IE 0900-8844 Vader trouwt dochter... Drievoudig feest bij SVIK! Realisering speeltuin, schoolproject en nieuwe stichting: Badgastentoernooi innaard W.Y.s. Binnenhof toont na jaren weer positief resultaat Kleurwedstrijd en Kameleonijs bij Banketbakkerij Van Helden Zijruit vergroot veiligheid fietsers Deltavisser met brandstofproblemen '^s^4-E Wetswijziging grijskenteken auto 's Extra kerkdiensten Geref. Gemeente Rubber boogie door John Stegers geboi^en Man rijdt na achtervolging in op politiemensen Aanrijding ÜWWF'" WARMTE Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning ocf/ef in beeld en geluid dinsdag 23 juli 2002 74e jaargang nr. 7122 BEW. EX. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf ial<l<ee Onderzoek naar meubeldiefstal OOLTGENSPLAAT - De recherche van het district De Eilanden is een onderzoek gestart naar de daders van de diefstal van een vrachtwagenoplegger, die onlangs bij een meubelzaak in SUedrecht was weggenomen. In de laadruimte van de vrachtwagenopleg ger stonden 60 nieuwe bankstellen en 40 stoelen. De meubels, alsmede enkele onder delen van de oplegger, werden maandag middag door politiemensen in twee loodsen aangetroffen. Naast de bankstellen en stoe len werden ook nog zestien hogedrukspui ten, die eveneens in een loods lagen, in beslag genomen. OUDDORP - Voor de 17e keer wordt het badgasten tennistoernooi georganiseerd en voor de 3e maal tegelijk het jeu de boules- toemooi. De succesvolle combinatie vormde vorig jaar weer een stroom van sportieve spelers en hun fans richting het tennispark aan de Klarebeekweg 22 in Ouddorp. Het tennistoernooi begint op vrijdag 26 juü en duurt tot en met zaterdag 3 augustus. Vrijdagmiddag 19 juli werd de Stellendam- se reddingboot voor het Haringvliet 'John Stegers' door de kustwachtpost Oudorp gealarmeerd. Er waren twee jongens aan het varen op het Haringvliet, tussen Stellendam en Hellevoetsluis. Zij merkten dat hun rub ber bootje lek was en sloegen met hun gsm- telefoon alarm via het nummer 112. De red dingboot was zeer snel ter plaatse, nam de beide jongens aan boord en het bootje op sleeptouw en bracht ze in de jachthaven Arie de Boon in Hellevoetsluis. Het aan boord hebben van communicatie-apparatuur is hiermee opnieuw omnisbaar gebleken. OOSTVOORNE - Vrijdagavond omstreeks tien uur kreeg de poHtie van het district De Eilanden een melding dat er vanuit een auto op het Gorsplein verdovende middleen zou den worden verkocht. Deze auto bleek tevens als gestolen te boek te staan. Toen politiemensen de auto in de omgeving stil zagen staan, gingen zij te voet op de auto af. De bestuurder ging er echter met de auto vandoor. De politie zette de achtervolging in. De auto reed met gedoofde Uchten en met hoge snelheid in de richting van het Brielse Meer. Op de Brielse Meerweg probeerden de politiemensen de auto tot stoppen te dwingen. De bestuurder van de auto ramde echter de politieauto, waarna de twee auto's tot stilstand kwamen. De poütiemensen lie pen naar de auto van de verdachte, die ver volgens weer gas gaf en op de politiemensen inreed. Er werd hierop door de poUtiemen- sen in de richting van de auto geschoten, waarna de auto het talud afreed en tegen een boom tot stilstand kwam. De GGD kwam ter plaatse. De bestuurder, een 22-jarige Rotter dammer, bleek iimiiddels te zijn overleden. Er zal sectie worden verricht teneinde de juiste doodsoorzaak vast te stellen. De rijks recherche stelt een nader onderzoek in. STELLENDAM - Bij een aanrijding, vrij dagmiddag omstreeks vijf uur op de Zuider- diepstraatweg, tussen twee bromscooters is de 71-jarige bestuurster (afkomstig uit Briel- le) van één van de scooters gewond geraakt. Zij werd met vermoedelijk een gebroken kaak- en jukbeen door de GGD overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Personeel van de traumaheü verleende assis tentie aan de GGD. De 19-jarige bestuurder van de andere bromscooter, afkomstig uit Middelhamis, raakte niet gewond. ^iichtbehandefing en^nfewert^ Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 ^iP^tefrirvstirffeties www.kievitwarmte.nl Onder toeziend oog van bijzondere ambtenaar vader Leenders, tekent het bruidspaar voor hun huwelijk. Natuurlijk is je trouwdag een hele bij zondere dag. En om eventuele misver standen - mogelijk ontstaan door de kop boven dit artikeltje - meteen maar uit de weg te ruimen: afgelopen vrijdag was ook de trouwdag van de Sommelsdijkse Sjaak Vroegindeweij en de Dirkslandse Bianca Leenders een bijzondere dag. Maar als in plaats van de verwachte ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Middelharnis je eigen vader, uit Dirksland, in die hoedanigheid de trouwzaal binnenstapt, dan weet je even niet hoe je het hebt... Bianca trof die verrassing. Vader (Jan) Leen ders is na de laatstgehouden gemeenteraads verkiezingen in Dirksland niet alleen raads lid, maar ook ambtenaar van de burgerlijke stand geworden. Maar een huwelijk had hij - tot jl. vrijdagmiddag - nog nooit voltrokken. Terwijl Bianca en Sjaak voor hun huwelijk alles tot in de puntjes geregeld hadden, speelde zich achter hun rug 'een complot' af. Wat zou het inmiers mooi zijn als het eerste huwelijk dat Leenders zou voltrekken, dat van zijn dochter zou zijn.En in goed over leg met de gemeente Middelhamis werden daarvoor de nodige formaliteiten vervuld: op vrijdag 19 juli 2002 zou Leenders voor één dag bijzonder ambtenaar van de burgerlijke stand in de gemeente Middelhamis zijn. En Bianca en Sjaak wisten van niets. Pa stond gewoon naast ma, toen in de trouwzaal van het Rien Poortvlietmuseum in Middelhamis het bmidspaar biimenkwam. Ja, terwijl de komst van de ambtenaar werd afgewacht, werd vader-wél even weggeroepen, maar dat viel eigenlijk nauweüjks op. En wie schetst dan de verbazing, als de ambtenaar binnen stapt - in een stijlvolle groene toga gehuld, dat ditje eigen vader is.Is het dan wonder dat je als bmid een klein moment je hoofd laat zakken om even een paar traantjes weg te pinken... En is het dan wonder dat het voor de 'buitengewoon ambtenaar' ook een ontroerend moment was toen 'ie van z'n eigen dochter en schoonzoon uit mocht spre ken 'dat hiermee hun huwelijk voltrokken was...'? "Het meest persoonlijke cadeau dat we je op deze dag konden geven". Overigens ging Leenders dit uitstekend af, alsof 'ie nooit anders gedaan had. En wie weet: nu één bmidspaar bij hem de akte is gepasseerd, volgen er misschien nog wel vele. MAKELAARDIJ Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De financiële positie van het werkvoorzie ningsschap Binnenhof en haar volle dochter WeBeGo B.V. heeft zich ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar aanzienlijk ver beterd. Hoewel er nog niet gesproken kan worden van een positief resultaat is het geconsoli deerde resultaat met meer dan 75% 57.555,-) verbeterd. De verwachtingen voor het eind van het jaar zijn dan ook hoog gespannen, waarbij het vrijwel zeker is dat Binnenhof voor het eerst in twaalf jaar weer positief resultaat kan tonen. Het resultaat van WeBeGo B.V. zal afhankelijk zijn van de effecten van een stringente kostenbeheersing en de realisatie van de geprognosticeerde omzet. Opvallend is dat beide bedrijven in de afgelopen jaren, ondanks een sterk temglopend personeels bestand wordt veroorzaakt door de landelijk aangescherpte indicatie-eisen. De belang rijkste 'succesfactoren zijn een verhoogde productiviteit door een efficiëntere organisa tie, een laag ziekteverzuim van 10% wat lan delijk in de sociale werkvoorziening 6% hoger ligt en niet te vergeten een uitstekende inzet van het personeel. Binnenhof en WeBeGo geboren op basis van deze resultaten tot één van de best pres terende sociale werkplaatsen in Nederland met, commercieel gezien, een uitstekende naam bij zowel lokaal opererende bedrijven, als grote landelijke en zelfs internationaal opererende bedrijven. Overleg met de deelnemende gemeenten zal in de komende tijd bij Binnenhof duidelijk heid moeten geven over het verder saneren van een aantal uit het verleden afkomstige financiële obstakels en over de toekomst van de sociale werkvoorziening op Goeree- Overflakkee. Het tot nu toe behaalde resul taat is dan ook een uitstekende basis om deze discussie met vertrouwen tegemoet te zien. MIDDELHARNIS - In het kader van een landelijke bakkersactie werden tijdens de maand mei en juni bij ban ketbakkerij Van Helden kleur- en knutselplaten uitgedeeld aan de kleine bezoekertjes van de winkel. Hiermee konden de kinderen een eigen Kame leon boot maken en naar eigen smaak kleuren. Uit de grote hoeveelheid verschillende inzendingen is gebleken dat men op Flakkee heel erg creatief kan zijn. De allermooiste inzending is door banketbakkerij van Helden opgestuurd voor de landelijk super hoofd prijs: een radiografisch bestuurbare zeilboot. Helaas voor de deelnemertjes van Flakkee is deze prijs in Ridderkerk gewonnen. Vanwege deze speciale wedstrijd heeft Ban ketbakkerij van Helden ook nog speciaal ijs ontwikkeld: Het Kameleon ijs! Dit is een üterbak ijs met allemaal verschillende sma ken banketbakkers ijs erin. Elke keer weer een verrassende combinatie die in eUce ijs- bak verschillend is. De drie hoofdprijswirmaars, Marlotte v.d.Veer uit Herkingen, Liesbeth Bos uit Ooltgensplaat en Melanie v.d. Valk uit Som melsdijk, krijgen naast de unieke Kameleon broodtrommel zo'n bak met heerUjk banket- DIRKSLAND - Om drie redenen was 't afgelopen zaterdag best wel feest bij de Dirkslandse Stichting Verenigd in Kracht (SVIK). Allereerst omdat haar nieuwe speeltuin die middag werd geopend, verder vanwege de voltooi ing van haar schoolproject in het der de wereldland Mali, en tenslotte van wege de definitieve afronding van de SVIK op zich. Flierefluiter Najaren van wikken en wegen en veelvuldig overleg met diverse instanties, is afgelopen zaterdagmiddag de nieuwe speeltuin offi cieel geopend. Onder muzikale begeleiding van de plaatselijke muziekvereniging 'Ami- citia' verrichtte om half vier mevrouw De Gast de openingshandeling. Mevrouw De Gast was al jarenlang lid van de voormalige buurtvereniging West, en nu van de nieuwe Stichting Verenigd in Kracht. Door middel van het verwijderen van een doek werd de speeltuin geopend en werd ook de naam bekendgemaakt: 'deFlierefluiter'. Voordat de speeltuin werd geopend, lichtte voorzitter J. de Berg van de SVIK in zijn welkomstwoord toe dat er in Dirksland behoefte was aan een plaats waar de kinde ren zich konden vermaken aangezien en dat in die behoefte nog onvoldoende werd voor zien. Met behulp van veel vrijwillige inzet, acties en subsidies van landelijke en plaatse- Ujke instellingen is de speeltuin tot stand gekomen; iets waar men nu natuurlijk heel trots ,op is. De speeltuin werd meteen door een honderdtal kinderen en ouders bezocht. Schoolproject Ook de voltooiing van het schoolproject in Mali werd deze middag gevierd. Al jaren lang staat de Stichting in contact met de familie Johan Wachters in het derde wereld land MaU. Met diverse acties binnen de Stichting zorgt de SVIK voor de nodige financiële middelen en heeft ze in de loop der jaren reeds diverse projecten tot stand gebracht. Tijdens een bezoek van de heer en mevrouw De Berg uit Dirksland aan Mali, mim anderhalfjaar geleden, is geconstateerd dat het toenmalige schoolgebouw veel te klein en sterk verouderd was: 120 kinderen in één klas en teveel kinderen in één bank, etc. Daarom heeft de SVIK dit project opge pakt en is het inmiddels zelfs al verwezen lijkt. Er staat nu een nieuw gebouw dat voor lopig voorziet in drie leslokalen, met nieuwe banken en een mogelijkheid tot uitbreiding met een bovenverdieping. De familie Wach ters was zaterdagmiddag zelf aanwezig om een en ander toe te lichten. Ook was daarbij Annet van Loon uit Melissant aanwezig, die een halfjaar bij de familie Wachters in Mali heeft vertoeft en nog maar pas temg is. Annet heeft zelf meegeholpen aan de bouw van de school. SVIK Sinds zaterdagmiddag kan nu ook definitief worden gesproken van de nieuwe Stichting Verenigd In Kracht. Nadat vorig jaar beslo ten was om Buurtvereniging West en Stich ting Thuderbird te laten samensmelten tot één nieuwe stichting, moesten eerst nog diverse problemen worden opgelost. Nu dat gelukt is kan onder een nieuwe naam en als één stichting én met de vele vrijwilligers weer worden getracht om in het nieuwe sei zoen alle acties uit te gaan voeren. ^^S» bakkersijs mee naar huis. Luuk van Heesch uit Sommelsdijk, Simon v.d. Stoel uit Oolt gensplaat, Benno van Gils uit Achthuizen, Jordi v.d. Valk uit Sommelsdijk en Nout-Jan Dogterom uit Nieuwe Tonge krijgen voor hun creaties ook allemaal zo'n een unieke Kameleon broodtrommel. Zij kunnen voor de vakantiesluiting van 29 juli t/m 19 augus tus hun prijs in de winkel ophalen. Overi gens bUjft het Kameleonijs en de andere soorten jieerlijk BanketbaUcersijs wel dins dag t/m zaterdag verkrijgbaar op D'n Diek. Na het doorvoeren van een wetswijziging is het toegestaan om in bedrijfswagens met grijs kenteken een niet gebUndeerde mit te plaatsen aan de rechterachterzijde. De wetswijziging is doorgevoerd om het aantal ongevallen te verminderen. Momenteel voorziet Carglass ANWB wegenwachtauto's van zijmiten. Tot voorkort was het niet toegestaan om niet geblindeerde miten te hebben in het achterste deel van de zogenaamde grijs- kentekenauto's. Inmiddels is er echter een wetswijziging doorgevoerd die toestaat om aan de rechterzijde van de bestelauto een ruit in de laadraimte te plaatsen. Deze wetswijziging is doorgevoerd nadat onderzoek heeft uitgewezen dat het ver groten van het zichtsveld een belangrijke factor is in het terugdringen van het onge valsrisico. De ANWB Wegenwacht heeft Carglass gevraagd de wegenwachtauto's te laten voorzien van een niet geblindeerde zijruit in de laadmimte van de auto's. Afgelopen weken is gestart met het plaatsen van de miten en naar verwachting is het karwei aan het einde van de zomer afgerond. COMBI OUDDO«^ WeihhHt 35 Tel. (0187) 6SI6I2 fax iS3734 RENESSE- Prirrtshop Hognoom 172 r«). (0111| 461400 Rond 22.00 uur werd zaterdag 20 juli de bemarming van de Stellendamse redding- boot 'Prinses Margriet' door de Kustwacht- post Ouddorp gealarmeerd voor het visboot- je 'Deka 985' met drie personen aan boord, dat zich met brandstofproblemen bij de boei P2 bevond, net buiten de haven van Stellen- dam. De reddingboot was zeer snel ter plaat se en nam het bootje, dat voor anker was gegaan, op sleeptouw en bracht het naar de buitenhaven van Stellendam, waar het werd afgeleverd aan de drijvende steiger bij de schutsluis. Binnen een uur lag de 'Prinses Margriet' weer stand-by op haar eigen plaats. OOLTGENSPLAAT - hedenavond (dins dag 23 juU) 19.30 uur, ds. B. van der Hei den te Alblasserdam. NIEUWE TONGE - woensdagavond 19.30 uur, ds. C. Sonne velt te Veenendaal (bediening Heilige Doop).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1