De heldere feiten over de christelijke Zorgverzekering Gemeenten zoeken actief geld voor landschapsontwikkeling Hemelvaart Daarom buigen wij 't lioofd Nieuwe provinciale zwemwaterfolder Auto in de sloot Voorjaarsmarkt Adembenemend Nieuwe ramen in 't Biaeuwe Huus Opbrengst oranjeconcert voor Calando PREDIKBEURTEN EIUVriDEII-tllEUWS In opdracht van de werkgroep 'Kie zen met Zorg' is in de afgelopen maanden een groot onderzoek ver richt door het NIPO naar het thema: 'Christehjke Zorgverzekering'. In de werkgroep hebben de beide Christe lijke Zorgverzekeraars, DVZ en Pro- Life, zitting. Maar daarnaast ook de NPV, de FEO, de Federatie van Evan gelische Zorginstellingen, de RMU het GMV en prof. dr. W.H. Velema. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 29 april Succesvol seizoen Tafeltennis vereniging DES '85 Workshop 'De Zwaluw' Donderdag 9 mei 2002 Hemelvaartsdag 't Was een lange stoet die zich zaterdagavond even na half acht in beweging zette, vanaf het plein voor het gemeente huis in Middelhamis. Gehuld in stilzwijgen en slechts voor op gegaan door monotoon geroffel van twee tromslagers, trok een grote menigte door Middelhamis richting het monument aan de Hoflaan, tegenover de Chr. Geref. Kerk. Massaal schaarde de menigte zich om het plantsoen, waar reeds heel wat andere belangstellenden wachtten; allemaal met hetzelfde doel: blijvend gedenken hoe in de periode 1940-1945 talloze mensen het leven lieten onder het juk van de Duitse overheerser. Maar ook hoe in de jaren daarna nog steeds en regelmatig mensen worden omgebracht door bruut geweld. Terwijl vanaf twee kanten plechtig klokgelui klonk, vanuit de kerk torens van Sommelsdijk en Middelhamis, zetten de blazers van muziekvereniging 'Sempre Crescendo' gedragen het lied in 'Wilt heden nu treden voor God de Heere'. Ook mannenkoor 'Ons Koor' Uitslag 12e Openwitvis- kampioenschap Goeree-Overflakkee 2002 DEN HAAG - Ook dit jaar geeft de provincie Zuid-Holland een folder uit met informatie over de Zuid-Holland se zwemlocaties in oppervlaktewater. Op deze plaatsen wordt regelmatig de veiligheid en kwaliteit van het opper vlaktewater gecontroleerd. Actuele informatie over de Zuid-Hollandse zwemlocaties is te verkrijgen via de provinciale zwemwatertelefoon, inter net en teletekst. Telefoon C/> oroi Bij de toptien van verzekeringen in de doel groep horen de beide Christelijke zorgverze keraars niet. ProLife staat op de elfde plaats. Is dat niet merkwaardig? Het NIPO zocht naar de oorzaken hiervan. De premie speelt een belangrijke rol bij de keuze. Voor 93% van de ondervraagden is de premie bepalend geweest voor de keuze. Als tweede belang rijke keuze-element kwam de keuzevrijheid naar voren bij de samenstelling van het pak ket (90%). Als derde de mogelijkheid om met het eigen risico te variëren (82%) en als vierde een snelle en correcte administratieve afhandeling (95%). Daarin onderscheidt zich de ProLife doelgroep niet van de Neder landers in het algemeen. Gelukkig is het begrip solidariteit voor 80% van de ondervraagden in de doelgroep nog een belangrijk aspect en 'waarden en nor men' scoort 91%. Vooral wanneer dat con creet wordt benoemd, komen de verschillen openbaar. Want het uitgangspunt voor Pro Life is de absolute beschermwaardigheid van het menselijk leven. Ja, zegt de doel groep, daar zijn wet het mee eens (94%), ter wijl dit voor de gemiddelde Nederlander veel minder sterk geldt (55%). En wanneer bepaalde ingrepen worden voorgelegd zijn de verschillen compleet. Bezwaar tegen abortus: 93%; tegen euthanasie: 90%; tegen geslachtsveranderende ingrepen: 77%. De medische ethiek is sterk aanwezig in de doelgroep. En de volgende vragen over de waarde van de identiteit spelen daar weer op in. Conclu sie: 52% van de ondervraagden geeft aan bereid te zijn van maatschappij te verande ren, als een andere maatschappij voorzienin genpakketten aanbeidt die beter passen bij de levens- of geloofsovertuiging. Slechts 17% zegt hier 'nee'. In de doelgroep wil 28% ook nog wel tien euro per maand meer betalen voor zo'n verzekering., 13% zelfs meer dan twintig euro. En dan zijn er nog interessante vragen over de reistijd, die men over heeft voor zorg die bij de eigen identi teit past. Uit het NIPO-onderzoek blijkt bereidheid op papier om woorden ook om te zetten in daden. Als die zorgverzekering maar een goed pakket biedt, een scherpe pre mie hanteert, een professionele afhandeling garandeert en dezelfde levensbeschouwelij ke keuzes maakt als de verzekerden. Het Rijk wil de verantwoordelijkheid voor landschapsontwikkeling meer bij het lokale bestuur en de burger gaan leggen. Dat vraagt om een grotere financiële rol van gemeen ten, die nu op dit gebied sterk afhankelijk zijn van subsidies van Rijk en provincie. Uit een steekproef blijkt dat slechts 15% van de gemeenten ook eigen instrumenten inzet om geld op tafel te krijgen voor landschapsont wikkeling. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om een opslag op de prijs voor bouwgrond of om een heffing bij bebouwing, de zoge naamde 'compensatie rood voor groen'Ook passen enkele gemeenten sponsoring toe, meestal door de postcodeloterij. Het minis terie van LNV gaf het LEI opdracht om in kaart te brengen welke financieringsmoge- lijkheden de gemeenten momenteel benut ten. Aan het onderzoek hebben 68 gemeenten meegewerkt. Twee derde daarvan heeft een landschapsbeleidsplan, en één derde heeft ook een plan van uitvoering. Dit werkt door in het bestemmingsplan buitengebied, bij voorbeeld in de vorm van aanvullende land schappelijk eisen bij bouwvergunningen. Eveneens twee derde van de gemeenten ont vangt subsidie voor de aanleg en het onder houd van het landschap. Van de gemeenten die subsidie ontvangen, doet meer dan de helft een beroep op de provinciale regeling voor landschapsontwikkeling. Daarnaast worden allerlei subsidieregelin gen benut van de rijksoverheid (met name LNV) en van de EU. De versnippering op dit gebied is groot. Eén van de aanbevelingen van het onderzoek is dan ook om het aantal subsidies te verminderen en een loketfunctie in te stellen. Inzet van lokale geldmiddelen of sponsoring komt voor bij respectievelijk 15 en 12% van chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-maü: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25; contracttarieven op aanvraag siuitingstermijn zakelijke adoertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluiUngstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8.90. Per Jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Mlddelharnis 342001108 de gemeenten. Het aantal geïnteresseerde gemeenten ligt wat hoger. Het gaat vooral om gemeenten met meer dan 25.000 inwo ners, die vaak een aparte functionaris voor landschapsontwikkeling hebben aangesteld en ook actief proberen subsidies te verwer ven. Er zouden meer middelen beschikbaar kunnen komen als de overheid bouwactivi teiten in de groene ruimte zou binden aan heffingen ten behoeve van landschapsont wikkeling, en als streek- en bestemmings plannen duidelijker eisen zouden stellen aan de (financiële) samenhang tussen bebou wing en landschap. Een andere aanbeveling is om meer regionale samenwerkingsver banden te vormen met het oog op een effec tieve landschapsontwikkeling. Nu is de aan pak per gemeente vaak kleinschalig, terwijl stedelijke uitloopgebieden nogal eens een grootschalig karakter hebben en gemeente grenzen overstijgen. Dammen, afdeling 1: Joh. Wolfert - H. Keuvelaar 3 - O W. Stolk - Jac. Wolfert O - 3 C. van Welie - D. Wolfert 3 - O Afdeling 2, finale beker: C. V. d. Kroon - W. Knöps 3 - O MIDDELHARNIS - Activiteitencentrum Ophelia organiseert zaterdag 11 mei een voorjaarsmarkt op het Diekhuusplein. De markt staat natuurlijk in het teken van moe derdag. Naast de typische moederdagca deautjes zijn er leuke artikelen voor huis en tuin en kunt u op het terras genieten van een kopje koffie met een plakje cake. De markt is geopend van 10.00 tot 15.30 uur. De beide teams van Tafeltennisvereniging Des '85 hebben de voorjaarscompetitie suc cesvol afgerond. Het eerste team was in de najaarscompetitie gedegradeerd naar de 3e klas en had nu dus het een en ander recht te zetten. Na een slechte start van de competi tie zag het er niet naar uit dat het team weer zou promoveren naar de 2e klas. Echter, in het tweede gedeelte van de competitie ging het beter lopen en werden er meer partijen gewonnen. Dit resulteerde in een eindstand waarin DES '85 de eerste plaats in nam met een voorsprong van 11 punten op de num mer twee. Volgend seizoen moet er dus weer vol aan de bak gegaan worden nu ze naar de 2e klas zijn gepromoveerd en er hopelijk in kunnen blijven. Het tweede team had in de najaarscompetitie maar 4 tegenstanders in plaats van de gebrui kelijke vijf. Dit hield in dat ze maar 1 team onder zich hoefden te houden. Met 32 pun ten en maar 3 punten voorsprong op de num mer laatst, werd behoud in de 3e klas behaald. In de najaarscompetitie werd het tweede team ingedeeld in de omgeving Rot terdam en werd er kennis gemaakt met ver schillende nieuwe verenigingen en spelers. Het was een redelijk gelijkopgaande strijd, waarin toch ook vaak verrassende uitslagen werden behaald. Twee teams staken er bovenuit en de andere vier moesten vechten voor een veilige plaats, want nu degraderen er twee teams. Uiteindelijk werd het tweede team 4e met 44 punten en 6 punten voor sprong op de nummer 5. Gezien de progres sie van dit seizoen wordt de komende com petitie met vertrouwen tegemoet gezien voor beide teams. Heb je ook zin om volgend seizoen competi tie te gaan spelen of misschien recreatief een balletje te gaan slaan, kom dan vrijblijvend eens kijken op een speelavond of neem con tact op met Johnny Mijs, tel: (0187) 651695. De laatste speelavond is maandag 13 mei, vanaf 20.00 uur in Recreatiecentrum 'De Staver' te Sommelsdijk. De schilder- en tekenclub voor volwassen van Sarette Hoekema uit Stellendam exposeert met prachtige 'doorkijkjes' in 't Biaeuwe Huus (VW-kantoor Ouddorp). Als je van een afstandje de witte muur in 't Biaeuwe Huus bekijkt, lijkt het net of er kleine raampjes in zijn gemaakt waardoor prachtige tafereeltjes te zien zijn zoals de ■voiurtoren van Ouddorp en 't Laantje van Middelhamis. Komt u gemst een kijkje nemen tijdens de openingsuren van het kantoor aan de Bosweg in Ouddorp. Dinsdag 14 mei is er in wijkgebouw 'De Zwaluw' aan de Sperwer 5 te Sommelsdijk de laatste workshop bloemschikken. De aan vang is 20:00 uur. U kunt zich nog tot 11 mei opgeven bij E. Breure (483781) of bij A. Knape (485945). Het christelijk jongerenkoor 'Con Amore' heeft dit jaar de opbrengst van hun traditio nele oranjeconcert in Dirksland ter beschik king gesteld aan Hospice Calando. Ook dit jaar kan er weer teruggezien worden op een zeer geslaagd concert met veel belangstel ling. De kosten van de avond werden gro tendeels gedekt door de enthousiaste steun van bedrijven uit de regio. Het jongerenkoor is verheugd dat het zodoende ruim 4000,- 1,850,-) naar Calando over heeft kunnen maken. Langs deze weg een ieder hartelijke dank die hiervoor zijn steentje heeft bijge dragen! OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. A. Vlietstra, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Van den Berg, Ermelo - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Kievit, Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. Pater, Veenendaal - Ger. Gem. 8 MEI ds. V. d. Heiden, Alblasserdam. DIRKSLAND - Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. den Besten, Giessen-Nieuwkerk - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G.C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. S. Zijlstra, Amstel veen - Vrienden van de Bijbel 10.00 uur ds. S. Zijlstra (in Exoduskerk!). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 uur IccsdiÊiist. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 uur STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Gem. 8 MEI 19.30 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozenboom. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur de heer L. H. Zweers. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. kerk 9.30 uur drs. P. H. de Goede. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. Mesu, Nw. en St. Joosland. Het waait. Er loopt een man op het strand. Een jongen laat zijn vlieger op. De man kijkt toe. Hoe zal het gaan? Het gaat hoger en hoger. Steeds hoger. Ineens is de vlieger weg, niet meer te zien. Zal het kind het touw inhalen? Dan is de vlieger weer in zicht. Komt de vlieger terug? Nee, de jongen laat het touw nog verder vieren. De vlieger blijft weg, maar het touw blijft trekken. De jongen weet: als ik wil komt de vlieger terug. De man loopt door maar kijkt af en toe achter om. Waar blijft de vUeger? Een beeld? Ja! Van iemand gehoord. De vlie ger is niet meer te zien. Hij is tijdelijk onzichtbaar achter de wolken. Net als Jezus. Oneerbiedig? Misschien. Ziet u Hem nog. Wiens gezicht werd weggenomen van de aar de? Heeft u zicht op Hem? Dat is wat anders, zegt u. Zeker. Door de wolken zagen de dis cipelen Hem niet meer. Dat geldt ook ons. 'Galileese maimen, wat staat gij daar en ziet op naar de hemel?' klonk het. Na Zijn opstanding verscheen Jezus aan de Zijnen. Maar het afscheid naderde. Toen was het moment daar. Op een witte wolkenwagen werd Jezus de hemel ingedragen. Terug in het Vaderhuis. Met de vlieger ging het natuurlijk anders. Die kwam terug bij de jongen. Die wist wat hij deed. Hij hield de touwtjes in handen. De man keek nog een keer achterom en ja hoor daar was de vlieger weer. Opgelucht haalde hij adem. Het was ongewild en ongemerkt toch spannend geweest. Stel je voor dat de vlieger niet was teruggekeerd. De jongen wist het zeker. Wij ook? Wolken maken een dek, maar Jezus trekt vanuit de Hemel men senkinderen. Hemelvaart is méér dan een beeld. Ook voor u? Harry J. Goosens, Stad aan 't Haringvliet droeg de bijeenkomst luister bij en zongen in de open lucht toepas selijk uit Psalm 42 "'t Hijgend hert der jacht ontkomen", '"k Denk aan U, o God, in 't klagen" en "Maar de Heer' zal uitkomst geven". Een koude wind leek in toenemende mate over het plantsoen te jagen toen loco-burgemeester Slootweg in gevoelvolle woorden het leed dat tallozen hebben geleden verwoordde. "...Slachtoffers van alle leeftijden, rangen en standen. Joden en medeburgers die willekeurig werden opgepakt...." "...Angst, geestelijke en lichamelijke trau ma's..." "...Wie 't niet ervoer, die weet niet wat 't is..." '"Nooit weer!' is de roep die daarna zoveel al heeft geklonken. Toch gebeurt 't telkens weer opnieuw: Israël, de Palestijnen, New York, Erfurt, Daarom buigen wij het hoofd.Twee stille minuten volgden, waar in opnieuw de woorden 'nooit weer!' werden gedacht, om aanslui tend en gezamenlijk in te zetten met het aloude Wilhelmus. Namens de gemeente Middelhamis legde loco-burgemeester Sloot weg, samen met wethouder Van der Kamp, de eerste krans bij het monument. Ook groepen kinderen van de basisscholen legden een bloem, per groep een rode, een witte en een blauwe, waarmee ze een fraai bloementapijt legden in de vorm van onze Nationale driekleur. HELLEVOETSLUIS - De GGD Zuidhol landse Eilanden heeft een tentoonstelling ontwikkeld in het kader van het project Gezond Wonen. De tentoonstelling gaat over allergie, astma en roken in relatie tot het bin nenmilieu. Met binnenmilieu wordt de kwa liteit van de lucht in een woning bedoeld. Nederlanders brengen gemiddeld zo'n 70% van de dag in de eigen woning door en daar om is de kwaliteit van deze lucht belangrijk. Bij miheuverontreiniging denkt men al snel aan de lucht buitenshuis, maar de lucht in huis is vaker verontreinigd. De tentoonstelling Adembenemend is opgebouwd uit zes kleur rijke sandwichborden die aan beide zijden informatie bevatten. De bedoehng is dat de bezoeker langs de borden loopt en veelal door middel van korte opdrachten kennis opdoet. De tentoonstelling is geschikt voor iedereen vanaf twaalf jaar. In het bijzonder aan te raden voor ouders met kinderen. Voor leer lingen van groep 8 van de basisschool en hun begeleiding is speciaal lesstof ontwik keld. Zij kunnen met respectievelijk werk bladen en een docentenhandleiding op een leuke manier met de tentoonstelling aan de slag. De tentoonstelling Adembenemend is vanaf vandaag tot 16 juni in de bibliotheek van Hellevoetsluis te zien. De H.S.V. 'Viscromte' uit Melissant heeft op zaterdag 26 april het 12e Open Witvis- kampioenschap van Goeree-Overflakkee gehouden in het Zuiderdiep. Aantal deelne mers 170. Er is in 4 vakken gevist. De uitslag is als volgt: 1. vakD W. Dubbeldam, Sliedrecht3960 gr 2. vakB H. Jacobs, Dordrecht ...3600 gr. 3. vakC M. Visser, Sliedrecht...2300 gr. 4. vak A P. Boot, Den Haag440 gr. 5. vakD T.Neerings, Utrecht....2120 gr. 6. vakC G. v. d. Bos, Sommelsdijk2020 gr. 7. vakB H. Velthuis, Alblasserdam1340 gr. 8. vak A P. Broekhuizen, Oud Beijerland320 gr. 9. vakD J. Jordaan, Middelhamis1760 gr. 10. vakC LMatema, Dordrecht.. 1380 gr. 11. vakB Floren, België580 gr. 12. vak A J. Peeman, Oosterhout...240 gr. 13. vakC J. de Braber, Rotterdam.700 gr. 14. vakD J. Jansen, Weesp480 gr. 15. vakB E. G. de Visser, Rotterdam440 gr. Uitslag korpsen: 1Korps Hareco uit Sliedrecht3960 gr. 2. Korps Simano uit Dordrecht3720 gr. 3. Korps Lahr uit Utrecht2240 gr. Dit kampioenschap is mede mogelijk ge maakt door: Avicentra te Oostvoome. Hengelsport N. Jurgers te Bergen op Zoom. EMAGO groothandel in Bingo en Sportprijzen te Oude Tonge. Ver.geb. Melishof te Melissant. P. van Nimwegen te Sommelsdijk. Sensas en Shakespeare hengelsport. De Zuid-Hollandse waterschappen en de provincie Zuid-Holland controleren vanaf mei tot eind september één keer in de twee weken de kwaliteit en veiligheid van de offi ciële Zuid-Hollandse zwemplaatsen. De controleurs letten daarbij op bacteriën, hel derheid en blauwwieren. Vooral de colibac- terie is een graadmeter voor de aanwezig heid van ziekteverwekkers. Als de kwaliteit niet voldoende is, staat dat op borden bij de zwemlocatie aangegeven. Als de volksge zondheid in het geding is, kan het zwemmen worden ontraden of zelfs worden verboden. Op de kaart in de zwemwaterfolder staan 110 zwemlocaties aangegeven, waaronder een tiental locatie op en rond het eiland Goe ree-Overflakkee. Daarnaast staan de aanwe zige voorzieningen (bijvoorbeeld de aanwe zigheid van een douche, toilet en restaurant) aangegeven. De zwemwaterfolder is gratis verkrijgbaar bij bibliotheken, gemeentehui zen, de VVV-kantoren en bij de afdeling communicatie van de provincie Zuid-Hol land (070-4416622) De zwemwatertelefoon van de provincie (070-4417550) is op werk dagen tussen 08:30 en 16:30 uur bereikbaar. Via dit nummer is tot eind september de meest actuele informatie op te vragen. De gegevens zijn ook te vinden op internet (www.pzh.nl), NOS-teletekst pagina 725 geeft informatie over zwemwater in heel Nederland. 11 mei komt de Stichting Chris naar Nieuwe Tonge toe. Zij komen praten over sexuali- teit. De Bijbel geeft ons regels! Zoek het maar na. Aan de hand van jouw en ons Handboek geeft de spreker ook antwoord op jouw vragen. Ben je 14 jaar of ouder dan ben je van harte welkom. De deuren van Elim zijn vanaf 19:30 uur geopend. Vragen? Bel Corrie, 651523. Tot ziensCommissie ZAJW SB»i#'~ OUDE-ÏONGE - Op de N215, tussen Nieuwe Tonge en Oude Tonge, raakte zater dagmorgen rond half elf een personenauto van de weg en belandde in de sloot. Het ongeval was ontstaan doordat een 32-jarige inwoonster van Herkingen met haar Renault Mégane in de berm terecht kwam; na een stuurconectie was de wagen hevig gaan slingeren, waardoor die niet meer in de hand te houden was. Hulpverlening diensten werden gealarmeerd met de melding 'auto te water', maar personeel van de ambulancedienst constateerde dat de gevolgen van het ongeval meevielen: de vrouw en haar 1-jarig kind, dat achterin de auto zat, waren ongedeerd gebleven. De politie heeft het kind getroost met een beer, de traumabeer. De auto liep flinke schade op en moest worden weggetakeld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2