Tm itlotneetemoM \>J Bij eerste lustrum Flakkeese Molendag wappert provincievlag vanaf ellandelijke molens Celstraf voor 21-jarige Oostflakkeeënaar 0900-8844 Nieuwe Tongse Pannebakkertjes voorzien Dirkslands ziekenliuis van een berg nieuw speelgoed! Dirksland neemt speeltuin in gebruili Dringend verzoek aan alle surfers innaard Gerrit van Zielst in Flakkeecialiteiten www.knopsbv.nl :hr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid'hoüandse en zeeuwse eilanden Visser Meubelen i"^^ Visser Visser 2>zsz p 'i2> Moeite met parkeren Autoinbraken Meisjes op bromscooter door oliespoor onderuit Automobielbedrijf Flakkee B.V. Baxtel^k we&em in de Middelharnis B.V. actief in beeld en geluid BARENDRECHT*TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen GARAGE Kitöps Provincievlag Getuigenoproep gevraagd Vrijdag 19 juli 2002 74e jaargang nr. 7121 Na 3 jaar voorbereiding neemt de 'Stichting Verenigd In Kracht' (SVIK) te Dirksland morgen haar nieuwe speeltuin in gebruik. Uniek voor Dirksland: financieel is de speel tuin voor het overgrote deel bijeen gebracht door vrijwilligers, die er ook veel werk zaamheden voor hebben verricht. Het is een mooi geheel geworden, dat thans in gebruik kan worden genomen. Dat zal morgenmid dag om 3 uur gebeuren, vanaf de Victoriahal aan de Philipshoofjesweg. De opening zal muzikaal worden opgeluisterd door de plaat selijke muziekvereniging 'Amicitia'. Tevens is in het Malinese Kati de bouw van de school bijna afgerond. Voor dit project, mogelijk gemaakt door de SVIK, was het gehele jaar 2002 uitgetrokken, maar reeds in juni waren de benodigde 29.000 euro's (f 64.000) binnen! Dus: een pluim op de hoed van alle vrijwilligers en sponsors en natuur lijk van alle mensen die spontaan een gift overmaakten voor de bouw de school. Daar zullen nu 160 kinderen onderwijs gaan ont vangen. Johan en Ramata Wachters zullen over de bouw zelfverslag uitbrengen tijdens hun verblijf in Nederland, deze maand. Wanneer een (kite)surfer op het water door omstandigheden zijn materiaal in de steelt moet laten, maar wel zelf kans ziet aan de wal te komen, wordt hem dringend verzocht via de kustwacht, of via 112 te melden, dat hij zich aan land bevind. Dat gebeurt niet altijd, wat tot gevolg kan hebben dat vele hulpverleners met hun materiaal worden ingezet om een drenke ling te zoeken, die er niet is. Afgelopen woensdag 17 juli rond 18.00 uur werd door de kustwachtpost Ouddorp de bemanning van de Stellendamse redding- boot 'Prinses Margriet' gealarmeerd. Vanaf het strand was gesignaleerd dat een kite- surfer, vertrokken vanaf de Slufterdam, er niet in slaagde om terug te keren naar de wal. De reddingboot voer onmiddellijk uit en vond ter hoogte van de opgegeven locatie wel de vlieger. Dat gebeurde mede op aan wijzingen van een helikopter, die boven de vlieger hing. Vanwege brandstofgebrek moest de heli de tocht afbreken, maar onder tussen was de 'Prinses Margriet' zo dicht ter plaatse dat de vlieger geborgen kon worden. Samen met de politieboot P2 werden zoek slagen gemaakt om de surfer zelf te kunnen vinden. Ook de Ouddorpse reddingboot Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee STELLENDAM - Maandagmiddag rond 15.45 uur had een 45-jarige automobilist uit Stellendam enige moeite met het inparkeren van z'n auto naast een kapsalon aan het Oranjeplein in Stellendam. De man botste eerst tegen een geparkeerde auto aan, schoot vervolgens het trottoir op en reed tegen de muur van de kapsalon aan, die behoorlijk werd beschadigd. DEN BOMMEL/ACHTHUIZEN - Maan dagmorgen vroeg ontdekten twee automobi listen uit Den Bommel en een uit Achthuizen dat men vermoedelijk zondagavond of - nacht in hun geparkeerdstaande auto's had ingebroken. Uit twee in de Schoolstraat in Den Bommel geparkeerd staande auto's werden ,na het inslaan van een portierruit, de radio/cd-spelers weggenomen. Van een in de Kerkstraat in Achthuizen staande auto werd, na het forceren van beide portierslo- ten, eveneens de radio/cd-speler ontvreemd. SOMMELSDIJK - Dinsdagmiddag rond drie uur gingen op de rotonde Langeweg- Koningin Julianaweg twee meisjes (beiden zestien jaar en woonachtig in Sommelsdijk en Oude Tonge) op een bromscooter onder uit als gevolg van een op de weg liggend oliespoor. Beide meisjes liepen daarbij diverse schaafwonden op en moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Het oHe- spoor werd opgeruimd door de gemeente. Een veroorzaker kon niet worden gevonden. 'Griend' werd opgepiept om vanaf Rockan- je te gaan zoeken. Die reddingboot behoefde echter niet in actie te komen, want inmiddels kwam via strandpaviljoen 'Zeester' een mel ding dat er iemand liep te zoeken naar zijn surfmateriaal, dat aan zou spoelen op het strand van Ouddorp. De surfer had kans gezien om aan wal te komen bij de Slufter dam, was per auto omgereden naar Ouddorp om daar te gaan zoeken langs het strand. Als de man eerst de hulpverleningsinstantie had ingelicht dat hij aan wal was, had zij niet in actie hoeven te komen. Onder snikhete temperaturen - ja, af en toe komt dat in Nederland nog voor - hield op 17 mei jl. o.b.s. 'de Pannebakker' te Nieuwe een voorjaarsmarkt, gecombineerd met een sponsorloop. Waar de school altijd een kerstmarkt heeft gehouden, is ze dit jaar van die traditie afgeweken en hield ze op boven genoemde datum voor het eerst een voor jaarsmarkt. Daarbij werd voor het eerst ook een sponsorloop gehouden. De opbrengsten van de 'markten' komen al jaren ten goede aan goede doelen, die elke keer opnieuw worden uitgekozen. Daarvoor bleef de school dit jaar in de buurt en viel het lot op de kinderafdeling van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland - een doel dat schoolkinderen zéker aan spreekt. Ook de sponsorloop zou ten bate van de kinderafdeling zijn. Terwijl het op 17 mei buiten 28° C was, hebben de kinderen van de groepen 4 t/m 8 van 's middags één tot drie uur talloze rondjes gelopen, zéker 10 km lang, en tot hun grote verbazing en ver rassing leverde dat een berg geld op. Toen de dag voorbij was bleek de school maar liefst 2000 euro opgedaan te hebben! En voor dat bedrag werd besloten nieuw speelgoed te kopen voor op de kinderafdeling, variërend van Duplo tot leesboekjes, van auto's tot poppen en van serviesgoed tot video's en viltstiften. Ze konden er zelfs een paar flinke tafels mee vullen toen een delegatie 'Paime- bakkertjes' maandagmorgen de buit in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis overhandigde. Heel dankbaar is het Van Weel voor deze royale gift en ze heeft dit gebaar dan ook zeer gewaardeerd. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 jSi SwnmetsdJJtse Haven 19, 3Z4SmA SommeMjk, tel. (0187) 48 33 28 MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 OUDDORP- Wdlitrool 35 Tel. |D1S7) 681612 fax 6B3734 RENESSE- Printihop Hogeiown 172 hl. (0111) 462400 Zaterdagmorgen om 9.00 uur zal Gerrit van Zielst uit Sommelsdijk zijn levensverhaal vertellen in het programma 'Flakkeecialitei ten' op Radio Flakkee. Gerrit werd 63 jaar geleden geboren in Nieuwe-Tonge. Voordat hij in Sommelsdijk ging wonen, woonde hij ook nog enige tijd in Dirksland en Rozen burg. Toen hij voor de dienstplicht werd opgeroepen, werd hij voor 8 maanden uitge zonden naar Nieuw-Guinea. Zijn brood ver diende hij daarna als monteur bij Van der Velde en bij Volker Stevin. Bij hat laatstge noemde bedrijf werd hij chef van de techni sche dienst. Nu hij in de vut zit, heeft hij alle tijd voor zijn functie als bestuurslid van de 'Viscromte' en zijn hobby: vissen. Dinsdag om 18.00 uur wordt het programma her haald. Acht weken lang gaat het programma 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee over het 'Leven'. Deel 7 gaat over het heelal. De sprekers in het progranmia gaan in op de vraag of het heelal door toeval kan zijn ont staan. Is er wetenschappelijk bewijsmateri aal. Zo ja, wat laat dat materiaal ons dan zien? Maandagavond om 21.00 uur wordt dit onderwerp behandeld in 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. De presentatie is in handen van Nick Ehbel. REGISTERACCOUNTANTS Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Ungeweg Mtddelhafnls Tel.t0187)47 6767 j OPEL y()0^ aiitoriJdeM mtplezlef Ondanks de tegenvallende weersom standigheden, met name 's middags, werd afgelopen zaterdag de Flakkeese Molendag 2002 goed bezocht. Voor de vijfde keer werd die ditmaal gehou den; een eerste lustnun dus. ElLANDEUJK De Flakkeese Molendag werd destijds geor ganiseerd, niet alleen met oog op het brede publiek, maar ook om molenaars van elders de kans te geven om eens een kijkje te nemen op de molens van - soms bevriende - collega's. Daartoe zijn ze niet in de gelegen heid als de landelijke Molendag wordt gehouden; dan moeten de molenaars immers op hun eigen post zijn. Thans, na vijfjaar, is op het eiland de Flakkeese Molendag irmiid- dels een begrip geworden. Belangstellenden zijn dan van harte welkom, kuimen honderd uit geïnformeerd worden over het fenomeen 'molen' en over het werk van de molenaar en kunnen op de koop toe nog gratis een molen- broodje mee naar huis krijgen. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat sinds afgelopen zaterdag de Zuid-Hollandse provincievlag vanaf de eilandehjke molens wappert, 't Was weliswaar niet speciaal bedoeld ter gelegenheid van het eerste lus trum, maar een paar dagen voor de vijfde Flakkeese Molendag leverde de provincie de doeken af. Met zekere regelmaat beleggen de molenaars een bijeenkomst met elkaar, waarbij één van hen onlangs met de sugges tie kwam van de provincievlag op de molens. Daarvoor zou geld op tafel moeten komen, maar penningmeester Leen Vroegin- Leen Vroegindeweij (l) en Wim de Vries tonen bij de Goereese molen hoe groot de provincievlag is: 225x150 cm. deweij van de Rakkeese Molenstichting schijnt het bij de provincie voor elkaar te hebben gekregen dat ze de vlaggen om niet schonk! Vooralsnog zal niet direct op alle molens op Goeree-Overflakkee de provincievlag te zien zijn, want van sommige molens is de vlaggenstok (nog) niet op orde. Bij molen 'de 'Windvang' in Goedereede echter heeft het geel en rood gekleurde doek wél de hele dag lustig in de wind geklapperd en heeft molenaar Wim de Vries haar zelfs even naar beneden gehaald om ze van dichtbij te laten zien én om er, samen met penning meester Vroegindeweij, mee op de foto te gaan. Ondanks de weersomstandigheden zijn nog heel wat bezoekers op de Flakkeese molendag 2002 afgekomen. Negen maanden gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk. Dat is de straf die de 21-jarige A. van G. uit de gemeente Oostflakkee afgelopen dinsdag kreeg opgelegd door de rechtbank te Rotterdam, omdat hij dit voorjaar - door met een pistool te schieten - een jong stel wegjoeg van een parkeerplaats bij Oude Tonge. Het voor Van G. overigens onbekende stel bevond zich reeds op de buiten het dorp gelegen parkeerplaats. Tegenover de recht bank verklaarde Van G. dat hij daar alléén wilde zijn, nadat hij thuis tijdens een voet balwedstrijd op tv de deur was uitgegaan. Hou zou er de drukte, na een behaald doel punt, niet meer hebben aangekund. "Het was een chaos in mijn hoofd" zo verklaarde hij, waarom hij zijn heil zocht op het stille park- terrein, dat hij zei als 'zijn plek' te beschou wen. Toen zich daar echter het jonge stel bleek te bevinden, wilde hij dat wegjagen; hij draaide zijn autoraampje open en schoot. Van G. verklaarde niet gericht te hebben geschoten maar volgens de bedreigde jongen was dat wel het geval; hij zou gericht op zijn wagen hebben geschoten. Nog enkele malen zou hij daarna de trekker hebben overge haald, maar het wapen weigerde verdere dienst. Het heftig geschrokken stelletje''ging er - na het kenteken van de auto van de dader te hebben genoteerd -vandoor, maar toen zette Van G. een achtervolging in. Met wil de vaart ging het vervolgens door Oude Ton ge, maar daar wisten de belaagden hun ach tervolger van zich af te schudden. Nog dezelfde avond werd Van G. gearresteerd; tot afgelopen dinsdag verbleef hij in voorar rest. Tegenover de rechtbank verklaarde Van G. die dag dat hij het jonge stel "alleen maar" wilde wegjagen en dat fij het stelletje had achtervolgd omdat hij ervan geschrok ken was dat ze zijn kenteken noteerden. Hij had hen ook nog willen zeggen, zo verklaar de hij, dat hij niet had moeten schieten en dat het zo niet bedoeld was. Tijdens zijn voorar rest betuigde hij spijt omdat hij nu niet bij zijn vriendin, met wie hij samenwoont, kon verblijven. Pas toen de rechter daarop aan drong gaf Van G. toe dat ook "die mensen wel vreselijk moeten zijn geschrokken". Van G, is in het verleden regelmatig veroor deeld voor onder meer diefstallen, mishan delingen en een straatroof. En vóór zijn schietpartij op het Oude Tongse parkeerter rein bleek hij een flinke hoeveelheid bier, likeur, mixdrankjes en xtc-pillen te hebben genuttigd. Dat hij 'flipte' was volgens een psychiatrische rapportage evenwel ook te wijten aan een zwakke psyche en een onver werkt trauma uit zijn jeugd. Niettemin had de Officier van Justitie weinig clementie met Van G. "Een wandelende tijdbom, die zich levensgevaarlijk heeft gedragen", zo luidde haar oordeel. Ze achtte een poging tot dood slag bewezen en eiste drie jaar cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank vond echter niet bewezen dat Van G. gericht heeft geschoten en volgde daarin het betoog van zijn advocaat. Omdat er wel een besluit moest worden genomen over de al drie maanden durende voorlopige hechtenis, werd de inwoner van Oostflakkee direct in vrijheid gesteld. Hij moet zich .laten behan delen. Ook moet hij het bedreigde stel in totaal 1000 euro schadevergoeding betalen. De Officier van Justitie is tegen de uitspraak van de rechter in hoger beroep gegaan. Vorige week vrijdagavond 12 juli heeft rond 22.15 uur op de Langeweg N215 tussen Nieuwe Tonge en Middelharnis een aanrij ding plaatsgevonden, doordat een uit de richting Middelharnis komende auto in een bocht op de verkeerde weghelft terecht kwam. Na de aanrijding is deze auto op een vluchthaven gestopt, maar daarna alsnog weggereden. De kleur van deze auto is bor- deaux-rood. De wagen heeft extra lampen in of onder de bumper. En waarschijnlijk is van het voertoig de spiegelkap aan de bestuur- derszijde beschadigd of ontbreekt er het spiegelglas van. Getuigen, die tips kunnen geven om de vertrokken auto(mobilist) te achterhalen, worden vriendelijk verzocht deze door te willen geven aan onderstaand adres of bij de politie. Alle informatie over deze aanrijding zal vertrouwelijk worden behandeld. Bij voorbaat dank, Fam. Wassenaar, Punter 62, 2991 DH Barendrecht tel.: 0180-622194 e-mail: m.j.wassenaar@buitendijk.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1