Startschot Roparun op 8 mei Rien Poortvlietmuseum bestaat 10 jaar! Bijeenkomst voor diabetes Koninklijke Ondersclieiding bij afsclieid raadslid en oud-wethouder Vroegindeweij KQnif^woud Superpolitiek Nationale molen gemalendag Rondvaarttocht 3KQ. l^^e i(>Minnaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 0900-8844 0,13 pm) Bingo in Dienstencentrum Administratie- en assurantielontoor Van Rotterdam, via Oude Tonge naar Parijs Inbraak Snelheidscontroles Brandje in portiek Frontale botsing met motorfiets Schoorsteenbrand Dinsdag 7 mei 2002 74e jaargang nr. 7101 Uw adviseur in de regio voor Bel voor gratis informatie/offerte. P|\^^ Lil E Boezemweg 26 ORGVERZEKERINGEN 3247 BB DIRKSLAND Tel. (0187)602365 Zie advertentie Pro Life elders in deze l(rant De Roparun is een uniek sportevene ment waarbij gezonde mensen een topprestatie leveren voor hun zieke medemens. Op 8 mei aanstaande vindt de elfde editie van de Roparun plaats. Om 13.00 uur vindt bij de Ahoy' Rotterdam de start voor de promotieloop plaats. Op diezelfde locatie vindt om 15.00 uur de herstart plaats waarmee de estafette loop en tevens wedstrijdgedeelte van start gaat. De Roparun betekent letterlijk ROtterdam- PArijs run. De Stichting Roparun organi seert jaarlijks de langste non-stop estafette loop ter wereld van Rotterdam naar Parijs ten behoeve van kankerpatiënten. Het motto van.de stichting luidt dan ook: 'leven toe voegen aan de dagen, waar geen dagen kun nen worden toegevoegd aan het leven'. Iimiiddels is de Roparun een begrip gewor den voor deelnemers, vrijwilligers, patiënten en een groot aantal instellingen die in de afgelopen jaren ondersteuning van Stichting Roparun hebben ontvangen. Ook Calando in Dirksland is dankzij financiële ondersteu ning van de Roparun gerealiseerd. Niets voor niets luidt de officiële naam: Roparun Hospice Calando. Teams Dit jaar gaan maar liefst 184 teams van start om de tocht van zo'n 530 kilometer te over bruggen. Een gemiddeld team bestaat uit 25 tot 30 personen en bestaat naast lopers ook uit fietsers, masseurs en begeleiders. Een groot deel van de teams komt uit de regio Rotterdam, maar de laatste jaren is er een duidelijk opkomst merkbaar uit allerlei andere streken van het land. Ook een team van Goeree-Overflakkee loopt mee en behoort jaarlijks tot één van de snelste teams. De atleten van het team van Tiele- man-EECV Runners zijn voornamelijk leden van AV Flakkee uit Middel- hamis.Voor de teams staan twee wedstrijd elementen centraal. Ten eerste het team dat als eerste de finish in Parijs haalt. De drie snelste teams en het snelste vrouwenteam, worden gehuldigd tijdens het feest in Parijs op vrijdagavond 10 mei na de aankomst van alle teams in de Franse hoofdstad. Oude Tonge De route van de Roparun voert evenals vori ge jaren een stukje over de oostkant van het eiland. Traditioneel vormt daarbij Oude Tonge een centraal punt waar het pubüek samenkomt voor het ondersteunen van de lopers, in het bijzonder de Flakkeese lopers! De Tieleman-EECV Runners zullen rond 17.30 uur Oude Tonge aandoen. De verrichtingen van de lopers zijn live te volgen via de radio in het speciale Roparun- programma van Radio Flakkee. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 10 mei zal er in het politieke programma Super- politiek van Radio Superstar en het Diek- huus een aantal politieke partijen aanwe zig zijn. Dit zijn VVD, PvdA. SGP en VDB'78. Het programma wordt live uit gezonden vanuit het Diekhuus. Radio Superstar zendt dit uit vanaf 18.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de kabel via 105.9 (gemeente Middelhar- nis) en 107.3 FM in de vrije ether. Eind april herdacht het Rien Poortvlietmuse um te Middelhamis haar 10-jarig bestaan. Tien enerverende jaren, waarin als hoogte punt gezien wordt de opening in april 1992 door Z.K.H. Prins Bemhard, en waarin als dieptepunt werd ervaren het overlijden van Rien Poortvliet in september 1995, op 63- jarige leeftijd. Het Rien Poortvlietmuseum wordt jaarlijks bezocht door zo'n 35.000 bezoekers uit bin nen- en buitenland. Poortvliet's duizenden schilderijen, aquarellen en tekeningen over de natuur, honden, paarden en andere dieren, religie, historie en kabouters vormen de basis van het museum. Van al dit werk ver schenen 18 boeken in 24 landen in een totaaloplage van ruim 10 miljoen exempla ren. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan is er in het Rien Poortvlietmuseum een jubi leumtentoonstelling opgezet, samengesteld uit een doorsnee van Poortvliet's werk en aangevuld met tekeningen uit zijn beginpe riode, o.a. bij het reclamebureau Lintas. Ver der heeft de familie talloze persoonlijke spulletjes van Rien Poortvliet tijdelijk in bruikleen afgestaan. Het Rien Poortvlietmuseum is gevestigd in het historische voormalige gemeentehuis op de hoek van de Voorstraat en de Raadhuis straat. Al veel eerder stond Middelhamis door het toedoen van een schilder op de wereldkaart, want in 1689 voltooide de land schapsschilder Meindert Hobbema zijn - later wereldberoemd geworden - 'Laantje van Middelhamis'. Dit werk werd in 1822 door de gemeente van de hand gedaan en is nu één van de topstukken in 'The National Gallery' te Londen. Het Rien Poortvlietmuseum is gevestigd aan Raadhuisstraat 1 te Middelhamis en is geo pend: in de maanden april t/m september, van maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur; in de maanden oktober t/m maart, van dins dag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur. Telefonisch is het museum bereikbaar onder nummer 0187-486725. DIRKSLAND - Zaterdag 11 mei, gelijktijdig met de Landelijke Fiets- dag, wordt de Nationale molen gemalendag georganiseerd. Water schap Goeree-Overflakkee kan deze kans niet voorbij laten gaan en maakt gebruik van de gelegenheid om het gemaal Smits in Dirksland voor pu bliek open te stellen. Gemaal Smits in Dirksland, langs de provin ciale weg, zal zaterdag van 10.00 tot onge veer 17.00 uur opengesteld zijn voor publiek. Een van de fietsroutes op het eiland gaat precies langs het gemaal. Dat is dus de ideale gelegenheid voor nieuwsgierige fiet sers om even af te stappen. Op het gemaal zullen de hele dag waterschappers aanwezig zijn om de werking van het gemaal uit te leg gen en over de andere taken van het water schap uitleg te geven. Het gemaal zal aange kleed zijn met een heuse simulatie van het gemaal, voorlichtingsmateriaal en er zullen verschillende korte video's getoond worden. Voor de actieve fietser is het een mooie gele genheid om even uit te msten, een verfris sing te nuttigen en een kijkje in de keuken van het waterschap te nemen. SOMMELSDUK - De diabetesver eniging Goeree-Overflakkee organi seert in samenwerking met het GeneesmiddelTeam een bijeenkomst over verantwoord geneesmiddelge- bruik, speciaal voor mensen met dia betes. De bijeenkomst met als titel 'Verslik u niet' wordt gehouden op dinsdag 14 mei in Vita Nova, aan de van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. De heer Vrede, apotheker van het Genees middelTeam gaat in op vragen als: Wat is diabetes en welke vormen van diabetes wor den onderscheiden? Hoe werken de diverse geneesmiddelen bij diabetes? Welke bijwer kingen komen regelmatig voor? Waar moet u op letten als u geneesmiddelen gebruikt? Daarnaast komt het overleg met de arts aan de orde. Vooral bij mensen met een chroni sche aandoening, zoals diabetes, is een goed contact met de arts van belang. Als u goed geïnformeerd bent en weet waar u op moet letten, kunt u het beloop van de aandoening positief beïnvloeden. U krijgt informatie over uw rechten en plichten als patiënt en over de wijze waarop u daarvan in de prak tijk gebruik kunt maken. Verder is er volop gelegenheid om vragen te stellen over geneesmiddelen en het gebruik daarvan. Het GeneesmiddelTeam is een onafhankelij ke instelling. De artsen en apothekers van het team verzorgen jaarlijks zo'n 500 bijeen komsten over verantwoord medicijngebraik voor groepen patiënten/consumenten. Voor meer informatie over de bijeenkomst kunt u contact opnemen met mevrouw van Spronsen-van Mourik via telefoonnummer 669221. Voor deze informatieavond vindt de jaarvergadering van de diabetesvereni ging plaats. U bent welkom vanaf 19:30 uur. MIDDELHARNIS - De rondvaartboot 'De Veerman' van de geüjknamige rederij gaat in het voorjaar weer varen vanuit Middelhar- nis naar en door het Rotterdamse Havenge bied. Op zaterdag 18 mei is het zover. Nor maal ligt het schip voor rondvaarten en par ty's in de haven van Bruinisse, maar enkele malen per jaar komt De Veerman naar Mid delhamis om van daaruit een dagtocht te maken. De vaartocht begint om 10.00 uur op het Havenhoofd van Middelhamis en gaat via het Haringvliet, Spui, Oude- en Nieuwe Maas, door de Rotterdamse havens via de Noord, langs Kinderdijk, Dordtse Kil en Hollands Diep temg naar het Haringvhet. Om 18:00 uur is het schip weer terag in de haven. Er is genoeg ruimte voor iedereen om binnen te zitten, maar met mooi weer is het ook mogelijk om aan dek te vertoeven. Aan boord is een goed gevulde bar/keuken om de inwendige mens te verstreken. De rondvaart kost 25 euro per persoon. Kaartverkoop bij VVV/ANWB Overflakkee aan de Vinger- ling 3 in Middelhamis (484870). De rond vaart gaat alleen door bij voldoende deelna- MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Vorige week donderdagavond verga derde de gemeenteraad van Middel- harnis in haar nieuwe raadsperiode voor de eerste maal onder leiding van waarnemend voorzitter de heer Natte- kaas; dit omdat burgemeester me vrouw De Vries deze dagen liever bij haar echtgenoot verblijft, nu hem een ernstige ziekte blijkt te hebben getrof fen. Nattekaas wenste het burgemees tersgezin dan ook sterkte toe in deze omstandigheden. Om dezelfde reden ook was, behalve als wethouder, deze avond de heer Slootweg aanwezig in de hoedanigheid als loco-burgemees ter, want er zou deze vergadering een Koninklijke Onderscheiding worden uitgereikt, en wel aan scheidend raadslid L. Vroegindeweij. Vanaf 1990 maakte Leen Vroegindeweij (VVD) deel uit van de raad van Middelhar- nis, waarvan de laatste 4 jaar als wethouder ruimtelijke ontwikkeling, volkshuisvesting en economische zaken. Na de laatstgehou den gemeenteraadsverkiezingen mocht Vroegindeweij echter niet als wethouder terugkeren; hij zou weer raadslid worden, maar daarvan vond hij het beter om te bedan ken. Daarom nam hij vorige week donder dagavond afscheid van de raad en legde hij aan de burgers - de kiezers - én aan de raad een verklaring af waarom hij zo kort na de verkiezingen vertrekt. "De reden is een strikt persoonlijke opvatting. Als je vier jaar deel uit hebt gemaakt van het college van burge meester en wethouders, heb je meegemaakt wat er achter de schermen gebeurt. De ken- iiis die je daarmee hebt opgedaan en alles wat je daarmee te weten bent gekomen, vormt een belemmering om nu in de raad goed te kunnen functioneren: je kan en mag dan over bepaalde zaken niets zeggen. Dat kan betekenen dat ik daarom als raadslid mijn mond moet houden, en dat kan ik niet. Dat zou niet goed zijn voor de raad, niet voor de gemeente, niet voor mijn eigen partij en ook niet voor mezelf. Daar zijn diverse voor beelden van oud-coUega's van te geven" aldus Vroegindeweij, vandaar zijn besluit. In verband met diens afscheid sprak Natte kaas hem namens de raad toe, waarbij hij het scheidende raadshd omschreef als iemand in wie Middelhamis een bekwaam en toegewijd besmurder verüest, die naar eer en geweten de belangen van de gemeente heeft gediend." Ridder Leen en echtgenote Mina Vroegindeweij, na een waardige afsluiting van een politieke carrière. Dat leverde Vroegindeweij in ieder geval een dasspeld als afscheidscadeau op. 't Was loco-burgemeester Slootweg die de scheidende politicus ervan in kennis stelde dat het Hare Majesteit behaagd heeft om Leen Vroegindeweij, vanwege zijn velerlei inzet voor de maatschappij, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Maat schappelijk is Vroegindeweij zeer actief geweest, niet alleen in de boekenbranche, maar vooral op het gebied van sport en in de gemeentepolitiek. "Teveel om allemaal op te noemen", vond Slootweg en ook hij prees het vertrekkende raadslid om zijn inzet. "Als wethouder heb je met verve, inzet en enthousiasme je portefeuilles beheerd. Je wilde alles zo goed mogelijk doen, waarbij hindernissen je duidelijk ergerden; dat stak je dan niet onder stoelen en banken." "Opmerkelijk, bijna ongelofelijk zelfs", zo grapte de loco-burgemeester, "als er iets met raadsstukken mis was, was dat altijd bij jou!" Met genoegen speldde Slootweg zijn oud-coUegawethouder de Koninklijke ver siersels op en voor mevrouw Vroegindeweij was er een fraai boeket. Dat zij altijd en in alles een onmisbare steun voor haar Leen was, benadmkte mevrouw Soldaat, die namens de VVD het scheidend raadslid bedankte voor zijn inzet. Vroegindeweij was onder de indmk van zoveel waardering, zéker die van Hare Majesteit. "Ik ben trots dat ik hier als Ridder sta!" Een geweldige ervaring zei hij het ook te vinden om gemaakte plannen gerealiseerd te zien worden, en jammer natuurlijk dat hij de vele plannen, die nu nog op de plank lig gen, niet meer uit heeft kuimen voeren. "Toch verdient Middelhamis het dat ze wor den uitgevoerd; dat is nodig voor haar cen trumfunctie." "Ik was eigenlijk ongemst", zo vertrouwde Leen zijn hoorders toe, "dat er nu geen enke le Menheersenaar meer in de raad zou zitten, maar gelukkig heb ik er nog één gezien", doelend op PvdA-er Leen Jordaan die nog maar net aan z'n politieke carrière is begon nen. "En da's nog een Leen oak!" reageerde die meteen. "Mar allean van de vurkearde kleure!" ketste Vroegindeweij zijn laatste politieke bal temg. In verband met het vertrek van Vroeginde weij werden de geloofsbrieven van de heer R. Osinga te Nieuwe Tonge onderzocht en in orde bevonden om als nieuw VVD-raadslid tot de gemeenteraad te worden toegelaten. Met de woorden "dat verklaar en beloof ik" werd hij bij Middelhamis' vroedschap inge- üjfd. m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Zaterdagmorgen vroeg rond half drie werd er ingebroken in een win kel aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. Een mit van de winkel werd verbroken en een in de winkel staande sigarettenkast opgebro ken. Er werden diverse sloffen sigaretten meegenomen, alsmede telefoon- en strippen kaarten. Getuigen hebben de marmen uit de winkel zien komen en zien wegrijden met een blauwe bestelauto. De politie van het dis trict De Eilanden stelt een onderzoek in. GOEREE-OVERFLAKKEE - Politieperso neel van de verkeerspolitie hield donderdag middag en -avond radarsnelheidscontroles op de N57 in Stellendam, Langeweg in Mid delhamis, Magdalenadijk in Oude Tonge, Staakweg in Dirksland en N57 in Ouddorp. Bij Stellendam werd op de N57 tussen drie en kwart over vier gecontroleerd. Van de 690 passerende automobilisten hielden drie zich niet aan de maximum snelheid van 100 km;/uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 110 km/uur. Op de Langeweg waar tussen drie en vier uur werd gecontroleerd, werden zes van de 250 passerende automo bilisten geflitst. Hoog gemeten snelheid bedroeg 94 km/uur in plaats van de toegesta ne 80 km/uur. Op de Magdalenadijk, waar tussen kwart over vier en kwart over vijf werd gecontroleerd, hielden elf van de pas serende automobilisten zich niet aan de 80 km-limit. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 km/uur. Op de Staakweg, waar tussen half vijf en half zes werd gecontroleerd, reden 53 van de 260 passerende automobilisten te hard. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 72 km/uur in plaats van de toegestane 50 km/uur. Op de N57 bij Ouddorp, waar tussen zeven en acht uur werd gecontroleerd kunnen acht van de 190 passerende automobilisten een acceptgiro in de brievenbus verwachten wegen het overschrijden van de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 110 km/uur. Tevens werd ter hoogte van bungalowpark Port Zelande in Ouddorp een gordelcontrole gehouden. In totaal werden dertien proces sen-verbaal uitgeschreven. Sommelsdijk - Donderdagavond omstreeks tien uur ontstond een brandje in een portiek van flatwoningen aan de Reiger. Vermoede lijk hebben onbekenden oud papier neerge legd en aangestoken. De brandweer bluste het brandje. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Op de Tilsedijk zijn vorige week vrijdagmiddag en personenauto en een motor frontaal op elkaar gebotst. Rond tien over vier haalde een 28-jarige motorrijder uit Ooltgensplaat een bus in, waarbij de motorrijder een nade rende personenauto over het hoofd zag. Daarvan lette de 59-jarige bestuurder uit Willemstad echter goed op en remde sterk af, zodat hij juist op het moment dat de motor op de wagen inreed, stilstond. De motorrijder moest met vermoedelijk een bekkenbreuk worden opgenomen in het zie kenhuis te Dirksland. OOSTERLAND - Het interieur van een woning aan de Lage Maireweg in Ooster- land heeft zondagavond fikse schade opge lopen bij een schoorsteenbrand. De meeste schade ontstond doordat de bewoner de brand in het afvoerkanaal van een houtka chel met een poederblusser te lijf ging. Ver der was er rookschade. De toegesnelde blus- groep uit Bruinisse kwam ter plaatse om de schoorsteen vonkvrij te maken. De bewo ners kwamen met de schrik vrij. ANBO afdeling M&W Flakkee organiseert op zaterdag 11 mei een bingoavond in het Dienstencentmm aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis. De aanvang is 19.30 uur. HiMaVMRlS0^ OWEN: 09.00 - JZOO UUR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1