Don Kosakenkoor in Ouddorp Kralenbeunen in Streekmuseum Goeree-Overflakkee VeeRust Super Positieve ontwiiikeling waterkwaliteit zet door Bingoavonden CD-presentatie Tussen de hoagten' Bingo avond Diploma's Dressuur Manege Oostmoer Deeltijdopleiding godsdienstleraar in openbaar onderwijs ^IMflOBMIIEyM Uitslagen muziekexamens HaFaBra opleidingen Prinses Margriet en GO 57 DBSSDAG 9 JÜU 2*ii De beugels Kralenbeursjes Demonstraties In de laatste week van juni werden weer muziekexamens georganiseerd door de Samenwerkende Hafabra- opleidingen Goeree-Overflakkee. De kandidaten waren leerlingen van de drie Hafabra-opleidingen op Goeree- Overflakkee: Muziekschool De Del tastreek uit de gemeente Goedereede, de Stichting Muziekonderwijs Oost- flakkee en de Regionale Muziekschool Goeree-Overflakkee, waar de leerlin gen van de muziekverenigingen 'ApoUo' uit Nieuwe Tonge en 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis/Som- melsdijk les krijgen. Maar liefst 37 kandidaten deden examen op de niveaus A tot en met C. Helaas werden drie kandidaten afgewezen. Demonstratie tennisrackets bij tennisvereniging Ooitgensplaat beschermt runderen effectief tegen vliegen Zo'n anderhalf miljoen koeien onder vinden elke zomer opnieuw veel hin der van vliegen. Vooral de stekende stalvlieg zorgt voor onrust en pijn. Om tijdens het melken de vliegen te verjagen zal de koe gaan schuren, bewegen en trappelen met de achter benen, wat leidt tot een verminderde melkafgifte. P.V. 'De Reisduif De positieve ontvdkkelingen op het vlak van de verbetering van de waterkwaliteit zetten door. Uit het jaarverslag over 2001 van Zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waarden komt naar voren dat steeds meer gebieden verbeteringen laten zien en dat er minder schade lijke stoffen in het water zitten. Jan Boeve, voorzitter van het zuiverings schap, is verheugd over de ontwikkeling. Boeve "Niet alleen de cijfers geven reden tot bescheiden optimisme, maar vooral ook de manier waarop de verbeteringen zijn gereali seerd, in samenwerking met andere partijen, geeft mij vertrouwen in de toekomst." Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft aitijd succes..! Strategie P.V. De Snelpost te Dirksland Op maandag 22 juli zal er traditiegetrouw een zomerconcert plaatsvinden van het beroemde Schwarzmeer Don Kosakenkoor. Dit koor dat bestaat uit Russi sche en Bulgaarse, aan conservatoria gestudeerde, zangers heeft de reputatie een bijzondere klank voort te brengen en te etaleren. Zij wordt daarom ook telkens weer door Europese operagezelschappen voor koorsessies benaderd. Het Schwarzn^eer Don Kosakenkoor schittert niet alleen als koor, ook als hoogbe gaafde solisten zijn de koorleden zeer overtuigend. Natuurlijke krachtige stemmen en een opmerkelijke zangtechniek maken het mogelijk dat het koor zich zowel genuanceerd als ook volumineus, op een breed klankenscala beweegt. Diepe basstemmen en heldere tenorklanken harmoniëren in het koor. Tijdens het twee uur durende concert zullen zowel liederen gebracht worden uit de Russisch-orthodoxe eredienst als beroemde volksliederen en melodieën De aanvang van het concert is om 20.00 uur en vindt plaats in de Doopsgezinde Kerk, Dorp- stienden te Ouddorp. Kaarten a 13,- (65+: 11 en studenten 8,-) zijn verkrijgbaar bij VvV Ouddorp aan Zee, Bosweg 2, Ouddorp. Telefoon: 0187-681789. Tevens is er op 22 juU van af 19.00 uur de mogelijkheid om kaarten bij de Doopsgezinde Kerk te verkrijgen. De kaarten kosten dan respectievelijk 14,-, 12,- en 9,-. Op zaterdag 6 juli werden er in Mane ge Oostmoer te Stad aan 't Haring vliet diploma's dressuur in de klassen B, L en M afgenomen. De kinderen legden een rijproef af en er werd hen een theorie-examen afgenomen. Er was ook dit keer weer veel belangstel ling voor het afleggen van de diploma's. Het resultaat mocht er ook zijn, alle deel nemers zijn geslaagd! De diploma's wer den afgenomen door de heer J.A. Pisa. De heer Pisa maakte een compliment voor de mooi uitgeruste accommodatie van Mane ge Oostmoer en voor de manier waarop de instruc-teurs/instructrices de ruiters/ama zones voorbereid hadden op dit diploma. Het minimaal aantal te behalen punten- voor deze diploma's bedraagt 140. De geslaagden B-diploma: Chayerine Beijer, 163 pnt; Jennifer Boer, 141 pnt; Marleen v.d. Brink, 159 pnt; Noëlle Dam, 161 pnt; Rudy V. Dis, 165 pnt; Manen de Jong, 154 pnt; Juliette Kamp, 160 pnt; Mies Koopman, 165 pnt; Anne Krijgsman, 164 pnt; Elieske Krijgsman, 164 pnt; Charissa v. Lenten, 152 pnt; Cynthia Monnee, 161 pnt; Vanity Monnee, 166 pnt; Irina v. Namen, 153 pnt; Catherine Nijs, 159 pnt; Nadine Peekstok, 152 pnt; Nadine Staritsky, 161 pnt; Manen Tiele- man, 165 pnt; Demi Uijtewaal, 161 pnt; Florine v.d. Ven, 160 pnt; Kim Visser, 155 pnt; Ingrid de Vogel, 168 pnt; Syl via de Waard, 162 pnt; Jorien de Wit, 158 pnt; Marlotte de Wit, 155 pnt; Manon Zwanenburg, 158 pnt; Klasse L: Evelien Almekinders, 161 pnt; Saron Donker, 175 pnt. Klasse M: KarinaTiendrikx, 161 pnt. Dit seizoen is er in het Streekmuseum Goeree-Overflakkee een grote collec tie kralenbeurzen en ander kralen- breiwerk te bewonderen. De beursjes zijn verzameld door Nellie Ruissen- Westveer uit Wemeldinge. Toen mevrouw Ruissen tien jaar was, over leed haar grootmoeder. Als enige kleindoch ter erfde zij het kralenbeursje van opoe. Als kind vond ze de kraaltjes prachtig. Zo'n twintig jaar geleden kreeg zij het kralen beursje weer in handen. Gefascineerd door het kunstig vervaardigde kleinood, wilde zij precies weten hoe het was gemaakt. Uit navraag bij oudere mensen bleek haar dat de kralen werden gebreid. Mevrouw Ruissen wist zich het breien van kralen eigen te maken en zo was de basis voor de verzame ling gelegd. Oude beugeltjes -voorziet zij weer van prachtig kralenbreiwerk, geïnspi reerd op oude motieven. Plastic geld of een zilveren beurs Tegenwoordig hebben we eigenlijk geen portemonnee meer nodig, want we kunnen bijna overal betalen door te pirmen of gebruik te maken van de chipknip. Bent u nog van het oude stempel en betaalt u hever met contant geld, dan moet u bijna weer een oude vertrouwde beugeltas of beursje aan schaffen, want u hebt met de euro binnen de kortste keren een portemonnee met klein geld. Zover zal het niet komen. De (kunst)lederen portemonnee is immers nog lang niet afgeschreven. Toch zien we bij sporters en recreanten een oud gebruik weer terugkomen: het dragen van een portemon nee om de middel. Kousenbeurzen In de late middeleeuwen had men lederen beursjes, maai ook wel kousenbeurzen. Bij de lederen beursjes, met aan de bovenzijde een veter, kunnen we ons wel iets voorstel len, maar hoe zien de kousenbeurzen eruit? Een kousenbeurs heeft de vorm van een sok, vandaar de naam. Heeft u ook nog wat geld in een oude sok? De kousenbeurs is gehaakt of gebreid en heeft middenin in de lengte richting een split waarin het geld kan worden gestopt. Om de kous zitten twee ijzeren rin gen. Door de ringen te verschuiven sluit men de kousenbeurs af. Op oude schilderijen zien we vaak mannen pronken met een kousen beurs over de arm. De kousenbeurzen zou den worden verdrongen door beugeltassen, maar in het tweede kwart van de negentien de eeuw worden kousenbeurzen weer een tijdje populair. Beugeltassen In de zestiende eeuw zien we de opkomst van de beugeltas. Zeker in de zeventiende eeuw wordt de beugeltas gemeengoed. De tas doet dienst als portemonnee. Omdat men meer spulletjes mee gaat nemen, worden de beugeltassen steeds groter. Zo willen de vrouwen allerlei snuisterijen bij de hand hebben. De beugel tas wordt door de vrou- 4^v T-~.^-peB^^y^ wen aan de rechterzijde onder het schort gedragen. De achterbeugel is daartoe voor zien van een ring, die met een haak aan de rokband kan worden vastgeklemd. In de negentiende eeuw komt daar verandering in. Met de komst van de reticules is menige beugeltas voorzien van een lange ketting om de tas aan de arm te hangen. Er komen nu ook kleine beugeltasjes alleen voor het geld. De beugels zijn doorgaans uitgevoerd in zU- ver. Goedkopere exemplaren zijn gemaakt in alpaca, ijzer, verzilverd geel koper of tin. Er zijn ook wel voorbeelden van goud bekend. De (zilveren) beugels zijn veelal ook fraai versierd. De zilversmid kon in reliëf voorstelling aanbrengen. Bij gladde beugels gebruikte hij een graveertechniek. Op de bewerkte beugels herkennen we bloe men, bijbelse taferelen, vogels, e.d., voor stellingen die vaak terugkomen in het kra lenbreiwerk van de beursjes. Aan de grotere beugels zitten veelal fluwe len of gehaakte tassen. Het zijn met name de kleine beursjes die worden voorzien van kra lenbreiwerk. In eerste instantie in stervorm, maar in de tijd van de Biedermeier worden de voorstellingen toegespitst op de natuur, zoals herten, vogels, rozen, vlinders, enz.. Het blijft niet alleen bij beursjes. Ook biillenetuis, tabakszakken en de grotere beu geltassen worden versierd door kleurrijke kralen. De collectie kralenbreiwerk van mevrouw Ruissen is omvangrijk, gevarieerd en beslist uniek te noemen. Er zijn zelfs nog enkele voorbeelden van kralenwerk uit andere cul turen te zien. Mevrouw N. Ruissen-West- veer zal de volgende twee woensdagen demonstraties kralenbreien geven: 24 juli en 21 augustus a.s. van 10.00-17.00 uur. U krijgt hierover nog nader bericht. Jan Both, secretaris Streekmuseum Goeree-Overflakkee De kwaUteit van de verschillende muziekop leidingen op Goeree-Overflakkee is hoog. De volledig bevoegde, gespecialiseerde docenten, directeur/coördinator Arie Stolk en de vele vrijwilligers van de diverse stich tingen garanderen een gedegen opleiding, waar zeker ook het speelplezier van de leer ling niet vergeten wordt. De laatste examendag werd afgesloten met een korte presentatie van enkele leerlingen en de officiële diploma-uitreiking. Zowel de wethouder van cultuur van de gemeente Middelhamis, de heer De Jong als de oud- wethouder de heer Tiggehnan waren hierbij aanwezig. Zij konden onder andere genieten van een zeer muzikale uitvoering van een werk van Karel de Schrijver door Barbara van der Neut op sopraan saxofoon, op "de piano begeleid door Sjaliene van der Vliet. Barbara slaagde met prima cijfers voor haar C-diploma! De volledig uitslag van het exa men luidt als volgt: Muziekschool De Deltastreek A-diploma: Eline van Waarde, trompet; Lot te van Eijnsbergen, comet; Petra Goemaat, alt-sax; Jenneke Kievit, alt-sax; Jacqueline Tanis, hoom; MarUen de Wit, alt-sax; Eve lien van den Doel, trompet; Jürgen van Oos- tenbmgge, trombone; Gertrude Brinkman, bugel; B-diploma: Robin Voorend, slagwerk pau ken; Frank Jansen, trompet; C-diploma: Gerard Wolfert, trompet. Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee A-diploma: Ada Winkels, alt-sax; JuHa Kamp, trompet; Linda Brands, bugel; Corrie Maliepaard, alt-sax; Annelies van den Hoek, alt-sax; Tamara Maliepaard, trombone; Jan- niene Kooijman, bugel; Carlein de Vos, alt- hoorn; José Bom, bugel; B-diploma: Peter Koppenaal, slagwerk ongestemd; Sita van Loon, althoom; Jana Bsielaar, tenor-sax; Annete van Wijk, alt sax; Judith Birkhoff, alt-sax; C-diploma: Sebastian Winkels, slagwerk ongestemd. Regionale Muziekschool Goeree- Overflakkee A-diploma: Adriaan Heystek, comet; Mark Heknig, comet; Wies Mourik, bugel; Ivo Wapenaar, trompet; B-diploma: Karien van den Doel, alt-sax; Marije Visser, sopraan-sax; C-diploma: Barbara van der Neut, sopraan- Maandagmorgen 8 juli was de viskotter GO 57, met 3 personen aan boord, op weg naar de visgronden toen net boven de Hinderboei problemen optraden met de bijna 1 jaar oude hoofdmotor. Via de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp werd de hulp inge roepen van de Stellendamse reddingboot 'Prinses Margriet'. De bemanning werd rond acht uur gealarmeerd, voer naar de Hin derboei en nam de GO 57 'Johanna Maria' op sleeptouw en bracht het vaartuig naar de haven van Stellendam, waar het werd afge meerd aan één van de steigers bij de visaf- slag. Rond half elf was de reddingboot weer paraat op haar station. Vrijdagavond 12 juli vanaf half acht ver zorgt sporthuis De Bont uit Middelhamis een demonstratie met verschillende merken en soorten tennisrackets voor alle senior- en jeugdleden van Tennisvereniging Ooitgens plaat (TVO). De demonstratie wordt gehou den in de kantine van de vereniging aan Sportlaan 1 te Ooitgensplaat. Deze avond is ook speciaal bedoeld voor de vele nieuwe leden die de club heeft mogen verwelkomen. Maar ook voor bestaande leden die erover denken met nieuw materiaal te gaan spelen is deze avond interessant. Bovendien kan men er met vele vragen terecht, onder ande re over besparmingssterkte, grip, groot blad, lichtgewicht of juist niet. Iedereen pakt wel eens andermans' racket om te voelen hoe die in de hand ligt. Menigeen die tennist, heeft wel eens de neiging om na een paar verkeerd geslagen ballen zijn racket een gooi te geven, dat kan op deze avond vrijblijvend. Al uw vragen krijgen een deskundig ant woord. Speciaal voor jeugdleden heeft sport huis De Bont deze avond materiaal bij zich. Mocht iemand besluiten tot aanschaf van een racket over te gaan, dan gelden er voor TVO speciale prijzen. Informatie voor deze avond kunt u krijgen bij Gerard Reijken, telefoon: 0187-632728. De ANBO afdeling M&W Flakkee organi seert op zaterdag 13 juü een bingoavond in het Dienstencentmm aan de Doetinchem- sestraat 27 in Middelhamis. Aanvang is 19.30 uur. De deeltijdopleiding Godsdienst-Pas toraal Werk (GPW) van Christelijke Hogeschool Ede (CHE) start samen met het NBI te Utrecht per 1 septem ber 2002 een speciale studieroute voor mensen die leraar godsdienst in het openbaar basisonderwijs zijn of wil len worden. De module kan worden gevolgd door men sen die zich inschrijven als student voor de hbo-bachelor opleiding GPW in deeltijd bij de CHE of het NBI. Zij kiezen ervoor in de propedeuse negen dagdelen onderwijs te volgen met betrekking tot het geven van godsdienstonderwijs op een openbare basis school. Daarnaast lopen zij een stage op een openbare basisschool. In totaal kost de stu dieroute 200 uur. Door vrijstellingen van andere vakken in de propedeuse kunnen de studenten deze 200 uur compenseren. Een gedegen opleiding voor godsdienstles in het openbaar onderwijs is wenselijk. Op talloze plaatsen in Nederland wordt dat onderwijs gegeven. Dit gebeurt door predikanten, vrij willigers of mensen die een pabo hebben gedaan, maar die geen theologische scholing hebben. Op dit moment kunnen deze mensen gebruik maken van de onderwijsmethode 'Het verhaal centraal' of de lesmappen van de HGJB. De opleiding GPW wil belang stellenden leren hoe zij kunnen werken met deze methoden en hen verder theologisch toerusten voor het leraarschap in de gods dienstige vorming van kinderen in het open baar basisonderwijs. Wie al een theologi sche basisopleiding heeft, kan alleen de spe ciale studieroute volgen om dit erkende diploma te verwerven. Bovendien kunnen de stekende vliegen een bacterie verspreiden die ontsteking van de uiers - wrang - veroorzaakt. Het, arsenaal bestrijdingsmiddelen tegen uitwendige para sieten en vliegen is fors uitgedund nu deze wettelijk worden beschouwd als diergenees middelen. Er gelden namelijk veel strengere toelatingseisen. VeeRust Super, de spray van Denka International is onlangs als enige product tegen vliegen voor directe toepas sing op de koe erkend als diergeneesmiddel. VeeRust Super laat zich gemakkelijk aan brengen. Na gebruik bestaan er geen wacht tijden voor de slacht en de levering van melk. Veilig voor zoogdieren De veranderende wetgeving van januari 1995 heeft het aantal middelen tegen uit wendige parasieten en vliegen op rundvee drastisch teruggebracht. Een ingelaste vrij stellingsregeling bood producenten de gele genheid onderzoek te doen en vervolgens toelating te vragen voor hun product als erkend geneesmiddel. De spray VeeRust Super is uit de overgangsregeling tevoor schijn gekomen als erkend diergeneesmid del tegen vliegen. Het is het enige product voor gebruik op de koe dat een Reg NL- nummer van het Bureau Registratie Dierge neesmiddelen heeft verworven. VeeRust Super - leverbaar in spuitbussen van 600 ml - is een vliegenspray die onschadelijk is voor zoogdieren. Het pro duct bevat geen oplosmiddelen. De twee werkzame stoffen - pyrethum en piperonyl- butoxide - zijn opgelost in water. Pyrethum is een natuurlijk insecticide met een breed werkingsspectrum en een snelle afbraak onder invloed van hcht. De stof prikkelt het zenuwstelsel van de vlieg, wat verlamming en vervolgens de dood van de vlieg tot gevolg heeft. Het werkzame effect van pyrethum wordt versterkt door piperonylbu- toxide. Voor een optimaal effect van Vee- Rust Super is maar weinig van beide stoffen nodig. Geen wachttijd Behandeling van verzamelplaatsen van vlie gen zoals schouders, nek, horens, flanken en de basis van de staart met VeeRust Super biedt een effectieve bescherming tegen de stekende stalvlieg. Tien seconden sprayen in een gelijkmatige cirkelbeweging op een afstand van ongeveer 60 centimeter is vol doende. Het middel is veilig voor zowel melk als vlees van een behandeld rund. Het is dan ook niet nodig om na het sprayen een wachttijd in acht te nemen. VeeRust brengt rust in de stal en in de wei. De spray helpt de melkopbrengst op peil te houden en redu ceert ook de kans op ontstekingen zoals wrang. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 7 juli deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 578 km. In con cours waren 176 duiven die om 07.00 uur met zuid-westen wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.42.30 uur en haalde een snelheid van 1435.88 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: M. A. van Nimwegen 1, 13, 14, 15, 20, 21, 24, 32; L K. Hoekman 2, 8, 11, 17, 18, 31, 33, 37, 38, 42; C. Kleijn 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 19, 23, 25, 30, 35, 36; J. de Blok 12, 16, 22, 26,27,28,29,34,40,41P. van den Boogert 39; Comb, van der Sluijs 43,44. Kritischevragen Bijna gelijktijdig met het verschijnen van het gecombineerde jaarverslag/milieujaar verslag van de afvalwaterzuiveringsinrich tingen Rotterdam-Dokhaven en Dordrecht, stemde de Verenigde Vergadering in met de plannen voor de komende jaren. Uit de plan nen voor 2003 tot 2007 blijkt dat niet valt te ontkomen aan een verhoging van de veront- reinigingsheffmg. In 2003 stijgt het tarief van 44,28 naar 46,56 per vervuihngseen- heid. In de verenigde vergadering werden kritische vragen gesteld over de forse stij ging van de komende driejaar met zo'n 5 tot 6 procent per jaar. Boeve: "Er is een aantal redenen waarom de kosten de komende jaren harder stijgen dan de gemiddelde infla tie. Allereerst zijn er de forse investeringen die wij moeten plegen in het bouwen en onderhouden van onze zuiveringsinstalla ties. De strenge Europese regelgeving dwingt ons er toe om grote investeringen te plegen in de nieuwbouw in Dordrecht en Barendrecht, in de bestaande ondergrondse AWZI Rotterdam-Dokhaven en op een groot aantal kleinere zuiveringinstallaties. Een tweede reden waarom de kosten zullen stijgen, heeft alles te maken met de toene mende aandacht voor water en integraal waterbeheer. De laatste jaren zien we een sterke tendens om bij iiuichting en ruimtelij ke ordening rekening te houden met water. Dat is ook noodzakelijk want we moeten rekening houden met een stijging van de zeespiegel, intensivering van de regenval en een grotere waterafvoer door de rivieren. Dit vergt extra inzet. Daarnaast heeft het zuive ringsschap ook een aantal stimuleringsrege lingen om gemeenten en particulieren te motiveren een constructieve en duurzame bijdrage te leveren aan het verbeteren van de waterkwaliteit. Een derde reden waarom de kosten de komende jaren zullen stijgen, heeft te maken met intensivering van de handhaving. Stre ven naar een goede waterkwaliteit gaat ver der dan het schoonmaken van het afvalwa ter. Het gaat er juist om, vervuiling te voor komen. Steeds frequenter worden bedrijven en de agrarische sector gecontroleerd en De Ouddorpse konijnen en pluimveefokkers vereniging Nut en Genoegen organiseert deze zomer weer een zestal bingo's. En wel op de volgende data: 1118 en 25 juli en 18 en 15 augustus. Voor jong en oud zijn mooie prijzen te winnen in één van de acht ronden of een prijs in de superronden met als hoofd prijs een boodschappenmand. De bingo start om 20.00 uur in M.F.G. Dorpstienden in Ouddorp. Iedereen is vanaf 19.15 uur wel kom. overtreders aangepakt. Positieve ontwikke lingen zijn dat verschillende overheidsin stanties die zich met handhaving bezighou den gezamenlijk gaan optrekken en hun beleid op elkaar afstemmen Met name de agrarische sector leeft de nieuwe, strengere regels, goed na. Een laatste reden waarom de tarieven stij gen, heeft te maken met de toekomstige organisatie van het waterbeheer in Zuid- Holland. Vooriiitlopend op de voorstel van Provinciale Staten om te komen tot één waterschap in Zuid-Holland Zuid heeft het zuiveringsschap in de begroting reserverin gen gemaakt. Het betreft kosten die samen hangen met het fusieproces en de integratie van de verschillende organisaties. Jaarrekening 2001 Tijdens de vergadering van de Verenigde Vergadering werd eveneens stilgestaan bij jaarrekening over 2001 en de bijbehorende goedkeurende accountantsverklaring. Het resultaat ten opzichte van de gewijzigde begroting is ruim 415.000 negatief. Ten opzichte van de oorspronkelijke begroting is een positief resultaat van 3.192.000. Ook hier werden door verschillende leden van de Verenigde Vergadering vragen gesteld over de grote fluctatie van het resultaat. In de toe lichting kwam naar voren dat dit het resul taat is van o.a. extra belastingopbrengsten en werkzaamheden die het zuiveringsschap verricht voor andere overheden, zoals de laboratoriumonderzoeken voor het Hoog heemraadschap van Delfland en Rijkswater staat en belastingheffing voor collega-water schappen en gemeenten. Eenmalige voorziening In 2001 is een eenmalige voorziening gemaakt van 1.4 miljoen voor een aantal kostenposten voor het personeel, zoals het werkgeversdeel van de premie van de ziek tekostenverzekerden van gepensioneerden, die hun oorsprong hebben in het verleden. Met deze voorziening maakt het zuiverings schap nu al een reservering om het nieuw te vormen waterschap niet te belasten met ver plichtingen uit het verleden. De accountant van het zuiveringsschap geeft aan dat een voorziening voor dit soort verplichtingen naar alle waarschijnlijkheid in 2004 wette lijk wordt voorgeschreven. Met een jaarlijkse begroting van ruim 80 miljoen Euro streeft Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden naar gezond oppervlaktewater als deel van een leefbaar milieu. In 39 afvalwaterzuiveringsinrichtin gen wordt het afvalwater van meer dan 1,1 miljoen inwoners gezuiverd. Dankzij planvorming, controle en handha ving verbetert de kwaliteit van het opper vlaktewater in Zuid-Holland Zuid geleide lijk. Samen met de zes kwantiteitswater schappen in het verzorgingsgebied kunnen wij veilig leven en genieten van schoon water in de Zuid-Hollandse delta. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 7 juli deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 576 km. In con cours waren 185 duiven die om 07.00 uur met ZW wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.31.29 uur en haalde een snelheid van 1470.36 m.p.min. De ge detailleerde uitslag luidt: P. C. van Alphen 1, 3, 15, 17, 23, 25, 27, 37, 44,47,48,50, 59; M. v. d. Baan 2, 7,10, 22, 24, 32, 36, 41, 56, 57; J. C. Roodzant 4, 8, 11,12,26, 31, 38,43,51, 60,61, 62; A. P. de Vogel 5,9, 20, 30,34; J. M. D. van Rutten 6, 16, 45, 49, 53, 55; L. v. d. Baan 13, 29, 33, 46; A. Zoon 14,18, 28,40,54,58; L. S. v. d. Baan 19, 21, 35, 39, 42, 52. Klaas Kasteleijn (r) met de CD. Ouddorp - Afgelopen donderdag ont ving Klaas Kasteleijn de eerste CD 'Tussen de hoagten' van het duo Pau Heerschap en Piet Westhoeve. Kaste lein kreeg het eerste exemplaar als dank voor zijn jarenlange inzet voor het behoud van Ouddorpse dialect, ondermeer in deze krant. De CD bevat de populaire 'Ouddurpse ver- haelen' van Pau Heerschap en BQaas Kaste- Links pianist Piet Westhoeve. leijn die muzikaal worden ondersteund door Piet Westhoeve. 'Tussen de hogaten' is vrij wel geheel een eilandelijk productie. De techniek was in handen van Westend Audio in Ouddorp en de vormgeving van het hoes je werd verzorgd door beeldend kunstenaar Hans Dolieslager. Alleen de mastering van de tape gebeurde in Rotterdam. Het album van Heerschap en Westhoeve is verkrijgbaar bij de meeste boekhandels op Goeree-Over flakkee en het VVV in Ouddorp voor 12,50.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 7