Auto over de kop OPEN DAG ^mj^Sixm 'Ebbe en Vloed' eerste zoiijnstelling op het eiland met WoonZorg Kwaliteitslabel! Blauwe Vlag voor gemeente Goedereede Jongerendienst DE DOELE Provincie wil regie kustprojecten houden Het zal me een zorg zijn...?! Wandeltocht vanuit Melissant Kinderbingo bij 'De Zwaluw' i(>Minnaard BELEGGEN chr. streekUad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden 21 kandidaten voor burgemeesterspost Week van de Zee op camping De Klepperstee 8 JUNI 2002 1/isserMetibelen www.knopsbv.nl Profit llEffecé Oud papier Herkingen l>'zsz.A -^ geeft rijplezier de ruimte! Automobielbedrijf Flal<kee B.V. Sint Joris Doelstraat 32 Sommelsdijk 13.00 - 16.00 uur FOTO actief in beeld en geluid fiiuïf^k weQctHtt in de jC^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen X Fa. J. van Wijk LOODGIETERS INSTALLATIEMONTEURS CV-MONTEURS met <^<^fuzHtce Vrijdag 24 mei 2002 74e jaargang SEBIBUO^X nr. 7105 OUDDORP - In vervolg op de serie themadiensten in de Doopsgezinde Gemeente te Oud- dorp spreekt zon dag 2 juni in de avonddienst de heer Jan Hermen Kits. Jan H. Kits en zijn echtgenote zijn al ruim 30 jaar verbonden aan het internationale werk van Agapè. Zij werken voor de stichting AIM en zijn in het bijzonder betrokken bij New-Life Rus sia, de naam waaronder Agapè werkt in Rus land. In Siberië zijn zij een opleidingscen trum begonnen voor toekomstige leiders voor huwelijks- en gezinswerk. Daarom ver blijven zij regelmatig voor perioden van drie tot zes maanden in Rusland. Binnenkort zijn zij enkele weken terug in West Europa om, behalve in de Doopsgezin de Gemeente Ouddorp, onder andere te spre ken op een huwelijksseminar in Nederland en een internationale huwelij ksconferentie in Berlijn. Ook in deze bijzondere dienst, waarvan het thema luidt: 'Het huwelijk zal mij een zorg zijn', bent u van harte welkom. Aanvang: 18.30 uur in de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp aan de Dorpstienden 3. STELLEND AM - Op zondag 26 mei orga niseert de Gereformeerde Kerk in Stellen- dam een dienst voor en met jongeren. Voor veel jongeren is geloven niet vanzelfspre kend en de kerk heeft ze eigenlijk weinig te zeggen. Juist in dit samenzijn wordcii Jit vragen serieus genomen: Er wordt op zoek gegaan naar de betekenis van het geloof voor jonge ren! Als gemeente hopen we op deze morgen veel jongeren te kunnen begroeten. Neem je vrienden en vriendinnen mee. Dit samenzijn begint om 10:00 uur en ds. Taco Koster zal op deze morgen aan de slag gaan met het thema: 'Ben jij bang?' Uit onderzoek blijkt bijvoorbeeld dat veel jongeren bang zijn voor de toekomst en de dood. Het is een goed moment om daar verder over na te den ken! Het gospelkoor Per Amore zal op enthousiaste wijze aan deze dienst meewer ken. Een liturgie zal aanwezig zijn en uiter aard is er voor de allerkleinsten oppas. Vier afstanden voor een wandeltocht vanuit Melissant, daar kunnen wandelliefhebbers uit kiezen op zaterdag 22 juni a.s. tijdens een tweede uitvoering van de wandeltocht die de Melissantse Oranjevereniging reeds op 27 april jl. organiseerde, maar die toen geheel in het water is gevallen. Daarom op 22 juni een herhaling. Een korte tocht van ca. 5 km, een korte middenafstand van ca. 18 km en een lange middenafstand van ca. 25 km hebben al eerder op het programma gestaan, maar daar heeft de Oranjevereniging nog een lan ge tocht aan toegevoegd, goed voor 40 km. De tocht start vanaf het Plein m Melissant, waar liefhebbers zich van 7.00 uur tot uiter lijk 9.30 uur kunnen inschrijven en starten. De deelnamekosten bedragen 3 euro. DIRKSLAND - Bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland, de heer Franssen, hebben zich 21 kandidaten aangemeld voor de burgemeestersvacature in de gemeen te Dirksland. De vacature ontstaat doordat burgemeester dr. D. Boonstra per 1 oktober met vervroegd pensioen gaat. De 21 sollicitanten, allen mannen, zijn tus sen 35 en 60 jaar oud. Naar politieke rich ting: 7 CDA, 4 SGP, 4 VVD, 3 Christenu nie, 2 zijn lid van een lokale partij en I SGP/ChristenUnie. Er is één (oud)burge- meester bij en acht (oud)wethouders. De procedure voor de vacature in Dirksland voorziet in de benoeming van een nieuwe burgemeester per 1 oktober aanstaande. OUDDORP - Het thema van de Week van de Zee in 2002 is: 'Een zee van ruimte'. Het thema speelt in op de afweging tussen eco nomische belangen en initiatieven om activi teiten naar de kustzone te verplaatsen. Tevens wil men met dit thema laten zien dat de (zee)kust een uniek gebied is met een gro te beleving- en natuurwaarde. Met deze doelstelling kwam 'de Animatie Compag nie' op het idee om speciaal voor de Week van de Zee een themaverhaal te produceren. Drieëndertig recreatiebedrij ven door geheel Nederland waren erg geïnteresseerd. Ook op camping De Klepperstee in Ouddorp ging het recreatieteam in het Pinksterweekend met vol enthousiasme aan de slag. Het thema was zo in elkaar gezet dat de kin deren een op geld beluste zaken maken moesten proberen te overtuigen. Deze zakenman, Eddie Drukker, had het prachtige plan om de camping om te toveren in een wc-pottenfabriek en het strand dat grenst aan De Klepperstee, te veranderen in een contai nerhaven. Datje op de camping geen fabriek neer kon zetten en al helemaal geen haven in het prachtige natuurgebied kon bouwen begrepen de kinderen wel, ze gingen dan ook fel tegen de plannen van Eddie Drukker te keer. Het kostte de kinderen echter een heel weekend voor dat ze hem konden over tuigen. De zakenman kreeg pas een beetje inkeer toen hij met alle kinderen het strand bezocht. Zo konden de kinderen aan hem laten zien hoe mooi het strand is en hoe zond het zou zijn als dat er niet meer zou zijn. Pas bij het avondspel op de camping kwam onze Eddie tot inkeer en besloot alle plannen te staken. De kinderen waren opgelucht want zij hadden het voor elkaar gekregen dat de domme plannen niet door konden gaan. Het thema sloeg enorm aan bij de kinderen en gasten. Het thema van de Week van de Zee was begrepen; het doel is bereikt. Op woensdag 29 mei is er in Wijkgebouw 'De Zwaluw' weer een gezellige kinderbin go voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Er wor den 3 ronden gespeeld, met elk drie mooie prijzen. De bingomiddag begint om twee uur en stopt om vier uur. Voor leden bedraagt de entree 0,90 en voor niet-leden 1,15. Je mag altijd iemand meenemen om te helpen! In het begin van afgelopen zaterdagavond is op de Zuidhavendijk te Goedereede-Haven- hoofd een personenauto met twee inzittenden over de kop gegaan. Waarschijnlijk heeft de bestuurder, een 20-jarige jongeman uit Goedereede, de macht over het stuur verloren doordat hij te hard reed. Omdat de politie niet uitsloot dat er sprake was van alcoholge bruik werd van de man een ademtest afgenomen. Zowel de bestuurder als zijn passagier kwamen er met wat pijnklachten vanaf. De auto moest worden weg getakeld. De brand weer van Goedereede werd gealarmeerd omdat de wagen benzine op het wegdek lekte. Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 COMBI 1 uur foto-servicB OUDDOftP- Weitjlroo) 35 Tel. [0187] 681612 fox «S3734 RENESSE- Prirrtihop Hgsnoom 173 rd. (0111) 462400 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 tatSoBondsd^k. Sofflffletsdtjfcse Haven 19, 3245 W» Sommebdijk, tel. (0187) 48 33 28 REGISTERACCOUNTANTS Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer I \Zy Ungeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 87 67 jOPEL Yoor auPorl/deM met plezier j VISKOHERTUIGAGE - GAS - WATER - WARMTE B^ Provincialeweg 10, 3252 LR Goedereede Tel. (0187) 49 22 24, b.g.g. 49 13 55 Fax (0187) 49 33 90 Met SPOED gevraagd: B EL E G G I N G E N mr. A. van der Veer (0187) 609012 Gepaste trots in 'Ebbe en Vloed', de Oude Tongse woongemeenschap voor ouderen. Daar werd vorige week vrij dag de hele dag gevierd dat aan haar het WoonZorg KwaUteitslabel is toe gekend, 's Morgens was er een feeste lijk programma voor de bewoners, medewerkers en vrijwilligers, waarna er voor de bewoners een heerUjk maal werd opgediend, 's Middags zou het kwaliteitslabel - in bijzijn van de medewerkers en bewoners, die bij het label betrokken waren - officieel wor den uitgereikt. Daarbij waren afvaar digingen aanwezig van de andere zorginstellingen op het eiland en van het gemeentebestuur van Oostflak- kee. Terwijl feestelijke klanken van het Delta- quintet de recreatiezaal van 'Ebbe en Vloed' vulden, zorgde vrijdagmiddag grote drukte op de Nederlandse wegen ervoor dat degene die het Kwaliteitslabel uit zou reiken pas later arriveerde. Dat was de heer Schepers, directeur van een zorginstelling in het Lim burgse Leek en tevens voorzitter van de VDB, de beroepsorganisatie directies zorg sector. In onvervalst Limburgs bood hij wel iswaar zijn verontschuldigingen aan voor zijn vertraging, maar tevens bleek het kwali teitslabel - het officiële document waar het deze middag om ging - niet aanwezig te zijn! Kennelijk was het ergens blijven lig gen. Daarom werd de brief, waarin aan Ebbe en Vloed de verheugende mededeling was gedaan van toekenning van het label, inge lijst en werd di'e vrijdagmiddag maar over handigd in plaats van het kwaliteitslabel. Het label zelf zou worden nagezonden. En om ook dat goed te maken had Schepers naar goed Limburgs gebruik een reuzenfles 'De Veldwachter' bij zich, bier afkomstig uit zijn eigen streek. En uiteindelijk bleek het maar goed dat het kwaliteitsdocument deze mid dag nog niet aanwezig was, "want" - zo maakte ad interim-directeur Bergema van 'Ebbe en Vloed' duideUjk - "als straks ook het label binnen is, kunnen we twéé lijstjes naast elkaar hangen, da's toch veel mooier!" Het WoonZorg Kwaliteitslabel is ontwik keld door ARCARES, de branchevereniging voor de ouderenzorg, in samenwerking met de VDB; het label wordt uitgereikt aan ver zorgingshuizen die voldoen aan strenge kwaliteitseisen, vergelijkbaar met NEN- en ISO-normen. Op initiatief van directeur mevrouw Kroon is 'Ebbe en Vloed' gaan werken aan kwali teitsbeleid. Het opstellen en vastleggen van de vele zorgprocedures en het omschrijven van verantwoordelijkheden was een enorm karwei, dat een interne voorbereiding vorm de tot de uiteindelijke toekenning van het De heer Bergema (r.) krijgt de ingelijste brief - het welverdiende kwaliteitslabel symboliserend- uit handen van de heer Schepers. label. Jarenlang is een interne commissie ermee bezig is geweest onder leiding van externe kwaliteitsdeskundigen. Intussen moest mevrouw Kroon om gezondheidsre denen tijdelijk wat afstand van het werk nemen, maar de medebetrokkenen zijn onverminderd op de ingeslagen weg voort gegaan. Het was steeds een hele kunst om iedere medewerker binnen de gehele organi satie in het proces te betrekken, want proce dures hebben slechts zin als iedere mede werker ze kent en toepast. Vorig najaar heeft een visitatiecommissie drie dagen lang 'Ebbe en Vloed' bezocht en daar de gang van zaken en de manier van werken bestu deerd. En het resultaat van mevrouw Kroon's initiatief én van de vele inspannin gen die de medebetrokkenen zich hebben getroost, mocht er zijn: van de ongeveer 1400 verzorgingshuizen in Nederland is 'Ebbe en Vloed' het 44e huis dat het felbe geerde label ontvangt. Op Goeree-Overflak- kee is het zelfs de Ie zorginstelling die ermee wordt bekroond! "De weg daar naartoe is nooit een gemakke lijke" benadrukte de heer Schepers. "Dik wijls brengt het de nodige onrust binnen de zorginstelling en leidt het tot veel kritiek. Maar 'Ebbe en Vloed' heeft dit alles over- woimen en neemt nu een sterke strategische positie in, met oog voor zorg voor de oude ren". Toch blijft de toekenning van een kwahteits- label een momentopname, realiseert 'Ebbe en Vloed' zich. "We kunnen dan ook niet op onze lauweren gaan rusten, maar we moeten de zwakke plekken die in kaart zijn gebracht sterker maken en de sterke punten verder uit bouwen" zo liet de heer Nattekaas namens de directie weten en ook de voorzitter van de Raad van Toezicht, mevrouw Lokker, en interim-directeur Bergema sloten zich bij die woorden aan. Bergema neemt sinds juni vorig jaar waar voor mevrouw Kroon en in de tussenlig gende tijd heeft hij de Flakkeeënaars leren kennen als "een nuchter volk, dat zich na het behalen van een resultaat niet in een soort feestroes huil, maar dat daarna gewoon weer keihard aan de slag gaat". Er zal ook heel wat voor komen kijken om te zijner tijd voor hercertificatie in aanmer king te komen, zo waarschuwde Bergema. "We moeten er alleen wel op letten dat kwaliteit geen papieren kwestie wordt. Onze bewoners en medewerkers moeten 't merken dat 'Ebbe en Vloed' een kwaliteits label heeft!" Tenslotte zei Bergema zich een 'blij man' te voelen met het behaalde resultaat, maar stak zichzelf daarbij geen pluimen op de borst. "Ik ben er maar zijde lings bij betrokken geweest. Mevrouw Kroon is ermee begonnen en heeft er met de stuurgroep aan gewerkt. Die mensen wil ik bedanken!" Dat deed ook wethouder van Zorg en Samenleving De Vries van de gemeente Oostflakkee. Ook hij stak zijn trots niet onder stoelen en banken dat de eerste zorg instelling op Goeree-Overflakkee die met het Kwaliteitslabel wordt gecertificeerd, toch maar in Oostflakkee staat. DEN HAAG - In navolging van het standpunt van de stuurgroep Visie Hollandse Kust hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten om de zwakke schakels van de Zuid-Hol landse Kust verder uit te werken. Het gaat hierbij ondermeer om het Flaau- we Werk op de Kop van Goeree. De provincie vindt het van belang dat haar regierol in de komende fase gecontinueerd wordt. De provincie weet zich daarin gesteund door alle partijen die bij de Visie Hollandse kust 2050 betrokken zijn geweest. Onder invloed van klimaatverandering en zeespiegelstijging vraagt de kustverdediging in de toekomst meer ruimte. De vormgeving van de kustverdediging is een belangrijk onderdeel van de kwaliteit van onze kust. Het besef dat het bieden van een duurzame veiligheid randvoorwaarden schept voor de ontwikkeUng van de kust was voor de pro vincies Zuid- en Noord-Holland aanleiding voor het project Visie Hollandse Kust 2050. De visie biedt inzicht in de wijze waarop in het ruimtelijk beleid voor de kuststrook rekening kan gehouden worden met de kust- veiligheid op de (zeer) lange termijn. De provincie zal in de streekplannen de ruimte lijke voorwaarden voor een duurzame kust- veiligheid scheppen. De regierol van de pro vincie houdt in dat de provincie het oppak ken van de afzonderlijke projecten - zoals het Flaauwe Werk door het waterschap Goe ree-Overflakkee - stimuleeert en zorgt voor onderlinge afstenmiing en voortgangsbewa king. Morgen wordt het oud papier opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Herkin gen. Het ophalen begint om 09:00 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? Vorige keer werd er 3750 kg opgehaald. üe heren Vreeke (l.) en Klapwijk (r.) bij 'hunBlauwe vlag, die ze dit jaar weer in de wacht hebben gesleept. De Blauwe Vlag is in het binnen- en buitenland steeds meer een begrip aan het worden. De Blauwe Vlag is een internationale milieuonderscheiding. Hij wordt jaarlijks toege kend aan stranden en jachthavens die aan de campagne deelnemen en aangetoond heb ben schoon en veilig te zijn. De eisen zijn streng en het is daarom elk jaar weer spannend of er een Blauwe Vlag wordt ontvangen of niet. Op 22 mei heeft mevrouw G.H. Faber, staatssecretaris van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij de locaties bekend gemaakt waar in 2002 in Nederland de Blauwe Vlaggen mogen wapperen. De heren J. Klapwijk van het VVV-Ouddorp en P. Vreeke van de gemeente Goedereede hebben voor het strandvak bij het 't Gorsje wederom een Blauwe Vlag en een bijbehorende oorkonde in ontvangst mogen nemen. Hiermee is weer aange toond dat het goed toeven is op de stranden van Goeree.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1