^4li.<icLellia.r*zii..s Gfoeder^eede teiBh^ify 'Dxrl^^la.zicL Gemeenteraad Dirksland gaat verder met twee commissies Parkeerprobleem rond voetbalveld in Herkingen Christenunie Dirksland: rampenplan deugt niet EIIAIiIHQn.|1IEUWS Ophalen oud papier Dirksland De viering van de verjaardag van l-iare l\4ajesteit Koningin Beatrix gaat tradi-. tiegetrouw gepaard met de uitreiking van Koninl<li/l<e Onderscheidingen aan hen die zich in bijzondere zin hebben ingezet voor samenleving en maat schappij Dit jaar daalde die lintjesregen vorige weel< vrijdag 26 april neer. Op de morgen van die dag vielen er op Goeree-Overflakkee, verdeeld over alle vier de gemeentes^ welgeteld 15 Koninklijke druppels, die vier Flakkeese bur gers voor de rest van hun leven als Ridder en de overige elf als Lid in de Orde van Oranje.Nassau door het leven doen gaan. PAGINA 9 Vijftien Koninklijke Ondersdieidingen op Goeree-Overflakkee! Het huisartsenechtpaar Maas-van der Valk. In Middelhamis werden drie inwoners benoemd tot Lid en twee tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De huisarts van Stad aan 't Haringvliet en zijn echtgenote H.P Maas (54) en M.J. Maas-van der Valk (56) zijn beide benoemd tot Ridder. Dit vanwege hun ver regaande betrokkenheid bij de patiënten en de daaruit voortvloeiende unieke wijze van invulling van hun beroepsopvatting. Daar bij is mevrouw Maas een steun en toever laat voor de Stadtenaren, vertrouwensarts en een rots in de branding voor de huisart senpraktijk. Daarnaast vervullen beide een spil-/voorbeeldfunctie in de Stadse samen leving en zijn ze betrokken bij diverse maatschappelijke aangelegenheden. Tot Lid werden benoemd de heren L.J.C, van Alphen (75) te Nieuwe Tonge, G. Bar- kel (61) te Middelhamis en M. Driesse (68) te SommeJsdijk. - Van Alphen werd onderscheiden vanwege zijn inzet op maatschappelijk en kerkelijk gebied, onder andere voor christelijke jeugdverenigingen, schoolleven en de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge, alsme de voor diverse veteranenverenigingen. Barkel werd onderscheiden om zijn veelal belangeloze inzet bij tal van maatschappe- Hjke activiteiten, met name op sportief gebied en op het terrein van maatschappe- üjke evenementen die van grote betekenis zijn voor de samenleving van de gemeen te Middelhamis (o.a. Stichting Olympia, Stichting Sportraad en Stichting Evene menten). De heer Driesse heeft zich op bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt, met name voor mensen in zwakkere maatschappelij ke posities (o.a. via chr. vormingsinstituut 'de Proeftuin', het ziekenfonds en com missie Advies toelating en ontslag bij 'sociale werkvoorziening') en voor de Hout- en Bouwbond CNV. Burgemeester De Vries-Hommes speldde hen de bijbehorende decoraties op in de raadszaal van het gemeentehuis te Middel hamis. De heer M. Driesse. I i De heer L. J. C. van Alphen. De heer G. Barkel. De heer J. 't Mannetje. In de gemeente Goedereede werden de heren J. 't Maiinetje (69) te Goedereede, J.J. Moerkerke (55) te Ouddorp en J. Soe- teman (64) te Goedereede onderscheiden en benoemd tot Lid; 't Mannetje vanwege zijn raadslidmaatschap van 1989 tot 2002 in Goedereede, Moerkerke omdat hij van 1969 tot april 1999 üd is geweest van de vrijwillige brandweer en in dat verband verschillende functies heeft bekleed, waaronder die van bevelvoerder, en Soete- man om zijn bestuurlijke inzet bij IJsclub 'Vooruit' en bij de Oranjevereniging. In de raadszaal van het gemeentehuis van Goe dereede speldde burgemeester Sinke hen de bijbehorende versierselen op. De heer J. J. Moerkerke. De heer J. Soeteman. Het echtpaar Duim mocht elkaar de In de gemeente Oostflakkee werden twee inwoners benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: de heren J.A. de Wit (66) te Den Bommel en F. C. H. Noordermeer (64) te Achthuizen, ter wijl drie inwoners werden benoemd tot Lid: het echtpaar A. Duim (65) en F.J. Duim-van der Vliet (63) te Ooltgens- Koninklijke versierselen opspelden! plaat en de heer J. Tiggelman (65) te Ooltgensplaat. De heer De Wit is op een groot aantal ter reinen bestuurlijk betrokken (geweest), met name in de landbouwsector (o.a. LTO en WLTO, vertrouwenscommissie L.G. Zaden te Groningen, Suiker Unie Kring Flakkee, Nederlandse Algemene Keu- De heer P. A. Keizer. Mevrouw S. J. Tanis. In het gemeentehuis van Dirksland deed burgemeester Boonstra dit bij de heer P.A. Kei zer (65) te Melissant en mevrouw S.J. Tanis (60) te Dirksland. Beide werden onder scheiden en benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau; eerstgenoemde vanwege zijn actieve betrokkenheid bij het plaatselijke verenigingsleven, met name bij de Mehssantse IJsclub DES en bij hengelsportvereniging 'De Viscromte', de ander vanwege haar inzet - ook als bestuursUd - op het gebied van ondenyijs (Leidstervereniging voor kleuter leidsters, Protestants Christeüjke Rayonschookaad G-O, Onderwijsbond CNV) en wer ving van gelden voor goede doelen (KWF, Hartstichting, Nierstichting en Unicef). ringsdienst), maar ook op politiek gebied (commissie Grondgebiedzaken en raads lid Oostflakkee) en plaatseüjk (Ouder- commissie basisschool Achthuizen, Raad van Toezicht Rabobank Oude Tonge en Stichting Buurthuus Achthuizen). Ook de heer Noordermeer heeft zich bij zonder ingezet op het terrein van de land bouw (HMVL, Vereniging van Bedrijfs- voorhchting GO, Coöperatieve Aankoop- en Afzetvereniging GO, CZAV en Ruil verkaveling Flakkee). Daarnaast is hij zeer actief geweest bij het waterschap GO en in de gemeentepolitiek. Het echtpaar Duim heeft zich samen inge zet op kerkelijk gebied, zij als bestuurslid van de vrouwengesprekskring van de Gereformeerde Kerk te Ooltgensplaat en hij als kerkenraadsUd. Daamaast zet mevrouw Duim zich in als vrijwilligster, aanvankelijk bij 'Ebbe en Vloed' en thans bij 'Zuidwester'. De heer Duim is bestuurslid van de vereniging Klein Grondbezit Ooltgensplaat. De heer J. Tiggelman heeft zich eveneens op een aantal terreinen verdiensteüjk gemaakt voor de samenleving. Zo was hij lid van de vrijwillige brandweer van Oolt gensplaat (onder meer als bevelvoerder), sinds 1950 is hij zeer actief bij voetbalver eniging O.F.B, te Ooltgensplaat en be stuurlijk zet(te) hij zich in bij o.a. Indus triebond FNV, woningbouwvereniging 'Beter Wonen' te Ooltgensplaat en de Technische School te Middelhamis. Burgemeester Van Pelt heeft alle vijf de onderscheidingen uitgereikt, aan De Wit en Noordermeer in m.f.g. 'de Gratters- wei'de overige in het gemeentekantoor te Oude Tonge. De heer J.A. de Wit. De heer P. C. H. Noordermeer. De heer J. Tiggelman. DIRKSLAND - Het dualistische stelsel heeft zijn intrede gedaan in de gemeente politiek, maar het proces van gewenning is nog lang niet voorbij. Sommigen spreken over een proces van jaren, anderen den ken er minder zwaarmoedig over. Zeker is dat de meeste gemeenteraden nog veel op poten moeten zetten om inhoud te geven aan het nieuv^e stelsel, waarin de raad (overeenkomstig de manier van werken in de Tweede Kamer) meer een controleren de functie krijgt ten opzichte van het col lege. In Dirksland werd vorige week donderdag ruim een halfuur vergaderd over de manier van vergaderen. Moet dat gebeuren in twee gemeenteraadsvergaderingen - een oriënte rende en een besluitvormende - of is het beter dat er, voorafgaand aan de gemeente raad, één of meerdere commissievergaderin gen worden gehouden, waarin op meer infor mele wijze gebrainstormd kan worden, waar in specifieke ambtelijke ondersteuning aan wezig is en waarin de informatie wat gemak kelijker over tafel gaat. Alle voors en tegens passeerden de revue en aan het eind van de discussie stond J. Leen- ders (Gemeentebelangen) betrekkelijk alleen met zijn opvatting dat een systeem met twee vergadersessies in raadsverband de voorkeur geniet - en in ieder geval gedurende een periode uitgeprobeerd zou moeten worden. De opmerking dat er in heel Nederland maar drie gemeenten zijn die op die manier verga deren, deed hij af met de uitspraak dat je niet altijd hoeft toe te geven aan koudwatervrees. "Een gemiste kans", aldus het raadslid, die al die commissievergaderingen in een kleine gemeente als Dirksland niet nodig acht en verwacht dat het betrekken van de burger beter tot zijn recht komt als er louter raads vergaderingen worden gehouden. Voor lang durige sessies, die volgens raadslid Toes (Christenunie) wel eens veel weg zouden kunnen hebben van Poolse landdagen, was Leenders blijkbaar niet bang. De meerderheid koos echter voor commi.s- sies. Zodoende krijgt Dirksland een commis sie 'harde sector', waarin de portefeuilles van wethouder Koningswoud (SGP) worden behandeld, en een commissie 'zachte sector" met de zaken waarmee zijn collega Sandee (CDA) zich bezighoudt. Morgen wordt het oud papier weer opge haald in Dirksland door de Nederlands Her vormde Gemeente. Het verzoek is of u het papier gebundeld voor 08.30 uur buiten wilt zetten. Bij voorbaat dank, namens de vrij- wilUgers. DIRKSLAND - Er hoeft geen bekerfinale te worden gespeeld om Herkingen een groot parkeerprobleem te bezorgen. Als er wat interessantere wedstrijden worden gespeeld op het complex van de plaatseüjke voetbal club is de toeloop groot en moeten de auto's tot op de Molendijk worden geparkeerd, soms zelfs nog ver voorbij de molen. Bij 'normale' wedstrijden kan de parkeerdruk in de nabije omgeving van het complex ook al heel fors zijn. Zo groot dat omliggende stra ten vrijwel verstopt raken. Al dat geparkeerde blik vormt een bron van ergernis voor de omwonenden, die SGP- raadslid Van der Veer inschakelden om de zaak eens in de gemeenteraad aan te kaarten. Dat deed hij vorige week donderdag aan het eind van een lange raadsvergadering. Wet houder Koningswoud antwoordde zijn par tijgenoot dat er in de directe omgeving van het voetbalcomplex weinig mogelijkheden zijn om extra parkeerplaatsen te creëren. Als optie noemde hij echter de locatie waar de buiten werking gestelde zuiveringsinstalla tie staat: naast de begraafplaats. 'Als het geld kost, komen we te zijner tijd wel met een voorstel naar de raad', aldus de wethou der. DIRKSLAND - Het nieuwe rampenplan van de gemeente Dirksland deugt niet. Met die mening stemde de twee man ster ke fractie van de Christenunie vorige week donderdag tegen het plan, dat een bijgestelde versie is van het rampenplan uit 1996. De rest van de raad stemde voor. Volgens J. Toes, die namens de Christenu nie het woord voerde, ontbreken in het plan essentiële zaken zoals een overzicht van de risicobronnen binnen de gemeente én een risicoanalyse. Het raadsüd voerde aan dat er leidraden van hogere overheden zijn, aan de hand waarvan dergelijke wezenlijke onder delen aan het rampenplan hadden moeten worden toegevoegd. Burgemeester Boonstra repliceerde met de opmerking dat het rampenplan over de orga nisatie gaat, over "hoe er gewerkt moet wor den als er zich calamiteiten voordoen". Een risico-inventarisatie en een risicoanalyse horen volgens de burgemeester thuis in een rampenbestrijdingsplan. Daar komt nog bij, zo meldde Boonstra, dat er verschillende lei draden zijn, waarover in den lande nog volop wordt gediscussieerd. "Binnenlandse Zaken heeft bijvoorbeeld een heel andere opvatting als de provincie." De belangrijke vraag of de gemeente Dirks land veiüg is - uitgesproken door raadslid Toes - beantwoordde de burgemeester als volgt: "Geen enkele gemeente kan dat van zichzelf zeggen. Het kan altijd beter. Wat we wel kunnen stellen is dat de rampenorganisa tie voldoende adequaat is georganiseerd." Het antwoord kon het duo van de ChristenUnie echter niet van gedachte doen veranderen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 9