Uientelers 'gered' door nieuwe kabinet Tm \\J is meer dan amusement alleen Uienproefveld in Den Bommel Auto rijdt op stilstaande vraciitwagen Ophalen oud papier Middelharnis Innaard Carillonconcert Goedereede www.knopsbv.nl m 3^^f)<i2- chr. streekblad op gerefórjneerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden \1sser Meubelen Evang^eliën in het Ouddorps f^^ Visser Visser eGARAOE Knöps Ungewea MWdelharnte Tel, (0187) 47 67 67 ORB op zoek naar nieuwe leden Vrijwilligers ^^^^^B'^^CRÏ*^-^^^|^«y..^_^ ^4 Den Bommel - De schimmelziekte val se meeldauw heeft enorm hard toege slagen in alle percelen uien. Ook op het eiland Goeree-Overflakkee, Het is al vroeg begonnen in de overwinte ringsuien, daarna zijn de 2e jaars plantuien ook ziek geworden. Hartelijk weikoni in de isboraxHiimvaa inSommebdgk. Automobielbedrijf Flakkee B.V. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. actief in beeld en geluid BARENDRECHT«TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA •TEL 0182-358 235 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen OUDDORP - Nietsvermoedende strandbezoekers werden woens dagmiddag opgeschrikt door een enorme knal. De wat gelouterde toeristen en de eigen bevolking wisten wel beter. Woensdag werd de jaarlijkse reddingsdemonstra tie bij het Flaauwe Werk traditio neel geopend met het afschieten van het wippertoestel. i^^b-t rS^ij f Vrijdag 2 augustus 2002 74e jaargang nr. 7125 Al vroeg dit vooijaar (medio mei) heeft Mol Agrocom, een particuliere toeleverancier voor land- en tuinbouw en de groenvoorzie ning uit Den Bommel, voorspeld dat het een groot probleem zou worden. De reden hier van was dat het middel mancozeb in april met onmiddellijke ingang verboden werd, terwijl het middel onmisbaar is tegen valse meeldauw. Alle andere toegelaten middelen zijn hiertegen te zwak. Toen het echt mis ging hebben Mol Agrocom, ZLTO, WLTO en LTO alarm geslagen. Samen het hoofd gewasbescherming LNV en leden van de vaste kamercommissie landbouw hebben de organisaties een aantal percelen in Schou- wen-Duiveland bezocht. Na het veldbezoek was direct duidelijk hoe slecht de situatie was. De Kamerleden en LNV waren er van overtuigd dat een snelle oplossing noodza kelijk was. Ze gaven de toezegging om de staatssecretaris via een motie te bewegen om artikel 16a toe te passen. Hierbij zou een tij delijke ontheffing worden verleend voor de middelen mancozeb en ridomil in de uien- teelt. Ingrijpen met dat laatste middel was noodzakelijk, omdat de ziekte zich te ver had ontwiWceld. Een ruime kamermeerderheid (95 stemmen) stemde voor de motie. Echter de toenmalige staatssecretaris Faber negeerde de wens van de Kamer en beriep zich op de wet en de rechter. "Dit was ontzettend frustrerend voor de telers die met hun rug tegen de muur ston den. De nieuwe regering zag wél de nood zaak om snel in te grijpen." De nieuwe minister van Landbouw, de heer Veerman heeft ingestemd met het in gang zetten vaiv de artikel 16a procedure. Waarschijnlijk resulteert dit in een snelle tijdelijke toelating van mancozeb en ridomil (metalaxyl). Voor de meeste uientelers is het eigenlijk te laat, omdat reeds alles al ziek is. "Het meest posi tieve is dat er nu bewindslieden zijn die de problemen wel zien een ook daadwerkelijk wat doen!" De telers en adviseurs gewasbe scherming zijn hier ontzettend blij mee. Mol Agrocom houdt woensdag 4 september een open middag op haar uienproefveld in Den Bommel. Er is precies te zien wat de gevol gen zijn van het beleid en hoe het - niet - moet. Het veldje betreft proeven tegen valse meeldauw, de schimmel waar alles om draait. Zo zijn er veldjes met toegelaten mid delen, veldjes met mancozeb en percelen met nieuwe middelen. Betrokken telers zijn altijd welkom voor een veldbezoekje. Voor meer informatie kunt u bellen met de des kundigen van Mol Agrocom: Peter Vogelaar 0187 618558 of Rinus Struik 06-53264313. Sommelsdijtcse Haven 19, 3245 MA Sonunetsctijk, tel. (0187) 48 33 28 Op dinsdag 6 augustus wordt vanaf 18.00 uur het oud papier in Middelharnis opge haald. Deze maand is de zuidelijke wijk aan de beurt (o.a Rubensplein en Priijs Bemard- laan). De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk van de Ned. Herv. Kerk. van Middelharnis. Gaarne het papier goed gebundeld buiten zetten. MIDDELHARNIS - Een ongeveer 60-jarige bestuurder van een Ford Sierra is dinsdagavond omstreeks 22.05 uur zwaargewond geraakt nadat hij op de Zuidelijke Randweg in Middel harnis op de achterkant van een stilstaande vrachtwagen was gereden. De vrachtwagen stond op de rijbaan stil om de weg te vragen. De bestuurder van de Ford Sierra had de vrachtwagen niet op tijd gezien en botste op de achterkant van de vrachtwagen. De automobilist werd door de brandweer bevrijd, waarna hij werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Personeel van een tweede ambulance en de plaatselijke huisarts verleenden eerste hulp aan de vrachtwagenchauffeur en zijn vrouw, alsmede een getuige, die door het ongeval zeer geëmotioneerd waren en daardoor ademhalingsmoeilijkheden en hartklachten kregen. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COüfBI 0UDDOIU>- Weilitraa>35 Ttl. (01S7) tSlöll fax 633734 RENESSE- Prinhhep Hogeioom 171 ld. (0111) 462100 Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Ouddorp - Van de bekende Ouddorpse schrijver George Tanis - Sors van Piejt van Sors - is onlangs een bijzonder vert aling van de Evangeliën verschenen. De eerste vier bijbelboeken van het Nieuwe Testament zijn namelijk "in verteltrant vertaeld in 't ouddurps'. "Zoeo geef 'K je aok nog de volgende raed: Let goewd op wat ik noe zeage: God zal je meete mit de maete wieermit joe je meede- meansen meet. Wie dat in praeteik briengt, zal God beloeone mit wat God goewd voor die means vindt" (Markus 4:24). In het voor woord erkent de schrijver dat het geen echte theologische, betrouwbare bijbelvertaling betreft. George Tanis noemt zich zelf een belangstellende Bijbellezer met een voor liefde voor het Ouddorpse dialect. De tek sten heeft hij na aanleiding van de gangbare vertalingen vertaald zoals dat bij hem in het Ouddorps overkwam. De Ouddorpse ver taling van de Bijbel is uitgegeven door Uit geverij C. van Koppen uit Ouddorp. REGISTERACCOUNTANTS De Goereese beiaard wordt morgen, zaterdag 3 augustus, bespeeld door Martien van der Knljff uit Oldebroek. Hij is stadsbeiaardier van Hattem, Elburg, Hasselt en Katwijk aan Zee. Op het programma staan drie suites van respectievelijk Bach, Leen 't Hart en Wim Brandse. Van de laatstgenoemde eigentijdse componist speelt Van der Knijff een werk waarin drie steden uit Nederland en drie uit Vlaanderen in een toonschildering worden gevat. ledere stad met een eigen muzikaal. Het concert wordt vervolgd met werken van Jan Pieterszoon Sweelinck, bekend om zijn fenomenale variatechnieken, en een tweetal pianorags van Bowman en Lamb. Het zeer gevarieerde programma wordt, zeer toepas selijk voor de Goereese St. Catharinatoren, besloten met de Noctumo St. Catharine van Gert Oldenbeuving. Het concert begint om 16:00 uur en het concertprogramma wordt gratis verstrekt bij de kassa van de toren. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL voor autorJjdeM HiePplezier Reddingsdemonstratie Verschillende hulpinstanties lieten hun kunnen zien in een flitsende demonstra tie welke ondanks het wat heiige weer vanaf het strand goed te volgen was. Enkele honderden toeschouwers wisten dan ook het strand bij de post van de Ouddorpse Reddingsbrigade (ORB) te vinden. Meewerkenden waren naast de Reddingsbrigade zelf, de KNRM sta tions Ouddorp en Stellendam, EHBO afdeling Ouddorp, Ambulance Silo Rijn mond, Brandweer Goedereede bluseen- heid Ouddorp, Lotuskring Goeree-Over flakkee, Politie Rotterdam-Rijnmond en vele andere die vrijwillig hun bijdrage aan de demonstatie verleenden. Zoals gebruikehjk had de organisatie een gevarieerd programma van acht demon straties samengesteld waarbij alle facet ten van de dagelijkse praktijk op het water voorbij kwamen. De middag begon met achtervolging van smokke laars op het water welke vervolgens na aangeland te waren werden gegrepen door de bereden politie met behulp van de hondenbrigade. De vrijwillige leden van de reddingsbrigade lieten hun kun nen zien tijdens een zgn. lijnredding waarbij een zwenmier in problemen werd gered. Wellicht de meest aanspre kende demonstratie was de ontploffing bij een vissersvaartuig waarbij de OD 2 als figurant figureerde. De gebruikelijke ondersteuning in de lucht was dit jaar minimaal. Mede door de ramp van zater dag op de luchtshow van het Oekraïense Lviv is het nemen van de verantwoorde lijk voor een luchtdemonstratie te zwaar geworden voor de organisatie. Naast een stukje amusement voor de bezoe kers willen de betrokkenen met de demon stratie ook mensen warm maken voor het - vaak vrijwillige - reddingswerk. Met name de Ouddorpse Reddingsbrigade is op zoek naar (jonge) leden. De Ouddorpse Reddings brigade verzorgt de bewaking van zo'n 22 kilometer strand en kust op de Kop van Goe- ree. Hiervoor beschikt zij over vier red dingsvaartuigen en twee reddingsvoertui gen. Zij heeft de beschikking over twee red- dingsposten, namelijk de centrale post bij strand 't Flaauwe Werk en de surf/EHBO post nabij de werkhaven van de Brouwers- dam. De ORB wordt grotendeels gesubsi dieerd door de gemeente Goedereede maar heeft ook een aantal particuüere sponsors plus een grote groep donateurs die haar een warm hart toe dragen. Mensen, hefst woon achtig in de nabije omgeving die interesse hebben in het Ouddorpse reddingswezen kunnen altijd binnen stappen op de post bij het Flaauwe Werk aan het Westerduinpad in Ouddorp. Meer informatie over de ORB is ook te vinden op het internet: www.red- dingsbrigade.net/~ouddorp 9 II M-aja'^Sftï;ï'fc^ffi«flMa'^SSi'&^Sïi#;gïgiKï^jï?ï^i^^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1