Kwaliteitslabel voor Ebbe en Vloed Opening seniorencomplex in Nieuwe Tonge DeltawJnd draagt laatste loodjes bij voor actie nieuwe maalstenen molen 'de Eendracht' IE gti(MtemM Superpoliti www.buijze.nl 0900-8844 FIETSTOCHT Meningokokkenziekte ■(/Minnaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-Hollandse en zeeuwse eilanden Voorspeelmiddag Saxofoons 'De Deltastreek' Inleveren rommelmarktspullen ?2szA_6 ÉLBO^ GEZOCHT on OUDE TONGE Tel. 47 10 20 Muziekleraar Mar van der Veer Koninklijk onderscheiden! lÖiViT WARMTE Nieuw beleid Duurzaamheid Lid worden van Deltawind Inbraak in woning Eenzijdig ongeval Keukenbrandje Inbraak Auto-inbraak Brandweer Ouddorp Ie bij provinciale wedstrijd actief in beeld en geluid Dinsdag 14 mei 2002 jaargang W. EX. JX inr.7103 'iMmmitÈmitK. OUDE TONGE - Op vrijdag 17 mei zal Ebben en Vloed het WoonZorg Kwaliteitslabel officieel uitgereikt krijgen. Dit gebeurt tijdens een feeste lijke plechtigheid in de recreatiezaal van Ebbe en Vloed. Het label vcordt overhandigd door de voorzitter van de VDB, de heer W.CJ. Schepers. De VDB is de landelijke beroepsorgani satie voor directies in de zorgsector. In het najaar van 2001 heet een visitatiecom missie drie dagen lang Ebbe en Vloed bezocht en de gang van zaken bestudeerd. Dit na het lezen van een grote hoeveelheid schriftelijk materiaal over de manier van werken in Ebbe en Vloed, waaronder talloze procedures en protocollen. Het uiteindelijke oordeel van de commissie was een positief advies over toekenning van het label. Van de ongeveer 1400 verzorgingshuizen in Neder land is Ebbe en Vloed het 44ste huis dat het felbegeerde label ontvangt. Enorm karwei De interne voorbereiding in Ebbe en Vloed is al jaren geleden begonnen op initiatief van de directeur, mevrouw Kroon. Helaas kan zij wegens ziekte de feestelijke uitreiking van het label niet meemaken. Samen met ARCARES, de branchevereniging voor ouderenzorg heeft de VDB het kwaliteitsla bel ontwikkeld. Een verzorgingshuis dat het label krijgt toegekend voldoet aan strenge kwaliteitseisen, vergelijkbaar met NEN- en ISO-normen. Het opstellen en vastleggen van de vele procedures en het omschrijven van verantwoordelijkheden is een enorm karwei geweest, een interne commissie onder leiding van externe kwaliteitsdeskun digen is hier jarenlang mee bezig geweest. Daarbij was het steeds de kunst om de hele organisatie in het proces te betrekken. Pro cedures hebben alleen zin als iedere mede werker ze kent en toepast. Uitreiking Op vrijdagochtend is er een feestelijk pro gramma voor de bewoners, de medewerkers en de vrijwilligers. Voor de bewoners is er daarna een feestelijke maaltijd. De officiële uitreiking vindt 's middags plaats, in het bij zijn van de medewerkers en de bewoners die bij het kwaliteitstraject betrokken waren en van vele gasten, waaronder afgevaardigden van andere zorginstellingen op Flakkee en het gemeentebestuur van Oostflakkee. Na de toespraken volgt een receptie waarbij geto ast zal worden op het behaalde succes. Voor de medewerkers, die tenslotte de kwaliteit dagelijks waarmaken, wordt een apart feest georganiseerd. De Raad van Toezicht van Ebbe en Vloed biedt hen dit aan uit erkentelijkheid voor de geleverde prestatie. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 17 mei zul len in het politieke programma 'Superpoli- tiek' van Radio Superstar alle politieke par tijen uit de gemeente MiddeUiamis aanwezig zijn. Dit in verband met de afsluiting van het seizoen. Het programma wordt live uitge zonden vanuit het Diekhuus vanaf 18.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 op de kabel (gemeente Middelhamis) en 107.3 FM in de vrije ether. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De in Zierikzee woonachtige muziek docent van de Prins Mauritsscholen- gemeenschap te Middelharnis is afge lopen zaterdagmorgen Koninklijk Onderscheiden. Een verlate druppel van de lintjesregen, vanwege Van der Veer's verblijf elders in verband met vakantie. Eigenlijk is deze docent een muzikale dui zendpoot: docent, organist, tekstdichter, componist en dirigent, allemaal takken in de muziek die hij bedrijft; daarnaast is hij ook columnist. Zowel op Schouwen-Duiveland als op Goeree-Oveiflakkee geniet Van der Veer dan ook een goede bekendheid, iemand die in zijn vakgebied veel originele initiatie ven ontplooit; daarover weten zéker ook de leerlingen van de Prins Mauritsscholenge- meenschap mee te praten. Ook schreef hij liedteksten en muziek voor openlucht theaters op Schouwen-Duiveland, zoals 'het Oproer van Zierikzee', 'de Ridderslag' en 'Dijkval'. Mar van der Veer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. «Heet- en re^systemen ♦Centrale wswamiing »Uichtbehandeiing »(.oocf- -én aniwei'fc *Safiftair Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wwW. ki evifwarm t*en I i/kt/similimmiMI/lm Nieuwe Tonge - Dat de nieuwe bewoners van het senioren complex in Nieuwe Tonge kunnen rekenen op een degelijk woonhuis bleek wel tijdens de officiële onthulling van de naam. De bouwvakkers hadden, gelet op de stevige wind, wat extra spijkers gebruikt bij het ophangen van het doek voor het naambord. Ondanks de trekkracht van de heren Doorn van Woongoed Flakkee en oud-wethouder Tiggel- man van de gemeente Middelharnis bleef de naam verbor gen en lagen de trektouwtjes in de handen van de onthul lers. Een in allerijl geleende trap van de bouwvakkers bood vervolgens uitkomst en na een rappe klimpartij van de bei de heren kwam alsnog de naam 'De 1\iunstee' te voor schijn. 'De Tuunstee' in Nieuwe Tonge bestaat uit achttien seniorenwonin gen. Het project van Woongoed Flakkee werd ontworpen door archi tectenbureau Bom uit Middelhamis. Aannemer Kroon zorgde voor de uitvoering. Afgelopen woensdagmiddag kregen de bewoners de sleutels over handigd door de woningbouwvereniging. Voor de onthulling van het naambord waren door Flakkee Woongoed De heer Tiggelman op de trap om alsnog de naam te onthullen. naast de bewoners in het bijzonder medewerker A.J Doom en voor- maUg wethouder Tiggelman van de gemeente Middelhamis uitgeno digd. Beide heren maakten ieder op eigen terrein bijzonder sterk voor de bouw van de woningen in Nieuwe Tonge. De bewoners van 'De Tuunstee' zijn bij wijze van proef door Woon goed Flakkee vanaf het slaan van de eerste paal in Nieuwe Tonge erg betrokken bij de bouw van het complex. Van de inrichting van de keuken tot de kleur van de douchetegeltjes. De bewoners werd zoveel mogehjk inspraak gegeven bij de bouw van hun eigen woning. Dit nieuwe beleid bleek bij zowel bewoners als Woongoed Flakkee zeer goed te zijn bevallen en krijgt zeker zijn gevolg bij verdere bouw projecten van de vereniging. De Tuunstee-bewoners zullen vooral bhj zijn met de ontmoetingsmimte in het complex. De ontmoetings ruimte is bijvoorbeeld te reserveren voor het houden van verjaarda gen. Daamaast is 'De Tuunstee' voorzien van alle gemakken die het leven van een senior aangenamer maken zoals bijvoorbeeld een inter com in iedere woning. Hiermee wordt het tijdens de opening aange haalde ideaal van Woongoed Flakkee weer eens onderstreept; de senioren op Flakkee zo lang mogelijk in hun eigen leefomgeving laten wonen en genieten. DIRKSLAND - Aan het eind van de landelijke fietsdag, afgelopen zaterdag, kreeg molenaarsechtpaar Rentes te Dirksland onverwacht bezoek. De beheerder van de stel lingkorenmolen 'de Eendracht' ontving van de windmolen coöperatie Deltawind een donatie voor de aanschaf van nieuwe maalstenen voor 'de Eendracht'. Rentes heeft het afgelopen jaar actief sponsors gezocht om ervoor te zorgen dat hij in zijn molen kan blijven malen. Een paar maalste nen moet gerepareerd en een ander paar is aan vervanging toe. Deltawind zegde toe het na zaterdag nog benodigde bedrag voor dit herstel bij te dragen; daarmee kunnen de maalstenen definitief besteld worden! "Deltawind is onder' de bevolking vooral bekend om haar wind- en zonne-energie", aldus Marco Tieleman, secretaris van Deltawind, die de open cheque overhandigde. "Toen we het verzoek van molenaar Rentes ontvingen, waren we ons ervan bewust dat de roots van wind energie in Nederland al heel oud zijn. We voelen hier als windmo lencoöperatie een verbondenheid mee. We waarderen het dat de molenaar door het behoud van de maalfunctie in de molen ook een relatief oud productiemiddel in blijft zetten voor zowel productie als voorlichting. Ook culmurhistorie wordt nu actief gestimuleerd. Duurzaamheid en duurzame (maal-)energie krijgt op deze manier een extra dimensie. Daarom hebben we besloten hem met de laatste loodjes te helpen." Molenaar Rentes reageert enthousiast op het gebaar van Deltawind: "We zijn hier ontzettend blij mee. Dankzij vele sponsors op het eiland, en met name in Dirksland, waren we al een heel eind geko men. Met het verkopen van eigen meel en paimenkoeken hebben we vandaag ook zelf weer flink wat geld binnengehaald. Daamaast zijn er nog enkele toezeggingen van bedrijven onderweg. Nu kunnen we de nieuwe maalstenen echt gaan bestellen. Dit is een prachtige afslui ting van een leuke en drukbezochte dag op onze molen!" Op www.slof.nl/eendracht is meer informatie te vinden over molen 'de Eendracht'. Deltawind is een coöperatie waarvan iedereen op Goeree-Overflak- jiee Ud kan worden. De coöperatie rekent geen contributie en üd wor den kan al met een lening van 50 euro. Met dat geld worden wind- en zonne-energie projecten gerealiseerd. Uit de opbrengsten van deze projecten wordt over de geleende bedragen een mooie rente gegeven. Die ligt altijd boven de gemiddelde marktrente. Over de lening van 50 euro wordt zelfs een rentepercentage van 10% gegarandeerd! Marco Tieleman van Deltawind overhandigt de 'open cheque aan het Dirkslandse molenaarsechtpaar Rentes. Meedoen met Deltawind is daarmee de mogelijkheid om duurzame energie te stimuleren terwijl dit geld oplevert! De drempel om hd te worden van Deltawind is daarmee erg laag. Mensen die lid willen worden van Deltawind kunnen bellen met 0187-470544 of een e-mail bericht met hun adresgegevens sturen aan info@deltawind. Ook is het mogelijk via intemet lid te worden: www.deltawind.nl Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee 0,13 pm) DEN BOMMEL - Zondagmorgen rond half negen ontdekte een 42-jarige bewoner van de Schoolstraat, dat er was ingebroken in zijn woning. Onbekenden kwamen binnen via de achterzijde van de woning. Uit de woning werd een portemonnee meegenomen. DEN BOMMEL - Zaterdagavond kort voor half zeven raakte een 41-jarige vrouw uit Den Bommel op haar brommer zeer emstig gewond, toen zij op de Molendijk frontaal tegen een verkeersheuvel aanreed en ten val kwam. Het slachtoffer werd in zorgwekken de toestand met een spoedtransport door het GGD-personeel naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam vervoerd, waar zij werd opge nomen op de intensive-care afdeling. DEN BOMMEL - Zaterdagmorgen rond half twee ontstond een keukenbrandje in een woning in de Schoolstraat, doordat de koel kast kortsluiting had gemaakt. De 88-jarige bewoonster trachtte het brandje nog te blus sen en Uep daarbij ücht handletsel op. De brandweer bluste het keukenbrandje. De keu ken Mep brand-, rook- en waterschade op. OOLTGENSPLAAT - Vrijdagmorgen werd ontdekt dat onbekenden hadden inge broken in de kantine en bestuurskamer van de voetbalvereniging aan de Sportlaan. Na het vernielen van een mit werden uit de kan tine, besmurskamer en een voorraadruimte onder de kantine, onder meer een stereo installatie, koffiezetapparaat, twee tele foons, tien ballen, een aantal kratten bier en limonade, snoepgoed en tientallen cd's mee genomen. OUDDORP - Donderdagavond werd tussen half acht en negen uur ingebroken in een auto die geparkeerd stond op een parkeer plaats van strand Noord in Ouddorp. Het portierraam aan de rechterzijde van de auto werd ingeslagen. Uit de auto werden een tas met twee portemonnees en een gsm meege nomen. Zaterdag 25 mei a.s. om 15.00 uur verzorgen alle saxofoonleerlingen van muziekschool 'De Deltastreek' een voorspeelmiddag. Deze presentatie zal worden gehouden in het Verenigingsgebouw 'Oostdam' in Goede- reede. Ook het jeugdorkest van Kon. Fanfare 'ApoUo' zal deze middag van de partij zijn en het geheel opluisteren met enkele leuke luisterstukjes. De middag staat onder leiding van de nieuwe saxofoondocente Ankie Loos. Zij is sinds enige maanden verbonden aan de muziekschool. Ankie Loos behaalde haar diploma Docerend Musicus aan het Brabants Conservatorium te Tilburg in 1994 en haar diploma Uitvoerend Musicus in 1997. Sindsdien is zij verbonden aan enkele muziekscholen in de regio West-Brabant en Zeeland. Voor Aniek is deze voorspeelmid dag dus een echte 'première', evenals voor enkele van haar leerlingen. Docente en leer lingen hopen op veel pubHek! Op 18 mei organiseert de activiteitencom missie van de Gereformeerde Gemeente van Dirksland een landelijke fietstocht in de omgeving en namurgebieden van Dirksland. Deze dertig kilometer lange fietstocht kunt u begiimen tussen 10.30 en 12.00 uur vanaf verenigingsgebouw Rehoboth aan de Gel- dersedijk te Dirksland. Uw lunchpakket kunt u mstig thuis laten want onderweg biedt de kerk u de gelegen heid om tegen redelijke prijzen broodje, fri tes, snacks, soep en diverse dranken te kopen. De kosten voor deelname bedragen voor jeugd onder de zestien jaar 1,50 euro, voor volwassen 2,50 euro en voor een gezin maximaal 7,50 euro. Aan het eind van de tocht zullen er diverse artikelen te koop wor den aangeboden in het verenigingsgebouw. De opbrengst van deze dag is bestemd voor de nieuwbouw van de kerk. Tijdens de provinciale brandweerwedstrijd te Katwijk van afgelopen zaterdag hebben drie ploegen van Goeree-Overflakkee goed gepresteerd. Op de baan Klasse 1 LD ein digde Ouddorp, met een totaalscore van 1394, op de eerste plaats. Met 1366 punten behaalde de brandweer van Stad aan 't Haringvliet de tweede plaats en Melissant kwam, met 1286 punten op de vierde plaats. HELLEVOETSLUIS - Op vrijdag 10 mei is bij de GGD Zuidhollandse Eilanden een geval van meningokok kenziekte gemeld. Het betreft een 46- jarige mevrouw uit Hellevoetsluis. Conform de landelijke richtlijnen hebben de mensen waarmee zij volgens onderzoek van de GGD de afgelopen week intensief contact heeft gehad, antibiotica voorgeschreven gekregen. Het onderzoek heeft geen relatie aangetoond met twee eerdere gevallen van meningokokkenziekte in Hellevoetsluis. Nader laboratorium onderzoek naar de pre cieze aard van dit ziektegeval wordt de aan staande dagen verricht. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het gratis infonummer van het ministerie van Volksgezondheid 0800- 3008051 of kijken op de website van het ministerie; www.minvws.nl. Men kan tij dens kantoomren ook contact opnemen met de GGD-Zuidhollandse Eilanden via tele foonnummer 0181 -652400. CflUflBI OUDDORI^-WesltrraolSïH (0187] 681612fin 683734 RENESSE-PrinlihopHogHMm 171 lel, (0111) 462400 MIDDELHARNIS - De restauratie- en acti viteitencommissie van de Nederlands Her vormde kerk van Middelhamis houdt een extra inleveravond op woensdag 15 mei. De opslagplaats van de commissie aan de Hof- laan 44 is dan geopend van 19:00 tot 20:00 uur. Dus heeft u opgeruimd en wilt u af van over bodige spullen? Breng ze dan woensdag avond even langs. Liever geen grote spullen zoals bedden en wandmeubels. Indien u veel spullen heeft kunnen die ook bij u worden opgehaald. U kunt hiervoor bellen met dhr. J. Korteweg (486479), dhr. A. van der Made (482398) of dhr. C. Joppe (486611). MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1