\>j: BIKAD stelt beroep in tegen COA Politie ontdekt professioneel XTC-laboratorium Miljoenenbedrijf in Stad a/h Haringvliet Contactmiddag MS-vereniging Tot elkaar veroordeeld innaard www.knopsbv.nl Toeristendag Herkingen ^ser Meubelen j^^ Visser Visser 0900-8844 0,13 pm) Karel Gierman in Flakkeecialiteiten QflfldBuOai karels. IÊISO9002 autoschade 1^ geeft rijplezier de ruimte! Automobielbedrijf Flakkee B.V. Baftel^k wdOkom in de laSomnielsdgtf;. r;»iT^A PI W"t"ti>l"[5r BARENDRECyj^JEl. 0180 - 642 J U NilDDÉLHARNIS TEL. 0187 - 617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 COA weigert 'relevante stukkenaan belangenvereniging te overleggen Rotterdam-Rijnmond Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen OPEL Yoonnutorljden mtplezier installatiebedrijf stad a/h Haringvliet - In een bedrijfsloods aan de Zee dijk werd dinsdagavond door het personeel van de Wijkpolitie van Goeree-Overflakkee een XTC-labora- tuijrium aangetroffen. In het laboratorium, dat volop in bedrijf -was, vv'erden grondstoffen gevonden voor het fabriceren van zo'n twee miljoen xtc-pillen. Wanneer de pillen op de markt zouden komen, hadden deze een vcaarde van ruim tien miljoen euro gehad. Vrijdag 12 juli 2002 74e jaargang nr. 7119 De kabinetsformatie /(rijgt tocti nog een span nend slot. Altlians op het moment deze tekst gesclireven wordt, weten we niet beter of de fractie van de Lijst Pim Fortuyn accepteert het onderhandelingsresultaat niet. Onderhandelaar Herben wordt niets bespaard: hij doet het wel, hij doet het niet hij doet.Uiteindelijk zal het er wel van komen, zo was de analyse van de WD'erZalm: We zijn tot elkaar veroordeeld. Dit is wat het volk heeft gewild. Dat laatste is natuurlijk niet waar. Het volk heeft ver andering gewild. De kiezer was "Paars" zat Dat resulteerde in een politieke aardverschuiving die veel meer aangeeft dan de opdracht met ander partijen op eenzelfde manier verder te gaan. Dat is tot vandaag de dag te merken. Wie zijn oor te luisteren legt, merkt onderhuids nog steeds betrokkenheid op, betrokken heid die deze verkiezingen uniek maakte. Een klein voorbeeld van deze week: Enkele winkeliers in Wapenveld hingen een bordje op waarop stand aan gegeven dat asielzoekers niet in groepjes de winkel mochten betreden. In een van de radioprogramma's konden de hoorders aangeven of dat gezien moest worden als discriminatie of niet Zesenzestig procent vond het geen discriminatie, terwijl het dat volgens het dpenbaar H/Ilnlsterle wel degelijk js. De kiezer wilde verandering, maar heeft niet kunnen berekenen welke onzekere factoren hl] met die ver andering inbouwde. Hoe dan ook; ons land gaat een groot avontuur tege moet Niet zozeer vanwege het bereikte akkoord, maar wel wat betreft de uitvoering. In dit geval gaat het om de plaats In de frontlijn, terwijl de strategie al Is vastgesteld. Steeds meer tekende zich de afgelopen weken af dat "Den Haag" natuurlijk veel meer Is dan een kwestie van aanschuiven. Bestuurservaring van de partij, een doortimmerde organisatie, een wetenschappelijk bureau op de achtergrond, een hecht partijnetwerk In het land en een betrekkelijke nieuweling -want dat Is J. P. Balkenende- eigenlijk wel, kan doorstomen naar het premierschap. Zeer bekwaam heeft hij het hele proces In de hand gehouden. Natuurlijk zijn de 43 zetels een hele steun in de rug, maar daarmee alleen red Je het niet Eenzelfde verhaal kan immers voor de WD'er Zalm gehouden worden. Voor iemand die steeds aan de ander kant van de tafel heeft gezeten, verliezer was bij de verkiezingen en die zo'n beetje gedwongen werd mee te doen, ging het onderhandelingsproces i van een leien dakje. Het land 'gered', de WD zeer tevreden en de verkiezingsnederlaag bijna vergeten. Zalm heeft echter in zich populistisch te worden. Als het moet spreekt hij de taal van de straat Op zo'n moment ligt de arrogantie van de macht echter om de hoek. Als fractievoorziUer kan hem dat opbreken. Tussen de behoedzaam en slim opererende Balke nende n de joviale, maar politiek gevaarlijke Zalm, moest de LPF'er Herben zijn weg, zijn departementen zoeken. Eigenlijk was het soms gênant hoe hij steeds weer de resultaten mocht meedelen en daarmee zich zelf verder vastpinde. De LPFin de grotemensenwe reld. Ondertussen is de fractie van de LPF echter ook een paar maanden verder Het gewenningsproces resul teert natuurlijk zo langzamerhand in een onderlinge hiërarchie, die overigens niet parallel hoeft te lopen met de volgorde op de lijst Hoewel de andere fracties dat ook kennen, hebben zij ook op dit terrein de voor sprong van de ervaring. Met dat de lijnen In de fractie duidelijker worden zal Herben het moeilijker krijgen. Nu om de onderhande lingsresultaten te verkopen, later om bij tegenwind het verwijt "wat heb je ons bezorgd? te pareren. Her ben Is geen Fortuyn. En Fortuyn kennen vanuit zijn boeken, is natuurlijk heel wat anders dan als Fortuyn kunnen (onder)handelen. Men doet er bij de LPF goed aan een eigen identiteit (lees ook: leiderschap) te ont wikkelen, die wel stoelt op het gedachtegoed van For- Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Sotnmetsdiikse Haven 19, 3245 MA Somtneisdqk, tel. (0187) 43 33 28 REG(STER AC co UN TA NTS tuyn, maar die het ook mogelijk maakt zonder hem verder te gaan. 'Men'vergeet immers snel. Dan is er ook nog de LPF als beginnende partij Het lijkt makkelijk een fractie die vrij autonoom de onder handelingsresultaten kan beoordelen. Het is het niet Zonder klankbodem in het land waar de kiezer kan worden verteld waarom dingen gegaan zijn zoals ze zijn gegaan, werkt een partij In het luchtledige. Het is al moeilijk genoeg -dat weten de 'oude'partij en maar al te goed- In een geoliede organisatie de zaken op orde te houden. Laat staan als zich spontaan partijactiegroepen ontwikkelen. Alles overziend, is duidelijk dat de heer Zalm in zeke re zin wel gelijk heeft: tot elkaar veroordeeld door de kiezer Tegelijkertijd is er wel een onderhandelingsre sultaat waarmee het CDA en de WD kunnen werken. Een niet vastgelegd punt In het strategisch document is: hoe houden we de LPF binnen boord? Dat kan door deze partner niet te kleineren en de tijd te geven zich te ontwikkelen. En dat gaat nu weer tegen de partijbelangen van de coalitiegenoten in. Politiek is een ernstige zaak. Politiek Is soms ook een spannende bezigheid. De Belangenvereniging inzake komst AZC Dirksland (BIKAD) stapt naar de rechter. De reden hiervoor is dat het Centraal orgaan Opvang Asielzoe kers (COA) na herhaaldelijke verzoe ken weigert documenten aan BIKAD te overleggen die betrekking hebben op de eventuele vestiging van een asielzoekerscentrum in de gemeente Dirksland. Sinds het besluit van de raad van Dirksland om in principe akkoord te gaan met de vesti ging van een AZC in deze gemeente voor een periode van 10 jaar is al een poosje wei nig vernomen over de stand van zaken. Velen vragen zich af of het AZC er nog wel komt, mede gelet op de politieke ontwikke lingen en de sterk afnemende instroom van asielzoekers. Achter de schermen is er echter wel degelijk sprake van overleg tussen enerzijds gemeen te en COA en anderzijds COA en de grond eigenaar. Zoals bekend, maakt BIKAD zich zorgen over de invulling van de voorzienin gen als er een AZC komt. Met name de vei ligheid in en rondom het AZC is een heikel punt, nu de staatssecretaris van Justitie geen middelen beschikbaar stelt voor permanente beveiliging van het AZC. Om de vinger aan de pols te houden, heeft BIKAD namens haar ca. 400 leden sinds eind oktober vorig jaar diverse verzoeken tot het COA gericht om op basis van de Wet Openbaarheid van Bestuur zogeheten rele vante stukken aan haar te overleggen. Na herhaald aandringen is slechts een concept overeenkomst met begeleidende brief d.d. 19 oktober 2001 aan B&W Dirksland over gelegd. In dit concept staat niets over het aantal asielzoekers, vestigingsduur, vesti gingsplaats en onderwijslocatie. BIKAD vindt het ongeloofwaardig dat er niet meer stukken - correspondentie, gespreksversla gen, telefoonnoties, e.d. - zouden zijn. Uit een persbericht van de gemeente Dirksland van juni vorig jaar en een brief van het COA aan BIKAD blijkt namelijk dat er wel dege lijk overleg geweest is tussen gemeente en het COA. Ook vindt er al bijna een jaar over leg plaats tussen het COA en de grondeige naar om tot een passende grondtransactie te komen. Nadat het COA ook een bezwaarschrift van BIKAD heeft afgewezen, heeft de belangen vereniging nu via advocatenkantoor Den Hollander beroep ingesteld. BIKAD vindt de opstelling van het COA ronduit onbe hoorlijk; "Men probeert ons met een kluitje in het riet te sturen, overschrijdt de wettelij ke termijnen en verschuilt zich achter de gemeente". Dat laatste behoeft verduidelij king. Volgens de jurist van het COA zou de ver antwoordelijk ambtenaar van de gemeente gezegd hebben dat ons verzoek om informa tie betrekking heeft op de vrijstelling van het bestemmingsplan, de zgn. art. 19 WRO-pro- cedure', stelt een woordvoerder van BIKAD. "Dat is je reinste flauwekul. Ons verzoek is gebaseerd op de Wet Openbaar heid van Bestuur, die iedere burger het recht geeft documenten van overheidsorganen op te vragen. Een artikel 19 WRO-procedure is nog helemaal niet aan de orde". BIKAD ziet de uitkomst van de beroepsprocedure met vertrouwen tegemoet. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Dodelijk ongeval Zeeland - Dinsdagmorgen vond op de Kadetweg in Serooskerke (W) een verkeers ongeval plaats, waarbij een 35-jarige motor rijder uit Nieuwe Tonge om het leven kwam. Een 35-jarige Middelburgse automobiUst reed over de Kadetweg in de richting van de Vrouwenpolderseweg. Toen hij in de voor hem rechtse bocht kwam, zag hij dat er enke le personenauto's stilstonden ter hoogte van de T-kruising Vrouwenpolderseweg - Kadetweg. De automobilist verminderde vaart maar gleed door en raakte op de linker- weghelft. Vanuit tegenovergestelde richting kwamen twee motorrijders uit Nieuwe Ton ge, een 35-jarige man en een 34-jarige vrouw, frontaal in botsing met de automobi list. Hierbij Uep de 35-jarige motorrijder zware inwendige verwondingen op en is hij ter plaatse overleden. De 34-jarige vrouw en de automobilist raakten eveneens gewond en werden naar een ziekenhuis vervoerd. Inbraak in muntautomaten Middelhamis/Dirksland - In nacht van dins dag op woensdag werden zes muntautoma ten van stofzuigers opengebroken van een tankstation aan de Industrieweg in Middel harnis. Aan de automaten ontstond behoor lijke schade. Aan buit werd een bedrag van enkele tientallen euro's weggenomen. Ver moedelijk was dezelfde dader actief bij een tankstation aan het Korteweegje in Dirks land. Daar werden in de nacht van dinsdag op woensdag twee stofzuigers opengebro ken en werd eveneens een geldbedrag aan euro's uit de apparaten buitgemaakt. Aanrijding Dirksland - Woensdagmiddag rond 14:00 uur verleende op het Schelpenpad in Dirks land een 42-jarige vrouw uit Dirksland met haar auto geen voorrang aan de 16-jarige meisje uit Dirksland op haar scooter. De scooter botste tegen het rechterportier van de auto, waarop het meisje en het 14-jarig meis je achterop, eveneens uit Dirksland, ten val kwamen. Beiden werden met schaafwonden en lichte kneuzingen aan hun benen voor behandeling naar het ziekenhuis in Dirks land vervoerd. Omdat er maar één ambulan ce beschikbaar was, werd eerst het ene slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd waarna de ambulance terugkwam voor het andere slachtoffer. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Ungeweg Mlddalhamis Tel. (0187)47 67 67 "^rr. Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Weinigen zullen kunnen zeggen, dat ze 'ploegeimiaker' zijn geweest. Dat kan Karel Gierman uit Dirksland wel. Karel werd 53 jaar geleden in Rotterdam gebo ren. Maar het eiland Goeree-Overflakkee trok hem toch meer en hij verhuisde naar Dirksland. Bij van Rumptstad ging hij ploegen maken. Ook ijzervlechten is hem niet vreemd. Nu houdt hij zich voorname lijk bezig met vrijwilligerswerk en helpt hij o.a. bij de huttenweek van de buurtver eniging. Zaterdagmorgen om 09.00 uur vertelt hij aan Jan Lodder zijn levensver haal in het programma 'Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee. Dinsdag om 18.00 uur wordt het programma herhaald. Gas -Water -Warnnte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Rechercheurs van het district De Eilanden zijn inmiddels een uitge breid onderzoek gestart. Naast het laboratorium werden in de loods diverse luxe Amerikaanse auto's en onderdelen van dit soort type auto's gevonden en in beslag genomen. De politie vermoedt dat de auto's zijn gefinancierd met de opbrengst van de xtc-pillen. Ook een drietal andere auto' s, die in de loods geparkeerd stonden zijn nu in het bezit van de politie. Personeel van de afdeling MiUeutechniek en de Technische Recherche hebben het laboratorium, de grondstoffen en de tabletteermachines inmiddels ontmanteld. De machines en stoffen worden na onderzoek vernietigd. Tijdens het aantreffen van het lab nabij de haven van Stad aan het Haringvliet waren geen personen in de loods aanwezig. Door de rechercheurs van het district De Eilanden is naar hen een onderzoek gestart. De politiewoordvoerder wilde niet zeggen hoe de politie op het spoor is gekomen van het laboratorium. XTC In Nederland is XTC de meest geconsumeerde synthetische drug. In 1985 werden de pillen voor het eerst in Nederland gesignaleerd. XTC wordt voornamelijk geassocieerd met house- of raveparty's en wordt daarom wel een 'dansdrug' of 'uitgaansdrug' genoemd. Veel aan dacht van publiek en politiek gaat uit naar grootschalige party's, die als evenement georganiseerd worden. XTC wordt echter ook gebruikt in de reguliere horeca, thuis of in voetbalstadions. De pro ductie van en de handel in XTC is vaak zeer professioneel opgezet, mede door het ingewikkelde chemische proces dat zich bij de pro ductie van de partypillen afspeelt. Zaterdag staat Herkingen in het teken van Toeristendag 2002. De locatie is evenals vorig jaar de Scharloodijk, 1 Februariweg en de Groene Kruisweg van de Lignie BV en dhr. Van der Velde Watersport. De opbrengst van de jaarmarkt wordt verdeeld onder de verenigingen van Herkingen. Het programma van morgen ziet er als volgt uit: 09:00 uur Dorpsomroep gaat door het dorp en over de haven en bungalowparken om de mark aan te kondigen. 10:00 uur Start verkoop op de markt 11:00 - 1115 u. Gymnastiekuitvoering in de tuin van het bejaar dencentrum. 13:00 uur Grasmaaimachinerace op de wei van de Lignie 14:00 - 14:15 u. Gymnastiekuitvoering in de tuin van het bejaar dencentrum. Doorlopend steltloper met show. Rondritten met oude tractoren. 14:30 uur 17:00 uur 18:00 uur Sluiting Jaarmarkt Uitreikmgen diverse prijzen. Verloting. Bekend making opbrengst Jaarmarkt in Verenigingsgebouw Ons Huis In verband met onvoorziene zaken kunnen de tijden iets afwijken. De Multiple Sclerose Vereniging Nederland (MSVN), afdeling Goeree-Overflakkee houdt weer haar tweemaandelijkse lotge notencontactmiddag, en wel op donderdag 18 juli om 14.00 uur in Verpleeghuis De Samaritaan in Sommelsdijk. Voor verdere inlichtingen kunt u Karin Schippers bellen, tel.: (0187) 499000 of Ankie Posthuma, tel.: (0187) 486155. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1