LITIE 0900-8844 Ziekenhuis: Personeelsbestand blijft zorgeniünd Orgelbespeling Ronkende motoren langs D'n Diek WEKEN OmloopNieuws- Radio 2002 Nieuws van de Wereldwinkel www.buijze.nl Zomerzangdienst lEUROPAlUIN ■(/Minnaard Geen spreekuur FNV Wie wint 2,5 miljoen of meer? Zxs-z-A -^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-Hollandse en zeeuwse eilanden Extra kerkdiensten Trio Pétillant geeft barokconcert Geen gemeenteraads vergadering Jan Wisse bespeelt Batz-Witte-orgel te Kapelle Woning/auto-inbraak Cursus: Omgaan met hyperventilatie actief in beeld en geluid Dirksland - Het Van Weel Bethesda ziekenhuis gaat zich de komende jaren hard inzetten voor het aantrek kelijk maken van het Dirkslandse ziekenhuis als werkgever. De arbeidsmarkt voor medisch specia listen, gespecialiseerd verpleegkun digen, ok-personeel en laboratori ummedewerkers blijft krap, zo stelt het ziekenhuis in haar jaarverslag over 2001. Het ziekenhuis probeert via verschillende kanalen het werken bij het Van Weel Bethesda te promo ten, tot nu toe met wisselend succes. Klachten Middelharnis B.V. KIEVIT WARMTE Dahlia &j9S J MUOI WEERx-p^ 6 augustus 2002 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee OUDDORP - Vrijdagmorgen ontdekte een 49-jarige Duitse bewoner van een woning op het Noordzeepark aan de Oude Nieuwland- seweg te Ouddorp dat er was ingebroken in zijn woning. Uit de woning waren diverse goederen, waaronder een computer, mobiele telefoon, videocamera en autosleutels weg genomen. Ook was zijn drie weken oude personenauto, een Mercedes 270 CDi, die op de oprit bij de woning geparkeerd stond, meegenomen. GER GEM MELISSANT Woensdag 7 augustus 19:30 uur stu dent J.M.D. de Heer GER GEM NIEUWE TONGE Woensdag 7 augustus 19:30 uur Ds. J. Schipper GER GEM OOLTGENSPLAAT Woensdag 7 augustus 19:30 uur Ds A.J. Gunst Goedereede - Op vrijdagavond 30 augustus aanstaande opent het Trio Pétillant de Kunstdag van Goedereede met een avond concert in museum De Toren van Goederee de. Het is tegelijkertijd de première van hun nieuwste programma 'Klinkende Munt'. Zeventiende eeuwse muziek uit de handels steden Amsterdam en Venetië wordt op een informele manier ten gehore gebracht. Werk van de Nederlanders Padbrue, Sweelinck, Schenk en de ItaUanen Fontana, De Selma en Picchi is dan onder meer te horen. Wilt u meer weten, kijk dan op www.petillant.myweb.nl. De toegang tot het concert bedraagt 8,-, inclusief een drankje. Reserveren kan bij Museum De Toren via 493796 of 070 3833277. Een normaal sociaal leven. Geen lichamelij ke klachten meer. Een verminderd gebruik of geen gebruik meer van kalmeringsmidde len. Allemaal resultaten die u kunt bereiken door het volgen van de cursus Omgaan met Hyperventilatie. Tijdens de cursus leert u wat hyperventilatie is en hoe het wordt ver oorzaakt. De nadruk ligt op het aanleren van ontspanningsoefeningen en ademhaüngs- technieken om een aanval te voorkomen. Verder leert u om te gaan met spanningen. De cursus start op 11 september in Dirksland en vindt plaats tussen 19:30 en 21:30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de Gezondheid Service via 0181-626226. Verleden week beloofde de Wereld winkel een snel en eenvoudig ananas recept, van Fair Trade ananas. Nodig: 6 schijven ananas, chocoladeglazuur van 4 pure chocoladerepen van Max Havelaar, bakpapier, cocktailprikkers, keukenpapier. Bereiding: De chocoladerepen au bain marie laten smelten tot een mooi vast glazuur. Ananasschijven uit laten lekken op keuken papier. EUce schijf in 8 puntjes verdelen. Taartrooster bekleden met bakpapier. Met behulp van een cocktailprikker stukjes ana nas door het chocoladeglazuur halen. Even laten uitlekken en op het bakpapier leggen. Ananaspuntjes tot gebruik afgedekt in de koelkast bewaren. Dit is ook heel leuk om met kinderen te maken, zomaar, of op een kinderfeestje. Als schort trekt u ze dan oude overhemden achterstevoren aan, tegen de chocoladevlekken. De ingrediënten kunt u natuurlijk kopen bij de Wereldwinkel op het Spuiplein in Middelhamis, parkeerplaatsen genoeg! Open op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Tot ziens! COMBI I uur foto-servies I OUDIK)R^ WcflitTH) 3SM. {0187) 611611 fox 683734 teeSSt Prinli^ Hegaoorn 172 tel. (0111) 461400 De grote vraag naar nieuw personeel wordt mede veroorzaakt door de groei van het aan tal opnamen en bezoeken aan het ziekenhuis. Ten opzichte van 2000 zijn deze met 5% toe genomen. Ook weten steeds meer patiënten uit Schouwen-Duiveland en Voome-Putten het Van Weel Bethesda te vinden. In het jaarverslag juicht de Raad van Bestuur de patiëntenstroom toe. Groei levert kwaliteit op, zo stelt zij. Zij stelt als taak om het pro ces van groei zo goed mogelijk te begelei den, met name op het gebied van personele en ruimtelijke voorzieningen in het zieken huis. De groei zorgt er voor dat het zieken huis reeds met ruimtegebrek kampt. Met name in de poliklinieken. Plannen voor ver nieuwing en uitbreiding van de poliklinieken liggen inmiddels her en der op de bureaus. Om op korte termijn de groei aan polikliniek patiënten te ondervangen worden een fors aantal portocabines geplaatst op het parkeer terrein bij de huidige polikliniek. Dit betreft een tijdelijke huisvesting. Onlangs bleek uit onderzoek van de Consu mentenbond en het Nederlands Instituut voor onderzoek in de gezondheidszorg (NTVEL) dat het Dirkslandse ziekenhuis een groot aantal tevreden patiënten kent. De dienstverlening werd door veel patiënten zeer aangenaam en als persoonüjk ervaren. Desondanks ontving de Klachtencommissie 43 klachten. Een aantal wat bij de Raad van het Bestuur en Raad van Toezicht geen bij zondere ongerustheid veroorzaakte over de kwaliteit van de aangeboden zorg. De com missie heeft in 29 gevallen uitspraak gedaan. De resterende 14 klachten zijn buiten de Klachtencommissie omgegaan. Vaak bleek een reactie vanuit het ziekenhuis zelf, vol doende voor patiënten om de klacht in te trekken. In de overige gevallen kon via een bemiddelingsgesprek de klacht worden ver holpen. Bij twee klachten is deze bemidde ling niet geslaagd. De commissie heeft deze klachten later gegrond verklaard. Het ziekteverzuim van personeel in het Van Weel Bethesda was in 2001 - exclusief zwangerschappen - 4,7%. Daarmee zit het ziekenhuis ongeveer 2% lager dan het alge mene ziekteverzuim in ziekenhuizen in Nederland. Openingen Tot slot bleek het jaar 2001 eenjaar van ope- nmgen. Het hoogtepunt vormt uiteraard de opening van het vernieuwde ziekenhuis na ruim 20 jaar bouwen. Onder grote belang- steUing was Hare Koninklijke Hoogheid Koningin Beatrix naar Dirksland gekomen om dit heugelijke feit mee te vieren. Verder werd in oktober 2001 een stroke-unit geo pend. In deze unit vind een gespecialiseerde snelle behandeling plaats van patiënten met een CVA - beroerte - blijkt dat snelle behandeUng en goede nazorg duidelijk lei den tot verbetering van de toestand van de CV A-patiënten. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning DoetinchemsestToat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Brouwershaven - Tijdens de wekelijkse orgelbespelingen op de zaterdagmiddag in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwers haven is op zaterdag 10 augustus niet alleen het orgel maar ook een trekzak (een soort harmonica) te horen. De bespeler daarvan, Roelof Hartholt uit Tiel zal samen met de organist van de kerk. Prosper Sevestre een muzikaal avontuur aangaan. Beiden zullen afzonderlijk musiceren maar ook samen zul len ze een soort geïmproviseerde dialoog met elkaar opzetten. Wat voor resultaat dat oplevert moet u zelf maar komen beluiste ren. Zowel om 14:00 als om 15:30 uur, gedurende een half uur. Toegang vrij. De gemeenteraadsvergadering van Goedereede van 29 augustus aan staande zal geen doorgang vinden. De eerst volgende raadsvergadering is op 26 september 2002. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Op zaterdag 10 augustus a.s. speelt de bekende Zeeuwse organist Jan Wisse op het orgel in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle. Het thema van dit concert is 'Jan Zwart in per spectief. Voor orgelüefhebbers wordt het dus genieten van muziek uit deze stijlperio de. Jan Wisse is organist te Aagtekerke en was winnaar van diverse orgelconcoursen. De aanvang van het concert is 20.00 uur; de toegang bedraagt 4,50 euro voor volwasse nen en 3,50 euro voor jongeren t/m 15 jaar en houders van een CJP en Pas65+. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drin ken. AUen hartelijk welkom. Goedereede - Woensdagavond 7 augustus, dus morgenavond Deo Volente, doet de kos ter het kerkgebouw van Goedereede open om u en jou binnen de muren van de kerk een plaats te gurmen. Het is alweer de derde en laatste zomerzangdienst van het jaar 2002. Op de orgelbank neemt Johan van Broekho ven plaats en hij hoopt heel wat samenzang te begeleiden. Samen met Berdien Dekker van Willigen hoopt hij muzikale klanken te doen horen. Berdien bespeelt de dwarsfluit. Met enig vertrouwen wordt verwacht dat de avond voor iedere bezoeker in vele opzich ten verrijkend zal zijn. Uw en jouw bijdrage wordt verwacht voor de samenzang. De Schriftlezing is deze avond uit Psahn 104 en de plaatselijk predikant ds. J.W. van Estrik hoopt naar aanleiding daarvan een korte meditatie te verzorgen. Misschien dat het noemen van een werk van G. Ph. Telemann, van W.A. Mozart en van F. Adams de muziekkenner beweegt om deze avond voor al niet te missen. Iedereen is ook nu weer hartelijk uitgenodigd voor een bezoek aan de Hervormde Kerk. Misschien maakt u of jij ook gebruik van de informele ontmoeting die na de bijeenkomst in de Ark is. Tot mor genavond om 19.30 uur in de kerk van Goe dereede. Middelharnis - De demonstraties van old-timers en motoren zorgen elk jaar weer voor één van de drukbezochtste braderieën die in het centrum van Middelharnis worden gehouden. De straten rondom D'n Diek waren met een flink aantal strobalen en afzettin gen omgebouwd tot een waar circuit. Van 16:00 uur tot 20:00 uur reden moto ren, oldtimers en karts hun rondjes waarbij voldoende belangstelling, dankzij het prachtige weer, niet ontbrak. En niet alleen de liefhebber van gemotoriseerd verkeer werd vermaakt. Wie van smullen en shop pen hield kwam afgelopen vrijdag ook aan zijn of haar trekken. Tientallen kraampjes vormden een lang lint met koopwaar en demonstraties. De themabraderieën op D'n Diek blijken keer op keer aan te slaan tot genoegen van de ondernemers én bezoekers van Middelhamis. Meet- en r^jfeystewert Service o^tdetfm^' ♦Cerftrafe verwarmicig •iuciïfe^andeting *UïO^ an tirjkwEfk •Sanitair www.kievitv/armte.nl Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Grootbloemige Dahlia in diverse vrolijke l<leuren. BJoeit langdurig. RUIM DIRKSUND, 0187-601354. POWDERDAG EN VRIIDAG KOOPAVOND Ouddorp - Radio Goeree Lokaal pre senteert op 23 en 24 augustus OmloopNieuwsRadio 2002. Zesen twintig uur lang volgt de lokale omroep uit Goedereede de lopers van de Omloop van Goeree Overflakkee op de voet. Zodat u als luisteraar geen stap hoeft te missen! Evenals vorig jaar bevat OmloopNieuwsRa dio naast de live verslagen vanuit het lopers- veld ook een aantal vaste items. Zo is er ieder uur het OmloopJoumaal, het Omloop- NieuwRadio-weerbericht en de Groetjes Verzoekjes waarin u de lopers en vrijwilli gers kan steunen met een groet of een muzi kaal verzoek. Naast de 26 uur durende radio uitzending speelt het internet een prominen te rol. Sinds 1 augustus heeft RGL weer de speciale omloopsite gelanceerd. Op www.rgl.nl/omloop kunt u de omloop van G-O overal ter wereld volgen. Daarnaast kunt u op deze site meer lezen over de goe de doelen van dit jaar, de complete route van de omloop, informatie over de radiouitzen ding en kurmen de ondernemers meer lezen over de speciale omloopaanbieding. OmloopNieuwsRadio, vanaf 18:00 uur op vrijdagavond 23 augustus bij Radio Goeree Lokaal: 105.6 Fm en op de kabel via 105.9 Mhz. Zodat u geen stap hoeft te missen! Middelhamis - Ledenservice FNV-Bondge- noten zal op de derde maandagavond van augustus geen spreekuur houden in verband met de vakanties. Voor dringende zaken kunt u wel bellen naar de heer F. Pronk via telefoonnummer 0187-483913. Verder kunt u op alle derde maandagavonden van de maand op het FNV-spreekuur terecht van 19:30 tot 20:30 uur in het Diekhuus te Mid delhamis. Al uw klachten en vragen worden behandeld. "Ik win nooit een hoge prijs, maar ik heb in elke loterij mijn eigen geld". Het is een bekende uitspraak van iemand die nooit een lot koopt. Hij behoudt wel zijn geld maar zal ook nooit iets winnen. Maar op zaterdag 10 en 17 augustus is dat misschien anders. Dan kost het u geen geld maar maakt u wel kans op een prijs van 2,5 miljoen euro in het lunch-programma 'Aan de Draaitafel' op Radio Flakkee. Tussen half één en twee uur vallen er prijzen te verdie nen. Luister naar de vraag die in de uitzen ding wordt gesteld en zoek het goede ant woord op in de krant. Bel dit meteen door naar de studio, tel. 0187-603736, en maak kans op een staatslot met Jackpot. De trek king van het lot is op dinsdag 13 augustus.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1