tiomeetemM \\J Politiek debat HemeCvaart Voor mensen tussen 'wal en schip' OPEN DAG En toen wos het alsof Nederland stil stond 0900-8844 Voorjaarsmarkt Aspergeboerderij Van der Velde Zorgcongres afgelast Moederdag op D'n Diek ■(^innaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Wijziging aanvangstijd zangavond Melissant Visverbod Greveiingen opgelieven www.knopsbv.nl actief in beeld en geluid Rotterdam-Rijnmond 0,13 pm) Inbraak Snelheidscontroles Fa. J. van Wijk LOODGIETERS INSTALLATIEMONTEURS CV-MONTEURS Middelhamis B.V. Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 geeft rijplezier de ruimte! Automobielbedrijf Flakkee B.V. Opel-njeuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen eQARIHaE Kfiops Ungeweg MMctelhariils Te), (0187)4767 67 Hoe moeilijk kan het dikwijls zijn voor mensen om zich nuttig te voelen, een beetje het gevoel te kunnen hebben van enige waarde te zijn, of om een beetje doorzicht te hebben om de dag door te komen. Je kunt je soms zo onzeker voelen, faalangst hebben, of schroom hebben om onder de mensen te komen. Je voelt je minder dan een ander. Eigenlijk ligt er iets in je emoties waardoor de psyche niet optimaal functioneert. Het kan je zelfs belemmeren om in 't dagelijks leven 'mee te kunnen' of in de maat schappij 'aan de bak te komen'. Het lukt gewoon niet, het lijkt wel of je 'tussen wal en schip' zit. En er zijn meer mensen die daar last van hebben dan je zo één twee drie vermoedt. Psychologische hulp is in die situaties dikwijls zeer heilzaam of zelfs onmisbaar. Je leert anders - beter - met de dingen om te gaan en je leert bepaalde zaken anders te zien, w^aardoor je sterker in het leven staat en psychisch beter functioneert. Maar er is méér! OnderDak Talenten Zelfbedrvipend Aani^elden En toen, ineens, was het alsof Nederland stil stond. Wat onmogelijk leek, werd werkelijkheid Een politi cus werd doodgeschoten. Pim Fortuyn is niet meer. Verbijstering is een te zachte uitdrukking Dat had niemand verwacht, dat had niemand bedoeld. De ver kiezingscampagne was fel, maar van twee kanten. Fortuyn wist als geen ander de bewijslast om te draai en, zo te praten dat de tegenstanders zelf maar moes ten vertellen hoe het dan wel in elkaar steekt. Hij wist de media te bespelen en heeft goed gebruik gemaakt van de argwaan, de antipathie waarmee hij werd benaderd. Dan is er een politicus die recht voor z'n raap zegt waar het op staat maar dan is het weer niet goed. Zo bouwde hij zich de imago op van de man die namens het gezonde verstand - wat dat ook moge zijn - sprak. Hij wist wat er leefde. Hij had er wel oplossingen voor Althans dat zei hij Tussen verkie zingsretoriek en verwezenlijking ervan ligt een wereld van verschil. Fortuyn heeft bereikt waar velen naar uitzagen: de Haagse politici moesten uit hun bastion komen, hij daagde de buitenstaander uit, liep hen voorde voeten en wierp hen terug op de basis van het politieke hand werk, het debat Dat hij daarin soms rare 'kronkels' moest maken om eerdere gezegden af te zwakken, werd niet afgestraft. Dat hij soms zwakke oplossingen aandroeg voor zeer ingewikkelde problemen, zijn achterban nam het hem niet kwalijk. Fortuyn was een boegbeeld. Een boegbeeld voor teleurgestelden, voor mensen die al jaren - terecht of onterecht - het beter wisten, waarschuwden, teleurgesteld werden. Of die gewoon niet stemden. Gewoon? Ineens is het allemaal over. Fortuyn is niet meer Doodgeschoten. Jawel, in Nederland. In het gidsland der betweters. Wie zou zich niet schamen? Eerst waren het taarten, dan worden het stenen, nu waren het kogels Zo haalde hij postuum zijn gelijk. Terecht is de verkiezingscampagne stilgezet Geluk kig is er de bereidheid mee te leven. Tegelijkertijd zul len de verkiezingen spannender zijn dan ooit Wat zul len de zwevende kiezers gaan doen? Wat zullen. Een spannende campagne is iets, maar afwachten is slopender. Dat geldt zeker als je de resultaten van jezelf verwacht. Fortuyn is niet meer. Geestelijk propageerde hij het idee van de filosofische richting, die wij de Verlichting zijn gaan noemen. De mens verwacht alles van zijn eigen kennen en kunnen. De eigen rede staat cen traal. Daarom moetalles kunnen wat de mens wenst. Fortuyn, denker van de Verlichting, die hét Licht, het Licht der wereld, niet 'nodig'had. Het Licht, Waarvan wij gisteren beleden dat Hij is opgevaren en nu zit aan de rechterhand van Zijn Vader. Troostbron voormen sen die eigen verlichting als duisternis ervaren. Ondertussen likt Nederland zijn wonden. De demo cratie is gehavend. Gehavend door een 'vijand' die waarschijnlijk uit een totaal onverwachte hoek kwam, gelukkig wel. Dat is het griezelige. Ook andere politi ci hadden slachtoffer kunnen zijn. Nederland gaat - bij leven en welzijn - woensdag naar de stembus. Laten we verantwoord stemmen. Voor Gods aangezicht COMBI I uur foto-servies «IDDOItP-WciMToot 31 Td. (0187] 6B16n b(&U734 RffllSS-Printjhof Ko^eiaom 171 ld. (0111) 461400 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Maandagmorgen rond half elf werd door buurtbewoners een inbraak ontdekt in een woning aan de Vroonweg. De bewoners waren op vakantie. De gehele woning werd doorzocht. De inbreker(s) ver schaften zich de toegang door een raam aan de achterzijde te verbreken. GOEREE-OVERFLAKKEE - Personeel van de Verkeerspolitie hield dinsdagmiddag en dinsdagavond radarsnelheidscontroles op de Magdalenadijk in Oude-Tonge, de paral lelweg van de N59 in Ooltgensplaat en de N57 in Ouddorp. Tussen drie en half vier werd in beide rich tingen gecontroleerd op de Magdalenadijk in Oude Tonge. Van de 180 passerende auto mobilisten hielden er twee zich niet aan de maximumsnelheid van 80 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 km/uur. Op de Parallelweg van de N59 in Ooltgensplaat, waar tussen vier en half zes, in beide richtin gen werd gecontroleerd, werden 119 van de 150 passerende automobiUsten geflitst. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 143 km/uur in plaats van de toegestane 60 km/uur. Op de N57 ter hoogte van Port Zelande in Ouddorp werd tussen zeven en kwart over negen in beide richtingen gecon troleerd. Van de 201 passerende automobi listen hielden 20 zich niet aan de 100 km- limit. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 126 km/uur. MIDDELHARNIS - Het zorgcongres op 13 mei van de NPV en ProLife zorgver zekeringen is afgelast. Dit na aanleiding van de moordaanslag op Pim Fortuyn. Tijdens het congres in de Prins Maurits Scholengemeenschap zouden onder andere prominente politici debatteren over het rapport 'Kiezen met zorg'. Gezien het feit dat alle politieke partijen de campagnes stil hebben gelegd hebben de organisatoren unaniem besloten het congres af te gelasten. Het congres is ver zet naar D. V. maandag 3 juni. VISKOTTERTUIGAGE GAS - WATER - WARMTE Provincialeweg 10, 3252 LR Goedereede Tei. (0187) 49 22 24, b.g.g. 49 13 55 Fax (0187) 49 33 90 Met SPOED gevraagd: De samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Melissant waarmee morgenavond, zater dag 11 mei, het gerenoveerde kerkorgel weer in gebruik wordt genomen, vangt - in tegenstelling tot eerdere berichtgeving - om 19.30 uur aan, dus niet om 20.00 uur. Als je zaterdag 11 mei nog geen Moeder dagcadeautje hebt, kunnen twee clowns in winkelcentrum D'n Diek je helpen. Onder het motto: Kris-kras beschilder je eigen bloempotterras, kunnen kinderen onder begeleiding van de twee clowns een bloem pot beschilderen en er een uniek kunstwerk voor moeder van maken. De clowns zullen zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur in het win kelcentrum van Middelhamis aanwezig zijn. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tei. {0187)482606 RIJSWIJK - Het Productschap Vis heeft dinsdag de sluiting van het Gre- velingenmeer voor schelpdiervisserij die op 26 april jl. was ingegaan inge- troklien. Op 29 april was de sluiting van de Noordzeekustzone al ingetrok ken. Vorige week werd uit voorzorg een aantal gebieden gesloten voor schelpdiervisserij vanwege overschrijding van de normen van DSP en ASP. De sanitaire simatie van schelpdieren en het water waarin zij leven wordt met grote regelmaat onderzocht. De resultaten van de nieuwe monster hebben ertoe geleid dat de sluiting van de Noordzee kustzone per 29 april en het Greveüngen- meer per 7 mei is opgeheven. HEGISTERACCOUNTANTS LeerUngen van VWO 5 van de Regionale Scholengemeenschap te Middelhamis orga niseren op maandag 13 mei een openbaar politiek debat. Het debat, twee dagen voor de landelijke verkiezingen, wordt gehouden in recreatiecomplex De Staver. Van bijna alle grote partijen zal tenminste één verte genwoordiger aanwezig zijn om de stand punten van de desbetreffende partij kort weer te geven. Ook enkele leden uit de Tweede Kamer zullen aanwezig zijn. Het debat begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Ze waren naar de èerggel<QTnen, waar hen het afscheid wacht. Is dit het einde van hun dromen. "!Mtj is gegeven aïïe macht!" 'Dan heft Hij zegenend. Zijn handen, vaart in een woü^pmhoog. Zijn woordBCijft in hvn harten Branden, nog staren ze omhoog. "Wat staat gij daar en staart naar Boven? ZoaCs Hij heenging l<;eert Hij weer!" "Een ergeC spreel<;t voC BCij geloven, zijn woord daalt zingend in hen neer. Qods Zoon maai(^ nu de hemel cf en. Qodneemt Hem op in heerlijkfieid. l/oor ailen die op Cfiristus hopen wordt daar voor hen een plaats bereid 'De blijdschap vult geheel hun wezen, de harten vol van liefdegCoed. Ze gaan hun weg nu zonder vrezen, ze weten: het (<^mt alles goed! De Triomfator steeg ten troon. Hij heeft Zijn werl(Vo[Bracht. De eeuw'ge ^odontving Zijn Zoon en gaf Hem alle macht. De weg naar Qodstaat mi wijdopen. 9\(ee, Hij vergeet de Zijnen niet! Het afscheid doet wie treurden hopen. Hij geeft ze vreugde Voor verdriet. 9\log zien ze zegenend Zijn handen, het Cicht dat door de woC/(en straalt. 'Een nieuwe toe^mst is voorhanden. Zijn opdracht die hun weg Bepaalt. "l/erkgndig dit aan alk VoO^en!" Dejong'ren horen nog Zijn stem Zij moeten nu (jods heilvertoU^n, Begirmerul Bij Jeruzalem. Qods ((erkjviertfeest in aüe landen Zijn Boodschap l<^nl(t nu wereldwijd. 'Wij zien Zijn zegermnde handen totdat Hij ligmt votheerlijlfmd. MIDDELHARNIS - Activiteitencentrum Ophelia orgaiüseert zaterdag 11 mei een voorjaarsmarkt op het DieWiuusplein. De markt staat natuurlijk in het teken van moe derdag. Naast de typische moederdagcadeautjes zijn er leuke artikelen voor huis en tuin en kunt u op het terras genieten van een kopje koffie met een plakje cake. De markt is geopend van 10.00 tot 15.30 uur. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL voor autorijden met plezier De Mekkerstee 'De Mekkerstee' in aanbouw, met op de voorgrond v.l.n.r. Karin Groenendijk, Theo Opbroek en Aad van Mourik, één van de werknemers van aannemersbedrijf Kroon te Oude Tonge. Het kan in die situaties namelijk óók heil zaam zijn om samen met anderen, die psy chisch ook wat moeilijk 'in hun vel zitten', te werken en/of te wonen onder persoonlijke begeleiding; hetzij van kortere of langere duur. Je begeleider weet waar jouw moei lijkheid zit en op welke punten je een duwtje in de rug kunt gebruiken. Je wordt serieus genomen en voor vol aangezien. Eri in plaats van de dagen doelloos of uitzichtloos door te brengen, kun je daar een mooie invulling aan geven. Bijvoorbeeld door geiten te verzor gen, die op jou hulp zijn aangewezen. Of kaas maken. Of kaas en streekgebonden pro ducten verkopen in een winkel. Of je bezig houden met de productie van melk, of in de keuken werken, of op het land, of.in ieder geval iets dat bij jóu past. Dat is de opzet van 'de Mekkerstee', die aan de Hofdijksweg te Ouddorp - net buiten de bebouwde kom - momenteel in aanbouw is. 'De Mekkerstee' is een soort zorgboerderij, een project van 'Stichting OnderDak', woon- en werkvoorziening uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten. Stichting OnderDak - mede opgericht door de Stich ting Pensiontehuizen van de Gereformeerde Gemeenten (SPGG) - is drie jaar geleden gefuseerd met de SPGG, waardoor Stichting OnderDak haar huidige vorm kreeg. Ook elders in het land heeft de Stichting der gelijke projecten, die geboren zijn "omdat de nood groot is", zo vertelt OnderDakdirecteur Theo Opbroek. "We zijn er voor mensen die een duwtje in de rug nodig hebben om (weer) 'op de rails' te komen. Mensen die nu misschien 'achter de geraniums' zitten, kun nen hier terecht om met behulp van onze activiteiten de draad van het leven (weer) te pakken te krijgen. Allereerst willen we dit bieden aan mensen uit onze eigen regio en uit onze eigen gezindte, de gereformeerde gezindte dus. Het is belangrijk dat de deel nemers zich bij ons thuis en veilig kunnen voelen". 'Doe wel aan alle mensen, maar allermeest aan de huisgenoten des geloofs', zo citeert Opbroek, maar hij geeft tevens aan dat ook anderen hartelijk welkom zijn. "Ze zullen zich alleen wel aan de regels binnen 'de Mekkerstee' moeten houden, maar dat is logisch." Ook mensen van buiten de regio kunnen zich als deelnemer aanmelden. Die krijgen dan ook huisvesting aangeboden; zij het m'et op het Mekkersteeterrein, want wonen en werken worden bewust geschei den gehouden, maar een definitieve oplos sing moet hiervoor nog worden gevonden. Via een tijdelijk contract beschikt 'de Mek kerstee' thans over huisvesting in Middel hamis, maar naar dé oplossing is ze nog op zoek. "Mensen die sociaal voelend zijn en die op 't eiland iets passends te verhuren hebben, kunnen dus gerust contact met ons opnemen" zegt Opbroek, en meteen rolt het telefoonnummer over tafel: 078-6849077. "Elke deelnemer krijgt hier een persoonlijke begeleider, die mét de deelnemer probeert hem of haar weer 'aan de bak' te krijgen en daarbij diens interesses of talenten probeert 'boven water' te halen", vervolgt de direc teur. "De deelnemers geven aan waaróm ze komen en wat ze hier willen. Daarbij wordt natuurlijk wel gekeken of dat reëel is; in de praktijk kunnen deelnemers zelfs - als dat nodig is - worden aangesproken op hun kun nen. Iemand die maar één talent heeft, maar die niet of niet goed gebruikt, zullen we daarop wijzen, maar iemand die vijf talenten heeft, spreken we dan op z'n vijf talenten aan. Gezamenlijk runnen de deelnemers 'de Mekkerstee'. Ze zijn dus volmondig eikaars collega" vertelt Opbroek. Werkbegeleider op deze zorgboerderij is Piet den Hertog, Karin Groenendijk en Marianne van Velzen zijn woonbegeleider. "We zijn overigens geen sociale werkplaats" legt Opbroek uit. "En een industriële opzet zat er ook niet in, want dat is veel te kost baar. Toen zijn we uitgekomen op 'groen en vee'. Daarvan is in de zorg bekend dat wer ken daarin een grote mate van voldoening geeft, alleen al vanwege de wetenschap dat je verantwoordelijkheid draagt voor de die ren die aan je zorgen zijn toevertrouwd; dus werd het een geitenboerderij." Vandaar ook haar naam. Ook is 'de Mekkerstee' geen AWBZ-instel- Ung, maar een diaconaal project van de Gereformeerde Gemeenten. Dat betekent dat ze voor haar inkomsten voor een deel afhan kelijk is van synodale bijdragen, giften, ren teloze leningen, particuliere bijdragen, e.d. Een verdere bijzonderheid is dat deze zorg boerderij zelfbedruipend is. Met haar eigen opbrengsten moet ze dus (een deel) van haar onkosten financieren. En daaraan dragen de deelnemers actief bij door hun velerlei inzet, want werk is er genoeg op een boerderij. Een belangrijk plaats hierbij neemt de verkoop van geitenkaas in, een product dat 'de Mek kerstee' zelf gaat produceren. En omdat de boerderij zichzelf moet bedruipen, is het van belang dat er veel geitenkaas wordt ver kocht. Daarom werd voor 'de Mekkerstee' gezocht naar een locatie die veel toeristen trekt, "liefst Duitse, want die zijn dol op gei tenkaas!" weet Opbroek. "Maar dan moeten we wel een open instelling zijn, waar groe pen belangstellenden en toeristen op afspraak gewoon binnen kunnen komen. Ze worden dan ontvangen met koffie en cake, ze krijgen een rondleiding en kunnen kaas kopen. En natuurlijk komt daarbij de toe gangsprijs ook ten goede aan het project." Eigenlijk kunnen deelnemers zich nu al aan melden, want op 'de Mekkerstee' kan al genoeg worden gedaan, zowel vanwege de bouw van de zorgboerderij, maar ook als volgende week de komst van 85 geiten wordt verwacht! Voor nadere informatie, of als u zich aan wilt melden, kunt u bellen naar 078-6849077. Morgen, zaterdag 11 mei, houdt Aspergeboerderij Van der Velde te Herkingen weer een open dag. Van 9.00-17.00 uur bent u er van harte welkom om eens te zien hoe het er op zo'n boerenbedrijf aan toe gaat en wat er bij de teelt van asperges allemaal komt kijken. Zowel op het land als in de schuur worden uitleg en demonstraties gegeven. Op het land ziet u de aspergeplant, de groei en de oogst ervan en wordt u het verschil duidelijk gemaakt tussen witte en groene asperges. In de schuur draait een video over de teelt van groene asperges en er kan worden geproefd hoe lekker soep en allerlei hapjes zijn die met asperges zijn bereid. Ook wordt er gede monstreerd hoe asperges worden gesorteerd en machinaal worden gesneden en gewas sen. Om van de boerderij naar het land te gaan, staat een old-timer bus gereed, terwijl voor de kinderen een kleurplaat klaar Ugt. Bij inlevering daarvan ligt er een leuk pre sentje klaar. Iedereen is dus van harte welkom op de open dag bij Aspergeboerderij Van der Velde, Peuterdijk 59 te Herkingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1