Goed oppassen voor 'groenvirussen en -bacteriën'! Geen Fokveedag Drukwerk nodig? Strandjutten op Neeltje Jans De Veerman naar Rotterdam De week van het Leren Korte zendings opleiding Gemeente Middeiliarnis mogelijk fout met plannen agrariërs Voorspeelmiddag leerlingen S.M.O. Bespreking raadscommissies en raadsgriffier tijdens raad Dirksland De natuur bedreigt in toenemende mate onze gezondheid Kerkdiensten Ger. Gem. EIIAIIDEII-rflEUWS Voorlichtingsavond 'pleegouders worden' Palingrookwedstrijd in Bruinisse Kwestie asielzoekers- opvang Herkingen eindelijk afgekaart Kampeer&Caravan Rai 2002 Dualistisch staartje: Als we onze hond en onszelf uitlaten in de natuur, lopen we het risico dat allerlei parasieten het gemunt hebben op onze gezondheid. En op die van de viervoeter! Dat is een groot probleem, want als we ergens graag toe ven, is dat wel in het groen van bos, duin, heide, park en - niet te verge ten - de eigen tuin. En juist op die zo geliefde plekjes lopen we gemakke lijk een ziekteverwekkende 'groenvirus of -bacterie' op. Eén zo'n ellendi ge parasiet is de teek! Vorig jaar werd Nederland nog getroffen door de hardnekkigste tekenplaag ooit. De afgelopen zachte winter belooft weer niet veel goeds voor het komende natuurseizoen! Nauwelijks vorst bete kent dat veel teken de winter hebben overleefd en nu al reikhalzend uit kijken naar mens en dier. Veelal zonder dat we het merken, lopen we het risico door een tekenbeet besmet te raken met bacteriën en virussen: Lyme ziekte (Borrelia burgdorferi) is wel de meest grillige. Goed oppassen Lymeherkenning Groot gevaar Gratis boekje ROTTERDAM - Een weekend in de maand een 'logeetje' in huis, in een crisissituatie het kind van een ander tijdelijk opvangen, voor langere tijd een thuis bieden aan een jongere die niet thuis kan wonen. Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Van 6 tot en met 14 september vindt de nationale campagne 'De week van het leren' plaats. De week heeft tot doel volwassen te informeren over de vele mogelijkheden om te (blijven) leren en hen te interesseren voor de verschillende vormen en mogelijkhe den van leren. DEN HAAG - De gemeente Mid delhamis heeft waarschijnlijk fou ten gemaakt met de uitbreidings plannen voor een aantal veehoude rijen en akkerbouwbedrijven. AMSTERDAM - Van vrijdag 25 tot en met woensdag 30 oktober wordt in de Amsterdam RAI de Kampeer& Caravan RAI 2002 gehouden. De 39ste editie van Nederlands grootste kampeerbeurs is voor kampeerders die helemaal up-to-date willen zijn dé plek waar de nieuwste modellen toer en stacaravans, vouwwagens, kam peerauto's, kampeeraccessoires en voortenten worden getoond. De vraag of in het duaUstische stelsel nog raadscommissies moeten bestaan, heeft de gemeenteraad van Dirksland reeds eerder bevestigend beantwoord. Inmiddels is tot de conclusie gekomen dat er twee functionele commissies moeten zijn: de commissie Middelen en de commissie Grondgebied en Eco nomische Zaken, en daarvan zijn tijdens de raadsvergadering van afge lopen donderdagavond de (plaatsver vangende) voorzitters en (plaatsver vangende) leden benoemd. Over een jaar zal van beide commissies de werkwijze worden geëvalueerd. Zo'n 20% van de teken veroorzaakt Lyme ziekte. Het is dus goed oppassen in de natuur. Bedek zoveel mogelijk de huid (ook het hoofd) en controleer uzelf (en uw huis dier) altijd na terugkomst van een wandeling of verblijf in het groen. De kans op besmet ting kan voor mens en dier minimaal blijven als u de teek binnen 24 uur op de juiste manier verwijdert en het wondje ontsmet met 70% alcohol. Met de inhoud van de spe ciale tekenverwijderset kunt u onnodig veel leed voorkomen. Lyme ziekte moet worden gezien als een ziektebeeld, dat met de juiste medicijnen heel goed te behandelen is. De praktijk is echter vaak anders. Lymepatiënten zijn dik wijls maanden (en soms jaren) verder voor dat de ziekte wordt onderkend. De 10 meest voorkomende verschijnselen van een niet behandelde Lyme besmetting bij mensen zijn: chronische vermoeidheid, plotseling zeer pijnlijke gewrichten, zenuwpijn, zenuwtintelingen, oogklachten, onwillekeu rige spiertrekkingen, hoofdpijn en hartritme stoornissen. Door dit alles raakt de patiënt op termijn in een sociaal isolement, mede doordat de klachten door de omstanders veelal worden afgedaan met: "hou nou toch eindehjk eens op met zeuren". Score Scoort u 7 of hoger uit de Lyme Top-10? Dan is er maar één dringend advies: laat uw bloed per direct controleren op Lyme ziekte. Echt per direct! In het eerste stadium is Lyme ziekte met een antibioticum namelijk adequaat te behandelen, zelfs zodanig dat klachten verdwijnen. Mate en duur van de behandeling hangen echter helemaal af van het stadium waarin de ziekte zich op moment van het begin van de behandeling bevindt. Mens en dier zien de teken niet. Met 1,5 mm grootte zijn ze er veel tejklein voor. Anders om reageren teken wel direct op wat mens en dier doen én veroorzaken, zoals ademuit- stoot, geurverspreiding en wijziging van lichtinval. Teken komen alleen bij mensen in actie als ze onbedekte huid signaleren. Hon den nemen teken mee door tegen takken te schuren. "Teken leven van opgezogen bloed en zijn 24 uur per dag op zoek naar 'gasthe ren en gastvrouwen' om bloed te kunnen zuigen. Als dank laten ze veelal bedreigende virussen en bacteriën bij u en uw dier achter. Teken zitten trouwens net zo gemakkelijk heel dichtbij huis, bijvoorbeeld in de eigen tuin, niet alleen op het platteland, maar óók in de stad", stelt Siebe K. Meijer, directeur stichting Samenwerkende Artsen- en Advies organisaties Gezondheidszorg (SAAG). Rode cirkel Merkt u de tekenbeet niet direct op maar u bent wel besmet geraakt, dan kan er na een week of drie een felrode cirkel (kring) ont staan rondom de plek waar de teek u heeft gebeten en zijn maaltje bloed heeft opge zogen. Als zo'n kringvorming ontstaat, meldt u uw huisarts over de teek, wijs hem op de besmettingsmogelijkheid en vraag om de juiste antibioticumbehandeling. Wees echter altijd alert, want in sommige gevallen loopt u Lyme ziekte op zonder dat er kringvorming is ontstaan op uw huid. U kunt dan wel degelijk besmet zijn. Laat uw bloed ongeveer 6 tot 8 weken na een (ver moede) tekenbeet controleren op Lyme ziekte. Bij twijfel laat u dat later nogmaals doen (weer zo'n 6 tot 8 weken na de eerste controle). Alleen dan kan na de diagnose de juiste behandeling worden gegeven om klachten tegen te gaan. Tijdig handelen voorkomt hoe dan ook ongelooflijk veel leed. Stichting SAAG heeft, samen met de Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten, de Landelijke Coördinatiestruc tuur Infectieziektenbestrijding, Vereniging Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer een voorlichtingsboekje gemaakt, dat gra tis te verkrijgen is (wel eigen portobijdra ge). Het boekje zit ook bij de tekenverwij derset TEEK IT EASY. De set bestaat uit een roestvrijstalen teken verwijderpincet (voorzien van het Europese CE-certifi caat), een onbreekbaar vergrootglaasje in handzaam (creditcard) formaat om de teek nog beter te kunnen verwijderen plus twee sachets desinfecteermiddel (de benodigde 70 alcohol). De kosten van zo'n comple te teken verwijderset bedragen 9,19, inclusief verzendkosten en btw. Na bestel ling wordt de set (met factuur) toegezon den. Meer informatie Voor meer informatie kunt u tijdens kan tooruren telefonisch terecht bij de SAAG- Helpdesk: 0299-660067. Wetenschappelijke en aanvullende informa tie leest op de website www.saag.nl. Jeugd- en jongerenclubs kuimen bij Scouting Nederland een preventie-Zvoorlichtingsvi- deo over teken aanvragen (bestemd voor 9- tot 15-jarigen) via telefoonnummer 033- 4960911. HELLEVOETSLUIS - De Fokveedag in Hellevoetsluis gaat voor de tweede maal niet door. De maatregelen die de Rijks dienst voor de keuring van Vee en Vlees (RVV) sinds de MKZ-crisis van organisa tie en deelnemers vraagt maakt het hou den van een Fokveedag onmogelijk aldus de Fokveedag Vereniging Zuidhollandse Eilanden. De Fokveedag zou worden gehouden op 13 juli. NIEUWE TONGE - Woensdag 29 mei 19.30 uur ds. J. de Pater. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 29 mei 19.30 uur ds. J. J. Tanis. OUDE TONGE - Woensdag 29 mei 19.30 uur ds. C. Neele. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25: contracttarieven op aanvraag sluitlngstermtjn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultlngstermijn overiydensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Kinderen en jeugdigen die om verschillende redenen voor korte of lange tijd niet thuis kunnen "wonen, "worden bij voorkeur opge vangen in een ander (pleeg)gezin. Voor kin deren in een tehuis is het belangrijk af en toe naar een pleeggezin te kunnen, om zo ook eens een gewone gezinssituatie mee kunnen maken. Ook als een kind in een gezin woont waar problemen zijn en waar het zowel voor ouders als kind goed is om even tot rust te kunnen komen, kan weekendopvang een uit weg bieden. Soms kunnen ouders de zorg voor hun kind tijdelijk niet meer aan, of is het voor het kind zelf goed als het even niet bij de ouders woont. Dan kan dit kind bij voorbeeld een paar dagen tot een paar maan den bij een crisisopvanggezin terecht. Als een kind voor langere tijd niet bij de eigen ouders kan wonen, wordt er gezocht naar een gezin waar het kind verder kan opgroei en. Pleegouders gezocht Het Centrum voor Pleegzorg zoekt gezinnen in de regio Zuid Holland Zuid die deze kin deren een thuis willen bieden. Een zinvolle uitdaging, waarbij u een kind toekomst geeft! Pleegouders worden voorbereid op hun taak en kunnen, als dat nodig is, altijd terugvallen op een begeleider. Ook is er een kostendek kende vergoeding voor pleegouders. Voor geïnteresseerden in het pleegouderschap wordt op maandag 3 juni een voorhchtings- bij eenkomst georganiseerd in Rotterdam. Tijdens de voorlichtingsavond komt onder andere aan de orde waarom kinderen niet bij hun ouders kunnen wonen, wat de gevolgen zijn van een pleegkind in uw huis, welke vormen van pleegzorg er zijn en hoe u pleeg ouder kunt worden. De avond is vrij toegan kelijk. U kunt contact opnemen met het Cen trum voor Pleegzorg (tel. 010- 271 88 88). U kunt hier ook een informatiepakket aan vragen. Tijdens de Visserijdagen in Bruinisse staat voor de vijfde achtereenvolgende keer een palingrookwedstrijd op de agenda. Het rook- festijn staat gepland voor vrijdag 19 juli. Deelnemers kunnen zich opgeven bij mevrouw W. Bout, tel. 0111-481838. Elke deelnemer krijgt zes wedstrijdpalingen, waarvan er drie door een deskundige jury worden beoordeeld. DEN HAAG/HERKINGEN - De pro cedure rond de voorgenomen opvang van 100 asielzoekers op het bungalow park Herkingen-West in 1994 is nu pas definitief voorbij. Met een eind uitspraak, in het nadeel van de bunga- lowverhuurder Meno I B.V. uit Leer dam, heeft de Raad van State de sle pende rechtszaak beëindigd. Het voornemen van de Centrale Opvang Asielzoekers (COA) om vluchtelingen in Herkingen te huisvesten veroorzaakte veel commotie onder de bewoners van het dorp. Het verzet van de bevolking leidde ertoe dat de burgemeester en wethouders van Dirksland Meno I weigerden vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Bunga lowpark Herkingen'. Zo'n vrijstelling was nodig omdat de woningen alleen voor recreatieve doeleinden gebruikt mogen worden. Meno I stelt dat hierdoor schade is geleden en begon in januari 1995 een procedure tegen de gemeente bij de rechtbank Rotter dam. Dat bleek het begin van een rechts gang die ruim zeven jaar zou gaan duren. De kwestie sleepte zo lang omdat de recht bank en de Raad van State in 1999 het beroep van Meno I om procedurele redenen gegrond verklaarden. De gemeente moest toen opnieuw beslissen op het ingediende bezwaarschrift. Het hoger beroep hiertegen is deze week door de Raad van State ver worpen. Een bezoek aan het duinlandschap Neeltje Jans is een indrukwekkende ervaring. Op zaterdag 1 juni om 14.00 uur kunt u met de enthousiaste gidsen van het Zeeuws Landschap en Na tuurmonumenten gaan strandjutten. Het is iedere keer weer een verrassing wat u op het strand aantreft; nestjes van de strand- plevier, strandloopkevers, springtaarten en allerlei natuurlijke materialen die aanspoe len. Tijdens de wandeling maakt u natuurlijk ook kennis met de natuur op dit eiland van zand, zee en wind. Biologen van de Neder landse Onderwatersport Bond (NOB) laten op zaterdag 1 juni de excursiedeelnemers ook kennismaken met het leven onder water door middel van aquaria met bodemdieren, krabbetjes, wier en vis uit de Qosterschelde. De wandelexcursie begint bij het naambord van Natuurmonumenten en het Zeeuws Landschap, aan de Oosterscheldekant van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Deelname aan de excur sie kost 3,40 euro; donateur of leden van Natuurmonumenten of het Zeeuwse Land schap en hun gezinsleden 2,27 euro en kin deren tot en met twaalf jaar 1,13 euro. De excursie duurt ongeveer twee uur. MIDDELHARNIS - Rondvaartboot de Veerman, van de gelijknamige rederij, gaat 7 juni weer varen vanuit Middelhamis naar en door het Rot terdamse havengebied. Normaal Ugt dit schip voor rondvaarten en party's in de haven van Bruinisse, maar enkele malen per jaar komt passagiersschip De Veerman naar Middelhamis om van daaruit een dagtocht te maken. De nostalgi sche vaartocht begint om 10.00 uur op het Havenhoofd van Middelhamis en gaat via Haringvliet, Spui, Oude- en Nieuwe Maas, door de Rotterdamse havens en dan over de Noord, langs Kinderdijk, Dordtse Kil en Hollands Diep temg naar het Haringvliet, waar het schip om circa 18.00 uur weer hoopt aan te leggen. Er is genoeg mimte voor iedereen om binnen te zitten, maar met mooi weer is het ook mogelijk om aan dek te vertoeven. Aan boord is een goed gevulde bar/keuken om de inwendige mens te ver sterken. Mensen die de tocht hebben meege maakt zijn bijzonder enthousiast. De rondvaart kost 25,00 per persoon (kin deren t/m 12 jaar 12,50Kaartverkoop bij VVV/ANWB Overflakkee, Vingeriing 3, Middelhamis (0187-484870). De rondvaart gaat alleen door bij voldoende deelname. Het gaat hierbij om elke mogelijke vorm van leren, of dat nu gericht is op persoonlijke (algemene) ontwikkeling, activiteiten in de vrije tijd of op leren voor het werk. De week van het leren wil mensen stimuleren om te blijven leren, omdat leren verbroedert en mensen uit een isolement kan halen. En omdat je met leren nieuwe vrienden maakt of je kennis en kunde verbetert. Het Centrum voor Innovatie van Opleidingen in 's-Herto- genbosch (CINOP) kreeg de opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur& Wetenschappen om de week voor de derde maal te organiseren. Leren doe je niet alleen op school en allang niet meer alleen zoals vroeger. Leren doe je en kun je overal en op allerlei manieren: in een groep met een docent, van groepsgeno ten, via de computer thuis of op school, in je werk, in je vrije tijd. Eén van de vele activi teiten tijdens de week van het leren is de prijsuitreiking van de awards voor meest enthousiast leerder en beste docent/begelei der van Nederland. De meest enthousiaste leerder van het jaar is een prijs voor volwas sen die blijk geven van een groot enthou siasme en doorzettingsvermogen bij deelna me aan cursussen. Het gaat om mensen die ZEIST - In augustus 2002 gaat de Korte Zendingsschool van start. Een nieuw initiatief van de Wittenberg in Zeist, Evangelische Theologische Hogeschool Veenendaal en Bijbelin stituut België. De Korte Zendings school biedt (aanstaande) zendings werkers en andere betrokkenen die niet in staat zijn een volledig bijbel schooljaar te volgen, de mogelijkheid om twee weken lang zendingsonder- wijs te ontvangen. De drie scholen hebben mime ervaring in het aanbieden van onderwijs over zending en werelddiakonaat. Het studieprogramma bestaat uit vier onderdelen: Bijbel en Zen ding, Diaconaat en Ontwikkelingssamen werking, Zendingsgeschiedenis en Intercul turele Communicatie. De Korte Zendings school richt zich op personen die erover nadenken om zendingswerker te worden, maar ook op hen die op een andere manier betrokken zijn of geïnteresseerd zijn in zen ding. Ook is de Korte Zendingsschool bedoeld ter oriëntatie voor diegenen die ero ver nadenken om een één- of meerjarige opleiding te volgen op het gebied van zen ding of werelddiakonaat. Bovendien is de opleiding geschikt voor zendingswerkers die tijdens een verlofperiode tijd willen nemen voor verdere bezinning en ontmoeting. Geïnteresseerden kunnen zich op twee manieren inschrijven: als toehoorder (schrijft zich niet in voor werkstukken en ontvangt geen certificaat) of als cursist (schrijft zich wel in voor werkstukken en ontvangt bij voldoende beoordeling een cer tificaat). Het te behalen certificaat zal wor den erkend door de drie samenwerkende bij- belscholen als studiepunt voor het vak: Inlei ding Missiologie (HBO). Cursisten kunnen na het volgen van de Korte Zendingsschool instromen in een opleiding van een van de scholen. De Korte Zendingsschool duurt 2x5 dagen: van 12-16 augustus en 19-23 augustus 2002. Voor inschrijving als cursist is ten minste een vooropleiding op havo of mbo-niveau vereist. Locatie: De Wittenberg, Krakeling weg 10. Cursisten verblijven tijdens de Kor te Zendingsschool intern. Kosten (inclusief lesgeld, materialen, maaltijden en logies, exclusief aan te schaffen boeken) 320 euro per persoon (slaapzaal) of 400 euro per per soon (eigen kamer). Voor meer informatie of aanmelding kunt u terecht bij de heer Hol vast via 0318 554466. Tijdens de rechtszaak over het bestem mingsplan Buitengebied zei de Brabantse megavarkenshouder A. van Genugten afge lopen donderdag dat de gemeente Middel hamis en de provincie Zuid-Holland met oneigenlijke middelen uitbreiding van zijn varkenshouderijen tegenhoudt. A. van Genugten en zijn broer J. van Genugten wil len meer mogelijkheid om de oppervlakte van hun bedrijven aan de Vroonweg en de Groeneweg in Middelhamis fors uit te brei den om de varkens meer vloerruimte te geven. Immers, door de nieuwe wetgeving op het gebied van dierenwelzijn is de toege stane minimumoppervlakte per varken van 0,7 naar 1 vierkante meter verhoogd. Door het uitbreidingsverbod van Middelhamis kunnen de Van Genugtens alleen aan de wel- zijnseisen voldoen als ze het aantal varkens teragbrengen. Maar dat is volgens Van Genugten niet de bedoeling van de welzijns wet. De broers hebben immers milieuver gunningen voor tienduizenden dieren. De Raad van State gaat bekijken of Middelhar- nis de uitbreidingsmogelijkheden terecht heeft geblokkeerd. Ook de weigering van gemeente en provin cie om de bouw van een nieuw akkerbouw bedrijf door Genubo BV (een bedrijf van de Van Genugtens) aan de Langeweg goed te keuren, lijkt op drijfzand te zijn gebaseerd. De gemeente wees de bouwaanvraag af omdat het nieuwe akkerbouwbedrijf, dat bij een al bestaande varkenshouderij moet komen, minder dan 50 ha. zou beslaan. Maar tijdens de zitting stuitte staatsraad J. Schaafsma op een rammelend agrarisch advies aan de gemeente. In dat advies, dat Middelhamis kritiekloos over nam, staat dat Genubo in Middelhamis slechts over 38 ha. grond beschikt. Maar volgens de raadsman van Genubo ligt de bulk van 59 hectare in Middelhamis en een deel elders op het eiland. Staatsraad D. Dol man veegde het hele advies van tafel omdat de adviseur er ten onrechte van uitging dat Middelhamis in Zeeland ligt. Tot slot lijkt de weigering om een agrarisch exportbedrijf aan de Langeweg slechts 35 procent uitbrei ding te gunnen ook ten dode opgeschreven. Immers, andere exportbedrijven in Middel hamis mogen tot 50 procent uitbreiden. De reden dat exportbedrijf I. Ras niets mag is gelegen in het feit dat Ras ook in het buiten land geteelde producten zoals knoflook ver handelt. De andere bedrijven handelen alleen in eigen producten, zei de gemeente woordvoerder. De staatsraden leken niet veel in de gemeentelijke argumenten te zien. Of de bezwaren van Offerhaus Watersport bedrijfaan de Sommelsdijk veel kans maken valt nog te bezien. J. Offerhaus vindt het onaanvaardbaar dat de industriële bestem ming van een braakliggend terrein naast zijn bedrijf een 'watersport'-bestemming heeft gekregen. Offerhaus heeft het terrein in het verleden gekocht om uitbreiding mogeUjk te maken. Maar hij wil ook de handen vrij hou den om het terrein aan een ander bedrijf te verkopen of verhuren. De gemeente wil dat niet. Middelhamis wil wel uitbreiding toe staan maar geen andere bedrijven toelaten. Uitspraak volgt over ëiikele weken. een voorbeeld kunnen zijn voor anderen. Het succes van een cursus of opleiding is vaak voor een groot deel afhankelijk van de docent die de groep begeleidt. Deze perso nen kunnen uitgeroepen worden tot beste docentAjegeleider van het jaar. Kent u een persoon die voor de prijzen in aanmerking komt dan kunt u deze persoon nomineren. Vraag een nominatieformulier aan bij het landelijk coördinatiebureua van de week van het leren in 's Hertogenbosch (073- 6800734) of kijk op intemet: www.week- vanhetleren.nl De Kampeer&Caravan RAI is het hoogte punt van de geïntegreerde publiciteitscam pagne van RAI Vereniging afdeling Cara vans. Deze jaarlijks terugkerende campagne is enkele jaren geleden gestart ter promotie van het kamperen in de breedste zin van het woord. De jaarlijkse kampeerbeurs - waar de consument ook direct orders kan afsluiten - is een afspiegeling van een deel van derge lijke activiteiten. De Kampeer&Caravan RAI is op alle dagen geopend van 11:00 uur tot 18:00 uur. De toegangsprijs bedraagt 11,50 euro, houders van Pas65 en schrifte lijk aangemelde groepen van minimaal twin tig personen betalen negen euro per persoon. Kinderen tot en mét elf kaar, mits onder begeleiding, mogen gratis naar binnen. De Kampeer&Caravan RAI 2002 vindt gedeel telijk plaats in de herfstvakantie. DEN BOMMEL - De leerlingen van de Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee laten op zaterdag 1 juni horen wat ze er dit jaar weer hebben bijgeleerd. Dat doen ze in 'De Bommelstee' in Den Bom mel. De middag begint om 13.30 uur en zal rond 16,30 uur afgelopen zijn. De S.M.O. verzorgt de opleidingen van de leden van de muziekverenigingen in de gemeente Oostflakkee. Dat doet deze stich ting al sinds 1991. De stichting is indertijd opgericht om met gemeentelijke subsidie het muziekonderwijs op een hoger plan te bren gen en zo de muziekverenigingen binnen de gemeente Oostflakkee te helpen aan goed opgeleide muzikanten. Ongeveer vijftig leerlingen laten op 1 juni in de Bommelstee horen of dat gelukt is en of dat bezig is te gelukken. Want sommige leerlingen zijn nog niet zo lang bezig. Maar er zijn ook jonge blazers en slagwerkers, die dit jaar in juni examen doen voor een A, B of C diploma. En dat zal hoorbaar zijn. Leerlin gen van alle disciplines zullen voor het voet licht treden. Allemaal doen ze hun uiterste best en ieder op zijn of haar niveau. Soms als solist, soms in groepjes of samenspelend met hun docent. Want samenspelen is een van de belangrijke dingen voor een lid van een orkest, of dat nu een fanfare, een tamboer- korps of een big bang is. Dat samenspel wordt dan ook veel beoefend. Als de leerling nog geen diploma heeft gebeurt dat in het jeugdorkest. Na het behalen van het A diploma mogen leerlingen meespelen in het 'grote' orkest. En ieder werkt hard om zover te komen. De muzieklessen worden verzorgd door uitslui tend conservatoriumgeschoolde docenten; garantie voor het hoge peil van de lessen. De jonge muzikanten hopen op veel publieke belangstelhng van ouders, grootouders, vrienden en vriendinnen, maar natuurhjk ook geïnteresseerde belangstellenden. Zaterdag 1 juni om 13.30 uur in de Bommel stee in Den Bommel. Een ander punt dat in verband met het dualisme de aandacht vraagt, is de benoe ming van een raadsgriffier. Die moet gaan dienen als een eigen professionele onder steuning van de gemeenteraad. Per raad kun nen hierin de behoeften verschillend zijn, zodat elke gemeenteraad helder moet krijgen welke behoeften er dienaangaande bestaan en - daarop aansluitend - op welke wijze er invulling gegeven zou moeten worden aan de griffiersfunctie binnen de gemeenteraad. Evenals tijdens haar voorlaatste vergadering wisselden de raadsleden ook tijdens de ver gadering van afgelopen donderdag hierover van gedachten, onder andere over de vraag met welk soort zaken raadsleden hun griffier kunnen 'belasten'onder wiens verantwoor ding de griffier gaat functioneren en of die moet worden aangetrokken uit het ambtelijk apparaat of extern. Het is de bedoeling dat uitgebreider hierbij stil wordt gestaan in de commissie Maatschappelijke Aangelegen heden en Middelen van 3 juni a.s., om tij dens de raadsvergadering van 27 juni a.s. terecht te komen bij de instructie voor de griffier, de sollicitatieprocedure met inbe grip van de te plaatsen advertentie, alsmede het benodigde budget. Eindelijk optreden... Een ander verschijnsel tijdens de Dirksland- se raadsvergaderingen, als gevolg van het dualisme, is het ingestelde vragenuur. Daar van kunnen raadsleden gebraik maken, bijv. als ze 'ergens mee zitten'. Ditmaal was dat de heer Leenders (Gemeentebelangen), die zich afvroeg waar 'meer blauw op straat' blijft. "Ondanks alleriei welbedoelde voor nemens van de politie ziet onze achterban daar nauwelijks iets van, behalve dan dat je de politieauto wel eens over de rijksweg voorbij ziet snellen. Wanneer gaat de politie nu eindelijk eens optreden tegen gevaarlijke situaties die vanaf de weg waameembaar zijn? Het moet eindelijk eens uit zijn met het gedoogbeleid!" zo pleitte Leenders. Raads voorzitter burgemeester Boonstra gaf daarop aan dat hij juist gesproken had met de chef van de wijkpolitie en dat hij deze het voor stel heeft gedaan om over de uitvoering van die politietaak nog eens een presentatie te komen geven aan de raadsleden. Hoewel de heer Robijn (PvdA) daar weinig heil in ziet - "je hebt er als raad toch geen grip op" - ziet Boonstra daar toch wel nut in, "want dan kun je als raadshd gerichte vragen stellen". Mis schien komt 't er binnenkort aan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2