Gezinsuitbreiding bij ganzen niet alleen leuk om te zien Uitslagen Deitacombi 2002 bij Herkingen -10% t/m 60% KomniiG van der Bok-Mierop Beleef Neeltje Jans in de zomer OP ALLE TOPMERKEN O? Brouwse orgel op CD Bingo in Diricsland Schotejil wint Eilandbeker 2002 Voorbaande groei Rf B P.V. De Combinatie P.V. De Combinatie Nationale zwemvierdaagse in zwemcomplex 't Zuiderdiep Landbouw vreest voor toenemende schade door groeiend aantal ganzen Zangavond in Middelharnis jv Dames-, Heren-, f Kinder- en Sportschoenen In de maand juli kunt u niet om Neeltje Jans heen; elke week vin den er wandelexcursies plaats. Elke woensdagmiddag om 14:00 uur kunt u onder begeleiding van een gids wandelen. Met prachtig zeilweer, waarbij de betere zeilers volledig aan hun trekken kwamen, is zaterdag 15 juni op de Grevelingen, bij Her kingen, de vierde serie van de Del ta-Combi gezeild. Stevige wind Splashes mgf^^ix Klassement '"""""'heen,. Tel. Fax (0187) 68 15 44 Weststraat 10 - 3253 AR Ouddorp (0187) 68 41 De jaarlijkse serie orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Zierikzee en de Grote Kerk te Brouwershaven, geor ganiseerd door samenwerking van de organisten Rinus Verhage en Prosper Sevestre, heeft op 20 mei al een start in Zierikzee gehad. Maar vanaf 3 juU gaat het in een hoger tempo voort. Dan beginnen de wekelijkse concerten op de woensdagavond; op die dag is het orgel van de Grote Kerk van Brouwershaven voor het eerst dit jaar te horen. Het wordt dan bespeeld door de organist Ad van Sleuwen uit het Brabantse Bergeijk. Dit concert dat om 20:00 uur begint biedt tevens een bijzon derheid. Dan vindt ook de presentatie plaats van de CD, die de concertgever met Pinkste ren jl. opnam. Daarmee staat het orgel van de Grote Kerk te Brouwershaven voor het eerst op een CD. Ad van Sleuwen speelt daarop werken van de Zuid-Duitse componist en organist Johannes Pachelbel die leefde van 1653 tot 1706. Deze werd geboren in Nüm- berg en werkte eerst in Wenen, daarna in Thüringen en tot zijn dood weer in Nüm- berg. Hij was een tijdgenoot van J. S. Bach ■en zij zullen elkaar ook ontmoet hebben in Thüringen. De verwantschap tussen de ^.muziek van beiden is er onmiskenbaar, maar Pachelbel's muziek wordt gekenmerkt door 'eenvoud, helderheid, ongezochtheid maar "ook door poëzie en diepgang. Tijdens het concert op 3 juh zal uiteraard een werk van Pachelbel gespeeld worden. Daar- naast veel muziek van andere componisten zoals de Italiaan Frescobaldi, een concerto ivan Vivaldi bewerkt door Bach voor orgel *en twee werken uit onze tijd, namelijk een *:Passacaglia van Schoonenbeek en de ener- verende Toccata alia Rumba van de Weense organist Panyavsky. Aan dit concert zal ook de fluitiste Fien van Dingenen meewerken, *die een renaissance-blokfluit zal bespelen. Samen met de organist brengt zij enkele i werken van Frescobaldi ten gehore alsmede ê;de Suite in g van Handel. Zoals gebruikelijk Jkunnen de luisteraars na het concert onder 4 het genot van koffie, thee of fris met de con- .'certgevers napraten en natuurlijk de eerste exemplaren van de CD kopen voor 10,- euro jper stuk. Op 4 juli zal in de Victoriahal te Dirksland een bingo worden georganiseerd door Stich- Iting S.V.I.K. Er zullen acht ronden en een Jsupertonde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofdjesweg opent haar deu- <(ren om 19:30 uur en de bingo start om 20:00 Juur. Ook dit keer staat de Stichting garant •ivoor een klinkend prijzenpakket, dus kom allemaal voor een gezellig avond naar de Victoriahal. -<(!^4#5.*fi7->-T Dit voormalig werkeiland van zand, water en wind leent zich juist in deze maand uitstekend voor een verfrissende wandeling. De excursies starten bij het naambord van Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, aan de Ooster- scheldekant van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parke ren). Deelname aan de excursie kost 3,40 euro; donateurs of leden van Natuurmo numenten/Het Zeeuwse Landschap en hun gezinsleden 2,27 euro en kinderen tot en met 12 jaar betalen 1,13 euro. De excursies duren ongeveer twee uur. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 21 juni deel aan een wedviucht vanuit St. Vincent. Afstand 988 km. In concours waren 146 duiven die om 13.00 uur met ZW wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 09.47.10 uur en haalde een snelheid van 1131.31 m.p.min. De gede tailleerde uitslag luidt: P. van Alphen 1,4,17, 29, 37; J. W. Steketee 2, 35; J. C. Polder 3, 5, 21, 31; C. Vroeg- indeweij 6,16; A. de Blok 7; L. Barendrecht 8,13; J. Groenendijk 9,11,19,23,33; J. Jon- gejan 10,15,18, 32; A. P. Peekstok 12; C. v. d. Bos Zn. 14, 20; C. Polder 22, 24; A. Bestman 25,27; D. Vroegindeweij Zn. 26, 36; Mevr. Dubbeld 28, 34; P. van Driel 30. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 22 juni deel aan een wedviucht vanuit Bourges. Afstand 531 km. In concours waren 204 duiven die om 07.00 uur met ZW wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.31.45 uur en haalde een snelheid van 1354.99 m.p.min. De gede tailleerde uitslag luidt: L. Barendrecht 1, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 23, 36,41,42,43; D. Vroegindeweij Zn. 2, 6, 10, 17, 18, 31, 33, 37, 39; J. Groenendijk 3, 20, 28, 30, 32, 44, 48, 50; C. van 't Veer 4, 5, 24, 27; I. Koese Zn. 7, 21, 25, 40; A. Bestman 9, 19, 34, 35, 38, 51; M. de Blok 16, 49; Comb, van Driel 22, 26, 47; C. v. d. Weide 29, 45, 46. STELLEND AM - Van 1 t/ra 6 juli a.s. wordt voor de 26e keer de Nationale Zwemvierdaagse gehouden in Zwem complex 't Zuiderdiep te Stellendam. De organisatie ervan is in handen van zwemclub 'de Stelle' te Stellendam, in samenwerking met de gemeente Goe- dereede en het personeel van 't Zui derdiep. In de week waarin de zwem vierdaagse wordt gehouden, moeten de deelnemers 4x500 meter zwem men, waarvoor hen zes dagen ter beschikking staan. Het zwemmen van de vierdaagse kan uitsluitend geschie den binnen de aangegeven tijden. De vierdaagse wordt gezwommen in het buitenbad en in het wedstrijdgedeelte van het binnenbad. De overige baden zijn op dat moment voor iedereen gesloten. Dit geldt ook voor de speel tuin bij het zwemcomplex. De vier daagse kan uitsluitend op de volgende tijden worden gezwommen: maandag t/m vrijdag van 17.45-18.45 uur en van 20.30-21.30 uur, zaterdag (alleen buitenbad) van 09.00-10.00 uur. Algemene regels voor deelname: - Alle deelnemers zwenmien op 4 verschil lende dagen iedere keer 500 meter (20 banen); - Kinderen tot en met 10 jaar mogen vol staan met de helft van de afstand; - De afstand hoeft niet zonder onderbre king te worden afgelegd, maar tussentijds het water verlaten is niet toegestaan; - Na het zwemmen van de voorgeschreven afstand dient iedereen het water te verla ten. Men blijft dus niet langer in het water dan nodig; - Voor elke start dient men zijn deelne- merskaart in te leveren in het 'Stelle- huus', waar men na het zwemmen de kaart afgestempeld mee kan nemen; - Na de vierde keer zwemmen krijgt men een herinneringsmedaille; - Kaarten met minder dan 4 stempels geven geen recht op een medaille; - Er zijn 6 dagen beschikbaar, dus men kan er twee overslaan; - Het inschrijfgeld bedraagt 4,00 per per soon, ongeacht de leeftijd; - Inschrijven is alleen mogelijk in het 'Stel- lehuus' vóór aanvang van het zwemmen; - Het 'Stellehuus' is bereikbaar vanaf de grote parkeerplaats van het zwembad en is herkenbaar aan het embleem van 'de Stelle'. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer W.J. Hansen van zwemcomplex 't Zuiderdiep, tel.: 0187- 491543, fax: 0187-499927 en e-mail: info zuiderdiep.nl. "~"Sw*a ryftt MIDDELHARNIS - "Economische asielzoekers", zo beti telde Ria van Rossum tijdens de Verenigde Vergadering van het Waterschap Goeree-Overflakkee de vele ganzen, die de afgelopen jaren in grote getale hun domicilie op het eiland hebben gevestigd. Zij reageerde met deze opmerking op de mededeUng van dijkgraaf David Goekoop dat de aanwezigheid van de vele ganzen, met name in het Zuiderdiep, bij bezoekers aan ons eiland een grote vertassing is. Zowel de leden van de Statencommissie Zuid, die vorige week een bezoek aan dit gebied brachten als leden van de Zuidhollandse Waterschapsbond hadden hun verbazing hierover uitgesproken. „De ganzen zijn misschien wel leuk om vanuit de bus tijdens een rondrit over het eiland te zien, maar de mensen realiseren zich niet dat deze dieren voor de landbouw een groot probleem vormen. De ganzen zijn hier komen overwinteren, maar hebben het hier inmiddels zo goed naar hun zin dat ze niet meer naar het land van herkomst teruggaan. Over enige jaren zullen zij een gigantisch probleem gaan vormen," sprak Van Rossum waarschuwend. De ganzen eten immers graag het jonge gras en het graszaad, en bovendien stampen zij met hun poten het jonge gewas plat. Veel schade dus voor de agrariërs in dat gebied. Dijkgraaf Goekoop onderkende het probleem, maar volgens zijn zeg gen kan het Waterschap aan dit probleem als zodanig helaas niets doen. In het verleden is het Waterschap al eens een procedure bij de rech ter aangegaan, maar dit liep op niets uit. "Momenteel zijn er ongeveer 3000 ganzen, maar gezien de snelheid waarmee deze dieren zich voortplanten is de verwachting inderdaad dat de populatie zich de komende jaren flink uitbreidt. Ik weet dat een organisatie al eens begonnen is met het 'schudden van eieren' zodat deze niet meer zou den uitkomen, maar de rechter veroordeelde dit, als zijnde een onei- genUjke bezigheid. Wel zijn er nu twee afschotvergunningen afgege ven." In ieder geval heeft deze kwestie een ieders volle aandacht, zo verzekerde Goekoop. Met spanning luisterden de organisatoren van WSV Herkingen naar het weerbericht van het Kustwachtstation Ouddorp dat op de halve uren via marifoonkanaal 25 wordt uit gezonden. De dagen ervoor hadden een wis pelturige karakter. Zou het voor de jonge zeilers niet te hard gaan waaien? Met de ver wachting 's ochtends windkracht 6 die later op de dag zal afnemen naar zuidwest 4-5 Bft besloot de wedstrijdleiding om de wedstrij den voor ervaren zeilers om 11:00 uur te starten. Voor de begiimende zeilers in de Optimist C klasse woei het te hard om op de GreveUn- gen van start te gaan. Voor hen werd 's mid dags een baan uitgelegd in de beschutte havenkom. Ondanks de harde wind hadden zich 43 zeilers ingeschreven. De groepen Optimist A en B en Splash B hebben vier wedstrijden kunnen zeilen. De Optimist C groep heeft 's middags in de beschutte havenkom 2 wedstrijden gezeild. De zeiler- tjes hebben een fantastisch sportieve strijd gestreden. Alle ingrediënten waren aanwezig: hard werken, tranen, tegenslag, tactiek, doorzet ten. Met een kleine open boot opkruisen tegen zuidwest 5-6 vergt uiterste concentra tie en doorzettingsvermogen. Halve wind en voor de wind waren de bootjes snel in plane. Veel zeilers konden door de golven het omslaan van hun bootje niet voorkomen. Meestal slaagden ze er in om de zaak snel weer overeind te trekken. De veiligheid van de zeilers werd gewaarborgd door enkele snelle rescueboten, medische zorg onder handbereik en waterpolitie die poolshoogte kwam nemen. In de tweede wedstrijd serie, 's ochtends, wakkerde de wind toch weer iets aan tot zuidwest 6. Fedor Couvert kwam in de problemen en sloeg om. Opgeven was er niet bij. Met tranen en uiterste krachtsin spanning lukte het om zijn bootje weer onder controle te krijgen. Het koste veel tijd en hij finishte deze wedstrijd als laatste. In het zicht van de finish dook de boot van Jan Coppieters met de neus in de golven, liep vol water en lag helemaal stil. Hij miste daar door een mooie uitslag. Balen! Bij de Splashes deden de meisjes het heel goed. Marret Slemmer werd winnaar en Marleen Lammers van WSV Herkingen behaalde een mooie vierde plaats. De begin nende wedstrijdzeilers, de Optimist C klas se, gingen 's middags in de beschutte haven kom van start. Daarbij aangemoedigd door ouders en supporters die op korte afstand de strijd konden volgen. Bij de start onder scheidden zich duidelijk de zeilers die hun kennis van voorrangsregels in de praktijk brachten en de kinderen die van hun vader de opdracht hadden gekregen om voorzichtig te zijn met hun bootje. Veel vaders van de eer ste groep zeilers zullen reparatie werkzaam heden moeten uitvoeren om het bootje het volgend weekend, voor de wedstrijd op de Braakman, weer in orde te maken. Sjoerd Osterholt en Adriaan Rol, beiden van WSV Herkingen streden in beide wedstrijden om de ereplaatsen. Het lukte Sjoerd om eerste te worden. Adriaan greep net naast de prijzen. WSV Herkingen is er, dankzij de vele vrij willigers en het goede weer, in geslaagd om een sportief en kindvriendelijk evenement te organiseren. De jeugd heeft genoten van mooie zeilsport en, wat ook belangrijk is, heerlijke patates frites in de pauze. Aan de winnaars zijn de dagprijzen overhan digd. AEe deelnemers kregen van WSV Her kingen een welverdiende drinkbeker. Tie voor het klassement www.deltawateren.nL De uitslag in Herkingen was als volgt; Optimist A: 1Hein van Egmond; 2. Jos Thomaes; 3. Pjotr de Boer Optimist B: 1. Pascal van der Mast; 2. Fedor Couvert; 3. Jeska Vroon Optimist C: 1. Sjoerd Osterholt; 2. Tom Thomaes; 3. Auda de Vin Splash B:l. Mairet Slemmer; 2. Danker Rijk; 3. Igor van Zaünge Zaterdag 22 juni hebben de drie eilan- delijk zwemverenigingen, na een her nieuwde start vorig jaar, editie 2002 van de traditionele wedstrijd om de Eilandbeker gezwommen. Dit keer werd de wedstrijd in het buitenbad van zwembad 't Zuiderdiep te Stellen dam gehouden. Evenals vorig jaar was zwemclub 'de SchotejU' uit Mid- delharnis winnaar van de felbegeerde Eilandbeker. Zwemverenging 'De Gooye' uit Dirksland werd 2e. 'De Stelle' uit Stellendam eindigde op de 3e plaats. De te zwemmen nummers waren respectie velijk de lOOm schoolslag, lOOm vrije slag en lOOm rugslag voor dames en heren. Afsluitend stond een estafette 4x50m vrije slag op het programma. De lOOm schoolslag voor de dames werd gewonnen door Connie Wielaard van de Schotejil in 1.26.52, op de hielen gevolgd door ploeggenote Willemijn Veltman in 1.27.31. Annelies Kievit van 'de Gooye' eindigde op de 3e plaats in 1.28.91. Op de lOOm vrij was AnneUes Kievit de snelste. Zij tikte in een tijd van 1.05.60 als winnares aan. Haar tijd bleek tevens een baanrecord. De 2e en 3e plaats was resp. voor Iris Oostdijk in 1.06.23 en Rhiana van Kempen in 1.07.94, beiden lid van zwem club 'de Schotejil'. Het laatste persoonlijke nummer voor de dames was de lOOm rug slag. Hier won Iris Oostdijk het goud in een tijd van 1.14.60, hetgeen haar bovendien het baanrecord opleverde. Het zilver en het brons was resp. voor Lieske van de Polder (1.17.07) en Rhiana van Kempen (1.17.81), zodat alledrie rugslagmedailles door de Schotejil werden gewonnen. Bij de heren was het goud op de lOOm schoolslag voor Kees Akershoek van 'de Stelle'. Hij won de lOOm schoolslag in een tijd van 1.18.51. De 2e plaats was voor Frank van der Voordt van 'de Gooye' in 1.21.06 en de 3e plaats was voor Peter Kooijman van 'de Schotejil' in 1.21.42. Op de lOOm vrij werd door Kees Akershoek in 1.00.19 opnieuw de snelste tijd gezwommen. Hij zwom hiermee tevens een baanrecord. De tweede en derde plaats waren voor de Schotejillers Johimy Jongejan (1.00.50) en René Vis (1.00.57). Ook op de lOOm rugslag werd het baanrecord verbe terd. Leander Noordijk van 'de Schotejil' won de lOOm rugslag en is de nieuwe houder van het baanrecord in een tijd van 1.08.05. De 2e plaats was voor Frank van der Voordt (1.14.50) van 'de Gooye' en de 3e plaats voor Peter Kooijman (1.16.19) van 'de Schotejil'. Aan het eind van de wedstrijd werden door resp. de dames en heren esta fettes 4x50m vrije slag gezwommen. De twee teams met dames van 'de Schotejil' werden Ie en 2e m resp. 2.05.28 en 2.10.85, waarbij de winnende Schotejilploeg bestond uit Rhiana van Kempen, Ms Oostdijk, Danielle Hagoort en Maijon van Kempen. De Schotejilploeg die tweede werd bestond uit de zwemsters Willemijn Veltman, Rian- ne Noordijk, Connie Wielaard en Jenny Jon gejan. De ploeg van 'de Gooye', bestaande uit Annelies Kievit, Maartje de Jong, Linda Hobbel en Jacolien Terlouw, werd 3e in 2.18.89. Bij de heren zwom een ploeg van 'de Schotejil' (Leander Noordijk, Peter Kooijman, Johnny Jongejan en Leander Jon gejan) naar de Ie plaats in een baanrecord van 1.50.95. Op de 2e plaats eindigde de tweede ploeg van 'de Schotejil' (Arthur Westerman, Martijn van der Kamp, Bart van den Bosch en René Vis) in 1.54.21. Als 3e tikte 'de Stelle' (2.00.11) aan met Kees Akershoek, Bjom de Leeuw, Sjaak Voogd en Arjan Witte. Na afloop van de wedstrijd en na het opmaken van de secondetelling bleek dat 'de Schotejil' met 2060.34 secon den als winnaar uit de bus was gekomen. 'De Gooye' eindigde met 2245.95 seconden op de 2e plaats en de Stelle werd 3e met 2326.88 seconden. In de telling golden per vereniging vier individuele deelnemers en twee estafettes per programma. De restauratie- en activiteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis organi seert op zaterdag 29 juni a.s. een zangavond. Deze avond zal bestaan uit koor- en samen zang. De koorzang zal worden verzorgd door de Herv. zangvereniging 'Jeduthun' onder leiding van dirigent Jan Wisse. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door organist Bart-Jaap de Bakker. De toegang voor deze avond is vrij. Wel wordt er bij de uitgang gecollecteerd voor het commissie werk. De avond begint om 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. DRIEBERGEN - De Raad voor Financiële Betrouwbaarheid (RfB) groeit gestadig. De Stichting heeft nu 33 leden met een gezamenlijk bedrag aan ontvangen fondsen in 2001 van 72 miljoen euro. De R/B is een stichting voor christelijke organisaties die fondsen werven onder een breed publiek. Met een lidmaatschap krijgen de organisaties het keurmerk van financiële betrouwbaarheid. Organisaties worden toe gelaten nadat een onafhankelijke commissie van registeraccountants de financiële verant woording en de publiciteit heeft getoetst. Het keurmerk van de R/B geldt als een bewijs dat een organisatie haar financiële zaken op orde heeft. De strenge criteria zijn op het gebied van bestuur, beleid, fondsen werving, bestedingen en verslaglegging. De juridische structuur van de R/B is recent aangepast van een vereniging naar een stich ting. Per 1 juni jl. heeft er een directiewisse ling plaatsgevonden. De heer H. Koppelaar, directeur van Burght- Netwerk te Veenendaal, heeft wegens de groei van zijn organisatie de leiding van het bureau van de R/B overgedragen aan de heer G. van Asperen MBA te Nieuwe Tonge. NU grandioze opruiming 3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 7