Superpolitiek Schotejil Nieuwe GO 26 naar zee Mammoetschedel in kor van GO 3 I betaalbare 1 prijzen I Allround leerlli^SGhlIiler Drukwerk Activiteiten Fotociub Kleurwedstrijd in Nieuwe Tonge Workshop met Karisma-kleurpotloden Broodmaaltijd met 55+ Kring i Jonge mode promoveert in landelijke Verenigingscompetitie Heren let op! ANNETTE Koninginnedag 2002 op Radio Goeree Lokaal 'De Reisduif' "Püter I FAMILIEBERICHTEN Wij zijn verloofd 20 april 2002 JoCisd I DANKBETUIGING DANKBETUIGING JANHUUER betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. JANNETJE VAN SOEST-VAN DRIEL JANNIE VAN SOEST-VAN DRIEL JAN ELVÉ DANKBETUIGING MARGRIETA VAN DRONGELEN- WOLFERT DANKBETUIGING prolssstotieé glas-, se/*tef- en afwerimtgsbsdrijf. De werk2am}h&^ vm het bsdff vMm gmtm- cfe^s plaatë in de mbgs omgeving. Door de vele opdrachten die binnen komen zijn wij op zoek naar een: Afwisselend werk. Goede arbeidsvoorwaarden. Goed salaris. Bent u geïnteresseerd, bel of schrijf dan naar: Schildersbedrijf Van Koppen Raadhuisstraat 5 3253 AN Ouddorp Tel. (0187)68.12 36 Fax (0187)68 37 25 KLAAS VAN DEN HEUVEL om in te lijsten Gebr. de Waal Druidcerij Annette heeft een grote collectie Jacks Colberts Pantalons Truien Overhemden Schoenen enz. Tegen vriendelijke prijzen! Kom eens passen en u slaagt deze keer bij: Zandpad 90, Middelharnis, tel. (0187) 48 24 31 Straks geboortekaartjes nodig? Bij drukkerij GEBR. DE WAAL Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Jolisa Orgers Beatrixweg 36 3253 BB Ouddorp Ronnie Grinwis f Dirkdoensweg 4 il; 3253 AE Ouddorp Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk be- danken voor de vele kaarten, bloemen en kado's f die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van de j| geboorte van onze zoon en broertje Gerard en Mattie Verheijden-Akershoek f Mathijs, Jolise, Marion en Pieter Braamstove 8 3253 EK Ouddorp f Daar het mij onmogelijk is ieder persoonlijk te -| bedanken voor de overweldigende hoeveelheid ;!;- ontvangen kaarten en schriftelijke bemoedigin- gen, wil ik u allen heel hartelijk dank zeggen. f Inzonderheid de doktoren en het verplegend per- jl: soneel van de afdeling Intensive Care van het Zui- f derziekenhuis te Rotterdam, het verplegend per- soneel van het Bethesda-ziekenhuis te Dirksland, ■:;:- en de plaatselijke huisarts dr. Wolters te Goede- reede. j^ Ook de geestelijke bijstand die ik mocht ontvan- gen van ds. J. W. van Estrik en de kerkenraad, -f hartelijk dank hiervoor. Maar bovenal dank aan GOD die het alles zo heeft si- bestuurd dat ik weer thuis mocht komen. Mede namens mijn vrouw, kinderen en kleinkin- f deren allen hartelijk dank hiervoor. Fam. J. 't Mannetje f Hoofddijk 4, 3252 AS Goedereede Voor uw belangstelling en medeleven ons betoond na het overlijden van mijn heve man, onze lieve vader en opa Aangezien het ons niet mogelijk is ieder persoon lijk dank te zeggen, geven wij langs deze weg uiting aan onze gevoelens van dankbaarheid voor uw hartelijk medeleven. M. Huijer-Dullemond Jan Huijer Corrie Huyer-Braber Jan Huijer Sissi Ypelaar Ooltgensplaat, april 2002 Op U betrouw ik. Heer der heren, op U, gelijk 't betaamt. (Psalm 31 vers 1) Met droefenis hebben wij kennis genomen van het overlijden van Haar ongekende inzet, toewijding en vriendschap zullen wij missen. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar haar man, zoon, familie en vrienden. L. A. van der Jagt A. C. van der Jagt-Oudgenoeg Willem Robert Jan Maarten H. J. Oudgenoeg-van der Vorm Psalm 103:8 (berijmd) Op Zijn tijd en wijze heeft de Heere plotseling weggenomen mijn geliefde vriendin Sterke de Heere Piet en Rinus en familie in dit zo smartelijk verlies. wed. P. van den Doel-van Es Stellendam, 17 april 2002 Met intens verdriet'geven wij u keimis dat voor ons veel te vroeg en geheel onverwacht is heengegaan mijn zoon, man, onze vader, opa, broer, zwager en oom echtgenoot van EDen van Winden in de leeftijd van bijna 58 jaar. Dirksland: J. M. Elvé-Voorburgh Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Hoogland, 20 april 2002 Correspondentie-adres: Staakweg 5, flat 167, 3247 BV Dirksland Voor uw medeleven zowel persoonlijk als schrifte lijk ons betoond na het overlijden van onze moe der, groot- en overgrootmoeder zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder gaat onze dank uit naar ds. J. Wil- lemsen voor de pastorale begeleiding en het leiden van de rouwdienst en ouderling A. van Putten voor het afsluiten van de begrafenis; verzorgend perso neel van 'De Samaritaan' voor de liefdevolle ver pleging; tenslotte begrafenisverzorging Mans voor de correcte uitvoering van de begrafenis. April 2002 Familie Van Drongelen OOLTGENSPLAAT - Het winterseizoen met de 55+ Kring wordt afgesloten op donderdag 25 april met een broodmaaltijd. Om 15:45 uur worden de bezoekers in 'Elthato' te Ooltgensplaat verwacht, met ontvangst met een kopje koffie of thee. Rond 17.00 uur hoopt het comité met de maaltijd te beginnen. Voor vervoer kan men zich aaimielden bij de familie P. Mans via tele- fooimummer 0187-631336. Voor uw belangstelling en deelneming ons be toond na het overlijden van onze zorgzame moe der, schoonmoeder en oma CATHARINA RAAP-MALIEPAARD betuigen wij u onze oprechte dank. In het bijzonder danken wij het verplegend perso neel van 'Ebbe en Vloed' voor de Uefdevolle ver zorging. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen AprU 2002 STELLENDAM - De Eurokotter GO 3 heeft vorige week vrijdag een vrijwel gave schedel (zonder onderkaak) van een volwassen mam moetstier aan land gebracht. Naar schatting moet het prehistorische beest vijftig jaar oud zijn geweest toen het op de vlakten van wat nu de Noordzee is omkwam. De unieke mammoetsche del met afmetingen van plusminus 1,20 bij 0,80 meter heeft tot vorige week donderdagavond compleet met beide slagtanden ergens in de Eurogeul gelegen. De ene tand verblijft er nog in de blubber. De andere slagtand liep bij een con frontatie met een overijverige heftruckchauffeur in de Stellendamse afslag schade op, waarbij deze in drieën brak. Vishandelaar en fossielen verzamelaar Klaas Post van Fiskano uit Urk wist de unieke vondst te bemachtigen. De schedel krijgt een plaatsje in het kantoOT van Fiskano. M voor X Kom even kijken en passen, dit is het adres: Zandpad 68, Middelharnis, (0187) 48 00 72 Wij bieden: Verf, glas en behang Hedenavond is tot onze diepe droefheid, nog on verwacht van ons heengegaan mijn geliefde broer, onze oom en oud-oom in de leeftijd van 80 jaar. Uit aller naam: J. van Veen-van den Heuvel 21 april 2002 'Ebbe en Vloed'Oude Tonge Correspondentie-adres: Marijkestraat 6, 3257 AL Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 25 april om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst om 10.15 uur in 'Elthato', Zuid-Achterweg 27 te Ooltgensplaat. Gelegenheid tot condoleren in 'Elthato' na de be grafenis. Zij die geen rouwbrief ontvangen hebben, mogen deze advertentie als zodanig te beschouwen. Op vrijdag 26 april zal er in het politieke praatprogramma Superpolitiek van Radio Superstar een aantal politieke partijen aan wezig zijn in het Diekhuus. Dit zijn VVD, SGP en VDB '78. Zij praten over uiteenlo pende onderwerpen vanuit de politiek. Dit programma wordt uitgezonden door Radio Superstar en het Diekhuus. Het programma begint om 18.00 uur en is te beluisteren op de 105.9 op de kabel in de gemeente Mid- deUiamis en 107.3 FM in de vrije ether. ^»M Sommetsdijk (0187)471020 Fotoclub 'De Rarekiek' heeft op de jaarlijkse wedstrijd tussen de Nederlandse fotoclubs, aan gesloten bij de Fotobond, goed gescoord. Van de 160 deelnemende clubs werd een achtste plaats behaald. De collectie van tien foto's bestond uit foto's van zeven leden. Diezelfde Fotobond kent een aantal landelijke gespreksgroepen. Voor de natuurfotografen bestaat er de gespreksgroep. 'Camera Natura'. Joep Luijckx, lid van 'De Rarekiek' is deze maand tot deze groep toegelaten. In de maand mei organiseert 'De Rarekiek' ook weer drie'clubavonden en wel op 3, 24 en 31 mei. Tijdens deze avonden worden eigen foto's en dia's besproken. Ook heeft 'De Rarekiek' sinds enkele jaren een website. Deze is te bereiken via www.rarekiek.nl en bevat veel fotowerk. Voor minder gangbare fotografische uitstapjes is er de pagina 'Op Pad'. Clublid André de Vos combi neert diepzeeduiken met fotografie. Eind vorig jaar gaf hij hierover een lezing. Een aantal van zijn dia's zijn nu op de website te vinden. Tijdens de open dagen van De Waal Hoveniers en Karels Autoservice op 9 en 16 maart zijn er veel kinderen geweest met interesse in de geor ganiseerde Ideurwedstrijd. Even zoveel Idnde- ren liebben de kleurplaten ingeleverd om aan deze wedstrijd mee te doen. Hierbij waren twee categorieën te onderscheiden: 2 t/m 6 en 7 t/m 10 jaar.De kleurplaten zijn door twee onpartijdige personen beoordeeld en dat is best een lastige klus geweest! Zo is er gekeken naar de gebruik te kleuren, maar ook de manier waarop gekleurd is en de daarbij gebruikte fantasie om de kleurplaat zo spe ciaal mogelijk te maken. Om een voorbeeld te noe men: het vakantieplezier met de opblaasboot was vol vrolijke kleuren en sommige kinderen hebben het geheel extra vrolijk gemaakt met andere materialen zoals veertjes en kleine stokjes. Heel mooi! Daarom hebben De Waal Hoveniers en Karels Autoservice besloten dat iedereen die een kleurige plaat heeft inge leverd een beloning krijgt. De volgende kinderen hebben een prijs: Come Stroober; afstandbedienbare Volvo S60, Mareille de Gast; doos met 200 spellen, Noelle de Gast; Baby- Bom, Luc Parhan; Games, Jaco de Boed; doos met stiften. Daphne Trompert; Rummicub, Corlina Stroober; rugzak, Armin Geense; dominospel en Jaap de Visser een dominospel. De prijswinnaars kunnen vanaf vrijdag 26 april langs komen bij Volvo-dealer Karels in Nieuwe Tonge om hun prijs in ontvangst te nemen evenals alle andere kinderen die een plaat hebben ingeleverd. Na de laatste succesvolle Verenigingscompeti tiewedstrijd van vorige week is nu definitief bekend geworden dat zwemclub 'De Scliotejil' uit Middelliarnis tiet volgend seizoen zal uitko men in de landelijke C-afdeling van de Vereni gingscompetitie. De Scliotejil werd kampioen in district 4 en plaatste zicii voor het eerst in de verenigingsgeschiedenis op landelijk niveau. Zaterdag 20 april jl. zwommen de Scliotejillers in een sterk gereduceerde samenstelling in een driekamp met 'de Lansingii' uit Krimpen a/d IJssel en 'LAC' uit Rotterdam. Tijdens laatstgenoemde wedstrijd waren er bij de meisjes gouden medailles voor Iris Oostdijk (1986) op de 50m rugslag (34.84), voor Annemiek Veltman (1987) op de lOOm wisselslag (1.23.24), voor Rhiana van Kempen (1989) op zowel de 50m vlinderslag (in een clubrecord van 32.43) als de lOOm rugslag (1.14.56), en voorNienke Steenhuis (1993) op de 50m vrij (40.81). Bij de jongens won Sebastiaan Rosendaal (1991) zowel de lOOm vrij in 1.13.53 als de lOOm schoolslag in 1.35.63. Verdere werden er door diverse zwemmers sprekende resultaten neergezet. Thijs Trompper (1987) zwom op de lOOm schoolslag een mooi p.r. in 1.21.42 en ein digde hiermee op de 2e plaats. Ook Eline Roeland (1988) zwom een p.r. op de lOOm schoolslag in een mooie 1.36.44, evenals Joanne van Spronsen (1987) met 1.35.94. Mark Costeris (1992) wist op de lOOm vrij een tijd van 1.22.75 te zwemmen en werd hiermee 2e. Johan van Nimwegen (1991) werd 2e op de lOOm schoolslag in een p.r. van 1.36.57. Mark Nolet (1990), tenslotte, zwom op de 50m vlinder met een p.r. van 44.96 ca. 6 seconden van z'n tijd af. Zaterdag 4 mei geeft de Bussumse kunstenaar Cees Mudde wederom een worksliop in liet Atleier bij 'v/d Kamp Handenarbeid' aan de Westdijk 8 in Winkelcentrum 'D'n Diek' te Middelharnis. Cees Mudde schildert en tekent met verschillende materialen en in diverse technieken. Hij is auteur van verschillende boeken op het gebied van tekenen en schilderen. Zaterdag 4 mei komt hij naar Middelhar nis voor een workshop met het kleurpotlood. Het kleurpotlood is een medium dat we in de kunstwereld relatief weinig tegenkomen. Daar zijn een aantal redenen voor te bedenken. Een gewoon kleurpotlood laat zich moeilijk mengen. Men kan vrij weinig kleu ren over elkaar heen zetten en de kleuren mengen door ze in elkaar op te laten gaan, zoals we kennen bij de schildertechnieken, is praktisch onmogelijk. Dat maakt kleurpotloodtekeningen vaak oppervlakkig. Een reden voor veel kunstenaars om dit medium Unks te laten Uggen. Toch is er sinds een paar jaar een pro duct op de markt waarbij bovenstaande problemen verleden tijd zijn, het 'karisma'-kleurpotlood. Dit vereist echter wel een speciale techniek. Deze tech niek is nu grotendeels ontwikkeld door Cees Mudde. Het karismapotlood zit qua hardheid en mengmoge- lijkheden tussen een kleurpotlood en een pastel. Hier door kunnen lagen over elkaar gezet worden en ook gemengd. Men kan vrij grof maar ook heel gedetail leerd werken. De workshop duurt van 10:00 tot 16:00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer infor matie en opgave kunt u terecht bij 'v/d Kamp Han denarbeid' in Middelharnis: 0187-483953. OUDDORP - Op dinsdag 30 april zal Radio Goeree Lokaal live verslag doen van koninginnedag 2002. Van 9.00 tot 17.00 uur wordt er een programma gemaakt met live-verslagen, intervieuws en sfeerim pressies rond deze feestdag s' Morgens wordt er live-verslag gedaan van de aubade in Stellendam en de overige activiteiten aldaar, s' Middags kunt u het spectaculaire 'schotje lopen' in de Goereese haven live volgen en wordt u op de hoogte gehouden van de Zeskamp in Ouddorp. Mis niets van het Oranjegevoel van RGL en luister op 30 april naar Radio Goeree Lokaal. (Te ontvangen in de ether via 105.6 FM en op de kabel in Goedereede 105.9 Mhz.) Bovenstaande postdui- venvereniging nam op 20 april deel aan een wedvlucht vanuit Strombeek. Afstand 95 km. In concours wsaren 369 duiven die om 13.30 uur met Noordenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 14.43.14 uur en haalde een snelheid van 1313.97 m.p.min. De ge-detail leerde uitslag luidt: M. A. van Nimwegen 1,3, 4, 5, 8, 9, 29, 30, 32, 35, 38, 41, 49, 67, 68, 92; C. Kleijn 2, 14, 16, 17, 18, 25,27,31,34,43,44,46, 47, 51, 52, 57, 58, 69, 70, 71,72,81,83,88,90,91; J. de Blok 6, 7,10, 11, 19, 20, 21, 22, 26, 42, 50, 53, 59, 73, 79, 87; Comb, van der Sluijs 12, 23, 37, 39, 40, 54, 55, 76, 78, 80; P. vanMoort 13, 15,60,61, 62, 63, 77; Aje Rosmolen 24; P. van den Boogert 28, 33, 48, 64, 66, 82, 84, 86, 89; Comb. AppeWis van Heemst 36, 56, 65; A. van Alphen 45, 75; Bake- laarA^an der Linde 74, 85. ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zel<er bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. STELLENDAM - Vorige week was het zover dat de nieuwe boom- korkotter GO 26 'Arendjan' voor het eerst het zeegat kon kiezen. Donderdagmorgen vertrok de nieuwe aanwinst van Vof Jan Lokker en Zonen voor enkele proeftrekken, nadat dinsdag op het Haringvliet een voorspoedig verlopen proefvaart werd gehouden. Dinsdagmid dag na terugkomst in de Stellendamse binnenhaven overhandigde Maaskant-directeur Frits van Dongen de scheepspapieren aan de gebroeders Gert en Cor Lokker. De familie Lokker zag af van een officiële overdrachtceremonie uit respect voor vader Jan Lokker, die ruim anderhalfjaar terug (een dag na de tewaterlating van het casco in het Poolse Gdansk) op de terug reis naar huis plotseling was overleden. De Maaskant-directeur bedankte Gert en Cor Lokker in aanwezigheid van het bouwteam voor de derde nieuwbouwopdracht binnen vijfjaar tijd. Een optelsom van archiefbewaker Leun van Koppen bracht tevens aan het licht dat de familie Lokker vanaf 1965 tien nieuwe boomkorkotters bij Maas kant liet bouwen. De nieuwe kotter is 42,35 meter lang en 5,15 meter breed. De voor stuwing wordt verzorgd door een Deutz MWM hoofdmotor van 2.000 pk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3