer zelfs met overlappingen. Hoe vinden jullie zoiets? Schuin, zijkanten naar linksonder: 1. Slechte vrouw waar Samaria mee bedoeld wordt. (Ezech. 23:1-4) 3. Alleszins en in ben ik onder wezen. (Fil. 4:12) 7. Republiek van de Molukken. (afk.)-senior (afk.) 11Inwoner uit Estland. 15. Management team, (afk.) Horizontaal steeds hoekje om: 1Tweede zoon van Juda (Gen. 38:1-4). 5. Plaats waar de duivelen wonen - kind vanJether(l Kron. 7:38). 9. Ondere andere (afk.) - offerdier - water- doorlatend. 13. mij, 0 God van zaligheden (Ps. 143:10 ber.) - signaal om hulp - zoon van Noach - muzieknoot. 17. een kleed zal 't al verouden. (Ps. 102:15 ber.) - niet rijk - Middelbare Technische School (afk.) - uitroep van fluisteren - Job vraagt boos aan Elifaz: "Is mijn vlees (Job 6:12). Blokje af als een trap naar Unksonder: 2. Andere naam voor Rimmon-Methóar. (Joz. 19:13) - oude lengtemaat. 4. Tweede vrouw van Asschur (1 Kron. 4:5). 8. Laat ons Zijn lof ontvouwen (Ps. 33:11 ber). 12. Elfde letter van het alfabet - boomsoort. 16. Geluid wat een ezel maakt. Blokje af als een trap naar rechtson der: .1. boom (Jes. 44:14) - uitroep om stilte. 3. Oppervlaktemaat - moeder. 5. Hogere Landbouw School (afk.) - stil toch! 9. Heel erg oud. 13. De lezer heil (Latijnse afk.). Schuin:zijkantennaar rechtsonder: 2. Nu wijkt verslagenheid, zoveel ang stig slaven (Ps. 107:15 ber.) - vrouw van Jakob. 4. Zie nr. 2 - koud. 6. En anderen (afk.) - offerdier. 10. Zo als Job. 14. En anderen (afk.). Op il aagHstus hoopt CaroBen vao Spltiater (Öaddorp) jarig te zijn, op de dertiende is het feest bij Wittemij» Ville- rias in Sommelsd^k. Amanda Schaaf (Dirksiand) is de dag erna de hekkesM- ter. Alle drie gefeliciteerd alvast! Moderne flatgebouwen als afbeelding in onze rubriek? Aan de omtrekken van deze bouwsels kun je met een beetje fantasie herkennen hoe laat het is. Waar gaat Marleen de Winter (Ouddorp) een weekje naar toe? rio De Meijertjes (Ouderkerk a/d IJssel) Hartelijk dank voor de Duitse kaart. JuUie bezochten de die rentuin in Rheine en een kasteel in Bad Bentheim. Verder nog gezwommen in het Ganzendiep tijdens heel warm weer. GeHjkhebje! Niels v.d. Wekken (Dirksland) Met de computer is het keurig leesbaar. Dat zal pittig worden op de Jacob van Liesveld- school in Hellevoetsluis. De helft van de vakken in het engels lijkt me bepaald niet zo eenvoudig. Good luck boy. Arnette Vogelaar (Rhoon) Succes verder op het Penta College, Blaise Pascal in Spijkenisse. Vroeger zat ik daar ook op. Fijn dat je nog een kleiner zusje hebt, alleen is maar alleen. Welke stukjes speel je op het keyboard? Veel plezier op je kamp. Hartelijk bedankt voor je leuke pasfo to en het ontworpen raadseltje! Eioa)ndelijk nieuws De Bob-campagne is niet alleen in België maar ook in Nederland een groot succes. Bij een steekproef bleek 93% van de onder vraagden Bob te kennen en 91% weet dat Bob nuchter blijft zodat de rest veilig thuis komt. Bob is degene die zorgt dat anderen veilig thuiskomen. Kernboodschap is dat mensen die samen gaan stappen, vooraf afspreken wie van hen nuchter blijft en terug naar huis rijdt. Dat gebeurt onder de slogan 'Bob jij of bob ik?' Bob was voor de intro ductie in Nederland, op 14 december 2001, al populair in België. In Spanje en Denemar ken gaat de campagne binnenkort van start. Dit jaar zijn er zo'n 10 vakantie gangers meer dan vorig jaar met een huurauto op pad. Volgens de BOVAG ontdekken steeds meer vakantievier- ders de huurauto om in deze periode met een beter voor hun vakantie geschikte auto op weg te kunnen gaan. Vooral auto's met veel (bagage)ruimte en cabriolets worden extra veel gehuurd. Dit blijkt uit een representatieve steekproef van de autoverhuurafdeling van BOVAG onder de aangesloten autoverhuurders. Alle auto verhuurders, in Nederland beschikken over een gezamenlijk huurvloot van zo'n 50.000 personenauto's, 8000 bestelauto's en 1000 vrachtauto's. De 50.000 personen auto's worden gemiddeld over het jaar voor tweederde voor zakelijke doeleinden ver huurd en voor eenderde voor particulier gebruik. In de vakantiepériode wordt er al jaren relatief meer particulier verhuurd, gaan er zo'n 30.000 huurauto's 'op vakantie'. Dit vakantieseizoen zijn dat er zo'n 33.000 dus 10% meer. 'Steeds meer vakantievierders ontdekken de huurauto om in deze periode met een beter voor hun vakantie geschikte auto op weg te kunnen gaan', zegt algemeen directeur Koos Burgman van BOVAG. 'Als je een oudere auto hebt, huur je een vrijwel nieuwe om ongestoord mee op vakantie te kunnen gaan. Veel automobilisten kiezen voor het dagelijks gebruik voor een voorde lige, kleine auto, die ook wat makkelijker parkeren is in drukke gebieden. Deze auto's zijn de laatste jaren veel comfortabeler en veiliger geworden. In de rest van het jaar voldoet zo'n auto dus prima, maar in de vakantieperiode, waarin je lange afstanden rijdt en veel meer bagage bij je hebt, is ie dan wel wat klein. Voor die periode biedt een grotere huurauto uitkomst. Maar er zijn ook mensen die graag naar zonnige streken in een cabriolet willen rijden of in een Jeep achtige auto over wat meer ongebaande wegen. Sommige leasemaatschappijen bie den in het leasecontract zelfs al een alterna tief voor de vakantieperiode.' De Autover huur Ledenassociatie van BOVAG ziet deze ontwikkeling als het begin van een omwen teling in bezit en gebruik van de auto. 'In de toekomst zullen we steeds vaker van auto wisselen. Natuurlijk zullen huishoudens graag de beschikking willen hebben over een of meer auto's die vrijwel dagelijks wor den gebruikt. Maar voor allerlei uitzonde ringssituaties zullen we steeds vaker een type auto huren, die beter geschikt is in die situaties. Vakantie is daar een van, maar ook als je eens met een groter gezelschap op weg gaat huur je een grotere, als je meer goede ren moet verplaatsen of als je eens een keer tje extra goed voor de dag wilt komen bij zakelijk gesprek dan wel je 'ns lekker in de zon wilt zitten in een cabriolet. Voor allerlei situaties is er wel een passende auto te huur. Kampeerauto's en bestelbusjes zijn al jaren populair voor speciale doeleinden.' Ouddorp - Een extra zakcentje is nooit weg zullen deze twee jeugdige Ouddor- pertjes hebben gedacht. Zij boden automobilisten een ruime parkeerplaats aan, vlak achter het centrum van Ouddorp. Maar dat wel voor een euro. "Da's bie- na voor niks," zo lieten de twee kersverse ondernemers strijdlustig weten. De tweede Toeristendag in het centrum van Ouddorp zorgde voor de bekende loopfiles rondom de toren en kerk. Tientallen kraampjes en evenzoveel kooplieden probeerden hun koopwaar aan de langs slenterende menigte te slijten. Ook enkele verenigingen uit de gemeente zelf, zoals het Rode Kruis Ouddorp, probeerden de clubkas wat te spekken. Net als bij de eerste Toeristendag was het woensdag ideaal marktweer. Een marktkoop man vatte dat het best samen als "Geen strand- of erwtensoepweer!" Brouwershaven - Op zaterdag 17 augustus geven Andrea Viergever, Arianne, Aleida, Christiaan en Marien Stouten een concert op dwarsfluit en orgel. Dit concert zal plaats vinden in de prachtige Sint-Nicolaaskerk te Brouwersha ven. Ze spelen een geestelijk en klassiek repertoire. Naast het Van Vulpen-orgel wordt er gebruik gemaakt van een 3-kla- viers Domus Grand Opera. Er is ook samenzang. Na een succesvol dubbelconcert in Zierikzee geven de jonge musici nu een concert in Brouwershaven. Andrea Viergever (14) en Arianne (11) en Aleida Stouten (13) spelen op de dwarsfluit. Zij hebben les bij Carla Seve- stre in Brouwershaven. Ze spelen onder andere bekende psalmen en gezangen zoals Psalm 134, 'Groot is uw trouw' en 'Grote God, wij loven u!'. Ze worden begeleid door Christiaan en Marien Stouten op het orgel. Christiaan (16) en Marien (18) bespelen tegeMjk het 3-kla- viers Domusorgel en het Van Vulpen-orgel. Zij studeren bij Rinus Verhage uit Sommelsdijk. Een concert op twee orgels is tamelijk uniek omdat er weinig kerken zijn met twee kerkorgels. Door de opkomst van het elektronisch orgel wordt het vaker gedaan. Er zijn weinig muziekstukken voor twee orgels maar het is de organisten gelukt om muziekstukken te arran geren voor twee orgels. Door de speciale intonatie is het Domus-orgel één van de allermooiste elektronische orgels. Echter het blijft wel een benadering van het echte pijporgel. Daarom worden de orgelsolo's gespeeld op het Van Vulpen-orgel. U kunt deze avond luisteren naar onder andere 'Cantilena' gecomponeerd door J. Rheinberger en 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' van J.S. Bach. Ook zal op de twee orgels een Hollandse potpourri worden vertolkt. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de restauratie van de kerkvloer in Brouwershaven. Dit is nodig omdat de vloer erg onge lijk is. Ook zijn de voegen tussen de stenen helemaal weg. De kosten van de restauratie bedragen 225.000. Het concert begint om 20:00 uur. De toegang is vrij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 9