IE 0900-8844 Dialectavond Protestants Christelijke Woonvoorzieningen ziet manager Besuyen node gaan de leukste file van het jaar! Viswedstrijd voor jong en oud ■(^innaard chr. streeki>lad op ger^rmeerde grondslag voor de zuif$^hpltandse en zmumse eilanden Wijziging fractievoorzitterschap PvdA Oostf laltlcee Ophalen oud papier Nieuwe Tonge Excursies op Slilclien van Flalcltee Nieuw boeli over vuurtorens en liavenlicliten 5^5^A-i?> Inbraak Inbraak Fietster aangereden Middelhamis B.V. Op donderdag 20 juni zal in het Museum Ouddorps Raad- en Pol derhuis een dialectavond worden gehouden. De heer P. Heerschap zal een lezing houden over dialec ten op Goeree-Overflakkee en dat van Ouddorp in het bijzonder. Na de pauze, waarin koffie geserveerd wordt, zal hij Ouddorpse verhalen voordragen. Het belooft weer een interessante en amusante avond te worden. De aanvang is 20:00 uur. Kaartverkoop en reserveringen uit sluitend bij het VVV Ouddorp via telefoonnummer: 681789. Dinsdag 18 juni 2002 aargang 112 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Nieuwe Tonge - Vrijdagavond werd ont dekt dat er was ingebroken in een bedrijfs pand aan het Korteweegje in Nieuwe Ton ge. Het pand was doorzocht waarbij ook het kantoorgedeelte was bezocht. Het is nog niet duidelijk wat er uit het pand is weggenomen. Middelhamis - Vrijdagmorgen rond 03.30 uur ontdekte men dat er was ingebroken in een bedrijf (vleeshandel) aan de Edison in Middelhamis. Een raam bleek geforceerd. Het kantoor in het bedrijfspand werd door zocht. Het is nog niet duidehjk wat er werd weggenomen. OUDDORP - Zondagmiddag rond vijf uur werd op de Dorpsweg een 17-jarige fietster, afkomstig uit Ouddorp, aangere den. Een 20-jarige automobiüst uit Som- melsdijk zag het meisje op de fiets, komende uit de Kelderweg, over het hoofd. Zij kwam ten val en werd met een enkelbreuk, kneuzingen en een hersen schudding overgebracht naar het zieken huis in Dirksland. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Oostflakkee, afgelopen donder dagavond, deelde de heer J. van der Mast mee zijn functie als PvdA-fractievoorzit- ter per 11 juni jl. om persoonlijke redenen te hebben neergelegd. Raadslid de heer G. Sonius heeft zijn functie overgenomen. Hengelsportvtieniging 'Krammer' orga niseert op woensdagavond 19 juni a.s. van 19.00 uur tot 21.30 uur een Open Viswed strijd voor jong en oud. De locatie is de kreek langs de Pieterseweg, nabij de cam ping 't Anker te Nieuwe Tonge. Iedereen is er van harte welkom. Er zijn prachtige, waardevolle prijzen te winnen, zowel bij de ouderen als bij de jongeren. Voor de jeugd tot 16 jaar geldt dat, naast de prijzen die gewonnen kunnen worden, alle andere jongens en meisjes die vis hebben gevan gen, een prijs krijgen. Jeugd tot 16 jaar vist op gescheiden locatie van ouderen. Bij de jongsten zal toezicht zijn om zonodig te helpen. Inschrijven vanaf 18.00 uur bij de vislocatie. Een visvergunning is verplicht; dagvergunningen kunnen ter plaatse wor den gekocht. Het inschrijfgeld bedraagt 1 euro tot deelnemers jonger dan 16 jaar, en 2,50 euro vanaf 16 jaar. Tot ziens! U komt toch ook? MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 Morgen, woensdag 19 juni, zal het oud papier in Nieuwe Tonge weer worden opge haald door OPA. Wilt u het vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten? Na 19 jaar als manager verbonden te zijn geweest aan de Stichting Prote stants Christelijke Woonvoorzienin gen op Goeree-Overflakkee, heeft de neer Cor Besuyen er vorige week afscheid genomen. Per 1 juli a.s. maakt hij gebruik van de OBU-rege- ling. Vorige week donderdag hebben de bewoners, samen met hun scheide nde manager, een afscheidsfeest gehad; daags daarna volgde een offi ciële afscheidsbijeenkomst in "t Prieel' bij recreatiecentrum 'de Sta- ver' te Sommelsdijk. In de woorden van de diverse sprekers, die bij die gelegenheid te beluisteren waren, klonk onmiskenbaar door de grote toewij ding waarmee Besuyen zich .van taak heeft gekweten, zijn medemenselijkheid en zijn hart voor de bewoners van deze Stichting - in de volksmond spreekt men over 'Sja- loom' en 'Refugium', maar tegenwoordig vallen meerdere 'tehuizen' op Goeree-Over flakkee onder deze organisatie, die in de loop der jaren is uitgegroeid tot wat ze nu is. En daaraan heeft Besuyen een belangrijke bijdrage geleverd. Vandaar dat voorzitter van de Stichting, de heer H.R. de Krey, een loflied op God's grootheid en trouw voorlas aan het begin van de afscheidsbijeenkomst. 'O, mijn God, Gij Koning, ik zal U loven en Uw naam prijzen in eeuwigheid en altoos'. In de afgelopen 19 jaar is immers heel veel gebeurd. "Niet alleen fijne dingen, maar er zijn ook veel moeilijke perioden geweest waarbij alles tegen leek, maar waar de Heere toch heeft doorgeholpen", zo memoreerde De Krey. "Hij is onze hulp en ons schild en Zijn kracht wordt in onze zwakheid volbracht". Nieuwe woonvormen zijn in de achterlig gende periode tot stand gebracht, met daar- Bij zijn afscheid kreeg Besuyen (r) o.a. een 8-daagse hotelreis aangeboden, waarvoor hem de cheque werd overhandigd door stichtingsvoorzitter De Krey. De nieuwe manager H. Brinkman. aan verbonden een forse groei van het bewo nersaantal, en er staan nog diverse plannen op stapel. Het werkterrein breidde zich uit van Sommelsdijk tot Dirksland en Goede- reede toe en op meerdere plekken worden woonlocaties gerealiseerd voor zwakkeren in de samenleving; vanuit een bewogenheid voor hen was Besuyen daarbij dikwijls ini tiatiefnemer. In de zorg deed de ontwikke ling haar intrede van aanbodgestaurd naar vraaggestuurd, waarbij de bewoners gebracht worden tot meer zelfstandigheid en naar een zo normaal mogelijk burgerschap in plaats van in een isolement te leven. En ook dat was voor Besuyen een enorm proces om gestalte aan te helpen geven. Onder 'zijn bewind' is niet alleen het bewonersaantal uitgebreid, maar ook het personeelsbestand. "Maar de zorg voor de bewoners had uw hart, U deed het allemaal voor hen en niets was u teveel. U mag afscheid nemen op een hoogtepunt van een stichting die volop in beweging is", zo richtte De Krey zich tot de vertrekkende manager. Ook anderen die zich ten afscheid tot hem richtten, lieten merken hoe zeer ze op hem gesteld waren. Zoals de Ondernemingsraad, die Besuyen betitelde als 'een manager om als o.r. jaloers op te zijn'. Of de Cliënten raad, die aangaf dat Besuyen zo 'dicht bij de mensen stond, de bewoners stonden cen traal'. Of de Stichting 'Vrienden': "...nu moeten we 't zónder Cor gaan doen.Ook de Stichting Philadelphia Zorg te Nunspeet, waarbij de Stichtmg Protestants Christelijke Woonvoorzieningen op Goeree-Overflak kee is aangesloten, gaf tijdens de afscheids bijeenkomst aan hoe zeer Besuyen zich ver dienstelijk heeft gemaakt om in de nieuwe ontwikkeüngen in de zorg een goed resultaat neer te zetten op het eiland en daarbij het vertrouwen te winnen binnen de relatie cUënt-ouder-verzorger. De plaats van Besuyen is inmiddels ingeno men door diens opvolger, de heer Henk Brinkman. Vanaf 1 januari heeft hij aan Besuyen's zijde meegewerkt en "al gauw keek hij in mijn keuken mee, ging die in mijn pannen roeren en zélf de maaltijden bereiden", zo liet Besuyen de aanwezigen weten. "Niemand kan mij beter opvolgen dan hij Op zijn beurt omschreef Brinkman de schei dende manager als een 'bijzondere man', die samenvattend te typeren viel door 'drie G's': grijs, goed en groot. Daarbij doelde Brink man niet alleen op Besuyen's uiterlijk, maar vooral op zijn innerlijke kwaUteiten. "Grijs staat ,'em goed en door z'n postuur valt 'ie op, al loopt 'ie niet voorop of met de borst vooruit. Nee, hij heeft een goedig karakter met vaderlijke trekken, 't Is een goeie vent, een persoonlijke collega, die zorgzaam dag en nacht voor iedereen beschikbaar was en niet op uren keek. Hij hield van korte lijnen binnen de organisatie en was een goede bemiddelaar, waarmee je in bespreking kon blijven en die naar oplossingen bleef zoe ken." De Stichting zal hem missen, maar geeft óók aan alle vertrouwen te hebben in haar nieu we manager Brinkman. Besuyen zelf gaf tenslotte aan dat 'ie in de achterliggende periode alleen maar gepro beerd heeft er het beste uh te halen en daarbij de cliënt op 't oog te hebben gehad. "Maar zonder elkaar en zonder God's kracht en ondersteuning had het nooit gegaan", bekende hij. "God is goed voor mij geweest. Hij zij altoos op 't hoogst geprezen!" Hartelijk woorden van dank voegde hij ook zijn gezin toe "waar ik altijd terecht kon met mijn zorgen en mijn vreugde" én aan iedereen met wie hij op enigerlei wijze heeft samengewerkt. Truckrun 2002: Afgelopen zaterdag dreunden de wegen en straten op Goeree-Overflak kee en trok er één grote file over het eiland, veroorzaakt door een giganti sche rij grote trucks die passeerde. Nu is het op zich niet vreemd dat trucks rijden, want daar zijn ze voor. Maar 248 trucks achter elkaar, dat komt niet zo vaak voor. Eigenlijk gaan ze maar één keer in het jaar met z'n allen tegelijk in de rij, en daarmee tonen de Flakkeesse chauffeurs hun hart op de goede plaats te hebben, want dan gaan ze op weg naar Hernesseroord. Zoals bekend is Hernesseroord - onderdeel van Stichting Zuidwester - een tehuis voor verstandelijk gehandicapten en zoals al veertien jaar de gewoonte was, gingen de chauffeurs ook deze vijftiende editie van de Truckrun graag naar Middelhamis, met maar één doel: hun vrienden op Hernesser oord - want dat zijn ze inmiddels wel geworden - weer de mooiste dag van het jaar te bezorgen. En niet alleen de bewoners van Hernesseroord moch ten mee, maar deze dag is voor alle anders begaafden van het eiland. De facilitaire dienst van de Zuidwester draagt zorg voor de coördinatie ervan. Om een uur of acht reeds reden de eerste tracks de wegen rond het terrein van Her nesseroord op. Na een uurtje hadden de meeste bewoners een plaatsje gevonden in één van de tracks en stipt kwart over tien klonk het startsignaal: een getoeter van een Tot en met 22 augustus wordt weer, iedere donderdagmorgen, een excur sie gehouden over het afgesloten deel van de Slikken van Flakkee. Vanaf 2 juli tot en met 27 augustus gebeurt dat ook op de dinsdagmorgen. Tijdens de excursie is er een uitstekend uit zicht op de grazende Fjordenpaarden en Heckranderen en vertelt de beheerder over het beheer en de begrazing van dit voor Nederland unieke natuurgebied. Daarnaast zijn de Slikken een bijzonder bloemrijk landschap dat broedgelegenheid biedt aan talloze weide- en watervogels. De kosten bedragen voor volwassen 5,50 euro, kinderen tot en met 12 jaar en houders van de 65+ betalen 4 euro, kinderen tot 3 jaar mogen gratis mee. Zowel op de dinsdag als op de donderdag start de excursie om 10.00 uur vanaf de boerderij van Staatsbosbeheer aan de Bouwdijk 11 in Melissant, waar u vervolgens ook wordt teruggebracht. De excursie duurt circa twee uur. De kaarten zijn te koop bij het VVV-Ouddorp, bij de VVV/ANWB in Middelhamis en het VW- steunpunt in Herkingen. Telefonisch reser veren is niet mogelijk! Op donderdag 11 juU en 22 augustus worden speciale avondexcursies georganiseerd waarbij gekeken wordt naar reeën, die zich vooral op dit tijdstip laten bewonderen. Aan vang: 19.30 uur, einde circa 21.30 uur. Zwaaiend publiek, maar zo te zien vond niet iedereen 't even mooi jewelste, en zo ging het richting Ouddorp. Niet één track, maar wel tweehonderd acht en veertig achter elkaar! Dat gaf de nodige sfeer, evenals de inwoners van Goeree- Overflakkee, die in groten getale langs de route stonden om enthousiast naar deze enorme colonne te kijken en te zwaaien. Dat enthousiasme én de inzet van de chauffeurs én het geluk van de passagiers uit Hernes seroord en anderen, die maken de Truckrun tot een jaarlijks succes. Tegen een uur 's middags stonden al de tracks geparkeerd bij het parkeerterrein op de Punt in Ouddorp. Door een aantal vrijwil ligers was daar een en ander opgebouwd, zodat in een mum van een tijd iedereen voor zien kon worden van overheerlijke Stellen- damse salade en een Oude Tongs lunchpak ket. De duizenden lunchpakketten waren daags ervoor reeds klaargemaakt door een flink aantal vrijwilligers. Een vriesvers des sert sloot de maaltijd af en voor onderweg werd nog een appeltje voor de dorst meege nomen, afkomstig uit het Sommelsdijkse Bos. Een halfuurtje later was op De Punt aan niets meer te zien dat er duizend mensen hebben gepicknickt. Geen papiertje was er meer te vinden en dat was de verdienste van de mensen van de Zuidwester en de chauffeursvereniging, die meteen na afloop het terrein grondig opraimden. Evenals de heenreis verliep ook de teragreis zonder noemenswaardige problemen. De politie en de zestig verkeersbegeleiders heb ben deze dag goed werk geleverd en geza menlijk wist men het lange konvooi veilig over de wegen van Goeree-Overflakkee te loodsen. Bij uitgeverij Voet uit Capelle a/d Ijssel ver scheen dezer dagen van de hand van Henk Rienks het boek 'Nederlandse vuurtorens en havenlichten, in oude foto's en prentbrief- kaarten'. Het gebonden boekje met Unnen- kaft telt raim honderd afbeeldingen van vuurtorens en havenUchten in Nederland waaronder die van Ouddorp. In korte, duide lijke omschrijvingen worden de vroeger onmisbare hulpen van de scheepsvaart belicht. Het boek ligt nu in de boekhandel onder andere bij boekhandel Akershoek aan de Hoenderdijk 9 in Ouddorp. Het boek kost 17,95.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1