rTOJ.lJ,lM:TrT??l yh<u2 Job Tanis (Ouddorp) Pinksterconcert Woord Daad te Zierikzee 850 voor Roemenië Comité Eilanden-Nieuws Alexander Prins speelt op verzoek Rommelmarkt bij W.F.B. Oekraïnereis afgebroken 1/H^M 5 5 7 8 Een hartelijke groet aan iedereen. Ik hoop dat God troost geeft aan de verdrietige mensen en herstel aan de zieken. Nationale zwemtïtel voor Connie Wielaard Oud papier Stellendam 1 2 10 c»!>M3cK«) c»/(5c)(^cKs u E e u N In dit tiental blokjes van Linda Koppe naal (Dirksland) moeten we steeds via de paardensprong erachter zien te komen welke landen- naam ontstaat. Begin met de onderstreepte letter. Als laatste letter moet je steeds de letter uit het middelpunt pakken. X c. s KH^^^ 3 (\/y^(^TnCHS^ndt) Bij welk plaatje past het woord valuta} STELLENDAM - Door middel van een Oranjezangavond en een informatiestand op Koninginne dag in Stellendam heeft het Ned. Herv. Roemenië Comité een bedrag van 850 ontvangen. een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! En hebben jullie je vakantieplannnen thuis al besproken? Waar zullen we naar toe gaan? Zijn de koffers al van de vliering gehaald? Wat zullen we allemaal meenemen? Laten we het alvast in de kaï' zetten, althans wat we nu niet direct nodig hebben. Het duurt natuurlijk nog een paar weken voor we wer kelijk op stap kunnen. Maar toch.... hier en daar begint het al te kriebelen. We gaan naar de Vecht in Overijssel" zegt pa, kun nen we lekker met de kano het water op!" Intussen trekt pa aan de disselboom van de kar. Hè nee", merkt Marietje op, Knokke in België lijkt me echt romantisch". Met het touw sjort ze aan de voorkant van de baga- gewagen. Weer een ander wil naar het verre oosten, een vierde prefereert een reis naar China. Ruzie alsjeblieft niet zoals dit eigen wijze gezin!! Schrijf wel aan oom Ko waar jullie in het echt naar toe willen gaan en ver dien zo 15 extra punten. De komende afle veringen (vanaf volgende week dus) slaan we Goede morgen, door de jaren heen en andere over. Op stap zal voorlopig centraal staan. In een later stadium hopen we de draad van de andere rubriekjes weer op te pakken. Zwijndrechtse Karinda Huizer vraagt of we de vermiste woorden op willen zoeken in de genoemde Bijbelgedeelten. Vul die daarna in, in de puzzel en zet erachter bij welk vers je het gevonden hebt. Wat valt er te lezen in de dikomlijnde kolom van boven naar bene den? Lever dus in: de ontbrekende woorden, het vers waarin je ze vond en het woord in de vette balk. 1. Hand. 1. En als Hij met vergaderd was. 2. Luk. 24. En Zijn handen opheffende, Hij hen. 3. Matth. 28-b is gegeven alle macht in hemel en op aarde. 4. Hand. 1. Maar gij zult ontvangen de kracht des Heiligen 5. Hand. 1. En een nam Hem weg van hun ogen. 6. Luk. 24. Dat Hijhen scheidde. 7. Hand. 1, Zie, twee stonden bij hen in witte kleding. 8. Hand. 1. Watgij en ziet op naar den hemel. 9. Hand. 1. Toen keerden zij weder naar van den berg. 10. Luk. 24. En zij waren allen tijd in den lovende en dankende God. Amen. C A 6 T A R A N AA A U I G A A L B L X R AA jj E 0 N N R E W 0 A L B AA| 0 I 0 G 0 p E I R N A A A T 5 E L I R U L N E D D A N R E G E A L D R 0 N N Lievelingsontbijt: beschuit met muisjes. Lekkerste drankje: melk. Hobby: schaatsen, zwemmen of vissen. Fijnste muziek: trommel. Soort en kleur bloem: gele narcis. Op 5 mei werd Linda Schellevis (Sommelsdijk) 9 jaar, op 6 mei mocht Mirjam Akershoek (Oud dorp) haar dertiende verjaardag vieren. Een dag later was het feest in Middelharnis, want Mieke Kor- pershoek werd 12 jaar. Morgen hoopt Jacob Meijer (Ouder kerk a/d IJssel) 12 te worden en D.V. 16 mei Jes sica Flikweert (Ouddorp) 15 jaar. Allen nog geluk gewenst of alvast een goede dag. De Bijnagtes (Scherpenisse) Sterkte met de drukte op school. Jullie had den gelijk, maart was nog niet opgestuurd. Ik zag het in mijn lijst. Is het leuk met je stage op het Calvijn College in Tholen? Wat doe je er allemaal? Groeten aan je hele familie. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Hartelijk dank voor de mooie foto van Else- marije. Ze is 63 cm lang en weegt bijna 12 pond. Hier zien we ze bij oma op bed (is in januari genomen). Jong en oud kan nu genie ten van jullie nieuwe aanwinst. Wat een rijk dom! Je cijferlijst mag er zijn zeg. In het Loo heb je heel wat vorstelijke jurken bewonderd. Verliep het project over het boek De Reu- zenkrokodil" goed? Het comité Woord&Daad Schouwen- Duiveland organiseert in samenwer king met het bestuur van kinderkoor 'Jedaja' uit Nieuwerkerk een pink sterconcert op zaterdag 18 mei 2002 in de Nieuwe Kerk te Zierikzee; aanvang 19.30 uur. Aan dit Pinksterconcert werken mee het Christelijk Krimpens Mannenkoor en het kinderkoor Jeda ja. Verder wordt deze avond muzikaal omlijst door een strijkersensemble en hoboïste Jolanda Visser. Het Christelijk Krimpens mannenkoor is opgericht op 3 januari 1985. Het koor telt momenteel ongeveer 100 leden. Het reper toire bestaat voornamelijk uit psalmen en geestelijke liederen. Vanaf 1994 staat het koor onder leiding van Hans van Blijder- veen. Vanaf de oprichting heeft het koor al diverse malen haar medewerking verleend aan uitvoeringen. Ook aan opnames voor de Evangelische Omroep, Ook zijn er al diver se CD-opnamen gemaakt zoals. De dirigent van het Christelijk Krimpens mannenkoor, Hans van Blijderveen, is geboren in 1957 en had al op jonge leeftijd zeer grote belang stelling voor muziek. Zijn eerste orgellessen ontving hij op 7-jarige leeftijd van de toen malige organist van de Grote Kerk te Dor drecht, Cor Visser, en later van diens opvol ger Arie J. Keijzer. Als kerkorganist is Hans van Blijderveen verbonden aan de Hervorm de Eliinkerk te Hendrik-Ido-Ambacht, als mede aan het Albert Schweitzerziekenhuis te Dordrecht. Zijn liefde en belangstelling gaat echter vooral uit naar vocale muziek. Hij volgde opleidingen tot koordirigent in Gouda en Dordrecht en hij studeerde koordi rectie aan de Hogeschool te Gorinchem. Solozang studeerde hij bij de Dordtse zang pedagoge Tradi Koeleman. Vanaf 1981 is Hans van Blijderveen koordirigent van diverse gemengde, mannen- en jongerenko ren. Naast zijn drukke bestaan als koordiri gent geeft Hans van Blijderveen ook indivi duele zanglessen en verzorgt hij stemvor- mingscursussen voor (koorjgroepen. Hans van Blijderveen heeft als vocaal solist (bas) en als koordirigent inmiddels zijn medewer king verleend aan vele concerten en CD- opnames, alsmede aan diverse buitenlandse concertreizen naar o.a. Duitsland, Engeland, Tsjechië en Israël. De organist Arie van der Vlist is in 1980 geboren te Rotterdam. Op 9-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste orgellessen van de heer J. van Rijswijk en sinds 1997 van Everhard Zwart. Vanaf 1995 volgt hij pianoles bij Eef de Kwant. Verder volgde hij lessen bij de internationaal bekende organisten Ben van Oosten en Gijsbert Lekkerkerker. Als orga nist is hij verbonden aan de Hervormde Oos- terkerk te Ouderkerk a/d IJssel. Tevens is hij op dit moment organist van een aantal koren, waaronder dus het Christelijk Krimpens mannenkoor. Hij zal deze avond zowel het mannenkoor begeleiden als de samenzang. Het mannenkoor wordt ook muzikaal bege leid door een strijkersensemble en een hoboïste Het kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk is opgericht in oktober 1997. Momenteel telt het koor zo'n 70 a 80 leden in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar. Het staat onder leiding van de dirigent en organist Peter Wildeman uit Tho len. Doordat het kinderkoor in de achterlig gende jaren al diverse uitvoeringen heeft gegeven, krijgt het langzamerhand meer bekendheid, zowel binnen als buiten de regio. Tijdens dit concert wordt het kinder koor, zoals gebruikelijk, niet op de piano begeleid maar op een keyboard, dat bespeeld wordt door Peter Wildeman. De meditatie/appèlwoord tijdens dit pink sterconcert wordt verzorgd door Ds. C. Gie- len, Nederlandse Hervormde predikant te MiddeUiamis. De collecte die deze avond gehouden zal worden, is bestemd voor het werk van de stichting Woord&Daad. Daar de gezamen lijke Zeeuwse comités bezig zijn met de afronding van het project 'Vakonderwijs volgen? Zeeland maakt 't mogehjk!' Bouw daarom mee aan internaat vakopleiding op de Filipijnen.'zal dit de laatste collecte zijn die hiervoor bestemd is. De entree voor dit pinksterconcert bedraagt 3,00 voor volwassenen en 1,50 voor kin deren t/m 12 jaar. Iedereen is van harte wel kom op dit muzikaal pinksterconcert. Op zaterdag 27 april was er de Oranjezang avond in Stellendam. Een drukbezochte avond, waarin de koren mooie liederen ten gehore brachten. Ook de muzikale begelei dingen waren zeer bijzonder. De bezoekers zongen de vaderlandse liederen van harte mee. De collecte van deze avond, welke bestemd was voor het comité heeft het mooie bedrag van 300,- opgebracht. Op Koninginnedag was er op de ijsbaan een activiteitenkraam van het Roemenië Comité opgesteld. Veel mensen toonden die dag belangstelling voor de projecten. De opbrengst bedroeg hier 550,-. Het comité wil dan ook de Oranjevereniging van Stellendam hartelijk bedanken voor haar inzet en medewerking. Verder vindt zij "het fijn dat er uit de gehele breedte van de gemeenschap wordt bijgedragen aan het ver beteren van de omstandigheden van onze medemens in Roemenië". Oproep Het comité heeft in de afgelopen jaren diver se hulptransporten georganiseerd. Afgelo pen zaterdag werd er weer een trialer gela den met hulpgoederen. Om dit te kunnen voortzetten is het Ned. Herv. Roemenië Comité wel op zoek naar een opslagruimte. De huidige ruimte krijgt een andere bestem ming, zodat een nieuwe noodzakeMjk is geworden. Misschien heeft u, of weet u, nog een schuur of loodsje welke voor het doel geschikt kan zijn. Voor reacties kunt u contact opnemen met voorzitter Jaap van Oostenbrugge via 0187- 492691. WINTERSWIJK - Afgelopen week heeft zwemster Connie Wielaard, lid van zwemclub de Schotejil uit Middel harnis, wederom zeer goed gepres teerd op de nationale korte baan kam pioenschappen Masters 2002. In Win terswijk vergaarde zij uit acht starts maar liefst 6 medailles, waaronder de nationale titel op de lOOm schoolslag in een tijd van 1.25.82. Behalve deze titel behaalde zij in een sterk deelnemersveld ook nog viermaal een twee de plaats, te weten op de 50m schoolslag in een persoonlijk en clubrecord van 39.78, verder op de 200m schoolslag eveneens in een persoonlijk en clubrecord van 3.05.24, op de 200m wisselslag in een tijd van 2.54.35 en op de lOOm vrij in een p.r. van 1.11.31. Op de lOOm wisselslag zwom zij met een tijd van 1.19.93 (eveneens een p.r.) naar de 3e plaats. Op de 200m vrij (2.39.06) en de lOOm vlin derslag (p.r. van 1.24.25) viel zij met twee maal een vierde plaats net buiten de prijzen. MAASSLUIS - Op vrijdag 17 mei speelt Alexander Prins op het orgel in de Immanuelkerk aan de Lange Boonestraat 5 te Maassluis; aanvang 20.15 uur. Het is voor het eerst dat Alexander Prins een orgelconcert verzorgt waarbij orgelliefheb- bers voor 21 april hun wensen konden indie nen wat betreft de inhoud van het program ma. Er zijn vele aanvragen ingediend en het is altijd weer even spannend welke verzoe ken er gehonoreerd worden. Alexander is momenteel bezig om een zodanige keus te maken zodat er een evenwichtig programma ontstaat. Dat Alexander een virtuoos organist is, en het orgel in de Immanuelkerk als zijn broek zak kent, bewees hij na afloop van de feeste lijke kerkdienst bij het 25-jarig bestaan van het Liturgisch Ensemble. Op een geweldige wijze in een zee van klanken en in een niet te stuiten vaart wist hij de Toccata uit de vijfde Symfonie van Widor naar een geweldige cli max te stuwen. Het programma is nog een verassing maar het Seifert-orgel, een goed akoestiek en Alexander zichtbaar musice rend achter de speeltafel staan garant voor een mooie avond in Maassluis. Kaartjes kos ten 5,- (voor 65+ 4,- OUDDORP - Voetbalvereniging WEB or ganiseert morgen, zaterdag 11 mei, een rom melmarkt op het terrein van de vereniging aan de Hofdijkseweg 48 te Ouddorp. Weer of geen weer, de Ouddorpse voetbal vereniging beschikt over een grote tent zodat u overdekt kunt snuffelen tussen de gebruik te spullen. Natuurlijk is er ook verse vis, het rad van avontuur, oliebollen, barbecue, doel- schieten etc. En de koe, ook die komt weer, dus heeft u nog geen stukje veld, informeer dan bij WEB. De aanvang van de markt is 08.00 uur. Morgen, zaterdag 11 mei, komt de financië le commissie van het open Hervormd Jeugd werk in Stellendam langs deuren voor het ophalen van oud papier. Om 09.00 begint de commissie op de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier goed gebundeld en tijdig gereed zetten (geen kar ton). De reis naar de Oekraïne, georganiseerd door de stichting Oost Europa Zending te Krimpen a/d Lek, is afgebroken door een sterfgeval in de familie van één van de mee gereisde mensen. Twee dagen na vertrek uit Nederland overleed de heer Zuidijk uit Oolt- gensplaat. De grootvader van reisgenote Elleke Bom. Zij is onmiddellijk uit de Oek raïne terug naar Nederland vertrokken. Enkele leden van de groep bleven achter en keerden in de loop van deze week terug uit het land. In de paar dagen mochten zij toch nog wat nuttig werk venichten. Zo zijn de giften overhandigd ten behoeve van een aan tal projecten waaronder de bouw van een kerk voor zigeuners en een kindertehuis. De medicijnen, in totaal acht koffers en drie dozen zijn, met veel problemen bij de grens, uiteindelijk overgedragen aan de apotheek in het ziekenhuis van Beregowo. Marcel Saar- loos van Oost Europa Zending wilde hier voor graag "iedereen hartelijk bedanken, in het bijzonder de Heere, voor de gaven die gegeven zijn".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 8