it1(MblM ^m:: europaIuin Zeldzame gemeenteonderscheiding voor scheidend secretaris De Feijter 0900-8844 De ramp van 1953 Bevelvoerder De Ron van blusgroep Oude Tonge iwaait na 33 jaar af Concert in Strijen ■(/Minnaard Fototentoonstelling in Het Diekliuus Ie Zomerzangdienst te Goedereede 'Steentje bij willen dragen aan ontwikkeling Middelhamis' Fietspuzzeltocht vanuit Langstraat Viswedstrijd H.V. Krammer %2SZ. actief in beeld en geluid MAKELAARDL Middelhamis B.V. Parasol met opdraaimechanisme Aluminium stol< met polyester doel<. In ecru, blauw of groen. 0 300 cm. MOOI WEER -^^T^ KJEVIT WARMTE Verhevenerjaren ■gang 4f^pDEBV^S^7118 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee 0,13 pm) Verdovende middelen Middelhamis - De aandacht van op het Havenhoofd surveillerende politiemensen werd vrijdag rond middernacht getrokken na het ruiken van een jointlucht. De lucht kwam uit de geopende portierramen van een gepar keerd staande auto. In de wagen zaten twee mannen te roken. Op grond van de Opium wet werd de auto gecontroleerd, waarbij de 23-jarige bestuurder uit Sommelsdijk in het bezit bleek van een zakje met speed. De man werd aangehouden en voor nader onderzoek en verhoor ingesloten. Stelende caissière Oude Tonge - Donderdagmiddag werd een 17-jarige caissière uit Sommelsdijk in een supermarkt in de Dabbestraat te Oude Tonge betrapt op het wegnemen van geld uit de kassa. Het meisje werd overgedragen aan gealarmeerd politiepersoneel en bekende in de afgelopen dagen een aantal malen geld, in totaal zo'n 60 euro, uit de kassa te hebben verduisterd. Het meisje kreeg een proces verbaal en werd verwezen naar het Bureau HALT. Auto in sloot Oude Tonge - Donderdagmorgen rond kwart voor tien belandde een 37-jarige vrouw uit Gouda met haar auto, met op de achterbank in een kinderstoeltje haar 3-jarig dochtertje in een sloot naast de N215. De bestuurster zag net voor de afslag Oude Ton ge dat haar dochtertje onderuit zakte in het In het verhaal over de gebeurtenissen in de Van Pallandtpolder (deel 5) staat geschreven dat de twee agenten van de Rijkspohtie die daar in de avond van 31 februari 1953 op een motor met zijspan arriveerden, de heren Moerland en Kamerbeek waren. Dat moet echter zijn; de heren Moerland en adjudant S.W. de Heer. Dit werd telefonisch meege deeld door mevrouw A.F. Tijssen-de Heer, dochter van de adjudant, wonende te Opheusden. Zij verlangde deze correctie die bij deze wordt aangebracht. Verbeteringen en aanvullingen op de verhalen over die ver schrikkelijke Ramp van 1953 zijn van harte welkom. Zij die reeds foto's hebben afge staan en medewerking hebben toegezegd worden nog wat geduld gevraagd. Het kan nog wel maanden duren voordat daar gebruik van zal kimnen worden gemaakt. Vergeet niet dat het een serie aan verhalen is. Reacties kunt u richten aan de redactie van het Eilanden Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis of rechtstreeks aan de schrij ver; D. Hoogzand, Hyacinthenstraat 8, 3245 CN Sommelsdijk. COMBI OUDDORP-W«)itn»l 35 TcL (0187) UI613 fw 683;34 UNESSE-Piinlihap KagenMm 173 ld. {01II) 46MD0 zitje en door de gordel bekneld kwam te zit ten. Toen de vrouw de gordel wilde losma ken, had ze de aandacht niet meer bij het ver keer, waardoor de auto langzaam richting de parallelweg van de N215 reed en in de sloot terecht kwam. Toen de politie ter plaatse kwam waren de vrouw en haar dochtertje al uit de auto. Beiden bleven ongedeerd, de auto, die licht beschadigd raakte, werd uit de sloot getakeld. ÊÊillêitliilÊf lÊÊÊÊÊÊÊÊÊ. ■tl Na 33 jaar lid te zijn geweest van de vrijwillige brandweer Oostflakkee, heeft op 28 juni jl. Daan de Ron afscheid genomen van de blusgroep Oude-Tonge. Hij heeft de leef tijd van 55 jaar bereikt en by de brandweer betekent dat het einde van de loopbaan. 't Was 1969 toen De Ron door de toenmalige conmiandant, de heer De Looze, bij de gemeente werd voorgedragen als brandwacht. In zijn verzoek daartoe schreef De Looze dat de Ron "niet vreemd tegenover de brandweer stond, omdat hij al commandant van de jeugdbrandweer is geweest". Zó kwam hij dus binnen. In 1982 werd De Ron plaatsvervan gend bevelvoerder en in 1984 Ie bevelvoerder van de blusgroep Oude-Tonge. In 1988 behaalde hij het diploma Commandant Brandbestrijdingspeloton. In zijn loopbaan bluste De Ron diverse grote branden, waaronder de Euro Discount en een grote brand bij Pakomi; ook heeft hij zijn mannetje gestaan bij vele verkeersongevallen, onder andere op de N59. Ter gelegenheid van zijn afscheid bood de gemeente De Ron op 28 juni een receptie aan in m.f.g. 'de Grutterswei' te Oude Tonge. Daar werd hij in bijzijn van zijn familie, burge meester, wethouders en de drie Oostflakkeese blusploegen bedankt voor zijn inzet in al die jaren. Namens de brandweer werd hij toegesproken door plaatsvervangend commandant Wim Driesse, die enige hoogtepunten uit De Ron's loopbaan aanhaalde. Ook burgemeester Van Pelt bedankte De Ron voor zijn inzet en overhandigde hem een cheque en zijn vrouw een bloemetje. De Ron's opvolger is Marinus van Loon. Die maakte tijdens de afscheidsavond een optel som van De Ron's uren bij inzet, oefening, cursussen en vergaderingen. En dat waren er zeer vele. Toen als laatste De Ron zelf voor de microfoon stond, bedankte hij op zijn beurt de brandweercollega's voor de prettige manier van samenwerken én zijn vrouw Ria, die hem al die jaren de ruimte heeft gegeven om zijn brandweertaak uit te kunnen voeren. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Gedurende de maand juli zijn in het Diek- huus te Middelhamis de foto's tentoonge steld die dit voorjaar gemaakt zijn door de cursisten van de Volksuniversiteit. Deze fo tocursus wordt in het voor- en najaar geor ganiseerd voor beginnende en meer gevor derde fotoliefhebbers. De bedoeling hierbij is, naast het behandelen van de noodzakelij ke techniek, de kwaliteit van de foto's te ver beteren. Er wordt dan ook uitgebreid inge gaan op compositie, standpunt, e.d. Ook zijn de groepen dit keer, samen met de cursuslei der Theo Mastenbroek, op locatie gaan foto graferen. Ook zijn tijdens de tentoonstelling de achtergebleven foto's van vorige cursus sen door de makers af te halen. Op zaterdag 13 juU geven Henk G. van Put ten (orgel) en Anneke Kamp (sopraan) een concert in de Gereformeerde Kerk aan het Spui te Strijen. Henk van Putten uit Nieuw- Beijerland bespeelt het prachtige Knip- scheer-orgel uit 1844 dat enkele jaren gele den gerestaureerd is door de fa. Gebr. Reil uit Heerde. Anneke Kamp uit Strijen zingt werken van J.S. Bach, het beroemde Pié Jesu van G. Fauré en enkele werken van H. Andriessen. Henk van Putten zal werken spelen van C. Franck, Widor (o.a. Symphonic nr. 2) en Boëly. Het concert begint om 20:00 uur en de toe- gang bedraagt 5,- euro. Op D.V. woensdag 10 juh 2002 zullen de traditionele Zomerzangdiensten weer aan vangen in de kerk van Goedereede. Het Christelijk Stadskoor 'Goeree' uit Goede reede, dat uit ongeveer 35 leden bestaat, zal haar medewerking verlenen. Het koor staat al jaren onder leiding van Jaap de Geus. Zij zullen op het orgel en op de piano worden begeleid door Martin Kolf. Het koor zal een aantal gezangen zingen, o.a. The Lord's Prayer, de Koorpastorale naar Psalm 23, Ave Verum Corpus, Turn Thee again O Lord naar Psalm 90 en het Ichthuslied. De koorzang zal worden afgesloten met de Zegenbede: 'The Lord Bless You and keep you' van J. Rutter. De meditatie zal deze avond gehouden wor den door Ds. J. Kooien, emeritus predikant te IJsselstein. Gemediteerd zal worden uit Genesis 18. Waarbij het thema: 'De voet tus sen de deur' n.a.v. Genesis 18:22b zal wor den behandeld. Samenzang ontbreekt ook niet deze avond. Samen zal o.a. gezongen worden 'Prijs mijn ziel de Hemelkoning' Gez. 147, het 'Klem Gloria', 'Ga niet alleen door 't leven'. Psalm 27, de gezongen versie van de Nederlandse Geloofsbelijdenis en als afsluiting de gezon gen versie van de Zegenbede uit het Lied boek voor de Kerken. De samenzang zal worden begeleid door Ad de Gans, één van de vaste organisten van de Hervormde gemeente van Goedereede. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte wor den gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Na afloop is er voor iedereen koffie, thee of ümonade in 'De ARK', waar u elkaar kunt ontmoeten. Schroom niet en kom, de deuren van het mooie oude kerkgebouw staan nodigend voor u open. De organisatie kijkt uit naar een mooie en fijne avond, waarvan u getuige kunt zijn! EURO DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Burgemeester De Vries overhandigt vertrekkend gemeentesecretaris De Feijter zijn i onderscheiding middenin mevr. De Feijter. MIDDELHARNIS - Terwijl van een opgesteld podium lieflijke piano- en klarinetmuziek klonk, stroomde afge lopen woensdagavond een gedeelte van de sporthal van recreatiecentrum 'de Staver' te Middelharnis vol men sen die afscheid kwamen nemen van Middelharnis' gemeentesecretaris P(iet).L. de Feijter. Na 21 jaar secreta ris van de gemeente Middelharnis te zijn geweest, was het moment aange broken dat hij vertrekken moest. Móest. Want enkele dagen daarvoor had hij de pensioengerechtigde leef tijd bereikt. Tijdens een groots opge zette afscheidsavond met een officieel gedeelte dat ruim twee uren in beslag nam, nam Middelharnis van deze man die zich met hart en ziel aan zijn functie heeft gewijd. Betrouwbaarheid en grote inzet Dit laatste werd ook duidelijk uit de vele woorden die De Feijter bij zijn vertrek wer den toegevoegd, nadat hij onder luid applaus de zaal was binnengeleid. Terwijl de vele aanwezigen in schemerduister zaten - gelaafd met een glas wijn of vruchtennat - waren op het podium de schijnwerpers op de sprekers gericht, die hun best deden om in velerlei bewoordingen de persoon en het functioneren van secretaris De Feijter uit te schilderen én om hem te bedanken voor zijn gebleken grote betrouwbaarheid en welhaast tomeloze inzet. Video als attractie Niet alleen live, maar ook via een videopre sentatie werd hij toegesproken en bedankt door verschillende personen en namens ver schillende organisaties die hem in het dage lijks leven omring(d)en, onder wie gemeen tevoorlichter Van Alphen en wethouder Slootweg van de gemeente Middelhamis, de Dirkslandse burgemeester Boonstra als oud- voorzitter van het ISGO, manager Leen Jordaan van recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk, Gerda van den Boogert namens VVV/ANWB Overflakkee te Mid delhamis en een aantal medewerkers van het Meekraptheater. Ook De Feijter's zoon en dochter ontbraken niet in deze rij. Tussen de gesprekken door voerden videobeelden de aanwezigen in helikoptervlucht over de dor pen van de gemeente Middelhamis. De hele film, een productie van Job van der Valk te Middelhamis, vormde een verrassende attractie tijdens de afscheidsavond. Erepenning voor fietspartner Voor burgemeester De Vries, die deze avond als eerste spreker de spits afbeet, was De Feijter een fietspartner. Naar eigen zeggen van de secretaris vormden de burgemeester en hij een tandem. Maar wie nu precies vóór- en achterop zat en wie er stuurde of trapte, dat lieten ze zélfs deze avond onvermeld... De burgemeester zal haar jaren die ze in het gemeentehuis met De Feijter heeft beleefd in herinnering houden als hele mooie jaren'. "Piet, ik zal je missen!" Ze omschreef hem als een leidinggevend type dat luistert, raad geeft en een praatpaal was, graag projecten op poten zette, een kei was in het voorberei den en daama op het juiste moment z'n invloed wist aan te wenden. Als geboren en getogen Zeeuw is De Feijter in hart en nieren tóch Flakkeeënaar geworden. Hij is niet alleen in Middelhamis komen wonen, maar is er ook van gaan houden, aldus De 'Vries. "Op zeer veel terrein in de gemeente Mid delhamis heeft De Feijter zich ingezet en dat heeft duidelijk z'n sporen nagelaten". Van wege zijn méér dan grote verdienste voor de Middelhamisse gemeenschap heeft de gemeenteraad dan ook besloten om De Feijter de erepenning van de gemeente Mid delharnis uit te reiken, een onderscheiding die slechts bij hoge uitzondering wordt toe gekend. Lovende woorden Via de videopresentatie bewonderde burge meester Boonstra De Feijter als iemand die voor bijna elk probleem wel een oplossing wist, terwijl wethouder Slootweg hem prees als iemand die altijd in het belang van de gemeente heeft gehandeld, "al deed die dat dikwijls op een - voor mij althans - onna volgbare manier!" Vanaf het podium in de sporthal sprak namens de gemeenteraad waarnemend voor zitter Nattekaas de scheidende secretaris toe, die hem roemde om diens ervaring en des kundigheid, zijn kalmte en rustgevende aan wezigheid. "Piet's inbreng is uitermate belangrijk geweest voor het goed functione ren van de raad. Hij benaderde de raadsleden zonder aanzien des persoons of politieke kleur." Ook raadslid Van Dam typeerde de persoonlijkheid en het functioneren van de vertrekkende secretaris door 'stabiliteit', 'degelijkheid' en 'betrouwbaarheid uitstra lend', "Geen poespas, maar recht door zee." Namens de gemeenteraad boden Nattekaas en Van Dam De Feijter enkele kunstwerken aan, terwijl raadslid Dillingh mevrouw De Feijter een flinke bos bloemen in de armen dmkte. Openhartig bekende Dillingh dit met graagte te doen. "Wat ik daarbij nog méér doe, vertel ik niet..." En wat waar is moet gezegd: zonder de nimmer aflatende steun van z'n vrouw had De Feijter zich nooit zo voor Middelhamis in kunnen zetten. "Hij doet't zo graag hè", was altijd haar commen taar. Namens de Secretarissenkring Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee werd De Feijter toegesproken door collega-secretaris •Meet- en fl^elsvaecïren ♦Service ondarhoud Cöïtrafe verwawting tood- w 27nb/i/ftrk •WatsHnsïaitatfes Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wv/w.kieyitwarmte.n( I Op D.V. zaterdag 20 juli organiseert de stuurgroep restauratie/onderhoud Ned. Herv. Kerk te Langstraat een 30 km. lange fietspuzzeltocht door het mooie landschap van Goeree-Overflakkee, waarbij de opbrengst bestemd is voor hospice 'Calan- do' te Dirksland. U kunt zich voor deze tocht telefonisch aanmelden bij fam. Bakelaar (tel. 631801), fam. De Brain (tel. 632567), fam. Blijleven (tel. 631624) en fam. Van Gils, (tel. 631716. Deelnamekosten voor deze fietstocht bedragen slechts 3,50 per per soon, met een maximum van 7,- per gezin. Halverwege de tocht is er een stop met gra tis koffie, thee of frisdrank, en bij aankomst krijgt u een gratis broodmaaltijd aangebo den. De start is van 9.30-9.45 uur vanaf de Ned. Herv. Kerk te Langstraat en de aan komst is ca. 12.30 uur. Voor de winnaar is een taart beschikbaar. Dus: snel inschrijven! Brouwer van de gemeente Oostflakkee en bedankte ambtenaar Adri Geleijnse hem namens het personeel, dat in de scheidende secretaris het hoofd van de ambtelijke orga nisatie ziet vertrekken. Tenslotte deed De Feijter's zoon Jacco een dringend beroep op z'n vader om met ingang van heden eens wat meer tijd voor z'n lijfei genen te gaan nemen. Weliswaar zei hij ape trots te zijn dat pa tot z'n 65e zich zo enorm voor Middelhamis heeft ingezet, maar nu zouden in zijn leven volgens zoonlief toch andere zaken belangrijker moeten gaan wor den en zouden er wat 'verhevener jaren' aan mogen breken. Met zijn vrouw bleek De Feijter daarover echter al afspraken te hebben gemaakt, "'s Morgens ben ik nog tot van alles bereid, maar 's middags niet meer" zo liet hij weten, nadat hem tijdens de afscheidsavond van verschillende zijden was toegespeeld dat een man als hij, met zoveel kennis en talenten, na zijn pensionering niet zomaar stil mag gaan zitten. Naast zijn secretarisschap ver vult De Feijter namelijk nog vele neven functies, onder andere bij het Rode Kruis, WV/ANWB Overflakkee, Stichting Olym- pia en het Meekraptheater. Ook heeft hij toe gezegd de VVV te Brielle op poten te helpen zetten. "Wat drakte betreft zie ik de toe komst daarom nog somber in" zo bekende hij eerlijk. Moois voor de toekomst Met het oog op die toekomst gaf De Feijter Middelhamis nog enkele zaken mee. Zo pleitte hij ervoor om cultuur op het eiland meer tot z'n recht te laten komen. "Daarvoor bestaat hier verschrikkeüjk veel potentieel. En als we met z'n allen de ontwikkeling van culturele activiteiten steunen, kan er iets heel moois van komen". Ook zelf hoopt hij zich hiervoor in te blijven zetten. Tenslotte stak De Feijter, als warm pleitbe zorger van de duaUsering in de gemeentepo- litiek, de raad nog éénmaal een hart onder de riem. "Het dualisme kan voor de raad momenteel best moeilijk zijn, maar dat heb je met het instuderen van een prachtig muziekstuk ook. Moeilijk kan tóch mooi zijn..." Middelharnis - Het nieuwe bestuur van H.V. Krammer organiseert op woensdagavond 10 juli tussen 19:00 en 21:30 uur een Open Viswedstrijd voor jong en oud. De vorige wedstrijd werd afgelast vanwege het slechte weer. De locatie is ook nu: het haven- kanaal van Middelharnis aan de kant van Hernesseroord. Iedereen is van harte welkom. Er zijn prach tige, waardevolle prijzen te winnen zowel bij de ouderen als bij de jongeren - zie de affi ches, die op vele plaatsen hangen - Voor de jeugd tot 16 jaar geldt dat naast de prijzen die gewonnen kunnen worden alle andere jongens en meisjes die vis hebben gevangen een prijs krijgen. Jeugd tot 16 jaar vist op gescheiden locatie van de ouderen. Bij de jongste deehiemers zal toezicht zijn om zonodig te helpen. Voor aas en voer dient men zelf te zorgen. Inschrijven vanaf 18:00 uur bij vislocatie. Visvergunning verphcht. Dagvergunningen kunnen ter plaatse worden gekocht. Het inschrijfgeld bedraagt 1,- euro voor jongeren tot 16 jaar. Boven de 16 bedraagt het inschrijfgeld 2,50 euro. Wilt u zeker weten of de wedstrijd doorgaat als de weersomstandigheden u laat twijfelen bel dan naar één van de drie volgende num mers: 603051, 652426 of 480220.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1