Johan van Nieuwenhuijzen nieuwe UFA-directeur Oeltsendasf Ziekenhuis Dirltsland beste in de regio! Geparkeerde auto verkiest het water 0900-8844 ■(/Minnaard Ouddorps mooiste wandelaar Fietstocht Adullam chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden SL2 wimpelwinnaar op Vlaggetjesdag 1 %2^^ A> STELLENDAM - Johan van Nieu wenhuijzen wordt de nieuwe UFA- directeur. De 38-jarige Van Nieu wenhuijzen werd zaterdag tijdens de Dag van de Nederlandse Zeevis serij gepresenteerd als opvolger van de dit jaar opgestapte Henk Vene- ma. Onder United Fish Auctions val len de visafslagen van Stellendam, Scheveningen en Colijnsplaat. Prijzenslag Bezinning op de toekomst Middelharnis B.V. Fietser zwaar gewond Hennepkwekerij Meisje valt van paard Tevredenheidsoordeel Patiënt centraal 'Beste Koop' i Dinsdag 2 juli 2002 74e jaargang MIIÈlÊjlli!iÊiÊÊÊÈÊMBiib^:l)^^!:!P:l,l: De nieuwe directeur Van Nieuwenhuijzen (r) stelt zich voor terwijl burgemeester Sinke (t) de microfoon vasthoudt. Van Nieuwenhuijzen werd geboren in Oolt- gensplaat waar zijn vader een boerderij run de. Tegenwoordig woont hij ins-Gravenha- ge. Jarenlang werkte Van Nieuwenhuijzen bij Farm Frites in verschillende functies. Op dit moment als directeur Food Service West- Europa. De bedoeling is dat hij half septem ber in Stellendam aan de slag gaat. Tot de tijd blijft interim-directeur L.X. denHoUan- der de honneurs waarnemen. Traditiegetrouw worden tijdens Vlaggetjes dag prijzen uitgereikt aan de bemanning van het best verzorgde schip. Zowel in de cate gorie 'best verzorgde schip' als 'best ver zorgde machinekamer' kwam de SL 2 van schipper Jan 't Mannetje als wirmaar uit de bus. Hiervoor ontving de bemanning de fel begeerde UFA-wimpel, de Raukema Wis- seltroffee - vernoemd naar de oud-visafslag- directeur Raukema - en was de SL 2 de aan voerder van de vloot tijdens de vlootschouw later die middag. Ter gelegenheid van de Dag van de Nederlandse Zeevisserij zijn ook de Productschapsprijzen 2001 uitgereikt. De per 1 januari aangetreden voorzitter P.J.H.M. Loonen van het Produktschap Vis riep daarvoor de bemanningen van de TH 5, UK 195, ZK 15 naar het podium Zij ontvingen een bronzen sculptuur die de prijswinnaar symboUseert als iemand die de vis met zorg uit het water heeft gehaald. Voor de prijzenslag spraken enkele sprekers de genodigden toe in de tot congreszaal omgetoverde visaf^lag. Naast Productschap Vis-voorzitter Loonen, sprak ook burge meester Sinke van de gemeente Goedereede en hielden twee leden van het Europees Par lement, A.J. Maat (CDA) en Herman Ver meer (VVD) een speech. Sinke sprak de hoop uit dat het nieuwe kabinet een minister voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) kiest met een hart voor de visserij. Loonen riep diezelfde politiek op om samen met de vissector meer van zich in Brussel te laten horen. "Het wel en wee van de gehele Nederlandse visserijkolom wordt voor een groot deel bepaald door besüssingen in Brussel. Een goede behartiging van de Nederlandse belangen op visserijgebied is daarom van doorslaggevende betekenis. Het is niet erg, en ook niet anti-Europees, om voor je eigen land op te komen." De twee aanwezige Europarlementariërs Maat en Vermeer zeiden zich daar ook sterk voor te maken, beiden als Ud van de Commissie Visserij in het Europees Parlement. Maat stelt zelfs het Nederlandse beleid als voor beeld: "Met de vorming van de zogenaamde Biesheuvelgroepen heeft het dragen van eigen verantwoordelijkheid van quotabeheer en beperking van bijvangsten veel vruchten afgeworpen. Sterker, ik durf te stellen dat dit het meeste succesvolle systeem van de EU is voor een succesvol beheer van de vistand. Anderen dan vissers, zouden er hun winst mee doen dat gegeven op waarde te schat ten." Een pluim die de aanwezige vissers graag in ontvangst namen. De verontrusten de geluiden uit de vissector werden die dag eventjes naar de achtergrond verdreven. "Het moet vooral een feestelijke dag zijn waarop we laten zien waar de Nederlandse visserij voor staat", zo sprak een visser na afloop. Verderop in deze krant'vindt u meer over van de Dag van de Zeevisserij en de UFA-Vlaggetjesdag 2002. MAKELAARDIJ De bemanning van wimpelwinnaar SL 2 op het erepodium. Tijdens de jaarlijkse Oeltgendagbraderie op zaterdag 6 juli, zullen er ook enke le evenementen zijn in en om de Gereformeerde Kerk aan de Zuid-Achterweg. Elk heel uur is er muziek in de kerk. Het orgel wordt bespeeld door Arie Braber en Mar cel Saarloos en het Jongerenkoor Jehosua treedt twee maal op. Tevens is er gelegenheid om iets te drinken, eventueel onder genot van een lekkere plak zelfgemaakte cake. Er is een fototentoonstelling met natuurfoto's van fotoclub De Rarekiek en het Waterschap. Er is een kleine postzegelbeurs voor de verzamelaars en buiten de kerk worden in een kraam zelfgemaakte kaarten, jam en advocaat verkocht. Ook worden boeken van boekhandel Van der Boom verkocht en voor de kinderen is er kans om een prijsje te winnen bij het envelop trekken. Kom gezellig even langs, u bent van harte welkom. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Rotterdam-Rijnmond GOEDEREEDE - Zaterdagmorgen rond 03:00 uur is een 20-jarige man uit Goederee de gewond geraakt nadat hij op z'n racefiets tegen betonnen blokken was gereden. Dit gebeurde op het fietspad naast de N57 bij Goedereede. De man reed zonder verHch- ting. Onbekenden hadden de blokken op het fietspad gelegd waarna het slachtoffer op weg naar huis er met zijn racefiets vol tegen aan reed. De man kwam te vallen en bleef bewusteloos op de grond Uggen. Enkele meisjes troffen het slachtoffer aan en waar schuwden de politie. De man werd overge bracht naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rot terdam. De politie stelt een nader onderzoek in. OOLTGENSPLAAT - Vrijdagmorgen con troleerde de wijkpolitie een op een bedrij venterrein aan de Dorpsweg in Ooltgens- plaat staande garagebox en een container. Zowel in de container als in de garagebox bleken hennep kwekerijtjes aanwezig. In de garagebox stonden 87 hennepplanten en in de container 86. De hennepplanten alsmede lampen, transformatoren, afzuiginstallaties, filters en ventilatoren werden in beslag genomen. De hennepplanten zijn inmiddels vernietigd. De stroom voor de hennep kwe kerijtjes bleek illegaal te worden afgetapt. De politie stelt een onderzoek in naar de eigenaar van de kwekerijtjes. SOMMELSDIJK - Rond 17:35 uur donder dagmiddag moest de ambulance naar de parallelweg van de Staverseweg bij Som- melsdijk voor een ongeval. Het bleek dat een 17-jarig meisje van een paard was gevallen en hierbij gewond was geraakt. Het slacht offer had ook een trap van het paard gekre gen. Zij werd met een flinke hoofdwond overgebracht naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Ouddorp - Traditiegetrouw werd tij dens de laatste avond van de Avond- driedaagse in Ouddorp de wedstrijd gehouden van de mooist verklede wandelaar. Thema dit jaar was: zon, zee en wind. Het was voor de jury zeer moeilijk om de prijzen te verdelen onder de 29 verklede lopers. De uitslag was: Ie gedeelde prijs Franciska van Lenten en Aime Tanis, 2e prijs Anna Hoek, 3e prijs Anoek Nagtegaal en Britt Dekker, 4e prijs Matthias van Estrik en de 5e prijs was voor Ewina Tanis. De oudste loper, de heer van der VUs, werd tijdens deze laatste dag spon taan een bloemetje aan geboden. Hij Uep voor de 20e keer mee. Om hem het bloeme tje niet te laten ontlopen, moest er allerijl een fiets gevorderd worden door de orgarüsatie van wethouder Grinwis. De heer Grinwis bleef verbouwereerd achter, maar kon het later zeker waarderen. De organisatie van de avonddriedaagse kijkt met plezier op het evenement terug en blikt iimiiddels ook al weer vooruit naar de 31e editie. Op de valreep konden we in onze editie van afgelopen vrijdag nog het bericht meenemen (bron: Algemeen Dagblad) dat het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland hoge ogen heeft gegooid bij een onderzoek van de Consumenten bond en het Nederlands Instituut voor onderzoek in de gezondheidszorg (NrVEL). Inmiddels hebben we een bezoek gebracht aan 'ons' ziekenhuis. Vorig jaar heeft Koningin Beatrix het heropend en rond dezelfde tijd vond er ook het onderzoek van de Consumen tenbond plaats. Van een relatie tussen deze twee feiten zal wel geen sprake zijn, maar het feit Ugt er wel dat het Dirkslandse ziekenhuis zeer gunstige onderzoeksresultaten heeft gekregen. In al haar geledingen is 'het Van Weel' dan ook zeer verguld met dit resultaat; het feestgevoel zit er wel een beetje in. Geweldige medewerkers "Schrijf maar dat we hier een heleboel geweldige medewerkers hebben, die ervoor gezorgd hebben dat ons ziekenhuis het zo goed doet. En bedank de patiënten dat ze ons bij de Consumentenbond zo hebben gepre zen!" Dat zegt dr. K. van Kralingen, direc teur patiëntenzorg van het Dirkslandse zie kenhuis, toen we hem - op weg naar zijn col lega directeur Algemene Zaken drs. J.C. Moerland - op de gang tegenkwamen. De heer Moerland is dezelfde mening toege daan. Hij klopt zich niet op de borst. "Als directie heb je weinig invloed op een derge lijke uitkomst, maar helemaal verbazen doet het ons zeker niet. Een goede bedrijfsfiloso fie ruimt plaats in voor de wensen van onze cUënten, maar beschrijft ook de eisen die wij aan ons personeel stellen. Zo hebben wij een uitgesproken mening over de werving en selectie van nieuwe medewerkers. En aan de NffiUWE TONGE - Vanavond orga niseert het comité Nieuwe Tonge e.o. een fietstocht ten bate van de Stichting Adullam gehandicaptenzorg. Er zijn twee routes te fietsen van 15 en 25 kilometer. Het inschrijfgeld is 1,50 euro per persoon, voor gezinnen maxi maal 5,50 euro. Er onderweg diverse consumpties verkrijgbaar. Trotse medewerkers van de afdelingen in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis, die het volgens de Con sumentenbond uitstekend doen. motivatie en inzet van onze medewerkers hebben wij dit resultaat voor een heel belangrijk deel te danken". Onderzoek Het onderzoek van de Consumentenbond heeft twee jaar geleden een eerste start gekregen bij acht ziekenhuizen in de regio Utrecht. In 2001 is het onderzoek herhaald en is de onderzoeksgroep uitgebreid. Via enquêtes vroegen de onderzoekers aan zie kenhuisdirecties en aan ruim 40.000 patiën ten uit 37 ziekenhuizen hoe de zorg ervaren is op zes afdelingen: cardiologie, interne geneeskunde, chirurgie, gynaecologie, orthopedie en KNO. Ook werd gekeken naar de zorg bij bloedonderzoek (laboratorium) en op de röntgenafdeling. De vragen betrof fen de faciliteiten en de informatievoorzie ning over opname, behandeling, nazorg en klachtenregeling. Het onderzoek richt zich dus niet op de beoordehng van de medisch speciaUstische deskundigheid. Op initiatief van de Stichting Samenwerkende Zieken huizen Rijnmond - waar het ziekenhuis in Dirksland deel van uitmaakt - hebben alle ziekenhuizen in de regio Rijnmond geparti cipeerd in dit onderzoek. Binnen het Van Weel-Bethesda ziekenhuis zijn vijf specia lismen onderzocht, omdat er voor het zesde specialisme, orthopedie, in Dirksland geen opnames plaatsvinden. Naast de enquête heeft de Consumentenbond ook zelf de deel nemende ziekenhuizen 'undercover' bezocht. Tijdens dit bezoek is er gekeken naar vier zaken: informatievoorziening, de bereikbaarheid, de privacy en de aanwezig heid van faciliteiten. De Consumentenbond wil binnen twee jaar alle (ruim 100) zieken huizen betrekken in een jaarUjks ziekenhuis- vergelijkend onderzoek. Pp drie onderdelen - Chirurgie, Gynaecolo gie en Bloedafname - eindigde het zieken huis op de (soms gedeelde) eerste plaats. "Het onderzoeksresultaat behelst een visie van de Consumentbond en de patiënt over de dienstverlening van de ziekenhuizen", Ucht Moerland toe. "Er is wel een discussie gaan de over de waarde die je aan een dergelijk onderzoek kunt toekennen, maar niettemin is het tevredenheidsoordeel van je patiënten een belangrijk gegeven en hangt aan het oor^ deel van de Consumentenbond voor veel mensen toch een etiket." "Mede daarom hebben we vanaf de start van het onderzoek de ontwikkelingen kritisch gevolgd" vult kwaliteitscoördinator mevrouw Loïs van Urk aan, die nauw bij het onderzoek betrok ken is geweest. Kleinschaliger ziekenhuizen komen in het onderzoek er doorgaans beter af dan grote. Op de vraag welke voordelen die kleinscha- Ugheid in Dirksland heeft, noemt Moerland de korte lijnen binnen de organisatie en de betrokkenheid van de medewerkers. "Wij streven bewust naar aandacht voor onze patiënten. Dat blijkt ook uit het feit dat wij - boven de formatie - een nieuwe functie van verpleegassistent hebben gecreëerd. Daar door ontstaat voor verpleegkundigen weer meer ruimte om zich met de patiënt bezig te houden." Mevrouw Van Urk noemt het belang van de zorgvernieuwingsprojecten en de samenwerking tussen de diverse zorgaan bieders op het eiland. "Door al deze initia tieven kan er veel beter geanticipeerd wor den op de vragen en wensen van onze cliën ten". Vermeldde het onderzoeksresultaat dan helemaal geen minpuntjes over het Van Weel-Bethesda ziekenhuis? Toch wel: de bereikbaarheid van het hospitaal en de inter ne bewegwijzering. Maar aan het eerste kan het weinig veranderen, en het tweede is reeds verbeterd kort nadat het onderzoek plaatshad. Als we het ziekenhuis verlaten, komen we wéér enthousiaste medewerkers tegen: "als we in wasmachines deden, waren we er als 'Beste Koop' uitgekomen!" Ja, het Dirkslandse ziekenhuis heeft nu een status hoog te houden! Kennelijk heeft afgelopen zaterdag een automobilist de handrem van zijn auto niet strak genoeg aangetrokken. Zo'n 20 minuten nadat hij de wagen had geparkeerd bij de jachtwerf van Peeman in Middelharnis en zijn auto verlaten had, dook het voertuig het water in van de haven van Middelhamis. Duikers van de brandweer te Hellevoetsluis assisteerden bij het ber gen van het voertuig, dat zo'n 3 uur in beslag heeft genomen. De auto is total loss.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1