i\mi^mn^ Fietstocht Grote marktdag iJPAKKER Meekrapvoorstelling beleeft reprise Stankregistratie www.buijze.nl EUROPA Tbc op school Middelharnis Subsidie voor 'Kieine ■(/Minnaard Iz^T^A-^^ 0900-8844 0,13 pxn) Kernenprojecten' in Oostflaliltee Vermiste man na twee jaar in liet water gevonden Middelharnis op weg naar een nieuw welzijnsbeleid foro Oplossing verkeersprobleem Molendijk Alles over bruggen en sluizen op website Inbraak Projecten Oostflakkee Nieuwe aanvraag Ooltgensplaat - Zaterdagmiddag werd door duikers van de brandweer het stoffelijk overschot gevonden van Job van Veen uit Ooltgensplaat. actief in beeld en geluid KIEVIT WARMTE Fleurig perkgoed Eenjarige zomerbloeiers in diverse soorten en l<leuren. In extra grote pot. 3 VOOR MOOI WEER Tot hoe laat kan ik door de brug bij Leiden, de sluis in Gorinchem hoe breed is die, en op welk marifoonka naal is de brugwachter te bereiken? Een overzicht per maand, Maand aantal aantal meldingen stankdagen i November 2001 4 2 December 2001 1 1 Januari 2002 14 8 Februari 4 2 Maart 14- 5 April 2 2 Mei 7 4 Dinsdag 25 juni 2002 74e jaargang nr. 7114 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee Zaterdagmorgen rond 01:00 uur werd door twee knapen een ruit vernield van een avondwinkel in de Nieuwstraat. Vervolgens werd uit de zaak een nog onbekend aantal pakjes sigaretten en drank meegenomen. Een beveiligingsbeambte zag beiden met hun buit lopen, zette de achtervolging in, maar kon het tweetal, dat vluchtte over schuttingen en via tuinen, niet meer achter halen. Bij een leerling van de technische school in Middelharnis is vorige week tbc geconsta teerd. Vanwege zijn Machten is de 16-jarige jongen, woonachtig in Zeeland, naar zijn huisarts gegaan. Die verwees hem naar een ziekenhuis, alwaar tbc werd vastgesteld. In verband met de besmetting en besmettings gevaar hebben ouders en klasgenoten van de leerUng een brief van de GGD Zeeland ont vangen, waarin hen gewezen wordt op de mogelijkheid om bij de GGD een Mantoux- prik op te halen. Degenen die zo'n prik krij gen weten na twee weken, afhankelijk van hun reactie op de prik, of ze eveneens besmet zijn geraakt en kunnen dan - nog in de eerste fase van de besmetting - succesvol worden behandeld. De direct betrokkenen (famiUe en school) zijn reeds uitvoerig geïn formeerd. Oude Tonge - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in het kader van de subsidieregeling Kleine Kernen drie ingediende projecten van de gemeente Oostflakkee - gedeeltelijk - gehonoreerd. De provincie ontving in dit kader veertien aanvragen. Daarbij is vooral gekeken naar maatregelen die de leefbaarheid bevorderen. De regeling is ingesteld na protesten van enkele 'kleinere' gemeenten in de provincie Zuid-Holland tegen de vele subsidies die de provincie uittrok voor het oplossen van de grote-steden-problematiek, het zgn. leefbaar maken van de samenleving. De doelstelling van de provincie Zuid-Hol land is om met deze subsidie de terugloop van het voorzieningsniveau in kleine kernen te voorkomen. Het kan gaan om randvoor waarden te bieden zoals winkelvoorzienin gen of medische, sociale en culturele voor zieningen (huisarts, bibliotheek, sportvoor- zieningen, etc). Ook initiatieven die leiden tot versterking van zorg, veihgheid, mobiU- teit, recreatie en andere voorzieningen pas sen in dit kader. De gemeente Oostflakkee diende drie pro jecten in. Alle drie waren volgens de provin cie een - gedeeltelijke - subsidie waard. Allereerst ontving de gemeente een bedrag voor het herimichten van de kinderspeel plaats in de Planetenbuurt van Oude Tonge. Dit betreft een project wat samen met Woon- goed Flakkee verder zal worden uitgevoerd. Daarnaast verkreeg de gemeente een bedrag voor het opwaarderen van het winkelgebied aan de Dabbestraat in Oude Tonge. Het daar nu nog aanwezige timmerbedrijf verhuist binnenkort naar het industrieterrein. De vrij komende ruimte zal worden gebruikt voor parkeerplaatsen en biedt plaats aan nieuwe ondememer(s). In Ooltgensplaat wordt in samenspraak met een projectontwikkelaar gekeken naar het reaUseren van een speel- tuintje bij de nieuwe woningen aan de Nieu we Achterweg. Ook voor dit initiatief ont ving de gemeente Oostflakkee een subsidie. De aanvragen in de eerste tranche beUepen een bedrag van bijna 1,2 miljoen euro; daar mee was de beschikbare ruimte (ruim 500.(XX) euro) ruimschoots overtekend. Opvallend veel aanvragen en ook grote bedragen zijn gemoeid met de herinrichting van openbare ruimte, aldus de provincie Zuid-Holland. De overige aanvragen omvat ten culturele projecten en sportvoorzienin- gen. Tot 1 september aanstaande kunnen aanvragen ingediend worden voor de tweede tranche van de subsidieregeling. Ook hier voor is een bedrag van ruim 500.000,- euro beschikbaar voor het behoud of de verster king van de leefbaarheid in kleine kernen. Overigens kunnen niet alleen gemeenten maar ook organisaties en verenigingen zon der winstbejag initiatieven aandragen bij de provincie. Het lichaam bevond zich in een in het water langs de Molendijk liggende auto. De man werd sinds zaterdag 5 augustus 2000 ver mist. Familieleden hadden toen, nadat de destijds 86-jarige man in vermoedeUjk depressieve toestand in zijn donkergrijze BMW z'n woning had verlaten, aangifte van vermissing bij de poütie gedaan. De onder water liggende auto van de man werd ont dekt door vissers. Bij het vissen bleef name lijk hun haakje aan de auto hangen. De gemeente Middelharnis wU samen met instellingen en verenigingen die op het terrein van welzijn werkzaam zijn, de richting bepalen waarin het welzijnsbeleid zich de komende jaren moet ontwikkelen. Als eerste stap heeft de gemeente een startdocument opgesteld waarin op basis van maat schappelijke, beleidsmatige en demo grafische ontwikkelingen en trends de contouren worden geschetst voor het in de komende jaren te voeren wel zijnsbeleid. Dat beleid zou zich volgens de gemeente vooral moeten richten op het bevorderen van de actieve deelname aan de maatschappij door jongeren en ouderen. Bij jongeren zou het naast het bevorderen van maatschappe lijke participatie ook moeten gaan om het voorkomen van achterstanden. Het aantal ouderen neemt de komende decermia fors toe. De gemeente vindt het hierbij belangrijk dat het ouderen mogelijk wordt gemaakt zo lang mogelijk in de eigen woonomgeving te blijven deelnemen aan de samenleving. Bij de bevordering van participatie wil de gemeente jongeren en ouderen nadrukkelijk betrekken. Het startdocument is inmiddels aan een groot aantal instellingen en verenigingen toegezonden met het verzoek daarop te reageren. Het gaat er in dit stadium vooral om er achter te komen of de inventarisatie van ontwikkelingen en trends volledig is en of men de mening van de gemeente deelt voor wat betreft de speerpunten waarop het beleid zich in de toekomst zou moeten rich ten. Aan de hand van de reacties van en in nauwe samenwerking met instellingen en verenigingen zal de gemeente vervolgens bepalen wat zij de komende jaren op wel zij nsgebied wil bereiken. Het is de bedoeUng dat hierover aan het eind van het jaar duide- Ujkheid bestaat. Instelüngen en verenigingen die het startdo cument niet hebben ontvangen, maar daar in geïnteresseerd zijn, kunnen dat opvragen bij het werkveld Welzijn van de gemeente, tele foon: 0187-475554. COMBI 1 uur fóto-servicm OUD[NM^ WeiMriirt 35 leL (0187] 681611 fax 613714 raCSSt Mnhlwp Hegnooin 171 tal. (0111) 462400 Vrouwenvereniging Ora et Labora te Oud- dorp organiseert woensdag 26 juni een fiets tocht. De start is vanuit het verenigingsge bouw Eben Haëzer aan de PreekhUUaan 3 vanaf 19:00 uur. De opbrengst is voor nieu we kussens bestemd voor op de kerkbanken van de Dorpskerk. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 euro. Na afloop kunt u nog een kopje koffie/thee of frisdrank kopen, ook zal er een verkooptafel aanwezig zijn. MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 •Meet- eo re^et^errWR •Service Siöfi^etlioud ♦Cenfrate vfiïvrafiwpg *t,ood- en zintöverk Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www.kievltwarmte.n Op zaterdag 29 juni houdt de Restau ratiecommissie van de Nederlands Hervormde Kerk een grote marktdag in de sfeervolle Voorstraat van Stad aan 't Haringvliet. De markt is geo pend van 09:00 tot 16:00 uur. Op de markt vindt u diverse kramen met allerlei artikelen zoals boeken, crea-artike- len, speelgoed etc. Er is ook een grote rom- mehnarkt. Daar kunt u voor een 'prikkie' heel wat leuke dingen op de kop tikken. Ook zijn er kramen met lekkernijen zoals pan nenkoeken, advocaat, koekjes, taarten, kruudplaetjes, broodjes hamburger of saté, snoepgoed, chips etc. Er zijn weer leuke spelletjes zoals spiegeltekenen, centenbak- jesspel, schminken, verkleden, grabbelton en doelschieten. U kunt natuurlijk ook een kopje koffie of thee drinken met wat lekkers erbij. Natuurlijk mag u ook het gezellige superspel niet missen. Het ringsteekspel zal op deze dag voor veel vermaak zorgen, evenals het spectaculaire broek- of klepel- hangen. Kortom: komt allen op deze dag naar Stad aan 't Haringvliet voor de grote marktdag. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Herkingen - Tijdens de eind vorig jaar gehouden bijeenkomst tussen invfoners van Herkingen en het gemeentebestuur van Dirksland is gesproken over veiligheid. Daar is onder andere naar voren gekomen, dat de afwikkeUng van het elkaar tegemoet komende verkeer op de Molendijk niet altijd even vlot ver loopt. Om dit probleem te bespreken is een werk groepje gevormd, dat bestaat uit een aantal bewoners, de wethouder verkeerszaken, een vertegenwoordiger van de poUtie en een ambtenaar van de gemeente. Deze werk groep heeft inmiddels een advies aan het col lege van Burgemeester en Wethouders uit gebracht. In dat advies wordt voorgesteld een parkeerverbod in te stellen over een lengte van 25 meter aan de oostkant van de Molendijk ten noorden van de Fortstraat, zodat het mogelijk wordt voor tegemoetko mend verkeer, hier op elkaar te wachten. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente, Dirksland heeft dit advies overgenomen en spreekt haar waardering uit voor de constructieve wijze waarop met een vertegenwoordiging van de bevolking naar een oplossing werd gezocht. DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND De tribune was zaterdagavond een schouwspel op zich, vol regenpakken en parapluutjes. Afgelopen vpeekend is het Meekraptheater in reprise gegaan. Na het overweldigende succes van vorig jaar, worden ook dit jaar weer enkele voorstellingen gegeven, waarvan jl. vrijdag en zaterdag de eerste twee. Ook nu was de tribune op het Diekhuusplein te Middelharnis weer afgeladen vol met belangstellenden, die zaterdag avond zelfs de forse regenbuien trotseerden om het mee- krapverhaal (opnieuw) mee te maken. Het meekrapverhaal doet een stukje folklore en historie van het eiland herleven. Het schetst de bloeitijd van de meekrapteelt, hoe 'grote' boeren er een goede boterham aan verdienden, terwijl de landarbeiders in de teelt hard moesten ploeteren, ook voor hun boter ham. Het verhaal laat zien hoe door diverse factoren in het maat schappelijk leven er een kentering kwam in de visie op het winnen van de meekraprode kleurstof, in de teeU van het gewas en in de men taliteit van de arbeiders én hoe uiteindelijk te meekrapteelt teloor ging. In dit alles spelen de families Hartoog en Van Oudenaerden een grote rol, en natuurlijk diens verliefde kinderen Floortje en Pieter. Voordat de productie in reprise ging hebben de Rabobanken van Goeree-Overflakkee de ongeveer 160 medewerkers van de voorstel ling veel succes toegewenst door ze een gigantische taart een te bie den van Banketbakkerij Van Helden. Allemaal logische vragen waarvan het ant woord sinds afgelopen zaterdag op internet is te vinden: www.pzh.nl. Toen namelijk stelde gedeputeerde Rinus Houtman, samen met burgemeester R IJssels van Gorinchem de site in werking tijdens de waterdagen van de provincie Zuid-Hol land. De pagina's geven een overzicht van de bedieningstijden, doorvaarthoogten en -breedten, de toelaatbare scheepsafmetin- gen, bereikbaarheid en bijzondere informa tie over alle in beheer en/of eigendom zijn de objecten. De gegevens zijn overzichte lijk gerangschikt en voorzien van een foto. Zuid-Holland wil hiermee een service bie den aan de beroeps- en pleziervaart. Middelharnis - De afgelopen maan den zijn bij de milieuafdeling van het ISGO verschillende klachten over stank afkomstig van varkenshoude rijen geregistreerd. Januari en maart waren daarbij duidelijke uitschieters qua meldingen en zgn. stankdagen. In de gevallen waar controle van stank heeft plaatsgevonden, bleek de klacht terecht te zijn. Zoals bekend is, probeert de milieu afdeling door middel van de klachtenregis tratie een beeld te krijgen van de mate van overlast. Het ISGO noteerde 46 meldingen van stank en constateerde 24 stankdagen in de periode van november 2001 tot en met mei 2002. Bij het indienen van een klacht betreffende stank wordt u verzocht om aan te geven wat de tijdsduur van de stank was. Door het note ren van deze tijden hoopt het ISGO een ver- band te kunnen leggen tussen bedrijfsvoe ring en hinder. Voor het doorgeven van tijdsduur van stank overlast kunt u, tijdens kantooruren, contact opnemen met het ISGO, telefoonnummer 0187-488111. Het volgende klachtenover zicht zal eind augustus worden gepubli ceerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1