Woord&Daad Rommelmarkt: 15e editie! Veel gemeenten hebben geen nota voor Integraal Veiligheidsbeleid @_a i r/i Nieuws TMQ PJ-B 'U Drukwerk nodig? i]i^ti8 ^tIS^^ uit de kerken Met natuurmonumenten op de fiets Geslaagden Muziekschool Goeree-Overflakkee }4M0 pnzzct^^rS/ z 1 M 1 Ouddorp - Morgen, zaterdag 20 juli, is er weer de jaarlijkse rommelmarkt bij de bloemkassen van de familie Grinwis in Ouddorp. De rommel markt zal geopend worden door een verassend geluid dat u precies om 09:00 uur kunt horen. De markt voor hulporganisatie Woord&Daad duurt tot 17:00 uur. Verkeersmaatregelen Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Veertig procent van de Nederlandse gemeenten beschikt niet over een nota Veiligheidsbeleid. Dit ondanks de regierol die de lokale overheid op veiligheidsgebied zou moeten ver- vuDen. Bij 2 van de 5 gemeenten is minder dan 1 fte beschikbaar voor coördinatie van het veiligheidsbe leid. Het Integraal Veiligheids Pro gramma (IVP) van de minister van Binnenlandse Zaken uit 1999 biedt gemeenten onvoldoende houvast. Een derde van de lokale veiligheids coördinatoren is zelfs niet of nauwe lijks bekend met het IVF. De gemeentelijke veiligheidscoördina toren zijn wel zeer benieuwd naar de nota Landelijke Veiligheid Gemeen ten en het IVP2. Dit blijkt uit een onderzoek van het Nationaal Cen trum voor Preventie (NCP) onder lokale veiligheidscoördinatoren. Pwmiteglement V4n &{rm ^0 E B U L O N 1 Waar zal Linda Koppenaal (Dirks- land) haar vakantie doorbrengen? R D.V. 22 juli Benno van Gils 11 jaar, op D.V. 25 juli Aiya van Splunter en Anne Co Heystek en 26 juli Peter Korpershoek. Allen een fij ne dag gewenst! (van verleden week donderdag): Een fijne vakantie gewenst, lel<ker rusten en tot aanstaande vrijdag zullen we hopen. Onderzoek bij gemeenten Geen logische plaats in organisatie Eén derde niet bekend met IVF Behoefte aan netwerk lokaal veiligheidsbeleid Onderzoek na signalen Nationaal Centrum voor Preventie Ontdek de natuur op Goeree n--^ Deze 15e keer is de opbrengst voor een doel speciaal van het comité Goeree-Overflak- kee. De actie heeft de naam: Vakonderwijs volgen? Comité Goeree-Overflakkee maak't mogelijk! Met de actie bouwt het comité mee aan een trainingscentrum op de Filippij nen. Op de Filippijnen zijn de verschillen tussen rijk en arm erg groot. De helft van alle inwoners leeft onder de nationale armoede grens. De meeste kinderen leven op straat. Woord&Daad probeert, via de Filippijnse organisatie de jongeren een bestaan te geven door ze op te leiden in een vak. Zodat ze op eigen benen kunnen staan. Nu heeft Woord&Daad er een opleiding tot automon teur. De jongens en meisjes krijgen les op het gebied van lassen, koel- en electrotech- niek en computerreparatie. De organisatie wil dit uitbreiden met timmeren, naaien en elektronica. In 2005 wil men aan ongeveer 200 studenten per jaar een training geven. In het kader van deze plannen wordt er een nieuw trainingscentrum gebouwd waar alle cursussen worden gegeven. De opbrengst van de rommelmarkt in Ouddorp is ook voor dit trainingscentrum. Verdubbeling De nationale Commissie voor internationale samenwerking en Duurzame Ontwikkeling (NCDO) gaat het bedrag dat het comité Goe ree-Overflakkee bij elkaar krijgt voor het trainingscentrum verdubbelen. Het NCDO wil op deze manier plaatselijke initatieven in Nederlande voor projecten in de derde wereld steunen. Markt U kunt helpen door morgen de rommelmarkt aan de Dijkstelweg 28 te bezoeken. U kunt snuffelen bij de tafels met tweedehands arti kelen. De lekkere trek kunt u stillen met de versgebakken oüeboUen, ouddurpse wafels, vis, koffie met cake, pannenkoeken, een ijs je of een lekker bakje patat. Voor de jeugd is er een ballentent en ook kunnen ze envelop pen trekken en daarmee een prijs winnen. Voor de allerkleinsten is er de originele grabbelton. Er is ook een aparte stand inge richt met creatieve artikelen. Komt u ook naar de veiling van waardevolle artikelen uit de tweedehands spullen? Deze veiling begint om 11:00 uur. Des te hoger u biedt, des te meer krijgen we bij elkaar voor het nieuwe trainingscentrum op de FiUppijnen. In verband met de rommelmarkt neemt de politie morgen tussen 08:00 en 16:00 uur enkele verkeersmaatregelen rondom de Dijkstelweg. De Dijkstelweg wordt eenrich tingsverkeer mssen de Koolweg en de Wes terweg, waarbij inrijden toegestaan is vanaf de Kool weg. En de Kelderweg wordt een richtingsverkeer tussen de Dijkstelweg en Stelleweg, waarbij inrijden is toegestaan vanaf de Dijkstelweg. Voor bezoekers aan de rommelmarkt is een weiland als parkeer plaats ingeruimd. Deze parkeerplaats wordt duidelijk met borden aangegeven. De rommelmarkt voor Woord&Daad is geo pend van 09:00 tot 17:00 uur. U vindt de kra men bij de bloemkassen van de familie Grin wis aan de Dijkstelweg 28 in Ouddorp. SOMMELSDIJK l. Stnurjeoptossjagen aanhetetod van de maand naar OomKo, 1^, p/a Eiiandeo-Nieuws,/ Postbus 8, 324» AA MlMeXtminês, 2. Per maand JOJO er 100 a 120 putsten te Zelfgemaakte raad sels voorzien vsa (^lossing leveren ISexttapunfenop. 3. Staurafeatoeeeo briefle, dat wordt beantwoord. 4. BijSOOpUBtöiOBt- vaag je eai boefcen- bonvan Hier weer de 3 raadsels. Probeer ze! En ver dien fijn 30 punten erbij. Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) komt met een raadsel over zijn Bijbelse naamge noot. Welke zonen van Jacob uit het Oude- Testament passen in het onderstaande figuur? Zuslief Marjolein Meijer leverde een spreekwoordenopgave in. Ze heeft van elk spreek woord een kernwoord als hulp gegeven. Succes. Hier het ruggensteuntje: 1. Deur, 2. Regen; 3. Snel; 4. Koning; 5. Naald; 6 tenen; 7. Ziel; 8. Druppel,; 9. Zuigen; 10. Appel; 11. Buiten zetten; 12. Kuil. Arjo van Gils (Achthuizen) Je maakte op 22 juni een mooie tocht. De Kwade Hoek, Expo Haringvliet en Goedereede werden bezocht. Besloten met een hevige plons in het zwembad. Ja, ja, dat lijkt me heus wel wat. Met bonte avond gaan de mannen van Van Gils toneel spelen. Ze zullen zich van klein tot groot beslist niet vervelen. Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) Fantastisch datje nu ook mee doet. Met kaarten maken, zwemmmen en lezen als hobby's ben je altijd zoet. Stuur voor Op stap" maar eens een portret. Of ben je bang als ik je foto zo hoog op stelten zet. Nu ga je dus niet naar het Deense Legoland. Maar hou je het bij het Drentse zand. Laat ons ook eens horen wanneer je bent geboren. Dan krijg je op die dag een kaart en kom ik misschien op de taart. Bijnagtes (Scherpenisse) De vakantie was bij de Zeeuwen al begonnen, alleen kon je nog niet zonnen. Fijn dat jullie rapport goed was. ledereen natuurlijk in z 'n sas. Adriaan-78, Amanda-203; Anne-Co-94, Anja-36, Arianne-145; Arjan- 75, Arjo-398, Amette-89; Benno-318, Bert-142, Carolien- 195, Comelis-467, Comé-469, Christian-86, Gijsbert-368, Guido-368, Heidi-120, Jacob- 111, Jan-157, Jannie-438, Jan Willem Bij- nagte-162, Jan-Willem de Winter-308, Jar- inda-91, Jeannette-188, Jessica-313, Joalien-85, Koen-364, Leendert-6, Leonie Bijnagte-163, Leonie Tanis-129, Liesbeth- 121, Linda Koppenaal-381, Lianne Broere- 101, Lianne Lodder-426, Marieke-193, Marjolein Meijer-299, Marjolein Schrier- 184, Matthias-401, Marleen Meijer-128, Marleen de Winter-380, Mariene-157, Marijn-396, Mieke-401, Mirjam-99, Nate- lie-438, Nathalie-383, Nelleke-168, Niels- 471, Peter-364, Ricardo-488, Rien-194, Rinus-330, Ruth-186, Wietse-220, Wille- mijn-303. De rijksoverheid bepaalt het landelijke vei- ügheidsbeleid. De verantwoordelijkheid voor uitvoering van het veiligheidsbeleid ügt bij de Nederlandse gemeenten. Gemeenten hebben hiervoor coördinatoren integraal vei ligheidsbeleid aangewezen. Het NCP heeft 80 lokale veiügheidscoördinatoren onder vraagd over hun werk, hun beroepscontacten en informatiebronnen. De steekproef is getrokken uit een dwarsdoorsnede van de gemeenten, waarbij gelet is op een goede lan delijke spreiding van de respondenten. Alle 30 gemeenten die deel uitmaken van het Gro te Steden Beleid maken deel uit van de steek proef. De uitkomsten zijn representatief voor alle gemeenten in Nederland. Conclusie van het onderzoek is dat lokaal veiligheidsbeleid geen logische plaats in de gemeentelijke organisatie heeft. De positie, taak en bevoegdheden van de coördinator lokaal veiligheidsbeleid is niet eenduidig geregeld. De respondenten noemen een veelheid van functiebenamingen, diverse neventaken en verschillende plaatsen in de gemeentelijke organisatie. Veel ervaring Lokale veiligheidscoördinatoren beschikken wel over veel ervaring in hun functie. Ruim 60% van de respondenten is langer dan twee jaar in de functie werkzaam, 30% zelfs meer dan vijf jaar en 40% van de respondenten moet het veiligheidsbeleid in deeltijd coördi neren. In grotere gemeenten is hiervoor meer tijd en mankracht beschikbaar: Tachtig pro cent van de gemeenten die vallen onder het Grote Steden Beleid heeft ten minste een voltijd functionaris aangewezen. Geen integrale veiligheidsnota Veertig procent van de gemeenten heeft geen integrale veiligheidsnota. Dit percenta ge is iets verbeterd ten opzichte van het jaar 2000; toen was dat nog 46% volgens een onderzoek in opdracht van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Tachtig procent van de gemeenten die vallen onder het Grote Steden Beleid beschikt wel over een nota integraal veiligheidsbeleid. Het IVP krijgt van de veiligheidscoördinato ren een rapportcijfer 6,6. Bijna een derde van de respondenten is echter niet goed of helemaal niet bekend met het IVP. Dit is opvallend voor een beleidsstuk dat richting moet geven aan het Nederlandse veiligheids beleid. De doelgroep van het onderzoek is wel zeer benieuwd naar de nota Landelijke Veiligheid Gemeenten en het IVP2. Lokale veiUgheidscoördinatoren hebben grote behoefte aan informatie-uitwisseUng. Deze behoefte is het sterkst bij ambtenaren in gemeenten met mssen de 25.000 en 200.000 inwoners. De respondenten hebben verwachtingen van de VNG als vraagbaak en actieve adviseur die echter niet worden waargemaakt. Het merendeel van de respon denten en geïnterviewden in dit onderzoek geeft aan behoefte te hebben aan een actief platform voor informatie-uitwisseling met gelijkgestemden. Voor de succesvolle invul ling van een landelijk netwerk voor coördi natoren lokaal veiligheidsbeleid moet de nadruk liggen op praktische uitwisseling over sociale veiügheid. Daarnaast is het wenselijk om niet meer dan twee keer per jaar bijeenkomsten te organiseren. De groep respondenten wil geen informatie op papier, die krijgt men al in overvloed. Uit verschillende geledingen van veilig- heidsprofessionals komen al geruime tijd signalen dat er behoefte is aan een netwerk voor lokale veiligheidscoördinatoren. Het NCP heeft naar die behoefte onderzoek gedaan en wil vanuit zijn rol van makelaar tussen partijen een bijdrage leveren aan een verbetertraject voor lokale veiligheidscoör dinatoren. Het NCP houdt zich bezig met brandbeveili ging en criminaliteitspreventie, en vervult een rol als makelaar tussen publieke en pri vate partijen. Het NCP draagt bij aan veilig heid door landelijk geformuleerd beleid te vertalen m concrete activiteiten op de werk vloer. Het NCP verricht daartoe normalisatie- en certificatie-activiteiten, en voert onder- zoeks- en ontwikkelingsprojecten uit. Van het onderzoek is een rapport versche nen: 'Voor wat hoort wat. Naar een netwerk voor lokaal veiligheidscoördinatoren'. Het kost 20, excl. BTW en verzendkosten, en is te bestellen is via www.ncp.nl. NED. HERV. KERK Beroepen te Yerseke M. M. van Campen te Hedel. Aangenomen naar Huizen (SoW) A. P. Vis ser, kandidate te Den Haag; naar Numans- dorp (toezegging van beroep) A. de Groot, kandidaat te Bleskensgraaf; naar Tange- Alteveer W. J. Menkveld, kandidaat te Dodewaard. Bedankt voor Hollandscheveld (b.w.) A. Beens te Katwijk aan Zee; voor Kinderdijk J. de Jong te Lunteren; voor Oud-Beijerland P. Vermeer te Epe. GEREF. KERKEN Beroepen als vlootpredikant (SoW) R. van der Weg te Uithoorn en F. R. Omvlee te Monnickendam, die dit beroep hebben aan genomen; te Soesterberg (SoW) als geeste lijk verzorger Abrona J. E. Schut-KIunder te Apeldoorn, die dit beroep heeft aangeno men. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Spakenburg-Zuid M. J. C. Blok te Amersfoort. Een hele dag in de buitenlucht doorbrengen en daarbij de mooiste plekjes van Goeree ontdekken, wie wil dat nou niet! Op woens dag 31 juli om 10.00 uur neemt de bos wachter u mee op de fiets langs de natuur gebieden op Goeree. De fietstocht begint bij Scheelhoek om vervolgens langs Kwade Hoek, de Vuurtorenvallei en het Kiekgat te fietsen en dan terug te keren bij Scheelhoek. De tocht is 30 a 40 km lang en onderweg wordt er bij een panoramisch uitzicht gepicknickt. U moet zelf voor een fiets zorgen en een lun- ch-pakket meenemen. Een verrekijker komt natuurlijk altijd van pas. De boswachter vertrekt vanaf de parkeer plaats bij Scheelhoekbos aan de Meester Snijderweg 44 op het industrieterrein in SteUendam. Het is noodzakelijk dat u zich vooraf aan meldt bij de VVV Ouddorp op telefoon nummer (0187) 681789. De excursies zijn gratis voor leden van Namurmonumenten en het Zuid-Hollands Landschap, niet- leden betalen 2,25 en kinderen t/m 12 jaar 0,45. Aan het eind van het schooljaar wer den er weer veel muziekexamens gedaan. Bijzonder was deze keer dat een drietal leerlingen tijdens een openbare, ongeveer anderhalf uur durende presentatie, op grandioze wijze het moeilijkste examen (D- niveau) van de Muziekschool voor dwarsfluit en piano aflegden. De exa mencommissie die in dit geval bestond uit vijf personen, was zeer onder de indruk. Hieronder treft u een overzicht van alle geslaagden. Sopraanblokfluit A: Joline Buth, Charlotte Dogterom, Hendrina van Driel, Kathinka van Dijk, Lisette Dijkgraaf, Aime Grooten- boer, Annemarieke van Heiningen, Alice 't Jong, Germa Kamp, Marina Markus, Bregje Sclrreuders, Neely van der Sluys en Judith Zoutendijk. Altblokfluit A: Mariarme Bakker, Mathilde van Burg, Nadine Comelissen, Jobke Heij, Gertrude de Jong en Clarinda van der Kamp. Sopraanblokfluit B: Sjanelle Baan, Lydia Hartman, MarijkeJansen, AnneUes Koppe laar, Marianne Koppelaar, Nelleke Krijgs man, Eline Roeland, Jitske Verkerk en Aimemieke de Waard. Altblokfluit B: Joline Bakker, Kitty van 't Geloof en Winke Huisman. Sopraan- en Altblokfluit C: Marlies Baan. Dwarsfluit A: Eline van Adrichem, Anette Ariese, Nelleke Buskoop, Jesse Fest, Chris tine Grootenboer, Janine Kieviet, Henriette Klem, Gerjarme Rottier, Heleen Samsom, Elycia SieUakus, Gerdine Struik, Jacoline Verwers en Ellen van Wezel. Dwarsfluit B: Lenny van Buren, Anette Hakkenbrak, Linda Hoekman, Marina Hoo- gendijk, Paola Kamerling, Augusta van Lin- gen, Karin Maan, Joanne van Spronsen en Joline van Wezel. Dwarsfluit C: Cornelia de Jong. Dwarsfluit D: Janneke Hoekman en Anne Ues Kievit. Gitaar A: Roben Agyemang, Roland Groot enboer, Jowan van Heemst, Marlinde Kie viet, Maritta Matsinger, Annemiek de Nooij- er. Sarah Stout, Eline Villerius en Stefan Wegman. Basgitaar A: Riet Kievit. Gitaar B: Lianne de Ronde. Viool A: Charlotte de Haan en Adrienne van Luiten. Viool B: Annika van Loon. Keyboard A: Martin Brooshoofd, Sharon Hartensveld, Soraya Neus, Daan Ottevan- ger, Stefan Snijder en Corien Wielaard. Keyboard B: Maurice Everaers, Danielle Hokke en Carolien Mijs. Piano A: Marieke de Bakker, Gerdine Bus- koop, Ad Dane, Timo Lambregts, Jelske Struik, Hanneke Verhage en Elene Vroegin- dewei. Piano B: Lieneke van Dis, Elisa van der Meijde en Geerte Struik. Piano C: Fleur Bulthuis. Piano D: Johan van der Valk Hafa-afdeling/Bugel A: Wies Mourik Cornet A: Mark Hehnig en Adriaan Heys tek. Trompet A: Ivo Wapenaar. Altsaxofoon B: Karien van den Doel en Marije Visser. Sopraansaxofoon C: Barbara van der Neut. Welgeteld hebben er dit jaar 99 leerlingen met goed gevolg examen gedaan. De docenten, het bestuur en de directie van de Muziekschool Goeree-Overflakkee wil len iedereen van harte feliciteren met het behaalde resultaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 11