Wat doetu met Hemelvaart? Herdenken en naar de toekomst kijken Good Luck verzuimt te scoren ound f ■cci inigschi r Verkoopster ANNETTE Slagerij Floresteijn Gezamenlijke bezinning op verleden, heden en toekomst Opbrengst collecte Wedstrijduitslag ^de Viscromte' Studeren dankzij eerlijke koffie Vïsspecialist 'De Molen' ïi^ï^uyiiË^HAM 1150 05 ANNETTE aardbeien Landschapsprijs 2002 Uw Rabobank is ©p Hemelvaartsdag gesloten. Concurrentiepositie eiproductenindustrie zwakker doorweizijnswetgeving vakantïehulp of schoolverlater een oproepkracht m/v Visspecialist 'De Molen' Veilig vlees, een schone zaak! Kwaliteits Controle Runderen lOO U kunt vrijdag 10 mei weer bij ons tereciit vooral uw bankzaken. auu Rabobank C. BOUTER, keunlager C. Bouter,/feurs/ager DAMESPANTALONS (0187)49 24 35 Deze week extra voordelig! 1 kilo RIBKARBONADE^5.89 1 kilo GEHAKT (Halfom)3.85 ikiioBAKHAM^5.44 1 kilo CORDONBLEU«7.26 'hMBS!'^^ DAMESHOEDEN (0187)48 24 31 Familie B. den Baars Tevens schoolverlaters gevraagd Gratis poesje af te halen bak reismand €15,- Tel. 6114 46 slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! mÉÊÊiMKÊMÊSSiMêMStÊMiSMSjlÊSS'iltiS yS!!i^i!i'^kiSm&^kKi§!S^MM:i!Ë0y^ii^iÜ!!^^ Gaat u er even tussenuit of blijft u lel<l<er thuis? Wat u ook onderneemt, uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Prettige Hemelvaartsdag! De collectie in Goedereede en op Goederee- de-Havenhoofd van de Nederlandse Hart stichting heeft 1191,32 euro opgebracht. Collectanten en gevers worden bedankt voor hun medewerking. Uitslag van de op 4 mei jl. gehouden witvis- wedstrijd aan het Voorns kanaal; aantal deelnemers: 52. VakA: No. 1 J. Bruggeman,23.460 gram No. 2 T. van der Poel,18.960 gram No. 3 A. Koole,18.400 gram No. 4 J. Witte,17.040 gram No. 5 P. van Nimwegen,13.320 gram No. 6 E. van Oprooij,13.240 gram No. 7 J. Velthuis,12.540 gram No. 8 W. Netten,12.420 gram No. 9 R. Slootweg,10.940 gram No. 10 J. Wolfert,9.540 gram VakB: No. 1 A. Schaaf,24.380 gram No. 2 P. Huizer,15.620 gram No. 3 P. Jochems,9,520 gram No. 4 G. Legierse,9.480 gram No. 5 J. Mastenbroek,8.000 gram No. 6 B. Jordaan,7.580 gram No. 7 J. van Splunter,7.020 gram No. 8 Van Weenen,6.620 gram No. 9 W. Schaaf,6.580 gram No. lOJ. Vorster,6.040 gram De volgende witviswedstrijd is een koppel wedstrijd op 18 mei a.s. Inschrijven van 07.15-07.45 uur, vissen van 09.00-15.00 uur. MIDDELHARNIS - Het verschU tussen Fair Trade kofHe en andere koffie is niet voor iedereen even duidelijk. Toch is er een verschil. Naast rechtstreekse inkoop bij coöperaties van kleine boeren, het betalen van een faire prijs, het bieden van jaarcontracten en het geven van een voorfinanciering doet Fair Trade iets extra. In samenspel met de zusterorganisatie Fair Trade Assistance ondersteunt de Fair Trade Organisatie de boeren ter plaatse. Een mooi voorbeeld hiervan is de stichting Hijos del Campo, een onderwijsproject opgericht in samenwerking met Coocafé in Costa Rica, waar Fair Trade koffie van koopt. Van elke kilo verkochte koffie gaat er een bijdrage naar het project. De stichting financiert hier mee lesmateriaal en beurzen voor kinderen van het platteland om de toegang tot het onderwijs te vergemakkelijken. Dit is nodig, omdat door de slechte economische omstan digheden veel jongeren wegtrekken van het platteland naar de stad. "Goed geschoolde mensen zijn onnrisbaar voor onze ontwikkeling", zegt Guillermo Vargas, een bestuurslid van Hijos del Cam po. "Zonder hen wordt onze vooruitgang enorm geremd". Jaarlijks kunnen 800 kinde ren van koffieboeren naar de lagere school, 200 naar de middelbare school en 50 kunnen er studeren dankzij een beurs van Hijo del Campo. Met Fair Trade koffie kunnen de Costa Ricaanse koffieboeren de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De Wereld winkel verkoopt Fair Trade koffie. U vindt de winkel aan het Spui te Middelhamis, ach ter de winkeldijk. ledere vrijdagavond open van 18.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. OOLTGENSPLAAl' - Twee redenen waarvoor een gedeelte van de Oost- flakkeese gemeenschap in Ooltgens- plaat bijeen was tijdens de jaarlijkse dodenherdenking, afgelopen zater dag. Vanaf verenigingsgebouw 't Cen trum vertrok om 19.45 uur een stoet belangstellenden richting het oorlogs monument om daar een moment stilte te houden en kransen te leggen ter gedachtenis aan hen die vielen in de Tweede Wereldoorlog. Velen legden hun bloemen bij het monu ment, waaronder ook burgemeester A.J.C. van Pelt en zijn echtgenote, maar ook veel verenigingen en particulieren gaven blijk van hun betrokkenheid bij de gedachtenis aan hen die het leven lieten voor de vrijheid waarin wij nu nog leven. "Wij moeten niet accepteren dat er haat, afgunst en oorlog is. We moeten niet accep teren dat onschuldige mensen worden gedood. We moeten niet accepteren dat er mensen worden gediscrimineerd. We moe ten leven voor een vrije wereld, waarvoor zoveel mensen hun leven hebben gegeven. Gedenken is goed, maar we moeten ook kij ken naar de oorzaak en de reden waarom deze mensen stierven. Het is belangrijk om niet alleen te kijken naar het verleden, maar ook naar de toekomst, voor ons zelf en voor de jeugd!", aldus burgemeester Van Pelt, die dankbaar was dat er tijdens zoveel belang stelling was, met name vanuit de jeugd. Pastoraal Medewerker L.H. Zweers sprak nog enkele woorden over de doden die, van wege onze gedachtenis aan hen, nog tot ons spreken. "Ze roepen ons op tot vergeving en verzoening. We moeten waken over de vrij heid die zij ons ten koste van hun leven gegeven hebben. Zolang wij staan in hun vrijheid gaan hun daden nooit verloren." Ter afsluiting van de bijeenkomst werd stijlvol het Wilhelmus gezongen. MIDDELHARNIS - Zaterdag 4 mei was Sperwers uit Rotterdam te gast aan de Heuvelweg te Middelharnis. Twee weken geleden heeft Good Luck met ruime cijfers Sperwers verslagen en klom daardoor enigszins op de ranglijst. Heidi Kamerling was door ziekte afwezig. De bank werd gevuld door Arjan Zondervan, Gijsbert Gil- le, Britt Abbas en Myrna van Brussel. Ondanks de harde wind kwam Good Luck op voorsprong. Vervolgens had de ploeg uit Middelhamis veel moeite met scoren. Kan sen waren er voldoende, maar net het beetje geluk, waardoor de ballen door de korf vlie gen, ontbrak. Good Luck ging wat gefrus treerder spelen en ging verdedigend risico's nemen. Mede dankzij twee gemiste straf- worpen van Good Luck stond het scorebord in de rust op 2-5. Na rust ging Sperwers door met waar het in de eerste helft mee bezig was. Rustig zoeken naar goede kansen. Dit bleek ook de goede strategie, want langzaam kwam de ploeg uit Rotterdam op een 3-9 voorsprong. Bij Good Luck leek niets te lukken. Britt Abbas en Arjan Zondervan kwamen het veld in en ook zij hadden het geluk niet aan de zijde. In de slotfase kon Nico Overduin met het vierde doelpunt van Good Luck de eindstand op 4 - 11 houden. Een slecht resultaat van de ploeg van coach Van Vliet. Op zich heeft de ploeg behoorlijk gewerkt, maar het leek of de bal er vandaag echt niet in wilde. Veel pech gevolgd door frustratie. Hopelijk heeft Good Luck aan staande zaterdag meer geluk als het thuis tegen Harga uit Schiedam aantreedt. Om half vier fluit de scheidsrechter in. Doelpunten Good Luck: Ingmar Adam (1), Marcel Kievit (1), Nico Overduin (1) en Jan- Willem de Vos (1). Vanaf 2012 is de legbatterij in Europa om redenen van dierenwelzijn niet langer toegestaan. De kostprijs van Nederlandse eiproducten zal daar door na dat jaar zo'n 13% hoger lig gen dan nu. Producten uit de Verenig de Staten zijn, rekening houdend met transport, nu al 10% goedkoper dan de Nederlandse. Dat verschil zal ver der toenemen. Voor de hele Europese eiproductenindustrie wordt het na 2012 lastig om te concurreren met landen buiten de EU. Dat blijkt uit een onderzoek dat het LEI heeft uitge voerd in opdracht van het ministerie van LNV. In het onderzoek zijn ook de gevolgen beke ken van een scenario waarbij Nederland en Duitsland in hun welzijnsbeleid verdergaan dan de rest van de EU. De kostprijs in Neder land komt dan naar schatting 7% boven die van de EU te liggen en het verschil met de Verenigde Staten wordt nog groter. Aan afnemers van Nederlandse eiproducten is gevraagd hoe zij de gevolgen van zo'n sce nario inschatten. Zij verwachten dat de Nederlandse eiproductenindustrie haar grondstoffen dan uit concurrentieoverwe- gingen in het buitenland zal moeten gaan inkopen, of dat de industrie zich zelfs naar het buitenland zal verplaatsen. De voedings middelenindustrie verwacht namelijk nau welijks toenemende vraag naar (duurdere) producten waarin welzijnsvriendelijke eieren zijn verwerkt. De Nederlandse eiproductenindustrie breekt en pasteuriseert eieren, die vervolgens door de voedingsmiddelenindustrie worden gebruikt in producten als pasta's, sauzen en gebak. Hiervoor worden nu voornamelijk batterijeieren gebruikt. Bovendien kopen voedingsmiddelenfabrikanten steeds vaker eiproducten van buiten de EU omdat die goedkoper zijn. Scliildersbedrijf Van Koppen is een erkend en p(Qfesstoneel glas-, schilder-ènafwerléngsbeprijf,: OëMêrkzasuvheden mn^hëtbëd^vlridengFO^n^f deels plaats in de nabije omgeving. Door de vele opdrachten die binnen komen zijn wij op zoek naar een: Wij bieden: Afwisselend werk. Goede arbeidsvoorwaarden. Goed salaris. Bent u geïnteresseerd, bel of schrijf dan naar: Schildersbedrijf Van Koppen g Verf. glas en behang Raadhuisstraat 5 3253 AN Ouddorp Tel. (0187)68 12 36 Fax (0187)68 37 25 Dabbestraat 1-3, 3255 XB OudeTonge Tel. (0187) 64 12 92 Wij zoeken een enthousiaste Wie wil er ons team komen versterken? Werkweek van 4 dagen, 38 uur. Zaterdags altijd vrij! Vragen naar de lieer C. Bouter, tel. (0187) 64 12 92 na 18.00 uur 64 35 90 In effen en kleine ruitjes maten 38 t/m 52 Vanaf in 18 nieuwe voorjaarstinten. Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 zoekt een gemotiveerde voor diverse werkzaamheden. Tevens zoeken wij voor de vrijdag voor het schoonmaken en fileren van vis Voor inlichtingen kunt u bellen naar: Molenkade 22, Stellendam m i: Raadhuisstraat 13, 3253 AN Ouddorp Telefoon (0187) 6813 48 U slaagt voor de aller mooiste dames- hoeden bij: Zandpad 90 MIDDELHARNIS Let op, wij zijn het voordeligste adres, met de meeste keuze uit de wijde omgeving. WAARDEBONNEN Ze zijn er weer, die heerlijice Noorddijk 2 3248 LH Melissant Tel. (0187) 60 15 23 Tevens TE KOOP DIRKSLAND - Wat is liet belang van herdenken? Die vraag keert jaarlijks terug, vlak voor of op 4 mei. Zo ook dit jaar. Tijdens de herdenkingsdienst in de hervormde kerk van Dirksland, afgelo pen vrijdagavond, stelde voorzitter Jan van Loo van de plaatselijke Oranjever eniging de vraag, om er direct een dui delijk antwoord op te formuleren. "De nationale herdenking is in de eerste plaats een moment waarop wij met respect denken aan de mensen die slachtoffer wer den van oorlog en onvrijheid. Wij herinne ren ons de mensen die in de concentratie kampen en elders doelbewust zijn vermoord en de burgers die om andere reden slacht offer werden van de oorlog", aldus Van Loo. Hij vervolgde met: "De nationale herden king is ook een eerbetoon aan de militairen en mensen uit het verzet die sneuvelden voor de vrijheid van anderen. Door het moment gezamenlijk te beleven tijdens de twee minuten stilte, is de herdenking ook een bemoediging voor de nabestaanden van de slachtoffers en voor hen die bereid zijn hun leven te geven voor de vrede en de vrijheid. Het blijven herinneren van wat er gebeurd is in de Tweede Wereldoorlog is, ook voor de nieuwe generatie, een essentieel referentie punt voor het beoordelen van de actuele ont wikkelingen. De nationale herdenking is een gezamenlijke bezinning op verleden, heden en toekomst waarbij we de waarde van vrij heid ten diepste beseffen." De stijlvolle herdenking, die wat betreft de organisatie in handen was de Oranjevereni ging Dirksland en de gemeente, werd in de kerk opgeluisterd door de gemengde zang vereniging Excelsior en door een aantal leer lingen van de Dirkslandse basisscholen, die gedichten ten gehore brachten. Dominee Van Wijk en burgemeester Boonstra voer den ook kort het woord. Na een stille tocht van de kerk naar het monument aan het Geldersepad, het luiste ren naar de gedragen tonen van Amicitia en het in acht nemen van twee minuten stilte, legde de burgemeester, samen met zijn vrouw, een krans namens het gemeentebe stuur. Een tweede krans was aftomstig van de oranjevereniging. Nadat de fractievoor zitters enkele dichtregels over het belang van vrijheid hadden laten horen, kwam de plechtigheid ten einde. Zo gloedvol als de citaten van groten der aarde als Gandhi, Mandela en Martin Luther King, die vorig jaar bij het monument klonken, waren die regels wellicht niet, maar de 'warmte' con trasteerde desondanks overduidelijk met de winderige avondkilte. De provincie Zuid-Holland organi seert dit jaar voor de achtste keer de Landschapsprijs. Hiermee beloont de provincie ideeën, initiatieven en pro jecten die een bijdrage leveren aan de kwaliteit van het Zuid Hollandse landschap. Het thema van dit jaar is natuurcompensatie. Alle waardevolle, creatieve of originele ideeën of projecten maken kans op de prijs van 5000 euro. Daarnaast zijn er twee Land schapspenningen te winnen. Alle inzendin gen moeten voor 1 juli bij de provincie bin nen zijn. Het Zuid-Hollands landschap kent vele gezichten. Natuur is één van de stukjes die het landschap maken. Bij veranderingen (bijvoorbeeld bouwprojecten, aanleg van infrastructuur) gaat ook natuur, en daarmee landschap, verloren. Daarom is 'natuurcom pensatie' een belangrijk onderdeel bij ingre pen in het landschap. Natuur die verloren is gegaan zal elders moeten worden terugge bracht. Dat hoeft niet altijd in dezelfde vorm te zijn. In Zuid-Holland wordt 'groen' steeds schaarser. De compensatie van natuur en landschap wordt daarmee ook lastiger. Namurcompensatie is dit jaar het thema bij de Landschapsprijs. Inzenden en prijs Iedereen kan ideeën en voorstellen voor 1 juli indienen bij de provincie. Ook de pro jecten van overheidsinstanties komen voor de prijs in aanmerking. Voor de toekenning van de Landschapsprijs 2002 richt de pro vincie Zuid-Holland haar belangstelling op projecten binnen de provinciegrenzen die in 2000 of later zijn gestart., of waarvan de resuhaten nu pas zichtbaar worden. Het gaat om projecten en ideeën waarbij de volgende elementen een rol spelen: creativiteit, reali seerbaarheid en het stimulerende effect. Ter inspiratie vindt u op de provinciale website (www.pzh.nl) een essay over natuurcom pensatie. Naast de landschapsprijs die bestaat uit een bedrag van 5000 euro en een aandenken, worden maximaal twee Land schapspenningen toegekend. Met deze pen ningen worden initiatiefrijke personen of organisaties gehonoreerd die zich verdien- stehjk hebben gemaakt op het gebied van het thema. Hieraan is per penning een bedrag van 1250 euro verbonden. De beoordeling van de inzendingen vindt plaats door een vakkundige jury onder leiding van Jaap Wolf (oud-gedeputeerde provincie Zuid- Holland) U kunt uw idee of project schrifte lijk aanmelden bij: juryvoorzitter Land schapsprijs 2002, kamer B134, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag of via e-mail offerman pzhnl 7 i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 6