Statencommissie Zuid entliousiast over bezoeii aan Goeree-Overflakicee Uitbreidingen gemeenteliuis Oostflakkee gepresenteerd Personeel voorkwam erger ■(/Minnaard Commissie RO Middelharnis vindt Plan van Aanpak inzake IRO-rapport te mager Meekrap nagenoeg uitverkocht www.knopsbv.nl 24e Havenhoofdse Wandeltocht chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandsê en zeeuwse eilanden i"^ Visser Visser Burgemeester Sinke vraagt meer aandacht voor de visserij 0900-8844 0,13 pm) 2SL52<^t> ^mam Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning geeft rijplezier de ruimte! Automobielbedrijf Flakkee B.V. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer eGARAOE Knöps Langeweg Miücieftarnis Te(.{0187')4?678? Visserijproblematiek Win-wm Parel Boodschap overgekomen Meer ruimte Kegel Exploitatiekosten Auto inbraken op het eiland actief in beeld en geluid Visser Mettbelen VRIJDAG 21 JUNI 2002 74e jaargang nr. 7113 'Onacceptabel en niet rijp', zo luidde de conclusie van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening (RO) van de gemeente Middelharnis aan het eind van een bespreking van het Plan van Aanpak dat het college van Middel harnis heeft opgesteld inzake het rap port dat de gemeente eind vorig jaar van de Inspectie Ruimtelijke Ontwik keling (IRO) kreeg gepresenteerd. Niet alleen positieve zaken werden daarin aangegeven omtrent de manier waarop Middelharnis met RO-zaken omspringt, maar ook deed de IRO constateringen waarom ze de gemeen te flinke standjes uitdeelde. Daarom moest er een Plan van Aanpak komen waarin Middelharnis de IRO laat weten hoe ze in de gehekelde punten verbetering wil aanbrengen. Het Plan heeft wat op zich laten wachten, maar nu het klaar was kon het in de raads commissie worden besproken. Niettemin vroeg het ene commissielid na liet andere zich af wear ze nu toch het verbeide Plan konden vinden bij de hun toegezonden stukken. Wel troffen ze correspondentie aan tussen het college en de IRO inzake het rap port, waaronder een brief van drie A4-tjes, 'maar dat zal toch het bewuste Plan van Aan pak niet behelzen?' zo vroeg de commissie MAKELAARDIJ Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 zich in alle gemoede af Toch bleek dat gedeeltelijk het geval te zijn, met name voor wat betreft het park 'Nieuw Zeeland', al wordt hierover nog niets concreets aangege ven. Maar de commissie wil graag een bre der gericht Plan zien, 'een echt plan', zo liet de heer Robijn (ChristenUnie) weten en de heer Groenendijk (VDB'78) eiste daarbij 'een toekomstgerichte visie op Ruimtelijke Ontwikkeling'. "De problemen zijn juist ontstaan doordat het aan visie ontbrak!" En volgens de heer Vreeswijk (SGP) zouden in de als Plan van Aanpak bedoelde brief zelfs beweringen staan die feitelijk onjuist zijn. "Het IRO-rapport was niet niks, en hier zal men geen genoegen mee nemen." Met een breder gericht Plan van Aanpak bedoelt de commissie een Plan dat onder andere ook de handhaving op het gebied van de Ruimtelij ke Ontwikkeling en de capaciteit van het ambtelijk apparaat bevat. Volgens wethou der Van der Kamp was het Plan van Aanpak dat de commissie in briefvorm voor zich had liggen inderdaad met name bedoeld met het oog op Nieuw Zeeland en zou het een mis verstand zijn om te menen dat het de gehele Ruimtelijke Ontwikkeling beslaat. En dat het Plan geen boekwerkje is geworden maar in een briefvorm is gelaten, is volgens Van der Kamp een praktische oplossing. "Ook al had er een kaftje omheen gezeten, inhoude lijk hadden er geen verschillen bestaan." Niettemin nam de commissie RO er geen genoegen mee en moest de wethouder ermee terug naar het college. REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL 0180-642 in MiDDELHARNlS TEL 0187 - 617 300 GOÜi)A»TEL.0182-358 235 Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 De Meekrap-voorstellingen op het Diek- huusplein kunnen zich ook in de reprise 2002 verheugen in een grote belangstelling. Alleen voor de voorstellingen van zaterdag 22 en donderdag 28 juni zijn nog enige kaarten verkrijgbaar bij ANWBA^VV-Goe- ree-Overflakkee in Middelharnis. OPEL. yoor auPorJjdeM met plezier GOEREE-OVERFLAKKEE - De gevolgen van het op 'een kier' zetten van de Haringvlietsluizen voor de zoetwater voorziening, de daaruit volgende verplaatsing van de sportvelden in Middelharnis en de problematiek rond de visserij. Al deze en nog meer onderwerpen passeerden woensdagmiddag de revue tijdens het bezoek van de Sta tencommissie Zuid aan Goeree-Overflakkee. Als plaats van ontvangst van de commissieleden was gekozen voor restorette De Zeemeeuw in de visafslag van Stellendam. Een uitge kiende locatie, want het riante uitzicht op de HaringvUetsluizen bood een prima aanknopingspunt voor één van de redenen waarom de commissieleden hier waren. Want het 'op een kier' zetten van de sluizen zal grote invloed hebben op de zoetwatervoorziening voor Goeree-Overflakkee. In september zal dan ook een eerste ontwerp worden besproken voor de herziening van het door de provincie opgestelde streekplan voor dit gebied, zodat de gemeenten vervol gens de bestemmingsplannen kunnen aanpassen. Gedeputeerde Houtman vond dit een goede aanleiding om in plaats van hierover te vergaderen met de statenleden een werkbezoek af te leggen. "Als in september de hoorzittingen hierover plaatsvinden is het goed wan neer de commissie weet wat er leeft in het gebied en als zij een en ander met eigen ogen hebben gezien," zo stelde hij. Burgemeester Sinke, die het gezelschap ontving, maakte van deze gelegenheid gebruik om naast de problematiek rond de zoetwater voorziening, de ontwikkelingen in de recreatie en de succesvolle gebiedsgerichte aanpak op Goeree ook een lans te breken voor de moeilijke positie waarin de visserij verkeert. Volgens Sinke bemoeit de provincie Zuid-Holland zich veel te weinig met de visserij. In andere provincies, zoals in Zeeland, is er een eigen gedeputeerde die zich speciaal met de visserij bezighoudt, maar Zuid Holland ontbeert dit. „De visserij verkeert in nood!" benadrukte Sinke. „Hierdoor komen ook de visafslagen, zoals in Stellendam, onder druk te staan. Ook de natuurcompensatie in verband met de ontwikkelingen rond Maasvlakte 2 veroorzaken verlies van onze visgronden. Wilt u zich alstublieft eens in deze zaken verdiepen," was zijn smeekbede aan de commissieleden. Dijkgraaf Goekoop gaf als waterschapsman een korte toelichting op wat de commissieleden later die middag zouden gaan bekijken. „Als gevolg van het op een kier zetten van de sluizen zullen de zoetwater- inlaatpunten worden aangepast. Maar het Waterschap ziet het graag wat breder. Wij willen, samen met andere instanties, een aantal zaken combineren, zoals natuurontwikkeling langs de noordrand van Goe ree Overflakkee - de zogenaamde Blauwe Long - met recreatieve mogelijkheden, zoals kanoen en vissen, en bovendien ideaal om als zoet wateraan voerkanaal te benutten. Knelpunt is hierbij nog het gebied bij Middelharnis, waar tussen de sportvelden en een recre atiepark te weinig ruimte is. De plannen die er nu liggen zijn wat mager. Ik verzoek u om hier eens kritisch naar te kijken. Pak uw kan sen en creëer voor iedereen een win-win situatie!" klonk zijn aan sporing. Woorden waar ook wethouder Slootweg van de gemeente Middelharnis zich bij aansloot: "Ook wij streven een integrale bena dering na van alle ontwikkelingen in dit gebied. Laten we deze in één keer benutten!" Na deze woorden begaf het gezelschap zich per bus richting Middel harnis. De tocht voerde door het natuurgebied Scheelhoek, langs het Zuiderdiep, het historische Sas van Dirksland en het havengebied en Een deel van het gezelschap op de trappen van het Rien Poortvlietmuseum, met o.a. de burgemeesters De Vries en Sinke, de wethouders Koningswoud, Slootweg en Grinwis, gedeputeerde Houtman en dijkgraaf Goekoop. de sportvelden van Middelharnis om tenslotte te eindigen bij het Rien Poortvliet museum. Een rit die alom gewaardeerd werd, zo bleek uit de reacties. „Het was een prachtige, welbestede middag, met mooi weer en een schitterend landschap!" zo vatte CDA-commissielid Greetje Wil- lemsma haar indrukken samen. „Op zo'n middag doe je zoveel nieu we ideeën op! Een paar zaken zijn me in het bijzonder opgevallen. Ik ben zeer onder de indruk van het Dirkslandse Sas, dat is werkelijk een parel! En de actieve manier waarop het waterschap bezig is met de aanleg van de natuurvriendelijke oevers, dat kan ik ook erg waar deren. Wat minder positief vond ik het aanzicht van het recreatiepark in Middelharnis. Hopelijk kunnen de plannen in het kader van Delta natuur een en ander wel verfraaien. Overigens vind ik het frappant dat er tegen deze plannen weinig weerstand bestaat. Dat zou ik eigen lijk wel verwacht hebben. Er zijn echter juist zeer veel positieve reac ties op ontvangen, heb ik begrepen." Het zal burgemeester Sinke plezier doen te vernemen dat zijn oproep om meer aandacht te besteden aan de visserij, bij Greetje Willemsma luid en duideüjk is overgekomen. „Ik zal hier zeker over spreken met de gedeputeerde. Het is inderdaad zo dat de visserij een wezenlijke economische sector voor Zuid Holland is: in Zuid-Hollandse visser- plaatsen als Katwijk, Scheveningen en Goedereede is de visserij en alle visverwerkende activiteiten daaromheen een belangrijke bron van inkomsten." Zij is in ieder geval vast van plan zich hierin de komende tijd flink te gaan verdiepen. OUDE TONGE - De commissieleden van Algemene Bestuurlijke Zaken in de gemeente Oostflakkee zagen maan dagavond een heuse 3D-filmpresenta- tie over de uitbreidingen van het gemeentehuis in Oude Tonge. Hier door waanden de leden zich al virtueel in de nieuwe trouw- en raadszaal en zochten wellicht heimelijk al een mooi plaatsje uit. Vervolgens 'liepen' de leden via gangen en trappen naar beneden voor een kijkje in de publieksbibliotheek die, als het aan het college Ugt, onderdeel mag gaan uitmaken van de uitbreidingen. Tijdens de virtuele rondgang door het gemeentehuis vertelde de heer Van der Vel den van projectontwikkelaar 3B&0 uit Mil- lingen a/d Rijn over alle "ins en outs" met betrekking tot de uitbreidingen. Op verzoek van commissieleden konden zelfs bepaalde wandelingen nogmaals worden gemaakt en extra worden bekeken zodat werkelijk geen deur of gang gemist werd. 3B&0 is geen onbekende voor de gemeente Oostflakkee. Eerder zorgde zij al voor de renovatie van de sporthal De Grutterswei en de uitbreidingen bij basisschool De Nobelaer in Oude Tonge. Vandaar dat de gemeente dit bureau inge schakelde om te kijken op welke manier het bestaande kantoor aan de Eisenhowerlaan kan worden uitgebreid. Want dat is hard nodig, zo vindt de gemeente. Allereerst moet de ruimte gecompenseerd worden die is verloren bij de - uiteindelijke verkoop van het veelbesproken raadshuis in Ooltgensplaat. Daarnaast vraagt de invoe ring van het dualistische systeem extra ruim te en is uitbreiding noodzakelijk om plaats te kunnen bieden aan al het personeel. Zo komen er - als de gemeenteraad met de uit breidingen instemt - bijvoorbeeld twee frac tiekamers bij en krijgen de drie wethouders een eigen kamer. Verder wordt er ruimte gecreëerd voor sta giairs en externen die tijdeUjk een plaatsje innemen op het gemeentehuis zoals bijvoor beeld de accountant. Ook komen er meer kleine vergaderkamers waarbij in alle rust gesprekken tussen twee of drie personen kunnen worden gevoerd. Tenslotte is er dan de bibliotheek. In principe praten de gemeente Oostflakkee en 3B&0 steeds over twee opties, een uitbreiding zónder en een uitbreiding mét een bieb. Opvallend was dat in de 3D-filmpresentatie alleen aandacht was voor de optie mét bibliotheek. Voor de uitbreiding exclusief bibliotheek waren de commissieleden aangewezen op een 'gewo ne, op papier gedrukte' informatiemap. In de presentatie liet 3B&0 in ieder geval duide üjk weten dat de vestiging van de biblio theek in het gemeentehuis "een zeer duide lijke meerwaarde had." De uitbreidingen zullen het aanzicht van het gemeentehuis flink veranderen (zie illustra tie). Links van de hoofdingang komt een corridor naar de nieuw te bouwen 'kegel' waarin op de benedenverdieping de biblio theek komt en op de bovenverdieping de trouw- en raadszaal plus kamers voor B&W, griffier, secretaris en adjunct-secretaris. Wanneer de gemeenteraad de komst van de bibliotheek niet ziet zitten 'verhuist' deze bovenverdieping naar de begane grond. De 'kegel' zal in verband met haar functie als trouw- en raadszaal een aparte ingang krij gen waardoor ook buiten kantooruren de 'kegel' toegankelijk is. Rechts van het kan toorgebouw zullen enkele extra meters wor den toegevoegd aan het bestaande gebouw. Commissielid van de Ree vond de getoonde ingang en trap naar de trouw- en raadszaal weinig allure hebben. "Ik vind het allemaal maar weinig monumentaals hebben op de vertoning. Het moet toch niet zo zijn dat je op de belangrijkste dag van je leven via een klein zijdeurtje naar binnen moet." De getoonde corridor was volgens Van de Ree dan ook te nauw voor een paartje. "Zo moet je je al scheiden voordat je daadwerkelijk getrouwd bent!" Ook vroeg het VVD-com- missielid rekening te houden met de trap naar de trouwzaal. In het bijzonder dacht Van de Ree daarbij aan de bruiden met lan ge slepen en hoge hakken. "Het is niet de bedoeling dat elke bruid naar beneden dui kelt, al is dat dan voor sommige tv-program- ma's misschien wel leuk." De heer van der Velden van projectontwik kelaar 3B&0 reageerde met de opmerking dat de getoonde 3d-beelden wellicht wat vertekenen. De presentatie was meer bedoeld om in grote lijnen een beeld te geven van de uitbreidingen. Maar Van de Ree's boodschap was wel duidelijk aldus van der Velden. "Kijk, het ligt heel simpel. Als de gemeenteraad de corridor breder wil zien dan gebeurt dat in principe. Want de beslissing over uitbreiden ligt uiteindelijk bij u!" Vervolgens toonde de gemeente Oostflak kee in de persoon van de heer de Vos de cij fermatige kant van het verhaal. Daarbij ging het nadrukkelijk om exploitatiekosten. Het dekken daarvan werd in dit prille stadium nog even buiten beschouwing gelaten. Uit de presentatie van de Vos werd de commissie leden meer dan duidelijk gemaakt dat het weggaan uit Ooltgensplaat een "juiste beslissing" was geweest. Telkens werden de exploitatiekosten van aanpassing van het raadshuis in Ooltgensplaat vergeleken met de kosten van de uitbreidingen. De merkba re voorkeur bij de gemeente voor uitbreidin gen van het gemeentehuis mét een biblio theek zal in Oude Tonge 'n nieuw aanzicht geven aan het kantoor aan de Eisenhower laan. Uiteraard zal de gemeenteraad zich hier dan wel in moeten vinden. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Een 47-jarige bewoner van de Binnenweg in Sommelsdijk trof dins dagmorgen z'n aan het Dijkershof gepar keerd staande auto aan met een ingeslagen portierruit en 2 geforceerde voor portierslo- ten. Uit de auto werden in de nachtelijke uren de radio/cd-speler en enkele cd's weg genomen. Het schadebedrag van de inbraak wordt geraamd op ruim 1100,-. In de auto van een eveneens aan de Binnenweg wonen de 19-jarige man, die de auto ook aan het Dijkershof had geparkeerd, werd getracht in te breken. Hier was geprobeerd het portier- slot te forceren. DIRKSLAND - In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in 2 auto's, die geparkeerd stonden aan het Esdoomhof en de Deurloo in Dirksland. Uit de auto werden in de nachtelijke uren, na het vernielen van een portierruit, onder meer de radio/cd-spe ler, een handtelefoon, kentekenbewijs en een zonnebril weggenomen. DIRKSLAND - Maandagmorgen deed een 26-jarige man uit Dirksland aangifte van inbraak in 5 van zijn bedrijfsauto's. Deze stonden geparkeerd op de Watertoren. Tus sen zondagmiddag en maandagmorgen vroeg werden de achterruiten van de bedrijfsauto's ingeslagen, waarbij uit de auto's een grote hoeveelheid, voornamelijk elektrisch gereedschap werd weggenomen. Op woensdag 26 juni a.s. hoopt de Eben- Haëzerschool te Goedereede-Havenhoofd weer de jaarlijkse wandeltocht te organise ren. Zoals ieder jaar kan men vertrekken tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf de school. Er zijn 3 verschillende routes van ongeveer 5,10 en 18 km en de deelnamekosten bedra gen 1,50 euro voor kinderen van de basis schoolleeftijd en 2,50 euro voor ouderen. En natuurlijk kan op school nog een en ander Sartelife w«&(Mi in de JBSacooielsdgk. Sooimelsdijltse Haven 19, 324S MA Sofflm«Mjk, tel. (0187) 48 33 28 worden genuttigd. Daarom wordt u harteUjk uitgenodigd om mee te doen en lekker mee te wandelen over de Kop van Goeree! Woensdagmorgen rond 10.00 uur gaf de brandweer van Middelharnis direct het sein middel- brand, na een melding over brand bij een recyclingbedrijf aan de Huygens in Middelharnis. Daar bleek dat medewerkers van het bedrijf een monster genomen hadden uit een aantal pal lets met plastic kunststof, om te kijken om welke stof het ging. Het uitgebrande product werd vervolgens teruggestopt in een pallet. Daarin laaide na een kwartier plotseling het vuur op, hetgeen gepaard ging met een zware rookontwikkeling. Medewerkers van het bedrijf voor kwamen een grote brand door de brandende pallets naar open terrein te trekken, waarna de brandweer het vuur met schuim snel onder controle had.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1